Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Noxy válasza Gvara (#1750) üzenetére


Noxy
veterán

Akkor a router ossza az IP-ket, de akkor a hálókártyánál törülni kell mindent.
Sztm hagyd úgy ahogy írtam.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1752) Gvara válasza Noxy (#1751) üzenetére


Gvara
tag

Tehát akkor automatikusban kell hagyni a tcp/ip-t?

(#1753) Noxy válasza Gvara (#1752) üzenetére


Noxy
veterán

Igen.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1754) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

Lenne 1 olyna kérdésem hogy,elmentem lan partyra,és a gépek látják egymást,csa a gamekbe nem látjuk egymást.Ez mitől lehet?

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#1755) Noxy válasza [pod]Diablo (#1754) üzenetére


Noxy
veterán

Tűzfalalon kiengedtétek?

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1756) [pod]Diablo válasza Noxy (#1755) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Tűzfal az ki is van kapcsolva.

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#1757) Krissz1984 válasza Krissz1984 (#1738) üzenetére


Krissz1984
csendes tag

Senki? :F

(#1758) rdi válasza [pod]Diablo (#1754) üzenetére


rdi
veterán

protokol nem kell hozzá?

Fej! Tor! Potroh!

(#1759) rdi válasza Krissz1984 (#1757) üzenetére


rdi
veterán

De igen! Nálam a max szálak száma = 8. !!
ennél többet nem érfdemes használni.
A Te routereden ez lehet kisebb szám is.

Fej! Tor! Potroh!

(#1760) metaldog


metaldog
aktív tag

Hello lenne egy kérdésem. Itthon adsl netem van és asztali számítógépen megy, de van egy toshiba laptop is és azt akarom hogy azon is menjen a net mit kell hozzá beszereznem hogy ez mehessen. Az én gépemben van beépített hálókártya a laptopban nemtom van-e. Ja a másik kérdés meg az lenne hogy a két gépet milyen kábellel lehet összektni hogy közvetlenül lehessen másolni egyikről a másikra?

(#1761) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Van egy itthoni kis hálózatom, 3 gép van összekötve. A gond az hogy nem tudok a gépekre a fő gépről másolni. Régebben működött, biztosan én állitottam el valamit. :B A fő gépen Vista van. A 2 kis gépről gond nélkül lehet a fő gépre másolni. Kikapcsolt tűzfalnál is ugyanez a helyzet. :( Még annyit hogy feltölteni sem tudok tárhelyre, mert azt sem engedi, gondolom az előbbi probléma miatt.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1762) ddanger válasza metaldog (#1760) üzenetére


ddanger
aktív tag

Egy routerre lesz szükséged. Ha a laptop nem nagyon régi darab akkor lesz benne hálókártya.

Két gépet cross kábellel tudsz összekötni. A routeres megoldáshoz egyenes kötésűre lesz szükséged.

[Szerkesztve]

(#1763) ddanger válasza tupacamaru (#1761) üzenetére


ddanger
aktív tag

Nekem is volt ilyen gondom csak nem vista alatt. Nekem a víruskereső nem hagyta (norton). Bármit kikapcsolhattam rajta akkor sem ment, és még nem is az ő tűzfalát használtam.

(#1764) tupacamaru válasza ddanger (#1763) üzenetére


tupacamaru
veterán

Kaspersky Internet Security-t használok, majd megpróbálom leszedni hogy akkor is csinálja-e.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1765) tupacamaru válasza ddanger (#1763) üzenetére


tupacamaru
veterán

Te vagy a legjobb. :R :R :R Minden működik rendesen, úgy látszik a KIS blokkolta a kimenő forgalmat. Már csak meg kellene találni hogy hol lehet beállítani. Még egyszer köszi. :R :R :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1766) tupacamaru válasza tupacamaru (#1765) üzenetére


tupacamaru
veterán

Feltettem az ESET Smart Security Beta-t és ezzel enged mindent csinálni. Annyira nem fogja a rendszert sem mint a KIS.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1767) Baboka


Baboka
tag

hello! Lenne egy olyan problémám hogy most vezettem be az inviteles netet és routeren keresztül osztom szét. Routerben beállitottam a felhasználó nevet és jelszavat. Letölteni Msnezni tudok de viszont ha böngészövel akarok oldalakat nézni akkor nem hozza be a nagy részüket és a többit meg csak ritkán. Nem tudtok valamit tanácsolni? (A net beállitásánál van valami érték (MTU-nak hivják) ami nem tom hogy mire való, lehet hogy amiatt van ez?) Elöre is köszi

(#1768) ddanger válasza Baboka (#1767) üzenetére


ddanger
aktív tag

Én megnézném a helyedben a dns beállításokat.

Lehet, hogy benne maradt a hálózati kapcsolatok>>helyi hálózat>>tulajdonságok>>tcp-ip protokoll>>tulajdonságok-nál egy dns beállítás. Még a modemes időből.

Csak egy tipp.

(#1769) Krissz1984 válasza rdi (#1759) üzenetére


Krissz1984
csendes tag

Az utorrantnél akkor az összes kapcsolat max számát kell 8re leszendem, vagy a peer kapcsolatokét?

Nekem zyxel p344wt-m van, azom mennyi lehet a max szál?

[Szerkesztve]

(#1770) nif


nif
csendes tag

Hello!
Tanacs kellene!
Ajanlanatok nekem egy routert ami a kov kellene tudnia:
-Wireless porton WAN
-PPPoE wireless-en keresztul
-LAN-on valo net megosztas

Es ez egy routerben. Eddig nem sikerult olyant talalni ami rendesen tudta vonla! Ha kettot teszek egyik Wlan-Bridge a masik meg LAN(PPPoE)kliens minden ok
Koszi

Tudtatok, a sugarzas tartosit! Es vilagitasz is tole a sotetben!!!

(#1771) rdi válasza Krissz1984 (#1769) üzenetére


rdi
veterán

én nem torrentezek. Az én programomban úgy hívják, hogy ''egyidejű letöltési szál'' ezt kell maximalizálnod :))

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#1772) rdi válasza Baboka (#1767) üzenetére


rdi
veterán

dns szerver helyesen van beállítva?

Fej! Tor! Potroh!

(#1773) Gvara


Gvara
tag

Engedélyeztem a dhcp beállításokat, így most frankón működik a kapcsolat! :))
Köszi a segítő hozzászólásokat :R

(#1774) Krissz1984 válasza rdi (#1771) üzenetére


Krissz1984
csendes tag

ok! köszi! :R

(#1775) Emu


Emu
őstag

Hi!
Van egy belkin rúterem, azon keresztül van a net szétosztva. Most szeretnék venni egy kicsi töltős gépet. Meg lehet azt csinálni hogy a rúter úgy működjön mint egy switch? Mármint úgy értem hogy a ''nagy'' géppel belelássak a kicsibe és tudjam másolni a cuccokat oda-vissza.

Üdv

(#1776) shev7 válasza Emu (#1775) üzenetére


shev7
veterán

a router ugy is mukodik mint egy switch, ugyanis tobbek kozott egy switch is van benne.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1777) Emu válasza shev7 (#1776) üzenetére


Emu
őstag

igen azzal tisztában vagyok valamennyire, inkább az érdekelne, hogy a ruterben kell beállításokat piszkálni, vagy pedig win hálózati beállításokban?

(#1778) shev7 válasza Emu (#1777) üzenetére


shev7
veterán

ha van megosztott mappa, be van kapcsolva a fajlmegosztas, es megfelelo a tuzfalbeallitas, akkor mas nem kell :) a routernek ehhez nem sok koze van, azon kivul, hogy tovabbitja a csomagokat.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1779) Pubszon


Pubszon
veterán

Hali.

Az a helyzet hogy van a gépemben 2 hálókártya.
Az egyik 10 a másik 100megabites.
A 100-asraj ön a net a 10-esen megy a másik gépre, de a net függ a MAC címtől.
Hogyan lehetne hogy a 10-en jönne a net és a 100-ason menne a másik gépre?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1780) Noxy válasza Pubszon (#1779) üzenetére


Noxy
veterán

A MAC cím megváltoztatása: [link]
Nem tom megéri e ezzel variálni, ahelyett hogy vennél még 1 100megabites kártyát. Veterán utánad dobják pár száz hun Ft-ér.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1781) ddanger válasza Pubszon (#1779) üzenetére


ddanger
aktív tag

Gondolom a 100-as karid van beregisztrálva a szolgáltatódnál.
Regisztráld be a 10-est és kész.

(#1782) joy77


joy77
csendes tag

Internetet szeretnék megosztani egy routerrer 3 gép között. A kérdésem az, hogy milyen kábel kell hozzá hogy stabil legyen a kapcsolat még akkor is, ha a legtávolabbi gép 3-4 emelettel feljebb van mint a router, kb 70-80 m? Egyáltalán van valamilyen távolsági kritérium ilyen esetekben?
:F

(#1783) fero02 válasza joy77 (#1782) üzenetére


fero02
veterán

100 m az elvi határ. Ami a kábelt illeti, 100-as, egyenes kötésű UTP kell hozzá. 4 db a megfelelő hosszal persze.

(#1784) rdi válasza fero02 (#1783) üzenetére


rdi
veterán

[link]

Fej! Tor! Potroh!

(#1785) fero02 válasza rdi (#1784) üzenetére


fero02
veterán

Én konkrétan erre gondoltam:

100BaseTX UTP / FTP - Cat5,5e,6 kábeleken 100Mbps 100m

:DDD

Azért köszönöm! :R

(#1786) joy77


joy77
csendes tag

Köszönöm a válaszokat. Én is ez utóbbi kábelt néztem ki...

Még valami, a modem és a router közé ''forditott'' UTP-kábelt kell tenni, vagy a sima is jó lesz?

(#1787) rdi válasza joy77 (#1786) üzenetére


rdi
veterán

[link]

Fej! Tor! Potroh!

(#1788) ddanger válasza joy77 (#1786) üzenetére


ddanger
aktív tag

Általában simával is működnek.

(#1789) efundulus


efundulus
csendes tag

Hali!

Lenne egy eléggé kezdő kérdésem , de nekem nagyon fontos lenne. Hogy tudom azt megoldani , hogy a gépen egy megosztot könyvtárat interneten keresztűl megtudjak nézni és tudjak file műveleteket végezni ebben a könyvtárban távol máshol másik internetre csatlakozó gépről? Routerem is van. Azon is kell beállítást végezni? :F :F Segítséget előre is köszönöm.

(#1790) rdi válasza efundulus (#1789) üzenetére


rdi
veterán

vpn

Fej! Tor! Potroh!

(#1791) user12 válasza efundulus (#1789) üzenetére


user12
őstag

Távoli asztal

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#1792) fero02 válasza rdi (#1790) üzenetére


fero02
veterán

Na mester!

Mondj nekem pls egy olyan VPN klienst, ami Vista alatt is tökéletes megy.

Eddig OpenVpn-t használtam. Fel is ment a Vistára, látszólag működött is (a kis ikonja is zöld volt), de egyébként a kapcsolat ''nem volt élő''.

(#1793) rdi válasza fero02 (#1792) üzenetére


rdi
veterán

nem tudok sajnos mondani így kapásból :))
ez van. Moomant kérdezt lszives :D

Fej! Tor! Potroh!

(#1794) rdi válasza rdi (#1793) üzenetére


rdi
veterán

OpenVpn :DDD

a problémát ez is okozhatja:
[link]
de gyakorlatban a dhcp útvonalkijelölésekkel van a probléma több helyen.
Megoldást még nem tudok, rövidesen jövök majd.

Fej! Tor! Potroh!

(#1795) rdi válasza fero02 (#1792) üzenetére


rdi
veterán

Állítólag ez műxik vista alatt is:

Kerio WinRoute Firewall és Kerio VPN Client legújabb verziója.

Fej! Tor! Potroh!

(#1796) Pubszon


Pubszon
veterán

Hello.

Az a gondom hogy vettem egy routert(SMC7004VBR) és mióta bekötöttem szar lett a net, ugyan olyan gyors csk például a játéknak kell 1 perc mire elindul és a szerverekre nem csatlakozik. De ha bármilyen linkre kattintok előbb vár pár másodpercet és csak utána kezd betölteni. Ha valaki tudja mi lehet a probléma kérem segítsen. Kösz.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1797) Noxy válasza Pubszon (#1796) üzenetére


Noxy
veterán

SMC 7004VBR Port Forwarding: [link]
Játék kiválaszt, klikk, oszt ott lessz hogy kell beállítani.
Linkre kattintás passz.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1798) shev7 válasza Pubszon (#1796) üzenetére


shev7
veterán

linkre kattintas meg valoszinuleg a dns keres feldolgozasa tart sokaig. Add meg a szolgaltatod dns cimet a halokartya tcpip tulajdonsagainal.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1799) Noxy válasza shev7 (#1798) üzenetére


Noxy
veterán

Ja nem ugrott, be pedig nekem is így van beállítva. :)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1800) fero02 válasza rdi (#1795) üzenetére


fero02
veterán

Hálás köszönet! :R :R :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.