Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) shev7 válasza enamessias (#2050) üzenetére


shev7
veterán

attol, hogy szolgaltatot valtasz a vonalad meg marad. Nagy valoszinuseggel mas szolgaltatonal sem lesz gyorsabb a net.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2052) agyhalal válasza shev7 (#2047) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Szevasz.

Igen, próbálgatom a dolgot, sajnos azért csak próbálgatom, mert nincs a közelben még egy gép, amit betudnék vonni a netbe, a hálózatba. A srác így reagált a levelemre, amelyben írtam nekik, hogy D-Link routerrel osztanék meg netet és építenék ki egy max. 2 gépes hálózatot: ''Úgy tudom, a D-Link ADSL modem egyáltalán nem megy a győri kábelnettel :(
Helyette SMC, vagy Linksys.''
Épp ezért bízom benne, hogy ez csak egy feltevés és talán hibás is.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#2053) enamessias válasza shev7 (#2051) üzenetére


enamessias
aktív tag

egy érdekes dolgot találtam!!! Egy d-link 360T modemet adott a szolgáltató annó! Ugye azóta egy párszor már emeltek sebességet. Megnéztem a modem beállításait és ez szerepelt benne:

''DSL Speed: 512 Kbps Upstream, 6688 Kbps Downstream''

Akkor ezzel az ezközzel hogy akarnak 8 megát szolgáltatni??? :Y
Mundjuk a 5.5 mega lehet a telefon vonal gyengesége, mert a fent irt sebességet sem éri el!
De mivel most egy pár percel ezelött meg csak 1.1megát sikerült mérnem, lehet itt más gond is van! Mitől lehet még lassu a letöltés sebessége? Virus kizárva, mert naponta 2szer rakom ujra vindowst az állandó gépcserélgetés miatt.....

Valaki tud érdemben hozzászolni???

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#2054) shev7 válasza agyhalal (#2052) üzenetére


shev7
veterán

mire kell meg egy gep?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2055) enamessias


enamessias
aktív tag

A modem státuszban is ez szerepel:
''Upstream Rate (Kbps) 512
Downstream Rate (Kbps) 6688''

Ezek az értékek mit jelentenek? :F
Ezt a szolgáltató állitja be, vagy ez a modem maximális sebességét jelölik?

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#2056) agyhalal válasza shev7 (#2054) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Megnézni, hogy ha bevonok még egy gépet a hálózatba, azon is megy-e a net, vagy azzal meg sem mozdul. Vagy ez nem így működik, ha ezen megy routeren keresztül, akkor azon is mennie kell, illetve, egyáltalán nem menne routerrel, ha tényleg igaz az amit a srác állít?

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#2057) gerushi


gerushi
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni:

Távoli asztalkapcsolatot akarom beállítani az otthoni és a munkahelyi számítópem között!
Mindkét gép dinamikus ip-vel rendelkezik.

Előre is köszönöm

(#2058) enamessias válasza gerushi (#2057) üzenetére


enamessias
aktív tag

Mivel dinamikus az ip-d ezért ugy kivitelezhető egyszerüen hogy reggel mielött elmész, lekéred a külsö ip-d. Ugye mig nem csatlakozol ujra, addig ugyanaz marad.
Beállítani meg úgy tudod, hogy sajátgép ikonján jobb klikk -> tulajdonságok -> Távoli használat -> távoli felhasználok kijelölése -> Hozzáadás. Itt kiválasztod a felhasználoi fiokod. Ha ezt otthon geállítottad akkor reggel megnézed az ip-d, majd a melóhelyen a startmenüben: kellékek / kommunikáció / távoli asztali kapcsolatra kattintasz. Beírod az ip címed. Kérni fogja a fiokod nevét és jelszavát. Ennyi!
Ja! Ha router mögött vagy akkor ki kell engedni a tüzfalon...
(ha valamit rosszul irtam, akkor helyesbitsétek....!)

[Szerkesztve]

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#2059) shev7 válasza agyhalal (#2056) üzenetére


shev7
veterán

jol gondolod. A routernek kb mindegy, hogy hany gepet dugsz ra. Ha routeren keresztul van net a gepen, akkor ''kompatibilis'' a halozattal, es kb mindegy hany gepet dugsz ra, ha nem megy, akkor egy geppes sem fog menni...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2060) shev7 válasza gerushi (#2057) üzenetére


shev7
veterán

router van vagy nincs. Ha nincs akkor nagyon egyszeru... regisztralsz magadnak egy dyndns bejegyzest, amit a dyndns szolgaltato szoftverevel frissitesz, es akkor egy beszedes neven erheted el a gepedet. Ha router van, akkor a routernek kell ezt tamogatnia.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2061) agyhalal válasza shev7 (#2059) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Köszönök minden segítséget. :)

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#2062) vakondka


vakondka
őstag

Sziasztok, két kérdésem lenne:

Az egyik, hogy hogyan tudnám megcsinálni azt, hogy a notebook-om és az asztali PC-m teljesen lássa egymást, úgy értem az összes fájlt és lehessen másolgatni is oda-vissza ?
Ha jól tudom, azonos nevű munkacsoportban kell lenniük, ezt megcsináltam, mindkét gépen az a neve, hogy OTTHON...
...de hogyan tovább ???

A másik az elég furcsa dolog...szóval be volt kötve nálam az iptv (aztán rájöttek hogy nem fog ez menni és kikötötték) és mikor elvitték az IPTV routerét visszakerült a régi, a szerelő leresetelte, ''beállította'' 5 perc alatt és elhúzott.
Azóta hol van internetem hol nincs.
Vagyis van, ha egy az egyben a modemre csatlakozok és betárcsázok de a routeren keresztül csak nagy ritkán van kapcsolat, viszont ha ki-be kapcsolgatom akkor újra van net mindkét gépen (egyik WLAN-nal, másik kábellel van rajta).
nézegettem a router konfigurációs menüjét, de megmondom őszintén, hogy ez nekem kínaiul van... :F
Most akkor rossz a router, vagy valami rosszul van beállítva ???

Előre is köszönök minden jótanácsot :R

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#2063) rdi válasza vakondka (#2062) üzenetére


rdi
veterán

ez egy állandóan visszatérő kérdés, és én még nem láttam egyértelmű választ rá.
Vedd le az MTU értékét mondjuk 1500-ra,
engedélyezd az upnp-ét, és nálam a dial on demand például 0 ra van véve.


az első kérdésedre pedig az a válasz, hogy legyen fájl és nyomtatómegosztás mindkét gépen.

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#2064) vakondka válasza rdi (#2063) üzenetére


vakondka
őstag

én ebből egy büdös szót sem értek... :F

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#2065) Boolash


Boolash
aktív tag

Sziasztok! Az itthoni helyi hálózatomban szeretném kiosztani, hogy ki mennyivel tölthet mx/min fel/le. Netlimiter 2-vel próbálkozom. Azt nem lehet bene beállítani, hogy távolról is be tudja ezeket az értékeket állítani, illetve csak távolról? Vagyis arról a gépről ne lehessen piszkálni amin van, csak 1 ről. Dhcp/statikus Ip esetében ezek hogyan alakulnak?

[Szerkesztve]

(#2066) enamessias válasza vakondka (#2062) üzenetére


enamessias
aktív tag

Az első kérdésedre: A két gép ip címét állitsad be úgy hogy csak 1 legyen a különbség! Ugyanarra nem jó! Pl.: 192.168.0.10 az egyik és 192.168.0.11 a másik! Újraindítás után elméletileg kell mennie!
A routeres balhédra nincs használható 5letem!

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#2067) slayer006 válasza vakondka (#2062) üzenetére


slayer006
addikt

sz.tem kell megosztott könyvtár is mind a 2 gépen ,hogy lássanak v.mit egymásból

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#2068) Boolash válasza Boolash (#2065) üzenetére


Boolash
aktív tag

Okés megtaláltam... :)

(#2069) enamessias válasza slayer006 (#2067) üzenetére


enamessias
aktív tag

Naigen! :DDD Ezt elfelejtettem.... számomra logikus hogy csak azt látom amit megosztottak a másik gépen :D

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#2070) rdi válasza vakondka (#2064) üzenetére


rdi
veterán

bocsika
Fájl és nyomtatómegosztást lehet kézzel is, de egyszerűbb a helyi hálózat beállítása varászlóval megoldani.
persze ha egyszerű fájlmegosztásod van, akkor csak a megosztott dokumentumokat fogod látni.
Esetleg ezen az oldalon a cikkek között találsz segítséget, a peer2peer hálózatok beállításánál [link]

A router beállítások pedig ott vannak a router baállításaid között a WAN beállítások alatt.
fogod, beírod a böngésződbe, hogy 192.168.1.254 vagy ha más a routered ip címe akkor azt. Megadod a neved és jelszavad. A WAN beállítások között megkeresed az általam leírt helyeket és beállítod.

Fej! Tor! Potroh!

(#2071) vakondka válasza rdi (#2070) üzenetére


vakondka
őstag

na, sikeresen elállítgattam, mostanáig nem volt netem... :W
az upnp- megtaláltam, az be volt kapcsolva, dial on demand nincs, csak olyan , hogy connect on demand, vagy keep alive. beállítottam a connect on demand-ot nullára.
Az MTU-hoz az volt írva, hogy auto és 1492. (ezt így hagytam)

A fix IP címtől teljesen behalt, egy idő után már a routert sem látta...lehet hogy valamit rossz helyre írtam...a routerben be kell állítani a gép fix IP címét ?
Mert van egy olyan menüpont, hogy DHCP server enable/disable gondoltam ennek van valami köze hozzá...az a baj, hogy még ötmillió menüpont van ezen kívül.... :U


https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#2072) rdi válasza vakondka (#2071) üzenetére


rdi
veterán

Ilyen az élet ....
nem, a fix ip-ét a routerben nem kell beállítanod. A router ugye tud DHCP -ét és erre te a routerben ki tudod jelölni a tartományt, amiből kiosztja a dinamikus címeket.
Fix ip esetén neked a számítógépen kell beállítanod az ip-ét az átjárót (ez a routered ip címe) és a DNS szerver címét (ez is lehet a router). A fix ip ne essen a router dhcp tartományába.
sosem tudhatod, hogy nem kell-e port forwardingot csinálnod, ahhoz meg fix ip kell :)

[Szerkesztve]

nincs valami kézikönyv a routeredhez?

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#2073) enamessias válasza rdi (#2072) üzenetére


enamessias
aktív tag

Annó én is sokat szivtam az első router találkozásomkor. A kézikönyvel én se mentem sokra! mondjuk nem is csoda, mivel alig volt pár oldal! Én is fórumokból szedtem össze a mostani tudásom :))

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#2074) dekoninck


dekoninck
aktív tag

Helló,
Azt szeretném megkérdezni, hogy ha egy wireless, nyomtatószerveres (USB) routert teszek az otthoni hálózatba, és ehhez egy USB all-in-one hp mindenest (scanner, fax, nyomtató) kötök, az csak nyomtatni fog tudni minden a hálózat minden gépéről, sannelni nyilván nem, igaz? Azaz nem is érdemes a routerhez kötni a nyomtatót, mert elvész egy csomó funkciója. Vagy nem?

(#2075) shev7 válasza dekoninck (#2074) üzenetére


shev7
veterán

hat ez a nyomtato szoftveretol is nagyban fugg, de nagy valoszinuiseggel nem...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2076) battag


battag
aktív tag

Helló!

Bocsánat, ha már volt: Az utp kábelnek, mekkora a max hossza, amin lehet jelet átvinni? Gondolok én itt arra, hogy 30 méter távolságra az utp kábel alkalmas-e még hálózatépítéshez? Nem akarok sebességrekordokat dönteni, csak a netet kellene megosztani. Vagy ekkora távolságban kellene valamilyen spec, árnyékolt kábel, ha igen, akkor milyen?

Üdv.: BattaG

(#2077) shev7 válasza battag (#2076) üzenetére


shev7
veterán

100 meter.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2078) gerushi


gerushi
csendes tag

Köszönöm a segítséget!
Próbálkozok... :)

(#2079) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Sziasztok,

Van egy olyan problemam hogy most nalunk van adsl is meg tvnet is. Az adsl-t megtudom osztani routeren keresztül visszont a tvnetet nem. Na most probaltam a mac addresst cloneozni, de nem sikerült. Vagyis nem volt net. Aztan probaltam a mac address siman beirni, ugy sem volt jo. Mondjuk amelyik gepen volt a tvnetes net, az mar nincs halozatban azota, de csak azzon megy a net, a masik gepeken meg direktben sem. :U Most mondtak nekem olyat hogy be kell jelenteni a mac address-t....stb, de miert van erre szükseg?
A masik nalunk ök csinaltak [link] nem tudom mennyire van a tvnettel kapcsolatban.

Edimax 6014k routerem van. Firmware frissitest most csinaltam rajta, de igy sem akarodzik menni. Esetleg valakinek valami ötlete?

Jah igen, dynamic IPvel probaltam.

[Szerkesztve]

"Later Nerd!"

(#2080) rdi válasza Dr.Burn (#2079) üzenetére


rdi
veterán

lehet jelenteni náluk uj mac címet is. Leggyakrabban akkor szoktak, ha cserélik a számítógépet.

Fej! Tor! Potroh!

(#2081) shev7 válasza Dr.Burn (#2079) üzenetére


shev7
veterán

''Mondjuk amelyik gepen volt a tvnetes net, az mar nincs halozatban azota''

Akkor hogyan akartad a maccimet klonozni? Illetve a kabelnetes modemek ha eszkozt cserelsz rajtuk (pl gepet routerre, vagy vissza) altalaban ujrainditast igenyelnek.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2082) Dr.Burn válasza shev7 (#2081) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Ugy hogy beirtam volna a mac cimet a routerbe, akor ilyet nem lehet csinalni?
Mondjuk lehetne olyat is hogy felejtse el a mac cimet?

[Szerkesztve]

"Later Nerd!"

(#2083) Dr.Burn válasza rdi (#2080) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Lehet az lesz.

"Later Nerd!"

(#2084) shev7 válasza Dr.Burn (#2082) üzenetére


shev7
veterán

de be lehet, hogy ne lehetne :) De a restart akkor is kell a modemnek.

MOD: elfelejteni nem lehet. Valamilyen mac cimenek lennie kell :)

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2085) Dr.Burn válasza shev7 (#2084) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Szoval, amin volt ez a tvnetes modem, azon most adsl lenne, egy masik halozatban. Nekem kellene a tvnetes internet erre a halozatra, de egyaltalan nem tudom megcsinalni hiaba irom, a MAC cimeket ide-oda, hiaba resetelem semmi. Most ez milyen betegseg?

"Later Nerd!"

(#2086) Dr.Burn válasza Dr.Burn (#2085) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Sikerült megoldani, köszi mindenkinek a segitseget. :R

"Later Nerd!"

(#2087) Newyorker


Newyorker
addikt

Két gépen akarom megosztani az ADSL-em kábellel!
Mi vegyek routert, vagy switchet?
Mi a különbség?
Melyikkel kell kevésbé bajlódni a konfigurálásnál?
Melyik egyszerűbb?

THx a válaszokért!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#2088) C.Brigante


C.Brigante
veterán

Sziasztok, lenne egy problémám és aki megmondja, hogy mi lehet a baj annak fizetek érte ha eljön!!

hiba: van egy asztali gép, modemmel és routerrel, egy laptop megy routerről.
A minap kireseteltem és olyan történt, hogy innentől kezdve nem tudok a menüjébe visszalépni hiába írom be a router IP címét. Sem a laptopról nem tudok belépni a menübe (pedig elvileg a WiFi-s rouetert látnom kéne még ha csak a 220-ba van is bedugva) de egy böngésző se hozza be, mindig valami ilyesmit ír:a kapcsolat az oldal betöltés közben megszakatt! na most az X akta az az egészben, hogy a haveromnál ugyanígy be tudtam lépni a menüjébe laptopról, de még az asztalijáról is, tehát a router jó! én már oprendszert is váltottam XP-->Vista, egyiken sem tudom behozni! Mostanra elfogyott az ötletem, tud valaki segíteni mert az asszonnyal sorba állunk a netért és már kezd az agyunk elszálni ettől! :DDD pls help! :R

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#2089) enamessias válasza Newyorker (#2087) üzenetére


enamessias
aktív tag

A switchel hálózatot lehet kialakítani, magyarul több gépet összekötni.
Router azt internet megosztásra használnak. (tartalmaz egy switchet is) Ezek után talán egyértelmü mit kell választani. A routert be kell állítani, de csak egyszer kell vele szöszölni, utána az menni fog. Nem olyan bonyolult, a mellékelt utmutatóval üzembe helyezhető! Esetleg kérhet segitséget az eladótól a vásárlásnál....

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#2090) tolatofecske


tolatofecske
csendes tag

Üdv

A következő nagy problémám lenne és minden hasznos tanácsnak örülnék.Van a cégnél, ahol melozok egy kis hálózat, rajta 5 gép.Az egyik melotárs folyamatosan nyomja a DC-t és az amúgy 3 megás net mellett 5 percig tart, mire egy oldalt betölt.A srácnak hiába mondjuk töltsön mással, szarik bele.Gondoltuk lekorlátozzuk a netét és aztán azt csinál rajta, amit akar.Viszont ha progival csináljuk, lekapcsolja, azért gondoltam a routerre.Egy KTI-Network gyártmányú, KS-180-as routerunk van, viszont fogalmam sincs, hogy lehet rajta beállítani a sávszél korlátozást.Vagy ha ez nem lehetséges, nem tud valaki olyan progit ajánlani, amivel úgy tudok korlátozni, hogy ne vegye észre?Mondjuk másik gépen keresztül vagy az ő gépén, csak úgy,hogy ne jelenjen meg a telepített programok között!?
thx
fecske

[Szerkesztve]

(#2091) rdi válasza C.Brigante (#2088) üzenetére


rdi
veterán

Ha jól értem, ugyanaz a router a haverodnál jó. Nálad meg nem. Akkor ott beállítási gondok lehetnek. Mivel azt is írod, hogy wifin keresztül sem éred el ezért:
1) mac szűrés, esetleg titkosítás, tehát nem tudsz belépni a nem engedélyezett gépekről, ennek kikapcsolása (bár ez is furcsa)
2) a haverodnál minden alaphelyzetbe állítása.

Tolatofecske:
az egyszerű routerek nem tudnak gépekre leosztott sávszélességet szabályozni, de ha a gyerek dc-zik, akkor ott port forwading van. Egyszerűen töröljétek a port forwardolását és akkor nem lesz akkora szája a gyereknek.
Esetleg a router tűzfalán letiltani a dc hubok ip címét :)

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#2092) shev7 válasza rdi (#2091) üzenetére


shev7
veterán

passivra rakja magat, es dc-zik vidaman tovabb...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2093) enamessias válasza tolatofecske (#2090) üzenetére


enamessias
aktív tag

Ha hozzáfértek a gépéhez, akkor a dc kliensben be lehet állítani a le és feltöltési sebesség korlátokat (limiter). Akkor a megadott értékek alatt maradnak a sebességek, nem foglalja el a teljes sávszélességet! Használni továbra is fogja tudni, de nem lesz annyira zavaró mások számára. A hátránya hogy ha észreveszi és tudja hol kell visszaállítani, akkor könnyen vissza tudja, de egy próbát megér!

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#2094) rdi válasza shev7 (#2092) üzenetére


rdi
veterán

nem ismerem annyira a dc-ét, de akkor nem lesz lassabb?

Fej! Tor! Potroh!

(#2095) C.Brigante


C.Brigante
veterán

Hi, miket kell megnéznem pontosan ahoz, hogy megtudjam azt, hogy miért nem tudom behozni mostmár a 2-dik routerem menüjét, most már tisztán látszik a dolog, nem router hiba, valami hálozati hiba miatt nem megy, vagy már nincs ötletem... tényleg nem tudja senkinek?? :R

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#2096) user12 válasza C.Brigante (#2095) üzenetére


user12
őstag

1. link van-e? (led-nek a hálókártyán + routeren világítani kell)
2. ip címet kapja-e a hálókártya
3. többi (router ip-je, felhasználónév-jelszó, stb) le van írva a kiskönyvbe

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#2097) C.Brigante válasza user12 (#2096) üzenetére


C.Brigante
veterán

3. nem a jelszóval van baj, az be sem jön kérni, ez a baj!!! utána már nem lenne probléma
2. pingelés rendben.
1. minden led világít.

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#2098) rdi válasza C.Brigante (#2095) üzenetére


rdi
veterán

kábelhiba ?
driverhiba
hálókártya?

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#2099) Noxy válasza C.Brigante (#2097) üzenetére


Noxy
veterán

IE/Beállítások/Kapcsolat/Nincs tárcsázás. Helyihálózati beáll..: Mindent törölni.
Hálókártya TCP/IP tulajdonságok: IP cím auto.. kérése. DNS auto.. kérése.
Nem ártana 1 gép ,meg 1 router restart sem utánna.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#2100) C.Brigante válasza Noxy (#2099) üzenetére


C.Brigante
veterán

na itt 1-2 dolgot még nem csináltam, talán most:

''IE/Beállítások/Kapcsolat/Nincs tárcsázás'' ezt hol találom pontosan?
Hálókártya TCP/IP tulajdonságok: IP cím auto.. kérése. DNS auto.. kérése.- ez ok

ja és még ez ''Helyihálózati beáll..: Mindent törölni.'' itt, hogy érted, hogy mindent törölni?
asszem itt lesz valahol a kutya elásva.... :R

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.