Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) C.Brigante


C.Brigante
veterán

legyen szives valaki mondja meg, hogy egy router miért csinál ilyet: reset után nem tudok a menüjébe be lépni! a hibaüzi: az oldal letöltése közben alaphelyzetbe állt.
csak valahogy be tudnék jutni a menübe az nagyon állat lenne, valaki? thx

hogyan is tudhatom meg a hálózatom adatait, futtatás--->cmd--->dosos ablak---> de ide hiába írom be msconfig/all nem ismeri fel ezt a parancsot... :F nem tudja valaki pontosan?

[Szerkesztve]

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#1902) Lortech válasza C.Brigante (#1901) üzenetére


Lortech
addikt

ipconfig /all

reset után közvetlenül, vagy egyáltalán nem sikerült azóta sem belépni? Mit jelent az, hogy nem sikerült, meg sem jelenik a belépés ablak sem, csak 404?
Elsőre mondjuk nézd meg, hogy tudod-e pingelni.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#1903) Lortech válasza C.Brigante (#1901) üzenetére


Lortech
addikt

szerk: hoppá egy dupla. szerkesztés akart lenni, de véletlenül vissza gomb lett belől, aztán újra post.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#1904) C.Brigante válasza Lortech (#1902) üzenetére


C.Brigante
veterán

köszönöm!

nem lép be a router menüjébe egyáltalán, nem értem egyszerűen...
hibát ír rá, hogy visszaállt alaphelyzetbe

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#1905) Lortech válasza C.Brigante (#1904) üzenetére


Lortech
addikt

De akkor neted az van, a routerről írsz? Biztos, hogy jó címen próbálod? Mert esetleg át lett írva az alapról, most meg visszaállt a resettől.

Thank you to god for making me an atheist

(#1906) C.Brigante válasza Lortech (#1905) üzenetére


C.Brigante
veterán

most modemről írok, ilyenkor mindig átdugom. jónak kell lennie a címnek mert a szervízbe nekik ment, nekem itthon nem nem értem.

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#1907) C.Brigante válasza Lortech (#1905) üzenetére


C.Brigante
veterán

amikor a routerbe akarok belépni, ezt írja: A kiszolgálóhoz való kapcsolat alaphelyzetbe állt az oldal letöltése közben. :F rossz a router??? szervizbe azt mondják semmi baja! most ki a hülye?

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#1908) Lortech válasza C.Brigante (#1907) üzenetére


Lortech
addikt

Kapsz a routertől ip címet? Ha igen, pontosan miket? IP, átjáró, dns.
Ha nem kapsz, statikusan állíts be egyet (192.168.0.2 és 255.255.0.0 mondjuk), és nézd meg, hogy tudod-e pingelni.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#1909) C.Brigante válasza Lortech (#1908) üzenetére


C.Brigante
veterán

megnéztem és pingel.. akkor nagyon nem értem mi van (eddig se értettem)

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#1910) hucsikoi


hucsikoi
aktív tag

Sziasztok.
Nincs valakinek egy teljes magyar leírása DI-604-es routerhez.Amit adtak vele csak az alapbeállításokat tartalmazza és a neten is csak ezt találtam.Angol nyelvű van,de sajna angolbol teljesen kuka vagyok :R
Üdv

(#1911) petike7509


petike7509
csendes tag

Sziasztok!!!Nekem szükségem lenne egy olyan felszrerelésre amely egy adsl-t el lőne kb 100-150 métere.Olyas valami wi fi csak pontosan kellene tudnom mi kell hozzá!!köszi

(#1912) petike7509


petike7509
csendes tag

Senki nem tud segíteni ebben??????????????? :(( :(( :(( :(( :((

(#1913) BluEyes válasza petike7509 (#1912) üzenetére


BluEyes
őstag

És má nyóóóóc perce vársz! Borzasztó :DDD

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1914) rdi válasza petike7509 (#1911) üzenetére


rdi
veterán

két darab külső antenna, jó rálátás (fresnel terjedés figyelembevételével) és sima aktív eszközök, két AP, vagy két router.

Fej! Tor! Potroh!

(#1915) MR!!


MR!!
aktív tag

Hi!

Énis hálóba kötöttem 1 itthoni gépet. Tehát van a szobámba 1 gép ( alaplai hálókártya + tettem bele 1 PCI-os hálókártyát) a másik szobába 1 gép és abba is 1 hálókártya. UTP kábellel kötöttem össze.

Én szobámban megjelent tálcán mégegy háló ikon . Mit kell tenni hogy menjen másik gépen is net ?

Ott azt ítja ki 1 háózati kábel nincs bedugva .

thx

miszter

(#1916) BluEyes válasza MR!! (#1915) üzenetére


BluEyes
őstag

Crosslink kábellel kötötted össze őket? Mert a path drót nem jó oda. Ha a kábel rendben, a neten lévő gépen futtasd le a Hálózat beállítása varázslót, értelemszerűen válaszolj a kérdésekre. Ha lefutott, mindkét gépet indítsd újra, és lőn neted a másik gépen is. Néha kiírhatja, hogy nincs bedugva (miközben be van dugva :) ), de ezzel ne foglalkozz, ha amúgy megy a net mindkét gépen.

[Szerkesztve]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1917) perempe


perempe
addikt

Modemes router érdekelne (lehetőleg WLAN), így betárcsázhatnék magamhoz, ha otthontól távol netezni akarok.


Esetleg UTP porttal rendelkező külső modem, ha van ilyen, hogy azt a routerre dughassam...


[Szerkesztve]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1918) MR!! válasza BluEyes (#1916) üzenetére


MR!!
aktív tag

UTP kábellel kötöttem össze őket. Lefuttattam a varázslót mindét gépen , újraindítottam , de semmi. Hálóikon piros x , hálókábel nincs bedugva , lap nem jeleníthető meg :F

miszter

(#1919) BluEyes válasza MR!! (#1918) üzenetére


BluEyes
őstag

Ezt a linket tanulmányozd, és ellenőrizd, hogy neked melyik fajta bekötésű UTP kábeled van. Az alsónak kellene lennie. [link]
Én azt írtam, hogy a netre kötött gépen futtasd le a varázslót. A másikon nem kellett volna. Nem gond amúgy. :)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1920) MR!! válasza BluEyes (#1919) üzenetére


MR!!
aktív tag

Az első verzió van ( egyforma színek) én csináltam :) és leellenőriztem h bedugtam modembe másik végét másik szobában lévő (új) gépre.

Most a varázsló után windows induláskor bejön belépés ablak ( név, jelszó) és utánna jön csak be . a tálcán meg 2 háló jel van , 1ik régi (alaplapi modemem, a másik az őj kártya benne) ,mindkettő engedélyezett , műxik , más ip címekkel mennek , más az átjáró címük is.

és most ?

miszter

(#1921) BluEyes válasza MR!! (#1920) üzenetére


BluEyes
őstag

Ok, értelmezem:
A felállás: modem -> gép 2 hálókártyával -> gép 1 hálókártyával. Cél, hogy mindkét gépen legyen internet.
Kábelezés:
A modem és a 2 kártyás gép közé path kábel kell (a linken a fölső páros)
A két gép közé cross kábel kell (alsó páros).

A 2 kártyás gépen le kell futtatni a Hálózat beállítása varázslót. Ekkor a win beállítja a kártyákat, egyik a netre (modemre), másik a partnergépre néz. Ha úgy döntesz, hogy felcseréled a két hálókártyát, akkor újra le kell futtatni a varázslót a helyes működéshez, tehát nem árt megjegyezni, éppen melyik hova van konfigolva, ha a kábeleket ki-be dugdosod. :)
A másik (1 kártyás) géppel nincs sok teendő. Ha minden kábel rendben van, és a varázsló a 2 kártyáson rendben lefutott, működnie kell a netnek egy reboot után. Ha nem megy elsőre, nyomj rá (az 1 kártyás gépen) a kapcsolat ikonjára jobb egérrel, majd katt a Javításra, ekkor a win törli a korábbi beállítást, és újra beállítja a kapcsolatot, most már a másik géptől kapott adatok alapján.
Ha valamiért még mindig nem indulna a net, ellenőrizd, ill. jelöld be a kapcsolat tulajdonságainál, hogy a tcp/ip automatikusan kapjon ip-t és dns-t. Majd megint Javítás.

No, hát ennyitől mennie kell, remélem, nem túl bonyolultan írtam le.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1922) tzscske válasza MR!! (#1920) üzenetére


tzscske
tag

Pingeld meg a másik gépet és a másikról is vissza,hogy minden jó-e.Ha igen és egy munkacsoportban vannak akkor az intézőben is látniuk kell egymást és lehet oda-vissza másolgatni.
A varázslónál mit adtál meg?Hogy ezen a gépen keresztül kapcsolódnak más gépek az internetre?

Kicsit lemaradtam :DD

[Szerkesztve]

(#1923) MR!! válasza BluEyes (#1921) üzenetére


MR!!
aktív tag

Jól értelmezetd.

Úgy csináltam , kábelt áthegesztettem 2 gép között , de semmi. Ugyanúgy másik gép hálóikon , letilt , engedélyez , hálókábel nincs bedugva. tcp/ip autom észlelésen van...

Az én gépemben (amiben 2 kártya van) és ami a másik gépre megy , azon akártyán folyamatosan világít a zöld led ( BNC és UTP kártya )... esetleg köze hozzá?

Ping még nem sikerált 2gép között :U

és igen , ezen a gépen keresztül kapcsolódnak más gépek az internetre.

[Szerkesztve]

miszter

(#1924) BluEyes válasza MR!! (#1923) üzenetére


BluEyes
őstag

Háááát, pedig annak jónak kéne lennie. :F Most otthon vagy?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1925) MR!! válasza BluEyes (#1924) üzenetére


MR!!
aktív tag

17 re érek kb haza. Ami összeköti a két gépet , mindegy h melyik gépbe melyik vége van ? (remélem érthető , tehát h mindegy melyik végét dugom a gépembe )

miszter

(#1926) BluEyes válasza MR!! (#1925) üzenetére


BluEyes
őstag

Az mindegy. Ha hazaérsz, jelezd ide, oszt majd kitalálunk valami cselt.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1927) MR!!


MR!!
aktív tag

Na vok , vmi ötlet azóta..?

miszter

(#1928) BluEyes válasza MR!! (#1927) üzenetére


BluEyes
őstag

Ötlet mindig van :D
Azt javaslom, hogy kezdjük előlről a dolgot, aztán majd látszik, hol akadunk el.
Ki kellene kapcsolni a második gépet, maradjunk egyelőre a két kártyásnál. Azt kérem, hogy cseréld fel a két kábelt a kártyákban, tehát a pci-s, bnc-s legyen a modemmel összekötve, az alaplapi meg majd a kliens géppel.
Ezután varázslónk segítségével állítsuk be a hálózatot, utána reboot. Igazából arra vagyok kíváncsi, hogy ezen a gépen fog-e így menni az internet.

vok=vagyok :)

[Szerkesztve]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1929) MR!! válasza BluEyes (#1928) üzenetére


MR!!
aktív tag

felcseréltem a kábeleket. egyből kiírta hálózati kábel nincs bedugva. aztán elindítottam varázslót... ott nem ment tovább mert az alaplapi hálókártyát lecsatlakoztatva találta meg. listán csak ő szerepelt. csak úgylehetne továbbmenni ha figyelmen kívül hagynám ( jelölőnégyzeetbe x)

a pci-os kártyán a led villog (ami sztem jó jel). eddig ha bekapcsolt a gép akkor folyamatosan világított. és eddig ( régi verzió, kábel csere előtt) a varázsló simán lefutott, megtalálta 2 kártyát , ki kellett választani melyikre megy közvetlen a net...

miszter

(#1930) BluEyes válasza MR!! (#1929) üzenetére


BluEyes
őstag

Hm, tehát nem jött össze. Az a bnc csoda gyanús nekem, ő lesz a hunyó szerintem. Eszközkezelőben minden ok vele? Kéne szerezned kölcsönbe egy tuti működő hálókártyát.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1931) MR!!


MR!!
aktív tag

elvileg minden ok vele. adathordozó tipusnál , automatára van állítva vele.

megpróbálom mégegyszer rátenni a bnc-s karira a netet

miszter

(#1932) BluEyes válasza MR!! (#1931) üzenetére


BluEyes
őstag

Járjunk a végére. Eszközkezelőből el kéne távolítani, aztán gép kikapcs, a kártyát át kéne rakni egy másik pci slotba, majd bekapcs, hogy a win hadd találja meg. Reméljük, drivert is talál hozzá. A net ebbe legyen bedugva.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1933) MR!! válasza BluEyes (#1932) üzenetére


MR!!
aktív tag

na , most sikerült végre rátennem a bnc-sre a netet ( modem kikapcs , reg mert UPC nél vagyok...és van net)

akkr most próba rátenni másik gépet összekötő kábelt az alaplapi hálókártyára, aztán varázsló?

miszter

(#1934) BluEyes válasza MR!! (#1933) üzenetére


BluEyes
őstag

A varázslóhoz nem kell a kábel, de be is dughatod, mindegy. Hadd szóljon!

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1935) MR!! válasza BluEyes (#1934) üzenetére


MR!!
aktív tag

nemjó :F

én gépemen megy net. tálcán 2 háló ikon , 1ik a bnc-s működik , minden ok , másik piros x , hálóábel nincs bedugva felirat. ezt letiltom engedélyezem : hálókábel nincs bedugva , tcp/ip ben megvolt adva egy ip cím , beállítottam automatikus észlelésre, dns-t is. de így is semmi ...

annyi h most az alaplapi hálókárty tulajdonságai között van Netware ügyfélszolgáltatás, MS ügyfél, fájl-nymtató megosztás, qos csomagütemző , nwlink netbios , nwlink ipx/spx ( itt belső hálózati számot lehet állítani : 00000000 és keret típusa : automata felism) és van még tcp/ip

és ha elindítom varázslót , kiírja elején: windows leválasztott hálózati elemet talált , ez most az alaplapi kártya.. ha beikszelem figy kivül hagyását enged tovább , aztán kell kiválasztani melyiken van a net ( de ott már szerepel mind2)

[Szerkesztve]

miszter

(#1936) BluEyes válasza MR!! (#1935) üzenetére


BluEyes
őstag

Ne rohanj már annyira! Hagy úgy, ahogy a varázsló beállítja, ezzel a géppel nincs további teendő.
Futtasd le mégegyszer a bűvészt, és utána ne nyúlj hozzá! Na!

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1937) MR!! válasza BluEyes (#1936) üzenetére


MR!!
aktív tag

oké, csak mondom h mikor elindítm varázslót rögtön első ablak: h talaált 1 leválasztott kártyát , most ez az alaplapi... csak úgy tudok tovább menni ha alaplapira xet nyomok , azaz figyelmen kívül hagyja őt ...

a nem csatlakoztatott hálózati hardverek figyelmen kívül hagyása ( be kell ikszelni csakúgy megy tovább)

[Szerkesztve]

miszter

(#1938) BluEyes válasza MR!! (#1937) üzenetére


BluEyes
őstag

Akkor dugd össze a másik géppel, és kapcsold be azt is előbb.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1939) MR!!


MR!!
aktív tag

így is ugyanaz a helyzet, talál leválasztott háló elemet 8 alaplapi) ...és végeredmény ua

miszter

(#1940) BluEyes válasza MR!! (#1939) üzenetére


BluEyes
őstag

Jó lesz az úgy :) Ha lefutott a magic, indítsd újra mindkét gépet. Nézzük, mit mutat a másik jószág.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1941) MR!! válasza BluEyes (#1940) üzenetére


MR!!
aktív tag

:( 1 ik ikon ok , másik hálókábel nincs bedugva ... másik gépen persze h semmi :O most mennem kell el , este lehet leszek v inkább hlnap , azért kösz a kitartást :) ha lesz türelmed holnap ...

miszter

(#1942) BluEyes válasza MR!! (#1941) üzenetére


BluEyes
őstag

Ok, szemmel tartom a topicot. Kérhetnél kölcsön másik cross kábelt, lehet, hogy az szívat.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1943) tzscske válasza MR!! (#1941) üzenetére


tzscske
tag

Biztos jó ez a kábel?Nincs megtörve vagy valami?Mert ha jó a bekötés és a kábel is frankó akkor nem szabad azt írnia,hogy nincs kábel bedugva.Max nem kap ip-t ,ip ütközés van stb. de erre meg figylemeztet nagy buborék ablakkal.
Vagy a háókártya vagy a kábel lesz a hunyó itt szerintem.

(#1944) BluEyes válasza tzscske (#1943) üzenetére


BluEyes
őstag

Volt már olyan hálózatom, ahol az egyik gépet nem érzékelte a rendszer, ettől függetlenül ment rajta a net, látták egymást, megosztás működött. Épp csak kis piros x volt a kapcsolat ikonján, meg a win szerint a kábel nem volt bédugva. :)

[Szerkesztve]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1945) tzscske válasza BluEyes (#1944) üzenetére


tzscske
tag

Azért az ilyen az elég egzotikus,normál esetben ott valami hiba is van,ha nem jelöli csatlakoztatottnak a kábelt. :B

(#1946) gandalf


gandalf
tag

Valaki meg tudná mondani, hogy ehy Ovislink WL-5460 v2 AP képes arra, hogy egy kábelmodemes netet megosszon 1 lan és 1 wifi portra? vagy 2 wifi portra?

:B

Gandalf The Grey

(#1947) L@co


L@co
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, nem tudom mennyire illik a topicba.
Van otthon két gép. A két gép 25m hosszú cross-os kábellel van összekötve. Ezzel nincs is baj. Most h. ne kelljen állandóan menni mind2 gépnek, ezért úgy van h. hol a gépbe, hol a modembe dugom ezt a kábelt. A gigabites hálókártyával rendelkező gép mindig látja a netet. És az érdekelne h. a 10/100 as hálókártyával rendelkező gép miért nem látja a netet? Túl messze van? Vagy az a baj h. cross-os a kábel (bár ezt nehezen tudom elképzelni)? :F

[Szerkesztve]

(#1948) BluEyes válasza L@co (#1947) üzenetére


BluEyes
őstag

Pedig az a baj, a modem és a gép közé path kábel kell, a cross nem jó oda. A cross a két gép közé való, és mint írod, ott jó is.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1949) MR!!


MR!!
aktív tag

Működik !!!!

Nemtom hogy csináltam , de beindult :Y

Kihúztam minden kábelt , csináltam varázslót , kiválasztottam h alaplapi kártyán menjen net , ujraindítottam és ... thadaaam .. :))

másik gép kicsit lassan indul be , de van azpn is net :C

márcsak annyi van h mikor én gépem indul , bejön 1 ablak és enterrel megy tovább ( felh név és jelszó )
ezt nem lehet vhogy kihagyni ?

amúgy thx all for all :)

miszter

(#1950) L@co válasza BluEyes (#1948) üzenetére


L@co
aktív tag

De a gigabites hálókártyával látja a gép 25m-es crossos kábelról a netet, a 10/100as meg nem. De a 10/100as 2m-es crossról látja a netet, szóval nem értem.
Na de a lényeg ha nem crossossá varácsolom a 25mes kábelt, hanem simává, akkor tutira látni fogja a netet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.