Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) SunBreeze


SunBreeze
aktív tag

egy gyors helpre lenne szükségem
holnap webes vizsgám lesz a suliban, és úgy tudom hgoy a hálóba kötött gépek között lehet üzenetet küldeni
ezt hogy tudom megvalósítani? anélkül hogy nagyobb feltűnést kelsek? :)



[Szerkesztve]

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#1852) netboy


netboy
senior tag

Valaki nem tudja véletlenűl, hogy a 100mbites hálózati kártyák melyik 4 eret használják egy utpkábeklen a 8 ból?
ill nem e tud nekem valaki segíteni abban, hogy hol kapható olyan osztó ami segítségével egy utp kábelen két hállózat is üzemelhet, megosztja egy átalakítóval az ereket....

(#1853) netboy válasza netboy (#1852) üzenetére


netboy
senior tag

[kép]

Valami ilyet keresnék

(#1854) Norbi14


Norbi14
senior tag

Hali
Nah bele is kezdek van egy Vistás gépem tegnap este még volt net amikor ma reggel bekapcsoltam már nem volt a modem szerint van net minden LED világít a modemen a gép azt írja hogy korlátozott. Próbáltam úgy hogy nem net kábellel kötöm össze hanem USB kábellel akkor is ugyanzt írja hogy korlátozatt kapcsolat. Kipróbáltam az XP-s gépemen ott netkábellel van net de USB-n már nincs. Egyszerűen nem értem hogy Vistán mér nincs net eddig teljesen jó volt. Ötletek? Vistát már újratelepítettem.
jah és kábelnetem van


[Szerkesztve]

(#1855) Norbi14 válasza Norbi14 (#1854) üzenetére


Norbi14
senior tag

megoldódott a probléma

(#1856) ddanger válasza netboy (#1852) üzenetére


ddanger
aktív tag

1-2, 3-6.

(#1857) fero02 válasza SunBreeze (#1851) üzenetére


fero02
veterán

netsend paranccsal...

(#1858) shev7 válasza fero02 (#1857) üzenetére


shev7
veterán

ha engedelyezve van az uzenetkuldo szolgaltatas, valoszinuleg nincs...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1859) dany27


dany27
őstag

sziasztok

egy hüle kérdésem lenne hányas furóval furjak lukat UTP kábelnak?? 5 vagy 6?(mondjuk csak 6,5ösöm van)

(#1860) fero02 válasza dany27 (#1859) üzenetére


fero02
veterán

hát akkor azzal :DDD

(#1861) fero02 válasza shev7 (#1858) üzenetére


fero02
veterán

Nem írta, h nincs.

Amúgy pedig a suliban mi is azzal segítettük egymást. Pedig ott kötsög egy rendszergazda volt, de nem volt kikapcsolva. Viszont minden más igen. :(((

(#1862) dany27 válasza fero02 (#1860) üzenetére


dany27
őstag

akko most melyik az azzal nevű furó 5 vagy 6,5??

(#1863) Newyorker


Newyorker
addikt

Sziasztok!


Hatalmas gondom van, segítsetek hozzáértők!

Invitel ADSL-em van, plusz egy router! (Gigabyte GN-BR01G-RH)
A gépem kábelen keresztül van összekötve a routerrel.

Beállítom a letöltéseket, elindítom és pár óra múlva egyszerűen megáll a letöltés és a sebesség lenullázódik.Szval olyan lenne, mintha megszakadna a net, de amikor nem volt routerem, akkor ilyen gondom nem volt!

Ilyenkor újra kell indítanom a gépemet, a routert ki kell húznom a 230ból és csak akkor lesz újból netem!

Mi lehet a baj?
Segítsetek, mert így nem tudom otthon hagyni a gépem, hogy töltögessen, mert megszakad :O

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1864) shev7 válasza fero02 (#1861) üzenetére


shev7
veterán

xp alatt alapbol nincs bekapcsolva, szoval ha a rendszergazda nem kapcsolta be, es nincs jogod bekapcsolni akkor bukta.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1865) SunBreeze válasza fero02 (#1857) üzenetére


SunBreeze
aktív tag

áh, köszi :)
bár már késő, de simán használtuk az sms funkcióját a telefonnak :DDD

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#1866) ML320 válasza dany27 (#1862) üzenetére


ML320
aktív tag

Milyen vastag a fal? Én 8-assal fúrtam át, mert húzás közben tekeredik, csavarodik, megszorul, lenyúzódik, ha kicsi a lyuk. Meg persze első körben a feldugózott végét adták ide :W Tehát krimpelhettem újra...

Ember tervez, Isten perverz...

(#1867) rdi válasza dany27 (#1859) üzenetére


rdi
veterán

ovális vagy szögletes lyukú fúró kell hozzá

Fej! Tor! Potroh!

(#1868) fero02 válasza shev7 (#1864) üzenetére


fero02
veterán

Igazad van! :R

Nekünk a suliban Win2000 volt. Attól viszont lehet, h ott is be kell kapcsolni külön. Ennyire sosem mélyedtem el az op.-rendszerek világában... :( :B

(#1869) fero02 válasza SunBreeze (#1865) üzenetére


fero02
veterán

Hát kifúrod 5-össel, ha kicsinek találod a furatot, akkor tolod neki a 6,5-el :DDD

(#1870) dekoninck


dekoninck
aktív tag

Sziasztok,
Bocs, de az általam jónak vélt kulcsszavakkal nem találtam választ a kérdésemre.
Ma fizettem elő ADSL-re, ami jól is múködik.
Viszont otthon 2-3 szgép is van, eddig csak egymás közt kommunikáltak egy Surecom routeren keresztül. Beállítottam a PPPoE-t, azaz automatikusan ''tárcsáz'' ezentúl a router, nem a szgép. Eddig OK.
Csak annyi a kérdésem, hogy
- hogyan monitorozom, hogy mikor vagyok csatlakozva? Sehogy?
- a kapcsolat bontása hogyan történik? Csak ezzel a router beállítással, hogy ''Disconnect when network idle''
- a router beállításaiban van ilyen opció: Connect-on-demand: Enable - Disable
Ha az utóbbira állítom, akkor hogyan csatlakozom?

Köszi a kedves válaszokat előre is.

[Szerkesztve]

(#1871) shev7 válasza dekoninck (#1870) üzenetére


shev7
veterán

''hogyan monitorozom, hogy mikor vagyok csatlakozva? Sehogy?''

megnezed a router status oldalan, hogy connected-e

''- a kapcsolat bontása hogyan történik? Csak ezzel a router beállítással, hogy ''Disconnect when network idle''''

Nem igazan ertem miert fontos ez, de igen ezzel a beallitassal, vagy kezzel.

'' a router beállításaiban van ilyen opció: Connect-on-demand: Enable - Disable
Ha az utóbbira állítom, akkor hogyan csatlakozom?''

Automatikusan.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1872) rdi válasza dekoninck (#1870) üzenetére


rdi
veterán

a routered miért szakítaná meg a kapcsolatot?
úgy értem, mi szükséged rá?

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#1873) mr.geeZ válasza Newyorker (#1863) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Nekem is ez a routerem van, igaz, én az asztali gépemet vezetékes eléréssel használom. Mindenképp nézd meg, hogy ha DHCP-vel használod, akkor a lease time minnél nagyobb legyen, a legjobb persze a fix ip lenne. Nézd meg ezenkívűl a wlan kódolást, ott is be lehet állítani, hogy újraossza a kulcsokat, hátha akkor fagy le? Egyébként a gépet szerintem ilyenkor felesleges újraindítani, elég a routert.
Nekem az lenne a problémám, hogy mióta ez a routerem van, nem látom a hálón lévő többi gépet, pedig az ezzel kapcsolatos funkciókat bekapcsoltam a routeren.

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#1874) Petiu


Petiu
csendes tag

Szia
van egy laptopom meg egy azstlai gépem, mindkettőben van hálókártya, és csatim is van
De egyszerűen nem tudom öket összekapcsolni... nem is látják egymás pedig probáltam az xp varázslóval... mondjuk először csinálok ilyet.
tudna valaki segíteni?
egy link is elég! csak hálózat nem internet oszti. lehessen fájlokat adni-kapni, esetleg játszani is.
köszönöm

(#1875) shev7 válasza Petiu (#1874) üzenetére


shev7
veterán

crosslink a kabel?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1876) dekoninck válasza rdi (#1872) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Hát azért, ha mondjuk elmegyek egy órára a gép mellől, akkor ''feleslegesen'' ne menjen a net, nem mintha sajnálnám, csak pl. akkor ennyivel is kevesebb az esély hogy valaki betör a rendszerbe... vagy nem? :)
Hiszen az egygépes ADSL-nél is van ''kapcsolat bontása'' opció!

(#1877) dekoninck válasza shev7 (#1875) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Crosslink kábel (más a kis kábel-rek sorrendje) vagy hub. Esetleg telefonos hálózati csatoló :) Vagy USB PC-link - de a legolcsóbb verzió a crosslink.

(#1878) shev7 válasza dekoninck (#1876) üzenetére


shev7
veterán

ezt hivjak paranoianak :D

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1879) dekoninck válasza shev7 (#1878) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Jut eszembe, a WinXP tűzfala (+NPOD32) elég manapság a védelemre, vagy muszáj még egy tűzfal? A routerben nincs :(

(#1880) Petiu


Petiu
csendes tag

amugy ollyan kábelem van aminek mindkét vége belemegy a hálózati karik kimenetelébe
, és ezt használom adslhez is (a modemet meg a gépet köti össze)
jó az gondolom...

[Szerkesztve]

(#1881) BluEyes válasza dekoninck (#1879) üzenetére


BluEyes
őstag

Ha az ''xxx free download pamela anderson tomy lee'' és társait, valamint a crack, serial, warez oldalakat elkerülöd, akkor elég. Én 3 éve felhagytam a tűzfalak buzizásával, oszt sehol semmi betörés.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1882) dekoninck válasza Petiu (#1880) üzenetére


dekoninck
aktív tag

A crosslink pont olyan, mint egy LAN hálózati kábel, csak a belseje más egy picit :) Szóvel kérj olyat egy akármilyen boltban.

(#1883) BluEyes válasza Petiu (#1880) üzenetére


BluEyes
őstag

A bekötés színsorrendjét ellenőrizzed. Neked az alsó pár (különböző sorrend) kell.
[link]
A modem és a gép közé pont a felső típus való, szóval valszeg venned kell crosskábelt.

[Szerkesztve]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1884) mr.geeZ válasza mr.geeZ (#1873) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Bocs, úgytűnik valami lokális gond lehet a másik gépen, valami service nincs beindítva, vagy ilyesmi, de nem lehet szgpnevet, meg munkacsoportot váltani, így valószínűleg ott van a hiba, és csak véletlenül bukott ki épp most.
Petiu: egyszerűen a legtöbb kábelre rá van írva, hogy CROSSLINK vagy PATCH, az előbbi kell neked.

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#1885) rdi válasza dekoninck (#1876) üzenetére


rdi
veterán

de mibe tör be? a routeredbe? :)))
Gép kikapcs oszt jónapot.
paranoia rulez! :D

Fej! Tor! Potroh!

(#1886) C.Brigante


C.Brigante
veterán

Hali, valaki segítden pls..
van egy asztali gép, router segítségével megy erről egy laptop, ment is idáig (1 éve már) minden szépen, de egyszer csak elkezdett a net lassulni és a routeren nem tudok már belépni a configjába. resetet nyomtam neki, de semmi azt írja alaphelyzetbe állt, ez oké is csak nem enged be a menüjébe : 192.168.0.1 :F ilyenkor mi van??? pls help

mod: ja modemről megy a net szépen, a router volt a garis helyén azt mondják minden ok vele... valamit rosszul csinálok...de mit?

[Szerkesztve]

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#1887) rdi válasza C.Brigante (#1886) üzenetére


rdi
veterán

1. biztos, hogy ez a routered címe?
2. A routered tlepítő lemezén ndem kaptál saját kezelőprogramot?

Fej! Tor! Potroh!

(#1888) user12 válasza C.Brigante (#1886) üzenetére


user12
őstag

Milyen routered van??

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#1889) C.Brigante válasza rdi (#1887) üzenetére


C.Brigante
veterán

igen biztos, eddig is ezzel léptem be.
a lemezen is ez a cím van megadva.

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#1890) C.Brigante válasza user12 (#1888) üzenetére


C.Brigante
veterán

D-link

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#1891) Boryszka


Boryszka
tag

Üdvözlök mindenkit!

Nemrég kötöttem Lan-ba a két gépemet (desktop és laptop), és a desktopon keresztül menne át a rádiós netem a laptopra! Eddig jól működött, egészen addig míg a desktopra rá nem tettem a ZoneAlarm nevű tűzfalat!(Előtte Agnitummal símán átment a laptopra a net)

A kérdésem az lenne, hogy a ZoneAlarmnál hol kell beállítani azt, hogy engedje át a laptopra a netet, illetve a laptopot engedje be a desktop PC-re?

BL

(#1892) dany27


dany27
őstag

hello

egy kérdésem lenne megosztattam itthol a netet úgy h az én gépembe két háló kar van és ezen keresztűl kapja amásik gépa netet! De érdekes azt jelzi a gépem h abba a hálo kariba amibe bevan dugva a másik gép nincs bedugva semmi :F de a NET AZ megy!!!

Jah meg az hogy hogyan tudnám beállítani h csak egy bizonyos sávszélt kapjon?? tehát ne ''szívjuk'' el egymástól!!!
jah meg az hogy hogy csak kb 8E-el másol nem többel kéne??
előre is köszi!!

(#1893) shev7 válasza dany27 (#1892) üzenetére


shev7
veterán

mi az a 8E?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1894) dany27 válasza shev7 (#1893) üzenetére


dany27
őstag

8000kbyte

(#1895) dany27


dany27
őstag

hello

van még egy gép a családban ami rajtam keresztűl kap netet hálózati híd segítségével.
Hogyan tudnék egy bizonyos sávszélt ki osztani neki???
Vagyüzit h tok küldeni a gépen msnen kívűl??

(#1896) shev7 válasza dany27 (#1894) üzenetére


shev7
veterán

az nagyon kozel van a gyakorlatilag elerheto savszelhez. Mit akarsz meg? :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1897) dany27 válasza shev7 (#1896) üzenetére


dany27
őstag

nem úgy mondodm hanem TC-vel huztam át lan-ban cuccost és csak annyival ment!!

A sávszélt meg arra értem h ne tudja előle ''elszívni'' ha esetleg tölt le!!

(#1898) shev7 válasza dany27 (#1897) üzenetére


shev7
veterán

tc-vel huztad at lanban a cuccost, es ment ~8MBps-kel. 100bites kapcsolatnal meg nem lattam 9-10 MBps-nel (ugye az elmeleti savszelesseg ~12MBps) nagyobb sebesseget, szoval nem nagyon tudom ertelmezni azt a mondatot, hogy ''csak annyival ment''.

A savszelesseg korlatozasahoz meg hasznalj netlimitert.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1899) dany27 válasza shev7 (#1898) üzenetére


dany27
őstag

ok köszi!!

(#1900) C.Brigante


C.Brigante
veterán

legyen szives valaki mondja meg, hogy egy router miért csinál ilyet: reset után nem tudok a menüjébe be lépni! a hibaüzi: az oldal letöltése közben alaphelyzetbe állt. :F
csak valahogy be tudnék jutni a menübe az nagyon állat lenne, valaki? thx

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.