Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) rdi válasza rdi (#1699) üzenetére


rdi
veterán

esetleg nézz körül itt
[link]

Fej! Tor! Potroh!

(#1702) Biga123


Biga123
addikt

Hogy kell jól megcsinálni egy megosztást?
Esetleg kell valahol engedéllyeket kiosztani hogy kik férjenek hozzá a megosztáshoz??
Gondolom igen.. De alapból be van rakva a Mindenki....
Régen ugyanígy csináltam a megosztásokat, cross kábellel direktbe müködött.... :(

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#1703) Biga123 válasza rdi (#1701) üzenetére


Biga123
addikt

És itt mit keressek.... :F ?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#1704) rdi válasza Biga123 (#1703) üzenetére


rdi
veterán

van ott leírás a fájlok megosztásáról p2p hálózatban. szerintem az sokat segíthet.

Ja és kérdés: kikapcsolt tűzfal mellett kipróbáltad-e?

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#1705) Noxy válasza Biga123 (#1703) üzenetére


Noxy
veterán

Bakker, rdi berakott 1 linket, ha ott 1 kicsit körülnéznél talán meg találtad volna ezt: [link] Félkövér betúkkel megtaláltad volna: Peer to Peer Windows-hálózat beállítása [link]
Ezen az oldalon eltöltesz félórát, sok mindenre rájössz, és nem kérdezed meg, hogy ''És itt mit keressek''. :DDD



[Szerkesztve]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1706) rdi válasza Noxy (#1705) üzenetére


rdi
veterán

nyugalom ez itten nem a poltopik :))

Fej! Tor! Potroh!

(#1707) dag


dag
tag

Sziasztok! Érdekes kérdéssel fordulok hozzátok. A történet ott kezdődik, hogy nemrég lecseréltem a configomat Abit Nf7-S 2100+ -t egy Abit KN9 Ultra 4200+ X2-re. Itthon router ossza szét a netet (Asus) 3 gépnek (nekem, tesónak, apámnak). Nos a hálózati játéknál jelentkezett a probléma egy kis Counter-Strike 1.5 -özés után észrevettem hogy a játék megáll beszaggat (közben a ping nem ugrik fel) és megy tovább és ez csak ismétlődött... Megnéztem a pingemet a router felé és egy csomó -2ms -t mért meg hasonlók. Valószínüleg akkor szaggatott be a játék amikor a pingemnek -2ms -t mért ami elég érdekes... Az előző configommal ilyen gondom nem volt, 1x sem szaggatott a játék és nem volt ilyen ''bugos'' a hálózat. Próbáltam Realtek PCI-os hálózati karival... ugyanazt csinálta. Próbáltam 32bites és 64bites xp-n... Próbáltam azt is hogy nem telepítem fel a driverét a hálózatnak... ezek mind kiesnek mi lehet a megoldás kulcsa? Nekem fontos hogy jó legyen a ping meg hogy ne szaggasson, mert online hálózati játéknál ez elengedhetetlen. Ígyis szaggatok mivel erről a routerről van szétosztva a net és hát torrent meg hasonlók is mennek a tesómnál, apámnál. Itt az érthetetlen kép: [kép]

(#1708) Gabás válasza dag (#1707) üzenetére


Gabás
addikt

hehe, láttam már ilyet, az x2-es proci az oka. megoldás: feltenni a proci vezérlőjét ;)

(#1709) kgbrg


kgbrg
tag

Segítséget kérnék.
Az a gondom hogy ha ftp-n töltök fel akkor nem záródik le a kapcsolat. Csak ha a routeren keresztül megy a net akkor van ez. Elmegy 100%-ig megáll és nem megy tovább. A könyvtárlistát már nem tölti le. Kis fájlokkal nincs ilyen gond (8 Mb alatt). A gépnek sincs baja mert másik gépen se megy ezzel a routerrel. Minden más stabilan működik: dc, torrent, msn, skype. Nincs szakadás.

Mi okozhatja ezt? Valami beállítási gond? A router tűzfalat kikapcsoltam ami a gépen van az is de akkor sem megy.

Linksys 54 GL routerem van dd-wrt v23 sp2 firmware-el.

(#1710) Gvara


Gvara
tag

Vettem egy Tp-link WR542g routert meg hozzá egy wn551g pci-kártyát. Csak éppen használni nem tudom a cuccot. Hiába ismerik fel egymást, nem tudok vele netre menni, csak a router beállítás-honlapjára hajlandó kimenni. Pedig már minden tűzfalat kiiktattam... De ezekszerint nem ez a baj.

(#1711) Biga123 válasza rdi (#1704) üzenetére


Biga123
addikt

Hát köszi... A linken talált beállítások mindegyike stimmel...
A tűzfal természetesen ki van kapcsolva...
Most az egyik gépről már elérem a másikat...
De visszafele nem műksz.... A beállítások ugyanazok a két gépen.
pingelni lehet oda vissza... :W

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#1712) dag válasza Gabás (#1708) üzenetére


dag
tag

A megmentőm :) szóval van erre megoldás? Erről lenne szó: AMD Dual-Core Optimizer ?

(#1713) Gabás válasza dag (#1712) üzenetére


Gabás
addikt

inkább erről: [link]

de a másik sem árt

(#1714) dag válasza dag (#1712) üzenetére


dag
tag

Hopp, találtam még1et: AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor Driver for Windows XP
Ez biztos hogy megoldja a problémát? Azért eléggé befürödtem ezzel a config cserével hisz ezen a lapon a hangkártya már legörbítette a szám szélét, mondjuk arra már van megoldás erősítőt buherálok valahonnan rá...

(#1715) dag válasza Gabás (#1713) üzenetére


dag
tag

Thx!

(#1716) Oliverda


Oliverda
félisten

Sziasztok!

Egy ismerősöm csinált file megosztást a laptop-ján. Az egyik meghajtót tökéletesen el tudja érni az asztali gépről, a másikat nem. Íme a hibaüzenet:[link]

XP Home az op. rendszer.

Van valakinek valami ötlete? :B

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1717) rdi válasza Gvara (#1710) üzenetére


rdi
veterán

dns beállítva?

oliverda: nézd meg, hogy valóban van -e megosztás a gépen, és ha mondjuk egyszerű fájlmegosztás van, akkor a user felhasználónak van-e joga.

a második mondat meg mintha azt mutatná, hogy tele a lemez ?? :F

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#1718) rdi válasza Biga123 (#1711) üzenetére


rdi
veterán

őszintén szólva én a gépeken létre szoktam hozni egy netuser felhasználót, mindegyik gépen ugyanazzal a jelszóval. Megadom neki a megfelelő jogosultságokat oszt hajrá! :))
Egyszer volt csak problémám ilyesmi. Itt írják gyakran, hogy próbáld meg wincomanderben ip cím alapján a csatlakozást.

oliiverda:[link]



[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#1719) Gvara válasza rdi (#1717) üzenetére


Gvara
tag

az nincs.
honnan tudom meg a dns címeket?

(#1720) rdi válasza Gvara (#1719) üzenetére


rdi
veterán

whois keresővel a szolgáltatódét keresd meg.

Fej! Tor! Potroh!

(#1721) Gvara válasza rdi (#1720) üzenetére


Gvara
tag

Bocs, de én ezekhez hülye vagyok!
Fejtsd ki légyszi 1-2 mondatban azt hogyan kell :R

(#1722) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Egy egyszerű kérdésem lenne: mitől van az , h az egyik gép hálózati helyeiben nem látja még a saját megosztásait sem , csak az ftp kapcsolatot, a másik gép viszont lát mindent? (A másik gépen tűzfal van, de attól még legalább a saját kapcsolatait láthatná ez a gép) :F
Ja, és a munkacsoport számítógépeinek megjelentése gombra hiába kattingatok, nem történik semmi

[Szerkesztve]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#1723) balees


balees
tag

Sziasztok!

A következő a problémám: 2 gép, WinXP, router, invitel ADSL.
A netmegosztás sikerült, bár nem egészen értem hogyan. Most azzal vacakolok hogy a két gép egymást is lássa, szóval fájlmegosztás... Lefutattam a varázslót, beállítottam a a mappa megosztásokat, de hibaüzenetet kapok hogy nincs jogom a másik gép hozzáféréséhez.
Pingelni se tudom a gépeket.
PLS Help!

(#1724) ddanger válasza balees (#1723) üzenetére


ddanger
aktív tag

Milyen tűzfalat és víruskeresőt használsz?

(#1725) balees válasza ddanger (#1724) üzenetére


balees
tag

Zonealarm tűzfal, már próbáltam kikapcsolva, de ugyse jó

(#1726) Lortech válasza balees (#1725) üzenetére


Lortech
addikt

Első hozzászólás vonatkozó részét elolvastad?
További infó itt: [link]
Seraph 16-nak is válasz.

Igen gyakran a jogosultságokkal van a gond. Mindkét gépre fel kell venni egy azonos nevű és jelszavú felhasználót, aminek a megosztó gép megosztandó mappájában a helyi NTFS jogai lehetővé teszik a mappa olvasását, valamint a megosztási jogosultságokhoz is fel kell venni.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#1727) balees


balees
tag

A két gépet látom a hálózatban, de ha a másikra rámegyek a köv. üzenetet adja:
\\P4-3200 nem érhető el. Lehet hogy nincs joga a hálózati erőforrás használatához. Lépjen kapcsolatba...
Hálózati elérési út nem található.

(#1728) balees


balees
tag

OK, módosult a helyzet! Az 1.es gépről elérem a 2-es megoszott cuccait, de fordítva még mindig ugyanaz a hibaüzenet. Hozzá kell tennem hogy a 2-esen német nyelvű WinXP van! A mappa beállításai/Nézet/Speciális beállításokban Egyszerű fájlmegosztás használata opciót nem találtam a német nyelvűben, bár most már mindent kipipáltam.
Miért nem megy fordítva?

(#1729) rdi válasza Gvara (#1721) üzenetére


rdi
veterán

menj ide: telepítsd fel a böngésződbe a megfelelő keresőt. Utána írd be a szolgáltatód nevét pl: externet.hu
és ki fogja dobni.
Azt beállíthatod a gépeiden a tcp-ip beállítások között.

Fej! Tor! Potroh!

(#1730) Seraph 16 válasza Lortech (#1726) üzenetére


Seraph 16
őstag

mindent kipróbáltam, de semmi nem használt :( még mindig nem lát semmi megosztást sem gépet. A ping viszont működik :F

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#1731) rdi válasza rdi (#1729) üzenetére


rdi
veterán

a link meg lemaradt:

[link]

Fej! Tor! Potroh!

(#1732) Elrond


Elrond
senior tag

Sziasztok!

Wlan-os kérdés: ha van a gépemben alaplapi wifi és egy notit szeretnék csatlakoztatni, amiben ugyancsak van wifi, akkor elvileg látniuk kellene egymást ami látszólag így is van de gyakorlatilag nem látom egyiket sem csak jelzi hogy a wifi hálózatot észlelte!

Mit csinálok rosszul hogy nem látja egymást a 2 gép?

[Szerkesztve]

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#1733) ddanger válasza Elrond (#1732) üzenetére


ddanger
aktív tag

Egy tipp: [link]

(#1734) rdi válasza Elrond (#1732) üzenetére


rdi
veterán

ad hock csatlakozás ? :)

Fej! Tor! Potroh!

(#1735) Krissz1984


Krissz1984
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan bajom, hogy a routertől a logban mindíg ezt az üzenetet kapom: 192.168.1.33 exceeds the max. number of session per host, torrentezem, szóval azt tudom, h attól van! Mit tudok tenni, h ne kapjam többet ezt az üzenetet?

(#1736) klambi


klambi
addikt

valaki ismer 10/100/1000 es wifis routert?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1737) shev7 válasza Krissz1984 (#1735) üzenetére


shev7
veterán

csokkented a maximalis kapcsolatok szamat. utorrentnel pl options/preferences/bittorrent. Mas kliensekben sem lehet nagyon eldugva, eddig mindig megtalaltam... :DDD

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1738) Krissz1984 válasza shev7 (#1737) üzenetére


Krissz1984
csendes tag

Utorrentem van egyébként :) De ha csökkentem a max kapcsolatok számát akkor meglehet hogy rosszabb lesz a letöltésem nem? :F
És mekkora az az érték amire csökkentenem kéne?

(#1739) csoe


csoe
tag

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni. Megpróbáltam az ithhoni hálózatot konfigurálni a leírtak alapján, de sajnos nem látja egymást a két gép.

Adva van két noti és egy wlan router. Net mindkét gépen van, de egymást nem látják, sem ad-hoc kapcsolaton, sem sehogy. Panda 2007, WinSP2, kikapcsolt tűzfal.

Tud valaki segíteni? Crosslink kábelem nincs sajna így marad a madzagtalan megoldás...

(#1740) rdi válasza csoe (#1739) üzenetére


rdi
veterán

Ez csak egy wlanos hálózat, vagy internetmegosztás? ping sincs a gépek között? Fic ip-kel próbáltad már?

Fej! Tor! Potroh!

(#1741) Gvara


Gvara
tag

Miért van az, hogy minden újraindításnál, kikapcsolásnál újra kell konfigurálni a vezeték nélküli hálózatot? Ha újraindítom a gépet, egyszerűen nem tud vezeték nélkül csatlakozni.
Az egész beállítási ceremóniát lehet vezetékesen elölről kezdeni :((

(#1742) rdi válasza Gvara (#1741) üzenetére


rdi
veterán

hát ott valami nagy gabesz van. Ha a számítógéped ''felejti'' el a beállításokat akkor vagy rendszer, de minimum meghajtó helyreállítás, ha routered van és az ''felejt'' akkor szerintem csere.
Egyébként a ''vezetékes beállításból'' gondolom, hogy routered van. Nézd meg lszives, hogy a dhcp be van-e kapcsolva, és a gépeken is dhcp van-e?

Fej! Tor! Potroh!

(#1743) Noxy válasza Gvara (#1741) üzenetére


Noxy
veterán

Mi kezeli a wlan kártyát? Ha a kártya progija nézd meg az msconfigba, az auto indulásoknál ott van e. (futtatás:msconfig)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1744) Gvara válasza rdi (#1742) üzenetére


Gvara
tag

routerem van.
a dhcp disabledre van benne alapból állítva, ahhoz nem is nyúltam soha.
esetleg ott mit állítsak be? start-ip, end-ip, stb. ilyeneket kérdez.

Egyébként ha a vezérlőpult tcp/ip beállításait kiveszem automatikusból és beírok más értékeket, akkor felismeri egymást a router meg a wlan-kártya, csak éppen a netre nem enged ki. Mondjuk nem tudom milyen értékeket kell megadni pontosan. Ip-címhez a router címe, vagy amit a szolgáltatótól kaptam? Alapértelmezett átjáróhoz,alhálózathoz megint mit?

(#1745) Gvara válasza Noxy (#1743) üzenetére


Gvara
tag

valami ''tplink wireless client utility'' van a felsorolásban, gondolom az kezeli a wlan-kártyát

(#1746) Noxy válasza Gvara (#1745) üzenetére


Noxy
veterán

Yes. Azt is configoltad be, vagy csak rá hagytad a winre? Azért nézd meg tplink wireless client utilityhez nincs e frissítés.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1747) Gvara válasza Noxy (#1746) üzenetére


Gvara
tag

A winre van hagyva, nem találok benne ilyen opciós lehetőséget.

(#1748) Gvara válasza rdi (#1742) üzenetére


Gvara
tag

Azt hol tudom megnézni, van-e a gépen dhcp?

(#1749) Noxy válasza Gvara (#1748) üzenetére


Noxy
veterán

Sehol. Ha a routerben a dhcp disabled, akkor adj a hálokártyának IP-t, a router IP tartományából.
Pld: Ha a router IP cime 192.168.0.1 akkor a hálókártya 192.168.0.2, 192.168.0.3 így tovább a többi gépnek.
Alhál.. maszk: 255.255.255.0
Átjáró meg a DNS, a router IP-je. (192.168.0.1)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1750) Gvara válasza Noxy (#1749) üzenetére


Gvara
tag

És ha engedélyezem a dhcp-t a routerben, akkor mi változik?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.