Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) Pulsar válasza dany27 (#2699) üzenetére


Pulsar
veterán

nem kell megsztani semmit! :D max kikötöd előre, hogy ha valakit rajta kapsz egy meosztott mappán, az mehet haza.. szerintem nem nagyon tudod ezt lekorlátozni.

(#2702) bambano válasza n0se (#2694) üzenetére


bambano
titán

Vannak olyan vpn kliensek, amik a helyi hálózatot lelövik, ha elindultak. A cisco vpn kliensnél ez beállítási opció, tehát ha ilyen a kliensed vagy így van beállítva, akkor az általad tapasztaltak az üzemszerűen elvárt működés szerinti dolgok.

Ha pedig az a gondod, hogy a vpn szerver melletti gépeket nem lehet látni, annak lehet az az oka, hogy a default gateway-t át kellene állítania a vpn kliensnek.

Szerintem a vpn passthrough-hoz semmit nem kell állítani a linksysen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2703) Shkiz0 válasza Shkiz0 (#2690) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

senki?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2704) Pulsar válasza Shkiz0 (#2703) üzenetére


Pulsar
veterán

Szerintem inkább a géphez van köze, mint a hálóhoz. Mondjuk a történtek ennek eléggé elent modanak, de nekem akkor is ez az érzésem.

(#2705) bambano válasza Shkiz0 (#2690) üzenetére


bambano
titán

Lehet hiba az ilyen jelző, ami szerintem nem fér ide ezen a szinten...
Lehet hiba az, hogy a 100 mbit az nem 10.000Kb/sec.
Lehet hiba az, hogy egy pci buszon van a diszkvezérlő és az ethernet kártya, ebben az esetben az 5500KB/sec nem is olyan rossz eredmény.

Ki kellene próbálni, hogy a nagyobbik gépről a letöltőre másolni sok adatot, legalább a ram méretének 2-3xosát. Vagy többet, hogy lassul-e.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2706) Möhe


Möhe
addikt

Hali.

Volna pár kérdésem.
Panelban lakom és megosztott netem van 8Mbit-es és 9 felé van szétküldve.
-Meglehet-e azt oldani hogy egyvalaki akinél van a rednszer karbantartva az lecsippent 2M-át stabilan. Akárhányszor mértem és bárki más is az 6M-t mutat.
-3 hónapja nemtudok neten játszani mert valami baj van a modemmel (rendszergizda szerint) egyik napról a másikra. Tölteni,netezni tudok csak játékszerverre kapcsolódni nemtudok,mert nemtudja kiengedni azt a portot,vagy effélét mondott.Másik gépen is kipróbáltam.Ezt hogyan tudom pontosan kideríteni?
-Szolgáltató váltás előtt állunk,ha későbbiekben fennáll ezek bármelyike akkor a szolgáltatót kell értesíteni a hiba kijavítására vagy házon belűl érdemes keresgélni?
köszi :R

(#2707) shev7 válasza Möhe (#2706) üzenetére


shev7
veterán

ha adsl (a 8 mbitbol feltetelezem) akkor az is lehet, hogy ennyit bir a rendszer.

a jatek meg azert nem megy, mert a routerrel van baj, a portosdinak semmi koze a modemhez.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2708) Möhe válasza shev7 (#2707) üzenetére


Möhe
addikt

Igen adsl.Ez mitől függ a tűrőképességre nézve? A rutert kihúztuk 5 sec. várakozás és vissza a falimalacba. Semmi. Akkor csereérett a ruter? Ez fix?

(#2709) Shkiz0 válasza bambano (#2705) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

nem
másoltam már több gigát is akkor se lassul be.
és amint mondtam a hiba csak akkor áll fenn ha arrol másolok erre.
Ha a kisgépre másolok erről akkor gond nélkül megy a 10mb/s.
jah és mindkét gépen itegrált hálókari van.

[Szerkesztve]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2710) Pulsar válasza Shkiz0 (#2709) üzenetére


Pulsar
veterán

esetleg egy újabb driver?
Milyen op rendszerek vannak a gépeken?

(#2711) qdak


qdak
addikt

ftp oldalrol hogy tudom seedelni a torrentjeimet?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#2712) n0se válasza bambano (#2702) üzenetére


n0se
tag

sikerült belőni a vpn-t :) kérdés: azt meg lehet valahogy oldani, hogy a kliensek ne kapjanak netet a vpn-en keresztül? win2k3 a kiszolgáló! köszi! :)

n0se

(#2713) Shkiz0 válasza Pulsar (#2710) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

mindkettön xp, de nem hiszem h driver lenne mert amint mondtam cask akkor áll fenn a hiba a letöltőgépről másolok a nagyra. ha a nagyrol a kicsire akkor semmi gond.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2714) bambano válasza n0se (#2712) üzenetére


bambano
titán

Eddig még nem láttam közelről 2k3-at...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2715) Pulsar válasza Shkiz0 (#2713) üzenetére


Pulsar
veterán

igazából én itt most arra gonoltam, hogy az egyiken FAT.ot, amásikon NTFS.t hasznász, és az átkonvertálgatás lehet még idő, ami lassítaná.

(#2716) R_Gabor


R_Gabor
csendes tag

Sziasztok! Volna egy kérdésem, remélem valaki tud segíteni:
Került hozzám egy régi laptop, valami nagyon gyenge pentium, kevés memóriával és kevés tárhellyel, mindenesetre szövegszerkesztésre kitűnő, viszont szeretnék rá internetelérést is. A probléma az, hogy a gépben nincsen hálózati kártya. Előző otthonában egy USB-s wifi adapterrel volt rajta net, de nálam nincsen wifi. Az a kérdésem, hogy lehetséges-e más módon is internetet varázsolni rá, usb vagy sima soros porton keresztül (van egy másik gép itthon, az már mai technikával, talán azon keresztül)? Előre is köszi a választ!

(#2717) --=Gefi=-- válasza R_Gabor (#2716) üzenetére


--=Gefi=--
tag

Mondjuk én nem rajongok az ilyen megoldásokért, sőt... De ha a helyzet megköveteli, akkor áldozatot kell hozni: [link]

Googleben rákeresel egyébként az usb to ethernet szóra magyar lapok között, akkor sokat találsz :).

''Your life, your choice...''

(#2718) Kartács


Kartács
aktív tag

Hali!
Ezt találtam a témához legközelebb eső Topicnak ;)

Az érdekelne, meglehet-e azt csinálni, hogy a személyes Profilomat (Fiókomat) (winXP) beállításaimat 1az1-ben átmásolhassam egy másik/több gépre?!

Szóval amolyan ''User'' Fiók Copy féle dolog...

Köszi

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#2719) bambano válasza R_Gabor (#2716) üzenetére


bambano
titán

Minden általam ismert notebookon volt pcmcia aljzat, a legegyszerűbb megoldás szerintem egy ilyenbe való ethernet kártya beszerzése. USB-s ethernet is létezik.

Soros porton ppp-vel vagy slip-pel lehet internetezni, de lassúúúúúúú lesz...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2720) Ala


Ala
tag

Hali!

Végülis van két gép és egy 4 portos ruter ami nem tudja kezelni a nyomtatót meg merevlemez sincsen benne.Ha sikerült olyan átalakítót találnom ami a hálózat dugaszát usb-re alakítja át akkor a ruterre csak így snassz rá lehet dugni a nyomtatót és/vagy egy usb-s mobilracket?

Légyszi nagyon ne küldjetek ela p....-ba ha nagyon halott az ötlet :B

(#2721) Noxy válasza R_Gabor (#2716) üzenetére


Noxy
veterán

USB LAN Ethernet adapter konverter: [link]
Gooogle: ''ethernet to usb'' fficial&client=firefox-a" target="_blank">[link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#2722) Noxy válasza Ala (#2720) üzenetére


Noxy
veterán

Nyet. Ezekhez amit szeretnél, már ez kell: [link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#2723) Kartács válasza Kartács (#2718) üzenetére


Kartács
aktív tag

UP!
Lécci helpeljen vki ;)

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#2724) Ala válasza Noxy (#2722) üzenetére


Ala
tag

Köszi! :R

(#2725) Shkiz0 válasza Pulsar (#2715) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

nem mindenkettön ntfs van.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2726) Pulsar válasza Shkiz0 (#2725) üzenetére


Pulsar
veterán

akkor én passzoltam..

(#2727) rdi válasza Kartács (#2718) üzenetére


rdi
veterán

hát nem :))
profil átvitele varázsló?

Shkiz0 : nézd meg e hálókaridat másik gépben...
esetleg más hardverprobléma, másik slotba áttenni a hálókarit, többi hardverelem milyen állapotban van?

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#2728) Shkiz0 válasza rdi (#2727) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

integrált mindkét gépben.
megnéztem. Ha a kisgépről másolok a nagyra akkor a proci terhelés 100% van. Mivel csak 350 slot1 van és 1292 sd lehet hogy nembirja a tehelést?

vagy nincs valami héózati teszter progi amivel ki lehetne deriteni mi a baj?

[Szerkesztve]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2729) Kokka Mikki


Kokka Mikki
csendes tag

Hali,
Segítséget szeretnék kérni. Enternetes ADSL-elel nyomulok. Most vettem egy /tp-link wr542g/ routert. A notebook wlannal konektál, be is tárcsázik a dsl modemmel a router, de az asztali xp-s pc-m, ami eddig betárcsázós volt közvetlen a modemmel, nem hajlandó sem a routert észrevenni (még akkor sem, ha csaupán az IP címet írom be a böngészőbe).
Ha ping-elem az IP-t akkor a hálózat látja de sem internet semmi nem műxik. Mellesleg a szomszéd asztalija semmi beállítás nélkül azonnal látta.
Mit tegyek??
kösszek,
miki

Értem én, de leszarom...

(#2730) rdi válasza Shkiz0 (#2728) üzenetére


rdi
veterán

szerintem a prociterhelés fontos gát.

Fej! Tor! Potroh!

(#2731) rdi válasza Kokka Mikki (#2729) üzenetére


rdi
veterán

A legelső hozzászólás minden lépését végrehajtottad már?

Fej! Tor! Potroh!

(#2732) Shkiz0 válasza rdi (#2730) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

hmm van itthon egy 700-as p3 megpróbálom azzal

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2733) shev7 válasza Kokka Mikki (#2729) üzenetére


shev7
veterán

nezd meg a halokartyad tcp/ip beallitasait. Ha korabban o volt a betarcsazos, valoszinuleg fix ip van beallitva rajta, tedd at automatikusra.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2734) béla12


béla12
tag

Tisztelt Hozzáértők!

Némi segítségre lenne szükségem.
Adott egy rádiós net. Ezt kellene megosztani a házban 3 asztali gépre spagóval és 2 notira wlan formájába. Van hozzá 2db Asus WL-520gC wlan router. Hálót sikerült már csinálnom, de sajna a netet még nem tudtam megosztani. Elvben az egyik router ap-ként kéne, hogy működjön és a másik eszköz lenne a tényleges router. Minden eszköz fix ip-t kapott. Lehet, hogy én állítottam be valamit rosszul és ezért kellene a segítség.

Köszönettel:
béla12

Feltelepítettem a Win '98-at. Most cserélem a Reset gombot... elkopott...

(#2735) Ry0K3N


Ry0K3N
senior tag

Sziasztok van egy kis gondom a NAT beállítással és regeteg portot nem tudok elérni. Kábelmodem netem van és mikor még nem volt meg a router akkor is az Azureus panaszkodott a NAT miatt. Gépemen fent van a cFos nevű progi és az is rinyál hogy egy rakat portot nem tud elérni. A routeren próbáltam portot nyitni de nem sokat használ mivel a probléma a router megvétele előtt is fennált. Az előfordulhat hogy a modem olyan vagy a szolgáltatás hogy egy rakat portot le van tiltva?

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#2736) rdi válasza Shkiz0 (#2732) üzenetére


rdi
veterán

esetleg szerezz be külön hálókártyát

béla12 : ez elég kevés információ. Egy kicsit bővebben írd le a problémát.

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#2737) modra


modra
csendes tag

sziasztok
a segítségeteket szeretném kérni:
1024-es netem van, tegnap vettem egy NETGEAR RP614v4 nevű, márkájú routert. A routerhez adott cd, automatikusan konfigurálta a beállításokat, így símán felraktam. Két számítógép csatlakozik most rá. A gond az, hogy mindkét gépen 320-340kbps-os sebesség a maximum, amitt azóta mértem, sőt, ha a 2-es gépet kihúzom, akkor sem nő ez a sebesség nálam. Amíg nem volt router, 900kbps alá sosem esett a sebesség. A router nem telepített smmilyen programot a gépre, egy internetes fiókon keresztül tudok hozzáférni a beállításokhoz.
előre is köszi
hello

(#2738) béla12 válasza rdi (#2736) üzenetére


béla12
tag

tehát minden eszköz fx ip-n. az elő számú routerbe megy be a rádiós net antenna csatija (ami eddig az egyik gépben lévő wlan kártyára csatlakozott). innen spagóval át a másik routerbe. ez osztaná tovább a netet 3 asztali gépre vezetéken és 2 notira wlan-on keresztül. elvben az egyes router itt csak ap-ként működne. belső háló van is. a gépek látják egymást és bárhonnan elérhető (wlan-on is) mindkét router. csak a netet nem sikerül megosztani. a kérdés az, hogy én fabrikáltam el valamit vagy az eszköz oldalán keressem a magyarázatot?

Feltelepítettem a Win '98-at. Most cserélem a Reset gombot... elkopott...

(#2739) modra


modra
csendes tag

 

(#2740) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Jónapot! :DDD

Lenne egy kérdésem.
Két gép között van ''elvileg'' egy Gigabites kapcsolat, azonban a két gép közötti másolási sebességem maximum 130-150mbps ami 15%-os kihasználtság összesen.
A feladatkezelő is ezt írja ki másoláskor. A két gép kb 10m kábellel van összekötve, az egyikben alaplapi a gigabites háló, a másikban egy Intel PRO 1000gt kártya van.
A kapcsolat is gigabitesnek van jelezve mindenhol.
(valószínűleg az is mivel 100mbps fölé megy a másolás is, ez azonban még csak töredéke a teljes sebességnek.)

Kérdés: Mit tehetek a teljes sebesség elérése érdekében.??

Választ előre is köszönöm! :R

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2741) rdi válasza béla12 (#2738) üzenetére


rdi
veterán

Én lusta emberként máig csak olyan routert vettem ami repeaterként tud működni.
De egyébként a második routeren nyilvan static ip-és csatlakozásod van. És akkor ott meg kell adni a dns szerver nevét meg ip címét, meg a gatewayt is.

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#2742) béla12 válasza rdi (#2741) üzenetére


béla12
tag

Hát ha jól láttam a ripit ennél a routernél nincs. Én is statikkal csinálom, de nem szuperál. Sőt néha még az statik beállításait sem akarja elfogadni. Ezért gondolom, hogy eseteg én nem állítok be valamit jól vagy van valami opció amivel még nem találkoztam. Vagy nem ott van ahol gondolom. Igazából most került ez a tipus a kezembe elsőre és elég kevés időm volt szórakozni vele. Talán hétvégén.

Feltelepítettem a Win '98-at. Most cserélem a Reset gombot... elkopott...

(#2743) rdi válasza béla12 (#2742) üzenetére


rdi
veterán

csak a wan beállításoknál próbálkoznék. Egyébként ha a 2. router mögötti gépről látod az első routert akkor ott sok beállítási gond nem lehet. Szerintem a dns van rosszul beállítva.

Fej! Tor! Potroh!

(#2744) béla12 válasza béla12 (#2742) üzenetére


béla12
tag

Lehet, hogy megvan a gond. Most nézem a manual-t és ott a systemben lehet állítani, hogy minként menjen ez a csoda. (gateway, router, ap) Na erre a pontra én nem emlékszem a mieinknél. Lehet hogy sütni kell bele egy kis tudást. Csak érjek haza.

Feltelepítettem a Win '98-at. Most cserélem a Reset gombot... elkopott...

(#2745) Ferdzsoo válasza Ferdzsoo (#2740) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

#2740-re valaki? :F semmi ötlet?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2746) Brian_GT válasza Ferdzsoo (#2740) üzenetére


Brian_GT
őstag

Szia!!

Én rendszeresen másolok hálóról át egyik gépről a másikra...én amennyivel tudok másolni az átlagban a 8000-9000...de van elérem a 12.000et is...
Átlagban a 10.000et elkéne érned vhogy.....ha azzal megy akkor ok a kapcsolat.
Próbáld meg megnézni, hogy nincs e vmi tűzfal vagy a te gépeden vagy a másik plusszban...( Xpjé nem számít az alapban átengedi mivel helyi )...
Mikor telepítés történik vagy ilyesmi és elvész a két gép közötti háló akkor mind2 gépen futtatok ''egy otthoni vagy kisebb hálózat készítése '' ( ha jól tudom így van írva ) ott mindig egyéb egyéb egyéb és megadom ha nincs a PC nevét...és én szeretem ha egy tartományban vannak is tehát pl Home...vagy Workstation...dee ez nem feltétel.
Most ezek után ha minden ok és megvan osztva a két gépen legalább 1-1 dolog tökéletesen látják egymást a gépek és átlagban 10.000 tudok is másolni.

Sajnos konkrétan nem tudok mit mondani.... én mindig így csinálom.

Öö apropó..swich vagy routeren át megy a másolás??
Mert ha csak közvetlen 2 gép közötti a dolog az anno nagyon régen mikor nem volt nekem se router meg semmi akkor nekem se ment gyorsabban...iszonyat lassú úgy az a kapcsolat.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#2747) Ferdzsoo válasza Brian_GT (#2746) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Gondolom amit írtál az kbit/sec-os értékek.
A két gép közvetlenül van összekötve egy cross kábellel nincs közte router.Se semmi.
Mindkét gépen firss (15napon belüli) az XP, próbáltam hogy lekapcsolom a tűzfalat, ami amúgyis csak ez egyik gépen van, de a sebesség maradt a régi.
A két gép egy tartományon belül van.
A lényeg: egy 1db 700MB os file-t nézd már meg hogy mennyi idő alatt másol át neked a két gép között! Légszives.

Nekem kb 45-50másodperc. É szerintem ez lassú. :(

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2748) tzscske válasza Ferdzsoo (#2747) üzenetére


tzscske
tag

Szerezz be minőségi kábelt!A sima CAT5 -ös az lehet nem elég (szabvány szerint elégnek kéne lennie,de....CAT5E,CAT6 ) Próbálj meg valami ultra árnyékolt kábelt szerezni.(FTP STP kábel vagy mi?!)
[link]
[link]
[link]

Ezekkel már a vinyó lesz a szűk keresztmetszet elvileg.

(#2749) Ferdzsoo válasza tzscske (#2748) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Értem.
De azt nehezen tudom elhinni hogy a kábel miatt 85%-os teljesítménycsökkenés lenne... :F
Ráadásul az Intel hálókártyám tud kábelminőséget mérni, és annál a csúszka kb 80%-on van a ''tökéletes'' irányba.
Valami 2500ft-éret vettem 10m-ert.
Nem tudom elhinni hogy a kábel a ludas. :(

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2750) tzscske válasza Ferdzsoo (#2749) üzenetére


tzscske
tag

Nem mondtam 100%-ra de egy próbát megér szerintem.Egy pár méteres minőségi kábel ahogy néztem nem drága,ha azzal jó akkor tudod mi a hiba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.