Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2801) tzscske válasza pr0bi (#2799) üzenetére


tzscske
tag

Lemaradtam a szerkesztésről :-/
eszerint nem kell semmi,csak belőni az smtp átjárót [link]

Ez nem csak csatolmányként küldi el a bescanelt dokumentumot?
Ítt valahogy azt vettem ki. [link]
Nem lehetetlen,hogy az outlokot használná mailküldésre a háttérben.(ha nincs beállítva benne,vagy a másik van (nem a t onlineos) akkor lehet azért nem tud küldeni.)

(#2802) pr0bi válasza tzscske (#2801) üzenetére


pr0bi
senior tag

Ezt a hitelesítést még megfogom próbálni, az is lehet viszont hogy megszürik portot és azért nem tud keresztülmenni t-online smtp-n mert enternetes accal vagyok fent !?
Az biztos hogy csatolásként küldi, de manualban meg sehol nem irja hogy outlook-al közremüködne, onnan teljesen jol megy a küldés/fogadás ugyan azokkal a mail szerver adatokkal, csak maga a printer dobja vissza mindig küldés után. Hozzáteszem, mikor leteszteli akkor megfelelőnek is találja a címet!

[Szerkesztve]

(#2803) Haart válasza Pulsar (#2794) üzenetére


Haart
addikt

Van linksys rv042 is az ugyanazt tudja és 40k. De még az is drága.

(#2804) siriq válasza Haart (#2803) üzenetére


siriq
őstag

Igen ez mar jobban hangzik. Igaz ezt 40 alatt en sem lattam sehol. Talan az ebay-n lenne. Mindenesetre ezen mar elgondolkoznek.
szerk: ebay-n talaltam 1 et ami nalunk van. Nna azt biztos elviszik 40 alatt.

[Szerkesztve]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#2805) Gabon


Gabon
csendes tag

Üdv! Szerintetek létezik-e olyan router aminek van USB-s bemenete! (tehát nem kimenet!), egy kis USB-s, (álltalában) laptopokhoz használt modemet szeretnék megosztani.

(#2806) Pulsar válasza Haart (#2803) üzenetére


Pulsar
veterán

az nem ismerem, de akkor hajrá :)

(#2807) bsh


bsh
őstag

Na én már kb. 4 napja tépem a hajam, nem megy otthon a hálózatom. Vagyis csak félig.
Leírom részletesen, hátha valaki tud segíteni.
A cégnél SMC 7004VBR router van, azon egy hub is, mivel 5 gépe van és enélkül nem menne rá a 4 portos routerra. A routerbe jön a modem és az internet. Mivel itt működik a hálózat, internet, torrentezek is, elég korrek kis router, ezért most vettem egy ugyanilyet otthonra is. A cégnél is voltak gondok a workgroup gépek elérésevel, de ezeket sikerült könnyen megoldanom.
Otthon más a helyzet... 2 gép van a routeren, fix IP-vel. Internet egyenlőre még nincs, hétfőn kötik be. A routert beállítottam frankón, a gépeket is. Pingelni lehet őket, sőt, a második gépem (amin nincs se monitor, se bill, se egér) tökéletesen megy ultravnc-vel vezérelve.
Mindkét gépen tökugyanaz a WinXP Pro SP2 van, ugyanarról a cd-ről telepítve. Tűzfalak kikapcsolva.
A fő gépemről (amelyről vnc-zek a másikra, az lesz majd a torrent box), nevezzük A-nak, a másikat meg B-nek, nem látom a másik gépet a workgroupban, csak saját magát látja. A B gépen látom mindkét gépet a wworkgroupban, de A gépre nem tudok bejelentkezni.
Néha az is előfordul A gépen, hogy már a workgroupot sem bírom megnyitni.
Viszont mint mondtam, háló működik, ping megy, vnc megy.
Amilyen megoldásokat találtam eddig a google-n, azt mindet kipróbáltam, mégpedig:
- guest user bekapcsolva
- hozzáférési jogok: mindenki teljes hozzáférés
- többször ellenőriztem, hogy ugyanaz a workgroup name
- ugyanaz az alhálózat, a router ip-je a dns szerver.
- a számítógép nevek nem ''túl hosszúak'', nincs ékezet, semmi.
- a hálózati kapcsolatoknál (ipconfig /all-al nézve), a node type ismeretlen votl, ezt beállítottam hybridre mindkét gépen
- engedélyeztem netbios over tcp/ip-t
- fut a computer browser hálózati szolgáltatás
Nagyjából ennyit találtam, ezt mind kipróbáltam, mégsem megy.
A cégnél a fenti megoldások közül a netbios over tcp/ip + comp.browser.restart tökéletesen rendbe vágta a hálózatot, otthon nem.
Ha van valakinek tuti megoldása, az ne tartsa magában! :)
Köszi

(#2808) shev7 válasza bsh (#2807) üzenetére


shev7
veterán

olvasd el az elso hozzaszolas idevago reszet.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2809) bsh


bsh
őstag

hopp, lemaradtam a szerk-ről.
Még 1 infó: van egy bluetooth usb adapterem is, xmicro valami. Mikor A gépen (ezen van a bt) fix ip-t állítok be, mindig nyafog, hogy ez a cím már hozzá van rendelve ''Bluetooth Personal Area Network''-höz, ami rejtve van a hálózatban, vagy nincs csatlakoztatva a géphez, vagy egy nem működő örökölt eszköz, és hogy állítsak be más címet, mert ha ez az eszköz működésbe lép, akkor az helytelen rendszerkonfighoz vezet stb. Bármilyen ip-t állítok be, mindenre ezt mondja. B.t. lan server le van tiltva, a rejtett eszközöknél is minden bluetooth cucc le van tiltva stb, de ez nem segít... Nem tudom, mi lehet ez, de nincs ip ütközés, mert akkro semmi nem menne.

(#2810) bsh válasza shev7 (#2808) üzenetére


bsh
őstag

el van olvasva...

(#2811) shev7 válasza bsh (#2810) üzenetére


shev7
veterán

es???

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2812) bsh válasza shev7 (#2811) üzenetére


bsh
őstag

nem tudom, most mire akarsz ezzel kilyukadni, de azokat az egyszerű dolgokat már 1000x kipróbáltam és nem segített, úgyhogy ''Ha továbbra sem megy, akkor írj ebbe a topicba'' részt találtam idevágónak :)
vagy valami nagyon fontos dolgon átsiklottam volna, erre gondolsz? mi lenne az?

(#2813) rdi válasza bsh (#2807) üzenetére


rdi
veterán

Próbáld ki dhcp-vel is.
Nézd meg, milyen tartományban dhcp-zik a router?

Én most láttam egy wines hálót, ahol az egyik behozott gép ip-je 10. X.X.x volt. Egyszerűen nem volt hajéandó a kábeles (!) net műxeni...

Fej! Tor! Potroh!

(#2814) shev7 válasza bsh (#2812) üzenetére


shev7
veterán

''Sok embernek nem megy a megosztasok elerese, pedig elvileg mindent jol csinalt. Ha megprobalkoznak \\masik.gep.ip.cime -vel akkor az esetek 99,9%-ban mukodik. Ezt lehet irni cimsorba, vagy pl TotalCmd-ben probalkozni azzal, hogy cd \\masik.gep.ip.cime''

Erre gondoltam. HA igy sem mukodik, akkor szerintem tuzfal foghatja meg meg.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2815) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Hali!

Lenne egy bonyulult kérdésem. Adott 2 gép az 1ikben 2(100/10Mbit, 10MBit) a másikban 1(100/10MBit) hálózati csati. Routerre nincs pénz, de szeretnénk megosztani a netet. Megoldható-e ez oly módon hogy ahoz a géphez amelyikben 2 hálókártya van csatlakoztatjuk a netet és a másik gépet? Ha igen miylen módon(milyen beállításokaz igényel?)

A válaszokat előre is köszi! :R

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#2816) tPedro_


tPedro_
őstag

Szaisztok!

A következő probléma miatt kérem a segítségeteket.
A router változó időközönként ''megszakítja a netet''.
Mielőtt teljesen megszűnne a kapcsolat néha már úgy is érzékelhető, mintha lasulna. Az oldalak akadozva jelennek meg, alig alig töltődnek be. Aztán egyszer csak nincs kapcsolat.
(Volt amikor Skype-en beszélgettem, érdekes módon a Skype még tartotta a kapcsolatot de oldalakat már nem lehetet nézni. Nemsokkal utána a Skype is megszakadt.)
Ilyenkor csak az segít ha 5-10mp-re áramtalanítom. Ekkor újracsatlakozik és egy ideig minden működik.
Amit megfigyeltem, hogy ha megszakad a net és le akarom futtatni a win kapcsolat javítását akkor az az IP cím lekérésénél akad meg.

A router egy Surecom-EP9611SX-gu.

Nem nagyon vagyok otthon a router beállításaiban. Mi az amit ellenőrizzek rajta? Mit kell feltétlen beállítani?
Ha esetleg valakinek ugyanilyen routere van, leírhatná hogy mit és hogy kell beállítani.

Előre is köszönöm.

(#2817) Lortech válasza MZsoltee (#2815) üzenetére


Lortech
addikt

Megoldható, így: [link].

tPedro_: az említett tünet, miszerint skype még megy, de a weboldalak már nem jönnek be, DNS hibára utalhat. Viszont ettől még nem kéne teljesen lefagynia a routernek, de lehet összefüggés. Ezen bizonyos esetekben segíthet, ha kézzel adod meg a szolgáltatód (nem a routerét!) DNS szerverét a hálózati interfész beállításainál, ezzel megkerülve a router DNS szolgáltatását. Firmware frissítést is érdemes lehet megpróbálni, ha létezik.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#2818) shev7 válasza Lortech (#2817) üzenetére


shev7
veterán

illetve ha nem akarsz kezzel dns-t allitgatni, sok router intelligens annyira, hogy ha a feluleten beallitasz DNS szervert, akkor azt osztja ki a gepeknek es nem a sajat cimet. Ki kell probalni :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2819) MZsoltee válasza Lortech (#2817) üzenetére


MZsoltee
veterán

Köszi a választ, majd a jövő hét elején lesz aktuális, ha lesz még kérdésem írok!

Meg 1x nagyon köszi! :R :D

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#2820) Lortech válasza shev7 (#2818) üzenetére


Lortech
addikt

Tudom, nekem is így van :), csak nem használom. Úgy könnyebb elmondani, és nem router függő.
Az én ''hiperintelligens'' smc routerem mindenképp beírja saját magát is DNS-nek az egyik statikusan beállított mellett, hiába megadok elsődleges és másodlagos DNS címet is. Windows pedig szépen kérdezgeti felváltva, sőt általában duplán mind a két DNS-t, ha kell, ha nem.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#2821) shev7 válasza Lortech (#2820) üzenetére


shev7
veterán

azt az smc-t en sem szeretem :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2822) Lortech válasza shev7 (#2821) üzenetére


Lortech
addikt

Már falhozcsaptam párszor, kapcsiból is rárúgtam már egyszer. Most éppen jó. Amikor vettem, nagyon olcsó kellett, megvettem a legolcsóbbat, mert azt gondoltam, hogy úgyse tud kifogni rajtam. Hááát nem mondom, van egy-két szép próbálkozása.
Legutóbb nem ment csak két klienssel, rádugtam egy harmadikat a 100 éve benne lévő kábellel és halál. Kábelcsere, hálókártya csere több gépen, mac cím csere, reset, linux, kismillió router, modem, minden restart. Akárhogy cserélgettem össze vissza, akármelyik portra dugtam akármit, mindig max kettő volt jó. Azóta se tudom biztosra, hogy mi volt vele. Szétkaptam, összeraktam és megjavult. A meleget nehezen bírta, de már kiszuperáltam. :D

Thank you to god for making me an atheist

(#2823) Bruni15


Bruni15
csendes tag

Hi
A következő lenne a gondom. Van egy 100/1000 Gigabit ASUS M2N-MX alaplapra integrált hálókártyás gép, amibe USB n csatlakozik a kábelmodem. A NET megy. Ha összekötöm a másik géppel, akkor nem ismerik egymást. Az nem rég van így, és semmi sem változott. Először kezdtem az Xp újra telepítését mindkét gépen. Nem lett jó. Háló-kábel csere. Nem lett jó. Kliens gép csere. Akkor sem, tehát a szerver gépnél van valami. Akkor gondoltam, elromolhatott az integrált hálózati cucc. Beraktam egy Realtek RTL8139 -et, majd driverét. Nem lett jó. De mi a gond? Mindent próbáltam.

AMD Athlon 64 X2 3600+ @ 1,2GHz

(#2824) Pulsar válasza Bruni15 (#2823) üzenetére


Pulsar
veterán

ip címek be vanak állítva? pingetni tudod a gépeket?

(#2825) Bruni15 válasza Pulsar (#2824) üzenetére


Bruni15
csendes tag

Szervergép: 192.168.0.1 , hálózati maszk az amit adott. (muszály volt nekem megadni, mert ő nem volt képes)
Kliensgép: 192.168.0.2, hálózatimaszk alap, alap átjáró 192.168.0.1.
Még a DNS t beírom. Amúgy amikor megadtam, egy pillre jó lett. És most meg megint nem jó. Mi az, hogy pingelni tudom-e?

AMD Athlon 64 X2 3600+ @ 1,2GHz

(#2826) Bruni15 válasza Bruni15 (#2825) üzenetére


Bruni15
csendes tag

Na sikerült, ezaz!
Most akkor a szerveren az integrált cucc romlott?

AMD Athlon 64 X2 3600+ @ 1,2GHz

(#2827) Pulsar válasza Bruni15 (#2826) üzenetére


Pulsar
veterán

hát most mivel megy? a berakott karival?

(#2828) Bruni15 válasza Pulsar (#2827) üzenetére


Bruni15
csendes tag

Igen. De a modem mit használ? vagyis a net. Mert ha csak az integrált van + a modem USB-n, akkor a net az megy.

AMD Athlon 64 X2 3600+ @ 1,2GHz

(#2829) Pulsar válasza Bruni15 (#2828) üzenetére


Pulsar
veterán

na most már nem értem mi a baj :)
hát a modemed usb.n keresztül komunikál a gépeddel nem?

(#2830) tPedro_ válasza Lortech (#2817) üzenetére


tPedro_
őstag

köszi, kipróbálom

(#2831) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Kicsit fura kérdésem lenne, de lehet, hogy már kérdezték. :)

Van két gép és egy wireless router. A két gép vezetékkel és g-s wifin is kapcsolódik a hálóra. Ekkor ki lehet használni a 154Mbit/s sávszélt a két gép között? (Router vezetékesen 100Mbit/s, vezeték nélkül meg 54Mbit/s.)

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#2832) siriq válasza FehérHolló (#2831) üzenetére


siriq
őstag

Hali

Wirelessen 54 mbit lesz a max sebesseg amig lanon 100.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#2833) rdi válasza FehérHolló (#2831) üzenetére


rdi
veterán

Egyáltalán nem fura a kérdésed. Még gondolkodnom kell rajta.
Szerintem nem, illetve akkor egy gépnek két címe kell legyen...Nem?

Fej! Tor! Potroh!

(#2834) rdi válasza rdi (#2833) üzenetére


rdi
veterán

Két ADSL egy gépen, egyszerre:
''Viszont van megoldás. Asszongya hogy MidPoint. Xp alatt (ahogy írtam) meg kell adni a Win98 kompatibilitást és ragyogóan zakatol. Úgy nem ment, hogy az egyik NIC direkt ment a dsl modemre a másik meg ruteren keresztül, ezért beállítottam mindkét NIC után és dsl közé egy-egy rutert persze két külön ip tartománnyal (az egyik a 192.168.0.x a másik a 10.0.0.x), hogy ne akadjanak össze. Szal két hálókártya, mindkettőre megy egy D-link DI614+, és a WAN portokon van 2 dsl modem. Kéremszépen, megy. A jelzés szerint 1000 kbit/s fölött is töltött ma (általában 700 fölött volt (512+384 lenne az elméleti max), illetve megadtam, hogy az IE az egyik, és mondjuk a messenger a másik ruteren menjen ki. Kíváló és egyszerű.
Próbáltam máshogy is, úgy, hogy a gépben volt egy USB-s wireless kütyü, meg egy hálókártya, és így is szépen zakatolt. Két hét próbálkozás és hosszadalmas netolvasás eredményre vezetett...
Jó próbálkozást, örülnék más tapasztalatoknak is.''

Fej! Tor! Potroh!

(#2835) Muton


Muton
addikt

Hello!

Az új albinkba sikeresen tudunk csatlakozni wlanon egynyílt alhálózatra, jön is szépen a net. viszont a 2 gépet ossze szeretnénk kötni lan-on is. hogyan lehetne ezt szépen, elegánsan, egymástól függetlenül megoldani? létezik valami olyasmi megoldás, h egy vezeték nélküli router a központ, ebbe kötjük a 2 gépet lanon, a vezeték nélküli része meg fogná a netet (ha jól gondolom valami ac képesség sem ártana a routernek)?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#2836) shev7 válasza Muton (#2835) üzenetére


shev7
veterán

rosszul erzed. Kliens kepesseg kell a routernek.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2837) Muton válasza shev7 (#2836) üzenetére


Muton
addikt

erről tudnál modani valamit bővebben

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#2838) FehérHolló válasza rdi (#2834) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nálam kicsit más a helyzet, mert csak 1 router van, tehát a címtartomány ugyanaz (192.168.19.xxx). Persze mind a négy hálókártyának külön IP-címe lesz. Egyetlen átjárónál meg azt hiszem, nem lehet routingot állítani.

Muton: Két gép közé elég egy crosskábel, nem kell semmiféle router.
Egyébként kliens képességen azt érti szerény véleményem szerint, hogy a router csatlakozni tud egy másik WLAN hálóhoz. (Ez gondolom nem a 10forintos kategóriájú routerekre jellemző.)

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#2839) Muton válasza FehérHolló (#2838) üzenetére


Muton
addikt

az lenne a jó, ha sikerülne a rendszert egy routeren keresztül üzemeltetni, mert így akkor csak 1 db antennát kellene venni és kivezetni (a jobb vétel és sebesség érdekében). de ha tényleg 10k fölött vannak azok a klienses cuccok, akkor marad a kábel és a gépenkénti wi-fi + antennakivezetés / db :(

ilyesmi router kellene egyébként? [link]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#2840) FehérHolló válasza Muton (#2839) üzenetére


FehérHolló
veterán

Igen, de ez szerintem (az olvasottak alapján) nem tud egyszerre WLAN kliensként és AP-ként is működni. Tehát a gépeknek csak UTP-kábelen keresztül tudná osztani a netet.

De ha most is tudod fogni mindkét géppel a wifi-t, akkor minek még két antennát kivezetni? :)

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#2841) Muton válasza FehérHolló (#2840) üzenetére


Muton
addikt

mivel a jel nem túl erős, ezért egy nagy bumszli antennát tervezünk kirakni az erkélyre és így csak 1 kivezetést kellene megoldani és nem kettőt.

az ugye a 2 gép között a 100 megás kapcsolatot is tudná biztosítani a vezetéken, nem csak a netet osztani?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#2842) FehérHolló válasza Muton (#2841) üzenetére


FehérHolló
veterán

Igen.

De házon belül is szét tudod osztani a két vezetéket, nem kell kivinni kettőt. Bár ez lehet, hogy még jobban rontja a jelet... (Ehhez még nem értek.) Igaz, hülyén néz ki, de egy/két UTP-kábel sem szebb.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#2843) Muton válasza FehérHolló (#2842) üzenetére


Muton
addikt

én is úgy sejtem, h nem lenne optimális, ha 2 wlan kártyát simán rádugnánk 1 külső antennára :D

a lényeg, h akkor egy ilyen routerrel menne a 100-as vezetékes kapcsolat a gépek között és lenne net, illetve csak 1 kivezetést kellene megoldani és csak 1 antennát venni. tökéletes. köszi mégegyszer!

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#2844) coulthard

Hi!
Lenne egy felettébb érdekes gondom: ha router nélkül, a modemmel megyek fel a netre, a win betöltése után várni kell 1-2 percet, mire életre kel a gép. Addig a meghajtókat sem lehet elérni. Ha kihúzom a kábelt a modemből, akkor rendben van minden... Van valakinek vmi ötlete h ez mitől lehet?

16 éve a Hardveraprón.

(#2845) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Hali!

Helyzet: Adott 1 alaplapi hálókari + most beraktam 1 PCIos 10Mbites régi RTL8029(AS) hálókártyát. A gép felismeri (eszközkezelőben minden okk) de nem hajlandó semmit se csinálni vele(Nincs kapcsolat vagy korlátozott, ha be van dugva a net ha nincs...)
A segítséget előre is köszi!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#2846) FehérHolló válasza MZsoltee (#2845) üzenetére


FehérHolló
veterán

Valami illesztőprogram használatán gondolkodtál már?

Skynet is real. It's called Google.

(#2847) MZsoltee válasza FehérHolló (#2846) üzenetére


MZsoltee
veterán

Nagyon jó ötlet, de ha XP támogatja és felismeri (melllesleg megnéztem és ugyan azt az illesztőprogramot használja az XP mint amit lelehet tőlteni), akkor tök fölös...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#2848) Noxy válasza coulthard (#2844) üzenetére


Noxy
veterán

[link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#2849) FehérHolló válasza MZsoltee (#2847) üzenetére


FehérHolló
veterán

Újrakonfiguráltad a hálózatot, miután beraktad a kártyát?
(Otthoni vagy kisebb munkahelyi blabla...)

Más konstruktív ötletem az okra vagy a teendőkre nincs.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#2850) rdi válasza MZsoltee (#2845) üzenetére


rdi
veterán

és ez akkor is így van, ha az alaplapit biosban letiltod?

Fehér Holló :értem, de az elv mégis csak azonos kell legyen...
egyébként a drágább berendezések között érdemes vizsgálódni, a tiedhez némileg hasonló rendszer pl. a duplagyűrű, vagy maga ez internet :)

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.