Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) shev7 válasza Boboka (#1194) üzenetére


shev7
veterán

a baj az, hogy ilyen routert vettel. Nezz be a topicjaba, ott rengeteg tapasztalatot olvashatsz arrol, hogy nem tudjak rendesen hasznalni a routert torrentezes mellett. EGyszeruen nem birja a tul nagy terhelest...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1202) WolfSK


WolfSK
csendes tag

Gyerekek létezik olyan software ami tudja egy gombnyomásra változtatnia hálókari IP cimeit? 4 Hálón használom a laptopot és naponta 2x3x kell ip-t meg dns-t változtatnom. Sokat segitene valami ugyes progi...

(#1203) shev7 válasza WolfSK (#1202) üzenetére


shev7
veterán

netsetman

mod: ingyenesen 6 profile-t tud kezelni. Az ip/dns kezeles mellett, domain/workgrup illetve default printer beallitasokat is tarolni tud.

mod2: persze ceges hasznalatra ez sem ingyenes :)

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1204) WolfSK válasza shev7 (#1203) üzenetére


WolfSK
csendes tag

Köszi, kipróbálom.

(#1205) Newyorker válasza shev7 (#1201) üzenetére


Newyorker
addikt

Remélem a Gigabytémmel nem lesz ilyen gond :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1206) Newyorker válasza Newyorker (#1205) üzenetére


Newyorker
addikt

Ha meg fog szakadozni nekem, akkor megőrülök : :D

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1207) firewolf válasza Boboka (#1194) üzenetére


firewolf
tag

@Boboka: Nekem is ez a bajom, ugyanezzel a routerrel.... Egyik haverom ajánlott egy progit, ami megoldást jelenthet. A neve: CfosSpeed. Próbáldd ki, hátha megoldja a bajodat...

(#1208) Newyorker válasza firewolf (#1207) üzenetére


Newyorker
addikt

Igen ezekre az SMC-re felhívták a figyelmemet, hogy ne...

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1209) Predator666


Predator666
aktív tag

üdv, nekünk egy broadband black box routerünk van ami tök klafa meg minden, csak bátyámmal ne mtudunk egyszerre online játékot játszani. Ki tud valami olcsó és megbízható routert ajánlani? Mire kell figyelni? Mik lehetnek a hibák...?

Előre is köszi a segítséget :)

elég oskat töltök, ovlastam van oylan ami nem bírja a terhelést, három gérpe kell megosztani, de leginkább két gépnek kell müködnie egy idejűleg, és hogy neten is tudjunk egyszerre aprítani :)

[Szerkesztve]

Kivettem, mert volt, kit zavart.

(#1210) shev7 válasza Predator666 (#1209) üzenetére


shev7
veterán

az, hogy egyszerre tudtok-e jatszani az sokkal inkabb fugg attol, hogy hogyan kezeli a halozatot a jatek, mint attol, hogy milyen routered van. Ha dedikalt portot hasznal a jatek (ez a jellemzo) akkor nem fogtok tudni egy cimrol ketten jatszani.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1211) Predator666 válasza shev7 (#1210) üzenetére


Predator666
aktív tag

nem, az a probléma, hogy mi vagyunk az elsők akik nem tudnak egyszerre ezzel a játékkal játszani :D Régebben müködött is, csak hát nem tudom mi történt. Egyik pillaantról a másikra már sajnos nem. Nem igazán van kedvem a routerrel bajlódni sokkal inkább egy másikkal, amivel kevesebb gond van. Van valami ötleted?

Kivettem, mert volt, kit zavart.

(#1212) Zolike


Zolike
csendes tag

Sziasztok! Wireless routerrel osztom a netet itthon 2 gépnek, minden tökéletes, net is van, látják is egymást, filemegosztás is működik, csak az lenne a gond, hogy a 2 gép közti adatátviteli sebesség marha alacsony. egy 700 megás film átmásolása 2, 2és fél óra lenne az egyik gépről a másikra. Nem lehet valamit beállítani az adatátvitel gyorsítására?

"Akármilyen betegek is vagyunk, csak egészségünk az legyen..."

(#1213) rdi válasza Zolike (#1212) üzenetére


rdi
veterán

1) Kábelen gyorsabb lenne
2) gyorsabb szabványú wifi :D

Fej! Tor! Potroh!

(#1214) Unkn0wn


Unkn0wn
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem.

Nem működik 2 gép között a filemegosztás. Gondolom valami beállítást letiltottam ami miatt nem látják egymást a gépek.
Gondolok itt arra hogy esetleg az XPhez használt AntiSpy progiban valamit letiltottam amit nem kellett volna. Vagy esetleg a Kerioban tilthattam le a hálózatbiztonságnál valamilyen ki vagy bejövő csomagot amire szükség lenne.
Aki járt már hasonló cipőben az tudja h mi lehet a baj?

Routerrel osztom a 2 gépet, minden tökéletes, net is megy. Vsz beállítási hiba lesz.

(#1215) shev7 válasza Unkn0wn (#1214) üzenetére


shev7
veterán

azt csak te tudhatod, melyik szoftvered blokkolja. Kikapcsolt tuzfallal pl megy?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1216) Unkn0wn válasza shev7 (#1215) üzenetére


Unkn0wn
csendes tag

Szerintem vagy az antispyban tiltottam le valamit, vagy a kerio nem engedi ki.
Kerioban a windowsos alkalmazások közül csak az svchostot engedem netre, azt is csak kifelé. A ''megbízható'' felé semmit se engedtem.
Így minden tökéletesen működik már több éve.

Nemsokára kipróbálom tűzfal nélkül még1x.. régen próbáltam, de nem jártam sikerrel.

Egyre inkább gondolom azt hogy valamit blokkoltam az antispyal.. Szinte minden beállítás előtt pipa van abban a profilban amit haszálok.

[Szerkesztve]

(#1217) gabranek válasza Unkn0wn (#1214) üzenetére


gabranek
aktív tag

az adott munkacsoporton belül lévő gépeket nem éred el, ugye? mert ha igen akkor hasonló a gondunk ^^ a hálózat csont nélkül müködik, viszont tallózni nem lehet...hétvégén updateltem a windowst, más módositás nem történt a rendszeren...valaki nem tudja véletlenül, hogy mi lehet a gáz?

田中れいな

(#1218) Unkn0wn válasza gabranek (#1217) üzenetére


Unkn0wn
csendes tag

Igen... nekem is pont ez a bajom. Nem látja a másik gépet, hiába osztok meg fileokat azokat sem látja

(#1219) gabranek válasza Unkn0wn (#1218) üzenetére


gabranek
aktív tag

ezek szerint akkor nem csak én szivok vele...a furcsa az, hogy pl hálózati meghajtót létre tudok hozni és el is lehet érni. egyedül a munkacsoporton belüli számítógépeket nem lehet tallózni.

田中れいな

(#1220) warynski válasza gabranek (#1219) üzenetére


warynski
csendes tag

Én is szívtam vele rendesen. Már mindent kipróbáltam, de a helyi háló csak nem akart működni. (Az internet megosztás persze ment.) Mindkét gépen NIS 2006 volt. Próbáltam rajta engedélyezni a helyi hálót, akkor sem ment. Ha kikapcsoltam, akkor a kábeles gép látta a wlanosat, de fordítva nem. Uninstallátam a NIS 2006-ot, az sem használt. (Gyanítottam, hogy azzal van a gond.) Kölcsönkértem egy laptotpot, a wlanos gép helyén gyönyörűen működött.
Végül a wlanos gépen Windows reinstall - a NIS-t nem tudtam uninstallálni, és nyomokban sem akartam, hogy ott legyen - és attól kezdve működik. Igaz időbe telt, míg találtam olyan tűzfalat, amit be lehet úgy konfigurálni, hogy a helyi háló menjen. Most az egyik gépen Comodo van, a másikon Outpost, és némi állítgatás után egy ideje nincs vele gond.
Persze az nem biztos, hogy nálatok is ez a gond, de ha a amúgy minden tökéletesen be van állítva, és mégsem megy a háló, akkor valószínű a tűzfal okozhatja.

(#1221) baratka87


baratka87
tag

Sziasztok!
Van egy Belkin wirelles g54es routerem és ADSL netem.....a net megy, egyszer sikerült valahogy elövarászolni egy internetátjáros hálozati kapcoslatot aminél láttam h az adsl mennyi ideje van csatlakozva mennyi adat lett küldve és mennyi adatt lett tömöritve...na ezt már nem tudom elöhozni...sehogy sem akar bejönni és jó lenne....valaki tudja a megoldást?
elöre is köszönöm
Üdv Baratka

(#1222) rdi válasza baratka87 (#1221) üzenetére


rdi
veterán

gondolom valami riport lehet, talán a böngészős felületen keresztül lehet elérni...

Fej! Tor! Potroh!

(#1223) shev7 válasza gabranek (#1219) üzenetére


shev7
veterán

ha totalcommanderen belul ''tallozzatok'' a munkacsoport gepeit, akkor lehet az a gond, hogy a tc nincs mindig ott a topon ha SMB protokollt kell hasznalni. Ahogy az elso hozzaszolasba le van irva, probalkozz inkabb azzal, hogy cd \\masik.gep.neve ez 99,9%-ban mukodik (Persze ha a tuzfal blokkolja a kapcsolatot, akkor ez sem megy, de ha halozati meghajtot tudsz csatlakoztatni, akkor jo esellyel menni fog)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1224) shev7 válasza baratka87 (#1221) üzenetére


shev7
veterán

Az meg nem a router elotti idokben volt? :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1225) gabranek válasza shev7 (#1223) üzenetére


gabranek
aktív tag

se tc-vel, se sajátgépen keresztül nem lehet tallózni. de direkt elérési úttal el tudom érni a gépeket. viszont úgy néz ki megvan a megoldás, mert ezt találtam a microsoft tudásbázisában: [link]
de egyenlőre még nincs meg a bűnös gép.

田中れいな

(#1226) baratka87 válasza shev7 (#1224) üzenetére


baratka87
tag

Nem akkor volt....mikor a router rajta volt akkor jött ki és igy tudtam mikor csatlakoztam meg a többit.....ezt most hiányolom a hálozati helynél kijött olyan, hogy internet átjáro.
A böngészöböl elért beállitáknál nem találtam ilyet...elözöleg sem tudom hogy jött be,de xp reinstall után már nem akar...sajna

(#1227) shev7 válasza baratka87 (#1226) üzenetére


shev7
veterán

Ha jol tudom, az akkor jon elo a halozati helyeknel, ha upnp kepes a router. De nallam ugyan azokat az adatokat mutatja mint a vezeteknelkuli kapcsolat (csatlakozas idotartama, kuldott/fogadott csomagok szama (es nem adatmennyiseg))

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1228) rdi válasza baratka87 (#1226) üzenetére


rdi
veterán

Ilyesmiket keress:

save maintenance
meg ilyesmiket:
firewall log,
Wan connection log
uPnp log

:DDD

Fej! Tor! Potroh!

(#1229) shev7 válasza rdi (#1228) üzenetére


shev7
veterán

rdi, olvass alaposabban :) a halozati kapcsolatoknal megjeleno Internetatjaro ''ikon''-t keresi, azt nem fogja semmilyen logban megtalani :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1230) rdi válasza shev7 (#1229) üzenetére


rdi
veterán

jóvan na! B***ál le ! :DDD
Előtte meg a logokat kereste. Vagy az nem Ő volt ? :))
Nem először olvasok félre, mondjuk ki a szomorú igazságot...

Fej! Tor! Potroh!

(#1231) Newyorker


Newyorker
addikt

Áj-jáj kezd feszültség lenni :DDD

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1232) shev7 válasza Newyorker (#1231) üzenetére


shev7
veterán

hol? :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1233) rdi válasza shev7 (#1232) üzenetére


rdi
veterán

a konnyektorba :))

Shev amúgy is a világ meghódítására készül...

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#1234) baratka87 válasza shev7 (#1232) üzenetére


baratka87
tag

Akkor kapcsoljam be az Upnp-t? mert most ki van kapcsolva....mert nem tudom mi az pontosan,de pl a messengernél rengeteg portot kinyitott és az msn elég veszélyes ezért,de ha tévedek akkro elnézést.....vagy nyugodtan bekapcsolhatom azt az upnp-t?

(#1235) Vaze


Vaze
őstag

Udv All......
Egy Szamomra komoly problemaval fordulnek hozzatok....
Az a gaz hogy hiaba dugom be az alaplapi Enternet lukba az Internet Kabelt,azt irja a gepem hogy nincs bedugva az internet zsinor....
Azthittem hogy az alaplapomal vann baj,igy hat vettem ma egy Enternet kartyat.
Beis tettem a gepbe az uj kartyat,de ugyanazt irja hogy nincs bedugva az internet zsinor a gepbe
Milehet a baj?valaki segitsen kerem....eloreis koszonom...
Amugy a gepen Win Xp van
Alaplapom egy A8V Deluxe + 3200+ 64bit es procival...
Koszi eloreis...

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#1236) shev7 válasza baratka87 (#1234) üzenetére


shev7
veterán

ha nem akarod kihasznalni az upnp elonyeit, es allandoan sz@pni akarsz a portforwarddal, akkor hagyd igy, de akkor nincs internetatjaro. Ha viszont bekapcsolod akkor nincs gond a portforwarddal, a portokat az internetatjaroban is kikapcsolhatod ha akarod.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1237) shev7 válasza Vaze (#1235) üzenetére


shev7
veterán

a masik vege be van dugva valahova? aram alatt van az amibe be van dugva? masik kabellel probaltad mar?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1238) Vaze válasza shev7 (#1237) üzenetére


Vaze
őstag

Igen bevan dugva az Internet dobozba aram alatt is vann....
Uj zsinoral is probaltam mar,sot meg vettem egy uj network kartyat is de sajna anal is ugyanazt irja hogy Cable is Unplugged :((

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#1239) rdi válasza Vaze (#1238) üzenetére


rdi
veterán

cross, link kábel ?

Fej! Tor! Potroh!

(#1240) Predator666


Predator666
aktív tag

#1209 ? :F Ti milyeneket használtok?

Kivettem, mert volt, kit zavart.

(#1241) ddanger válasza Vaze (#1235) üzenetére


ddanger
aktív tag

A modemet közvetlenül dugod a gépbe, vagy router-t használsz?

Ha modem akkor milyen típus és milyen idős?

(#1242) rdi válasza Predator666 (#1240) üzenetére


rdi
veterán

nekem gigám van, de én nem játszok egyáltalán...

Fej! Tor! Potroh!

(#1243) hektor24 válasza Predator666 (#1211) üzenetére


hektor24
aktív tag

Helló!
Én egy D-Link DI-604-es routert tudok ajánlani Neked, ha nem wifi-s kell. Ez elég olcsó és nagyon jól műkszik, nekem már 3 éve megy tök jól, itt is 3 gépre van rákötve.
A játékot pedig port forwardolni kell a routerben, ha Te is akarsz Hostot csinálni, különben csak joinolni tudsz. Ha Hamachin keresztül játszotok, akkor azt is port forwardolni kell!

(#1244) vaki


vaki
aktív tag

Van egy hatalmas munkahelyi gondom. Talán valaki tud valami használhatót javasolni.
Téma: fájl és nyomtatómegosztás.

Van egy gépünk, ami gyakorlatilag láthatatlan a hálózaton, őt kellene ''láthatóvá'' tenni. A munkacsoport összes többi gépe látja egymást, csak ezt az egyet nem, és ez az egy gép sem lát senkit.
Munkacsoport azonos, tűzfal nincs, pingeléssel látják egymást a gépek. Internet minden gépen megy normálisan, még a láthatatlanon is. IP címek kézzel konfigurálva, egy alhálózaton vannak, DNS, alháló maszk egyezik. Oprendszer WinXP Prof. SP2.
A hálózat beállítás varázslóban a fájl és nyomtatómegosztást bekapcsoltam.
A hálózati helyekben próbáltam már kézzel beírni a gépet, oda azt írja ki, hogy ''a hálózati elérési út nem található''.

Ha bárkinek van ötlete, írjon.

A felhasználóbarát felhasználó

(#1245) ddanger válasza hektor24 (#1243) üzenetére


ddanger
aktív tag

Jó neked!

Nálam már kettő halt meg, az egyik garon túl egy kicsivel, és a második vásárlásomat (otthonra) meg most kaptam vissza ful cserébe, mert megfagyot amikor bedugtam a modemet.

Persze működés közben nem volt velük gond. (fagyás, lassúság stb.)

(#1246) hektor24 válasza ddanger (#1245) üzenetére


hektor24
aktív tag

Üdv!
A környezetemben még 2-en használnak ilyen routert, nekik se volt még vele semmi problémájuk. Mindenből ki lehet fogni 1-2 selejteset és ha balszerencséd van, akkor egymás után is.)-: 2 éve én is így jártam, vettem egy ASUS alaplapot és 2x is ki kellett cseréltetnem, mert rossz volt, 3. alkalommal pedig inkább vettem egy Abitot, amivel azóta is üzemelek. Pedig itt a fórumban és a szervízben is azt mondták, hogy az ASUS alaplapok nagyon megbízhatóak, hát én kifogtam egymás után 3 szart. Szóval ez a D-Link DI-604-es router szerintem nem rossz választás.(-:

(#1247) rdi válasza vaki (#1244) üzenetére


rdi
veterán

hardverhiba? oprendszer biztonsági beállítások?

Fej! Tor! Potroh!

(#1248) vaki válasza rdi (#1247) üzenetére


vaki
aktív tag

Hardver nem lehet, mert pingelni tudják egymást, meg a net megy rajtuk normálisan mindegyiken. Csak éppen azt az 1 gépet nem látják, és az sem lát senkit :O

Biztonsági beállítások? Mire gondolsz?
Tűzfal nincs bekapcsolva, mivel belső háló és a kifelé menő router/gateway gépen van a tűzfal. Szimpla Virusbuster vírusirtó van mindegyiken, de mivel azzal a többi gépen műxik nem hinném hogy az lenne a probléma.
Szolgáltatásokból fut mindegyik, most már azt is lecsekkoltam (esetleg még az lehetett volna gond, ha le van tiltva a nyomtatómegosztás vagy valami kapcsolódó dolog)

Szerintem itt a Winnel lesz valami gáz, csak még nem tudom hogy mi, de egy újratelepítést azért szeretnék megúszni. Bár ha hétfőn nem sikerül helyrehoznom, akkor úgyis az lesz.... :((

A felhasználóbarát felhasználó

(#1249) xXxPongi


xXxPongi
tag

Hello!
Keresgéltem a fórumon, de nem találtam megoldásra, így gondoltam kérek egy kis helpet.
Egy linksys befsr41 routerem van.
A problémám az lenne, hogy adsl (t-online, 24h ként bontás stb.) internetet osztok le vele és öcsémmel egy netes ip-nk van elvileg. Konkrétan ott van baj, hogy war3-znánk, de kiütjük egymást. (Ha kreálok akkor nem tud belépni, ha be tud lépni akkor más nem...) Régebben ez működött, de router resetelésére kényszerültem és azóta nem sikerült beállítani. Port range forwarding-al, dmz-vel próbálkoztam (meg sok egyébbel, de routerből nem sikerült újra megoldani).

status:
Internet IP Address: 84.1.58.104
Static DNS1: 84.2.44.1
Static DNS2: 84.2.46.1

Szeretném a routerben beállítani a dolgot, pls help!

Thx! :R

Sajnálom, de olvashatatlan az aláírásom!

(#1250) shev7 válasza xXxPongi (#1249) üzenetére


shev7
veterán

hagyd a routert. Probaljatok ki inkabb a hamachi-t.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.