Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) shev7 válasza MortalVenoM (#1400) üzenetére


shev7
veterán

Pontosabb megfogalmazast ha kerhetnenk :)

Mit jelentenek a te esetetdben a kovetkezok:

''a wirelesses nem tud a hálózatra csatlakozni''
- mar a wifire sem? vagy a helyi halozatra? esetleg az internetre?

''A másik 2 el tudja érni ''
mit? a wifis gepet? egymast? az internetet?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1402) shev7 válasza rdi (#1395) üzenetére


shev7
veterán

mar nem is kell ide jarnom. Megvalaszolod helyettem is a kerdeseket.

Bar az eset tenyleg X-akta. Mert arra gondoltam volna, hogy a preferalt halozatokbol kene torolni a bejegyzest, mert az bekavarhat, de ugye egy win ujrahuzas eseten ez nem allhat fenn.

De akkor ha jol ertem a laptop vegulis kabelen csatlakozik most. Es csak a ket wifi egyseg kozott van vezeteknelkuli kapcsolat?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1403) shev7 válasza k.krisz03 (#1399) üzenetére


shev7
veterán

ha a wlan routert vegulis csak vezetekes/vezeteknelkuli switch-kent hasznalod. Szoval neked is az a valasz mint a tobbi hasonlo problemaval kuzdoknek.

Eloszor is olvass vissza, ki lett vesezve a tema.
Masodszor, nem adunk dhcp tartomanybol fix ip-t senkinek, mert problemat okozhat.
A megoldas pedig az, hogy a wifi routerben kikapcsolod a dhcp-t, es a vezetekes routerhez nem a WAN, hanem a LAN portjan kotod hozza. Igy nincs NATolas, mindenki egy alhalozatban van, es mindenki boldog.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1404) shift+ő válasza shev7 (#1402) üzenetére


shift+ő
senior tag

Igen a két wifi között van kapcsolat, az smc nem oszt címet, az fix ip-n van, ez cím nincs benne a Linksys által osztható címek között.

Liksys IP: 192.168.1.1 (DHCP:192.168.1.100 - 200)
SMC bridge IP: 192.169.1.2 nincs DHCP

Ha a gyors laptoppal kapcsolodok, akkor az kap IP-t a linksys-től. Sőt az a saját Wifijével is tud kapcsolodni a Linksysre.

A másik 2 gép, viszont nem. Ha ezen állítok fix IP-t, akkor tudok kommunikálni az SMC bridgel. Ping OK, illetve be tudom hívni a WEB-es kezelő felületét. Hiába álllítom be alapértelmezett átjárónak a 192.168.1.2 akkor sem fog továbbengedni a router felé.

Nekem olyen sejtésem van, hogy ítt valamilyen időzítési probléma van, de azt nem értem hogy miért, mert az SMC csatlakozik a routerhez, ez a kapcsolat OK, a gép kapcsolodik az SMC-hez, ez a kapcsolat is OK.

Ma ha lesz időm visszarakom az előző D-Link routert, remélem akkor megszűnik a probléma.

Továbbra sem értem, miért nem kapcsolódik a másik 2 gép sehogy, se közvetlenül, se közvetve, pedig már mindent kinulláztam. Volt Reset a routeren, újrahúztam a gépet, és se közvetlenül, se bridgen keresztül nem hajlnadóka kapcsolódni, de csak azok a gépek. :W

Lehet, hogy valami felsőbbrendű keze van a dologban, mert a helyszin egy kissé misztikus. A HIT gyüli egy vidéki, imaterme. :DDD




[Szerkesztve]

(#1405) shift+ő


shift+ő
senior tag

Még egy kérdés. Van egy Buffalo WLA-54G AP/Bridge -em, ezt szerettem volan rávenni, hogy kapcsolodjon, egy routerhez. Mivel ez nem tudja az ethernet kliens módot, küszködtwem a WDS bridge funkcióval, de úgy tünik, és a leírások is erre uatlnak, hogy ez csak buffalo eszközök között működik. Nem tudtok valami okosságok.

(#1406) k.krisz03 válasza shev7 (#1403) üzenetére


k.krisz03
tag

Hát nem is tudom mit mondjak?! :B Nagyon szépen köszönöm! :R Megy a net is, és van kapcsolat vezetékes és vezeték nélküli hálózat között is. Tökéletes!

[Szerkesztve]

(#1407) Krisz78


Krisz78
csendes tag

Szevasztok!

Az a prblémám, hogy pc-mről szeretnék adatokat áttölteni egy laptopra! Kb30-40 Gb! Hogy tudom összekötni a két gépet? Próbáltam közvetlenül kábellal de azt írja ki, hogy a kapcsolat korlátozott! Valószínű, hogy én csinálok valamit rosszul! Van egy wlan-os routerem is. Azzal egyszerűbb lenne? Előre is köszönöm a segítséget! ;)

(#1408) Noxy válasza Krisz78 (#1407) üzenetére


Noxy
veterán

Hálózat beállítása varázslót le futtattad? Az 1-t kell választani, ha kábelen szeretnéd összekötni.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1409) Krisz78 válasza Noxy (#1408) üzenetére


Krisz78
csendes tag

Igen próbáltam, de akkor sem működik.

(#1410) Noxy válasza Krisz78 (#1409) üzenetére


Noxy
veterán

[link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1411) Krisz78 válasza Noxy (#1410) üzenetére


Krisz78
csendes tag

Köszi tök jó az oldal! Remélem így már sikerülni fog! :R

(#1412) MortalVenoM válasza shev7 (#1401) üzenetére


MortalVenoM
tag

szóval a dolog lényege h van 3 gép. 2 asztali és 1 laptop. a routerem pedig wirelesses kapcsolatot is tud és kábelest is. mind a 3 gép rá van kötve. a laptop wireless kapcsolattal, a 2 asztali pedig kábellel. internet van mind a 3on, de hálózatba kötni csak a 2 asztalit tudom. felismeri a laptopot is, de azt írja h nincsen hozzáférésem. remélem tudtok segíteni :U

(#1413) rdi válasza MortalVenoM (#1412) üzenetére


rdi
veterán

tűzfalak kikapcsolása nem segít?

Fej! Tor! Potroh!

(#1414) Krisz78


Krisz78
csendes tag

Hali!

Tudom, hogy nem ez a téma de NAgy segítséget kérek!!! A gépem újra indult és ezt írja ki: A rendszer biztonsági naplója megtelt csak rendszergazdák jelentkezhtnek be a hiba kijavításához! Belépek de nem megy tovább a rendszer! Csak a háttérkép látszik és kész! Semmit nem lehet csinálni! Sajnos csökkentett módban is eddig jut! Nagy nehezen a parancssor elindul de ott nem tudom, hogy mit csináljak! Esetleg tudja valaki, hogy hogy kell elindítani parancssorból a rendszer visszaállítást??

(#1415) rdi válasza Krisz78 (#1414) üzenetére


rdi
veterán

[link]

illetve ez:
[link]

legközelebb használd a keresőt

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#1416) Krisz78 válasza rdi (#1415) üzenetére


Krisz78
csendes tag

OK! Köszi szépen! :)

(#1417) Krisz78 válasza Krisz78 (#1416) üzenetére


Krisz78
csendes tag

Mégegyszer 1000 köszi! Sikerült elindult a rendszer! :C :C :C

(#1418) Krissz1984


Krissz1984
csendes tag

ezekre az infókra hol lelek rá? átjáró (gateway), DNS-cím(ek) ?? Fontos lenne, mert nem jutok föl a routeremre :( , Vagy ha van más megolfás akkor írjátok meg lécci!

(#1419) rdi válasza Krissz1984 (#1418) üzenetére


rdi
veterán

A gépet és a routert kábellel kösd össze, ekkor ha van saját beállító programja, akkor azt tudod használni.
Vagy beírod a böngészőbe: 192.168.1.254; illetve ilyesmi.
általános címek: 192.168.1.1
192.168.2.1
stb
DNS címek: a szolgáltatódéz tudom pl.ajánlani...
az átjáró, ez maga a router ip címe

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#1420) MortalVenoM válasza rdi (#1413) üzenetére


MortalVenoM
tag

nem, már próbáltam azt is

(#1421) Krissz1984


Krissz1984
csendes tag

Pontosítanám a problémámat! Elvittem ismerőshöz a routert és ott minden beállítás nélkül megnyitotta az explorer a 192.198.1.1-re, itthon meg nem akarj, mitől lehet ez?

(#1422) rdi válasza Krissz1984 (#1421) üzenetére


rdi
veterán

kábellel vagy wifin?

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#1423) Krissz1984 válasza rdi (#1422) üzenetére


Krissz1984
csendes tag

Kábelen, de közben megoldódott, köszi! :DDD

(#1424) rdi válasza Krissz1984 (#1423) üzenetére


rdi
veterán

És mi volt a megoldás?

Fej! Tor! Potroh!

(#1425) zsebszi


zsebszi
tag

Hali!
Két gépet szeretnék hálóba rakni 2 db Allnet all0263p tipusú wirelessel. Mindent feltelepítek úgy ahogy írtátok és mégse látja egymást. Ma reggel bekapcsoltam az egyik gépet és csodák csodájára láttk egymást addi amíg a total commanderben meg nem próbáltam nyitni a másik gép munkacsoportját. Na azóta megint nem látják egymást. HELP!!!

(#1426) Lortech válasza zsebszi (#1425) üzenetére


Lortech
addikt

Nem kell munkacsoportozni. Beírod a totalcommander parancs mezőbe, hogy ''cd \\másik gép neve\megosztás neve''
Ha állandóra be akarsz csatolni egy megosztást meghajtóként, akkor pedig hálózat / hálózati kapcsolatnál kiválasztod a meghajtót, beírod a ''\\másik gép neve\megosztás neve'' szöveget, és kipipálod a bejelentkezéskor újracsatlakozást. Ha így nem megy, akkor általában a jogosultságokkal van probléma. Rosszabb esetben a hálózattal.

Thank you to god for making me an atheist

(#1427) zsebszi


zsebszi
tag

Első körbe az a bajom, hogy lehet az egyszer megtalálja egfymást a két wireless utána meg nem?

(#1428) shev7 válasza zsebszi (#1427) üzenetére


shev7
veterán

rosszak a veteli viszonyok, valami zavarja az adast. Rossz minosegu cuccok. Szar driver. :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1429) Noxy válasza zsebszi (#1427) üzenetére


Noxy
veterán

Rakd át másik csatornára őket.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1430) Davebowman


Davebowman
senior tag

Mások topikba írtam ezt, de RDI tanácsára ide is leírom, hátha tud v.ki segíteni.
---
Nekem is van gondom és most google nem volt a barátom
1. van egy otthoni gép=fix ipcímes, mikros net, antenna a tetőn ami a szolgáltatóé.
2. IP-m 192.168.0.102 ezt adták.
3. Ennek az átjárója 192.168.0.254, (DNS ugyanez) ezt is adták.
3.1 a kapcsolat neve : ''helyi kapcsolat'' 1Mbites
4. Van a gépben még egy Wlan kártya is. (Ip címe ? hozzá se nyúltam)
4.1 a kapcsolat neve : ''vezetéknélküli kapcsolat''
5. Van egy PDA-m ami wi-fi képes, ezzel szeretnék göngészni a klotyón !!! (ez a cél)
6. Azt tudom, hogy netmegosztásra lenne szükségem Win XP-n és hogy nincs routerem otthon. Ezt csak azért, mert mindenki a routeres megoldást írta le, nekem csak egy pci-s realtek 8180-as kártyám van pici fekete antennával.
7. Addig szórakoztam, amíg ad-hoc/OPEN látják egymást, de semmi több. (jóhír)
7.1 A gépen az SSID-t ''halozat''-nak neveztem el. (asszem wifi-driverezésnél)
8. pingelni is tudom a PDA-mat, mert annak van IP címe pontosabban : 169.254.240.9
9. A PDa-n elinditom az explorert, de azt írja ki, hogy lap nem jeleníthető meg. (naná)
10. Beállítottam a ''vezetéknélküli kapcsolat''-on a netmegosztást (XP) ''megengedem a hálózat más felhasználóinak, hogy...'' lehet, hogy a ''helyi kapcsolat''-nál kellett volna?
11. Olvastam a közkedvelt ''internetmegosztás végleges.doc-t'' de nemértettem.
12. Nincs tűzfal bekapcsolva!

A kérdésem:
Ez a megoldás egyáltalán működhet-e, hogy az otthoni gépemen keresztül netezzek a PDA-mmal (klotyón is pingeltem már , ha igen hogyan, és mit állítsak be?

Előre is köszi a választ.

Vargalex 1.1.7

(#1431) shev7 válasza Davebowman (#1430) üzenetére


shev7
veterán

a 8-as pont sztem nem oke-s. Ilyen cimet akkor szokott kapni eszkoz ha nincs kapcsolat (bar a pda-kat annyira nem ismerem)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1432) lallerGS


lallerGS
csendes tag

Sziasztok!

Nem egyszerű a problémám(legalábbis számomra...). a helyzet a következő:
adott egy internetkapcsolat, amit egy Linksys BEFSR41 routerrel osztok meg a szembe szomszéddal. Nálam tökéletesen megy a net, de a szomszédnál nem. Hozzá két bridge-en keresztül jut el a cucc, internet nincs. A router és a szomszéd között biztos van kapcsolat, ugyanis a szomszédtól simán bele tudok mászni a router admin-ba. Ha tolok egy ping ma.hu-t a címet befordítja, de nem érkezik válasz a kérésre. Ugyanez nálam tökéletes.
Az is biztos, hogy nem a gépével van gáz, mert a laptopommal sem megy nála semmi, míg nálam az is tökéletes. :F :O
Mindez azután lett így, hogy nálam volt egy áramszünet, mire a router elvesztette a beállításait, és a gépem összes hálózati protokollja kikapcsolt(értsd: nem voltak kipipálva a hálózati kapcsolat tulajdonságainál). Visszaállítottam mindet, erre a szomszédnál előjött a fenti probléma... :W :(

Ha vki találkozott már ilyesmivel ne tartsa magában a megoldást! :D

Előre is köszi! :R
Laller

Error in operator: Add beer!

(#1433) Noxy válasza lallerGS (#1432) üzenetére


Noxy
veterán

Resetteld le, és konfigold ujra. Nálam 1 régi szünetmentesen van a router. Az akuja bőven elbírja áramszünet esetén.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1434) rdi válasza lallerGS (#1432) üzenetére


rdi
veterán

még nem volt ilyen, de nem kellene a bridzseket is ujra beállítani?

Fej! Tor! Potroh!

(#1435) lallerGS válasza rdi (#1434) üzenetére


lallerGS
csendes tag

Köszi mindkettőtöknek!

A megoldás végülis az lett, hogy mindent teljesen újrakonfogoltam illetve beszerzés alatt van egy szünetmentes... :C

:R :R :R

Error in operator: Add beer!

(#1436) Krisz78


Krisz78
csendes tag

Sziasztok! Szereték két gépet összekapcsolni! Van 1 pc, 1 laptop és w-lan router! Melyik gépet és hogy kell beállítani? Hogy tudom látni a másik gépet? Előre is köszi!!

(#1437) rdi válasza Krisz78 (#1436) üzenetére


rdi
veterán

szia, olvasd el az első hozzászólást :)

Fej! Tor! Potroh!

(#1438) Krisz78 válasza rdi (#1437) üzenetére


Krisz78
csendes tag

Köszi! :)

(#1439) gjoe


gjoe
őstag

Segítséget szeretnék kérni!
Milyen routert vegyek? Van egy asztalim őt továbbra is kábelen csatlakoztatom a nethez.
Most van egy routerem smc de vezetékes. Van két nyomtató, és most lett egy wifis laptop.
Szeretném a netet wifin használni a laptoppal, és legalább az egyik nyomtatót elérni wifin úgy hogy a másik gépet ne kelljen bekapcsolni ha nyomtatni akarok.
A nyomtatók usb-n keresztül az asztaliról mennek jelenleg.
Ehhez kellene segítség hogy mit vegyek hozzá? :F

(#1440) shev7 válasza gjoe (#1439) üzenetére


shev7
veterán

en ezt ajanlanam: [link]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1441) gjoe válasza shev7 (#1440) üzenetére


gjoe
őstag

THX.

Ez elég szinpatikus, valszeg ezt be is szerzem.

:C

(#1442) kolnay


kolnay
senior tag

Sziasztok!
Mióta újraraktam a vindózt azóta nem tudom feltelepíteni a routerem(linksys).
Előtte semmi gond nem volt vele.
A telepítésnél kér egy jelszót beirok egyet de utána megint kéri és a végtelenségig ezt csinálja. :W
Már volt reset, konektorkihuzigálósdi stb...
Nincs valami ötletetek? :O

Tyűű, de meleg van!

(#1443) shev7 válasza kolnay (#1442) üzenetére


shev7
veterán

routert nem kell telepiteni. Be kell lepni a konfigfeluletre, es beallitani. A konfigfelulet jelszava nem ''romlik el'' egy windowsreinstalltol, az ami eddig is volt. Ha megis elfelejtetted, akkor nezz szet a neten a routert hogy lehet hardresetelni.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1444) kolnay válasza shev7 (#1443) üzenetére


kolnay
senior tag

Amikor megnyitnám a konfigfelületet (192.168.1.1) akkor internet explorer cannot open...
mod:régen ott volt az ezközkezelőben,mostmár nincs

[Szerkesztve]

Tyűű, de meleg van!

(#1445) shev7 válasza kolnay (#1444) üzenetére


shev7
veterán

es mit ad az ipconfig?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1446) kolnay válasza shev7 (#1445) üzenetére


kolnay
senior tag

az semmit, mert az én oprendszeremnek van egy olyan sajátossága hogy ha a futtatásba beírom azt hogy ipconfig(vagy mást) akkor megnyitja de azonnyomban be is zárja. :DDD

Tyűű, de meleg van!

(#1447) fero02 válasza kolnay (#1446) üzenetére


fero02
veterán

Akkor próbáld meg azt, h a cmd (command) parancsot irod be neki. Akkor elvileg egy ablakot kell, h kapj. Aztán utána mehet oda az ipconfig /all parancs.

(#1448) kolnay


kolnay
senior tag

[link]
Hát én nem látom a routert. :U
De lehet hogy csak vak vagyok... ;]

Tyűű, de meleg van!

(#1449) shev7 válasza kolnay (#1446) üzenetére


shev7
veterán

Es hol akarod latni a routert? Mivel a router nem a gepedben van, nem is fogod. De azt a 223.223.1.1-es ip-t honnan vetted? illetve ha van routered, akkor miert a geped tarcsaz be? :)

Szoval a halokartyadat allitsd automata ipkeresre, es akkor fog kapni ip-t a routertol jol, es elered majd a routert a 192.168.1.1-es cimen.

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1450) kolnay válasza shev7 (#1449) üzenetére


kolnay
senior tag

Bocs de ebből semmit sem értek. ;] (velem van a gond)
Minden az ami alapból a gép beállított.

mod: köszi. (a segítséget értem) :D

[Szerkesztve]

Tyűű, de meleg van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.