Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) rdi válasza fero02 (#2199) üzenetére


rdi
veterán

ne haragudj meg, de teljesen normális a hozzászólás. Ugyanis célszerű az első hozzászólással kezdeni.

Gendo: csinálj először egyszerű fájlmegosztást. Nézde meg., hogy a vendég fiók mindkét gépen engedélyezve van-e (gyakran alapbólle van tiltva).
Ezután célszerű megnézni, hogy a vendég fiók nincs -e a tiltottak között a biztonsági beállításokban.

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#2202) Lacir


Lacir
csendes tag

Sziasztok!

Egy számítógép ( FIX IP-vel, op. rendszer: XP professional HU ) routeren keresztül ( SMC 7004 ) csatlakozik a helyi hálóhoz és az internethez. A feladat : ne használhassa az internetet, de a helyi hálón lévő megosztott mappákat igen. Hogy lehet ezt megoldani?

(#2203) rdi válasza Lacir (#2202) üzenetére


rdi
veterán

csak egy számítógép ne tudjon kimenni a netre? A többi igen?

az XP tűzfalán tiltsd le a 80-as portot. :)

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#2204) Lortech válasza rdi (#2203) üzenetére


Lortech
addikt

Az nehéz lesz, mivel csak bejövő kapcsolatok helyi portjára tudsz szűrni.
ui: na meg a 80-as port nem a világ.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#2205) skoos


skoos
őstag

UTP kábelt hol tudok méterre vásárolni?
Tököm már, hogy seholsem találok ilyen boltot...létezik ilyen még valahol?
:W

(#2206) Chieftec válasza skoos (#2205) üzenetére


Chieftec
őstag

Minden valamire valo sztek boltban van..

(#2207) trippla válasza skoos (#2205) üzenetére


trippla
tag

Én pl. az telefon(internet)szolgáltatónál vettem, akkorára vágják, amekkorát akarsz.

(#2208) fero02 válasza rdi (#2201) üzenetére


fero02
veterán

Nem haragszom, csak ez 1 tipikus újonc húzás volt. A jómultkorában olyat láttam, h a topik 1-2-3-stb kérdéseire válaszolt. :))

Sztem Ő is ugyanilyen emberke.

Természetesen én sem ugy jötem ide, h mindent tudtam. Nem 2 perc volt míg rájöttem, h ha csökkenőbe rakom a listázást, akkor sokkal egszerűbb. :B

(#2209) Lacir válasza rdi (#2203) üzenetére


Lacir
csendes tag

Igen, csak ez a gép ne tudja használni a netet.
Nem lehet megoldani?

(#2210) Lortech válasza Lacir (#2209) üzenetére


Lortech
addikt

Vedd ki az átjárót (router címe), ez elég biztos. :D

Thank you to god for making me an atheist

(#2211) rdi válasza Lortech (#2210) üzenetére


rdi
veterán

ott a pont :)))

Fej! Tor! Potroh!

(#2212) Lacir válasza Lortech (#2210) üzenetére


Lacir
csendes tag

Igen! :W
Köszi ez jónak tűnik. Holnap kipróbálom.

(#2213) Gendo válasza fero02 (#2208) üzenetére


Gendo
csendes tag

Üdv... egyáltalán nem értem miért lett volna újonc húzás, ráadásul a wifi topicból irányítottak át az első hozzászólás elolvásására. Kit érdekel hogy mi a topicban az ezer nemtomhányadik hozzászólás, a topic fő témájának az 1 hozzászólásnak kell lennie.
Egyébként meg már több éve vagyok a prohardveren, csak felhasználó nevet váltottam.
Ahelyett hogy segítettél volna és épkézláb hozzászólást írtál volna, csak annyit tudtál hogy ''LOL'' - na látod ez az újonc hozzászólás ;)

(#2214) flegos válasza Tituszazeb (#2196) üzenetére


flegos
senior tag

Udv!
Egyértelmüen GTS Datanet mellett szavazok ez van otthon már 4 éve semmi problémám nem volt még a céggel, ha valami munkálatokat végeznek mindig napokkal elöbb értesitenek.
Externet van a cégben állandó problémák vannak, többekközt százával jönnek a spamek, és nem csinálnak vele semmit, mert nem tudnak. Sose szolnak ha karbantartás van, csak azt vesszük észre nincs net órákig, vagy félnapokig.
Szoval nem is szaporítom a szót, Datanet a jo választás

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#2215) rdi válasza flegos (#2214) üzenetére


rdi
veterán

Ez mondjuk teljesen területfüggő. Nekem Szolnokon még összesen ha egyszer volt problémám, teljesen stabil az externet.
De lehet, hogy máshol meg nem.

Fej! Tor! Potroh!

(#2216) fero02 válasza Gendo (#2213) üzenetére


fero02
veterán

Ha visszaolvastál volna egy (jó)pár postot, akkor már réges régen meg tudtad volna oldani a problémád saját magad. ;) De ha nem, hát nem.

A felhasználóvév váltásnak is biztos oka van...remélem nem az, amire én gondolok. :DDD

Amúgy meg nyugi, nem szokták nézni h milyen ''tökös újonc hozzászólás''-t írtál. ;] :P ;)


Üdv!

[Szerkesztve]

(#2217) Armando_19


Armando_19
őstag

Sziasztok!

Egy Zyxel p-335wt routeren szeretném beállítani a VPN-t.Valakinek valami tanács ezzel kapcsolatban?

(#2218) dchard


dchard
veterán

Nem tudom sikerült-e már megoldani ezt a problémát (úgy hallottam igen):

Azt szeretném elérni, hogy a router WAN portján ülő ADSL modem admin felülete elérhető legyen anélkül, hogy át kelljen dugni LAN portba. Ha jól sejtem valamit a kézi routolással kell játszani, talán az sem ártana, ha a modem nem a többi gép IP címével lenne egy tartományban, de ezekben nem vagyok biztos.

Ha valakinek van erre ötlete, kérem írja meg.

Köszi!

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2219) CactuS válasza dchard (#2218) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nekem a routerem cime 192.168.1.1 a modemé 192.168.100.1 és tökéletesen látszik bármelyik gépről legyen szó wlanos laptoról vagy valamelyik asztali gépről. A beállitásnál mondjuk ennek érdekében nem tettem semmi extrát,kezdettől fogva látszódott. ( A gépek belső hálózati cimei 192.168.1.x )

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#2220) shev7 válasza CactuS (#2219) üzenetére


shev7
veterán

adsl, vagy kabelnet?

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2221) CactuS válasza shev7 (#2220) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Huh,most nézem ő ADSLt irt. Elnézést ;) Reggel van,és meg kell még szoknom,hogy itthon már nem ADSL van,hanem kábelnet (kb 1,5 hete :D) Tarr-os kábelnet egyébként.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#2222) Nantucket


Nantucket
tag

Sziasztok!
A helyzetem a következő: itthon egy DLink DI-604 router osztja a netet négy gép között. A nővérem viszont mostanában rákapott a torrentezésre, és ezzel az egész sávszélt bezabálja, úgy hogy a honlapok 10-15 másodperc alatt töltődnek be. Egy olyan megoldást szeretnék találni, amivel a torrentezést le lehetne tiltani, vagy esetleg a forgalmát leszabályozni. Az a megoldás hogy teljesen letiltom tőle a netet az sajna nem okés, a sima http,smtp stb forgalmat neki is biztosítani kéne. Ha a jelenlegi konfiggal ez nem megoldható, akkor az is érdekelne, hogy milyen routert (vagy egyéb eszközt) kéne beszereznem hozzá.
Köszi

Gyűlölöm a HDD-ket

(#2223) Noxy válasza Nantucket (#2222) üzenetére


Noxy
veterán

NetLimiter v2: [link]

''Általános monitorprogram a hálózat és a netkapcsolat sebességét, idejét és az adatforgalmát ellenőrzi, méri és nyilvántartja, illetve részletes statisztikával szolgál.''
A lényeg kimaradt ebből a leírásból. Szabályozható vele a netet használó progik sávszélessége, + távezérelhető. Pld ha neked nincs szükságed a netre akkor az ő gépén visszakapcsolhatod a teljes sávszélességet.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#2224) CactuS válasza Noxy (#2223) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ezzel az a baj,hogy hiába korlátozza le a torrenteket,ha egyszerre mondjuk 5-10 torrent letöltés aktiv,akkor ugyanúgy lezabálja a netet. / Albérletben volt hasonló gondom 8 megás nettel,mikor a másik szobában a letöltésmániás elkezdett vagy 5 szálon letölteni,hiába volt a le és fel is korlátozva - még ha 1kbit/sre is a feltöltés - akkor is megette a netet, és laggoltam :( Egyébként a program jó én is ezt hasznalom :)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#2225) Nantucket válasza CactuS (#2224) üzenetére


Nantucket
tag

Ezzel még az is baj, hogy az ő gépére kéne feltenni, ami nem feltétlen megoldható. Az lenne a jó, ha a routerben lenne olyan opció amiben mondjuk be lehetne állítani, hogy az én csomagjaim mindíg a várakozási puffer elejébe kerüljenek :) vagy van benne vmi forgalomszabályozási lehetőség. Tud vki ilyesmire alkalmas routert ajánlani?

Gyűlölöm a HDD-ket

(#2226) shev7 válasza Nantucket (#2225) üzenetére


shev7
veterán

szerintem inkabb beszelgess el vele megegyszer. Sokkal olcsobb mint uj routert venni :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2227) sb1


sb1
csendes tag

Vettem egy TL-R402M típusú TP-LINK routert, csak az a gondom vele, hogy nem fogadja el a jelszót, ami a leírásában található..
Valami ötlet?

(#2228) shev7 válasza sb1 (#2227) üzenetére


shev7
veterán

reseteld...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2229) sb1 válasza shev7 (#2228) üzenetére


sb1
csendes tag

Sajnos úgy sem jó...
Amúgy mikor a jelszót kéri, a felhasználónévhez a saját nevemet kell megadni?(Bocsi a láma kérdésért, de még sosem csináltam ilyet...)

(#2230) shev7 válasza sb1 (#2229) üzenetére


shev7
veterán

nem, felhasznalo nevhez is azt kell megadni, amit a leirasban irnak...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2231) rdi válasza shev7 (#2230) üzenetére


rdi
veterán

admin
admin
:DDD

Fej! Tor! Potroh!

(#2232) Nantucket válasza shev7 (#2226) üzenetére


Nantucket
tag

Sajnos az összes megoldás közül ez a legkevésbé kivitelezhető, de abban egyetértek veled, h ez lenne az optimlis megoldás :)

Gyűlölöm a HDD-ket

(#2233) CactuS válasza Nantucket (#2232) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Esetleg - bár elég drasztikus ;) - a routerben blockolj le minden portot az ő IPje felé, kivéve a 80asat (böngészés),25 (smtp) és az 1863asat (MSN).

[Szerkesztve]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#2234) shev7 válasza CactuS (#2233) üzenetére


shev7
veterán

''a routerben blockolj le minden portot az ő IPje felé''

gondolom ezt ugy ertetted, hogy az o ip-je felol... mert nem hiszem, hogy web, vagy smtp szervert uzemeltet. :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2235) CactuS válasza shev7 (#2234) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ahogy mondod :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#2236) woocyfear


woocyfear
csendes tag

Helló mindenkinek!

Van egy kis gondom, amiben remélem tud valaki segiteni.
Először is van egy gépem, amin windows server 2003 enterprise fut.
Továbbá van egy PPTP VPN kapcsolatom amivel internetezek, mellette pedig egy egyutas szatelit link. A szatelithoz jár egy proxy kliens program, amivel bejelentkezem a sat szolgáltatóhoz.

Aztán ha azt akarom hogy valami satelittal jöjjön, mineden programnál beállitom a proxy servert (127.0.0.1 port:9202)
Na most, ez szeretném megosztani még két haweromnak, LAN-on kereszül.
Be van állitva a DHCP server 192.168.0.0-ás tartományban.
Az internetet sikerült megosztanom, de nem szateliton akarja szendi a dolgokat.
hanem csak a VPN -en van forgalom.
A szerveren is és a cliens gépeken is be kell álltani minden programban a proxy cimét és portját.

Hogyan tudnnám kikerülni, hogy ne kelljen beállitani minden programban a proxy-t???
????????????

woocyfear

(#2237) tibigym


tibigym
tag

Sziasztok!!!

Most szereztem egy KTI Networks 10 Base-T/100 Base-TX Dual speed HUB
Model: KF-8D

Nekem azt mondták ezzel megtudom osztani a netet ,de én nem vagyok ebben biztos
Gondolom 2 gépet hálózatra lehet kötni mivel hub ,de netet megosztani lehet?
Neten semmi leírást nem találtam sajna.

Ha valaki tud légyszi segítsen, ebben a témában nem túlzottan vagyok jártas.

Elöre is köszi

Samsung Galaxy S3

(#2238) Mauzes


Mauzes
őstag

Üdv!

Adott T-Online-os ADSL, egy router és 2 számítógép. Jön a modem a házba, onnan egy kábel a routerba, onnan egy kábel a földszinti gépbe, és a falon keresztül, a telefonkábel mellett az emeletre is fel van vezetve egy kábel. Így lett összerakva a rendszer még régebben, de nem lett kipróbálva. Most hazahoztam a számítógépem a koliból, összeraktam, bedugom a fenti kábelt, de valami nem stimmel. Olyan, mintha lenne internet, de annyira lassú, hogy használhatatlan.
El tudtam érni a router beállításait, de egy oldalt kábé 6 percig töltött be, félig. Egyszer sikerült beállítanom (jelszó, stb), és úgy tűnik, hogy net van, de gyakorlatilag nincs. Beírok egy címet, előbb várakozik, majd adatátvitel az adott helyről, de nem tud behozni kb semmit, annyira szar. NOD32-t frissíteni akarom, elkezd letölteni, vagyis úgy tűnik, de 3 perc alatt is 0%, ezért abbahagyja, hogy nem sikerült.

Tudja valaki, hogy mégis mi lehet ez? Mert nekem fogalmam sincs.

Előre is köszi!

(#2239) shev7 válasza Mauzes (#2238) üzenetére


shev7
veterán

szerintem valami gond van a kabellel. Valahol megtorhetettm meg kene nezni, hogy ha a helyi halozat is ilyen lassu, akkor szinte biztos, hogy ez a problema.

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2240) sb1


sb1
csendes tag

Végre sikerűlt beállítanom, és működik is a routerem, viszont néha gondol egyet, és megszakítja a netkapcsolatot.
Hol tudom beállítani, hogy folyamatos legyen?

(#2241) Mauzes válasza shev7 (#2239) üzenetére


Mauzes
őstag


Na, ma kipróbáltam úgy, hogy nem a router adja tovább a netet, hanem egyenesen a modemre kötöttem a kábelt, és így működött tökéletesen, gyorsan, ahogy kell. Szóval nema kábel a gond. Viszont ha a modem a routernek adja a nete, és onnan kétfelé, akkor az egyik gépen jól működik, a másik pedig használhatatlanul lassú. Ilyenkor mi a baj? A router csatlakozója? Vagy mégis mi lehet?

(#2242) Lortech válasza Mauzes (#2241) üzenetére


Lortech
addikt

A hálókártya beállításainál a speed / duplex beállításokat végig kéne próbálgatni: half duplex, autonegotiation stb. Ha nincs változás, egy másik hálókártyával is meg kéne próbálni. /Egyébként az, hogy közvetlenül a modemre dugva megy a kábel, még nem jelenti azt, hogy tökéletes./


tibigym: A HUB nem való netosztásra. Kell legyen egy aktív netosztó gép a hálózaton,ami mindig megy.

Thank you to god for making me an atheist

(#2243) Nantucket válasza CactuS (#2233) üzenetére


Nantucket
tag

Na ez tök jó ötlet, nem tudom nekem miért nem jutott eszembe, a torrent kliens alap portját letiltottam, de kb 10 perc után talált magának szabad portot... aztán meg nem gondolkodtam sajna tovább. Első körben meghagyom neki az összes well known portot + az msn portját. Lessz itt sírás rívás, majd azt fogom kamuzni, hogy a szolgáltató letiltotta a p2p forgalmat :) Bár lehet hiperjófej leszek, és használom az időzítés funkciót, és hajnali 2től 8ig mehet a torrent, csak akkor megkockáztatom, hogy feltesz magának olyan kérdéseket, hogyha akkor megy, akkor máskor miért nem, és a végén még szimatot fog :)

Gyűlölöm a HDD-ket

(#2244) woocyfear


woocyfear
csendes tag

Helló!
Tudja valaki, hogyan lehet két internet kapcsolatból egyet csinálni, hogy dupla sebességem legyen??? A gépen Windows Server 2003 van.
Előre is köszi!

woocyfear

(#2245) dobi


dobi
aktív tag

Segítség kéne! Lehet, hogy volt már szó róla de nem akartam az összes hozzászólást végigböngészni! Adott két ASUS Router, egy WL-500G és egy WL-520G! Az 500G-n van egy DSL beállítva és az 520G-vel szeretnék rácsatlakozni és továbbosztani a jelet! Ja, és a gépek kábellel csatlakoznának az 520G-hez! Köszi előre is!

(#2246) shev7 válasza dobi (#2245) üzenetére


shev7
veterán

es hogyan szeretned a ket routert osszekotni?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2247) CactuS válasza Nantucket (#2243) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

No igen.A p2p teljes letiltása szolgáltató által kevesebb problémát szól,amennyiben a családtag nem túl megértő ilyen ügyben :)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#2248) Krissz1984


Krissz1984
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy van 2 routerünk egy net és 2 gép. Azt szeretnénk megoldani, hogy az egyik routerbe megy a net (Zyxel P-334wt) a másik router (D-link Dl-524) pedig wifin keresztül venné a netet és az wifin továbbítaná egy gépnek. Ez hogyan oldható meg? ( a másik gép az első routerre van kötve lanon)

(#2249) Lortech válasza Krissz1984 (#2248) üzenetére


Lortech
addikt

Egy-egy lan portján keresztül összekötöd a két routert.
szerk: AP-ként menjen, dhcp legyen kilőve (a wifi routeren), de ez már részletkérdés.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#2250) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Kellemes hétvégét mindenkinek!
Mai napi találós kérdés: Van 1 routerem (kábelnetem van per pill,de előtte adslel is ezt csinálta) A router: netgear WGR614 a vevő egy netgear WG111.A probléma az,hogy amikor laptopról vezeték nélkül netezek,egy darabig minden oké,majd amikor tartok egy kis szünetet,és akkor pár perc után ( na jó,néha van,hogy 15,20 perces a szünet) képtelen vagyok netezni.Egyfolytában scanningel, vagy azt irja,hogy a kapcsolat jó,és nem elérhetőek a lapok,vagy azt irja,hogy a kapcsolat rossz,és nem elérhetőek a lapok. Először WPA2vel próbálkoztam aztán sima WEPpel ( igy már csak párszor fordul elő ez a hiba). Azonban nem szertem a megoldatlan ügyeket,és egy kicsit idegesitő is,hogy kis pihi után szórakozni kell a hálóbeállitásokkal :S 5let?;)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.