Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) rdi válasza rdi (#2900) üzenetére


rdi
veterán

rossz kábel?

Fej! Tor! Potroh!

(#2902) finest


finest
őstag

Sziasztok!
Van egy wireless routerem, de a dobozában nem volt WAN-hoz kábel. Milyet kell vennem az ADSL-modem és a router közé, cross linket vagy simát?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#2903) Huba25


Huba25
tag

Szevasztok! A következőt kérdezném: se p990 em van, és a cégnél ahol melózom ''véletlenül'' felcsatlakoztam a wlanra..Na most ezzel netezek. Kérdés! A lebonyolított adatforgalom az ő kontójukra megy vagy pedig az enyémre?

Az erő sötét oldalán vagyok ÉS JÓ

(#2904) rdi válasza finest (#2902) üzenetére


rdi
veterán

simát

Huba: kié a wifi és a neteleérés? A munkáltatódé. De azért az furcsa, hogy csak úgy simán felmehettél.

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#2905) finest válasza rdi (#2904) üzenetére


finest
őstag

Ez fut patch kábel néven, ugye?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#2906) shev7 válasza finest (#2902) üzenetére


shev7
veterán

azzal kell osszekotnod amivel eddig a modemet es a gepet kototted ossze. Tudom akkor az a kerdes, hogy milyet rakj a router es a gep koze. Es oda is jo a patch :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2907) shev7 válasza Huba25 (#2903) üzenetére


shev7
veterán

milyen konto?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2908) finest válasza shev7 (#2906) üzenetére


finest
őstag

Te egy látnok vagy! Köszi!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#2909) brocki2


brocki2
csendes tag

Sziasztok!
kb 1 órája szörfözök a fórumtémákban, és nem találtam a saját problémámhoz hasonlót (vagy csak nem értettem), uh ha volt már akkor előre is elnézést.

tehát adott.
-Axelero ADSL kapcsolat
-SMC WBR 14-g2 wireless router
-Compaq asztali (Pentium4 2GHz,256MB)
-Acer hordozható számítógép(ek)

cca fél éve sikerült beüzemelni kisebb itthoni hálózatot, 3 gép részvételével (asztali+2 laptop). kb egy hete egyszercsak nem megy az asztali gépen a net. próbáltam újraconfigolni a routert, de nem is látja. ha kiiktatom és közvetlen a hálózatra dugom rá, akkor sincs net. mármit csatlakoztatva van, de nincs adatforgalom. gondoltam hálókártya problem, de van egy usb-s wireless adapterem, amit rátettem az asztali gépre, letiltottam a hálókártyát és továbbra sincs semmi. pedig a laptopokon gond nélkül megy a net.
van valakinek esetleg valami mentő ötlete?

előre is köszi

az eltárolt jelszavak hátránya, hogy elfelejtődnek. mint az enyém is.

(#2910) NightFish


NightFish
tag

hi all4
lenne egy probléma ha vkinek van ötlete segítsen^^

adott:
pacard bell mx36 noti windows vista home beépített wlan...
sempron 3000+ aszali konfig+netgear usb adapter
t-online adsl kb 460 kilobyte/sec [nem bit]
netgear router...

lényeg beállítottam mind2 gépen megy a net...
de ha az asztalin letöltök...kb 200 kb/seccel akkor naon lassú lesz a noti...
miért van ez elvileg van még ca. 260kb/sec 'helye'
gondolom vmi a beállításoknál nincs nagyon rendben...de mi ? :DDD
na jó tudom tág de mondjatok tippeket mert anyám szétszed pár percen belül :DDD ;]

előre is köszi...

The Show Must Go On ...

(#2911) shev7 válasza NightFish (#2910) üzenetére


shev7
veterán

a legfontosabb, hogy mivel toltesz le. Ha torrenttel (vagy hasonlo p2p-rel) akkor a nagy feltoltes akadalyozza a masik gep forgalmat.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2912) NightFish válasza shev7 (#2911) üzenetére


NightFish
tag

a lényeg tehát hogy csökkentsem a feltöltést?

The Show Must Go On ...

(#2913) shev7 válasza NightFish (#2912) üzenetére


shev7
veterán

igen, mindenkeppen

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2914) snecy válasza rdi (#2900) üzenetére


snecy
senior tag

Tulajdonképpen nem az én gépemről van szó, de annyit tudni róla hogy Lynksys rúter, oprendszer Vista, és az illetőnek néhány napig van nete, aztán se szó se beszéd elmegy, a
'csatlakozás korlátozott hozzáféréssel'' üzenetet kitéve a jobb alsó sarokba, két felkiáltójel társaságában. Aztán újra megjavul, csak érdekes maga a jelenség.

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#2915) Huba25 válasza rdi (#2904) üzenetére


Huba25
tag

Köszi a választ, egyébként én is furcsáltam h nincs jelszó

Az erő sötét oldalán vagyok ÉS JÓ

(#2916) rdi válasza snecy (#2914) üzenetére


rdi
veterán

Gondoltam, hogy vista. Annak tűzfala egy kicsit komolyabb, és ez az egyik üzenete...

Fej! Tor! Potroh!

(#2917) Olcsi


Olcsi
senior tag

Sziasztok!

Ritkán járok ebbe a topicba, de most egy olyan probléma merült fel, amiben segítséget szeretnék kérni! Otthoni hálózatról van szó... Hogyan lehet úgy megcsinálni a hálózatot, hogy az egyik gépről a másik gép megosztott fájljai elérhetőek legyenek? Router hiányában elég, ha csak az egyik gépen van net. Tehát adott 2 szgép, 1 modem, nyilván 2 hálózati kártya (viszont ebből az egyik gépé foglalt a net miatt). Hogyan lehetne megoldani, hogy amelyik gépen van net, annak a fájljait a másik gép elérje, és akár filmet is tudjon nézni rajta az ember? Ez egy tv-out-tal rendelkező videókártya miatt lenne fontos... Előre is köszi, és remélem érthető volt a probléma!!!

(#2918) Xpod válasza Olcsi (#2917) üzenetére


Xpod
addikt

Ha a modem USB-re is köthető, akkor semmi gond. Ellenkező esetben még egy hálókártya, vagy az LPT portos összekötés marad.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#2919) Olcsi válasza Xpod (#2918) üzenetére


Olcsi
senior tag

A modem sajnos nem USB-s, úgyhogy ez kiesik, viszont van rajta még egy ''hálókártyás'' bemenet. Nem tudom, azzal lehet-e kezdeni valamit ebben a formában?! :F

(#2920) rdi válasza Olcsi (#2919) üzenetére


rdi
veterán

''modem'' >> szg egyik hálókari || szg második hálókari >> másik szg hálókari
win xp-és hálózati varázsló lefuttatása. Ezután egyszerű fájlmegosztás kikapcsolása, majd mappák megosztása. Sőt meghajtójel is rendelhető egyes megosztásokhoz..

Fej! Tor! Potroh!

(#2921) Olcsi válasza rdi (#2920) üzenetére


Olcsi
senior tag

''modem'' >> szg egyik hálókari || szg második hálókari >> másik szg hálókari

Tehát...addig tiszta, hogy modem->hálókari. De ebből a hálókariból már nem tud menni semmi sehova, mert nincs több hely. Vagy tényleg egy másik hálókari lenne a megoldás? :R

(#2922) Lortech válasza Olcsi (#2921) üzenetére


Lortech
addikt

Igen.

Thank you to god for making me an atheist

(#2923) shev7 válasza Olcsi (#2921) üzenetére


shev7
veterán

miert mire gondoltal... :U

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2924) Olcsi válasza shev7 (#2923) üzenetére


Olcsi
senior tag

Arra, hogy talán nem véletlenül van a modemen egy másik aljzat is, és mivel nem vagyok otthon a témában, így gondoltam megkérdezem. (Reméltem, hogy nem baj... )

(#2925) shev7 válasza Olcsi (#2924) üzenetére


shev7
veterán

mivel nem irtad le, hogy milyen modemed van ezert igy nem nagyon tudunk segiteni, de felteszem az nem halozati hanem voip bemenet lehet. Milyen ''pictogram'' van az ures bemenet folott?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2926) rdi válasza shev7 (#2925) üzenetére


rdi
veterán

le ne b** mán :))
hadd kérdezzen.

Fej! Tor! Potroh!

(#2927) Maso válasza b4zs12 (#2481) üzenetére


Maso
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is hasonló kérdésem lenne, mint jóval előttem. Szóval USB modemes Voda 3g netet hogyan lehet hálóra szétdobni. Normál XPs ICS nem ment. Másik gépen beállítani alapértelmezett DNS szervernek és átjárónak a 192.168.0.1-et és ip címet osztani a gépnek, nem ment. :W

Egy sima SMC switch van a hálózaton még mint infó.

Valakinek vmi ötlet, segítség?

Nagyon örülnék neki!

Előre is köszi! :R

üdv Maso

Gigabyte 965P-DS4 ¤ Intel Core 2 Duo 3.15 GHz ¤ 2*1 GB Geil Value DDR2-900 ¤ GlacialTech Igloo 5600 x Sapphire x1900XT 256 MB x Zalman VF900CU x Chieftec 560W

(#2928) rdi válasza Maso (#2927) üzenetére


rdi
veterán

nyilván más az ip címe a kütyünek

Fej! Tor! Potroh!

(#2929) Torry


Torry
addikt

Csáó!
Olyan problémám lenne, hogy távoli géphez szeretnék csatlakozni(virtuális magánhálózat), beírom állomásnevet jelszó felhaszn.
Próbálnék kapcsolódni, de visszadob 800-as hibakóddal.
Pingelni viszont megtudom azt a távoli gépet.
ROuter mögül vagyok, de régebben ment, csak most lett volna szükség rá és nem megy.

Mi lehet a gond?

(#2930) conair


conair
tag

Szerintetek meg lehet osztani egy netet úgy mondjuk 3 gépre, hogy kívülről egy gépnek látszon? Nem csak az ipre gondolok, mert az egyértelmű hogy 1 lesz. Magyarul kinyomozhatatlan legyen az, hogy egy ip mögött hány gép van. Proxyval szerintetek menne? Vagy clone mac address a routerban? Esetleg mindhárom gép mac addressét spoofjam?

Az ember annyit ér, mint az adott szava.

(#2931) conair válasza Torry (#2929) üzenetére


conair
tag

A másik gép közvetlenül a neten van vagy az is routeren van? Először a távoli asztalt próbálnám meg, hogy működjön utána nézném meg a vpn-t.

Az ember annyit ér, mint az adott szava.

(#2932) conair válasza Maso (#2927) üzenetére


conair
tag

Routerrel osztanám meg a wlan csatiba beledugnám a voda utpjét, és a beállítást dhcp-n hagynám, majd a router lanját is dhcp-re tenném és ennyi. Soha nem láttam még vodás netet...., ez csak egy ötlet. Ha switced van ne állítsd be átjárót sem dns szervert hátha ad neked a voda. Honnan vetted, hogy ezt állítsd be átjárónak? Ez a 192.168.0.1-es ip címet mi birtokolja?

Az ember annyit ér, mint az adott szava.

(#2933) shev7 válasza conair (#2932) üzenetére


shev7
veterán

vodanak nincs utpje :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2934) conair válasza shev7 (#2933) üzenetére


conair
tag

Erről ennyit. Hiába nem ismerem jobb tettem volna ha nem szólók hozzá.

Az ember annyit ér, mint az adott szava.

(#2935) Cleo válasza conair (#2930) üzenetére


Cleo
tag

''Magyarul kinyomozhatatlan legyen az, hogy egy ip mögött hány gép van''
Miért kell?

''Proxyval szerintetek menne? Vagy clone mac address a routerban? ''
Nem, ha valóban téged figyelni akar a szolgáltató.

''Esetleg mindhárom gép mac addressét spoofjam?''
Akkor meg nem fogsz tudni netezni egy gépen se, vagy max 1 gépen, hacsak MAC menedzselést (level 2) nem alkalmazol, amihez speci hardware szükséges

Szvsz.

(#2936) conair válasza Cleo (#2935) üzenetére


conair
tag

Köszi a válaszod. A szolgáltató úgy köti a szerződést, hogy 1 gépen lehessen netezni. Namármost van egy laptomom (used by asszony) egy asztali gépem, és egy szomszédom akihez wifivel lövöm át a netet. Nem akarom, hogy belém kössenek.

A proxy miért nem jó megoldás? Hisz akkor a proxy kér mindent. Vagy a ip csomag fejlécében még megmarad a küldő ip-je?

Az ember annyit ér, mint az adott szava.

(#2937) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Hi
Haver ha áthozza a gépét és router nélkül kötnénk a a hálózatra akkor sztetek tudnánk párhuzamosan gamelni?
Bocs ha irtó bagy baromság... :B

(#2938) Lortech válasza Maso (#2927) üzenetére


Lortech
addikt

Az ICS-nek pedig működnie kell ezzel is. Az usb-s interfészen kell beállítani a megosztást.

Thank you to god for making me an atheist

(#2939) Lortech válasza conair (#2930) üzenetére


Lortech
addikt

Proxyval szerintetek menne?
Proxyval alapból nem látszik, hogy ki használja, de proxytól függ, hogy lehet-e differenciálni a proxy előtti klienseket. A szolgáltató ezzel nem foglalkozik..

Ha simán megosztod a netet egy routerrel vagy ICS-sel, akkor azt látja a szolgáltató, hogy a router forgalmat bonyolít. Azt nem tudja megmondani, hogy egy-egy forgalom mögött milyen kliensek állnak. A MAC cím klónozásának értelme nincs, mivel a szolgáltató nem is látja a kliensek MAC címét, csak a routerét. Esetleg a forgalom elemzésével és összefüggések keresésével lehet megmondani, hogy több kliens van.
Ha nem fenyegetett meg konkrétan a szolgáltató, akkor nem kell foglalkozni vele, mert ők sem foglalkoznak ezekkel. Akkor van esetleg gond, ha kijönnek a helyszínre szerelni, és látják, hogy az egész környéknek te szolgáltatod a netet. :)


Blackhole13: kicsit zavaros, de ha az a kérdés, hogy össze lehet-e kötni router nélkül a gépeket, és hálózatot kialakítani a két gép között (mellyel akár játszani is tudtok egymással), akkor a válasz igen.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#2940) Blackhole13 válasza Lortech (#2939) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Elég hülyén foglamaztam meg sry fáradt votam....
Szal azt szeretnénk h mind2-en tudnánk csatlakozni az inernethez egy szerveren gamleni/konkrétan night cup lesz csak havernak nemjó a a nete./

(#2941) Elydan


Elydan
aktív tag

Sziasztok!

Problémám akadt a UPc NetGear WPN824 router telepítésekor :( . Addig jutottam,hogy a telepítési útmutató szerint megastam a passphrase-t. Utána rámentem a maintance menüpontra,de kért felhasználónevet és jelszót.
Na már most akármit ütök be,nem fogadja el. Már kb minden variációt kibróbáltam.

Amikor maintenance/set password-re léptem,akkor nem ajánlotta fel,hogy változtassam meg a jelszót,hanem helyette kérte már a felhasználónevet és jelszót.

Mit ronthattam el?

pls segítsetek,ha tudtok

(utána beírtam azonosítónak: 192.168.1.1 jelszónak: 1234 ez se működött..ez vhol olvastam,hogy próbáljam meg)

(#2942) Lortech válasza Blackhole13 (#2940) üzenetére


Lortech
addikt

Router nélkül is megoldható természetesen az internethez csatlakozás, a megosztó gépbe kell 2 hálókártya, az egyiken kapja a netet, a másikon pedig osztja a másik gépnek. Szoftveres beállítások itt: [link]. Hogy játszani tudtok-e erről a megosztott netről ketten, az játékfüggő.

Thank you to god for making me an atheist

(#2943) prmcsk


prmcsk
addikt

Sziasztok.

A szomszédommal osztom meg a hozzám bejövő netet, egy D-Link DI-624+
routeren keresztül. Szerintem 24h-ban állandóan letölt, mint állat, mert bármikor
akarok én netezni, vagy neadj isten valamit letölteni olyan lassú vagyok, mint a tetű.
Komolyan ott tartok, hogy kihúzom, mikor rajta vagyok a neten. ;]

Nincs valami megoldás, ami olcsó is és kb. felesbe osztaná el a sebességet ?

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#2944) rdi válasza prmcsk (#2943) üzenetére


rdi
veterán

Az olcsóbb routerek elég ritkán tudnak sávszélességet állítani a belső hálón. a megoldás a netlimiter nevű progi, de azt meg telepíteni kellene a gépeken.
A router nálad van, akkor azért vannak lehetőségeid? ;]

Elydan : felh: admin jelsz: admin

vagy egy hard reset és újra mindent.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#2945) prmcsk válasza rdi (#2944) üzenetére


prmcsk
addikt

Köszi.... ;]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#2946) Olcsi válasza shev7 (#2925) üzenetére


Olcsi
senior tag

Nah...rájöttem, vagyis pontosabban jobban megnéztem a modemet. Usb-s, tehát a másik bemenet az usb. Tehát ebben az esetben mi a teendő egy otthoni hálózat létrehozásához? Mit kell tenni ahhoz, hogy az egyik gépen filmet lehessen nézni vagy zenét lehessen hallgatni a másik gép fájljai közül? Thx! :R

(#2947) rdi válasza prmcsk (#2945) üzenetére


rdi
veterán

itt van neked a QoS -t tudó router:

[link]

a 624-es a leírás szerint nem tud, de lehet, hogy frissítéssel igen ....

[link]

ebben a felsorolásban a DIR 635-ös tudja.

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#2948) conair válasza prmcsk (#2943) üzenetére


conair
tag

Netlimiter program a te barátod. Beszéld meg vele telepítsétek fel mindkettőtök gépére és már meg is van. A gugliban megtalálod. Ha ezután sem javul a helyzet javaslom ne oszd meg a netet. Egyébként sem jó ötlet olyan szomszéddal megosztani a netet aki állandóan tölt. Én néha nézem a csomag forgalmat és látom, hogy az ő csomagjai mennyire pörögnek.

Az ember annyit ér, mint az adott szava.

(#2949) Myers válasza conair (#2948) üzenetére


Myers
senior tag

conair, bocs, hogy beleszólok a beszélgetésetekbe.

De hol lehet nézni, hogy az ő csomagjai ''pörögnek''?

http://www.muszaj.hu/

(#2950) conair válasza Myers (#2949) üzenetére


conair
tag

A routernek a webes menüjébe... wireless statistics, itt látom, hogy fel van e csatlakozva és hogy tölt-e. Én is csak akkor töltök mikor ő nincs fenn. És néha ellenőrzöm nehogy használja még valaki a netet mert lusta voltam beállítani a mac szürést és egyéb titkosítást.

Töltsek egy képet, hogy lásd?

[Szerkesztve]

Az ember annyit ér, mint az adott szava.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.