Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) rdi válasza _voodoo_ (#1150) üzenetére


rdi
veterán

nyilván ez is elképzelhető, de nem jössz ki olcsóbban, mintha lecserélnéd a vezetékes routert wifis-re :D

Fej! Tor! Potroh!

(#1152) _voodoo_ válasza rdi (#1151) üzenetére


_voodoo_
tag

Igen gondoltam már erre, de szempont lenne a mobilitás is, tehát hogy tudjam máshol is használni, ne csak otthon.

Csak azért kérdezem, mert wlan ügyben teljesen amatőr vagyok, és nem akarok kiadni 11K-t feleslegesen, ha nem tudom utána használni...

Esetleg vki próbálkozott már ilyennel? (mármint 2db usb-s wlan adapterrel netmegosztás)

(#1153) Newyorker válasza rdi (#1151) üzenetére


Newyorker
addikt

Ment PM!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1154) Noxy válasza _voodoo_ (#1152) üzenetére


Noxy
veterán

Hát sztm az USB-s kütyüvel nem fogsz túl nagyot alakítani.
Pc-be PCI-s a notiba meg PMCIA kártya kéne. Probáld meg úgy variálni ha később wlan routert veszel, akkor uaz a gyártó legyen.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1155) rdi válasza Newyorker (#1153) üzenetére


rdi
veterán

private message? nem kaptam meg :)

Fej! Tor! Potroh!

(#1156) rdi válasza Noxy (#1154) üzenetére


rdi
veterán

őszintén szólva ott valami külön usb-és hálózat fog létrejönni, de hogy ezt miként kell beállítani nem tudom...

Fej! Tor! Potroh!

(#1157) Newyorker válasza rdi (#1155) üzenetére


Newyorker
addikt

RE-PM!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1158) Noxy válasza rdi (#1156) üzenetére


Noxy
veterán

Ad-Hoc mod, oszt ezután mint a 2 h.kártyás megosztás. Oder was? :D

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1159) rdi válasza Newyorker (#1157) üzenetére


rdi
veterán

megkaptam :DDD

Fej! Tor! Potroh!

(#1160) rdi válasza Noxy (#1158) üzenetére


rdi
veterán

és akkor 6-8 méterre megy a net? :)
nem kell ott hidat létrehozni? és hanem akkor miért?

Fej! Tor! Potroh!

(#1161) Noxy válasza rdi (#1160) üzenetére


Noxy
veterán

Sac/kb.
1x meg csináltam de má nem emléxek rá hogy milyen volt a kapcsolat. 1 2 oldalt néztem meg csak. A hidat meg az XP varázslója ''leveri''. :)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1162) Newyorker válasza rdi (#1159) üzenetére


Newyorker
addikt

Oksa, észleltem :DDD

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1163) Newyorker


Newyorker
addikt

Annyi még, hogy nekem itthon 2048-as ADSL-em van, ezt ugye nem fogja lassítani a router és a hálókártya közötti 54Mbps!Ha jól számolok az enyém 2Mbps, ez meg 54, tehát nem!

Jó számoltam? :B

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1164) Krobi79


Krobi79
tag

Én egy MSI RG54GS2 routert használok. Kaptam most ajándékba egy Canon i560 nyomtatót, amit szeretnék a router-on keresztül használni az asztali géppel és a notebookal is.
a használati utasítás szerint először feltelepítettem a nyomtatót az asztali gépre, ami működött is, majd a router használatija szerint hozzáadtam a router portját, protokollt beállítottam LPR-re,majd a nyomtatót bedugtam a router usb csatijába, de nem hajlandó nyomtatni, meg sem rezzen. gép, router minden újraindítva.
Kell valami portot engedélyezni, vagy valami egyéb trükk van-e? Mindent a használati szerint csinaltam és meg sem mukkan. Asszem már volt itt valakinek ilyen problémája
van ötletetek?


[Szerkesztve]

(#1165) Krobi79 válasza Krobi79 (#1164) üzenetére


Krobi79
tag

a probléma megoldódott. Nem a használati utasítás szerinti ip címet kell beírni a nyomtató porthoz, hanem magának a routernek az ip-jét, ahol be kell konfigurálni. :DD :DD
úgyhogy fekete pont az msi-nek, de jó nagy :(((

[Szerkesztve]

(#1166) rdi válasza Krobi79 (#1165) üzenetére


rdi
veterán

vagy a fordítónak :))

Fej! Tor! Potroh!

(#1167) Al_ Bundy


Al_ Bundy
csendes tag

Üdv!

Az alapszituáció:
Internet: ADSL, DHCP-s, ADSL 2+ D-Link-es modemmel.

Van két gép az egyik egy Intel P4 1,4G, rajta alap WinXP SP2-vel, ''Realtek RTL8139 családú PCI gyors Ethernet NIC'' hálókártyával.

A másik gép egy P2es régiség, WIN98al.

Adott egy TrendNET TW100-S4W1CA router, ha csak a P4-es gép van rácsatlakoztatva, addig nincs semmi gond, de ha rá van dugva a P2-es, egyből megszakad a kapcsolat P4-esen, és csak a Kapcsolat Javítása után áll helyre, de akkor is csak pár percig, mert utána újból megszakad :F

Már rengeteg fórumot olvastam, de még nem találtam megoldást erre a problémára :(
Ha valaki esetleg tudja mi lehet a gond, nagyon megköszönném! :U

(#1168) lorinczij


lorinczij
csendes tag

A következő problémában kérnék segítséget:

T-Online ADSL-Bridge internetem van és két számítógép: egy asztali (Win98SE), és egy notebook (WinXP Professional SP2). WLAN-Routerrel (GIGABYTE) az asztali gép USB-s kábelösszeköttetéssel, a notebook rádión kapja a jelet. DE!!
Az internet időről-időre elmúlik, akkor (tanácsra) kihúzom a router áram-csatlakozóját, majd kis idő múlva visszadugom és megint megy, de ez a manipuláció kezd az idegeimre menni, és biztonságérzetet sem igen ad. Azt mondja a fáma, hogy IP-címet ír át valami, vagy ilyesmi.

Mit lehet ilyenkor tenni? (Hozzáteszem: nem vagyok valami nagy számítógépes guru, inkább csak mindennapi számítógép-használó, bár egy-két dologgal találkoztam már, de a chat-es fórumokon használatos szakkifejezések többnyire megijesztenek).

Előre is kösz, és elnézést, ha a téma már előfordult, én nem találtam.

(#1169) Noxy válasza Al_ Bundy (#1167) üzenetére


Noxy
veterán

DHCP nincs véletlenül ki kap..va, a routerben.? Ha nem megy akkor adj fix IP-t hálókártyáknak. a TCP/IP tulajdonságoknál.Pld :192.168.0.3 Átjáró meg DNS a router IP címe.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1170) Noxy válasza lorinczij (#1168) üzenetére


Noxy
veterán

Azt mondja a fáma, hogy IP-címet ír át valami, vagy ilyesmi.

Oszt melyik fáma (progi) mondja ezt? Ilyen üziket a tüzfalprogik dobnak,és blokkolnak is.
Agnitum.Outpost.Firewall? Nem ez lenne?

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1171) bertalanfy


bertalanfy
csendes tag

Sziasztok, egy olyan kérdésem lenne a hozzáértők felé, hogy mennyire működhet egy vezeték nélküli hálózat egy vaskos betönfödémen át? Ugyanis a fejem fölött lévő emeletre kellene internet hozzáférést biztosítanom....Válaszotok előre is köszönöm....

(#1172) Noxy válasza bertalanfy (#1171) üzenetére


Noxy
veterán

Sztm menni fog. Nálam 2 födémen keresztül is megy, de csak 1-n keresztül használom.
Jah meg ha lehet, ne USB-s kütyüvel csináld.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1173) jerry311 válasza bertalanfy (#1171) üzenetére


jerry311
nagyúr

Valószínűleg menni fog. Nekem sikerült megtalálni az egy emelettel lejjebb és két lakásnyival balra lakó ''szomszéd'' netjét is panelban, ami ugye vasbeton.
A lényeg lemaradt: közepesnél jobb volt a jelerő.

[Szerkesztve]

(#1174) Al_ Bundy válasza Noxy (#1169) üzenetére


Al_ Bundy
csendes tag

Be van kapcsolva DHCP, és próbáltam fix ip-vel adni, és automatikusan kiosztottal is, de ugynaz :(

(#1175) rdi válasza Al_ Bundy (#1167) üzenetére


rdi
veterán

érdekes....
nincs lehetőséged a kipróbálás erejéig egy másik routerre?

és ha csak a p2 -es gép van fönnt akkor is megszakad?

Fej! Tor! Potroh!

(#1176) Newyorker


Newyorker
addikt

Nah skacok nagy nehezen berendeltem ezt és úgy néz ki össze is jön már: :B
1 db. Gigabyte GN-BR01G 54mbps 4 portos vezeték nélküli Router
2 db. Gigabyte GN-WP01GS 54Mbps vezeték nélküli PCI hálózati kártya

Aztán bízom benne nem lesz csalódás, mivel az ajánlottak között volt! :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1177) Noxy válasza Newyorker (#1176) üzenetére


Noxy
veterán

Én aztán 1általán nem ajájánlottam. :( Feletted az erdéi, az tud Gigabyteul. :DDD

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1178) Newyorker válasza Noxy (#1177) üzenetére


Newyorker
addikt

Jaja, reé gondoltam, nem lehet az olyan rossz cucc :)
remélem :U

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1179) rdi válasza Newyorker (#1178) üzenetére


rdi
veterán

nálunk van néhány régebbi darab, teljesen rendben vannak :)) már egy-két éve, folyamatos működés mellett :DDD

Fej! Tor! Potroh!

(#1180) Newyorker válasza rdi (#1179) üzenetére


Newyorker
addikt

Akkor nálam sem lehet gond majd! :)
Én csak a beállításától félek :O

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1181) rdi válasza Newyorker (#1180) üzenetére


rdi
veterán

szép magyar nyelvű füzetet fogsz hozzá kapni, abban minden benne lesz...

Fej! Tor! Potroh!

(#1182) Newyorker válasza rdi (#1181) üzenetére


Newyorker
addikt

Jah, hogy ezt nem is gondoltam, de így tényleg jó :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1183) Al_ Bundy válasza rdi (#1175) üzenetére


Al_ Bundy
csendes tag

Ha két barmilyen gép van fent, szakad, van mikor folyamatosan, van mikor pár óránként :(
Szolgáltatót is felhívtam már, de nem tudtak semmit mondtani, hogy mitől lehet.

Megpróbálok passzolni valahonnan egy router és kipróbálom!
Köszi!

(#1184) mahatma


mahatma
aktív tag

sziasztok,
az irodai szervergépünket elérem itthonról (a routeren bekonfigoltam a port forwardot, müködik is rendesen). a kérdés az lenne, hogy hogy lehet megoldani, hogy csak két ip címről tudjam ezt elérni?a többi próbálkozást a router fogja meg (az én notebookom, meg fateromé léphet csak be). hol lehet ezt állítani a routeren? (ez egy linksys befs41r ha jól emlékszem)

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#1185) rdi válasza mahatma (#1184) üzenetére


rdi
veterán

[link]

remote management...

Fej! Tor! Potroh!

(#1186) Szoszibá


Szoszibá
tag

Sziasztok! A segítségetekre lenne szükségem! Van egy chello-s előfizetés, egy D-Link DGL-4300-as routerrel meg van osztva a net.
Megcsináltam azokat a beállításokat amik az első hozzászólásban vannak, de ha az egyik gépen megosztok egy mappát akkor a másik gépen nem jelenik meg az a megosztott mappa...
Az egyik gépen mostmár Vista van nem tom ez számít e valamit...
Hogy csináljam meg hogy jó legyen?
Kérlek segítsetek!

(#1187) Szoszibá


Szoszibá
tag

Megtalálja a másik gépet a hálón, de elő jön egy felhasználónevet és jelszót kérő ablak! Ha létrehozok a gépen egy olyan felhasználó-jelszó párost amivel be tud lépni úgy működik! De nekem ez az ablak nem kellene!!! Úgy szeretnék fájlokat megosztani hogy ez az ablak nincs és a hálózati helyekben megjelenik a másik gépen megosztott mappa...
Ezt hogy lehet megcsinálni? Kérlek segítsetek! Válaszaitokat előre is köszönöm!

Péter

(#1188) rdi válasza Szoszibá (#1187) üzenetére


rdi
veterán

Igen, tök egyszerű. A vendég fiókot kell engedélyezni, valamint a biztonsági beállításokon változtatni.
[link]

Fej! Tor! Potroh!

(#1189) Szoszibá válasza rdi (#1188) üzenetére


Szoszibá
tag

De nem szeretnék másik fiókot csinálni sem a vendég fiókot aktiválni! Új fiók létrehozása nélkül nem megy? Csak simán megosztom és a másik gép hálózati helyein megjelenik a mappa... ezt így nem lehet???

(#1190) I_Am válasza Szoszibá (#1187) üzenetére


I_Am
veterán

Elég ha azonos munkacsoportba tartozik a két gép. Innentől már csak egy hálózat beállítása varázsló alapfutattása és a megosztott dolgokat, mappákat már látja az összes munkacsoporthoz tartozó gép.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1191) Szoszibá válasza I_Am (#1190) üzenetére


Szoszibá
tag

Kérlek segíts nekem pontosan beállítani! Tehát össze van kötva a két gép köztük router...
Vann mindkét gépen egy egy mappa ami meg van osztva. Innen mit csináljak?

(#1192) rdi válasza Szoszibá (#1189) üzenetére


rdi
veterán

mi a gondod a vendégfiókkal? :))

Fej! Tor! Potroh!

(#1193) Szoszibá válasza rdi (#1192) üzenetére


Szoszibá
tag

nem akarok fiókot létrehozni ezért...
Úgy szeretném hogy ne kelljen felhasználó név- jelszó páros a másik gép megosztásának az eléréséhez...
Sehogy sem sikerül! Segítsetek kérlek!

(#1194) Boboka


Boboka
tag

Sziasztok!! A minap vettem egy smcwbr14-g2 routert amit úgy használok egy wireless egy sima... a gondom az lenne hogy megy rendesen de ahogy letöltenék pl qtorrenten azt írja ki hogy korlátozom a kapcsolatot... (és nem is tölt rendesen) +még ha msnezek ledobál állandóan... MI lehet a baj?? :O :O már elég sok mindent kipróbáltam de sehogy sem megy rendesen... Valaki valami ötlet??? :R :R :R

(#1195) shev7 válasza Szoszibá (#1193) üzenetére


shev7
veterán

egyszeru fajlmegosztas be van kapcsolva? [link] Ez kell a user/pass nelkuli mappamegosztashoz, nem a vendegfiok.

MOD: illetve milyen oprendszered van?

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1196) almi


almi
senior tag

Sziasztok!
Egyszer valaki belinkelt ide egy olyan oldalt ahol pontosan lépésről lépésre le volt írva h hogy kell beconfigolni a routert stb.
Kerestem most is de nem találtam.Esetleg aki tud róla pls linkelje be megint.
Köszönöm!!

Üdv.

(#1197) Szoszibá válasza shev7 (#1195) üzenetére


Szoszibá
tag

Az egyiken XP a másikon VISTA! ÉS eddig nem az egyszerű fájlmegosztással próbáltam...

(#1198) rdi válasza shev7 (#1195) üzenetére


rdi
veterán

szerintem ezt kár ilyen kategórikusan kijelentened :DDD
igaz ez win 98 esetén lényegesebb kérdés.
Lehet, hogy vistánál is?
Vendég fiókot xp-ben nem kell létrehozni, mert alapból van.

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#1199) emitter válasza Boboka (#1194) üzenetére


emitter
őstag

port fordward? [link]
Válaszd ki a kívánt programot (msn, utorrent..), szájbarágósan van leírva :)

(#1200) shev7 válasza rdi (#1198) üzenetére


shev7
veterán

xp eseteben meg a megosztashoz kar a vendegfiok bekapcsolasat ajanlani, mert anelkul is mukodik...

[NAGYON OFF]
Vistat meg az rakjon fel, aki ert hozza, mert segitseget nem sokat fog kapni, amig nem terjed el picit jobban
[/NAGYON OFF]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.