Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) Lortech válasza rdi (#2550) üzenetére


Lortech
addikt

Ha nincs ping, korántsem biztos, hogy nincs kapcsolat, ha van ping, akkor biztos, hogy van. Ez a max, amit meg lehet állapítani pingből.

Thank you to god for making me an atheist

(#2552) bambano válasza haxy27 (#2548) üzenetére


bambano
titán

Ha zárt dobozban van, akkor teljesen mindegy, hogy a routernek van-e hűtése.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2553) jerry311 válasza haxy27 (#2548) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha kint van az antenna mellet, akkor kb. nem sok esélyed van hűteni. Tippelem süti a nap...

(#2554) butyiba


butyiba
csendes tag

Sziasztok, egy kis segítség kellene mert több napi kűzdés után elakadtam.
Adott egy otthoni helyi hálózat PC1, PC2, PC3 és egy LP1 gépekkel valamint egy Linksys routerrer.
Router: Lynksys WBRT 54 GL ( ddwrt ) 192.168.1.1
PC1: Asztali PC LAN kapcsolat, XP prof 192.168.1.101
PC2: Asztali PC LAN kapcsolat XP prof 192.168.1.102
PC3: Asztali PC WLAN kapcsolat ( Asus PCI ) Win 98 , 192.168.1.104
Minden PC-nél kézi IP és DNS beállítás van. Ez a konfig jó ideje müxik tökéletesen.
PC1 és PC2 nél van mappa és fájl megosztás is, ez is OK.

Ehhez a rendszerhez szeretnék egy Laptopot ( LP1 , Win 2000 prof ) csatlakoztatni WLAN on keresztül fájl és mappa megosztással a PC1 és PC2 gépekhez. Először egy PCMCIA LAN kártyával beállítottam a hálózatot szintén kézi IP és DNS megadásával ( 192.168.1.105 ) valamint a mappa megosztást is. Mind a három gép ( PC1, PC2, LP1 ) azonos munkacsoportban vannak és minden úgy müxik ahogy a nagy könyvben le van írva. Tehát OK.
Ekkor kicseréltem a PCMCIA csatiban a LAN kártyát WLAN-ra ( szintén ASUS ) és az IP címet szintén kézzel adtam meg mint a többi gépen csak 192.168.1.106 mivel ha 105-öt adtam meg a Windows jelzett, hogy ezt már használja a LAN kártya. Sebaj jó lesz így is gondoltam de amint beállítottam a kézi IP és DNS-t leellenőriztem ipconfiggal és OK, de kb 10-15 másodperc után bontott a kapcsolat majd helyreállt de minden ( IP / DNS ) visszaváltott automatára. Ezt megismételtem n+1 szer de egyszerűen nem akarja a kézi IP / DNS-t tárolni amint átírom kézivel vár egy kicsit bont majd helyreáll és automata lesz a beállítás és az IP is megváltozik. Ha vissza teszem a LAN kártyát azon megmaradt a kézi beállítás. Csak a WLAN kártyával szórakozik. Ha automata IP / DNS van megadva internet OK, megy rendesen.
Másik a mappa és fájl megosztás, ha a WLAN van az LP1-ben. Ping a PC1 és PC2 felé OK, de ha a hálózati helyeknél keresem nincs ott egyik gép sem, söt PC1 és PC2 hálózati helyein sem látom az LP1-et. Ping mindenhonnan OK. Az a vicc, hogy az LP1-nél WLAN kártyával a hálózati helyeknél még a saját munkacsoport nevét sem adja ki. És még valami LP1-en nincs se virusírtó se tűzfal egy teljesen szűz gép.

Van valakinek ötlete erre a két problémára ?

Előre is köszi.

[Szerkesztve]

BütyiBá

(#2555) rdi válasza butyiba (#2554) üzenetére


rdi
veterán

Esetleg a picimaci kártyádnak nincs saját drivere?
Mert akkor inkább használd azt a beállításokhoz. szerintem.

Vagy win alatt tiltsd le a lan-os kapcsolatot. Utána adhatod a 105 címet.

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#2556) butyiba válasza rdi (#2555) üzenetére


butyiba
csendes tag

De van sajátja, ezt telepítettem és a ha a varázslóban végigmegyek ott is megkérdezi, hogy automata vagy kézi beállítást használok. Ekkor a kézit választom, beírom az IP / DNS-t de a helyzet ugyan az lesz. Egy darabig elfogadja majd bont és megint automata lesz másik IP-vel. Ez a dühítő.

BütyiBá

(#2557) butyiba válasza rdi (#2555) üzenetére


butyiba
csendes tag

Nem tudom letiltani mert ha a WLAN van a laptopban akkor a LAN hálózati ikonja nem jelenik meg. Mindíg csak az a hálózati ikon látszik amelyik kártya a gépben van ( LAN vagy WLAN ). Egyszerre a kettő sosem. Csak emlékszik, hogy van másik kártya is és ennek fenn van tartva egy IP cím.

Még egy fontos dolog, a routerben ki van kapcsolva az a funkció ami a WLAN eszközöket egymással letiltaná. Valami AP isolation a neve azt hiszem.

[Szerkesztve]

BütyiBá

(#2558) tomika válasza shev7 (#2549) üzenetére


tomika
aktív tag

igen, igen, látják is egymást a gépek, de nem tudják elérni a megosztott könyvtárakat

(#2559) Bári válasza rdi (#2550) üzenetére


Bári
tag

Működik!!! :D :D :D :D
Ez a ***###*** ZoneAlarm berakta internet zónába a kapcsolatot és most azzal küzdök, de már legalább működik! Olyan nagyon örülök neki! Végre!!! Mindenért kösz! Most már csak be kell állítgatnom a dolgokat. Mit lehet titkosításnak használni? (WEP, WAP, WAP2?) Melyik a jobb? Hogy érem el, hogy csak egyetlen IP címmel engedjen fel a WLAN-ra? mert akkor erre a részre kikapcsolnám a tűzfalat, de ameddig mindenki látja az gépet addig nem akarnám

(#2560) Bári


Bári
tag

Oké azért ennyire nem rózsás a helyzet. A netet még mindig nem tudom megosztani. Azt hogy kellene? Mindkét gépen lefuttattam a hálózat beállítása varázslót és úgy sem megy. A notebook az asztali gépet pingeli, de az index-et már nem. (Meg tudná mondani vki az origo IP-jét, mert az index néha az asztalin sem jön be?) Mit kellene beállítanom. a ZoneAlarmban mindkét gépen Trusted zone-ban van a WiFi, nem tudom mit tehetnék még. Az asztali gép netes protszámát meg szerintem nem állíthatom be a notebookon is, meg nem is nagyon találom a pontos proxy és port adatokat.
Valami ötlet? Tudna valaki segíteni? A hálózati fájl és nyomtatómegosztás már teljesen jól műjködik, nincs vele semmi gond. A notebookon megjelent egy internetátjáró is gondolom ezen éri el a netet. mindkét tűzfalat teljesen nem akarnám kikpcsolni, nem tudna valaki segíteni?

(#2561) zsámoly


zsámoly
tag

Üdv.
Nem tudom hogy a jó topicba írok-e, remélem igen. Egy D-link dir-100-as routerral van megosztva az internet otthon. A Battlefield 2142-vel csak egyszerre egy gépen lehet játszani. Ha megveszem mégegyszer a játékot, és új accounttal regisztrálok, akkor elvileg müködnie kell. A kérdésem az lenne hogy a router keresztbe tehet valahogy?gondolok itt pl. a router saját ip címére

''Rohadjon meg az is,aki behoz ide még...egy...brazil sorozatot. José don Padrafos''(Hofi)

(#2562) rdi válasza Bári (#2560) üzenetére


rdi
veterán

Kapcsold már ki egy kis időre a ZA-t!!!



[Szerkesztve]

ping: 23.567.76.9

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#2563) tomika válasza tomika (#2558) üzenetére


tomika
aktív tag

Kissé módosult a probléma:
A Vista-n megjelenik az XP-s gép, de amikor rákkattintok ezt írja ki:
''könyvtár'' is not accessible. You might not have permission to use this network resource. Contact the administrator of this server to find out if you have access permission.

The specified network name is no longer available.

Sok noszogatás után az XP már nem is látja a másik gépet.

(#2564) maru válasza tomika (#2563) üzenetére


maru
aktív tag

A XP- n a mappa – megosztás fülén a a „Saját használatúvá tétel” checkbox ne legyen bepipálva.
A Vistán a mappát nem elég megosztani, hozzáférési jogot is kell rá adni. Célszerű felvenni a „mindenki” felhasználót.

(#2565) Ry0K3N válasza maru (#2546) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

És crosskábel jó hozzá? Mondták a boltban hogy egyirányú kell hozzá de egy haverom azt mondja hogy az újabb routerek képesek egyirányúvá tenni egy crosskábelt. És sztem tuti jó lenne kábellel mert nem rég volt összekötve lanba és routerről a másik gépnek nincs ilyen problémája. De lehet hogy tényleg az usb volt a probléma mert a másik usb-ből nem jön annyiszor elő ez a probléma (eddíg csak 1x csinálta ami az előzőhöz képest igen jó arány).

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#2566) Bári válasza rdi (#2562) üzenetére


Bári
tag

Oké tegnapi próbálkozás eredménye az lett, hogy működött a rendszer egy kicsit, úgy ahogy ezt én elképzeltem. Azonban tegnap este minden megváltozott. Most ott tartok, hogy sem a fájlmegosztás, sem a net nem megy a laptopon, holott a két gép rendesen válaszol a másik ping-jére. A tűzfalat mindkét gépen kikapcsolva ugyan ez a helyzet. Azaz nem megy még úgy sem a fáslmegosztás.
Valakinek valami ötlet?

(#2567) tomika válasza maru (#2564) üzenetére


tomika
aktív tag

Megvan minden. Tűzfalak kikapcsolva, és látják egymást a gépek, de képtelenek csatlakozni... :((( Elegem van! :(

(#2568) Tituszazeb


Tituszazeb
tag

Sziasztok!

Vettem egy SMC... routert, és ennek segítségével, plusz a kábelek segítségével megcsináltam az otthoni hálózatot. Majdnem minden jó, néhány dolgot kivéve: időnként az én gépemen (ez az a gép, amit újonnan kötöttem rá a netre, eddig nem volt rajta) megfagy a net, olyannyira, h leáll a letöltés, nem lehet böngészni. Viszont, ha a kapcsolat bontásával próbálkozom, általában szintén sikertelenül járok, ekkor ugyanis az egyértelműen megszakadt kapcsolatot a rendszer még mindig aktívnak látja...ilyenkor marad az újraindítás, más nem segít.
Ja igen és még vmi: a 2 gép között hogyan lehet adatokat cserélni? már ezzel is próbálkoztam, de nem jött össze.
Bocsi a buta kérdésekért, de nagyon kezdő vok! :D

Kérek mindenkit, hogy privátban írjon, mert azt jobban észreveszem! Köszönöm! :)

(#2569) Bári válasza Bári (#2566) üzenetére


Bári
tag

Na ezen most már berosálok........
A notebookból kivettem az akut, az asztalit meg kihúztam a konektorból. Majd 2 óra után, csodák csodájára, működik a hálózat fájlmegosztó része. Mi a fene baja van a rendszernek? Hol hibázom el? Mindjárt eldobom az agyam....
Most már abszolút nem tudom, mi lehet a probléma.

(#2570) maru válasza Ry0K3N (#2565) üzenetére


maru
aktív tag

Nem igazán. A Patch kábellel biztosan menni-e kell.
A ilyen eszköz a USB-ből nyeri az áramot. Lehet, hogy valamilyen energia probléma.
Minden estre ha garanciás próbáld meg kicseréltetni, nem veszítsz vele semmi.

(#2571) maru válasza tomika (#2567) üzenetére


maru
aktív tag

Próbálkozz egy olyannal, hogy minden a routeren keresztül menjen.

(#2572) rdi válasza Bári (#2569) üzenetére


rdi
veterán

esetleg a notinál kellene keresgélni... már írtam, hogy lehet neki saját hálókari drivere

Fej! Tor! Potroh!

(#2573) tomika válasza maru (#2571) üzenetére


tomika
aktív tag

most úgy próbálkozom, de ugyanaz

(#2574) rdi válasza tomika (#2567) üzenetére


rdi
veterán

szerintemen ezen az oldalon is nézz körül:
[link]

Fej! Tor! Potroh!

(#2575) Tituszazeb


Tituszazeb
tag

Sziasztok!

Vettem egy SMC... routert, és ennek segítségével, plusz a kábelek segítségével megcsináltam az otthoni hálózatot. Majdnem minden jó, néhány dolgot kivéve: időnként az én gépemen (ez az a gép, amit újonnan kötöttem rá a netre, eddig nem volt rajta) megfagy a net, olyannyira, h leáll a letöltés, nem lehet böngészni. Viszont, ha a kapcsolat bontásával próbálkozom, általában szintén sikertelenül járok, ekkor ugyanis az egyértelműen megszakadt kapcsolatot a rendszer még mindig aktívnak látja...ilyenkor marad az újraindítás, más nem segít.
Ja igen és még vmi: a 2 gép között hogyan lehet adatokat cserélni? már ezzel is próbálkoztam, de nem jött össze.
Bocsi a buta kérdésekért, de nagyon kezdő vok!


bocsi, h mégegyszer benyomom ezt, de sajnos nagyon idegesít a hiba, és nagyon jó lenne, ha valaki segítene nekem!

Kérek mindenkit, hogy privátban írjon, mert azt jobban észreveszem! Köszönöm! :)

(#2576) shev7 válasza Tituszazeb (#2575) üzenetére


shev7
veterán

''ha a kapcsolat bontásával próbálkozom'' - ez alatt mit ertesz?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2577) rdi válasza shev7 (#2576) üzenetére


rdi
veterán

gondolom jobb egérgomb: a kapcsolat bontása parancs :)

[Szerkesztve]



[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#2578) shev7 válasza rdi (#2577) üzenetére


shev7
veterán

csak routernel ez kicsit fura, miert nem a router tarcsaz? :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2579) tzscske válasza Tituszazeb (#2575) üzenetére


tzscske
tag

milyen letöltés megy?torrent?Lehet túl sok kapcsolat van és nem bírja a win,esetleg a router.Mivel azt írtad,hogy a kapcsolat bontása se véghezvihető,inkább a win-el van a gond.

(#2580) vancha2


vancha2
aktív tag

Üdv

Van egy otthoni hálózatom (3 gép d-link di-604 routerrel összekötve). Minden jól működik, egy bajom van vele, hogy az ip címeket DHCP-vel osztom ki. Statikus IP címeket szeretnék csak nem tudom hogy milyen ip címeket, és alhálózati maszkokat adjak meg. Ebben kéne egy kis segítség :R

(#2581) shev7 válasza vancha2 (#2580) üzenetére


shev7
veterán

netmaszk altalaban 255.255.255.0 Ip-cim meg attol fugg mi a router cime, es milyen tartomanyban oszt a dhcp. Ha a fenti netmaszkot hasznalod, akkor helyes ipcimet ugy kapsz, hogy a router cimenek utolso szamat valtoztatod (1-254), es a cim ne essen bele a dhcp tartomanyba.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2582) tzscske válasza vancha2 (#2580) üzenetére


tzscske
tag

Az ipconfig parancsal kérd le a mostani adatokat (ip,maszk,átjáró) vagy a helyi kapcsolat támogatás fülön nézzd meg.Ezeket írd be akkor tuti menni fog.(Elvielg a router egymás utáni ipket ad a gépeknek (192.168.1.2-.3-.4 stb.) és általában ugyanazt is adja vissza egy-egy gépnek restart után is.)

(#2583) shev7 válasza tzscske (#2582) üzenetére


shev7
veterán

''Elvielg a router egymás utáni ipket ad a gépeknek (192.168.1.2-.3-.4 stb.) és általában ugyanazt is adja vissza egy-egy gépnek restart után is.)''

Ez egyaltalan nem igaz, nezz utana a ''dhcp lease time''-nak, ezert kell dhcp tartomanyon kivuli cimeket adni, kulonben cimutkozes lehet.

Persze, ha soha tobbet egyetlen gep sem fog dhcp-zni a routeren, akkor nem lesz gond, de azert nem art a szabalyokat betartani :)

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2584) tzscske válasza shev7 (#2583) üzenetére


tzscske
tag

oda írtam,hogy elvileg.Nálam ez a személyes tapasztalat.4gépes hálózat dhcp-s ipcímek.És a gépek (nem tudományos megfigyelésem szerint) mindig ugyanazt az ip-t kapták vissza.(a bekapcsolási sorrendtől függetlenül)Lehet volt olyan,hogy nem,de akárhányszor néztem valami miatt mindig ugyanaz volt az ipje a gépeknek.

(#2585) Tituszazeb válasza tzscske (#2579) üzenetére


Tituszazeb
tag

Torrent letöltés megy. 3 torrentet töltök egyszerre, ez már soknak számít (bár elég népszerűek, sokan töltik mások is). A winnel nem hiszem, h gond lenne: pár napja lett egy normális win felnyomva, a router egyébként egy smc ....
lehet az a gond, h van egy olyan mániám, h lebutítom a win-t a sebesség növelése érdekében, de eddig ezzel nem volt gond :(
szal kb 2 óráig jó, utána szépen elszáll semmi figyelmeztetés nélkül, és csak az újraindítás segít

Kérek mindenkit, hogy privátban írjon, mert azt jobban észreveszem! Köszönöm! :)

(#2586) shev7 válasza tzscske (#2584) üzenetére


shev7
veterán

mert ket ip-keres kozott nem jart le a lease time.


Tituszazeb: nem az szamit hany filet toltesz, hanem hany szalon. De szerintem a router nem birja, nem vagok tul jo velemennyel az smc routerekrol...


[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2587) vancha2 válasza tzscske (#2582) üzenetére


vancha2
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek, megoldottam a problémát :DDD

(#2588) Tituszazeb válasza shev7 (#2586) üzenetére


Tituszazeb
tag

mások igen, külön ezt javasolták
az, h hány szál: azt jelenti, h hányan töltik ugyanezt a torrentet? mert én erre gondoltam: szal ezeket sokan töltik...
amúgy amint kevesebb fájlt töltöttem már nem is szakadt meg :S
esetleg a rendszer meghajtóján lévő kevés helynek köze lehet hozzá? (ezt majd meg fogom oldani)

Kérek mindenkit, hogy privátban írjon, mert azt jobban észreveszem! Köszönöm! :)

(#2589) shev7 válasza Tituszazeb (#2588) üzenetére


shev7
veterán

''az, h hány szál: azt jelenti, h hányan töltik ugyanezt a torrentet?''

nem a szalak szamat te allitod be kliensben. azt jelenti hogy torrentenkent, es maximum hany emberhez csatlakozol...

egyebkent vezetekes vagy wifis router?

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2590) Tituszazeb válasza shev7 (#2589) üzenetére


Tituszazeb
tag

vezetékes

egyébként szerinted mennyire érdemes beállítani a szálak számát, ha le is akarok tölteni, viszont azt nem akarom, h megszakadjon a kapcsi?

Kérek mindenkit, hogy privátban írjon, mert azt jobban észreveszem! Köszönöm! :)

(#2591) shev7 válasza Tituszazeb (#2590) üzenetére


shev7
veterán

100 az amit a windows meg a legtobb router is elbir.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2592) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Szerbusztok kedves hozzáértő népek! egy nem hozáértő szeretne szólni hozzátátok halgasátok meg szavait vagyis jómagamat.

Egy barátomnak van egy gigabyte rúterje mégpedig egy Gigabyte GN-BR01G, az lenne a nagy kérdés, hogy van 2 gép és erre a 2tőre van leosztva 1 net és nagy nagy codosok révén szeretnének egyszeerre felmenni, de ezt nem tehetik meg mert a szerver csak 1 embert enged fel közülük, az lenne a kérdés hogy hogyan kell az egyik vagy másik gép ipjét megváltoztatni hogy fellehessen ezáltal lépni egyszerre ugyanazon játékszerverre.

ennyi lenne a gondja, nekem magasnak tűnik de lehet hogy nektek 5 perc vagy még annyi sem :D

Előre is kösznöm a válaszokat! sziasztok!!

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#2593) Bandeee


Bandeee
tag

Hali!
Vettem egy P5K-E Wifi Solo lapot, amelyik pompásan műxik, engedélyeztem wifi-t, ehhez szeretnék csatlakozni feleségem laptopjával ami sikerül is nagy csodálkozásomra, és ennyi, DE net nincsen, két gép összekapcsolódik DE net kapcsolat nincs.
Egyik gépet beállítottam vezetéknélküli kapcsolaton 192.168.0.1 -re, a laptopot 192.168.0.2-re, alapértelmezett átjáró az első IP cím! Az első gépen engedélyeztem a vezetéknélküli kapcsolat megosztását, s még akkor sem semmi!! Mit csinálok rosszul????
kis segítséget kérnék!!!


Kösssz

(#2594) Lortech válasza Bandeee (#2593) üzenetére


Lortech
addikt

DNS-t is beírtad a második géphez?

Thank you to god for making me an atheist

(#2595) Bandeee válasza Lortech (#2594) üzenetére


Bandeee
tag

beírtam ott az ip cím alatt, elsődleges DNS azt hiszem

(#2596) shev7 válasza Bandeee (#2595) üzenetére


shev7
veterán

de mire? :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2597) Lortech válasza Bandeee (#2595) üzenetére


Lortech
addikt

No várj. A netet egy vezetékes hálókártyán kapod közvetlenül a modemtól, és a vezeték nélkülivel akarod megosztani ? Mert akkor a vezetékes csatolón kéne beállítani a megosztást.

Thank you to god for making me an atheist

(#2598) .kuli.


.kuli.
csendes tag

Remélem a következő problémában is tud valaki segíteni:

Adott egy T-mobile ADSL internet, melyen kívállóan működik minden (web, MSN, Outlook), viszont a utorrent nem. Namost a netet routerrel osztjuk 4 felé.

Gondolom engedélyezni kellene a utorrent által használt portot, ugye? Na de hol mit és hogyan?

Íme a hibaüzenet: ''Error! Port 55317 does not appear to be open.'' Annyit még hozátennék, hogy ahogy láttam a utorrent random portokat nyit meg...

Ötlete valakinek?

(#2599) rdi válasza .kuli. (#2598) üzenetére


rdi
veterán

port forwarding a keresőszó. amihet fix belső ip-ék is kellenek majd.

pl: [link]

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#2600) --=Gefi=-- válasza .kuli. (#2598) üzenetére


--=Gefi=--
tag

Portforward kell neki. A router konfig felületén beállítod a Virtual Server (vagy valami hasonló menüpont alatt) a saját géped IP címét (amiről fut a torrent), a publikus portra illetve a belső portra is ugyanazt a portot írod, ami a kliensedben is meg van adva. Protocol legyen BOTH (vagy TCP&UDP egyes helyeken). Ment, örül. :)

''Your life, your choice...''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.