Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) rdi válasza vaki (#1248) üzenetére


rdi
veterán

az XP profil biztonsági beállításaira gondoltam

Fej! Tor! Potroh!

(#1252) xXxPongi válasza shev7 (#1250) üzenetére


xXxPongi
tag

volt már fent, de ha a routerben nem sikerülne megoldani akkor tuti ez lesz, vagy vnc.
Amúgy az az érdekes, hogy öcsémnek ha dettó ugyanúgy állítok is be mindent (a gépén is) akkor sem tud úgy kreálni, hogy beléphessenek :(((

jahh és thx! :R

[Szerkesztve]

Sajnálom, de olvashatatlan az aláírásom!

(#1253) Szonty


Szonty
csendes tag

Sziasztok!
A szokásos bajommal fordulok segítségért hozzátok. Adott 2 gép hálókártyával akarom őket összekötni hálózatba hogy legyen net(Kábeles magán szolgáltató (nem chello)) meg kapcsolat a 2 gép között Win XP SP2 van mind 2 őn. Az egyikben az Asus a8n sli premium alaplapra integrált hálókártyákat használom (Egyikbe megy a modem másikba pedig crosslink kábel), a másikban pedig egy realtek hálókari van. A 2 gépet Crosslink kábellel kötöttem össze, lefuttatam az xp hálózati varázsló micsodáját mind a 2 gépen, de nem akar menni, se a hálózat ( nem látom a másik gépet) se a net. Azt írja ki, hogy a kapcsolat korlátozott stb. .Próbáltam az IP címeket variálni, úgy hogy annak a gépnek ami megosztja a netet amikor lefuttatom azon a telepítőt az XP ad állandó IP címet azt hagytam, a másik gépnek pedig beírtam egyet ami különbözik tőle. Ekkor letrejön a kapcsolat már úgy hogy kiírja hogy csatlakoztatva de a másik gépet nem látom a hálózatba és nem megy a net sem. Pingelni eleinte tudtam (már ha úgy kell hogy ''ping másik gép ipcíme'') de ma már az sem ment. (Ez egy kicsit furi). Na most azt nem tudom, hogy hálózati beállításoknál alapértelmezett átjárónak uazt kell megadni mind a 2 gépen és hogy annak minek kell lenni, tehát a netet megosztó gép ip címének? A másik pedig hogy DNS címet kell e beírni? a 3. pedig hogy a netbiost engedélyezni kell TCP/IP felett? Kezdek arra gondolni hogy rossz a kábel, mert most nem megy a pingelés sem, de akkor régen hogy tudtam, meg azt nem értem akkor hogy tudja ha csatlakozik a másik gép? Ja a tűzfalak ki vannak kapcsolva.
Hát ennyi bocs,h ilyen sokat írtam de próbáltam mindent leírni ami lényeges lehet, ja elolvastam itt az előző pár 1000 hozzászólást és azokkal se ment. Előre is köszönöm a segítséget. Köszönöm :)

(#1254) shev7 válasza Szonty (#1253) üzenetére


shev7
veterán

''Na most azt nem tudom, hogy hálózati beállításoknál alapértelmezett átjárónak uazt kell megadni mind a 2 gépen és hogy annak minek kell lenni, tehát a netet megosztó gép ip címének?''

Atjaro netmegoszto gepen nincs, masik gepen a netet oszto gep belsohalos cime.

'' A másik pedig hogy DNS címet kell e beírni? ''

Termeszetesen kell, elsore jo lesz a netet oszto gep belsohalos cime.

'' 3. pedig hogy a netbiost engedélyezni kell TCP/IP felett?''

Ha konyvtarakat szeretnel megosztani ugy tudom kell.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1255) Szonty válasza shev7 (#1254) üzenetére


Szonty
csendes tag

Szia!

Átírkáltam aszerint ahogy mondtad, de így se akar menni és nem megy a pingelés sem (azt írja, hogy ''a kérésre nem érkezett válasz a határidőn belül'') Már ha egyáltalán így kell( Ping másik gép IPcíme, bár saját magát pingelni nem lenne sok értelme), uh lehet hogy a kábel rossz?

(#1256) shev7 válasza Szonty (#1255) üzenetére


shev7
veterán

tuzfal?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1257) xXxPongi válasza shev7 (#1250) üzenetére


xXxPongi
tag

a hamachi sajna arra nem megoldás, hogy egy nagy serveren gamelhessünk :(((

routert kéne belőnöm :W

Sajnálom, de olvashatatlan az aláírásom!

(#1258) Szonty válasza shev7 (#1256) üzenetére


Szonty
csendes tag

A tűzfalat kikapcsoltam mind a 2 gépen, de most jut eszembe hogy a netmegosztó gépen van avast antivírus és annak lehet hogy van tűzfala.

(#1259) user12 válasza Szonty (#1258) üzenetére


user12
őstag

Azt se ártana átnézni. Ha a 100Mbit csatlakoztatva üzenet megvan és a kártyákon világítanak/villognak a ledek, akkor 95% hogy jó a kábel.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#1260) Szonty válasza user12 (#1259) üzenetére


Szonty
csendes tag

Igen ha összevannak dugva akkor világítanak a ledek uh akkor lehet az avast kavar be csak már nem tudom megnézni mert tesóm alszik és a gép meg ott van.

(#1261) user12 válasza Szonty (#1260) üzenetére


user12
őstag

Tudom javasolni a Nod+zonealarm párost. Bár lehet, hogy az avast is jó cucc. Mindenesetre ez nálam 100%-ot teljesített.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#1262) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Hali mindenkinek!!

Kéne egy kis help....

Összekötöttem 2 gépet hálóba, de azóta a gép nem a megszokott módon kapcsol be. Van két profilom, de bekapcskor a profilválasztó helyett egy jelszót kérő ablak jönbe.
Ezt szeretném eltüntetni és visszahozni a profilválasztót, de nem tudom hogyan kell.
A másik jelenség pedig a Windowsban van: a ctrl ald del kombinációra nem a feladatkezelő jön be, hanem valami Windows Biztonság ablak, amiből indithatom a feladatkezelőt, kijelentkezést stb...
Hogyan tudnám a régi feladatkezelőt visszahozni?

Ez a dolog akkor is fennt áll, ha a két gép már nincs hálóban egymással.

Előre is thx!!!

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#1263) Daweee


Daweee
őstag

Hello!
Van otthon két gépem, amit hálózatba szeretnék kötni. Net egyelőre még egyáltalán nincs. Összedugtam őket a hálókártyájuknál fogva, viszont ez nem hatotta meg őket, továbbra is azt írta mindkét fél hogy a hálózati kábel nincs bedugva. Ezután gondoltam rossz a kábel mert már régi volt meg azt sem tudtam honnan van, hát elmentem a boltba venni újat. Ugyanaz volt a helyzet. fölraktam mindkét gépre az interneten fellelhető lan-drivereket mindkét gépre, a helyzet továbbra sem változott. Volt egy különálló hálókártyám is, mindkettőbe belepróbáltam, semmi eredmény. Az egyik konfig az adataimnál levő darab, a másik pedig egy abit BH7-E, 2,4 cerka, 512 RAM, stb. Mindkettőn XP van. Tök hülye vagyok ehhez a LAN-témához, még sosem csináltam ilyet, nem tudom miket kell beállítani, de úgy gondoltam hogyha összedugom őket akkor az a minimum hogy érzékelik egymást, ha mást már nem is. Mit csináljak? Előre is köszi :R

(#1264) Dr. Romano válasza Daweee (#1263) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Szerintem nem Crosslink kábelt használsz, ezért nem kezdik el felismerni egymást.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#1265) user12 válasza Dr. Romano (#1262) üzenetére


user12
őstag

Vezérlőpult > rendszer > számítógépnév > módosítás > alul a tagságot munkacsoport-ra állítani. Érdemes mindkét gépnél ugyanazt a munkacsoport nevet megadni.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#1266) Daweee válasza Dr. Romano (#1264) üzenetére


Daweee
őstag

Miben külömbözik egy crosslink kábel egy simától? :F Hú de láma vagyok :DDD
És mennyibe kerül mondjuk egy 3 m-es darab?

(#1267) Dr. Romano válasza Daweee (#1266) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Sajna én sem tudom, de azzal működik :) Én is láma vagyok ilyen téren :DDD
Azt hogy mennyibe kerül nem tudom (nem ma vettem :) ), de max 1-2K lehet.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#1268) Dr. Romano válasza user12 (#1265) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Alapból munkacsoporton van. :(


[Szerkesztve]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#1269) Dr. Romano válasza Daweee (#1266) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ha jól tudom az UTP (ami valszeg neked van) és a Crosslink külsőre egyforma, de belül a vezetékelés más.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#1270) Daweee válasza Dr. Romano (#1269) üzenetére


Daweee
őstag

tehát tulajdonképpen meg van cserélve 1-2 drót :F azért cross?

(#1271) Dr. Romano válasza Daweee (#1270) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Lényegében igen. A vezetékelés más a kettőben. Szerezz be egy Crosslinket és ha azt hiszed utánna meg kell küzdj a Winxp-vel is, hogy életre keltsd a hálóztatot ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#1272) Noxy válasza Daweee (#1270) üzenetére


Noxy
veterán

Egyenes vagy sima patch kábel, és kereszt (crossover) kábel készítése:[link]

Mod:
''Keresztkábellel általában ''egyenrangú'' hálózati eszközöket (számítógép-számítógép), (router/switch/hub-router/switch/hub) kötünk össze.''

''Egyenes (vagy sima) patch kábelnek nevezzük azt a csatlakozókkal ellátott vezetékdarabot, amelynek mindkét végén egyforma - szabványos - bekötést alkalmazunk. Ezek a kábelek alkalmazhatóak a számítógép-switch/hub/router között''.

[Szerkesztve]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1273) Szonty


Szonty
csendes tag

Ez User12-nek megy

Sziasztok! Megnéztem, kikapcsoltam a tűzfalat meg a víruskeresőt mind a 2 gépen de pingelni így se tudtam. Viszont a hálózati kapcsolatoknál a kapcsolat tulajdonságainál feltelepítgettem hálózatfigyelőt meg amiket ott engedélyez mind2 gépen és akkor a netmegosztó gép látta a másikat a hálózati kapcsolatoknál total commanderben. De belépni akkor se tudtam mert azt írja ki h ''Pistike nem érhető el. Lehet hogy nincs joga a hálózati erőforrás használatához. Lépjen kapcsolatba a kiszolgáló rendszergazdájával hogy megtudja van e hozzáférési joga. A hálózati elérési út nem található.'' Újraindítás után azonban megint nem láttam a másik gépet.

[Szerkesztve]

(#1274) Daweee válasza Dr. Romano (#1271) üzenetére


Daweee
őstag

Ok köszi a segítséget akkor ilyen kábelt bármelyik szt boltban lehet venni, csak nem olyan sorban köti be a csatlakozókat mint a normál patch kábelben. Mostmár csak azt bánom hogy vettem fölösbe mégegy sima kábelt :(
Neked is köszi Noxy

[Szerkesztve]

(#1275) Dr. Romano válasza Daweee (#1274) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nincs mit ;)

Akkor ki segít nekem (1262 hsz)??? :B

[Szerkesztve]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#1276) I_Am válasza Dr. Romano (#1262) üzenetére


I_Am
veterán

Vezérlőpult / felhasználói fiókok / és a felhasználók be- és kijelentkezési módjának megváltoztatása:

Üdvözlőképernyő és a gyors felhasználóváltás engedélyezése.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1277) I_Am válasza Daweee (#1266) üzenetére


I_Am
veterán

A crosslink kábelnél a színsorrend igy néz ki:

zöldfehér, zöld, narancsfehér, kék, kékfehér, narancs, barnafehér barna - egyik oldalon
narancsfehér, narancs, zöldfehér, kék, kékfehér, zöld, barnafehér, barna - a másik oldalon.

A sima patch kábelnél a második sorrend van kötve mindkét oldalon, tehát szimmetrikus, mig a cross esetében a narancsfehér - narancs helyet cserél a zöldfehér zöldel.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1278) fero02 válasza I_Am (#1277) üzenetére


fero02
veterán

Nemfeltétlen ez a színsorrend! :DDD :P

Ettől bármikor el lehet térni ( és sajnos még mindig van, aki nem ezt a kötést használja :((( ).

A lényeg, h az 1. és a 3. érpár legyen felcserélve ;)

Bocsesz az offért! :R


[Szerkesztve]

(#1279) I_Am válasza fero02 (#1278) üzenetére


I_Am
veterán

Akkor azt hiszem ki kellene próbálnod mondjuk egy wlan képes switchen, hogy mi van ha eltérsz ettől. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1280) Dr. Romano válasza I_Am (#1276) üzenetére


Dr. Romano
veterán

THX! :R

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#1281) rdi válasza Dr. Romano (#1262) üzenetére


rdi
veterán

biztonságos indítás - gyors felhasználóváltás - gyors indítás errefelé keresgélj a windowsban...

ja bocs, látom megelőztek :DDD

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#1282) fero02 válasza I_Am (#1279) üzenetére


fero02
veterán

Öööö, akkor nem 1ről beszélünk!

Úgy értettem, h a szinek mások, de a kötés azonos! Tehát attól, h a narancs pl fel van cserélve a kékkel, attól még a szigetelésen belül minden ugyanaz marad, vagy tévedek?

Tehát a vezeték akkor is vezet ha kék szinű, ha narancs :)

Így már ok?

(#1283) rdi válasza fero02 (#1282) üzenetére


rdi
veterán

Ez igaz. Pl. ha a kék nálad sárga, a zöld piros és a fehér szürke csíkos, akkor a lilát a narancssárgával, a feketét a vajszínűvel cseréld fel :DDD :DDD :DDD

Fej! Tor! Potroh!

(#1284) user12 válasza Szonty (#1273) üzenetére


user12
őstag

Az ip-k tuti rendben vannak? Netosztó gép 1. hálókártyája ugye a kábelmodemtől kap címet (dhcp), 2. hálókártyának van pl 192.168.0.1 címe. A másik gépnek pl így néz ki a címe: 192.168.0.2. Alháló maszk mindkettőnél ugyanaz, pl. 255.255.255.0.
Esetleg ezt beállíthatod manuálisan is (kapcsolat tulajdonságai > tcp/ip > tulajdonságok > a következő IP cím használata).
Ha ígyse megy tégy egy próbát, hogy a netosztó gép 2. hálókártyájába dugod a modemet (és a tcp/ip-t természetesen visszaállítod automatikusra). Ha megoldható, esetleg a másik géppel is kipróbálhatod ugyanezt. Hálókártya hardveres hibáját elég nehéz detektálni (legalábbis így egész jól kiszűrhető).

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#1285) Szonty válasza user12 (#1284) üzenetére


Szonty
csendes tag

Szia

Netmegosztó gép:
IP cím: 192.168.0.1
Alhálómaszk: 255.255.255.0
Elsődleges DNS kiszolgáló: na ezt nem tudom kell e

Másik gép:
IP címe: 192.168.0.2
Alhálómaszk: 255.255.255.0
Alapértelmezett átjáró: 192.168.0.1
Elsődleges DNS kiszolgáló: 192.168.0.1

Ezek vannak beállítva. Majd még megnézem a másik géppel a netet hogy egyáltalán jó e benne a hálókártya.

(#1286) fero02 válasza rdi (#1283) üzenetére


fero02
veterán

:C :O :P ;) :U

(#1287) I_Am válasza fero02 (#1282) üzenetére


I_Am
veterán

Én is erről beszéltem.- Próbáld ki, hogy a narancsot megcseréled a barnával. (persze a hozzá tartozó fehérekkel együtt)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1288) Gabás válasza Szonty (#1285) üzenetére


Gabás
addikt

a megosztott karinál a dns ugyanaz, mint annál a karinál, amelyik a netre csatlakozik

(#1289) rdi válasza Szonty (#1285) üzenetére


rdi
veterán

Persze, hogy kell dns szervernév a netmegosztó gépnél. pl. a szolgáltatódnak egészen biztosan van dns szervere. Na annak az ip-je pont jó lesz.

Fej! Tor! Potroh!

(#1290) Szonty válasza rdi (#1289) üzenetére


Szonty
csendes tag

Szia! és azt honnan tudjam meg, vagy az a másik hálókártya IP-je amibe a modem megy?
Tehát amit kiír ipconfig parancsra???

(#1291) rdi válasza Szonty (#1290) üzenetére


rdi
veterán

A szolgáltód dns szerverét? Kérdezd meg a szolgáltatódat.

Fej! Tor! Potroh!

(#1292) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Sziasztok!
Nekem is KB ugyanaz a problémám van mint szonty fórumtársnak.
2 gép összekötve azonban az egyiken az van kiírva hogy a kapcsoltat nem jött létre, vagy korlátozott, a másik gépen rendesen csatlakoztatva jelenik meg.

De a poén az hogy 1 hónapja teljesen tökéletesen összetudtam kötni 2 gépet és minden ment rendesen, sőt ma délelőtt apper laptopjába is csak bedugtam a kábelt és rögtön látta egymást a két gép.

Most ilyenkor mi van hogy 2 órával később meg nem működik? :O
Mintkét gépen friss XP SP2-es van...

Természetesen varázslót x1000-szer futtattam, ilyen ip címesdit, meg dhcp-t sose kellett írogálnom hogy működjön, ezért azt most se tettem....
Valmai segítőkész ötlet?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#1293) shev7 válasza Ferdzsoo (#1292) üzenetére


shev7
veterán

irogass ipcimesdit.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1294) I_Am válasza Szonty (#1290) üzenetére


I_Am
veterán

parancssorba:

ipconfig /all

Ha az első gép közvetlenül megy a netre, akkor azon már látod a DNS servereket.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1295) rover45


rover45
senior tag

Halika! Tisztában vagyok vele, hogy valahol itt PH!-n van válasz már a kérdésemre, de én 15perc keresgélés után sem találtam meg. :W
A cégnél van kb. 15 gép, 5db XP-vel a maradékon win98. Ma reggelre a csodálatos Planet routerünk nem tudta ellátni az automatikus IPcím kiosztást ... mint alapvető feladatát :F Így gondoltam, jó, akkor mától fix IP mindenkinek. Namost az XP-s gépekkel semmi baj, viszont a 98asokon azóta nincs net. Ha visszaállítóm a tcp/ip panelen automatikusra akkor van, csak úgy pont az volt a cél h legyen mindenkinek sajátja. Aki tud egy picit segíteni kérem írjon. Üdv és előre is köszike! :R

(#1296) Noxy válasza rover45 (#1295) üzenetére


Noxy
veterán

Nem igazán ismerem a Planet routert, de keressél olyant a menüjébe a LAN IP Setupnál, hogy Address Reservation, vagy valami ilyesmit. Itt a gép név, és a MAC alapján fogja az IP-t ki osztani.

[Szerkesztve]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1297) rdi válasza rover45 (#1295) üzenetére


rdi
veterán

ezt nézted már?
[link]

Fej! Tor! Potroh!

(#1298) rover45 válasza Noxy (#1296) üzenetére


rover45
senior tag

Holnap megnézem a menüjében! de így hirtelen nem emléxem rá, vmi 4. rendű router, de eddig működött.

rdi: biztos ezt akartad küldeni? nem távolról szeretnék csatlakozni hozzá, csupán azt nemtudom, ha manuálisan állítom be win98on az ipcímet, akkor miért nincs net. de köszönöm :C a cikk másrészről naon érdekel!!!köszi

(#1299) rdi válasza rover45 (#1298) üzenetére


rdi
veterán

akkor lehet, hogy ellinkeltem. De van ott egy cikk a peer 2 peer haálózatokról, abban van win 98 beállítás is.
Gondoltam hátha segít.

Fej! Tor! Potroh!

(#1300) Djuree


Djuree
félisten

hello.

szeretnék netet mindkét gépemre és nem tudom mi kellene ehhez (router vagy switch,mi a különbség?)...

koaxkébelen jön a net a modembe, ésa modemből a gépbe pedig utp-n megy tovább.
namost ilyen modem vagy mi, kéne hogy két utp jöjjön ki belőle, mindkét géphez egy-egy.

help!!!!!

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.