Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) Pubszon válasza shev7 (#1798) üzenetére


Pubszon
veterán

Kössz fiuk a segítséget, a netezés mag van oldva és tényleg a DNS-el volt a probléma.
De még mindíg az a problémám van hogy, ha elindítok egy játékot, ott egy szervert akkor csak számol de nem kapcsolódik.
Mi lehet a probléma?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1802) Noxy válasza Pubszon (#1801) üzenetére


Noxy
veterán

Port Forwardingot beállítottad? Milyen játék, milyen server? Játékszerver kereső progit használsz? Pld: The All-Seeing Eye stb..
Megjegy: Nálam a COD2-t nem kell forwardingolni.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1803) Pubszon válasza Noxy (#1802) üzenetére


Pubszon
veterán

Beálitottam 4-et, COD2-ővel nyomom változó szervereken, XFIRE-t használom.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1804) Pubszon válasza Noxy (#1802) üzenetére


Pubszon
veterán

Beállítottam mind a 4 Port Forwardingot de a serverek 30%-át most sem látja.
Mitől van ez?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1805) skoos


skoos
őstag

Hali mindenki!
Volna egy kérdésem, örülnék, ha tudnátok segíteni.
Van itt egy wireless Linksys broadband router beépített 4 portos switch-el (WRT54G v.7).
Ez adja az internetet 3 gépnek, 2nek kábellel, egynek kábel nélkül. Egy szobával arrébb még egy gépet szeretnék internetképessé tenni, csak nem tudom, milyen PCI kártyát kéne vegyek...nagyjából 4200-13000 ig megy a HUF skála ezek áraiban. Wireless megoldásról volna szó, egy jó ár/érték aránynak milyen pci receiver-t kéne válasszak? On the fly videólejátszásról lenne többségében szó.
Köszi!
:DDD

(#1806) treb_


treb_
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Remélem jó helyen járok.

Nemrég adtam a fejem gépbővítésre és kicseréltem ezt-azt. Csak valahogy a hálózat nem akar normálisan működni. Az alaplapon (ASUS P5B Deluxe) van kettő integrált LAN bemenet. (Marvell Yukon 88E8001/8003/8010 PCI Gigabit Ethernet Controller és Marvell Yukon 80E8056 PCI-E Gigabit Ethernet Controller)
Gondolom a kettő nem teljesen egyforma és mivel nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz, meg tudná mondani valaki, hogy mi a különbség a kettő között?

A probléma a következő: Mindegy, hogy melyik helyre dugom be az internetkábelt folyamatosan az történik, hogy a hálózatnak új IP címet próbál kérni, de sosem sikerül neki és a végén a tálcán megjelenik egy kis hálózati ikon benne sárga felkiáltójellel, hogy ''Állapot: nincs kapcsolat vagy korlátozott''. (viszont ettől függetlenül ha megnézem kap egy IP címet illetve alhálózati maszk is rendben van de a hiba továbbra is fennáll)
Ez még nem is zavarna annyira, bár idegesítő, hogy nem jó neki valamit. (közben a másikat letiltottam, hogy ne keresse állandóan a hiányzó kábelt)
A netnek semmi baja, ha pingeltetek bármit 35ms-ot kapok, de ha elkezdek játszani bármivel, folyamatosan 2 másodpercenként lagol egy hatalmasat az egész. Pl.: COD-ban figyeltem fel erre a lagométeren.
Nem használok se routert, se semmit. Sima ADSL (4Mbit), egy gépre kötve a net.
Gondoltam a tűzfalra, jelenleg csak a windowsé van bekapcsolva, de ha azt kikapcsolom, akkor sem szűnik meg a probléma. (Windows XP Professional SP2)
Mi lehet a baj? Próbáltam már a BIOS-ban letiltani/engedélyezni, egyéb beállításokat keresni (mondjuk találtam egy LAN Option ROM beállítási lehetőséget de nem tudom mire való, alapból ki van kapcsolva), de nem találtam semmit. Ha a kapcsolat javítására megyek, szintén az IP cím megújításán fáradozik, de nem tudja végrehajtani.
Esetleg tudja valaki, hogy mi okozhatja a lagolást illetve ezt a hibát?


(#1807) rdi válasza treb_ (#1806) üzenetére


rdi
veterán

szerintem hasz nálj pppoe betárcsázót.
ADSL esetén ez a megoldás.
A szolgáltatók honlapján általában jól le van írva, hogy mit és hogyan kell beállítani.

Fej! Tor! Potroh!

(#1808) Noxy válasza treb_ (#1806) üzenetére


Noxy
veterán

Amelyiket nem tiltottad le, annak a TCP/IP tulajdonságoknál, adj IP címet.
Pld: 192.168.1.2 Az alhálómaszkot automat.. megadja.
DNS-hez nem kell semmi, de ha tudod a szolgáltatódét, akkor be írhatod.
Externeté pld:
212.40.96.170
212.40.96.171

[Szerkesztve]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1809) Krisz78


Krisz78
csendes tag

Sziasztok! Van valakinek ötlete? Van egy kép és múlt pénteken bekötötték a netet. Működött is de a hétvége folyamán egyre csökkent a sebessége és most már semmilyen oldalt nem nyit meg. A kapcsolatot sem tudom javítani mert azt írja ki, hogy nem lehet! Viszont a kapcsolat állapotában úgy néz ki, hogy folyamatos adat áramlás van mind két irányban! Ennek ellenére nem jön be semmi! Mi lehet ez? Vírus! Ja és a kapcsolat egyébként rendben! Van IP cím DHCP-vel, DNS meg minden! :F

(#1810) Krisz78


Krisz78
csendes tag

Hoppá!! Nem kép van hanem gép! :D

(#1811) Mathiask


Mathiask
senior tag

Sziasztok!
Azt hiszem ez a legmegfelelőbb topic a kérdésemhez.

Adva van egy hálózat pár géppel, vegyesen 98as és XPsek. Ők látják egymást és van egy router is a hálózatban az internethez.


Szeretném ezt a hálóztot bővíteni, hogy Wi-Fi-n keresztűl bárki aki arra jár tudjon netezni. Csak hogy szeretném hogy ne lássa a már meglévő gépek winchestereit.

Megoldható?

(#1812) user12 válasza Krisz78 (#1809) üzenetére


user12
őstag

Feladatkezelőben ajánlatos lelőni a ''windowsupdate.exe'' nevű kis alkalmazást, ha ez nincs, akkor végigfuttatni víruskeresőt, adware irtót. Esetleg Tcpview-val nézd meg, hogy milyen progi és hova kapcsolódik.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#1813) user12 válasza Mathiask (#1811) üzenetére


user12
őstag

Ha a router támogatja a DMZ-t, azzal szerintem megoldható.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#1814) Mathiask válasza user12 (#1813) üzenetére


Mathiask
senior tag

hűűű, hát annyira nem értem még.

Mi is ez a Demilitarizáltzóna?

(#1815) shev7 válasza user12 (#1813) üzenetére


shev7
veterán

hat sztem a dmz nem erre valo? vagy hogyan gondoltad a dmz-vel megoldani?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1816) Lortech válasza shev7 (#1815) üzenetére


Lortech
addikt

Ez jó kérdés, azt hittem én maradtam le valamiről.

Mathiask: ha elkerülhetetlen, hogy egy fizikai hálón legyenek a csak netes gépek is, akkor kliens oldalon kell megoldani a tiltást, hogy:
1, ne érjék el a megosztást mint protokolt (pl, minden kliensen egy tűzfallal letiltod a szükséges netbios portokat, kivétel a kívánt gépekre nézve, ahonnan el akarod érni).
vagy
2, ha látják is a megosztást, ne legyenek jogosultak elérni azokat: a megosztásokat megfelelően erős jelszavakkal kell ellátni, jogosultságokat beállítod, vendég elérés kikapcs stb.
Legjobb együtt a kettő.

Ha van két router is, akkor két hálóra lehet osztani a gépeket: az egyik router wan portját kötöd össze a másik lan portjával, és megfelelő wan ip/netmask beállítással külön hálózatként kezeled őket. A netbiosos csomagok pedig nem fognak átjönni egyik szegmensből a másikba.

Thank you to god for making me an atheist

(#1817) Mathiask válasza Lortech (#1816) üzenetére


Mathiask
senior tag

Hát valami Wi-Fi-s cucc kell, mert eddig csak vezetékes eszközök vannak. Ezt kéne bővíteni valami Wi-Fi-s AP-vel, vagy Routerrel.
Tehát ha veszek egy wifi routert és annak a wan portjára rákötöm a vezetékes interneten lógó router egyik lan portját akkor elég hogy mondjuk a vezetékes router 192.168.0.. ipcímeket osszon, a Wi-fi router meg mondjuk 169... -osokat.

Erre gondoltál?


Az 1.es megoldás azért esik ki, mert akárki odajöhetne laptoppal netezni, és azt nem tudom letiltani.

(#1818) shev7 válasza Mathiask (#1817) üzenetére


shev7
veterán

tapasztalatom szerint ez nem eleg. Mert maganak a wifi routernek attol meg 192.168.0...-s cime lesz, es siman el lesznek routolva a csomagok.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1819) user12 válasza shev7 (#1815) üzenetére


user12
őstag

dmz címtartomány egyben a wifi címtartomány lenne, szóval így elkülöníti a vezetékes és a vezeték nélküli részt (márha tud ilyen összetett dolgot a router/ap)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#1820) shev7 válasza user12 (#1819) üzenetére


shev7
veterán

attol, hogy dmzbe rakod a wifi tartomanyt meg nem lesznek elerhetetlenek szamara a vezetekes cimek es fordiva. A DMZ kb teljesen masra valo.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1821) user12 válasza shev7 (#1818) üzenetére


user12
őstag

Viszont ha az ap fix ip-t kap, akkor lehet tiltani rajta a megosztás portját

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#1822) Lortech válasza Mathiask (#1817) üzenetére


Lortech
addikt

De nem azokon a gépeken kell a módosítást végezni, amelyekkel ''odajönnek'', hanem amelyek adottak a hálódon, azaz amely gépek megosztanak, melyek megosztásának elérését meg akarod megtiltani.

Igen, olyasmire gondoltam, a wan porton azok a csomagok el lesznek dobva.

Thank you to god for making me an atheist

(#1823) Krisz78 válasza user12 (#1812) üzenetére


Krisz78
csendes tag

Köszönöm a segítséget! Bár ezt a Tcpview-ot még nem igazán tudom értelmezni de igyekszem! :)

(#1824) user12 válasza Krisz78 (#1823) üzenetére


user12
őstag

Nem nehéz, az oszlopok rendre: program neve - tcp/udp protokol (lényegtelen) - port (az se túl fontos, bár néha hasznos) - hova kapcsolódik - kapcsolat állapota (wait > vár, established > működik, closed > most záródik, syn_sent > most épül fel, listening > figyel)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#1825) Krisz78 válasza user12 (#1824) üzenetére


Krisz78
csendes tag

Ez eddig ok! De mi van akkor amikor 1000-el fut a kép TCPview-ba és ha jól tudom a futásból kiolvasni, akkor valami ggoutl.exe fut és nem akar megállni a kép!

(#1826) user12 válasza Krisz78 (#1825) üzenetére


user12
őstag

Feladatkezelővel bezárod (a Folyamatok lapon megkeresed, rákatt, Folyamat leállítása) azt a progit; majd megkeresed commanderrel és kideríted, hogy kiféle-miféle dolog (pl a mappanév alapján már lehet sejteni, hogy micsoda ez, vagy ha csak valahol a windows alatt van, simán kitörölheted) ez, aztán ha nem kell, kitörlöd.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#1827) Krisz78 válasza user12 (#1826) üzenetére


Krisz78
csendes tag

Ok! Köszönöm! :)

(#1828) user12 válasza Krisz78 (#1827) üzenetére


user12
őstag

Szivesen. Remélem segítettem ;)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#1829) shev7 válasza Lortech (#1822) üzenetére


shev7
veterán

en ket routert kotottem egymas utan (lan->wan), es a masodikra wifivel kapcsolodo gepek el tudtak erni az elsore kapcslodo vezetekes gepek smb-s megosztasat,

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1830) Mathiask válasza shev7 (#1829) üzenetére


Mathiask
senior tag

hmm, de különböző tartományú ip címeket osztanak?

(mi az az smb-s megosztás?)

(#1831) rdi válasza Krisz78 (#1825) üzenetére


rdi
veterán

''By default, TCPView updates every second, but you can use the Options|Refresh Rate menu item to change the rate. Endpoints that change state from one update to the next are highlighted in yellow; those that are deleted are shown in red, and new endpoints are shown in green.''

Fej! Tor! Potroh!

(#1832) Lortech válasza shev7 (#1829) üzenetére


Lortech
addikt

Tehát: 1. router: wan portjába a net, megkapja a publikus netes címét, mondjuk 88.265.x.x-et, és NAT-ol a lan portjai felé mondjuk 192.168.1.1/24-ben. Ennek a lannak egy kliense a 2. router a wan portja felől, a wan címét megkapja az 1. routertől DHCP-n, vagy statikusan, legyen például 192.168.1.10, és natol a lan felé 10.1.1.1/24-ben. 10.1.1.x-ben vannak a megosztó gépek, 192.168.1.x-ben a wifi kliensek (és a 2. router). Ekkor a 2. router tűzfalként viselkedik az elsőre nézve, és nem fognak gazdára találni a csomagok, mert eleve csak a 2. routert tudod megcímezni az 1. router hálózatából. Szóval hacsak nem pont az a célod, hogy menjen a megosztás( és ehhez megteszed a szükséges beállításokat a routerben), akkor nem fogod elérni az 1. hálóból a 2. háló megosztásait és viszont.
Nem tudom, te hogyan csináltad, de szerintem nem pont így, vagy ha mégis, akkor szar van a palacsintában.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#1833) shev7 válasza Lortech (#1832) üzenetére


shev7
veterán

na, kozben megvan a megoldas, mert egyikunknek sincs igaza :)

szoval a helyzet hasonlo te peldadhoz, bar nem pont ezek a cimek, de a tartomanyok kulonbozoek voltak. Elso router 192.168.1.x 255.255.255.0 netmaszkkal, a masodik oruter 192.168.10.x szinten 255.255.255.0 netmaszkkal. Namost egy 192.168.10-es tartomanybeli gep a \\192.168.1.100-at cimsorba beirva latja az adott gep megosztott mappait, persze a masik iranyba ez nem mukodik. Szoval ha kivul van a wifis router, es arra van kotve a vezetekes halozat, akkor a wifisbol nem lehet atlatni a vezetekesbe, csak en valamiert abbol indultam ki, hogy a vezetekes van kivul, es azon belul a wifis, es ugy bizony a wifisbol at lehetne latni a vezetekesbe. Lehet, hogy ez a masodik router hibaja (egyebkent az egy fonera) de mindenesetre mukodott, es en orultem neki :)

Mathiask: az SMB a windowsos file es nyomtatomegosztashoz hasznalt protokoll.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1834) Lortech válasza shev7 (#1833) üzenetére


Lortech
addikt

Abban az egy szóban valóban nem volt igazam, hogy ''viszont'', azaz hogy a 2. router lanjáról sem tudják elérni (direkt megcímzéssel, mert broadcesttel nem fogják) az 1. router lanján lévő gépek megosztását. Világos, hogy ez hülyeség, mert a 2. router az 1. lan klienseként egy tartományban van a wifis a gépekkel, routeol egyet a saját lanjából és kész, csak nem gondoltam végig.

Thank you to god for making me an atheist

(#1835) Mathiask válasza shev7 (#1833) üzenetére


Mathiask
senior tag

öö mit értesz kívül alatt? azt hogy abba megy az adsl?

(#1836) Richter36


Richter36
őstag

Sziasztok!

Router tűzfalában hogy kell engedélyezni egy program teljes hozzáférését?
Cfosspedtől olyan hiba üzenetet kapok,hogy az spd.exe nem tud renedesen működni,mert a tűzfal blokkolja.

(#1837) shev7 válasza Mathiask (#1835) üzenetére


shev7
veterán

igen, pontosan azt :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1838) rdi válasza Richter36 (#1836) üzenetére


rdi
veterán

tűzfala válogatja, de általában a beállításokban megtalálhatók a blokkolt progik, azokon katintás jobb egérgombbal, vagy menüsorból engedélyezés.

Fej! Tor! Potroh!

(#1839) bambano válasza Mathiask (#1811) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

98-ashoz nincs biztonsági update, én azt ki nem tenném olyan helyre, ahol elérhetik. A legtöbb szolgáltató nem engedélyezi az internet megosztását bárkinek. Abból nagy bajod lehet, szerintem jobb, ha nem csinálsz ilyet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1840) Richter36 válasza rdi (#1838) üzenetére


Richter36
őstag

Sajnos ennek routernek a tűzfalában nem találok ilyet.Lehet hogy fel teszek valami szoftveres tűzfalat.

(#1841) rdi válasza Richter36 (#1840) üzenetére


rdi
veterán

szerintem nem a routered tűzfala blokkolja, hanem az oprendszeré, vagy már megint félreértettem valamit. (Mondjuk szokásom) :D

Fej! Tor! Potroh!

(#1842) Mathiask válasza bambano (#1839) üzenetére


Mathiask
senior tag

Pont ezért kéne leválasztani a wifi-t. a rendes vezetékes hálózatról, mert ott vannak 98ak.
A net meg üzleti csomag és egy ''büfé'' szeretné hogy tudjanak netezni ott az emberek Wi-Fi-n.

(#1843) bambano válasza Mathiask (#1842) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Amennyiben egy ott netező ügyfél meszórja törési kísérletekkel mondjuk a magyar nemzeti bankot és a büfés nem tudja megmondani, hogy konkrétan ki volt, akkor őt be fogják kasztlizni.

Ezt fontolja meg, mielőtt filléres wifi routerre meg public wifire adja a fejét.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1844) Richter36 válasza rdi (#1841) üzenetére


Richter36
őstag

A win tűzfala ki van kapcsolva.

(#1845) rdi válasza Richter36 (#1844) üzenetére


rdi
veterán

hmmm néhány routerre van lengyel nyelvű oldalam, de biztos vannak még oldalak a beállítási lehetőségekkel.
Én nem használom egyébként. Emule klienshez egyébként is be kell állítani a routert port forwardolásra.

Fej! Tor! Potroh!

(#1846) Krissz1984


Krissz1984
csendes tag

Sziasztok!

Meg tudnátok nekem mondani, hogy hogyan lehet routeren keresztül (tehát hálózatban) a megosztott könyvtárakat elérni (vagyis másolni a könyvtárakból)? mi mindent kell beállítani? mert próbáltam de nem ment. :O Egy lanon lévő gép között és egy wifin lévő laptoppal.

(#1847) rdi válasza Krissz1984 (#1846) üzenetére


rdi
veterán

Ebből a szempontból a routernek nincs szerepe szerintem. Az általános wines megosztások szükségesek. Ha nem akarsz egyszerű fájlmegosztást, akkor kapcsold ki. A többi ''hagyományos módon folyik.
Persze fájl és nyomtatómegosztást engedélyezni kell a tűzfalban.

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#1848) Krissz1984 válasza rdi (#1847) üzenetére


Krissz1984
csendes tag

Köszi! De lehetne ennél egy kiscit bővebben? :F

(#1849) shev7 válasza Krissz1984 (#1848) üzenetére


shev7
veterán

megosztott konyvtar van? tuzfal ki van kapcsolva? elso hozzaszolas idevago reszet elolvastad?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1850) Krissz1984 válasza shev7 (#1849) üzenetére


Krissz1984
csendes tag

Hát igen az 1. hozzászólást elfelejtettem :DDD , Sztem a tűzfal lesz a baj, majd holnap kísérletezek!

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.