Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- creation: Elég lett abból, hogy a nagy gépeim nem képesek behúzni a filamentet
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- hcl: GPT diszk kisebbre klónozása
- lkristóf: Prohardver fórum userscript – hogy lásd, mikor neked válaszoltak
- Meggyi001: Áram nélkül....méltóság nélkül.....
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
-
LOGOUT
Opel topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Lajos1966
tag
válasz
ricsi8800gt
#90494
üzenetére
Normális hifit MM-ben és autósboltban soha nem fogsz kapni!

-
Lajos1966
tag
válasz
diablo1984
#90497
üzenetére
Fel kell tanítani Tech2-vel (OP-Com nem tudom,hogy elég-e).Kell hozzá a Carpass is.
-
diablo1984
veterán
Hogy lehet cd30 mp3 rádiót alaphelyzetbe állítani, tehát minden egyèni beállítást törölni, kijelző nèlkül? Megvettem a rádiót bontóból kipróbáltam az astránkban, fèl perc után display safe, de addig láttam, hogy osztrák adók vannak rajta elmentve, szèpen viszi az mp3-as lemezeket is, viszont csak a bal oldala szól ès nem tudom, hogy ez hiba, vagy beállításban barkácsoltak ès azèrt ilyen. Ezèrt szeretnèm alapra állítani hogy kiderüljön, hogy szól-e a jobb oldal is, vagy vihetem vissza....
-
M3aN
senior tag
válasz
ricsi8800gt
#90494
üzenetére
Futóműelem csere után alapvető az állítás, de ezt csak csendben jegyzem meg...
-
ricsi8800gt
addikt
Nekem kb másfél hónapja lett lengéscsillapító cserélve ( Bilstein),+ Stabilizátor rúd,aztán kb 1 hónapja már az új alufelni van fenn új gumival és ma egy nagyon kicsit meghajtottam a masinát 140 és nagyon minimálisat rezgett a kormány és elég sűrűn,gondolom lehet kereket kellene centírozni vagy futoművet állítani
FoLey-v Amíg ilyen szépen szól nekem nem bántom de mindig meg nézem a hangszorokat a médiában vagy autósboltban

-
Sanki
addikt
Na úgy tűnik a futóművemmel valami nem 100-as..
Múlt héten fel lett rakva a nyári szett (használt acélfelnire kerültek fel, amik most voltak festve), viszont valami furcsa hang jött jobb előről. hang1 hang2, földúton lett felvéve. Nem tudom a hangot leírni, de mintha leereszett gumival mennék (ezt nem értették a gumisok..)Ma elvittem a gumishoz, hogy nézzük már meg (ahol felraktuk). Elsőre levétel nélkül féktárcsát mondták, hogy kopott és azt hallom.
Utána felrakták emelőre, rángatták nézegették, levették, centírozás OK, gumiban van 1 kis ütés forgatás közben, meg azt mondták, hogy a kerék sem egyenletesen forog fent a kocsin.
Azt javasolták vigyem vissza kedden - szerdán és megnézik a futóművet.
Említették a támcsapágyat, lengéscsillapítót stabilizátort.
Árat nem mondtak..Ahogy nézegettem most neten:
- támcsapágy 4-5000 Ft (monroe, sachs)
- lengéscsillapító 15-17000 Ft (monroe, sachs)
- stabilizátor rúd 4-5000 Ft (monroe)Mondjuk márkát nem tudom, hogy miket raknának bele, csak előre akarok készülni (plusz, hogy a fentiekből mennyi igaz, hogy cserés..).
Munkaórában ez mennyi lehet? Pár videót megnéztem és szerintem 1-2. Vagy több?Más alkatrészt ilyenkor érdemes cserélni?
(Volt ott 1 vicces csávó is, egyből azzal jött, hogy normális új gumi kellene, mondtam neki, hogy tavalyi a gumi és hankook.. erre azzal jött, hogy akkor másik megoldás, rádió hangerő fel...
) -
davenport
senior tag
válasz
ricsi8800gt
#90490
üzenetére
A múlt heti fagyos időben már küzdöttem egy kört, és most úgy járok hogy az egyik oldalon a mély-közép ki lett cserélve (Hertz DSK) , a másik maradt gyári. (éppen akkor kapott el az eső vasárnap). A gyári hangszóró, valóban nem olyan rossz, de hallani a különbséget. Viszont a cucc fent pihent a polcon, mert kivettem a korábbi kocsiból, és csak a beépítőkereteket kellett vennem. Az idő tökéletes, a gyerekek meg hamarosan leadva a nagyszülőknél.
-
FoLey-v
addikt
válasz
ricsi8800gt
#90490
üzenetére
Nekem elsőben ez van benne,mivel az egyik gyári recseget.




-
davenport
senior tag
válasz
ricsi8800gt
#90485
üzenetére
Még az út előtt, de délutánra már betervezve egy hangszórócsere elől-hátul.
-
ntomka
nagyúr
válasz
ricsi8800gt
#90485
üzenetére
Tegnap komótos kombisan széles vigyorral hajtottam egy lerobbant 5ös BMW mellett.
-
Magnum_
nagyúr
válasz
ricsi8800gt
#90485
üzenetére
-
ricsi8800gt
addikt
Na de be állt a fórum,minden opel úton van,vagy mi
Semmi műszaki meghibásodás semmi gond senkinek ?na ezért jó az opel

-
repvez
addikt
válasz
_seth_
#90460
üzenetére
jó hogy feljött a téma ezzel a javítószinnel kapcsolatban, mert én is tanácstalan vagyok , hogy honnan és mi alapján rendeljek a kocsihoz.
Mert ami a kocsira van felragasztva adatlap és amit a szalon mondott alvázszám alapján színkódot az nem teljesen azonos.
A kocsi adatkártyán z22y a kód, amit a szalonban alvázszám alapján adtak az meg op-22y
ÉS még az is keveri nálam a dolgokat, hogy német opel oldalon onyx feketének hivják magyar oldalon meg mineral feketének, most akkor melyik kéne?ÉS honnan, mert amit itt irtatok CSergó oldalt, ott nincs 2017es insignia GS nem tudok se alvázszám se tipusra sem keresni alkatrészt.
-
-
Tikakukac
titán
-
F_Gergely
őstag
válasz
Tikakukac
#90475
üzenetére
Az amit te mondasz mi is pontosan? Ilyen minden 10-20 éves dizelben van?
Franciáknál azt tudom, hogy az anyósoldali lábtérnél van egy 1000W-os fűtőszál amin keresztül átmegy a levegő de ez is külön extra.
Opelnél is lenne valami hasonló? Quickheat tudom, hogy van de az megint csak egy külön rendelhető extra, nekem nincs az autóban. -
Tikakukac
titán
válasz
F_Gergely
#90471
üzenetére
Nem kell bele külön rásegítés, ez gyári, alap, villanyfűtés a fűtőradi boxában, ami járó motornál megy. Talán 20 vagy 30A-es biztije van a táblában. Ne keverjük bele a Webasto meg a DEFA dolgait, ez nem az. Mert alapjáraton egy dízel hulladékhőt -20 fokban hááááát, hadd ne hőtanozzunk, de azért ahhoz igen lassan kellene a cigit elszívni
-
Petyyyyy
addikt
-
F_Gergely
őstag
válasz
Tikakukac
#90440
üzenetére
Nekem a B vectra -20 fokban is másfél km után már meleget fújt és nem volt benne külön rásegítés. Reggel ha beindítottam elszívtam egy cigit mire beültem már langyos levegőt fújt.
85 fokot nagyon maximum 10 km alatt érte el de akkor volt -20-25 fok kint és ment a fűtés ezerrel. Nyáron pár km alatt fixen beállt 85 fokra.(#90459) Chiftain
80 fok még nem gáz, nekem is rossz a termosztátom, mondjuk nekem simán fel megy 90-95 fokra is de után vissza is hűl gyorsan. Nem kell aggódni, de vedd a listádra és cseréltesd ki. Aki kukacoskodik igaza van mert az óracsoporton lévő mutató meg a diag által kijelzett hőfok valóban eltér egymástól, 2-3 fokot. Ez gyakorlatilag lóf@sz de tény a kettő nem ugyan az. De a különbség minimális. -
Petyyyyy
addikt
válasz
ricsi8800gt
#90468
üzenetére
Méretben biztosan, de ilyen szempontból egyik bolt oldala sem elég jó. Google hoz csak használható képes találatokat egy-egy GM kódra.
Bátyám is lerendelte a gyári szőnyeget az Astra-hoz, erre valami "bordázott", kevésbé jó minőségű verzió érkezett - már csak azt a verziót kapni boltban. Holott van annál jobb, velúr változat is.
De majd meglássuk. -
_seth_
veterán
válasz
Tikakukac
#90462
üzenetére
"Nem azonosít senki semmit. Az alvázszám egy nagy adatbázisból kihúzza azt a fiókot, ami az autóhoz tartozó paramétereket tartalmazza. Ebben lesz a színkód is. Utána ehhez kapod meg az ecsetest is."
Hihetetlen, hogy manapság mik vannak! Megnéznék egyszer egy ilyen programot!

-
Tikakukac
titán
válasz
_seth_
#90460
üzenetére
Előkapartam: ez itt az alvázszám, színkód és minden egyéb alapján 2 Opel szalon által is visszaellenőrzött, legalább 2 hét alatt megjövő, eredeti javító stift. És elüt a szín? Mint az állat. Nem csak tetőn, bárhol a kocsin, hátsó lökös alsó felén is, amit nem ért nap és műanyag és ajtón belül is, amit dettó nem ért nap és fém.

-
Tikakukac
titán
válasz
Chiftain
#90459
üzenetére
Nope, azt mondom, hogy a mutató és a valóság között alapból jelentés eltérés van.
_seth_: Nem azonosít senki semmit. Az alvázszám egy nagy adatbázisból kihúzza azt a fiókot, ami az autóhoz tartozó paramétereket tartalmazza. Ebben lesz a színkód is. Utána ehhez kapod meg az ecsetest is. Dekával nem lesz másabb a dolog. Van akinek ez megy, de ez Porsche

Amúgy nem tudom mire gondoltál, eddig is a kicsi stiftes, pontozós festésről beszéltünk, nem tudom mit olvastál félre. -
_seth_
veterán
válasz
Szada85
#90455
üzenetére
Szerintem is

ricsi8800gt: ok.
Tikakukac: Ez nem szerencsejáték, megfelelőt kell megrendelni. Minden alvázszámhoz csak 1 tartozik gyári program szerint, persze sokszor az opel márkaszervíz sem tudja beazonosítani. Profik kevertetik? Az ecsetes javítóstiftet? Ez csak kőfelverődésekre való

-
Chiftain
aktív tag
válasz
Tikakukac
#90435
üzenetére
Akkor elképzelhető hogy a vízhőfok jó tartományban van, és a mutató romlott el?
F_Gergely
Hát ez elött egy 1,4 szívó benzin astrám volt, az hamarabb elérte a 90-et. Még ha eddig mindig 80-nál állt volna a mutató aztmondom ez ilyen... úgytudom létezik 82C-os termosztát. De eddig ugye 90-en volt mindig ha esett ha fújt ha klímáztam ha fűtöttem, ha pályáztam ha városban csorogtam. Emiatt gondolok én is hibára, akár termosztát felöli akár műszer felöli.Még azt kérdezném hogy ha tegyük fel jól mutat a hőfokvisszajelző, a 80 fok amúgy mennyire gyilkos egy dízelmotornak? Nyílván nem marad így, csak kíváncsi lennék az esetleges károkra.
-
Petyyyyy
addikt
válasz
ricsi8800gt
#90456
üzenetére
Az jó, de megnézted őket előtte? Csak azért kérdem mert Vectra-hoz kapn ivagy 6-8 szettet, amik pl csak szegély színben különböznek. Ami meg ott is stimmel, abból is van vagy kettő-három.
-
Tikakukac
titán
válasz
_seth_
#90454
üzenetére
Napot sosem látott helyre is pacsmagoltam: durván elüt. Ez nem újdonság, tekintve, hogy az alvázszám is színkódot fog a végén kidobni, abból pedig eleve van legalább 3, plusz a nap és egyéb behatás. Neked mákod volt, de ezeket a profik mindig kevertetik, majd eljutok oda egy decist megkevertetek én is.
-
Sanki
addikt
válasz
ricsi8800gt
#90448
üzenetére
Ha pontosan illeszkedő szín kell festékből, akkor a legjobb, ha elmész olyan helyre, ahol ki tudják keverni.
Nekem Z155 a színkódom, de azon belül talán 9 árnyalat van (vagy lehet több is, azon a helyen annyiból kellett kinézni). -
Tikakukac
titán
válasz
ricsi8800gt
#90450
üzenetére
Pontosan, és nem is lesz jó. GM általi, teljesen gyárit rendeltem én is, elég durván elüt, majdnem az eggyel sötétebb Astra volt kb. ilyen színű. Rozsda ellen jó, minden másra kevertetni kell.
-
_seth_
veterán
válasz
ricsi8800gt
#90448
üzenetére
Csergő. Alváz számnak megfelelőt kikerestem a gyari programban.
Ui.: polirpaszta maradványait mivel a legegyszerűbb eltüntetni? Kétes mosásra vittem már az autót, de nem szedte le a fehér paszta nyomait.
-
ntomka
nagyúr
válasz
Luck Dragon
#90442
üzenetére
Sokat nem érsz a gomb nyomkodással, ha elkezd főni a motor és már csak a távozó gőzből kezdesz gyanakodni. Jó azt látni, hogy elindul felfelé rendellenesen és akkor talán még tudod menteni amit lehet.
Továbbá az a gomb gyári rádión van csak rajta és az opelforum.hu is azzal van tele, hogy ha egyszer megnyitod a titkos menüt egy darabig hajlamos szívni az akksit.
Én inkább vettem egy obd-s kütyüt és nézem telón.

-
-
Tikakukac
titán
válasz
F_Gergely
#90438
üzenetére
Az összes céges autó 20 éve dízel, mindenféle márka, és bizony qrva lassan melegszik be mind. Az elektromos fűtés rásegítés menti meg az új Rangert is. A kis benzines Astra 4km után dönti a meleget, a Ford ugyanennyi idő alatt annyit tud, hogy nem mozdul meg a hőfokmérő.
-
davenport
senior tag
válasz
pube111
#90437
üzenetére
Ezt vettem négy nap alatt itt volt, jövő pénteken építik be egy tolatókamerával, remélem hogy használható lesz. Zafira B lesz az áldozat. Korábbi posztok alapján mások is pakoltak be ilyesmi készülékeket.
-
F_Gergely
őstag
válasz
Chiftain
#90434
üzenetére
Termosztát, ezt a dizel bullshit dumát bírom, hogy "dizel nehezen melegszik" meg a "dizel ilyen". Aki ezt mondja életében nem volt dízel autója.
Ilyen melegben (értsd 18-20 fok) pár km alatt már 85 fokra stabilan be kéne álljon.
Valószínűleg termosztát hiba, enyém is rossz csak szerelőnek hiába mondtam cseszett kicserélni mikor ott volt az autó. -
pube111
senior tag
Van valakinek saját tapasztalata androidos fejegységgel kapcsolatban? Aliexpress, vagy ebay, astra j 2015. Nem a nagy tesla style érdekel, hanem az amit a gyári 2 dines helyére lehet beépíteni.
Mennyire működik együtt az autóval? Can bus, config menü, klíma megjelenítés, kormány gombok ...
Esetleg konkrét készüléket tudnátok ajánlani? -
Chiftain
aktív tag
Sziasztok.
Az alany egy J astra 1,7 cdti. Van egy olyan jelenség 2 napja hogy a víz hőfok nem megy mutató szerint 80 fölé, sőt városban visszaejti 70-80 közé. Szerelő ismerősöm szerint ez teljesen normális, mivel a dízel alacsonyabb hőfokon üzemel. Amiért nekem mégis furcsa, az az hogy eddig odavolt “ragasztva” a mutató a 90-re, semmilyen változás a körülményekben nem befolyásolta. Kíváncsi lennék a véleményekre ,hogy akkor ez tényleg nem hibás működés? Ha pedig mégis az akkor jól sejtem hogy a termosztát lesz a hibás? -
Szada85
aktív tag
válasz
_seth_
#90429
üzenetére
Majd ha lesz idöd/ kedved szuper lenne, ha egy alapos fényképalbummal megörvendeztetnéd a nagyérdemüt, elsö sor, hátsó sor, csomagtér, minden érdekességet pls.

4 Yard-ért ez tényleg nagyon finom vétel volt, mobile-n sem sok alternatíva van felszereltség/összeghatár kategóriában, ha az augusztusi topiktalira esetleg lesz módod eljönni örömmel csodálnám végig a sast.

-
F_Gergely
őstag
válasz
_seth_
#90429
üzenetére
Ez így korrekt, grat hozzá, azért kicsit irigykedem is.
Otthon a passatban van elektromos kézifék, én mondjuk nem rajongok érte, drága és felesleges extra, viszont a visszagurulás gátló baromi jó dolog.
Napfénytetőt továbbra is irigylem mindenkitől dehát kombiknál ez valamiért ritka....
19 col? Nekem a nyári gumi 18 col gyári felnin, hát szétrázza a seggem a magyar utakon, én biztos hogy cserélem majd 17 colra ha elkopik. Bár a szerelő még a 45-ös gumira is azt mondta traktor gumi, neki 30-as gumi van az autóján
-
_seth_
veterán
válasz
Petyyyyy
#90428
üzenetére
Jaja, sofőr ajtón van zarbetet

F Gergely: minden benne van ami létezik a kormány fűtés kivételével, amit a gyari álló fűtés miatt a megrendelő anno már nem pipalt be.
“-Minden elérhető vezetéstámogató rendszer benne van, távolságtartó tempomat, holttérfigyelő, táblafelismerő, parkolás segítő, tolatókamera, parkolóradar körben.
-Bi-Xenon intelligens fényszórók, ködlámpák, automata működéssel
-Nappa bőr belső, memóriás fűthető-hűthető elektromosan állítható első ülések állítható combtámasszal
-Mindkét kijelző nagyméretű
-Napfénytető
-Behajtható vonóhorog
-Eberspacher távirányítós állófűtés és állószellőztetés
-Kulcsnélküli indítás, riasztóval
-Fényre sötétedő belső és külső tükrök amik elektromosan be is hajlanak távirányítóval vezérelve is
-BOSE hangrendszer
-19" dual color alufelnik
-2 zónás digitális klíma
-Elektromos kézifék
-230V csatlakozó
-Esőérzékelős ablaktörlő” -
F_Gergely
őstag
válasz
Petyyyyy
#90426
üzenetére
Elég megalomán vagyok, nyilván a kényelmi dolgokat könnyen megszokom, céges autókban van, de engem inkább zavar.
De az adaptiv tempomatért nagyon csorog a nyálam, az egy baromi jó dolog. Kulcs nélküli bejutás - erről mindig egy haver jut eszembe, nincs az ajtón zárbetét, elektronikával nyitja az ajtót. Kérdezem tőle ez szép és jó de h az bedöglik hogy nyitod ki? Vakarja a fejét, rámnéz, elcsukló hangon mondja, hát akkor sehogy.... Na ez az ami nem kéne, igenis legyen rajta mechanikus zár, amivel be tudok ülni az autóba ha bedöglik az elektronika. -
Petyyyyy
addikt
válasz
F_Gergely
#90425
üzenetére
Írta, csak indirekt - kormányfűtés kivételével ami rendelhető, fedélzeten van. #irigységON
Ezek a fícsörök pedig baromi jók, csak addig nem hiányolod vagy nem tetszik, míg nem autóztatok együtt eleget. Jó lenne az neked is, hidd el.
De hogy legyen ON is: sikerült találni gyári szövet szőnyeget G Astra-ba FB csoportban - sehol nem tudták már meghozni boltba - mindössze 9K. Lefogató szett a sofőr szőnyegéhez - 4K.
Annak idején a sajátomhoz a zsír új szőnyeg szett - 6K
-
F_Gergely
őstag
válasz
Petyyyyy
#90424
üzenetére
De ezeket nem irta, hogy van benne
Mondjuk üléshűtést mindkét oldalra beszerelhető csak kell egy angol donor
Kulcsnélküli indítás, bejutás, sávtartó, parkasszisztens, holtérfigyelő meg nekem már túlbonyolított felesleges cucc. Céges autókban van állandóan sípol meg villog minden szarért hogy túl közel mentem az előttem lévőhöz meg ütközésveszély tosznám ki az egészet a csába
-
_seth_
veterán
válasz
F_Gergely
#90420
üzenetére
Így is van, új Opelt már sokb kerül fenntartani, de ez nem is új! És így sem olcsó az alkatrész. 4 karika 3 liter meg mindig állna, ahogy mondtam egy min 4 év múlva.
Ez viszont az a felszereltség amit mondtam, hogy már van lényegi előrelépés egy vectraval szemben
És igen, vannak egyéb körülmények amiket figyelembe kellett venni
-
Gondwana
addikt
Sziasztok, 2002-es G Astrám (Z16XE, 162000km, 2000-rel vezérléscsere utàn) pàlyàn 90-100-nàl elkezdett hullàmozni, az ereje is, de làtvànyosan a fények mindenhol, az akkuikon is össze-vissza pislogott, a motorburkolò műanyag alòl pedig kereplés, csattogàs hallatszott. Van valami tipikus opelitisz, aminek ez a jele? (A pulzàlàs kb. 1Hz frekivel volt)
-
becsitibi
senior tag
Sziasztok
H astrában CD30 lejátszóhoz hogy lehet megoldani az usb-ről lejátszást?Van ezzel valakinek tapasztalata?Lehet kapni valami kábelt,vagy átalakítót?
Köszi.
-
-
válasz
ricsi8800gt
#90355
üzenetére
Igen, 10 körül


-
Magnum_
nagyúr
válasz
Luck Dragon
#90408
üzenetére
Eladó
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
-
-
Fandango
veterán
Akinek van H Astrában gyári könyöktámasz, az megtenné, hogy leméri a szélességét, hosszúságát.
Köszönet érte előre is.
-
Magnum_
nagyúr
válasz
molnarpeter
#90401
üzenetére
fogkefével alaposan átmosom, ápolom, azt' jónapot. a kormánybőrözésre meg kaptam időpontot.
Új hozzászólás Aktív témák
- Dyson Purifier Humidify+Cool PH2 De-NOx (White/Gold)
- Magyar menüs Saeco Picobaristo OTC tejtartállyal
- NOLAN N91 EVO Louis Special bukósisak N-COM B601S kihangosítóval
- Sage Barista Touch garanciával/ 2x lefőzés csak!!
- Tomason TN16 Bright Silver 8x18/ET40 - Hankook Ventus Prime4 225/55 R18 DOT 0624 + TPMS+felni kupak
- BESZÁMÍTÁS! EVGA XC3 ULTRA RTX 3070Ti 8GB videókártya garanciával hibátlan működéssel
- ÚJ AKCIÓS HP EliteBook 6 G1a Ryzen 5 PRO 230 16GB DDR5 512GB FHD+ 16:10 már jobbik kijelző, gar 2028
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 64GB RAM RTX 5090 32GB GAMER PC termékbeszámítással
- Eladó Dell Latitude 5340 i5-1345U 16 GB DDR5 Törésgarancia
- GAMER PC! i7-9700 / RTX 3070 8GB COC / Z390 / 16GB DDR4 / SSD 512GB / BeszámítOK
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


)












