Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3251) Arpee78


Arpee78
senior tag

(#3252) havenday


havenday
tag

aki nem bírja, ne csinálja :DD de most komolyra fordítva, ahogy annak idején jött az Atkins diéta és mindenki rögtön rákattant, majd sok embernek lettek problémái, úgy a ketogén diétát se tartom mindenki szent Gráljának. A keto étrend megismerése előtt teljesen jól elvoltam napi 50gr alatti ch val, az edzőtársam 150gr mal diétázik, verseny előtt, az utolsó pár héten megy csak lejjebb, de még a végén se megy le annyira, mint én egy teljesen normál napon. Hiszek a húsevő, növényevő, vegyes típusú emberekben. Egy növényevő is ketózhat, de neki nem állati zsírokat kéne ennie, husokat is csak ritkán. Vércsoport tudatos táplálkozásban is hiszek, nálam az is működött. Végülis, vannak átfedések, a közös halmazokat kell nézni.

(#3253) tlac válasza Arpee78 (#3251) üzenetére


tlac
nagyúr

mindmeghalunk

(#3254) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Valaki régebben nézegette vércukor-keton arányát és hogy nem tudott bizonyos szint alá menni. Nem találom már ki volt az :B
De vettem kíváncsiságból nemrég egy Keto-Mojo-t, szóval van pár mérési értékem (nem sok, mert plusz csíkokat még csak most rendeltünk, alapból meg nem jár hozzá sok).

Mindegyik reggeli éhgyomri, cukor és keton mmol/l-ben:
dátum cukor keton cukor/keton arány
12.03 4.4 2.8 1.5
12.10 3.9 2.8 1.3
12.15 3.5 2.6 1.3

[ Szerkesztve ]

(#3255) Cathfaern válasza tlac (#3149) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Asztma helyzetjelentés ha érdekel valakit: kávé végülis maradt :)

Idén februári kontroll vizsgálat alapján azt javasolta az orvos (aki nem tud semmit étrendemről), hogy próbáljam meg inhalátort meg orrsprayt is elhagyni, mert szerinte jó a helyzet. COVID miatt akkor spirometria vizsgálat nem volt, szóval konkrét számaim nincsenek akkorról.

Ahogy kifogytak a gyógyszerek (kb. 1 hónap) el is hagytam mindent. Működött is a dolog, nem voltak éjszakai tüdő problémák, mint évekkel korábban amikor megpróbáltam egyszer abbahagyni. Nyáron jött gyümölcsszezon, ott egyértelmű lett, hogy ha bármi jelentősebb mennyiségű gyümölcsöt eszek (értsd: több mint ~100 g per nap) akkor rögtön visszajön az asztma. Alkohol ugyancsak nincs rá jó hatással.

Augusztusban volt következő kontroll, előtte ~3-4 héttel szigorúbbra fogtam étrendet (kávé meg napi max. 20g méz maradt, de semmi növény vagy alkohol), akkor volt már spirometria, jobb eredményt fújtam, mint egy évvel korábban inhalátorral :) Igaz még így is csak 77% a normál értékhez képest, szóval nyilván még van asztmám, de gyógyszer nélkül tünetmentes. Illetve ez jobb eredmény volt, mint gyógyszerrel valaha (emlékeim szerint, sajnos csak utóbbi ~6 évre vannak csak meg az eredmények).

Allergia és orrfolyás fura módon ősszel visszajött, szóval akkor visszaálltam orrspray-re. Mondjuk akkor relatív sok gyümölcsöt ettem (akkor érett meg az alma a kertben), majd lassan megpróbálom megint elhagyni.

(#3256) tlac válasza Cathfaern (#3255) üzenetére


tlac
nagyúr

mit gondolsz, mi segített?

esetleg behatárolható a probléma megoldása pár dologra?

Allergia és orrfolyás fura módon ősszel visszajött, szóval akkor visszaálltam orrspray-re.

alternatívaként kipróbálnám még az orrmosást is a helyedben
[link]
(a kupa a lényeg, a többi része kikeverhető olcsón gyógyszertári sóval meg vízzel)

(#3257) opr


opr
veterán

Hello!
Gondolkodok rajta, hogy ki kene probalni ezt a keto dolgot, mert jelenleg annyit csinalok, hogy kicsit kevesebbet eszek, ami amugy turhetoen mukodott, aztan egy karacsony eleg volt hozza, hogy 4 honap menjen a levesbe, szoval... Keto. :DDD
Tud valaki valami olyan oldalt, ahol lehetoleg legalabb a proba erejeig ingyenesen van kiirva az etrend meg ilyesmi? Mondjuk az elso 1-2-3 honap?
Koszonom!

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#3258) Galahed válasza opr (#3257) üzenetére


Galahed
senior tag

Étrendet találsz ha rákeresel pl facebook ketogén diéta csoportjából mehetsz a ketogén receptek oldalakra stb.

De mindegyik étrendet személyre kell szabni, mivel Neked a fogyás a célod, igy szigorúan számolnod kell a kalóriákat. Erre talán a legjobb a kalóriabázis app, vagy oldal.
Egy sima étrend. biztos, hogy nem lesz jó Neked legfeljebb ötletnek. A kalóriabázisban pedig szinte minden kaját megtalálsz azoknak az összetevőivel.

Én a te helyedben legelőször vennék egy jó mérleget. (grammra pontosat)
Beüzemelném a kalóriaszámoló appot, vagy oldalt.
Beállitod a célod, hogy mikorra szeretnél lefogyni (reális célt, ne egy hónap alatt akard leadni 10 év felhalmozott kilóit...)
Pl tavasz kezdete, vagy nyár eleje, év vége...
Ott mindennnek látod a szénhidrát fehérje és zsirtartamát és a kalóriát is!!
Ugyanis a ketogén táplálkozás (az én meglátásom szerint is) jobban kalóriadúsabb mint egy normál értrend, szóval lehet vele hízni!
Aztán hajrá, kerüld a feldolgozott élelmiszert, egyél tojást sajtot grillezett , főt, sült húsokat, halakat , minden olyan zöldséget ami nem föld alatt terem stb stb , de pont ezeket tudod megnézni, elenőrizni a kalóriabázisban.

Próbáltam konyhanyelven leirni röviden mit tegyél, összefoglalva tartsd a szénhidrátod napi 20gramm környékén, egyél fehérjét (húst) és több zsirt (lehetőleg egészségeset is pl tökmag , lazacolaj, olivaolaj, vaj stb...) És mindent irjál le (be a kalóriabázisba) ami lemegy torkodon. Mindent. Olyan ne legyen , á ez még belefér... és hopp kidob a ketózisból, oda pár napi munkád...

Nekem igy nézett ki egy napom a közelmúltban ami megfelel a ketogén diéta elveinek:

Reggeli: KáVé cukor nélkül plusz 20 gramm tejszin.
10ml tökmagolaj és 10ml lazacolaj

Ebéd: Két vastag szelet grillezett tarja kb 350gramm és savanyitott káposzta 150gramm

Vacsora: 2 tükörtojás, pár darab töpörtyű, vagdalthús, szeletelve zöldpaprika, 3 db koktélparadicsom, kigyóuborka. sajt.

Mellé vitamin és ásványi anyag tabletták.

ez az étren kb 20gramm szénhidrát, 100 gramm fehérje és 170gramm zsir volt és kb 1600Kcal.

Neked lehet ez sok vagy lehet kevés. A kalóriabázis majd kiszámolja Neked. Sok sikert.

(#3259) opr válasza Galahed (#3258) üzenetére


opr
veterán

Koszonom! :R

El vagyok hizva, de azert annyira nem veszes a dolog, perpill 89kg vagyok, 75kg a cel majus vegeig, annak elvileg azert boven van realitasa ha minden igaz. Sot, igazabol ha 75kg korulre sikerulne hosszutavon beallni, azzal teljesen elegedett lennek.

Ez a kaja/etrend, amit irtal a vegen igy azert konkretan rohadt jol hangzik, tetszik. Meg egyszer koszonom! :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#3260) rasotamas


rasotamas
veterán

Üdv,

Nem tudom van-e még látogatottság ebben a topikvan, de azért megkérdezem:
Ténylegesen csak napi 30g CH alatt lehet ketózisban lenni, vagy azért ez testsúlyfüggőnis, tehát egy 150 kilós ember azért többet is ehet?
Jelenleg low carb diétázok, bizonyos napokon sikerül 30g alatt maradnom, más napokon megvan 50-55 is, de csakis lassú felszívódású, kis adagokban, a vércukorszintemet sose ugrasztja meg. Így is lehetek ketózisban vagy nagyon szigorú a szabály?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#3261) pilóta válasza rasotamas (#3260) üzenetére


pilóta
nagyúr

Én úgy gondolom, hogy egyrészt ez függ a testsúlytól is, meg a hormonális egyensúlytól, meg egy csomó mindentől, nincs két egyforma ember, ki kell tapasztalnod.
Attól meg még inkább függ, hogy mennyire gyorsan felszívódó. Szerintem zöld leveles növényekből akár jóval több is belefér, cukros üdítőből, süteményből meg a 20 g CH is sok.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3262) rasotamas válasza pilóta (#3261) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszi. Nyilván nem eszek ilyen cukros izéket, max 1-2 pufirizsa tallér, sült cékla, joghurt, lecsó, ezeknél rosszabb soha.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#3263) pilóta válasza rasotamas (#3262) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mondjuk a pufirizsa tallér az pont gyorsan felszívódó, a joghurt meg durva inzulinreakciót csinál, ezt a kettőt kerülném, de a többi jó.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3264) Cathfaern válasza pilóta (#3261) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Saját tapasztalat, hogy ~95 kilósan is akkor fogytam stabilan ha 20g ch alatt maradtam napi szinten, meg 80 kiló alatt is akkor fogyok ha 20g ch alatt vagyok. Feleségem dettó, szóval nekem nem úgy tűnik, hogy akár a súly, akár a biológiai nem befolyásoló tényező lenne.
Ugye jelenleg PKD-zok, ami megenged kis mennyiségben mézet, aminél gyorsabban felszívódó ch nem sok van :) Ettől függetlenül is az a tapasztalatom, hogy egy dolog számít: 20g ch alatt vagy, vagy sem. Mindegy hogy az a 20g mézből jön össze vagy zöldségekből.

Azt nem tudom miért pont a 20g a vízválasztó és lehet nem pont 20, hanem mondjuk 21.78 :) De jelentősen több (25-30) már nem hozza ugyanazt az eredményt nálunk.

Lehet kísérletezni, hogy kinek mennyi ch fér bele, ami nyilván függ a céljaitól is (fogyás, szinten tartás, izomépítés, egészségügyi problémák lekűzédse, stb.), de ha a fogyás a cél, akkor tapasztalatom szerint jobb szigorúan venni a 20g ch-t, testsúlytól és ch forrástól függetlenül. Nyilván ez csak két emberes tapasztalat, de lassan 6 évre vetítve :)

(#3265) Cathfaern válasza tlac (#3256) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Átrakom inkább OFF-ba, mert végülis nem keto étrend hanem PKD... bár nyilván a PKD is keto valahol. De azért van pár fundamentális különbség ami miatt megzavarhatja azokat akik keto miatt vannak a topicban (pl. gyümölcsök vagy méz engedélyezése kis mértékben, viszont nagyon sok "alap ketos zöldség" tiltása, vagy alkohol tiltása).

Igazából elég egyértelmű mi segített: az étrend minél szigorúbb betartása.
Nyáron amikor kísérleteztem gyümölccsel, elég egyértelmű volt, hogy amint picit többet eszek, szóval mondjuk 100+ gramm bogyós gyümölcs, vagy egy fél almánál több, főleg ha egymás utáni napokon, akkor előjönnek asztmás tünetek. Alkohol dettó, ott elég egy pohár bor vagy 4 cl tiszta tömény is. Ugye autoimmun betegségeknél (mint allergia és asztma) a legszigorúbb verzió az ajánlás (amennyire tudom). Tapasztalatom egybe is esik ezzel.

Teljesen nem tudom kizárni, hogy nem-e a 20g ch túllépése a probléma ezekben az esetekben is, ha idén kísérletezek, akkor majd kimérek mindent aztán kiderül :) Az, hogy az alkohol ennyire kis mennyiségben is problémát okoz arra utalhat, hogy ez a gond, ugye minimális alkohol fogyasztástól is rögtön leesik a vérketon szint. Az viszont ellene szól, hogy volt hogy mézből biztosan túlléptem a 20g ch-t, de nem jött elő tünet.

Egyébként december vége óta megint nem használok orrsprayt, és nincs is gondom vele. Utólag azt gyanítom az őszi alma - körte túlevésének hatása tartott ennyi ideig. Majd idén visszafogom, aztán kiderül hogy valami szezonális dolog vagy sem :)

(#3266) rasotamas válasza Cathfaern (#3264) üzenetére


rasotamas
veterán

Részemről a méz izgat legkevésbé, a gondolatától is hányingerem van, ki kell mennem a konyhából melóhelyen ha valaki épp rakja a teájába. Otthon pedig természetesen nincs, ha bárki a családban hozna haza azonnal kivinném a kinti kukába gumikesztyűben.
Ma jött meg melóhelyen az éves felülvizsgálat labor leletem. Azonnal hívott a doki, hogy úristen, ketontestek vannak a vizeletemben és magas a koleszterinem, rögtön álljak át purinszegény diétára :DD
Mondjuk a HDL-LDL arány tényleg nem a legjobb, erre oda fogok figyelni:

https://tinyurl.com/rasoapro

(#3267) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Itt vannak profi ketosok azerr irok ide. 1 honapja ketozok. Fogytam durvan 4.5 kilot. Heti atlagban 1 kg ot. De az utolso heten nem fogytam 1 kilot csak kb 80dkg ot. Jah es az utobbi 2 hetben csak 1x eszek naponta,este 5 orakkor. Hogy gyorsabban haladjak. 104kg rol indultam,most vagyok 99.7kg on. Sok ujhagymát eszek,pörköltet,sok zsirszalonnát,tepertőt,diobél, pisztáciát, es husokat,tömb sajtokat,és krém sajtokat. A kerdesem az hogy jol haladok e vele,valamint ezeket kell-e ennem, es hogy ihatok e dietás pepsit. Koszi a válaszokat. Jah és juni elejére 90kg szeretnék lenni.

[ Szerkesztve ]

(#3268) rasotamas válasza venom8888 (#3267) üzenetére


rasotamas
veterán

Én nem vagyok nagy profi, de ami fontos lenne, hogy számold a kalóriákat is, ne csak azt nézd, hogy mit eszel. A ketó, ha fogyni akarsz nem csak arról szól, hogy tömd a zsírt, mert ha fogyni akarsz nem kell.
Meg a makrotápanyagok arányát. Én a kalóriabázist használom követni, fenn van csomó ismert dolog, vonalkódról beolvasod a mackósajtot meg a csirkemellsonkát, beírod hogy egy cikket ettél meg 4 szelet sonkával és kész.
Meg kell még neked egy konyhamérleg. Vidd magaddal mindenhova ahol eszel.
Napi 100g fehérje legyen meg minimum, inkább több, ez segít, hogy ne legyél éhes-kívánós.
A szénhidrátot tartsd alacsonyan. Igen, az újhagyma is beletartozik, és ha sokat eszel belőle könnyen átlépheted. Igazából el lehet lenni napi 600kcal-lal is ketózisban, ha az majdnem mind fehérje, de azért tartósan nem javaslom.
Nem a legegészségesebb dolog az édesítős üdítő, és rengeteg ellenjavallat van, de én sem tudok lemondani róla, sztem legalább napi 1 liter Pepsi Black lecsúszik nekem is. Kalória nincs benne, az biztos, de valamilyen fals jelet adhat az agyadnak ami miatt máshogy dolgozza fel a tápanyagokat, mert az édes íz miatt azt hiszi, szénhidrátot ettél.
Amire még figyelj kalóriaszámlálás/várható fogyás tekintetében: Amit olvastam és én is így vettem észre:
Én belőttem a bő 130 kilómhoz napi 1200kcal-t, úgy számoltam heti 1,75 kilót fogok fogyni, de jóval kevesebb ment le ketóval. Ott a bibi, hogy mikor teljesen adaptálódsz a ketóhoz egy pár hét után, lemegy az energiafogyasztásod is kb a 80%-ára.
Azaz nálam napi 3000-ről kb 2400-ra. Aztán az is előfordult, hogy átléptem a keretem, de úgy voltam vele, hogy 1200 helyett 1600 az még mindig nagyon jó. Csakhogy én napi 1800kcal deficittel számoltam, ami a ketózis miatt rögtön leesett 1200-ra, na ebből még 400 megborulás egy nap, máris csak 800 deficit, ami heti fél kiló fogyásnál alig több.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#3269) venom8888 válasza rasotamas (#3268) üzenetére


venom8888
őstag

Ertem, koszi a helpet, probalok figyelni akkor

(#3270) venom8888


venom8888
őstag

Azt valaki mondja mar el, miert kell sok zsirt, zsiros eteleket enni, ha pont zsirbol akarok fogyni? Annak van ertelme ha vissza potolom amit elegettem? Mert ha pl egy szenhidrat mentes diatarol beszelunk, amiben nem eszunk cukrot sem, es kb mindenben hasonlit a keto dietahoz,de a zsir az kivetel,mert azt nem ennem, az nem jobb dieta lenne fogyasra?

(#3271) rasotamas válasza venom8888 (#3270) üzenetére


rasotamas
veterán

A rövid válasz: Nem kell.
Ketózis = zsírból működik a szervezet.
Ha nem eszel szénhidrátot ketózisba mész át.
Amíg fogyni akarsz megeszed azt a testsúlykilogrammonként 1-2 gramm fehérjét, minimális szénhidrátot, és annyi zsírt amennyi jól esik, de legyél kalóriadeficitben.
Majd ha már nem akarsz tovább fogyni a kalóriadeficitet zsírral kell helyettesíteni.
Tehát ha most megeszel 30g szénhidrátot (120kcal) meg 100g fehérjét (400kcal) meg 100g zsírt (900kcal) akkor 1420kcalt viszel be egy nap, mondjuk az egyszerűség kedvéért legyen 2000kcal a napi igényed, akkor napi 580 deficited van. Majd ha nem akarsz már fogyni akkor nem 100 hanem 165g zsírt viszel be és kész. De mint mondtam épp el lehet lenni 30g szénhidrát, 100-120g fehérje és kevés zsírral is csak nem sokáig.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#3272) venom8888 válasza rasotamas (#3271) üzenetére


venom8888
őstag

Tehat akkor nem kell napi szinten ennem a szalonnat. Koszi

(#3273) Cathfaern válasza rasotamas (#3271) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"A rövid válasz: Nem kell."
Ez matematikailag igaz, illetve feltételezve egy tökéletesen egészséges emberi szervezetet, talán (!) igaz. Valóságban viszont ennyire leegyszerűsítve semmiképp sem állja meg a helyét.

"Amíg fogyni akarsz megeszed azt a testsúlykilogrammonként 1-2 gramm fehérjét, minimális szénhidrátot, és annyi zsírt amennyi jól esik, de legyél kalóriadeficitben."
Ez viszont így már igaz. Mitől lesz ez a mondat drasztikusan más? Az "annyi zsírt amennyi jól esik" részmondattól.

Alapvetően három okból nem lehet "zsírmentesen" ketózni:
1. Esszenciális zsírsavak. De persze ehhez elég kevés zsír is elég lenne

2. A szervezet máshogy viselkedik ha megkapja a közel elvárt kalóriát, ha minimális kalóriát kap (de nem 0-t), vagy ha egyáltalán nem kap kalóriát (tehát böjt). Böjtben nagyon sok folyamat beindul, aminek alacsony kalóriánál nem... például ami lecsökkenti a szervezet protein felhasználását (részben azzal, hogy a protein visszaforgatást megnöveli). Ez egy drasztikusan más környezetet teremt, mint ha eszel kalóriát, de az mondjuk 600-700 körül van, és ezek a folyamatok nem indulnak be. Például amit írsz lentebb is:
"Ott a bibi, hogy mikor teljesen adaptálódsz a ketóhoz egy pár hét után, lemegy az energiafogyasztásod is kb a 80%-ára."
Ez nem a ketótól van, ez a szervezet alkalmazkodása a kalóriadeficithez, nem ketos kalóriadeficites étrendnél ugyanígy megfigyelhető. Ha folyamatosan csak vágod vissza a kalóriákat, csak egyre kevesebbet fogsz enni, egyre jobban kínlódsz majd az étrenddel, és egyre több problémád lesz.
Tipikus a "nekem nem működik a keto, mert kipróbáltam de":
- fáj a fejem
- nincs energiám
- állandóan álmos vagyok
- szédülök
- levert vagyok
- gyenge vagyok
- állandóan fázok
"Mennyi zsírt eszel?"
"Hát nem sokat, mert fogyni akarok... "

Tartósan fogyni nem lehet koplalva, keton se. Protein nem jó energiaforrás, ch limitált. Tehát ha marad a zsír :)

3. Elméletben igazad van, hogy egy tökéletesen működő szervezet fel tudja használni a zsírraktárait energia előállítás céljából, tehát amíg van zsírraktár, addig nem kell plusz "üres" kalória (zsír vagy ch). Persze már az előző pontban taglaltak is beleszólnak ebbe az egyenletbe, de ennél több probléma is van ezzel: aki túlsúllyal rendelkezik, az nem tökéletesen működő szervezet. Ha semmi más nincs is (pedig jó eséllyel lesz), akkor megemelkedett inzulinszint megtalálható (éhgyomri inzulinszintet kéne nézni, de sajnos ez nem sztenderd manapság még). Ez miért probléma? Azért mert az inzulin nem csak azt csinálja, hogy a cukrot próbálja "belenyomja" a sejtekbe. Az inzulin ezzel párhuzamosan csökkenti a zsírsejtekből a zsír véráramba jutását, pontosan azért, hogy a sejtek inkább a cukrot használják! Tehát fennáll az a helyzet, hogy elvileg van zsírraktár, és ott energia, de olyan folyamatok zajlanak a szervezetben, hogy nem nyúl hozzájuk.
Más szemszögből nézve ugyanezt: miért lesz valaki túlsúlyos ha egészséges a szervezete? Hiszen elvileg a szervezet éhséggel / teltséggel jelzi, hogy mennyi energiaszükséglete van (ne felejtsük el, hogy az emésztés egy nagyon megterhelő folyamat, tehát a biológia rendszer nem fogja erőltetni ha nem muszáj). Pontosan az a probléma, hogy valami már nem működik jól. és ezért az a jelzőrendszer nem jól működik. Ez az oka, hogy egyre inkább kezdik a túlsúlyt nem kiváltó problémaként, hanem tünetként kezelni. És így a fogyást se "matematikai egyenletként" (kalória ki - kalória be) nézni, hanem hogy a (tartós) fogyás akkor tud beállni, ha a túlsúly mögötti problémák megszűnnek.
Illetve nyilván itt el lehet menni abba az irányba is, hogy bizonyos ételek etetik magukat biológiai / evolúciós okokból. Tipikus példa erre a chips: magas a zsír- és cukortartalma is egyszerre. Természetben ez ritka kincs, ezért a szervezet ráveti magát, mint ha nem lenne holnap. Tipikusan ilyen dolgokat fogyasztanak azok az állatok, akik fel akarnak hízni tél előtt, természetben tipikusan magvak formájában található ez meg, pl. makk. Jelenlegi ismereteink szerint az ember távoli emlős őse hibernáló állat volt, és jó eséllyel ezért maradt meg nálunk is ez az adaptáció. Megjegyzem pont ezért célszerű ésszel kezelni az olajos magvakat, még ha van amelyik keto barát is: szinte lehetetlen abbahagyni az evésüket :)

Röviden összefoglalva:
Ha még nem érted el a kiszámolt napi zsírmennyiséget, és már nem vagy éhes, akkor nem kell több zsírt enni csak azért, hogy elérd (ez nyilván igaz ch-ra is, és bizonyos mértékig proteinre is, de utóbbinál azért van egy minimum amit célszerű elérni, de ezzel nem is szokott gond lenni). De nem fogsz gyorsabban fogyni attól ha nem eszel zsírt, sőt, jó eséllyel előbb-utóbb problémáid lesznek a túlzott kalóriadeficit miatt (ami teljesen független keto-tól).

(#3274) Cathfaern válasza venom8888 (#3270) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hogy röviden válaszoljak a kérdésre: azért, mert a szervezetednek szüksége van arra a zsírra is amit megeszel.
De itt fontos kiemelni, hogy nem kell erőltetni! Ha kiszámolod, hogy pl. kell neked napi 100g zsír, de megettél már aznap 70g-ot és úgy érzed tele vagy és nem akarsz többet enni, akkor nem kell letuszkolni a maradékot. De ha éhes vagy, akkor egyél.
Persze utóbbinál bejön a képbe, hogy sokaknak nehéz elkülöníteni az "éhes vagyok" és "ennék mert unatkozom / szoktam ilyenkor / szoktam xy tevékenység közben / stresszelek". Nekem például nagyon sok idő volt, mire egyértelműen különbséget tudtam tenni a kettő között. De ebben segít a számolgatás: ha még nem érted el a kiszámolt mennyiséget, és éhes vagy, akkor egyél még nyugodtan. Ha már elvileg elérted és túlhaladt, de még mindig éhes vagy, akkor célszerű végiggondolni, hogy tényleg éhes vagy-e. Egy lehetséges módszer, hogy valami nagyon egyszerű, "unalmas" kaja jól hangzik-e magában. Pl. vaj magában jól hangzik-e. Vagy főtt tojás magában. Ha igen, akkor jó eséllyel tényleg éhes vagy még :).

"Fogytam durvan 4.5 kilot. Heti atlagban 1 kg ot. De az utolso heten nem fogytam 1 kilot csak kb 80dkg ot."
Ez várható, már csak a kezdeti vízveszteség miatt is. Illetve a fogyás sose lesz teljesen lineáris.

"Jah es az utobbi 2 hetben csak 1x eszek naponta,este 5 orakkor. Hogy gyorsabban haladjak."
Ettől gyorsabban nem fogsz fogyni. Ha jól érzed magad így, és nem vagy éhes napközben, persze nyugodtan egyél így, sokaknak jobban bejön ha napi egyszer úgy igazán teli eheti magát, mint ha többször eszik kevesebbet. De ha napközben küszködsz az éhséggel, akkor jobb ha inkább többször eszel, mert akkor a szervezeted jelez, hogy neki ez nem jó így (ami hosszú távon problémákhoz fog vezetni, lásd előző hsz).

"Sok ujhagymát eszek,pörköltet,sok zsirszalonnát,tepertőt,diobél, pisztáciát, es husokat,tömb sajtokat,és krém sajtokat."
Kiemeltem a fenti idézetből a pontenciálisan problémás összetevőket. Kis mennyiségben ezek mind keto barátok, de 100g-jukban 5g+ ch van (pisztáciában 16.6g / 100g!), és így nagyon gyorsan fölé lehet menni a 20g-nak. Félreértések elkerülése végett pörkölt a belepakolt hagyma és paprika(fűszer) miatt problémás, főzési stílustól függően ez akár jelentős mennyiségű ch is lehet.
Bár nem gondolom, hogy grammozni kéne végig a fogyás miatt mindent, azért ketora átállás elején tényleg célszerű először kimérni és kiszámolni mindent, beleértve amiket főzöl is, mert néha meglepő tud lenni a végeredmény. Első pár hónapban legalább, utána azért jobban tudja már érzésre az ember, hogy mi mennyi ch. De érdemes még később is utánaszámolni, ha valami új alapanyaggal dolgozik, vagy valami nagyon új kaját rak össze.

"Jah és juni elejére 90kg szeretnék lenni."
Nem mondom, hogy ez lehetetlen, de azért készülj arra, hogy nem fog összejönni. Ahogy fentebb említettem a fogyás nem egy matematikai folyamat, biológiai rendszerek nem így működnek. Szóval nem igazán tudod ezt úgy befolyásolni vagy siettetni ahogy szeretnéd.

(#3275) rasotamas válasza Cathfaern (#3273) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszi a részletes reakciót.
Kérdem én: Ha te 100 kiló körül lennél mint a kérdező, illetve 130 körül mint én, te hogy állítanád be a napi fehérje, szénhidrát, és zsír mennyiséget, mekkora napi deficittel számolnál, milyen fogyási tempóval?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#3276) aujjobba válasza rasotamas (#3275) üzenetére


aujjobba
addikt

Szerintem tulbonyolitod, mozogni sportolni erdemes, az etrend masodlagos.
Teljesen atlagosan etkezve lementem 85kg-rol 76-ra ugy, hogy kozben izmosodtam is kicsit, ergo zsirbol tobb jott le, fel ev alatt.
Hetente 3-4 napot sportolok (futas es uszas), a tobbin pihenek.

(#3277) Cathfaern válasza rasotamas (#3275) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

15-20% deficittel. Bevállalási kedvtől és elszántságtól függően vagy kezdenék a 15%-al és ha az ok, akkor felmenni 20-ra, vagy kezdenék 20-al és ha az sok, akkor lemenni 15-re.
Én továbbra is a cikkben linkelt kalkulátorral számolnék, az alapján 130 kilóval és 180 cm-es magasságal számolva ez 20g szénhidrátot, 120g proteint és 158-170g zsírt (20%-15%) jelent.

Mindenképp egy hosszútávú folyamatra célszerű berendezkedni, két okból is:
Egyrészt nyilván elég magas súlyról úgy tűnik, hogy leadni 10-20 kilót már nagyon jó lenne, és ott akár meg is lehetne állni. De célszerű nem így tenni, hanem folytatni és tényleg egészséges súlyra lefogyni. Nincs olyan része az emberi szervezetnek ami ne hálálná meg.
Másrészt nagyon kis esély van arra, hogy sikeres fogyás után az ember újra nekiáll "azt enni amit akar" és megmarad a súly. Mindenképp kell egy szemléletváltás. Ez nem feltétlen jelenti azt, hogy örök életre keton kell maradni, de egy az egyben arra a táplálkozásra ami a magas súlyt eredményezte nem lehet visszaállni. Illetve lehet, de akkor újra vissza fog jönni a súly is.

De visszatérve a konkrét számokra, részben pont az előbb taglaltak miatt ma már azt gondolom, hogy célszerű ezeket inkább iránymutatóként kezelni. Egyrészt elvileg ki tudod számolni az energiafogyasztásod, gyakorlatban viszont erre esélyed sincs. Befolyásolja a mozgás mennyiség mellett a szervezet konkrét állapota is (úgy a normális, mint abnormális folyamatok). Szóval keto elején jó iránymutatás, hogy az ember belejöjjön hogy kb. mi mennyi. De hosszú távon szerintem arra célszerű törekedni, hogy az ember a saját "jelzőrendszerét" és annak megértését fejlessze, és eljusson oda, hogy csak arra hagyatkozva tud egy adott súlyon maradni.
A legtöbb ember hosszú távon úgyis beleun az állandó méregetésbe és számolgatásba, illetve a saját éhség-teltségérzet sokkal jobban leköveti a valós energiafogyasztást, mint bármilyen számolás. És egy újabb egész képernyős hsz lehetne, ha elkezdenék beszélni arról is, hogy a táplálkozás célja nem csak a kalóriabevitel, hanem bizonyos makro- és mikro-tápanyagok bevitele is, amit ugyancsak nagyon jól jelez a szervezet (egyértelmű különbség van pl. "protein-éhség" és "zsír-éhség" között), viszont számolássokkal lehetetlen lekövetni :) (és nem, sajnos nem olyan egyszerű, hogy bekap az ember napi 3x valami multivitamint)

(#3278) Cathfaern válasza aujjobba (#3276) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ez 85 kilón jól működik. 100-130 kilón nem. Egyrészt a legtöbb sportolás csak szétszedi az ember ízületeit és vázrendszerét ezen a súlyon, másrészt nincs is olyan állapotban a szervezet hogy tudjon és ami még fontosabb akarjon sportolni. Meg van ennek a maga szakirodalma (röviden: nem a sok mozgástól vékonyak egyes emberek, hanem azért mozognak szívesen mert egészségesek és vékonyak).
Illetve annak is, hogy amennyiben nincs rögzített ételmennyiség, akkor a sportolás csak (arányaiban) magasabb kalóriabevitelt fog eredményezni, értsd: 1800 kcal szintentartód, sportolsz valamit ami eléget 300 kcalt, akkor a szervezeted nem 2100 kcalt fog kívánni, hanem 2300 kcal-t (számok csak illusztrációk). Amire lehetne mondani, hogy ne egyél többet, de itt visszautalnék a korábbi hozzászólásomra, illetve az ez előtti posztomra: ez lehet működik amikor pár kilót kell leadni, de nem működik ha több 10-ről beszélünk.

Kizárólag étrenddel (értsd: meghatározod mit eszel, közben annyit mozogsz amennyit kedved van) le lehet fogyni. Kizárólag sporttal (értsd: azt eszel amit akarsz, csak meghatározott mennyiséget sportolsz mellette) nem.

[ Szerkesztve ]

(#3279) rasotamas válasza Cathfaern (#3277) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszönöm szépen! Átnézem, átgondolom, jó ez az oldal is.
Igazából azt nem tudom:
- Mi baj lehet, ha én csak kb 1200-at eszek egy nap?
- Mi történik, ha egy-egy nap becsúszik valami aminek nem kéne? Akár csak egy túrórudi. Kiesek ketózisból és akkor mi van? Mi a tünet? Mi a negatív hatás?
Mivel jobb ketózisban mondjuk 800kcal deficit, mint ugyan ennyi kalória, ha megennék 100g lassú felszívódású CH-t egyenletesen elosztva a nap során, ami még mindig nem sok egy átlag étrendhez képest.

Amúgy ezt számoltam:
35/M/5'10" | CW 287 | 39% BF | Mostly sedentary
* 1234 kcal Goal, a 50% deficit. (850 min, 2468 max)
* 25g Carbohydrates
* 120g Protein (105g min, 174g max)
* 73g Fat (30g min, 209g max)

https://tinyurl.com/rasoapro

(#3280) consono válasza rasotamas (#3279) üzenetére


consono
nagyúr

Szerintem az 1200 kilokalória nagyon kevés... Én mikor ketózni kezdtem pár éve (igaz, ez csak amolyan lazy keto), 110 kg környékéről indultam, 1600kcal-os diétával, amit tudtam tartani hosszú távon is. Igaz kellett kb. másfél év, hogy leérjek tartósan 90 kilóra.

"In God we trust. All others must bring data"

(#3281) tlac válasza aujjobba (#3276) üzenetére


tlac
nagyúr

szerintem is túl vannak itt a dolgok bonyolítva, de én a másik oldalra szavazok :D
kevés mozgással, okosabb evéssel is lehet fogyni

de a ketót sem kell szerintem annyira szigorúan venni
nekem pár éve már bevált, hogy többnyire van 1 ebéd, meg 1 vacsora, közte csak víz
ebédre megeszek mindent, akár a táblacsokit is, vacsora pedig nagyjából szénhidrátmentesen
vacsora meg az ebéd között kb. 14-16 óra telik el

[ Szerkesztve ]

(#3282) Cathfaern válasza rasotamas (#3279) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"- Mi baj lehet, ha én csak kb 1200-at eszek egy nap?"
Tipikusan két verzió szokott lenni:
1. Éhes leszel és nem tartod az 1200 kcal-t. Jó eséllyel nem valami "rendes" kajával fogod kipótolni, hanem valami nassolni valóval. Még rosszabb esetben valami ch-s dologgal.
2. Meg tudod állni, hogy tényleg ne egyél többet, akkor jelentkeznek a lentebb említett tünetek: fázás, gyengeség, fáradékonyság (fizikai és/vagy szellemi). Hosszútávon izomveszteség. Szóval ugyanazok a tünetek, amik nem ketos túlzott kalóriadeficitnél is előjönnek.

"- Mi történik, ha egy-egy nap becsúszik valami aminek nem kéne? Akár csak egy túrórudi. Kiesek ketózisból és akkor mi van? Mi a tünet? Mi a negatív hatás?"
Ha pusztán fogyás szempontjából nézzük, akkor sok minden nem, leszámítva hogy lassul a fogyás. Van aki ciklikus ketot tol, tipikusan sportolók: hétközben keto, hétvégén "rendes" étrend (bár amennyire követem egyre inkább az a konszenzus, hogy hosszú távon jobb eredményt fognak elérni, ha rendesen keto adaptálódik a szervezetük, még ha időközben csökkent is a teljesítmény).
Ha valaki frissen kezdi ketot, akkor az ilyen kilendülések csökkentik a keto adaptáció sebességét, vagy akár meg is akadályozzák azt. Keto adaptált embernél némi kiesés csak annyit jelent, hogy x óráig nem termel ketont a szervezete, aztán visszaáll minden.

Megjegyzem egy túrórudiban csak 11g ch van, szóval még ha megeszel kettőt is egy nap, de nem eszel semmi más ch-t, akkor is ketoban maradsz :)
Persze a "ketoban maradsz" inkább azt jelenti, hogy nagyrészt ketoban vagy. Minden evés után lecsökken a keton szint, alkohol rögtön nullázza is. Vérketon mérőt (pl. Keto Mojo) relatív olcsón kapni már, bár a testcsík relatív drága. Azzal lehet kísérletezni. De ha csak a fogyás a cél, ennek nem nagy jelentősége van.

"Mivel jobb ketózisban mondjuk 800kcal deficit, mint ugyan ennyi kalória, ha megennék 100g lassú felszívódású CH-t egyenletesen elosztva a nap során, ami még mindig nem sok egy átlag étrendhez képest."
Mindegy mennyire osztod el, sose lesz annyira egyenletes a vércukorszintedet és így az inzulinszinted, mint keton. Ami a lentebb említett zsírbontás hatékonyság csökkenésen kívül azt is eredményezi, hogy gyakrabban és/vagy sürgetőbben leszel éhes. Plusz egy megnőtt inzulin szintnél (főleg ha már inzulinrezisztanciáról is beszélünk), sokkal jobban megugrik a vércukorszint, mint egy teljesen egészséges szervezetnél. Szóval ami lehet bőven stabil vércukorszintet jelent valakinél aki vékony és teljesen egészséges, kiugrásokat (és így leeséseket) eredményezhet valakinél akinek nincs teljesen rendben a rendszere. Folyamatos vércukormérő nagyon jó ilyenek kitapasztalására, de sajnos elég drágák még mindig.

(#3283) #25954560 válasza consono (#3280) üzenetére


#25954560
törölt tag

egyetertek. szerintem az a jo dieta/etrendvaltas, ami tarthato is. az 1200kcal-t nagyon konnyu feladni, tul nagy onfegyelmet igenyel.

(#3284) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Egy kerdesem lenne. Dietas Pepsit ihatok, vagy kizokkent a ketobol? 6 hete csinalom a ketot es fogytam 5 kg ot, kevesebbet fogytam az elozo 2 hetben, lehet 1 kilo se ment le a heten, felek nem-e a pepsi miatt.

[ Szerkesztve ]

(#3285) pilóta válasza venom8888 (#3284) üzenetére


pilóta
nagyúr

Simán lehet, az édesítő szerek csinálnak fura dolgokat, de amúgy se idd azt a sz@rt szerintem. Tiszta víz vagy esetleg tea cukor nélkül...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3286) venom8888 válasza pilóta (#3285) üzenetére


venom8888
őstag

Koszonom

(#3287) venom8888


venom8888
őstag

Stevia is mehet?

(#3288) pilóta válasza venom8888 (#3287) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az szerintem mehet, bár jobb inkább leszokni az édes ízről, becsapja az agyadat, és tud inzulinreakciót kiváltani, amíg teljesen át nem állsz a ketóra.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3289) havenday válasza pilóta (#3288) üzenetére


havenday
tag

Utána is.

(#3290) venom8888


venom8888
őstag

sziasztok. Ezt lrhrt innom? Ez ilyen protein ital, a gyengebbik valtozat.
Vslamint,lehet innom ezt a bolti Light kappuccinot? Abban 17% cukor van, valoszinu a tej miatt.

[ Szerkesztve ]

(#3291) pilóta válasza venom8888 (#3290) üzenetére


pilóta
nagyúr

Miért akarsz ilyen műanyag vackokat inni? Szvsz a ketótól függetlenül kerülni kell az ilyeneket...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3292) Cathfaern válasza venom8888 (#3290) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

9g ch egy üvegben. Ha 20g ch-val számolsz egy nap, akkor egyetlen üveg a ch kereted (majdnem) fele. Azt neked kell tudni, hogy ez neked megéri-e :)

(#3293) venom8888


venom8888
őstag

akkor kerulom

(#3294) flash-


flash-
veterán

állítólag a nem finomított(es nem hidrogenezett) kókuszolaj ami jó mert abban van laurinsav
melyek az ajanlott nem finomított kókuszolajok? (sütéshez, főzéshez)
Illetve hol tudok ilyet venni? dm, tesco, coop ami itt van, vagy masutt?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3295) Cathfaern válasza flash- (#3294) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én Müllerben láttam, szóval DM-ben érdemes megnézni. De ott horror áron volt, szerintem mindennapi főzésre nem igazán életszerű használni ha mindenhol annyiba kerül.

(#3296) flash- válasza Cathfaern (#3295) üzenetére


flash-
veterán

Koszi, a dmben a bio(finomitattlan) az horror, a trigramm markaju olcso, es nem irja hogy finomított. megvettem, hatha,
de a barco se irja az oldalán, csak mondjuk egyre kevesebb helyen latok

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3297) Arpee78


Arpee78
senior tag

A keto rákot okoz

(#3298) pilóta válasza Arpee78 (#3297) üzenetére


pilóta
nagyúr

A rák meg ketót, ha elég zsírral eszed :D

Amúgy szánalom az egész kísérlet, egyrészt az egerek nem emberek, mászrészt meg ki tudja, mit ettek még a 60% zsíron kívül, harmadrészt meg a gyorsan felszívódó szénhidrátok okoznak inkább gyulladást.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3299) Arpee78


Arpee78
senior tag

(#3300) pilóta válasza Arpee78 (#3299) üzenetére


pilóta
nagyúr

LOL :))

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3301) PiersHunter


PiersHunter
friss újonc

A ketogén diéta egy magas zsírtartalmú, alacsony szénhidráttartalmú étrend, amelyről kimutatták, hogy számos egészségügyi előnnyel jár.

(#3302) Arpee78 válasza PiersHunter (#3301) üzenetére


Arpee78
senior tag

A zsíros étrend szellemi hanyatláshoz vezet.

(#3303) kenwood válasza Cathfaern (#3282) üzenetére


kenwood
veterán

Nekem az nem tiszta, hogy inzulin rezisztancia eseten mit mutat a vercukor szintje? Az en ertelmezesemben a diabetes kialakulasaig az inzulin szinten tudja tartani a vercukrot, csak egyre tobb kell belole, egyre kevesbe hatekony, mig vegul kulso segitsegre szorul. Ez alapjan nekem az lenne a logikus, hogy az inzulin szintjet mernem az egeszseges szervezethez viszonyitva, mert amikor mar a cukrom is magas, akkor mar cukorbeteg vagyok.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#3304) Cathfaern válasza kenwood (#3303) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Inzulin rezisztanciánál az éhgyomri vércukor szint lehet még normális (bár tipikusan a határérték felső felében lesz), viszont szénhidrátterhelésre sokkal jobban megugrik, illetve lassabban is áll vissza, mint egy egészséges szervezetben. Szóval éhgyomri cukrot kevésbé van értelme mérni, étkezés utáni / terheléses vércukormérésnek viszont van értelme.

De teljesen igazad van, hogy az vér inzulin tartalmát lenne jó mérni, viszont sajnos ez jelentősen drágább, és csak laborban tudják nézni. Szóval nem létezik otthoni eszköz amivel lehetne mérni, se "folyamatos vérinzulin" mérő.

(#3305) Arpee78


Arpee78
senior tag

American College of Cardiology tudományoskutatása: A Keto diéta a szívbetegségek magasabb kockázatához köthető.

(#3306) fjudors


fjudors
aktív tag

„pizza" alaphoz kinek melyik sajt vált be?
amikkel eddig kísérleteztem, azok nem lettek ropogósak.előbb barnultak meg, mint keményedtek.

(#3307) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Járt már valaki úgy köztetek, hogy hirtelen nem bírja a tojást?
Amúgy is imádom, keto miatt meg főleg sokat szoktam enni, de egyszerűen az elmúlt pár hétben nem bírom enni, hányingerem és gyomorégésem van tőle.
Hirtelen kialakult bennem egy tojásallergia vagy mi lehet ez :F
Talán 2-3 darabbal megbirkóznék, de sosem szoktam olyan keveset enni, 4-5-től pdig már biztosan jelentkezik a tünet.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#3308) pilóta válasza rasotamas (#3307) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem váltottál "beszállítót"? Ugyanonnan veszed mint eddig?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3309) rasotamas válasza pilóta (#3308) üzenetére


rasotamas
veterán

Nem hiszem, az asszony szokta venni általában a zöldségesből, ritka hogy máshonnan legyen, max az változott hogy melyik zöldséges mert 2 van.
Viszont nem csak otthonról ettem tojást, hanem a céges menzán is reggeliztem tojásrántottát és hasonló történt.
Még ami lényeges lehet:
Első alkalommal mikor észleltem szalonnával 6 tojást ettem és a szalonnazsír sem lett leöntve róla, elég tömény zsíros volt, nem esett jól
A menzán pedig reszelt sajtot és tejfölt tettem rá

https://tinyurl.com/rasoapro

(#3310) pilóta válasza rasotamas (#3309) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát akkor passz. Én kipróbálnék valami rendes tojást (piacról, szabadtartásút), és nem keverném semmivel, főleg nem tejtermékkel. Ha akkor is előjön, akkor veled változott valami, lássa allergológus...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3311) Cathfaern válasza rasotamas (#3309) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Túl sok zsír egyszerre tud hányingert meg gyomorégést okozni (és tejföl + sajt is zsíros), szóval én is azt mondanám hogy próbálj meg tojást magában enni, úgy is gond-e.

De egyébként feleségem se tud túl sok tojást enni egyszerre, ha 2-3-nál többet eszik, akkor hányinger. De nála ez mindig így volt, keto előtt is.

(#3312) nanofocus


nanofocus
tag

Sziasztok! Új vagyok itt. 4 napja kezdtem, természetesen alapos utánajárás után.
Nem mondanám daginak magam,176 cm 96 kg vagyok ennek ellenére, egész jól eloszlik a testzsír rajtam. Eddig ( utánaszámolás után ) kb 2500-3000 kalóriát ettem meg, melynek több mint 70%-a CH volt. Ezt untam meg állandóan puffadtam és teltségérzetem volt, fáradékony voltam. Mivel többnyire 6 órában ülő munkát végzek így napi 1600 kalóriára lett beállítva a fejadagom/nap. Viszont már a 3, napon az 1200-t sem tudom elérni mert nem vagyok éhes. Vizet viszont többet fogyasztok kb 2 liter / nap. Kérdésem arra irányulna, hogy a ketózis mikor indul be általánosságban? Nem érzek semmi negatívumot egyelőre a kevés Cal miatt.

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.

(#3313) nanofocus


nanofocus
tag

Na sziasztok kis utóirat így 50 nap után. utolsó komment napján kezdtem el, az elején bevezetéssel, aztán még ki kellett bírni az ünnepeket is. 96.8-ról indultam, nagyon alacsony CH-t próbáltam elérni ( 10g alatt ). Kevés időm volt főzőcskézni így csak pár dologra korlátozódott az étrendem úgy mint kolbász, karaj, tarja, szalonna, tojás. + halat is becsempésztem ( hekk ). nagydózisú multivitamin tabletta + magnézium és kálium tabletta a vitaminpótlás miatt ( nem eszem zöldséget gyümölcsöt ) csak víz természetesen, abból napi 4L. Most tartok 88kg-nál, átlagban 5.6kg ment le egy hónap alatt. Anklr féle diagram szerint már Március végi súlyom van, sokkal gyorsabban fogyok mint gondoltam. 34%-os kalóriadeficitben vagyok, a cukrom 3.8, inzulintermelés közel a nullához. Vérkép szerint a ketonszintem magas ( pozitív+)napi kcal bevitelem max 1400. Az éhségérzetem már teljesen eltűnt, de ez köszönhető a 4 hetes 16/8-as IF-nek is. Néha csinálok egy 24 órás böjtöt heti 1x. A cél 74 kg ( optimális testsúly, 5% testzsírral ), ha minden jól megy április-május elejére meg is lesz. Aztán már csak szinten tartás lesz napi 1800 kalóriával. Irodai munkát végzek, és nem mozogtam semmit.

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.

(#3314) tlac válasza nanofocus (#3313) üzenetére


tlac
nagyúr

Kevés időm volt főzőcskézni így csak pár dologra korlátozódott az étrendem úgy mint kolbász, karaj, tarja, szalonna, tojás. + halat is becsempésztem ( hekk ). nagydózisú multivitamin tabletta + magnézium és kálium tabletta a vitaminpótlás miatt ( nem eszem zöldséget gyümölcsöt )

kezdésnek rendben van, de azért ezen még optimalizálj és próbálj meg változatosabban étkezni
zöldségeket szerintem egyél, belefér az a keretbe

a multivitaminokat inkább hanyagolnám, legtöbb esetben ezekben a nem jól hasznosuló, legolcsóbb fajták vannak benne, kis dózisban
ha ezeket komoly gondolod, akkor neked kell összeszedni egyesével és keresd elsősorban a szerves vegyületeket

Most tartok 88kg-nál, átlagban 5.6kg ment le egy hónap alatt. Anklr féle diagram szerint már Március végi súlyom van, sokkal gyorsabban fogyok mint gondoltam

lehet lassulni fog ez majd, az elején mindig könnyebb

A cél 74 kg ( optimális testsúly, 5% testzsírral ), ha minden jól megy április-május elejére meg is lesz. Aztán már csak szinten tartás lesz napi 1800 kalóriával. Irodai munkát végzek, és nem mozogtam semmit.

az az 5% szerintem nagyon kevés, főleg, hogy nem is sportolsz, mi a célod ezzel?
milyen magas vagy?

[ Szerkesztve ]

(#3315) havenday válasza nanofocus (#3313) üzenetére


havenday
tag

Szia, 5% testzsírszázalékkal már komoly nevek szoktak testépítő versenyeken színpadra állni. Tuti így gondoltad? :U A kockahas kb 12% - tól lefelé jön ki.

(#3316) nanofocus válasza havenday (#3315) üzenetére


nanofocus
tag

Igen, ez kicsit erős volt, utána néztem és jó lesz ott a 10% is :D

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.

(#3317) nanofocus válasza tlac (#3314) üzenetére


nanofocus
tag

Köszönöm a tippet. Sajnos utalom a zöldséget. 177 cm vagyok egyébként. A vitamin az scitec mega daily one. Az öt százalék rossz arány volt,. Megelégszem a 10%-al is,.bar most kezdünk squasolni heti rendszerességgel ebben a hónapban.

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.

(#3318) havenday válasza nanofocus (#3317) üzenetére


havenday
tag

Itt, ha a mega daily one kapszulára gondolsz, az lehet kevés lesz. Legalábbis az ajánlott dózis. Vannak sportolói vitamin pakkok, ha anyagilag belefér, inkább azokból válogass. Zöldségből a fermentált kellene. Az viszont nagyon.

(#3319) Lortech válasza nanofocus (#3316) üzenetére


Lortech
addikt

10% se feltétlenül ideális és fenntartható. 177 centivel valós 10% testzsírszázalékon, főleg a keto miatt alacsony vizet feltételezve az egy igen masszív izommennyiség lenne. Sokkal reálisabb forgatókönyv, főleg célzott súlyzós edzések nélkül, hogy hamarabb ledobja a szervezeted az izmot és ha eléred a kívánt súlyt, akkor nem 10% testzsíron és nem ideális testkompozícióval.
30 tzs % -> 20% és 20% -> 10%-ra lemenni más kávéház .
97 -> 88, az első hetekben ennek a jelentős része víz, ez a ketó egyik előnye, hogy a kezdeti gyors eredményeket látva megmaradnak mellette az emberek.

Thank you to god for making me an atheist

(#3320) tlac válasza nanofocus (#3317) üzenetére


tlac
nagyúr

vitaminokból én tőlük szoktam venni: yiya, wtn, gal

én sem vagyok oda a zöldségekért, de az eisbergnek vannak jó salátamixeik (mondjuk egy 150g-osnak megeszed a felét)
azt csak kibontod és eszed, zsíros ételek mellé még jól is esik

szerintem ezeket próbáld meg, nekem ez segített, korábban én sem ettem meg egyet sem

(#3321) havenday


havenday
tag

A GAL szerintem benne van a Top 3 ban.

(#3322) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Hogy legyen ellenvélemény is :) Én továbbra se eszek semmi zöldséget vagy gyümölcsöt rendszeresen. Ez azt jelenti, hogy kb. havonta egyszer eszek valami ilyet. Ebbe beleértendő bármi fűszer is, napi szinten csak sót használok (ízlés szerint). Talán nyáron - kora ősszel gyümölcsöt kicsit többször eszek, de akkor is ilyen átlag heti 1x. De azt is csak az élvezeti értéke miatt.
Semmilyen vitamint vagy táplálékkiegészítőt nem szedek (magnézium vagy hasonlót se). Vérkép teljesen rendben van, szubjektíven se érzek semmi problémát.
Igaz nem is eszek semmilyen feldolgozott élelmiszert (illetve kb. olyan frekvenciával mint zöldséget / gyümölcsöt :) ). Továbbá tejterméket se, kivéve vaj.

Amúgy vitaminokra tudtommal továbbra sincs egyértelmű bizonyíték, hogy használnának, kivéve ha kimutatható hiánybetegség van. Értsd: valami bajod van, nézel egy vérképet, alacsony a pl. A vitamin, szedsz A vitamint, jobban leszel. De jó eséllyel akkor a kiváltó okot is fel kell tárni és kezelni kell, vitaminpótlás csak ideiglenes megoldás. Multivitaminokra pedig soha senki se tudta bizonyítani, hogy bármit is csinálnának (pl: [link]).

De nem kell hinni nekem vagy a tanulmányoknak. Ha van valami bajod amin szerinted vitamin / táplálékkiegészítő segít, akkor fogni kell egy papír-ceruzát vagy excelt, és 1 hónapig minden nap leírni 1-10 értékeléssel hogy az adott problémát mennyire érzed súlyosnak. Majd utána 1-2 hónapig szedni a vitamint / táplálékkiegészítőt, ugyanígy írni minden napra egy számot. Majd utána 1-2 hónapig nem szedni, továbbra is írni. Utána egyértelmű lesz, hogy amit szedtél az csinált-e valamit vagy sem.

(#3323) nanofocus válasza Cathfaern (#3322) üzenetére


nanofocus
tag

A vitamin csak megelőzés, nincs semmi bajom,.nem volt semmi rossz érzés vagy probléma. Most vagyok túl egy 72 órás böjtön. Szerintem ez a tíz kiló ( már 86.3) nem csak víz. Ha elment még 12 kg, leallok a kal deficitittel, marad a keto és a vitamin.

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.

(#3324) nanofocus válasza Cathfaern (#3322) üzenetére


nanofocus
tag

Úgy látszik igazad volt, másfél hónapja abbahagytam a komplex vitamint, maradt a magnézium-kálium. Ugyanúgy érzem magam. Lassan célnél leszek ( 76kg ) még 5kg van hátra.

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.

(#3325) tlac válasza nanofocus (#3324) üzenetére


tlac
nagyúr

a komplex vitaminokat amúgy sem tartom túl sokra, de egyébként szerintem a vitaminoknak több idő kellhet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.