Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87751) szkutyi válasza Vhiktor (#87750) üzenetére


szkutyi
őstag

Nekem bejött a gemini man képvilag...fura először de meglehet szokni...

(#87752) b. válasza szkutyi (#87751) üzenetére


b.
félisten

Ha 4 K BR-t vagy RIP verziót néztél néztél az 60 FPS és az elég frankó. A 24 P -120 Hz frissítéssel is jó amúgy nekem.
De natívba nagyon nem jön be, és ezzel finoman fogalmaztam.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#87753) madkiller válasza Lackó1984 (#87743) üzenetére


madkiller
őstag

Mozisra állítva a mozgást megjelenést pont olyan darabos a kép, mint a moziban. Főleg azután tűnik fel mennyire darabos, ha sokat játszol legalább 60 fpsben és ahhoz szokik a szem.

(#87754) Lackó1984 válasza szkutyi (#87749) üzenetére


Lackó1984
junior tag

Háttér előtt gyorsabban mozgó. tárgyak “tolják maguk előtt a levegőt”, olyan, mint amikor lassított felvételen látszik, hogy egy lövedék tolja szét a levegőt.
Sűrű rácsok, kerítések, téglafalak előtti mozgásnál azok szétesnek, ugrálnak.
Fénynyaláb halad el valami előtt, vagy ég a tűz a kandallóban. Az a háttéren brutál ugrálást tud produkálni.
Papíron kép, vagy szöveg előtt elhalad valami, mondjuk ahogy valaki az ujjával mutat rajta valamit. A szöveg szétesik.

Van még sok, de nem tudom röviden leírni.

Most próbálgatok egy Homatics Dune hd boxot. Eddig jónak tűnik, eggyel alacsonyabb interpolációs beállítás is elég.

(#87755) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Mozifilmhez hozzátartozik az álomszerűbb megjelenítés.
Ezen nem segít a 60 fps. Az maradjon meg a sportközvetítésekre. :D

Mozifilm 60 fps-en, vagy durván tolt interpoláción = szappanopera. Izaura. :DDD

(#87756) Lackó1984 válasza daneel_hu (#87755) üzenetére


Lackó1984
junior tag

ja, a kettő közti egyensúlyt kellene megtalálni

(#87757) szkutyi válasza Lackó1984 (#87754) üzenetére


szkutyi
őstag

Az szep bakker

(#87758) szkutyi


szkutyi
őstag

Ezt a jelenséget mennyire sokszor tapasztaljatok ti oledesek?
Köszi.

(#87759) madkiller válasza szkutyi (#87758) üzenetére


madkiller
őstag

Játszok is filmet is nézek én meg nem találkoztam vele.

(#87760) phranxinatra válasza Mosqu!to (#87731) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Serialt nem írják rá, mikor hívtam először a Samsung ügyfélszolgálatot, kérdezték, hogy rajta van e, mondtam hogy nincs, akkor írjam le a tévé hátuljáról és csörögjek újra. Ezen nem problémáznak.

(#87761) junkpod válasza Celtis (#87692) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerinted a NFS/test/sampler termékek eladásra engedélyezettek? Az omg helyett nyugodtan kifejtheted a véleményed.

Box's don't touch!

(#87762) junkpod válasza Lackó1984 (#87745) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem a BFI jó megoldás a mozgókép folyamatossá tételére. Eleve moziban is van .

Box's don't touch!

(#87763) NorDezs


NorDezs
senior tag

Üdv! Mi a különbség az LG OLED42C31LA és OLED42C32LA között? A honlap szerin a 31-es 100Hz, a 32-es 120Hz, de ez fura. Nem ugyan az a panel és proci?

(#87764) wallace 234 válasza szkutyi (#87758) üzenetére


wallace 234
őstag

Legutóbbi frissítés ezt a jelenséget, javította az Lg.

(#87765) blakey válasza szkutyi (#87758) üzenetére


blakey
titán

Ez nem OLED, hanem fw specifikus probléma, C3-on, C2-en ez olyannyira javítva lett, hogy szinte soha nem fogsz ezzel találkozni. TPC, GSR kikapcsolása nem szükséges és Dolby Vision esetében jött elő. Philips OLED-emnél agresszív volt a logóvédelem és a sötétedés, előbbi sokkal jobban zavart, kikapcsolni sem lehetett, 3 felirat után hosszú másodpercekig sötétebb "folt" volt látható, TV-műsor esetében reklámok alatt jól látható volt a logó helye, mert ott is sötétebb lett, mostani LG-mnél ez sokkal profibban van megcsinálva, szinte semmi nem látható.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#87766) Vhiktor válasza junkpod (#87762) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Melyik moziban?
Nem a DLP működésére gondolsz?

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#87767) szkutyi válasza blakey (#87765) üzenetére


szkutyi
őstag

Kiraly köszi :)

(#87768) Gicz válasza Vhiktor (#87766) üzenetére


Gicz
addikt

Szerintem filmes mozi projektorokra gondol, azok valóban általában 72hz-en mentek, 3x felvillanta ugyanazt a kockát, ha tetszik 3:3 pulldown.

Szerintem egy jó BFI a megoldás, mint ami a plazmáknál természetükből adódóan adott volt, nem 48FPS. Az ilyen gemini man, meg hobbit 48FPS szerintem okádék volt. Mintha Izaurát néznék vagy Vad Angyalt, vagy Esmeraldát, 100% szappanopera effekt, semmi mozi feeling. Mintha feltolnám a Trumotiont legalább 7/10-re. Szerintem nézhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#87769) daneel_hu válasza Gicz (#87768) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Szerintem egy jó BFI a megoldás, mint ami a plazmáknál természetükből adódóan adott volt, nem 48FPS. Az ilyen gemini man, meg hobbit 48FPS szerintem okádék volt. Mintha Izaurát néznék vagy Vad Angyalt, vagy Esmeraldát, 100% szappanopera effekt, semmi mozi feeling. Mintha feltolnám a Trumotiont legalább 7/10-re. Szerintem nézhetetlen."

:R :K

(#87770) Zoli35


Zoli35
csendes tag

Sziasztok.
Szerintetek mennyi lehet a reális ára egy lg65oled c3as tv nek?
Bontatlanul újként vettem de kicsi szeretnék nagyobbat venni. Még bontatlan nem bontottam ki, de már látom, hogy kicsit vettem az üzletben még nagynak is tünt. Illetve a g sorozattal mennyivel járnék jobban? 77col méret lenne a megfelelő.
Köszönöm a válaszokat.

(#87771) krepp válasza Gicz (#87768) üzenetére


krepp
tag

....hát ha neked a 48fps olyan mint a 24fps kimaxolt True motionnal, akkor ott a fejedben van a gond....
...vagy nem látod a különbséged, vagy ez a te személyes preferenciád, de az nem lehet hogy a több képinformáció rosszabb mint a kevesebb...

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#87772) Gicz válasza krepp (#87771) üzenetére


Gicz
addikt

De, túl folyamatos a kép. 120hz-en 120fps-el játszok, ott jó, de filmeknél nekem nagyon gagyi, elveszti a film kinézetet, és szappanopera lesz belőle. Nem véletlen, hogy amit a trumotion csinál, azt is rendesen szappanopera effektnek hívják.

(#87773) dgyuri0123 válasza Gicz (#87772) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hogy bírod a valóságot elviselni? :DDD

"csak a zene van"

(#87774) b. válasza Zoli35 (#87770) üzenetére


b.
félisten

Hát én olyan új ár -15 % ra voksolnék, az olyan 650 ezer.
Ha G3-ba gondolkodsz azzal biztos jobban járnál ,az egyik legjobb Tv most a piacon.
A G2 vs C3.. hát nem tudom abban nem lennék biztos.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#87775) Zoli35 válasza b. (#87774) üzenetére


Zoli35
csendes tag

Köszönöm a választ 77g3ban gondolkodom.

(#87776) b. válasza Zoli35 (#87775) üzenetére


b.
félisten

Azzal az egyik legjobb Tv-t vennéd meg a mostani felhozatalból, szóval nem kérdés. :K

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#87777) Zsömica válasza b. (#87774) üzenetére


Zsömica
aktív tag

G2 fali konzol - C3 talp
G2 nincs DTS (még) - C3 DTS
G2 erősebb fényerő jobb HDR/DV - C3 gyengébb fényerő...
Cc. ennyi a difi - én még ezek alapján is a G2-t vinném..! ;)

[ Szerkesztve ]

(#87778) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#87773) üzenetére


daneel_hu
addikt

A mozinál nem cél a valóság.
Legalábbis a legtöbb filmnél.

(#87779) Vhiktor válasza daneel_hu (#87778) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Jó lesz a hfr, csak meg kell tanulniuk dolgozni vele. Pl avatar 2-ben is az eleje borzasztó volt, de a tengeres résztől kezdve meg nagyon jó volt.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#87780) alaves válasza junkpod (#87761) üzenetére


alaves
addikt

A probléma inkább az, hogy nemcsak a bemutató darabokat érinti a Samsung garancia kezelése. A Samsung TV fórumban olvasott és a területi szervizes (a területen hivatalos kizárólagos garanciális szervízelési hatáskörrel: Sony, Panasonic, LG, Samsung) által elmondottak alapján a Samsung a jogszabályokban rögzített minimumot teljesíti (ha egyáltalán), betű szerint. Nagyon problémás az elbírálási eljárás, szinte mindent próbálnak elmaszatolni, vagy a felhasználót hibáztatni.
Ellentmondásos, hogy a Samsung (legnagyobb TV forgalmazó) garanciális szolgáltatása a vásárlók szemszögéből egyáltalán nem biztonságos.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#87781) alaves válasza Vhiktor (#87779) üzenetére


alaves
addikt

Egyébként a múltkor próbáltam összehasonlítani C1-en a 23.976fps lejátszását, hogy szemmel nézve melyik a jobb, ha visszavált a kijelző vezérlés 24 Hz-re vagy ha marad 120 Hz (azonos körülmények MPC-HC-madVR-RTX3050). Egy kicsivel jobb a szemnek, ha 120 Hz-en marad a kijelző. A belső lejátszónál teljesen sima a lejátszás, frame-eldobás (ha van is) nem érzékelhető, az 5:5 pulldown és a képfeldolgozás tökéletesen megoldja a feladatot. Nyilván jobb a külső lejátszó, már csak azért is mert rengeteg beállítással igény szerint beállítható, de a C1-en (OLED754-en is) pl. elég optimális gyári beállításokkal dolgozik a belső lejátszó.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#87782) b. válasza alaves (#87780) üzenetére


b.
félisten

és ezt csinálják a telefonokkal is sajnos, hiába prémium modell.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#87783) krepp válasza Gicz (#87772) üzenetére


krepp
tag

Csak hogy biztosan tudjam miről beszélek, megkerestem a Szappanopera effekt történetét, és hogy pontosan mit is jelent. Hát nem egészen azt amit én gondoltam...
Én végig abban voltam hogy ez egy pejoratív jelző, holott igazából ez a kamera típusából fakadó jobb mozgásmegjelenítésre utal. Ami realisztikusabb mint a "nagy filmes" megoldás..

Annyira nincs HFR film hogy példálozni se tudok, amit én ismerek az a Billy Lynn's Long Halftime Walk, de ott annyira rámentek a realisztikus megjelenítésre, nincs semmilyen filmes szűrő, kicsi mélységélesség, vagy egyedi színezés, tökre értem hogy az emberek miért utálták..
Azért az egyetlen akciójelenetében amikor robbanások, lövöldözések, kamerarángatás közben, még a gránát lökéshullámától felszálló homokot is külön látod, (slow motion nélkül is, mert éles, és nem csak egy elkent paca mint ami 24fps esetén lenne) az nekem tetszik...

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#87784) bigdigit válasza b. (#87782) üzenetére


bigdigit
addikt

Ez ismét csak samsung hate. S8 ultra,S9 ultra,S21 ultra,S22 ultra és S23 ultra topikokban végig követtem. Semmi garanciális tipródást nem olvastam. Persze mindig csak váltásig voltam jelen. Itt egy hét alatt több LG panel hibát olvasok mint ott egy év alatt hibát. Kb 10 év alatt 2x intéztem garanciát 1 porszívót és egyszer asszony telefonját de mind normálisan le lett rendezve. De lehet tovább dobálózni.

(#87785) pkaresz válasza bigdigit (#87784) üzenetére


pkaresz
senior tag

:K

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#87786) junkpod válasza Vhiktor (#87766) üzenetére


junkpod
nagyúr

Megpróbáltam több információt szerezni a mozis digitális projektorokrol, de nem sokat találtam. Egyelőre úgy értem, hogy a digitális mozis projektorok többsége dlp és nem használnak sem suttert sem BFI -t, a képet 24hz-en vetítik és átmenet nélküli frame léptetés van. Fura. Valószínűleg a vetitok fizikai képességei nem tették eddig lehetővé a BFI használatát.
Filmes vetitok természetesen shuttert használnak, ami 96hz-es villogast eredményez. Az imax is digitális vagy az még filmes?

Egy jó beszélgetést találtam a témában:
[link]

Box's don't touch!

(#87787) NorDezs válasza NorDezs (#87763) üzenetére


NorDezs
senior tag

Erre esetleg valaki?

(#87788) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#87778) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"A mozinál nem cél a valóság."

Mi köze ennek ahhoz, hogy valaki nem szereti a 60 fps-t, merthogy szappanopera szerű. Erre mondtam én, hogy a valóság mennyire sz@r lehet neki, hiszen az még szappanopera- szerűbb mozgás a végtelen fps-ével. :DDD

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#87789) S@c@ válasza bigdigit (#87784) üzenetére


S@c@
őstag

A samsung led tvknél, a samsung óráknál és a sima S21-S22-S23 topikokban pedig nagyon sok a panasz. Valamint én is tapasztaltam a hozzáállás változást, 3 napon belül elromlott samsung tv-m nem akarták cserélni. 2 hónap alatt kaptam vissza a pénzem, de fogyasztóvédelem miatt csak. Pedig első körben cserét kértem.

(#87790) lala666 válasza S@c@ (#87789) üzenetére


lala666
senior tag

Mesélj már mi az óráknál, s23 nál a sok panasz??? Az s22 is a proci gyengesége miatt problémás, nem azért mert elromlott...
Az lcd tv ott vannak némi gondok.
Samsung hozzáállása kritikán aluli sokszor szervizelés hozzáállásában az igaz.
Viszont nekem minden Samsung, még klímám is van és soha nem kellett szervízelnem csak az elején a klímám azt 10 éve flottul megoldották!
És akkor lehet mondani a panasonic szervízelést is, megér sokszor egy misét.

[ Szerkesztve ]

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#87791) Gicz válasza dgyuri0123 (#87788) üzenetére


Gicz
addikt

Ja csak a valóságban nincs temérdek cgi, aminek a gyengeségeit nagyon jól elfedi a 24fps motion blur pl. A gemini mannel meg a hobbittal is nemcsak a szappanopera effekt a baj, hanem hogy HFR-ben nagyon durván elüt a CGI a valós részektől. Azmeg eléggé ki tud rántani a film világából.

[ Szerkesztve ]

(#87792) dgyuri0123 válasza Gicz (#87791) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Amit írsz, annak ismétcsak semmi köze ahhoz, hogy valakit zavar a 60 fps. Ki beszélt gemini menről, meg hobbitról? Nem csak azok a filmek léteznek. És ha valakit zavar a 60 fps, annak a való élet még sokkal szarabb lehet a vajsima mozgás miatt, mert ugye az életben nincs fps, mert minden mozgás folyamatos. ;) De bele lehet kapaszkodni mindenféle mondvacsinált dologba, hogy kinek mi miért nem tetszik. Én pl használok trumosiont és nem igazán zavarnak a néha néha előforduló, alig észrevehető artifactok, de inkább ez, mint svenkelésnél a rohadtul idegesítő szaggatás. Kinek mi, ugye... :DDD

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#87793) Codiee


Codiee
tag

Sziasztok. Vásároltam a héten egy LG C3 65" OLED TV-t 15. üzemóránál tarthatok kb vele (tegnap jött meg) és szürke vertikális csíkom van a tv balról eső oldalon középtájt. Kérdésem az lenne, ha a manuális pixel refresh se tünteti el, lehetséges, hogy a panel hibás? Vagy várjak még vele 50-100 üzemi órát és várjak a csodára hogy eltűnjön? :D

EDIT MERT FONTOS: 45%-os OLED brightnessen ment, reggel baszakodtam vele akkor felvettem 100%-ra, hogy megnézzem úgy mennyire jön ki. Összeszerelésnél nem volt megnyomva a panel! (Mérnökinformatikus végzettséggel tudomásom van, hogy ez nem egy IPS panel amit lek*rsz az asztalra és hadszóljon!)

Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#87794) Vhiktor válasza junkpod (#87786) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Imax is már digitális, lehet, hogy találni még valagol szalagosat is.
A DLP-knek jobb a mozgás megjelenítése mint az LCD projektoroknak.
Mozikbak 3 chipes DLP gépek vannak nagy részt.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#87795) Vhiktor válasza Gicz (#87791) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Pontosan, erre gondoltam, hogy meg kell tanulniuk bánni vele, a CGI részek néznek úgy ki mintha egy rossz videójáték lenne.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#87796) alaves válasza Codiee (#87793) üzenetére


alaves
addikt

Hagyd még pár napig, hogy le tudjon futni a 4 üzemóránkénti kompenzáció a nyers kijelzőn, ha még akkor sem jó, jöhet a kézi pixelfrissítő futtatása. Ha marad a csík akkor vásárlástól elállás vagy kijelző csere otthonodban.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#87797) szkutyi válasza alaves (#87796) üzenetére


szkutyi
őstag

Van ilyen?4orankent kompenzáció? :Y :F

(#87798) Codiee válasza alaves (#87796) üzenetére


Codiee
tag

Szerintem ez hibás panel inkább, mert olyan mint az IPS-eknél amikor elszakad a panel alján az adott pixeloszlopnak a szalagkábele. Szerintem felhívom a telekomot, hogy 3 napon belül vagyok és kicseréltetem just to be sure. Mert még ha el is tűnik nem biztos, hogy 1-2 éven belül nem fog visszajönni random és perma burnint okozni.

(#87799) pkaresz válasza pkaresz (#87785) üzenetére


pkaresz
senior tag

Itt a válasz, hogy nem nagyon van végellenőrzés, LG!
VIDEOTON 1980 ban már volt 24 órás teszt üzem a csomagolás előtt, Ott voltam.
Magamnak írom, mert........
#87793

Csak szösszenet, nem fontos válaszolni! :D ;]

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#87800) dgyuri0123 válasza Codiee (#87793) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Mérnökinformatikus végzettséggel tudomásom van, hogy...."

Mi köze van ennek ahhoz, hogy (esetleg) kifogtál egy hibás panelt? Ha asztalos lennél, mit szólnál? :DDD Ha nem javul pár nap használat és manuális pixelfrissítés után sem, akkor zokszó nélkül cseréli a szerviz, nálad a lakásodon. Vagy állj el a vételtől, vegyél Samsungot és ha esetleg kifogsz egy szintén gyári hibás panelt, akkor azt fogod kapni válaszul, hogy ez technológiából fakadó állapot, ami nem hiba és nézheted azt, vagy megint elállsz a vételtől és ezt még kipróbálhatod az összes márkánál. :D ja.... sokkal drágábbért.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.