Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76501) ribarszki válasza ΞΔGLΞ (#76499) üzenetére


ribarszki
őstag

Kíváncsiságból, egy bekalibrált Lg C1, 806 Philips és egy Pana Hz2000 között mi a különbség? Lehet out of the box szebb a képe (bár ez is panelonként változik), de műszeres kalibrálás után hogyan eshetne le az állad a Panától míg az Lg, Philipstől nem? :U Lehet jobban megéri egy 50ezres kalibrálásra gyűjteni, mint egy drágább tévére, a jobb képminőség reményében.. de ezt csak szubjektív vélemény és kérdés .. :K

(#76502) KoNZoLik@ válasza ribarszki (#76501) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

50 rugó egy kalibrálás? :Y Akkor nekem soha sem lesz kalibrálva, jó nekem úgy ahogy van, nekem így 4 hónap után is leesik az állam a C1-től, nekem ennél több nem kell 😉

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#76503) ribarszki válasza KoNZoLik@ (#76502) üzenetére


ribarszki
őstag

Ez mindenkinek a saját döntése. Ha téged nem zavar a gyári beállítás, a gyári wb, színtérbeállítás akkor nem is kell kalibráltatnod. A lényeg az, hogy neked tetszik.
Én a falra mászok az elcsúszó színektől, túlszaturált arcbőrtől, elbillenő fehéregyensúlytól.
Az 50k-t sacc per mondtam. Van aki többért, van aki kevesebbért vállalja.
Megkérdezhetem, hogy milyen képmódban nézed az sdr és hdr adàst?

(#76504) Mathiask válasza b. (#76498) üzenetére


Mathiask
senior tag

Mit értesz RJ45 alatt? Az csak a csatlakozó típusa nem?

(#76505) Vhiktor válasza ribarszki (#76501) üzenetére


Vhiktor
veterán

Leginkább a fényerőben látható különbség (na itt sem kell azért hatalmas különbségre gondolni), egy HZ2000 900 nit környékén mozog.
lletve Philips érdekes EOTF görbét használ HDR és Dolby Vision esetében.
Tehát színhelyességben kb ennyi.

A többi különbség meg a felskálázásból és a mozgás megjelenítésből jön.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#76506) KoNZoLik@ válasza ribarszki (#76503) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Kizárólag HDR-t és DV tartalmat nézek, és minden úgy van beállítva ahogy azt Vhiktor a YouTube videóban tanácsolja a C1 Oledhez :K Nagyon ritkán, 4 hónap alatt kb 3x kapcsoltam be a Telekomos setupboxot az ugye SDR, ott meg simán a normál beállításokon néztem...de leginkább jàtszok a tévén, Ps5/SeriesX, ott meg ugye előző minden HDR, utóbbi meg DolbyVision...

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#76507) krx21 válasza KoNZoLik@ (#76506) üzenetére


krx21
nagyúr

"ott meg simán a normál beállításokon néztem."
Ez mit jelent pontosan?

(#76508) Vhiktor válasza KoNZoLik@ (#76506) üzenetére


Vhiktor
veterán

Még lógok Youtube-ra egy HDR és Dolby Vision beállítással.
De lényegében HDR-hez Filmmaker, Dolby Visionhöz meg Cinema képmód a gyári beállításokkal, úgy hogy minden dinamkius dolog ki van kapcsolva.

Aki nem hobbi szinten kalibrál, annak a szoftver + hardver összköltsége súrolja a minimum 2 millió forintot.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#76509) KoNZoLik@ válasza krx21 (#76507) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ahogy gyárilag volt a tévé amikor megvettem, Eredeti(felhasználói) beállításokkal, de mint írtam, ez kb 4x max 1 órát jelentett😂

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#76510) KoNZoLik@ válasza Vhiktor (#76508) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Így van, ezeket használom, mert ott is mondtad ezeket, vagy lehet itt a fórumban, rövid már a memóriám 😂

Én elhiszem,hogy ennyibe kerül egy profi kalibrálás, de én csak egy mezei felhasználó vagyok akinek jók a gyári beállítások is👍 Úgy is annyira szar már a szemem, hogy nem vennék szerintem semmit észre😳

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#76511) b. válasza Mathiask (#76504) üzenetére


b.
félisten

Ah bocs telefonról ment a copy paste,nem neztem ra a kuldés után.
AX88179.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#76512) Vhiktor válasza KoNZoLik@ (#76510) üzenetére


Vhiktor
veterán

Az LG-k elég jók gyári beállításokkal is, ha a megfelelő képmóddal és beállításokkal vannak használva.

És én is alárírom, hogy nem mindenkinek éri meg a kalibrálás, sőt olyan is van akinek nem tetszik a kalibrált kép, mert Ő a túl szarturált, túl kontrasztos képet részesíti előnyben (ők nem is szoktka gondolkozni rajta).

Egy a lényeg, hogy élvezni kell a TV-t úgy, ahogy az saját magunknak tetszik :)

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#76513) Mathiask válasza Vhiktor (#76505) üzenetére


Mathiask
senior tag

"lletve Philips érdekes EOTF görbét használ HDR és Dolby Vision esetében."
Lehet ezért tűnik néhány HDR film túl sötétnek?
Lehet ezen segíteni kalibrációval?

(#76514) KoNZoLik@ válasza Vhiktor (#76512) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

"Egy a lényeg, hogy élvezni kell a TV-t úgy, ahogy az saját magunknak tetszik"

Igen igen :R

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#76515) Citroware válasza alaves (#76485) üzenetére


Citroware
addikt

Honnan tudom, hogy hány nits fényerőn van?
A B9-emen is csak egy skála van 0-tól 100-ig.

[ Szerkesztve ]

(#76516) alaves válasza Citroware (#76515) üzenetére


alaves
addikt

Tesztekből, ~25-35 OLED fény.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#76517) Vhiktor válasza Mathiask (#76513) üzenetére


Vhiktor
veterán

Attól függ, hogy milyen jelenetknél érzed sötétnek.
Lehet rajta javítani, de lehet, hogy ha szabványos lenne, akkor is sötétnek éreznéd.
Küldök privátban videókat.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#76518) DamianB


DamianB
őstag

Üdv urak megint itt vagyunk . :W

Mostanában lett egy kis szabadidőm ma gondoltam a tvn fogok mass effect játszani erre ez fogadott. Hasonló mint mikor anno elsőnek kipróbáltam rossz volt és vettem egy új drága HDMI kábelt utána jó lett. Az elmúlt két hónapban nem használtam így . ma megjött a vezetéknélküli egér billentyűzet és ez fogadott.
Játék beállításban van azonnali játék válasz etc. be van kapcsolva . Nem hiszem el hogy mindig van valami nyűgje sztem a laptop és a win 11 a fő hibás . De hátha van tippetek .
Köszönöm :R

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#76519) alaves válasza Mathiask (#76513) üzenetére


alaves
addikt

Sokan 62 'brightness'-t használnak Philips-en HDR-ben, mert szerintük sötét. OLED754-en nálam mindig is 50-en volt és nem látom sötétnek. A Philips egyedi szabálytalan gamma követést használ SDR-ben is, továbbá gyakorlatilag nincs kontraszt vágás sem. Ezek esetenként, kódolási paraméterektől függően sávosodást (color banding), fekete közeli poszterizációt, valamint némi részletvesztést okozhatnak.
A gamma beállításnál nem véletlenül használnak -4 -- +4 skálát, mert egyik beállítás sem felel meg a szabványos 1,9;.2,2; 2,4; BT.1886 görbéknek.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#76520) Vhiktor válasza DamianB (#76518) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem hdmi feleteszint beállítás probléma?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#76521) powerup2


powerup2
addikt

Spears munsil lemezen található fekete szint beállitásnál meddig kell villognia a téglalapoknak ? dolby vision alatt ? mert ez teljesen más mint az sdr illetve a hdr-es mert ott érthető hogy meddig kell

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#76522) Vhiktor válasza powerup2 (#76521) üzenetére


Vhiktor
veterán

Írtam.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#76523) powerup2 válasza Vhiktor (#76522) üzenetére


powerup2
addikt

visszairtam csak próbálom megérteni ez a beállitás itt hogy is működik.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#76524) ΞΔGLΞ válasza ribarszki (#76501) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezt én most hogy mondjam el, ezt látni kell, hogy a Hz2000 mit tud egy másik oled mellett.

(#76525) S e t h


S e t h
nagyúr

LgC1.
Egyik nap a tv saját böngészőjéből szerettem volna megnézni a Joshua vs Usyk mérkőzést egy előfizetéses oldalon.
Minden frankó volt, beléptem és amikor indítottam volna, akkor jött egy üzenet, hogy outdated a böngésző.
Természetesen nem jöttem rá, hogyan tudnám frissíteni, pedig kerestem szorgalmasan.
Esetleg tipp vkitől, vagy tv böngészőből ez felejtős?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#76526) alaves válasza powerup2 (#76523) üzenetére


alaves
addikt

64-nek már feketének kell lennie DV képmódban, de csak 100 OLED fény mellett látszik, hogy pont 50 'brightness' értéknél van így C1-en. Kisebb OLED fénynél már nem biztos hogy látszik, hogy 65-nél még villog (Spears & Munsil DV Profile 8).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#76527) alaves válasza ΞΔGLΞ (#76524) üzenetére


alaves
addikt

Így van, egymás mellett élőben látszik a különbség. Láttam én is OLED936 vs OLED806.
Csak annak célszerű ilyet tenni, akinél a pénz nem számít annyira, a 936-os jóval 'erősebb' képfeldolgozással bír. A többi gyártónál is hasonló a helyzet. A JZ2000 vonatkozásában 'olcsósítottak' valamit, amelynek következményei lettek...

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#76528) DamianB válasza Vhiktor (#76520) üzenetére


DamianB
őstag

köszi úgy néz ki megoldódott

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#76529) Vhiktor válasza DamianB (#76528) üzenetére


Vhiktor
veterán

Mi volt a megoldás?

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#76530) Pola-Roid válasza Gabor970 (#76488) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

Én egy különbséget találtam (erről a Netflix kalibrálásról nem is tudtam, de mivel nem használok semmilyen appot a tévén, gondolom ez érthető), a JZ980-ra OLED panelt írnak, a JZ1000-re meg Master HDR OLED panelt. De hogy a megnevezésen kívül milyen különbség van a két panel között, arról semmi információt nem leltem fel a neten. Nyilván a master jobb, de miben és mennyivel? :U

(#76531) Gabor970 válasza Pola-Roid (#76530) üzenetére


Gabor970
addikt

Köszönöm köszönöm!!!

Emagnál 650.000 a JZ1000, megkérdem a MM-os ismerősöm, hogy tudják-e ők is annyiér adni. Ha igen, szerintem ez lesz a befutóm.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#76532) #72042496 válasza ΞΔGLΞ (#76524) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem elég lenne egy calibration report is mindkettőről, amiből már látszania kell a különbségnek, mert ezek elég egzaktul mérhető dolgok.

(#76533) Vhiktor válasza #72042496 (#76532) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szinhelyességben nem lesz nagy különbség, meg színtér lefedettségben sem. Inkább csak a féynerő az ami számottevően eltérő, illetve amin még jobban látható a különbség az az EOTF görbe követése, tone mapping (bár ez már beállítás függő, mert LG és Panasonic esetében is tetszőlegesen testre szabbható a tone mapping (LG esetében meg aztán főleg)).

Ha lesz időm előtúrok egy JZ mérési eredményt és egy C1-et.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#76534) Vhiktor válasza Vhiktor (#76533) üzenetére


Vhiktor
veterán

Panasonic JZ1500 HDR


Gyári EOTF

Max fényerő 850 nit, ha tovább kint van a teszt ábra, akkor felmehet 900-ig is.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#76535) Vhiktor válasza Vhiktor (#76534) üzenetére


Vhiktor
veterán

rtingsen egyébként szépen összehasonlíthatóak az adatok.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#76536) Pola-Roid válasza Gabor970 (#76531) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

Én is MM-ban vettem a JZ1000-et, csak 700e-ért.
650e-ért nagyon megérné. Ismerősöd soundbart esetleg nem tud ár alatt beszerezni egészen véletlenül? :DDD

(#76537) Mathiask válasza b. (#76511) üzenetére


Mathiask
senior tag

Vettem egy Tp-link UE300-ast és működik jól. :R

(#76538) Mathiask válasza Vhiktor (#76517) üzenetére


Mathiask
senior tag

"Küldök privátban videókat."

Köszi, az jó lenne. :R

(#76539) DamianB válasza Vhiktor (#76529) üzenetére


DamianB
őstag

Igazából haza értem edzésről összeraktam újra laptopot tvt nulláról és működött. :F
Pedig mielőtt írtam ezt megcsináltam nem ment és mielőtt indultam edzésre írtam ide hogy mire hazaérek hátha jön egy jó tanács .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#76540) Vhiktor válasza DamianB (#76539) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem lehet, hogy a hdmi csatlakozó érintkezés hibás, a sok ki be dugdosástól?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#76541) Vhiktor válasza Mathiask (#76538) üzenetére


Vhiktor
veterán

küldtem ;)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#76542) peu407


peu407
senior tag

Sziasztok, nemrég lettem tulajdonosa egy LG OLED C1-nek. Kérdésem , hogy a DV-t nem tudja megjeleníteni a TV saját lejátszója az mkv kiterjesztésű filmeknél? Amennyiben így van, mi a teendőm, hogy működjön a dolog? Köszönöm a válaszokat előre is!

[ Szerkesztve ]

(#76543) blakey válasza peu407 (#76542) üzenetére


blakey
titán

A megoldás külső lejátszó beszerzése vagy az adott anyag mp4-be "pakolása".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#76544) peu407 válasza blakey (#76543) üzenetére


peu407
senior tag

Köszönöm! Melyik programmal lehet a leghatékonyabban "pakolni"? Tudsz ajánlani bevált programot?

[ Szerkesztve ]

(#76545) ricsip válasza peu407 (#76544) üzenetére


ricsip
addikt

egyszerűbb ha visszamész ncore-ra, és leszedsz 1 másik változatot, ami azt mondja single layer DV, és kompatibilis az LG tv lejátszójával.

-

(#76546) blakey válasza peu407 (#76544) üzenetére


blakey
titán

Elsősorban külső lejátszót javasolnék. Amúgy Handbrake, de ha van lehetőség az mp4 beszerzésére, akkor olyat kell beszerezni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#76547) peu407 válasza ricsip (#76545) üzenetére


peu407
senior tag

Erre én is gondoltam köszönöm, de nem mindegyik filmből van mp4 verzió...

blakey
Köszönöm a tanácsokat mindkettőtöknek.

[ Szerkesztve ]

(#76548) dropi válasza Gabor970 (#76474) üzenetére


dropi
aktív tag

Én pl mindent Élénken nézek :D A Filmmaker nekem olyan, mintha minden fekete-fehér lenne 3-as fényerővel :D

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#76549) KoNZoLik@ válasza dropi (#76548) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ennyi, ezért nem vagyunk egyformák, nekem is először a NeoQled után igen sötét volt minden, de aztán hozzászokott a szemem, most meg már nem is tudnám elképzelni, hogy LCD tévén filmezzek, vagy bármi mást azon csináljak...

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#76550) Gabor970 válasza dropi (#76548) üzenetére


Gabor970
addikt

Sok zenét is hallgatok. Nekem az élénk mód olyan, mint mikor egy erősítőn feltekerik a magas és mély hangszínszabályzót. Menekülök attól is. Mára olyan holmim van, amin nincs is ilyenre lehetőség.
Samsung plazmámat is úgy lőttem be, hogy az inkább természeteshez legyen közelebb. Ha körülnézek, most sem látok a való életben élénk színeket, fényeket.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.