Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76101) KoNZoLik@ válasza Ren Hoek (#76100) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Na jó ez magas labda volt, de ez nem mostanában volt :DDD Amúgy nem bántásból vagy rosszból írtam valamelyik nap azt, csak kicsit minden össze jött rohadt szar napom volt, így utólag is elnézést, nem akartam én azt írni nem szokásom sem turkálni más zsebében, az irigykedés pedig nagyon messze áll tőlem :R

Semmi extra, sima Nordost kábelek voltak, ebből a márkából létezik 12 milliós kábel is a kínálatukban :Y Most csak egy 6 millásat [link] találtam hirtelen!Amúgy csak kíváncsiságból vettem meg direkt online, hogy valóban van-e különbség egy ilyen, meg ami akkor nekem volt Valhalla kábel között amit 50K-ért vettem! Nos az ég egy adta világon semmit sem hallottam :DDD Így ment is vissza...

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#76102) powerup2 válasza Ren Hoek (#76100) üzenetére


powerup2
addikt

Hát tudod a hifi meg a házimozi világába vannak akik azt gondolják hogy egy kábel javit a rendszeren. Egy bizonyos ár érték aranyig érdemes elmenni pl hangfal kábel esetén max 10 ezer forint per méter. Ami felette van már nem ad pluszt. Illetve placebo hatás. Mert nem mérhető. Meg házimozinál ahol dsp-zve van minden olyan lesz a hang amilyenre te alakitod ahogy épp tudod.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#76103) Celtis válasza KoNZoLik@ (#76101) üzenetére


Celtis
veterán

Az volt a baj, hogy online rendelted. Ha rendesen kifizeted, akkor hallottad volna a különbséget. :DD

(#76104) KoNZoLik@ válasza Celtis (#76103) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Igen, erre gondoltam én is :DDD

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#76105) Ren Hoek válasza KoNZoLik@ (#76101) üzenetére


Ren Hoek
veterán

No para, en meg itt picsogtam a Samsung joleti tengerentuli botlasairol feleslegesen - mikor otthon tenyleg gaz van/ vagy epp nem lesz telre... Plane ha meg erdok se maradnak egyaltalan...

Szoval tenyleg legyen ez a legnagyobb gond.

... brutalisak ezek az audio kabelek. :Y

Mas topic mindenkitol:
Ha mar kabeleknel tartunk, ez a 10 meteres optical szerintetek megerheti? Active fiber optic szalas HDMI. Ilyen tavra mar gondolom az atlagos-dragabb HDMI sem tul franko. 4K/HDR-re.

Vagy ez is ilyen parasztvakitas?

[ Szerkesztve ]

(#76106) KoNZoLik@ válasza Ren Hoek (#76105) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Mire használnád elsősorban ezt a kábelt azt jó lenne tudni :U Másodszor elég olcsó kábel főleg,hogy 10 méteres nem lehet egy minőségi cucc, tehát megrendeled, aztán ha nem jó visszaküldöd nekik, gondolom az USA-ban is van ilyen opció nem? Harmadszor, ez az én meglátásom, az optikai kábel legyen optikai, a HDMI meg HDMI, nem értem egyáltalán mi ez a hibrid f*szság és mire jó egyáltalán, mert sok értelmét vagy előnyét nem igazán látom :N A HDMI eleve sokkal jobb hang átvitelt biztosít,mint az optikai , szóval nem értem minek tettek ebbe plusz bele még egy optikait is :Y Minőségi 10 méteres HDMI kábel, ami normálisan is fog működni, minimum 100$, de inkább felette...

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#76107) b3Ro válasza T560i (#76076) üzenetére


b3Ro
senior tag

Ha használsz Fast Motion Clarity-t, akkor azt minimum és black level 55, amúgy hagyhatod az alap 50en

(#76108) Celtis válasza KoNZoLik@ (#76106) üzenetére


Celtis
veterán

A fizikának is vannak határai.
Az átviteli sebsség és a hossz növekedésével egyre vastagabb réz vezető kellene. Megkockáztatom, hogy a HDMI2.1 48Gbps-hez 10m-re ez már gazdaságosan nem is megvalósítható, és talán ilyen kábel nem is létezik (kivéve a kínai piacon)
Az optikai kábel kiváló megoldás.

(#76109) Gorgonka válasza powerup2 (#76102) üzenetére


Gorgonka
tag

Igazából a kábel nem javít a rendszeren, de ha egy 800 000 Ft-os rendszert 1000 Ft-os kábelekkel kötögetsz össze, akkor az a kábel rontani fogja a hangminőséget. Zajosodás meg minden.
De ha egy 800 000 Ft-os rendszert 2 milliós kábellel kötögetsz össze, akkor sem fog jobban szólni, mint a pár tízezer Ft-os kábelekkel.

(#76110) KoNZoLik@ válasza Celtis (#76108) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ez így van ahogy írod, de az optikai tudtommal képet nem továbbít csak hangot, vagy lemaradtam valamiről? :U A HDMI kábeleknek pedig a fő feladata, hogy mindkettőt átvigye a lehető legjobb minőségben, de ha emberünknek egy 10méteres kábel kell, akkor az 100%, hogy nem a fent berakott 30$-os fogja megoldani a problémáját :N

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#76111) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Sziasztok!
Az mi miatt lehet, hogy egy használt LG C1-en 04.40.10-es FW van, ami elvileg a CX-hez jelent meg? Lehet ezt valahogy cserélni? Az USB-s, manuális frissítés során nem ajánlja fel a frissítést, hiába van kikapcsolva az automatikus frissítések engedélyezése.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#76112) FollowTheORI válasza KoNZoLik@ (#76110) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Aktív optikai kábelen, ha jól van megcsinálva, minden optikán megy át a két végpont között. Oda vissza alakítja a jelet a két csatlakozónál, ezért "aktív". Ez teljesen más, mint amire te gondolsz optikai hang továbbításra használt kábel, aminek semmi köze a HDMI kábelekhez.

Hosszabb távra nagyonis jók ezek az aktív optikai HDMI kábelek, szinte csak az egyetlen normális megoldás, relative olcsó kategóriában.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#76113) KoNZoLik@ válasza FollowTheORI (#76112) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Aha, így már értem, fogalmam sem volt eddig, hogy léteznek ilyen kábelek is, az ember mindig tanul valamit :R

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#76114) Celtis válasza KoNZoLik@ (#76110) üzenetére


Celtis
veterán

HDMI esetén pont a videójel átvitele a problémás, mert oda kell a brutális sávszélesség.
A többi jel, CEC, audió, stb mehet továbbra is rezen.

A hagyományos audio optikai kábel más okból született, nem sávszélesség probléma miatt. Teljesen más történet.

(#76115) alaves válasza agyhalal (#76111) üzenetére


alaves
addikt

Csak úgy lehet, hogy az a TV egy CX.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#76116) rainman72 válasza alaves (#76115) üzenetére


rainman72
nagyúr

Ez jó :DDD :D

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#76117) agyhalal válasza alaves (#76115) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Én is erre gyanakszom.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#76118) Tyrone89 válasza agyhalal (#76117) üzenetére


Tyrone89
tag

Nagyon gyorsan kiderítheted..a cx és a c1 menüjének már a felépítése és megjelenése is merőben eltérő ahogy megnyomod a home gombot a távkapcsolón

(#76119) rainman72 válasza Tyrone89 (#76118) üzenetére


rainman72
nagyúr

Vagy csak bele néz a menűbe ott az alján
webOS 5.0 vagy 6.0

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#76120) ricsip válasza rainman72 (#76119) üzenetére


ricsip
addikt

vagy még egyszerűbben megnézni a hátulján a címkét :U

-

(#76121) rainman72 válasza ricsip (#76120) üzenetére


rainman72
nagyúr

Az nehezebb mondjuk ha falon van ;]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#76122) ricsip válasza rainman72 (#76121) üzenetére


ricsip
addikt

C1-et nem lehet passzentosan falra rakni mint a G-t

-

(#76123) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Üdv !
Adott egy 65”-os Philips 806/12 OLED és a World of warships Xbox Series X-en.

Miért van az , hogy 120 hz-en csak HDR van a DV helyett, valamint a többi differencia (pixelformátum, színmélység) ?
Thx

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#76124) b. válasza mcwolf79 (#76123) üzenetére


b.
félisten

[link]
Microsoft visszavonta a Dolby Vision /UHD/ 120 Hz támogatást és folyamatosan fogják megadni a játékoknál, ahol tudják de szükség van hozzá Tv gyártói firmware firritésre is. Remélhetőleg heteken belül megjön az új hozzá Philipsen is, Sony nem fogja megoldani, illetve nem tettek rá ígéretet.
De erről több cikk is megjelent anno: [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#76125) Vhiktor válasza Tyrone89 (#76118) üzenetére


Vhiktor
veterán

Igen ez a legegyszerubb módja. Cx színes ikonok, c1 szürke ikonok.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#76126) Lackooo84 válasza Vhiktor (#76125) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

A CX-et is át lehet állítani szürkére. ;]

The Truth is out there...

(#76127) Ren Hoek válasza KoNZoLik@ (#76113) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ja igen ez egy ilyen aktiv kabel. Van sima rez HDMI-nel is ilyen repeater, ha hosszabb kabel kene. Azt nem tudom pl input lagot mennyivel noveli egy ilyen cucc, pl PC-vel osszekotve. Az teny hogy az optikai kabelek verhetetlenek savszelessegben es SNR-ben, interferenciaban barmekkora tavolsagban is. Csak ugye itt is pont az a gond, hogy a csatlakozonal at kene alakitani fennye az adatot. Ha valakit erdekel: A Thunderbolt is teljesen optikainak indult... de ugye mindig ott a dilemma, hogy uvegszal meg nem viszi at az aramot, ha tap is kene.
[link]

Viszont elobb utobb szerintem lehet szukseg lesz valami rendes nativ optikai HDMI szabvanyra. Mondjuk 8K HDR 120 Hz :D Addig foleg uzleti felhasznalasra hasnzaljak ezeket. Lakasban amugy sem kell 300 meter... de pont 9 meter felett kezd para lenni 4K-nal.

"Unlike optical cables, copper-based HDMI cables have issues with interference and length. The main issue here is going to be the length. If you want to transfer 4K video over a copper HDMI, you can only reach around 30 ft(9 meter). before you start having issues
With fiber optic, that distance maximum is absolutely smashed. A fiber optic cable can transfer data at a staggering 1000 ft (300 meter). For most home applications, this is overkill, and this is why for commercial use, fiber optic HDMI is often used. For those huge LED billboards and stadium screens, the source is usually too far away to reliably use copper HDMI.
If you want to use a copper-based cable at a distance of over 30 ft. you’ll need a repeater. A repeater, like this one (from Amazon), is fairly affordable and can work if you need to. But if you are running a cable over 30 ft., it might be a better option to go for a fiber optic cable."

Valszeg maradok amugy a jol bevalt 3 meteres minosegi HDMI-nel, aztan a tobbi Tetris a PC-nel. Input lagnak is ez szerintem a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#76128) Vhiktor válasza Lackooo84 (#76126) üzenetére


Vhiktor
veterán

Azt nem tudtam :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#76129) krx21 válasza Ren Hoek (#76127) üzenetére


krx21
nagyúr

“Az teny hogy az optikai kabelek verhetetlenek savszelessegben”
Ez így nem pontos, pl: szabványos audio optikai interfész (S/PDIF) még a HD hangokat sem viszi át…
Tehát a sávszélesség meghatározására maga az optika használata nem beszédes. Switch esetén is az optikai modulon múlik mit tud a rendszer… :K

[ Szerkesztve ]

(#76130) b. válasza krx21 (#76129) üzenetére


b.
félisten

HDMI ben és abban az optikai verhetetlen.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#76131) powerup2


powerup2
addikt

calman for lg-nek jött frissitése valaki tudja mik az újdonságok ? Viktor esetleg te tudod ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#76132) Vhiktor válasza powerup2 (#76131) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem sok minden, lényegében csak annyi, hogy a direct display control és autocal támogat bizonyos idei modelleket (sokat csak bugosan...). Illetve lecserélték a töltő képernyőt :DDD . Én már telepítettem az ultimatet, de semmi extra. Szokásos éves release.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#76133) powerup2 válasza Vhiktor (#76132) üzenetére


powerup2
addikt

Reméljük stabilabb lett mint volt :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#76134) Mathiask válasza b3Ro (#76107) üzenetére


Mathiask
senior tag

A Fast Motion Clarity olyan mintha firdítva működne, mármint a minimum a legsötétebb és a maximum tűnik olyannak, mint a legenyhébb beállítás. De sajnis sehol nem találtam leírást melyik beállítás mit is csinál pontosan.

(#76135) Ren Hoek válasza b. (#76130) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Persze, altalanossagban ertettem az optikai vs copper kabelekre. Pl egy gerinchalozat, vagy melytengeri kabel elkepzelhetetlen lenne rezbol. S-PDIF mar egy osi cucc. Talan 98-as...

(#76136) b. válasza Ren Hoek (#76135) üzenetére


b.
félisten

Így van, :K én tudtam mire érted .

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#76137) b3Ro válasza Mathiask (#76134) üzenetére


b3Ro
senior tag

Nálam nem. Max a legsötétebb

(#76138) ferenck válasza Mathiask (#76134) üzenetére


ferenck
senior tag

Igen, nálam is ilyen. Philips OLED806

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#76139) Celtis válasza krx21 (#76129) üzenetére


Celtis
veterán

Az nem az optika kábel, hanem az S/PDIF interfész korlátja.

(#76140) Szatura


Szatura
tag

Üdv
Van egy jól működő de már korábban észlelt foltos panelú LG E65 oled amire + garanciát vettem nèmetországban, ebből van mèg hátra 2év.
Olvasok ezt/azt, meddig húzzam, hogy a lehető legjobban jöjjek ki a dologból illetve mi lehet a lehetőség?

(#76141) T560i válasza Mathiask (#76134) üzenetére


T560i
tag

Nálam is ilyen,Philips 806 .

Philips 65 oled806& Lg 55b7v Nad T758v3i Kef q950&q350&q650c 5.0,Klipsch R120sw 2db!

(#76142) T560i válasza Janaboy (#76068) üzenetére


T560i
tag

Megoldódott a probléma, mert nekem is ugyan ezt csinálja most,vodas vagyok, és philips 806 az alany! :F

Philips 65 oled806& Lg 55b7v Nad T758v3i Kef q950&q350&q650c 5.0,Klipsch R120sw 2db!

(#76143) Janaboy válasza T560i (#76142) üzenetére


Janaboy
veterán

Nem sajna, a csatorna újrahangolást akartam, de még nem jutottam el odáig :D

Janaboy

(#76144) alaves válasza Mathiask (#76134) üzenetére


alaves
addikt

Nem mindegy, hogy milyen frekvenciájú (60 Hz vagy 120 Hz) forráshoz melyik beállításon (alacsony, közepes, magas) használod az FMC-t (BFI). A kombinációkkal eltérő lehet a fényerőcsökkenés (esetleg 'képduplázódás' effektus is megjelenhet ha nem megfelelő a beállítás).
Ez lehet az oka, hogy különböző eredményre jutottatok.
C1-nél 120 Hz-hez alacsony- közepes, 60 Hz-hez magas beállítás a helyes. Philips-nél talán fordítva lehet.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#76145) bnorci71


bnorci71
addikt

Philips 706 CI modulja tudja a Crypto kódolást?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#76146) Celtis válasza Szatura (#76140) üzenetére


Celtis
veterán

A garanciában nem csak a gyártónak van kötelessége, hanem neked is. Ha hibát tapasztalsz, azt haladéktalanul be kell jelentened.
A többi már csak ügyeskedés, haszonlesés.

(#76147) T560i válasza Janaboy (#76143) üzenetére


T560i
tag

Már újrahangoltam,kivettem ci kártyát,azt újraindítottam.De semmi! :N

[ Szerkesztve ]

Philips 65 oled806& Lg 55b7v Nad T758v3i Kef q950&q350&q650c 5.0,Klipsch R120sw 2db!

(#76148) bnorci71 válasza T560i (#76147) üzenetére


bnorci71
addikt

másik tv nincs hogy azon megfelelő-e az EPG?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#76149) T560i válasza bnorci71 (#76148) üzenetére


T560i
tag

Azon megfelelően működik,úgyhogy a philips frissítés hozott valamit magával ami végett nem működik rendesen!🤔😕

Philips 65 oled806& Lg 55b7v Nad T758v3i Kef q950&q350&q650c 5.0,Klipsch R120sw 2db!

(#76150) Szatura válasza Celtis (#76146) üzenetére


Szatura
tag

Ügyeskedem...
Ez már kiderült új korában, de csak azért mert itt a forumon olvasgattam, akkor a többség azt írta a fèl gèppark foltos ami azt a szürkèt nèzegetve derül ki igazán, az meg ugye a hètköznapokban ritkán jön szembe így sokan nem veszik észre, mondjuk úgy most vettem észre....vagy fogom észre venni.
Egyértelmű lesem a hasznot, úgyanúgy mint a kereskedő akinél a felárat fizettem, persze, hogy élek vele.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.