Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-25 10:47:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55804) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Switch 2 (találgatós) topik újra megnyílt, hátha nem hiába ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Hozzászólások

(#36551) MN98


MN98
junior tag

Sziasztok!

A Budakonzolról kinek milyen tapasztalata van? Láttam, hogy egész korrekt árakon árulják a játékokat, de még sosem rendeltem tőlük.

Nintendo Switch / PS5

(#36552) g@bo válasza Rony949 (#36524) üzenetére


g@bo
nagyúr

Erdemes a 3d all start megvenni? Azert itt sokan nem kedveltek...

(#36553) Rony949 válasza g@bo (#36552) üzenetére


Rony949
őstag

Ezt neked kell eldönteni hogy mennyire kedveled a Mario játékokat, meg a platforming cuccokat.

Én nekem még sosem volt dolgom pl. a Mario 64-el és SZERINTEM vállalható az irányítása. Tényleg nagyon fapados, de ha belefeccölsz némi időt, akkor hozzászoksz az irányításhoz. Ezen kívül pedig a 64 nagyon fasza pályákat tartalmaz, nehéz puzzle-ökkel.

(#36554) boost válasza g@bo (#36552) üzenetére


boost
addikt

3ból egy olyan, ami most is jó, de az se erre a konzolra lett kitalálva. Ha nem nosztalgiából veszed meg, akkor inkább keress jobb Mario játékot.

(#36555) V-I-D-A válasza MN98 (#36551) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Én a Switch-et is tőlük rendeltem. Semmi probléma nem volt.

(#36556) petymek válasza g@bo (#36552) üzenetére


petymek
senior tag

Ahogy fentebb írták, esetleg befektetésnek. Viszont mivel sok van belőle lehet, nem veszel majd belőle palotát.
Egy 1.0 verziós switch majd jobb befektetés hosszab távon.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#36557) pkaresz válasza MN98 (#36551) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!
Minden rendben velük.
Ha rendelsz tőlük felhivnak s egyeztetnek.

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#36558) V-I-D-A


V-I-D-A
aktív tag

Sziasztok! Húsvétra Switch-et kapott a fiam, és nagy megelégedéssel használjuk is. Csupán az merült fel bennem, hogy a gyerek minden játék után az áram alatt lévő dokkolóba teszi vissza a Switchet (akkutöltöttségtől függetlenül), és ott is hagyja a következő játékig. Nem nyírja ki az állandó rátöltögetés, és a dokkolóban hagyás idő előtt a switch akkumulátorát? :F

(#36559) Kai_Rong válasza V-I-D-A (#36558) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Hibrid konzolnak lett tervezve, ezért az se gond, ha folyamatosan a dokkolón van. Én nagyon ritkán használom handheld módban (max ha nem otthon töltöm a hétvégét) , szóval a dokkolóban pihen non-stop, nincs baja, bírja a strapát.

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#36560) boost válasza V-I-D-A (#36558) üzenetére


boost
addikt

Szia, nem fogja kinyírni korábban, mint amúgy is tönkremenne. Telefonakksik is tönkremennek 3-4 év alatt, hamarabb ez sem fog szerintem. A készülékekben ma már van rátöltés és rövid töltés elleni védelem is.

(#36561) Rony949 válasza boost (#36560) üzenetére


Rony949
őstag

Ettől függetlenül én még mindig nem merem töltőn hagyni se a Switchet, se a telefonomat. Ha tudom hogy még aznap játszani fogok, akkor a dokkolóban hagyom, de ha vége a napnak, vagy tudom hogy most jó pár napig nem fogom használni, akkor mindig kiveszem.

(#36562) boost válasza Rony949 (#36561) üzenetére


boost
addikt

szerintem azzal többet ártasz neki, mivel mindig lemeríted dokkolóból kivéve és utána feltöltöd. Ha a dokkolóban van, akkor nem meríti a gép az akksit, mivel a hálózatról veszi fel az áramot és az akksit sem tölti, mivel nincs mit tölteni.

(#36563) pkaresz válasza boost (#36562) üzenetére


pkaresz
senior tag

Ez pontosan így van!

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#36564) taki01


taki01
őstag

Nem elérhető a nintendo eshop. Más is tapasztalja a hibát?

(#36565) Rage47 válasza taki01 (#36564) üzenetére


Rage47
veterán

ja karbantartás van

(#36566) tboldi


tboldi
nagyúr

Tölthető a 12.0-s rendszerfrissítés, de hiába ugrott a főverziószám, csak bugfix, semmi újdonság.

[ Szerkesztve ]

(#36567) Peat;) válasza boost (#36562) üzenetére


Peat;)
veterán

A lemerülés ellen is van védelem, egy szint alá nem engedi.
Ettől függetlenül az "elővigyázatosság" többet árt mint használ szerintem is.

Ez egy céleszköz amit egy átlagos játékos igényre fejlesztettek, aminek vastagon része a dokkoló. Ha mind meghalna 2 év alatt annak hatalmas nyoma lenne a neten. Az enyém 3 éves, sosem figyeltem rá, általában visszarakom a dokkba, ha elfelejtettem akkor meg másnap landolt oda. Biztos gyengébb már az akksija de nem érdekel 10-20% ide vagy oda. Az eszköz van értem, én annyit teszek meg hogy normálisan használom, nem fogom simogatni és beszélni hozzá...kb :)

[ Szerkesztve ]

(#36568) mirci18 válasza Sirandrish (#36528) üzenetére


mirci18
addikt

Én már megnyaltam de mivel ajándékba kaptam addig nem adom el amíg a gépet nem.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#36569) ayo válasza Sirandrish (#36528) üzenetére


ayo
addikt

már csak az 10 év és akkor talán majd kapsz érte 35 ezret, de ha így haladunk az inflációval, akkor kb. nullára ki is jössz majd :D

http://jateknaplo.blog.hu

(#36570) koncsik válasza ayo (#36569) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nem kell arra annyit várni (ok, extrém példa a link, elég hűha)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#36571) taki01 válasza koncsik (#36570) üzenetére


taki01
őstag

Konzolvilágnál akciós 19eFt helyett csak 18eFt. Rendeltem is egyet belőle.

(#36572) mirci18 válasza koncsik (#36570) üzenetére


mirci18
addikt

Ha lesz valaki annyira pancser hogy megveszi megérdemli.
Biztos hogy felmegy a játék ára de nem ennyire.
10-20 év legalább kell hozzá.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#36573) taki01


taki01
őstag

Most végre szerver hibák után sikerült elindítanom a Star Wars Republic Commandot. A játék szemre vételezve olyan 60 FPS-el fut. Az irányítás Pro Controllerrel nem rossz. Eddig egy hibát véltem felfedzni, hogy a játék néha-néha beszaggat, amikor túl sok effektet kellne megjeleníteni. Remélem javítják, mert ez a game egy mai kenyérpirítón is el kellne futnia legalább 30 FPS-el.

(#36574) ayo válasza koncsik (#36570) üzenetére


ayo
addikt

elég sok millió fogyott belőle, most biztosan van egy peak, hogy omg vége, de ez általában lassan fog beindulni, lehet már jövőre is szép lesz, meglátás, de én azt érzem, hogy most mindenki jól betárazott belőle, hogy na majd bankot rabol :D egy mario kollekcióról beszélünk, valami nagyon late switch user az akinek majd nem lesz meg, szóval szerintem azért ez most erősen állni fog.
régiónként is változó mindig az árazás, kéne tudni hogy jp verzióból pl. mennyi fizikai változat készült, mert simán lehet hogy usa v jp hamarabb megy fel, ezt majd idővel úgyis látni lehet. továbbá az ilyen 0 pontos userek nem tudom mennyire megbízhatóak, szóval nekem ez inkább extrém, mint hűha. az biztos, hogy x év után ennek lesz ára, de nem hiába mondtam az inflációt, mert azt sokszor elfelejtik beleszámolni egy SNES / N64 játék esetében is, de persze ahogy minden gyűjtésben az a lényeg, hogy megnyugtassuk magunkat :D

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#36575) EmThor


EmThor
addikt

Srácok csütörtökön lesz valami No More Heroes 3 stream.

[ Szerkesztve ]

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#36576) petymek válasza tboldi (#36566) üzenetére


petymek
senior tag

Jelentős változások a géptető alatt.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#36577) tboldi válasza petymek (#36576) üzenetére


tboldi
nagyúr

És közben meg mindenki újabb témákra vár. :D

(#36578) pkaresz válasza taki01 (#36573) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!

Ez "csak" digitálisan jelent meg?

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#36579) Rony949


Rony949
őstag

(#36580) taki01 válasza pkaresz (#36578) üzenetére


taki01
őstag

Jön majd nem sokára a fizikai kiadás is. Április 16-án jön.
Este még nyomtam pár pályát és a fényekkel is voltak problémák.
Star Wars: Republic Commando | Nintendo Switch Frame Rate Test

[ Szerkesztve ]

(#36581) 3L1T3 válasza taki01 (#36580) üzenetére


3L1T3
addikt

Nevetséges teljesítmény. :((

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#36582) Guitar14 válasza taki01 (#36580) üzenetére


Guitar14
senior tag

Azért az a frame rate ami akció alatt produkálódik már épphogy csak a "játszható" határánál van szerintem. Így lehet inkább az Classic Xboxos eredetit veszem meg töredék áron. :DDD

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#36583) ayo


ayo
addikt

erről szól a switch: általában a létező legrosszabb port, viszont magaddal viheted :)

http://jateknaplo.blog.hu

(#36584) Mirman válasza ayo (#36583) üzenetére


Mirman
őstag

Nem , ez az igénytelenségről szól. Ilyen grafikával ilyen frameratel ez szín tiszta igénytelenség. Nézz meg egy D3-at pl hogy az milyen port milyen grafikával és hogy fut (röccenés mentesen) vagy pl egy most megjelent MH Rise-t hogy az hogy néz ki ehhez a borzalomhoz képest és hogy fut.

(#36585) Scholes9 válasza taki01 (#36580) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ez így mi a szar :W

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#36586) Wesder válasza ayo (#36583) üzenetére


Wesder
félisten

Vegyük le a Nintendo-s szemüveget és làssuk hogy az a port egy kész katasztrófa. Meglehet ezt oldani normàlisan Ott van pl az Ori 1+2. Vajsima 60 és még jól is néz ki.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#36587) taki01 válasza Guitar14 (#36582) üzenetére


taki01
őstag

Inkább csak néha játszható és többször frusztráló.

ayo #36583: Azért egy 16 éves játékról beszélünk és nem egy Doom Eternal-ról ami persze 30 FPS-el szaladgál az akciók alatt. A régi P4-es gépemen elszaladgált anno 30 FPS-el.

(#36588) ayo válasza Mirman (#36584) üzenetére


ayo
addikt

D3-ra is igaz a fenti állításom, de értem mit mondasz, ez trash.
MH Rise és más nintendós Nintendo Switch-re készült játékot nem vennék ide, inkább a külsős címek miatt említettem. drágák és szinte az egyetlen előnyük, hogy handheld.

http://jateknaplo.blog.hu

(#36589) Rony949 válasza ayo (#36583) üzenetére


Rony949
őstag

Bullshit. Vegyünk alapul egy aktuális játékot, a Monster Hunter-t. Fantasztikusan néz ki és stabilan tartja a 30-at. Ez meg egy 15 éves játék...

(#36590) Mirman válasza ayo (#36588) üzenetére


Mirman
őstag

Igen , önmagában igaz hogy a D3 port a legroszabb D3 port , viszont még az is kurva jó, nem szaggat és szvsz jól néz ki . Szemben ezzel a förmedvénnyel itt. :D

(#36591) ldave


ldave
félisten

Egyezünk meg abban, hogy nem minden rosszul sikerült Switch átirat a Nintendo hibája, de azért nem is könnyítette meg a fejlesztők dolgát ;)

A Slime draws near! Command?

(#36592) ayo


ayo
addikt

#36591 ldave + #36589 Rony949 : pontosan :)

http://jateknaplo.blog.hu

(#36593) ayo


ayo
addikt

ezt pont most találtam, kár hogy ilyen rövid. ldave esetleg te nem találtál ehhez hasonló nagyobb listát?

Nintendo Switch ports rated by quality

http://jateknaplo.blog.hu

(#36594) ldave válasza ayo (#36593) üzenetére


ldave
félisten

Szép lista, amikor kerestem ebbe nem futottam bele. Köszi a linket, elteszem, hasznos lehet még. Egyedileg kerestem rá akkor játékokra, hogy melyikről mit írnak.

A Slime draws near! Command?

(#36595) ayo válasza ldave (#36594) üzenetére


ayo
addikt

azt hittem már mindent megjártál :) jaja, egy ilyen alapos lista hasznos lenne, mert én is gamefaqs, reddit, yt és egyéb helyeket nyálazok át, ha valami felkeltette az érdeklődést.

Overcooked: 9 (Has bigger load times but the game also runs flawlessly 9/10) (Credit u/DeadlyLancer)

ehhez kis kiegészítés: OverCooked 2: egy lassú? a kettőhöz képest gyors :) nagyon sok idő, amire el tudsz jutni a konkrét játékhoz, mert a menüt és a pályát is nagyon lassan tölti. több perc, mire lehet tolni, mi mindig szét untuk az agyunkat. amúgy hibátlanul fut. lehetett volna javítani, bár unity miatt korlátozott, viszont az első részben is volt egy patch, ami tök sokat javított a töltésen és volt gyors retry, másodiknál nem csak hogy több idő, de valahogy hagyták ezt.

http://jateknaplo.blog.hu

(#36596) Norb79 válasza ayo (#36593) üzenetére


Norb79
őstag

Többsége 7-8-9-10 pont, de egy-két szar port és egyből terjed, hogy hú, mennyi a szar port, gyenge a gép, stb. Nyilván, nem az van, hogy 2-3 csapat fakezű, vagy szarik bele. ;)

(#36597) koncsik válasza ayo (#36593) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Vittem összefoglalóba, ha nem baj :R
(Uuuh, most nézem mennyi angol szöveg van még benne, elnézést mindenkitől :B )

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#36598) ayo válasza koncsik (#36597) üzenetére


ayo
addikt

jó ötlet :) annyi fontos, hogy a kommentek között is nagyon sok van, érdemes ott is nézni. ja, sok az angol szöveg, de jók a leírások, igazából eshop update log v ilyesmit hiányolok, mint mondjuk steamen, az hasznos lenne, mert sokszor egyszerű update v dlc érkezésekor böngésznem kell a netet, hátha vhol leírták mi az újdonság.

#36596 Norb79: ez azért nem ilyen egyoldalú, ldave sztem tök jól leírta ezt ;)

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#36599) g@bo válasza 3L1T3 (#36581) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem nevetséges. ennyi van a tegrában. ;]

ha az nvidia soc (T214) cpu részét kipofoznák, lenne még ebben a cuccban erő.

(#36600) 3L1T3 válasza g@bo (#36599) üzenetére


3L1T3
addikt

Ez inkább fejlesztői gond. Ennél azért jóval többet is kihoztak már mások ebből a soc-ból.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.