Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-25 10:47:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55804) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Switch 2 (találgatós) topik újra megnyílt, hátha nem hiába ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Hozzászólások

(#18001) ooooobi


ooooobi
senior tag

Na ez a pokedirect se volt hosszu, többség tovább nézte a felhivoképernyöt szerintem mint magát a directet. (ja most látom, hogy már elötte is ki volt irva 7 perc lesz)

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#18002) koncsik válasza ooooobi (#18001) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nem nevették halálra magukat... :DDD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#18003) Sanraith válasza taki01 (#17994) üzenetére


Sanraith
aktív tag

Úgy tűnik sajnos az új részben visszatérnek a random encounterekhez, és nem lesznek a világban szabadon sétáló monok. De ez legyen az egyetlen panaszom, már várom hogy nyithassam a pénztárcám... :D

(#18004) #09990144 válasza ooooobi (#18001) üzenetére


#09990144
törölt tag

Pöpec lesz az új rész, jól néz ki. De ezt a címet ki találta ki? 😀

[ Szerkesztve ]

(#18005) adalbert1 válasza ooooobi (#18000) üzenetére


adalbert1
veterán

Mi is leginkább barátokkal játszottunk egymás ellen, arra nagyon jó játék, főleg hogy rengeteg régi NBA csapat van benne, single-ben is leginkább csak pár meccset játszottam a gép ellen.

(#18006) Sirandrish


Sirandrish
Topikgazda

Most néztem meg a Pokemon az "új" Pokemon Trailerét.
Nem arról volt szó még annak idején hogy a Switchre érkező Pokemon játék valami más lesz?
Mert nekem ez pont ugyanolyannak tűnik mint az előző 25.000 pokemon játék...ráadásul ebből is egyből 2 érkezik...
Ez most hatalmas csalódás nekem, mert én valami újat vártam, de csak ugyanazt akarják megint letolni a torkomon...kétszer.. :W

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#18007) Dreimus válasza Sirandrish (#18006) üzenetére


Dreimus
senior tag

Nem volt rola szo. Az volt hogy az idei a regi hagyomanyos rendszeren fog alapulni csak megkapja az uj enginet. Minden poke jatekbol legalabb 2 valtozat keszul/keszult.

(#18008) ldave válasza Sirandrish (#18006) üzenetére


ldave
félisten

Nem mondták soha hogy más lesz, csak a Zelda után gondolták a rajongók, hogy esetleg ez a sorozat is valami hasonló megújuláson megy majd át. Aztán annyit beszéltek róla, hogy a végén el is hitték, hogy az lesz.

A Slime draws near! Command?

(#18009) Youri válasza Dreimus (#18007) üzenetére


Youri
veterán

Uj engine? DS HD

RTX ON

(#18010) Sirandrish válasza ldave (#18008) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

És tényleg elhittem :D
Remek...ennyivel kevesebbet kell költenem videójátékra..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#18011) Sirandrish válasza Dreimus (#18007) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

"Minden poke jatekbol legalabb 2 valtozat keszul/keszult."

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#18012) KOHO


KOHO
senior tag

Valahogy engem ezek a Pokemon játékok totál hidegen hagynak, pláne 60 euróért :) Kezdek egyre inkább csalódni a Nintendo címekben, ami utoljára lekötött az a Mario Odyssey. Nekem ez kevés.

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#18013) #09990144 válasza Sirandrish (#18011) üzenetére


#09990144
törölt tag

De nem marad ki semmiből az, aki csak az egyiket veszik. Van pár pokémon, ami csak a másikban van, de azt online csereberével meg lehet szerezni. Szerintem nincs gond a két változattal. :) Ennek inkább régen volt jelentősége, amikor nem lehetett online cserélni, és keresni kellett egy másik kölyköt, összekötni kábellel a gameboyokat, és úgy cserélni. Lehetett egy hangulata :) Nekem akkor sajnos teljesen kimaradt ez, hiába könyörögtem a szüleimnek, nem kaptam gameboyt :O Utólag ptótoltam be.
Amúgy igen, én is vártam, hogy ez a rész más lesz, mernek újítani valamit, de valószínűleg a következő 15 évben is ugyanezt fogjuk tolni. Ettől még várom az új rész, remélem jó lesz. :)

(#18014) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Egyébként a Direct-ben bemutatott pokémonok "léteznek"? Mármint ez az animében is benne van vagy ezek most fognak debütálni? Én kb a Johto-ig mentem el, azok a pokémonok még megvannak, de ezek nagyon újak és furák is.

Sic Parvis Magna

(#18015) Sanraith válasza 30z.Samu (#18014) üzenetére


Sanraith
aktív tag

A játékok diktálják, hogy mi lesz az animében, szóval a starterek még nem "léteznek", de a többi már szerepelt a játékokban és az animében is. Majd ha megjelenik az új játék, akkor utána jön új anime sorozat is. A Sun&Moon-ra alapuló részek még bőven most jönnek ki japánban.

Johto egyébként a pokémonok 2. generációja, a Shild&Sword pedig a 8. lesz, szóval ne lepődj meg ha a jövőbeli trailerekben sok fura szörnyecskét látsz. :)

[ Szerkesztve ]

(#18016) 30z.Samu válasza Sanraith (#18015) üzenetére


30z.Samu
félisten

Tudom, hogy a Johto régebbi "garnitúra", csak nem tudtam hogy hol járnak már. :) Hozzám így a Let's Go áll a közelebb. :) Vagy van még egy opció hogy végigseggelem az animét és letudom a lemaradást. :D

Sic Parvis Magna

(#18017) ldave válasza Sirandrish (#18010) üzenetére


ldave
félisten

Ezt értem, de lássuk be, a Pokémon játékok minden évben a top5 legjobban fogyó játékok között vannak, szóval a Pokémon Company jól csinálja, amit csinál, attól függetlenül, hogy neked épp nem tetszik.

A Slime draws near! Command?

(#18018) Mr Bond 007 válasza ldave (#18017) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Jó! De ez is ki fog fulladni egy idő után ha nem innoválnak. Lásd Call of Duty, Battlefield, stb esete.

[ Szerkesztve ]

(#18019) ldave válasza Mr Bond 007 (#18018) üzenetére


ldave
félisten

Akkor majd lépnek. 22 éve működik ez a recept. Biztos vagyok benne, hogy amint csökkenek az eladások, változtatni fognak rajta.

A Slime draws near! Command?

(#18020) Sanraith válasza Mr Bond 007 (#18018) üzenetére


Sanraith
aktív tag

Vicces dolog ez, mert a Let's Go kevés innovációja is rögtön két háborúzó félre osztotta a játék rajongóit.

Valamelyik review videóban hallottam, hogy a Pokémon a RPG-k FIFÁja: aki szereti, az úgy is megveszi a legújabb verziót, a kívülállók meg nem értik hogy miért. :)

(#18021) Sirandrish válasza ldave (#18017) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Ahogy szoktam volt mondani. Profitorientált cégekről beszélünk...ha minimális erőbefektetéssel is el lehet érni sikereket, hülyék lennének halálra dolgozni magukat...
Teljesen rendben van amit csinálnak, ezt alá is írom.
Ettől még csalódtam, de nyilván az ereimet azért nem fogom felvágni :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#18022) Sirandrish válasza Sanraith (#18020) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

"a Pokémon a RPG-k FIFÁja:"

Ez félig meddig igaz lehetne, de a focin mit tudnának fejleszteni? Folyamatosan frissítik a csapatokat, a stadionokat, ezen kívül a foci mint olyan változatlan 100 éve. A Pokémonon azért lehetne csiszolni..
Inkább CODot mondanék Fifa helyett, mert ott is lehetne fejleszteni.

Szerk: Egyébként a Let's Go nekem tetszett. Nem rengette meg a világomat, de 20-25 órányi szórakozás simán volt/van benne még az olyanoknak is mint én, akik nem hatalmas rajongók..

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#18023) Bazsi1987


Bazsi1987
őstag

Az normális hogy megtelt a gép memória beletettem a sd kártyát és automatikusan minden játékból pakolt át rá? Van olyan hogy a fele játék a gépen a másik fele az sd kártyán van?😊

(#18024) 30z.Samu válasza Bazsi1987 (#18023) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nálam is mintha vegyes lenne. Nekem igazából mindegy mit csinál, csak ne nyavalyogjon hogy megtelt a tárhely. :D

Sic Parvis Magna

(#18025) Bazsi1987 válasza 30z.Samu (#18024) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Végülis igazad van? Csak meglepődtem 😊

(#18026) adalbert1 válasza Sanraith (#18020) üzenetére


adalbert1
veterán

Én személy szerint nagyon örülök, hogy sose fertőzött meg a Pokemon, szerintem rengeteg pénzt és időt megspóroltam ahhoz képest, ha rá lennék állva erre a sorozatra. :))

(#18027) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

Nekem a Pokémon játékokkal mindig is két bajom volt:

- A 4 mozgásra való limitálás (ez egyszerűen kevésnek tűnik)
- A csatában a kezdőt nem választhatod meg, hanem automatikusan a "nulladik" Pokémon az, így simán elvesztesz 1 kört, ha épp az ellenfeledre semmit sem csap a kezdőd.

Értem én, hogy nem hardcore stratégiai játék, de valahogy az utóbbit legalább elvárnám, annyira triviális dolog. :-D

Előbbi meg amiatt zavar, hogy ha jól emlékszem kellenek speciális támadások a térképen való továbbjutáshoz, szóval foghatsz be tartalékokat csak emiatt, és aztán győzd megjegyezni melyik melyiket tudja.

Biztos hülyeség emiatt kihagyni, de engem ez az első játéknál is zavart, meg most a Let's Go demojában is.

(#18028) scyllafren válasza Marvinyo (#18027) üzenetére


scyllafren
senior tag

A 4 mozgas pont ezert van, hogy ne csak egy pokemont hasznalj. Igaz, az Eevee-men pont ugy allitottam ossze a 4 tamadast, hogy minden ellen legyen valami.
Ha tudod hogy milyen tipusu pokemonok jonnek, akkor harc elott megcsereled oket, es igy nem vesztesz kort.
A Let's Go-ban a spec tamadasok most mar kulon csoportban vannak, Pikachu/EEvee tanulja meg oket a sajatjai felett, igy 1: mindig nalad vannak, es 2: nem kell csak azert tartani pokemont hogy hasznalni tudd oket.

(#18029) Sanraith válasza Marvinyo (#18027) üzenetére


Sanraith
aktív tag

A frissebb játékokban (Sun&Moon, Let's Go) már nem foglalnak el támadáshelyet azok a képességek, amikkel az új területeket érheted el.
A kezdő problémáját viszonylag nehéz feloldani, de rakhatsz pl olyan pokét az első helyre, akinek helycserélős támadása van. Meg aztán élő játékos elleni csatában se lenne fair az ellenfeled nyitása alapján választani.

[ Szerkesztve ]

(#18030) djozsi válasza Sirandrish (#18021) üzenetére


djozsi
senior tag

Kifejezetten kontraproduktív lenne nagyot változtatni, tekintve, hogy van egy nagyon széles és nagyon szigorú rajongói bázisa a játéknak, akik a legapróbb változtatásért is kígyót békát kiabálnak rájuk. Érdemes megnézni, hogy a Let's go esetében milyen szinten elszabadult az őrület és az ellenkampány csak azért, mert kivették a random encountereket és a wild battle helyett labdázni kellett.

Jönni fog egy totál új régió 50-150 órányi tartalommal, csomó új pokémonnal, képességgel, felborul a teljes pvp meta, ezt várja szinte mindenki, aki a sorozatot szereti, követi és ők rengetegen vannak.
Aki eddig se követte a sorozatot ezután se fogja, akkor se, ha hirtelen a pokémonokkal kell majd az embereket elkapni fps nézetben. Magát a logikát se teljesen értem: eddig nem játszott valaki a sorozattal, de ezt a részt azért nem veszi meg, mert az alapvetéseket tekintve olyan, mint a korábbiak...? Nyilván ha nem szimpatikus neki a stílus az más, nem lehet mindenkinek minden szimpatikus.

Akárhogy is, a Game Freak a mainline pokémon szérián sose fog nagyon nagyot változtatni, mindig meglesz a szűk elégedetlen réteg és az óriási vásárlóréteg, ha pedig a számok azt fogják mutatni, hogy kezd kifulladni a dolog majd változtatnak. Addig a kreatív energiáikat pedig kiélik más projekteken.

A pletykánt a botw szintű változtatásról egyébként én (is) írtam, de hangsúlyozva, hogy csak egy pletyka és hogy nem a dizájnra vonatkozik. A játékba épített rendszerekről egyébként még semmit se tudunk, könnyen lehet, hogy "under the hood" tényleg komolyan belenyúlnak a dolgokba.

(#18031) torik


torik
senior tag

Több helyen is olvastam hogy a Pokemon Let's Go játékokban nagyon elbarmolták a pvp-t, ha ez igaz már javították?

All that and a bag of chips

(#18032) Rony949


Rony949
őstag

Sziasztok. Elgondolkodtam egy Switch vételen. Első konzolom lenne, alapvetően én PC-s vagyok, de a Zelda már tényleg fel keltette az érdeklődésem, meg a Mario Odyssey sem néz ki rosszul. Ezeken kívül még milyen játékok vannak Switch-en amiket bűn lenne kihagyni? A Splatoon nagyon nem érdekel. Emellett a Nintendo Live szolgáltatása ér valamit? Van értelme előfizetni rá? Kapunk ajándék játékokat?

(#18033) KOHO válasza Rony949 (#18032) üzenetére


KOHO
senior tag

CSak a Zelda és a Mario miatt ne vegyél Switchet. A Nintendo Live szolgáltalás nem ér semmit, nincs ajándék játék. Tényleg ne vegyél 2 játék miatt Switchet, mert 1 hónapon belül el fogod adni.

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#18034) Polllen válasza KOHO (#18033) üzenetére


Polllen
nagyúr

Vagy vegyen használtan és minimális bukóval eladja.
Amúgy szerintem a Zelda nem egy hónap lesz, ha bejön neki.;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#18035) koncsik válasza Polllen (#18034) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

+1 :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#18036) Sanraith válasza torik (#18031) üzenetére


Sanraith
aktív tag

A csaták menete nem változott, de a matchmakinget gyakorlatilag kivették belőle.

(#18037) Sanraith válasza KOHO (#18033) üzenetére


Sanraith
aktív tag

Én a Zelda miatt vettem 1 éve switchet, de még megvan... :B

(#18038) Nathan0909


Nathan0909
csendes tag

Rony949, ha a platform játékokat kedveled, nagy választék vár rád. (Ha sokat utazol akkor nem is kérdés). Szerencsére a pokémont én sem szeretem, a Zelda meg még semleges nekem, de a gyerekkorom kedvencei miatt egy percet sem gondolkoztam a konzol beszerzésén.

(Beszereztem egy ps4 kontrollert és izgatottan várom a 8bitdo adapteremet!! :D )

[ Szerkesztve ]

(#18039) Rony949 válasza KOHO (#18033) üzenetére


Rony949
őstag

Nem csak ezek miatt vennék, csupán egek hozták meg a kedvemet arra, hogy Switchet vegyek. Emellett jónak tűnik még ez az Octopath Traveler, a Xenoblade, de még lehet a Dark Souls-t is megvenném rá, mert nagy rajongója vagyok a szériának. A Super Smash-t nagyon sokan dicsérik, de azt nem tudom hova tenni, pedig még gameplay videókat is néztem. Még a Pokemon játékok is potenciális jelöltek. Úgyhogy nem 3 darab játékért vennék konzolt, annyiért tényleg nem érné meg.

(#18040) Norb79 válasza Sanraith (#18037) üzenetére


Norb79
őstag

Én is csak a Zeldát kipróbálni vettem a switchet, aztán végül Zelda nem nyerte el a tetszésem, de 30 másik cím igen, szóval nálam is maradt, és jelenleg a legtöbbet futó platformom a sok közül. :)
Én is azt az utat követtem, hogy vettem egy használtat még sok garival, hogy ha nem tetszik akkor max eladom 2000 forint bukóval, meg játékokat is kártyán vettem, használtan eleinte, hogy azok is, ha nem jönnek be, akkor max 1000 forint bukóval tovább lehessen adni. Szóval nagy rizikó a kipróbálásban nincs, mármint anyagi szempontból.

(#18041) 30z.Samu válasza Rony949 (#18039) üzenetére


30z.Samu
félisten

Idén fognak jönni még jó kis játékok. Luigi's Mansion 3, Yoshi is lesz március végén, jön az egyik Gameboy-os Zelda Remake-je. Lesznek itt címek bőven. :) Továbbá ott a Mario Kart, Mario Deluxe, ha szereted a stratégiát akkor Mario+Rabbids. Van a gépre cím, ha fogékony vagy az ilyen játékokra. :) Ja a Donkey Kong-ot majdnem elfelejtettem, oké ezeknek egy része Wii U-ról lett áthozva, de ha nem volt Wii U-d, akkor jó vétel mind szerintem. :) De biztos van, amit kifelejtettem, lényeg, hogy el lehet lenni a kis masinával. :K Az online szolgáltatásnál egyébként tudsz NES (meg pletyka szerint hamarosan SNES) játékokkal játszani és folyamatosan bővül a kínálat. Tehát retrozni is lehet ezerrel. :)

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#18042) csuzda


csuzda
aktív tag

Sziasztok!

Szokott lenni a Switch-re akció lenni? Szeretnék játszani a Pokemon Let's Go-val, viszont 120 ezer volt mindig is az ára. Volt már komolyabb akcióban?

Más játék úgy nem érdekel, a Zelda: BoTW-ot próbáltam, az bejött. Csak ezért az 1 játékért megvenni az egész konzolt...

(#18043) KOHO válasza csuzda (#18042) üzenetére


KOHO
senior tag

Szia! Nem szokott lenni, a 2 éves Zelda is ugyanúgy 60 euró még mindig. A Pokemon sem lesz olcsóbb.

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#18044) 30z.Samu válasza csuzda (#18042) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én bent vagyok egy csoportban, ahol szoktak eladni, cserélni a tulajok játékot. Nekem eddig soha semmi gondom nem volt az onnan vásárolt játékokkal és nem mellesleg kulturált a közösség. Ha gondolod privátban átdobom a csoport nevét. :)

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#18045) Vebber válasza KOHO (#18012) üzenetére


Vebber
tag

+18033

Nagyon igazad van, egyetértek veled.

(#18046) Vebber válasza Rony949 (#18032) üzenetére


Vebber
tag

Vedd meg Wii U-ra és jászd végig PC-n, ráadásul sokkal jobb minőségben.

(#18047) Rony949 válasza csuzda (#18042) üzenetére


Rony949
őstag

Szia, a Konzolvilágnál le van értékelve kemény 99.900 Ft-ra. Amúgy először nyáron terveztem venni Switch-et, de most már tuti hogy inkább nem várok, mert tényleg nem nagyon szokták leárazni sajnos. Nincs értelme várni, ahogy az új Switch modellre sem, mert nem hiszem hogy annyival jobb lesz mint az alapverzió, de cserébe többe fog kerülni.

(#18048) g@bo


g@bo
nagyúr

van aki megvesz egy telefont 2 kilóért, és 2 év múlva kuka, vagy ér még 50 ropit.
de egy swiccsre beruházni, gond. :D

(#18049) Vebber válasza Rony949 (#18047) üzenetére


Vebber
tag

Ha nem nagyon sietős, vár meg a tavaszt. MM minden évben valódi kedvezénnyel akciózza, április május környékén is.

(#18050) Rony949 válasza Vebber (#18049) üzenetére


Rony949
őstag

Ilyen 15-20%-os leárazásra kell gondolni?

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.