Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-25 10:47:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55804) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Switch 2 (találgatós) topik újra megnyílt, hátha nem hiába ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Hozzászólások

(#17001) 30z.Samu válasza tl-x (#17000) üzenetére


30z.Samu
félisten

Mondjuk különösebben nem zavar a dolog, örülök hogy van mivel játszani. :K Márciusban jön a Yoshi, szerintem addig a java részével végzek, ha nekifekszem. A Zeldával biztos nem, az hosszú, mint a vonat fütty. :D

Sic Parvis Magna

(#17002) ViharVadász válasza 30z.Samu (#17001) üzenetére


ViharVadász
őstag

Egyszer elkezded aztán hosszabb lesz az mint egy vonat fütty. :DDD

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#17003) Madwe válasza tl-x (#17000) üzenetére


Madwe
nagyúr

Na akkor: witcher3, zelda, horizon, god of war. Mario, mario+rabbids, donkey kong, dark souls 3, wolf2, doom, spiderman. És csak folyamat növekszik a backlog, nem értem minek vásárolok folyamat:)

(#17004) tl-x válasza Madwe (#17003) üzenetére


tl-x
őstag

Szép lista. Ja a Ps4-es listámat nem is említettem. De szerintem azokra már soha nem lesz időm.

(#17005) KOHO


KOHO
senior tag

Sziasztok, korábban volt róla pletyka, hogy esetleg jöhet majd a GTA 5 is a Switchre, erről esetleg lehet tudni valamit?

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#17006) ViharVadász válasza KOHO (#17005) üzenetére


ViharVadász
őstag

Szia, sajnos nincs róla semmi infó. Pedig én is örülnék neki ha tényleg kijönne.

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#17007) 30z.Samu válasza KOHO (#17005) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szerintem jönni fog.

Sic Parvis Magna

(#17008) KOHO válasza 30z.Samu (#17007) üzenetére


KOHO
senior tag

Egy ilyen volumenű játék esetében nem kellett volna már valami hírmorzsákat elszórni? Akár E3, akár Nintendo Direct?

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#17009) petymek válasza koncsik (#16963) üzenetére


petymek
senior tag

Pedig ildomos lett volna "némi" magyarázat. Enyém is beleesett, holott nem volt benne szabály szerint tiltott dolog. Mindezt úgy, hogy az eredeti kérdés még mindig ott van. Érdekesen értelmezed a szabályokat és törlöd kedved szerint folyton mások írásait.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#17010) petymek válasza mike1334 (#16993) üzenetére


petymek
senior tag

Arról nem beszélve, nem csak nincs tisztában vele, mi alapján minősít másokat, mindeközben a prohardver lehoz valódi hackelést érintő cikkeket is, de a hirdetések is tele vannak letöltött játékot futtató és tartalmazó gépekkel. Erre jön az a duma szokás szerint, hogy azt más ellenőrzi. Mintha a bíróság egyik tárgyalótermében alkalmaznák a jogszabályokat, másikban nem, mert ott az elnök nem foglalkozik vele.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#17011) HUmenetke


HUmenetke
tag

Szerintetek van esély arra, hogy a wii U-ra megjelent Legend of Zeldák eljutnak a switchre is? Nekem ez az első nintendo konzolom, szeretném végigjátszani a régebbi részeket is, gondolkozom, hogy veszek egy 3DS-t, de lehet hogy a wiiU-val jobban járnék, ugye ott van a virtual console. :F

(#17012) Sirandrish válasza HUmenetke (#17011) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Hát mivel a Wii U-ra megjelent Zeldák (Gondolom a WW-re és a TP-re gondolsz) már alapba újra kiadások, így szerintem nem....mondjuk én kifejezetten örülnék neki, de nem látok rá sok esélyt.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#17013) Sirandrish válasza petymek (#17010) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Én nem értem mit kell ezen ennyit rugózni...
Ez egy közösség, ahol a legtöbben nem szeretnek ilyen témákról se nem beszélni, se nem olvasni. Miért nem lehet ezt tiszteletben tartani? Emellett még maga a PH is tiltja! Miért kell pengeélen táncolni, mert ez még épp talán valahol belefér? Van itt 2-3 ember akit érdekel a téma...csináljatok magatoknak külön topikot, aztán azt csináltok ott amit akartok.

A hirdetésekhez...én nem a "piacon" forumozok...az azért nem zavar. Itt viszont szeretnék!

Szerencsétek van hogy már topikgazda rendszer van, és a modok nem járnak erre.
Én annak idején több tiltást is kaptam, hasonló "még belefér" kategóriájú dumákért...

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#17014) Sirandrish


Sirandrish
Topikgazda

A Grandia 1&2ről tudni hogy lesz-e kazis kiadás?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#17015) petymek válasza Sirandrish (#17013) üzenetére


petymek
senior tag

Csupán az, hogy nem vétettem. Éppen elirányítotam innen.
Az a baj nem is vagy tisztába mi tartozik a tiltásba.
Nem vagyok benne biztos, hogy az általad vázolt arány éppen nem fordítva van.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#17016) Sirandrish válasza petymek (#17015) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Nem, a baj az hogy erről kell beszélni állandóan, meg azon egyensúlyozni hogy mi fér bele és mi tartozik már az erkölcsi szürke zónához!

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#17017) philoxenia válasza petymek (#17010) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Maga a PH! magánterület, így bármilyen területen alkalmazhat szigorúbb szabályozást, mint amit a törvény tilt. Vedd úgy, hogy itt is ez a helyzet.
Ha kétségeid vannak egy téma itteni legális megvitatásával kapcsolatban, a modkerben kérdezz rá és megbeszéljük, azután nem lesz gond, hogy mit szabad és mit nem.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#17018) djozsi válasza HUmenetke (#17011) üzenetére


djozsi
senior tag

Mivel a Switch egy nagyon elterjedt platform kezd lenni és egyelőre elég töretlenül menetel asztalon hagyott pénz lenne nem hozni rá folyamatosan mindent újra, pláne a home console játékokat, amik így első ízben lennének korlátok nélküli handheldként elérhetőek. Persze a Nintendoról beszélünk, velük gyakran megesik, hogy nem hozzák meg a logikusnak tűnő lépéseket és asztalon hagynak pénzt (lásd virtual console esete), de én azért bízom benne, hogy sorra kapni fogjuk ezeket a cuccokat. Az ütemezés más érdekesebb kérdés, az nagyon látszik, hogy a Nintendo most apránként adagol mindent, hogy folyamatosan legyenek megjelenések.

(#17019) djozsi válasza Sirandrish (#17013) üzenetére


djozsi
senior tag

"Én nem értem mit kell ezen ennyit rugózni..."
Ennyi a lényeg. Elképesztően nagy az internet, mindenki megtalálhatja az igényeinek megfelelő diskurzust vagy ha nem, akkor indíthat egyet. Én nem is értem, hogy miért futjuk le sokadszor is ugyan ezt a kört, miért nem lehet egyszerűen elfogadni a dolgot és kész.

"Miért kell pengeélen táncolni, mert ez még épp talán valahol belefér?"
Ez meg a másik. Ha egyszer ki van mondva, hogy itt ez nem téma, akkor én nem értem, miért kell újra és újra "próbálkozni", feszegetni a határokat, aztán felháborodni, ha ki van törölve a hozzászólás.
Itt van ez a hozzászólásom, közvetve ehhez a témához íródott, szóval tökéletesen megérteném, ha moderálásra kerülne és még én érezném magam rosszul, hogy generáltam a felesleges melót egy egyértelmű, sokszor kimondott szabály be nem tartásával.

Egyszerűen ha megírunk egy hozzászólást és úgy érezzük, hogy kapcsolódik ehhez a témához, akkor nem kell elküldeni vagy ha fontosnak érezzük, akkor el kell küldeni privátban, ha közérdekűnek, akkor rá kell kérdezni a modnál előre és kész.

Nade részemről ez az utolsó hozzászólás ebben a nagyon sokszorosan túlrágott témában és ezért is elnézést!

(#17020) Norb79 válasza djozsi (#17018) üzenetére


Norb79
őstag

Szerintem is jönni fognak a köztes Zeldák is. Most került be az onlineba a második rész, az első már benne volt nyitáskor, ráadásul most jelent meg a SM bros wii u port, tavaly megjelent a cpt toad wii u port, szóval szerintem szép ütemezetten portolnak mindent. Hatalmas az űr a wii/wii u és a switch felhasználók között, rengeteg az olyan játékos itt a topikban, és világszerte akik úgy vannak vele, mint én, hogy ez az első nintendójuk, hiba lenne ezt a nagy piacot nem megszólítani. És ha idén tényleg jön egy switch pro, ami kompatibilis marad az eredeti switch játékaival, akkor tovább folyhat az aranyeső, az x360/ps3 meg wii/wii u játékok portolása.
Szóval, ja szerintem is kár lenne ezeket kihagyni, és jönni fognak.

(#17021) szubrutin válasza djozsi (#17019) üzenetére


szubrutin
aktív tag

Aza baj sztem, h 10 emberbol 9et tuti erdekel a tema, de mivel nem lehet es kesz, ezt tiszteletbe kell tartani, tartjuk. De az h mindig van 1 elharcos rendor, aki kimondja h mit lehet es mit nem az gáz, nem elegszenek meg h az admin mondja, nekik is bele kell szolni. Ha admin mondja az teljesen mas termeszetesen.

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#17022) Sirandrish válasza szubrutin (#17021) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

A Topikgazda rendszer PONT ezért lett kitalálva hogy az "Adminnak" ne kelljen idejönnie.
De ha úgy tetszik ennek a topiknak az Adminja jelenleg koncsik, aki legalább 10 alkalommal kérte már meg a nagyközönséget hogy kerüljék a témát, mégis hétről hétre felbukkan. Be kell tartani az "Admin" által előírt/megkövetelt szabályokat, és akkor nem kell jönnie az élharcos rendőröknek...ennyire egyszerű..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#17023) tl-x


tl-x
őstag

Hátlapra keresnék matricát. Melyik megbízható? Hogy tehet kárt a készülékben a matrica?

(#17024) mike1334 válasza petymek (#17010) üzenetére


mike1334
veterán

Az engem nem zavar, hogy nincs warez az oldalon/nem lehet beszélni róla, sőt, szerintem is így helyes. Ami zavart, az annyi volt, hogy olyan tevékenységet kriminalizáltak, amiről a jogalkotó sem gondolja azt, hogy bűncselekmény ebben a formában. Japánban pl az, sőt ott újabban már az is az, ha save game editort árulsz. Csak az én szemem szúrta, mea culpa.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#17025) Sirandrish válasza tl-x (#17023) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Hátlapra? Konkrétan a Switch hátuljára?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#17026) tl-x válasza Sirandrish (#17025) üzenetére


tl-x
őstag


Igen, valami ilyesmire gondoltam. Csak az összefoglaló szerint bizonyos matricák kárt tehetnek a készülékben.

(#17027) Sanraith válasza tl-x (#17026) üzenetére


Sanraith
aktív tag

Hű ez nagyon szép, lehet hogy nekem is be kell szereznem egyet. :B
Biztonság tekintetében én a helyedben keresnék egy tesztet a matrica márkájáról, elég sok oldalon foglalkoznak switches kiegészítőkkel.
Egyébként szerintem a kártevés csak régebben volt probléma, azóta már változtattak matrica ragasztók összetételén. De ezt csak 1 termékre, 1 szponzorált youtube videóban hallottam.. :D

(#17028) maximilian4 válasza mike1334 (#17024) üzenetére


maximilian4
addikt

Előbb utóbb itt is szabályozva lesz. De mint tudjuk a nyugati mintákat követjük jogalkotásban, úgy 10 éves lemaradásokkal. :D Bár most nagyon örülök hogy kaptunk új Be-t, meg Pp-t, meg Ákr.-t. Legalább nem volt időm unatkozni. :DDD

Maxi

(#17029) Dreimus


Dreimus
senior tag

Valaki nem is oly rég keresett olcsó gépet, hátha valakit érdekel

(#17030) mike1334 válasza maximilian4 (#17028) üzenetére


mike1334
veterán

Nem feltétlenül jobb a nyugati, nekem sok esetben az már túl szabályozott, nagyon pc lett az egész...a japán moddingra vonatkozó új szabályzat meg vicc, a kevesebb ott is több lett volna, kicsit túl sokat nyirbáltak meg. Plusz ugye az adott társadalmi elvárásokat tükrözi több-kevesebb sikerrel a büntető tv, próbálkoznának itt hasonlóval... :DDD

Én az Ákr-t megúsztam kétszer is (más munkakör már nem kell, plusz a szakvizsga C része is korábban volt), a pp hatálybalépése előtt sikerült az A rész is, de pl nem úsztam meg az új be-t, btk-t, mt-t, Alaptörvényt, ebből mind új jött az egyetem és a szakvizsga között. Az apróbbakat nem számolom :D
Ha szakvizsgára készülsz, akkor így is úgy is kell rá max egy hónap/részvizsga, akár régi, akár új meg kell tanulni újra :P

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#17031) Edge válasza tl-x (#17026) üzenetére


Edge
veterán

sztem a slickwrap-ban meglehet bízni pl.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#17032) maximilian4 válasza mike1334 (#17030) üzenetére


maximilian4
addikt

Hála istennek én már az "új" Ptk.-t, Btk.-t, Alaptörvényt, Mt.-t tanultam. Ezek közel azonos időpontban jelentek meg. A Japán jogrendszer egyébként nagyon érdekes. Pont múlthéten volt róla előadás. Ha jól emlékszem 100000 emberre 16 ügyvéd jut, és a 12 milliós Tokióban van 72 ügyvéd. Annak ellenére hogy ugyanúgy ott is mindekinek lehetősége van a joghoz forduláshoz, a társadalmi hagyományok miatt nem igazán élnek ezzel a lehetőséggel. Az emberek szerint megalázó jogi eljárás alá esni és a társadalom is rosszallását fejezi ki. Ami még érdekes hogy az ügyek jelentős része (városokban majdnem 40%) a nyomozati szakaszban lezárul, és a bírósági szakaszban sem a büntetés a fő cél, hanem a kompenzáció és az, hogy a vádlott bocsánatot kérjen, és megbánást tanúsítson, a sértett pedig megbocsásson. A szabadságvesztés büntetés csak kivételes, nem úgy mint itthon, ahol a szabvesztés a fő büntetési nem... Ráadásul a végrehajtása is olyan amilyen, inkább a rabok örzésére korlátozódik, mintnem a reintegrációra. Pedig pont azt kéne elérni hogy kevesebb legyen a visszaeső.

Maxi

(#17033) mike1334 válasza maximilian4 (#17032) üzenetére


mike1334
veterán

Ehhez képest a modding miatt 5 év szabvesztésre is ítélhetnek, plusz milliós bírság. Nyilván ezek a maximális tételek, de azért fura, meg úgy az egész japán nép így európai szemmel, különösen az olyan pereskedő népeknek, mint a magyar imádom a tyúkpereket, annyit tudok rajtuk nevetni :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#17034) maximilian4 válasza mike1334 (#17033) üzenetére


maximilian4
addikt

Mi most az új Be alapján mind a nyomozati szakban, mind a bírósági szakban figyelmeztetjük a feleket a mediáció lehetőségére, de buták az emberek... Egy az, hogy a terhelt vádemelés előtt semmiképp sem akar beismerő vallomást tenni, ami pedig feltétele lenne (még ha a bizonyítékok egyértleműek akkor sem), másrészt a sértett is mindeképp pereskedni akar. Ugye mindkét fél részéről szükséges az önkéntes beleegyezés...

Maxi

(#17035) mike1334 válasza maximilian4 (#17034) üzenetére


mike1334
veterán

Mert az hiszik a sértettek, hogy olyan ez itt is mint ámerikában, hogy milyen jó lesz majd nekik egy ilyen per után...a terhelt meg hiába nyilvánvaló, hogy elkövette a bcs-t, akkor se fogja megkönnyíteni a nyomozóhatóság munkáját, mondjuk erre sztem az ügyvédeknek is van bőven ráhatása...

Na, de ez nagyon off itt, majd az orrunkra koppintanak miatta :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#17036) koncsik válasza mike1334 (#17035) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Bocsi ezt nem lehetett kihagyni... :R Nintendo off topic-ban folytatható, nagyon érdekes (és nem tiltott).

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#17037) tl-x válasza koncsik (#17036) üzenetére


tl-x
őstag

:C Köszi. Mert már kezdtem unni. :DD

(#17038) Alvin_ti4200 válasza Dreimus (#17029) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ez tényleg jó ár, ráadásul szürke :) Van esetleg valami pletyka frissített Switch-ről? Most már két játék is van rá, amit jó eséllyel élveznék (kiindulva az ősrégi GameBoy-os élményeimből), a Donkey Kong Country és a Super Mario Bros. U Deluxe. Kizárólag kézikonzol módban használnám (bár nekem elég nagynak tűnik még mindig, de biztos megszokható, sehol nincs kirakva, hogy játsszak vele egy kicsit...), nem kötném ki se monitorra, se tévére. Vannak hasonló stílusú játékok, esetleg shoot'em up-ok (mint a régi R-Type és társai) Switch-re? A Zelda sajnos annyira nem izgat, ahogy a Super Mario Odyssey is problémásnak tűnik a 3D miatt.

(#17039) consono válasza Alvin_ti4200 (#17038) üzenetére


consono
nagyúr

Az Odyssey zseniális játék, kár kihagyni :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#17040) tl-x válasza Alvin_ti4200 (#17038) üzenetére


tl-x
őstag

Én is így voltam vele nem fogom tv-re kötni és nem a Zelda volt a nyitó játék rá. Most kb csak Zeldázok rajta kézimódban, tv-n meg a gyerekekkel Mario Kart, Donkey Kong, Mario. R-type dimensions és Skyforce?

[ Szerkesztve ]

(#17041) Norb79 válasza Alvin_ti4200 (#17038) üzenetére


Norb79
őstag

Szerintem se hagyd ki a kalaposmáriót, zseniális cucc.

(#17042) djozsi


djozsi
senior tag

Fentebb szó esett a cross platform play-ről Mortal Kombat 11-ben. Úgy néz ki a NetherRealm céljai közt szeerpel a dolog.

(#17043) 30z.Samu válasza djozsi (#17042) üzenetére


30z.Samu
félisten

Menő lenne. :D

Sic Parvis Magna

(#17044) #09990144 válasza djozsi (#17042) üzenetére


#09990144
törölt tag

És már azt is tudjuk, hogy a Switch port-ért a Shiver Entertainment a felelős : [link]

(#17045) 30z.Samu válasza #09990144 (#17044) üzenetére


30z.Samu
félisten

És az nekünk jó?

Sic Parvis Magna

(#17046) #09990144 válasza 30z.Samu (#17045) üzenetére


#09990144
törölt tag

Eddig nem hallottam róluk, szóval fogalmam sincs :D

(#17047) Madwe válasza 30z.Samu (#17045) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nekik biztos jó :D

(#17048) 30z.Samu válasza #09990144 (#17046) üzenetére


30z.Samu
félisten

Remélem legalább olyan munkát adnak ki a kezük alól, mint a Panic Button.

Sic Parvis Magna

(#17049) ayo válasza 30z.Samu (#17048) üzenetére


ayo
addikt

WB nem erről híres sajnos, PC portra is azt mondták hogy awesome, azt ez lett belőle.

http://jateknaplo.blog.hu

(#17050) 30z.Samu válasza ayo (#17049) üzenetére


30z.Samu
félisten

A minap láttam egy tesztet Youtube-on, két 150 ezer forintos videókártyát eresztettek össze 1080p-ben. Az eredményektől finoman szólva fel voltam háborodva. Most nem fogom leírni azt a kisregényt, amit odarittyentettem. :D De a lényege az volt, hogy botrányos, ami az elmúlt években megy PC gaming néven. Trágya optimalizálás, pofátlan árazás..tisztelet a kivételnek persze, mert még mindig van 1-2 fejlesztő, aki azért próbál normálisan optimalizálni. Momentán is van ugyan PC-m, de inkább érzelmi alapon és nem azért, mert nagyon megérné..

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.