Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-25 10:47:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55804) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Switch 2 (találgatós) topik újra megnyílt, hátha nem hiába ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Hozzászólások

(#14001) nxswitch válasza KOHO (#14000) üzenetére


nxswitch
senior tag

Szia!

Csak pletyka.

(#14002) nxswitch válasza oriic (#13998) üzenetére


nxswitch
senior tag

Life is Strange? Így Linux, IOS és Android után.

[ Szerkesztve ]

(#14003) ldave válasza KOHO (#14000) üzenetére


ldave
félisten

Semmi hivatalos dolog nem hangzott el az ügyben, a pletyka is csak a kijelzőről szólt.

A Slime draws near! Command?

(#14004) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#14005) gainwardgs válasza KOHO (#14000) üzenetére


gainwardgs
addikt

Jobb kijelző, nagyobb akkumulátor, nagyobb belső tárhely

(#14006) g@bo


g@bo
nagyúr

üdv

valaki benevezett a pokemon-ra?? van még valami vehető cucc urak? :B

(#14007) bb.bocs válasza g@bo (#14006) üzenetére


bb.bocs
őstag

Én berendeltem pokeballal.aztan majd sírok mikor kiadok egy vagyont érte. XD

(#14008) bb.bocs válasza gainwardgs (#14005) üzenetére


bb.bocs
őstag

Valós info vagy kacsa ...mondjuk rakhattak volna a mostani a egy full hd kijelzőt valtogathatos felbontassal. Kicsit a tv után nehezen nyelheto a 720p.

(#14009) szubrutin válasza bb.bocs (#14008) üzenetére


szubrutin
aktív tag

Meg a 32 Gb belso mem, es a kicsi akksi.

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#14010) consono válasza bb.bocs (#14008) üzenetére


consono
nagyúr

Értelmetlen lenne a FullHD kijelző, ez a SOC aksiról a 720p-t tudja normálisan meghajtani...

"In God we trust. All others must bring data"

(#14011) nxswitch válasza bb.bocs (#14008) üzenetére


nxswitch
senior tag

Rakhattak volna, sok más rengeteg dolgot is. De akkor nem 300$ lenne az ára. Nézd meg pl. ezt.

[ Szerkesztve ]

(#14012) nxswitch válasza g@bo (#14006) üzenetére


nxswitch
senior tag

Én, egy Eevee-re. :)

(#14013) koncsik válasza g@bo (#14006) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

+1

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#14014) g@bo válasza koncsik (#14013) üzenetére


g@bo
nagyúr

te is egy evee?

fallout shelter mennyi zsé szviccsre?

(#14015) bb.bocs válasza nxswitch (#14011) üzenetére


bb.bocs
őstag

de beteeg...

(#14016) tl-x


tl-x
őstag

Hétfőn veszem át a Switchet és Zeldát rendeltem mellé. Ha veszek még mellé egy játékot kártyán akkor azt már nem is tudom majd telepíteni mellé? Vagy azért marad a Zelda mellett hely a gépen, hogy a másik játék települjön/frissüljön?

(#14017) djozsi válasza nxswitch (#14012) üzenetére


djozsi
senior tag

Go go team Pikachu!

Nálam jelenleg az a helyzet, hogy újra beleszerettem a Dark Soulsba. Valahogy annyira más élmény handheldben játszani, újra teljesen elkapott. Épp most végeztem a Four Kings-el.

(#14018) djozsi válasza tl-x (#14016) üzenetére


djozsi
senior tag

Itt a játék a kártyáról fog futni, nem kell átmásolni a belső tárhelyre, oda csak a patchek töltődnek. Fog maradni hely más játékokra is, csak pártíz megát fognak elvinni a patchek.

(#14019) tl-x válasza djozsi (#14018) üzenetére


tl-x
őstag

Ez jó hír nem akartam memória kártyát is venni rögtön. :R

(#14020) djozsi válasza tl-x (#14019) üzenetére


djozsi
senior tag

Rögtön nem kell ha nem tervezel valami sok gigás játékot digitálisan megvenni. Nem túl nagy a belső tárhely, de a főleg fizikai hordozón veszed a játékokat, azért egy ideig mindenképp kitart. A lényeg, hogy kártyát tényleg ráérsz utólag venni, ha kezded kényelmetlenül érezni magad a tárhelyen.

Egyébként most már nem olyan vészesek az SD kártya árak szerencsére, egy64eset/128asat simán lehet kapni 5/10ezerért és a 128as már tényleg untig elég. Mondom ezt úgy, hogy nekem egy 400as van benne, de egyrészt digital only játszom, másrészt pedig egy kis odafigyeléssel elférnék én is 128on.

(#14021) SityiSXT válasza djozsi (#14020) üzenetére


SityiSXT
őstag

Azért akad pár játék, ami sok gigabyte-nyi patchet szed le, a Doom például 8-at, de a Starlink is azzal kezdte, hogy akkor 6 GB uccu le (és ez a dobozon is rajta van). De általában tényleg nem sokat kérnek a kártyás játékok.

(#14022) DM-Fan válasza SityiSXT (#14021) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Abszolút így van! Két hete van meg a gép, az első játékom a Doom lett, kártyásan. Bepattintottam a kártyát, felpatch-elte magát, plusz letöltöttem még E-Shop-ból az ingyenes Fortnite-ot és hopp, a belső tárhely felének búcsút is intettem. Alapvetően én is kártyás játékokat tervezek venni a géphez, de ha nem így tennék, igen gyorsan kinőném, de még így se kizárt, ha rászoknak a fejlesztők az ilyen patch-méretekre, mint amilyen a Doom-é volt.

Get Moded!

(#14023) djozsi


djozsi
senior tag

Azért azt tegyük hozzá, hogy a játékok töredékénél van ilyen sok letöltés a dobozos mellé és ezeknél ez mindig fel is van tüntetve a dobozon. Legalábbis amennyire én tudom.

(#14024) djozsi


djozsi
senior tag

Indult egy kisebb sale az eshopban, elég sok indie-t leáraztak, érdemes körülnézni annak, akit érdekelnek az ilyen játékok.

(#14025) gainwardgs válasza bb.bocs (#14008) üzenetére


gainwardgs
addikt

Fullhd-re édes kevés ez a hardver ;)

(#14026) fuddle


fuddle
újonc

Sziasztok!
Erősen gondolkodom egy switch vásárlásán, de előbb tanácsot szeretnék kérni. Elnézést a dologért, biztos kiderülne ez meg az a 14000 hozzászólásból, de talán így egyszerűbb :) Az elmúlt kb 4 évben kezdtem el foglalkozni a kézi konzolokkal, psp, ds lite, majd ps vita volt a sorrend. Azért esett rájuk a választásom, mert sokat utaztam és éltem különböző országokban, de sehol sem annyit, hogy pl vegyek egy tv-t és egy asztali konzolt, mindig az volt a lényeg hogy mobil maradjak, elférjek abban a táskában amivel érkeztem. Nem útközben játszom, hanem otthon, ágyban, kanapén, dohányzás közben az udvaron stb stb.
Tehát a lényeg, kézi konzolként használnám a switchet, de értelemszerűen kb folyamatos töltési lehetőség mellett, otthon. Megéri?
Értem ez alatt azt is, hogy mennyiben von le pl egy zelda értékéből az, hogy nem nagyképernyőn élvezem, hanem elképzelhető hogy sose fogom úgy kipróbálni? És mielőtt egy 2ds-t vagy 3ds-t ajánlana valaki, az volt a terv, de túl régóta játszom 5-10 éves nem pont aktuális, vagy nem épp modern játékokkal és a switch-ben pont ez csábított, hogy pl a legújabb nba játékot is kipróbálhatom ha épp ahhoz van kedvem.
Köszi előre is a segítséget!

(#14027) djozsi válasza fuddle (#14026) üzenetére


djozsi
senior tag

Amit leírsz az alapján a Switch az ideális választás, ennél erősebb kézikonzol jelenleg nincs a piacon, ezen fogsz tudni a leginkább "modern" játékokkal játszani handheld módban.
Én a Zeldát úgy 50%ban handheldben játszottam, teljesen jól fut úgy is.
Tényleg fura a szokásos handheld élmény után ilyen kaliberű játékokkal játszani handheldben, de ez inkább kellemesen fura, semmint zavaró.
Szerintem az alapján, amit leírtál a Switch jobb választás, mint a 3DS.
De persze az igazán ideális az lenne, ha mindkettőt beszereznéd... :)

(#14028) koncsik válasza fuddle (#14026) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ideális esetben le kellene szokni a dohányzásról (semmi közöm hozzá, csak nehéz lehet a Switch-et irányítani... bár ha a Vita-val nem volt gond...)
Igazából azért a 3DS-re is jelennek meg új játékok, elég jók.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#14029) Aki21


Aki21
aktív tag

Sziasztok. Létezik olyan átalakitó amivel az usbs headsetem betudnám üzemelni switchen? Olyasmire gondolok ami a 3.5ös jackbe bemegy és usb anya lesz belőle ugy hogy a mikrofon is működjön. Mert ebay meg alin találtam ilyesmit de nem hiszem hogy azon menne a mikrofon is

(#14030) SlayerSub válasza fuddle (#14026) üzenetére


SlayerSub
tag

Én ugyan igy használom csak a switchemet, otthon kanapén, mindig handheld módban. Tökéletes erre a célra, szerintem nem fogd megbánni.

(#14031) fuddle válasza djozsi (#14027) üzenetére


fuddle
újonc

Annyi időm nincs :) A meglévő konzoljaimon is nagyjából igyekeztem bepótolni minden érdekes címet, nem volt kevés, 3ds-en is rengeteg lenne. Természetesen érdekel amúgy a gép és tudom hogy jelennek még meg rá remek játékok (még vitára is, pedig az már eléggé halott ellentétben a 3ds-el), de most valahogy pont arra vágyom amit írtál, hogy nem handheld élmény egy handheld konzolon.
Köszi szépen a megerősítést :)

koncsik-nak pedig annyit, hogy eddig nem volt gond, pláne pl egy jrpg esetében ahol nem markolod veszetten mindkét kezeddel a gépet :) De ez a dohányzás csak egy példa volt, ha a környezetedben más épp nem bagózik, de te azért elszívsz néha egy cigit, elég uncsi tud lenni kinn állni egyedül, olyankor más a telefonját nyomkodja én inkább egy konzolt.

(#14032) consono válasza fuddle (#14031) üzenetére


consono
nagyúr

A Switch azért méretben jóval nagyobb, nem bírom elképzelni, hogy egy kézzel hogyan tartod. Főleg, ha közben a kontrollert is használni akarod :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#14033) vito555


vito555
tag

Sziasztok!
Nincs véletlenül elfekvőben valakinek egy eladó 8Bitdo Wireless Bluetooth Receiver

Előre is köszönöm.
üdv:vito555

𝄢

(#14034) maximilian4


maximilian4
addikt

Sziasztok!
Dokkoló nélkül mennyi a reális használt ára egy ilyen konzolnak?

Maxi

(#14035) torik


torik
senior tag

Kicsivel több mint egy hónap és 115 óra played után kitoltam a BotW-t.Összességében tetszett (bár ez kézenfekvő ennyi beleölt idő után :D ) nem kezdem el sorolni a pro és kontrákat, kiemelnék egy dolgot ami elvitte a hátán az egészet: nem fogták az ember kezét játék közben, a fő küldetéseket leszámítva mindenhol adtak egy alapot hogy merre és mit/kit kell keresni aztán jónapot, gyere vissza ha megvan :D nagyon jól rávezették az embert a dolgokra anélkül hogy túl sokat árultak volna el, igazán megvolt az oldschool rpg fílingje a dolognak ilyen tekintetben, le a kalappal :) persze meg lehetne nézni neten mi hol merre, de azzal pont a lényeget hagyná ki az ember :D igaz egyszer-kétszer nem ártott volna lecsekkolni ezt-azt, például volt vagy 50 korok seed nálam mire mentem leverni Ganont, hogy ezeket be lehet cserélni inventory helyre teljesen elkerült.

Egy szó mint száz, nem sok szószoros értelemben vett szerepjátékos elem volt a játékban, mégis valahogy az az érzés jött át :D

Ja amúgy egy Lynel nem sok, annyit nem sikerült leölnöm :DDD azért az durva hogy inkább küzdenék meg újra és újra a végső boss-szal mint azokkal a dögökkel :D ha majd lesz kedvem ránézek hogy érdemes leverni őket + pár küldetést amit nem fejeztem be.

All that and a bag of chips

(#14036) Sirandrish válasza torik (#14035) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Csak Parryzni kell megtanulni, és a tenyeredből esznek azok is :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#14037) bb.bocs


bb.bocs
őstag

pro controllerrel miért nem lehet felkelteni a switchet? :P

(#14038) Youri válasza bb.bocs (#14037) üzenetére


Youri
veterán

MIért ne lehetne

RTX ON

(#14039) Scholes9 válasza Youri (#14038) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Na ezt én sem értem, főleg azért, mert mindig így csinálom :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14040) bb.bocs válasza Youri (#14038) üzenetére


bb.bocs
őstag

mert hiába nyomkodom, keresi a jelet és nem történik semmi. bár lehet egyszer nyomkodni kell és mitán már megtalálta a gépet utána megy...

[ Szerkesztve ]

(#14041) koncsik válasza bb.bocs (#14037) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

A Home button-t kell nyomva tartani (akkor működik, ha már szinkronizálva lett a Switch és Pro Controller korábban).

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#14042) bb.bocs válasza koncsik (#14041) üzenetére


bb.bocs
őstag

aha. korábban lett, de utána a készüléket kikapcsoltam, majd be, és utána csak kereste a jelet.

(#14043) wandor0930


wandor0930
aktív tag

Sziasztok!
Mostanában én is elkezdtem érdeklődni a switch itán.
Nem volt még semilyen konzolom, nem vagyok az a sokat gép előtt űlő/játszó típus, de ennek a hordozhatósága felkeltette az érdeklődésem.
A legtöbb dolgot már megkérdezték előttem, de egy-két kérdésem azért maradt.

Vásárlással black friday-t megvárnám, 10-20% közti leárazazással már a használtak árában lenne.

Kártyás játékokat vásárolnék inkább, de azt írtátok az összefoglalóban, hogy a használtból baj lehet. Ezt tudnátok részletezni?

A másik az előfizetés, erre csak akkor van szükség ha másokkal játszanék?

Hirtelen azthiszem ennyi :)

(#14044) Madoc válasza torik (#14035) üzenetére


Madoc
veterán

Én meg direkt vadásztam őket de mindig elfogytak:D Kellett az alapanyag belőlük ruhafejlesztésre. Meg a fegyvereik is szuperek, különösen az 5lövetű íjak.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#14045) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#14046) boost válasza wandor0930 (#14043) üzenetére


boost
addikt

"Kártyás játékokat vásárolnék inkább, de azt írtátok az összefoglalóban, hogy a használtból baj lehet."

ezt hol találtad?

[ Szerkesztve ]

(#14047) djozsi válasza wandor0930 (#14043) üzenetére


djozsi
senior tag

Kártyás játékos rész ha tényleg szerepel az összefoglalóban, akkor ki kéne onnan szedni, felesleges pánikkeltés. Egyébként annyiról van szó, hogy hackerek észrevették, hogy a játékkártyáknak egyedi azonosítója van, ebből pedig ügyes sajtósok levezették, hogy a Nintendo ki fog bannolni, ha használt kártyát veszel és azt előtte lemásolták. Soha senkivel nem történt ilyesmi.

Online előfizetésre akkor van szükséged, ha online szeretnél játszani. A single player része működik a játékoknak nélküle is. Illetve a free2play online játékok működnek online előfizetés nélkül is.

(#14048) petymek válasza wandor0930 (#14043) üzenetére


petymek
senior tag

Red Friday Media M. akciót figyelj. Tavaly is a legjobb volt. Bár év közben még jobb áraik is voltak.
Kártyás játékot vásárolj újat, vagy teljesen megbízható eladótol, aki okosítás nélkül használja a konzolt.
Mivel már HDD támogatás, emunand és sok más van a konzolra, a nintendo egyebet nem tud csak nagyon keményen tiltani a "tév" útra került usereket.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#14049) petymek válasza djozsi (#14047) üzenetére


petymek
senior tag

Ha valaki mégis tiltásba fut egy ilyen miatt, akkor te személyesen biztosítasz neki egy új konzolt?

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#14050) wandor0930 válasza boost (#14046) üzenetére


wandor0930
aktív tag

A nintendo partnerek kép után, kb az utolsó 1/3ad-ban.

"Használt kártyák vásárlása
Óvatosan, különösen külföldről. Könnyen tiltott gépet eredményezhet egy dump-on átesett kártya online használata. Thx@petymek"

Értem, szóval akkor erről még megoszlanak a vélemények.
Kicsit még olvasgatok, de akkor lehet maradok az eredetieknél, ahogy nézegetem egy-két kivételt leszámítva nincs olan egetrengető különbség.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.