Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-25 10:47:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55804) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Switch 2 (találgatós) topik újra megnyílt, hátha nem hiába ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Hozzászólások

(#36101) 30z.Samu válasza oriic (#36081) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az mekkorát szólna, ha lenne egy program, hogy a megvásárolt gépekben is kicserélik a kijelzőt. De hát ez hiú ábránd, tudom. :D

Sic Parvis Magna

(#36102) hszilard666 válasza mike1334 (#36095) üzenetére


hszilard666
veterán

Engem nem érdekel :D

Mocskos munkanélküli félcsöves vagyok, de vissza fogok vinni annyi üveget hogy meg tudjam venni a konzolt! :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#36103) mike1334 válasza hszilard666 (#36102) üzenetére


mike1334
veterán

Ahhoz sokat kell inni :D
Ha annyi pénzem lenne, amennyit elittam, elinnám :P

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#36104) -Nándesz-

Aki esetleg még nem hallotta, most fut QubicGames akció.

https://qubicgames.com/17/

A lényeg annyi, hogy amennyiben általuk megjelölt 4 játék közül legalább egy már megvan, akkor sok másik játékuk 1,7 vagy 0,17 €-ért bezsebelhető.

Nekem egyikse volt meg, de az ingyenes Coloring Book "megvásárlása" után, már ezek az árakat láttam én is eshopon. Mana Sparkot, Not Not - A brain buster-t és a Dex-et vettem meg, ennyit megértek.

(#36105) hszilard666 válasza mike1334 (#36103) üzenetére


hszilard666
veterán

Jó volt, felnevettem, köszönöm! :DD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#36106) EmThor válasza -Nándesz- (#36104) üzenetére


EmThor
addikt

Köszönöm, Dex asszem magyar feliratos ráadásul.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#36107) zkxdn


zkxdn
őstag

Ha marad a méret kb így nézhet ki a Switch Pro
Szerintem lesz vagy 500 della :DDD Next gen konzolok is elmennek annyiért

[ Szerkesztve ]

(#36108) Crus válasza zkxdn (#36107) üzenetére


Crus
őstag

Vicc. Handheldnek, az 6.2 is kényelmetlenül hatalmas. Ráadásul Samsung OLED 720p kijelzőről írogatnak, ami 2021-ben a vállalhatatlan és a szánalmas között van félúton.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#36109) gainwardgs válasza zkxdn (#36107) üzenetére


gainwardgs
addikt

Csakis rtx-el :DDD

(#36110) hszilard666 válasza Crus (#36108) üzenetére


hszilard666
veterán

Szerintem nincs baj a felbontással. Sok órát tettem egy csomó AAA játékba handheld, és nem láttam pixelesnek. Úgy hogy retinás macbookot nyúztam évekig, valamint szintén nagy pixelsűrűségú OLED iphone om van. Én a szép színek miatt ünnepelném az OLEDes switchet! :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#36111) taki01 válasza Crus (#36108) üzenetére


taki01
őstag

Egy ilyen retro fekete fehér crt-vel lenne legjobb az új switch :D :D :D

(#36112) zkxdn válasza hszilard666 (#36110) üzenetére


zkxdn
őstag

Ha marad a ház mérete, a kijelző meg 7inch és OLED lesz, így a káva csökken mintahogy képen is vízionálta az IGN, akkor én is várom sok szeretettel. Bár remélem az árral nem szállnak el. Mondjuk ez attól is függ miben lenne még jobb a standard switchtől. 200 dolcsi a Lite/300 Standard Switch/400 a Pro-ért szerintem Fair lenne :))

(#36113) Wesder válasza zkxdn (#36112) üzenetére


Wesder
félisten

Nintendo-ról beszélünk, lesz az 500$€ ugyan úgy, mint a màsik 2 nagykonzol.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#36114) Silεncε válasza Crus (#36108) üzenetére


Silεncε
őstag

Mégis mi a francra nem elég egy kezikonzolban a 720p?

[ Szerkesztve ]

(#36115) 30z.Samu válasza Crus (#36108) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szerintem elég a 720p, nyilván örülnék ha nagyobb lenne, de elég a 720p is.

Sic Parvis Magna

(#36116) horkovy24 válasza Silεncε (#36114) üzenetére


horkovy24
senior tag

Ezen a méreten szerintem mindenre elég! Nyilván a Samsung által gyártott kijelzők sokkal szebb színekkel operálnának (ha igaz) mint a jelenlegi Switchekben. De a 720p szerintem elég persze nyilván jobb az 1080p. Én amiben igazán remélem hogy fejlődni fog a konzol és jobb lesz a helyzet az a belső tárhely!!!!! Ez a 32Gb 2021-ben több mint siralmas hozzáteszem már a Wii U-nál is az volt! :R

Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

(#36117) Quinine911 válasza taki01 (#36111) üzenetére


Quinine911
aktív tag

nagyon röhögök :D

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#36118) Crus válasza Silεncε (#36114) üzenetére


Crus
őstag

Egyrészt, hogy ne rohadjon ki a szemem, ha ránézek. Másrészt így a VR része a konzolnak továbbra is használhatatlan a kis felbontás miatt. Harmadrészt nézz meg egy 7"-os telefont 720p kijelzővel, meg 2021-hez méltóval és megérted. Illetve ezt nem is tudod már megtenni, mert a leggagyibb okostelefonban sincs már 720p kijelző.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#36119) Crus válasza hszilard666 (#36110) üzenetére


Crus
őstag

A Switch-es excluk zöméért a tűzbe tenném a kezem. De a hardver az embertelenül kínos.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#36120) Peat;) válasza Crus (#36118) üzenetére


Peat;)
veterán

Szerintem még az is kijöhet hogy drágább a 720p kijelző mert senki más nem rendel ilyet. Pont ez a legrosszabb sokszor nem spórolás áll az mögött hogy mit választ a nintendo hanem elvek. Ezek az elvek meg néha túlmennek a határon..miért ne lehetne a fhd kijelzőn 720p-ben játszani ha nem bírja a hardware, nem értem az embereket az automatikus felbontás skálázás már most is benne van a játékokban sokszor a 720p kijelző mellett is lejjebb megy... Csak előnye lenne, hátránya nem a nagyobb felbontásnak.

(#36121) ooooobi válasza Peat;) (#36120) üzenetére


ooooobi
senior tag

Nagyobb felbontás, nagyobb fogyasztás, rövidebb üzemidö.

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#36122) Crus válasza ooooobi (#36121) üzenetére


Crus
őstag

Itt a nagyobb kijelző a nagyobb gond, mert az a fogyasztás zabáló és 7"-lal + káva ez így már minden lesz csak handheld nem.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#36123) Alexios válasza Crus (#36122) üzenetére


Alexios
veterán

De miért kéne hogy nőjön a káva? Manapság alig van a legtöbb telefonon, mai technológiával simán beferne nagyobb kijelző úgy hogy a készülék nem nő semmit

[ Szerkesztve ]

(#36124) tboy93 válasza Crus (#36118) üzenetére


tboy93
nagyúr

+1, lassan 10 éve is gáz volt már a 720p a telefonokon...

Engem személy szerint irritál az alacsony felbontás, utálom a szőrös betűket, recéket.

(#36125) Crus válasza Alexios (#36123) üzenetére


Crus
őstag

Nem kéne, hogy nőjön, nem is írtam ilyet, csak reménykedni merek, hogy a kijelző növelésével nem nő a készülék mérete, mert az katasztrófa lenne. Konkrétan én csökkenteném a Switch "Pro" méretét feltétlenül, mert nálam így egyáltalán nem életszerű, hogy bedugom a kabátzsebbe és előkapom, ha várnom kell valahol. (Az NDS-nél ezt simán megtettem.)

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#36126) trance89 válasza tboy93 (#36124) üzenetére


trance89
őstag

Azért ez erős túlzás, 2011-ben igazi luxusnak számított az akkori 4-4,5"-os kijelzőknél a 720p, a legtöbb ember örült akkoriban a "tűéles" 480x800-as WVGA kijelzőnek, mint én is

(#36127) Wesder válasza trance89 (#36126) üzenetére


Wesder
félisten

Szerintem is kicsit elnézte az évszàmot. Egyébként 2021 ide vagy oda, egy telefonba bőven elég egy FHD kijelző, nagyon max 2K. Ha jön Pro Switch, az szerintem màr FHD lesz handheld is, bàr ismerjük a Nintendo-ot, úgy hogy akàr lócitromot is adhat aranyba csomagolva.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#36128) ayo


ayo
addikt

nekem tök mindegy milyen felbontás lesz. bírja az x éves játékokat, az újakat ne 320p v mosott grafikával kelljen tolni és pl. egy Zelda Awakening ne droppoljon és már boldog vagyok. ha pedig nagyot szeretnék álmodni, akkor több belső memória, jobb akku idő és no drift.

http://jateknaplo.blog.hu

(#36129) Peat;) válasza ooooobi (#36121) üzenetére


Peat;)
veterán

A felbontás semmit nem számít szinte, a méret számít, mekkora felületet kell megvilágítani. Ráadásul ebben is nagyon gyenge a switch, kültéren használhatatlan, sokkal erősebb fényerőt kívánna a konzol.

De ebben is rengeteget fejlődött a technika a telefonok miatt és oled alapból kevesebbet eszik (beltéren). Itt lehet csűrni csavarni, nem értem miért kell kiállni a múlt mellett. Szerintem közös érdek hogy egy jobb és korszerűbb gépet kapjunk, ha már gyenge kicsit legalább a kijelző érje el a 3-4 évvel ezelőtti színvonalat...szerintem ez nem nagy elvárás.

(#36130) MasterMark válasza ayo (#36128) üzenetére


MasterMark
titán

Nem is a felbontás a lényeg, hanem hogy jó színei legyenek, jók legyenek a betekintési szöge, legyen elég jó fényereje, de kis fényerőn is jók legyenek az előbbi paraméterei, ne tükröződjön, stb.

Peat;): A felbontás a processzor energiafelhasználásánál számít nem konkrétan a kijelzőnél, mert ha több pixelt kell kirajzolnia, akkor többet fogyaszt. Egy mobil is jobban merül ha 4K-ban kell a kijelzőben kirajzolnia mintha csak 1080p-ra van állítva, hiába ugyanaz a kijelző.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#36131) ayo válasza Peat;) (#36129) üzenetére


ayo
addikt

Nintendo :B Lehet, de inkább nem.

http://jateknaplo.blog.hu

(#36132) ayo válasza MasterMark (#36130) üzenetére


ayo
addikt

na engem ez pl. nem mozgat, csak amiket írtam :B Monitornál elvárás, itt nekem bőven jó, van elég más gondja sztem a hardvernek.

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#36133) Peat;) válasza MasterMark (#36130) üzenetére


Peat;)
veterán

Most a kijelzőről volt szó. Attól hogy mi a felbontása a processzor/gpu akár 320p-t is kinyomhat rá ha csak annyit bír.
Csak éppen pont ez az a konzol ahol sok egyszerűbb grafikás játék van ami alapból nem gyilkolja a cpu/gput, mehetne a nagyobb felbontás.

No de elfáradtam, nintendo úgyis megoldja "okosba" valami kínai beragadt raktárkészlettel aminek már a szavatossága is lejárt.. :D

(#36134) Silεncε válasza ayo (#36132) üzenetére


Silεncε
őstag

Én bőven meg lennék elégedve a 720p-vel is, csak lenne 60fps.. nekem ezerszer többet számít a fluidsága, minthogy a pixeleket számoljam (ezért játszok XS-en is mindent 60fps módban, mégha úgy csúnyább is)

(#36135) MasterMark válasza ayo (#36132) üzenetére


MasterMark
titán

Ennek nincs köze a hardverhez, egy jó kijelzőt bármikor belerakhatnak az nem hatna a többi dologra. Maximum drágább lenne a konzol.

Peat;): Igen ez igaz. De a skálázás mindig rosszabbul néz ki, mint a natív felbontás.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#36136) tboy93 válasza trance89 (#36126) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kis sarkítás volt benne igen, viszont én már 2013-ban középkategóriás telóban FHD kijelzővel nyomtam. Hozzáteszem, a mai napig elég nekem az FHD mobilon, a mostani 6.4"-on is, viszont a 720p szerintem vicc kategória manapság.

(#36137) ayo válasza Silεncε (#36134) üzenetére


ayo
addikt

60 FPS is csak ott kell, ahol tényleg szükséges, nem gond a 30 FPS se, csak bírja, meg ne legyen annyira csúf. Az első évben is sok kompromisszum volt, miközben ez most a NAGY gép, ezt kéne csökkenteni és akkor nagyobb lenne a boldogság.

kijelzőre meg csak azt tudom mondani, hogy nézzétek meg a DS v 3DS életpályáját, X éve jobb telefon képernyők voltak fillérekért. meglepetés mindig van a Nintendónál, de hardverileg örök visszafogottság jellemzi, szóval majd jól meglepődünk, lásd Micro GBA, New 2DS vagy most a nem Switch, de Lite :)

http://jateknaplo.blog.hu

(#36138) consono válasza Crus (#36118) üzenetére


consono
nagyúr

Mi mi mi? Milyen VR részről beszélsz a Switchnél? Úgy emlékszem a Labo-s geget leszámítva szó sem volt itt VR-ről... 30dgk kicsit orrnehézzé tenné

"In God we trust. All others must bring data"

(#36139) ooooobi válasza EmThor (#36106) üzenetére


ooooobi
senior tag

Igazolhatom, switchen is van magyar felirat hozzá. Igaz pc-n régen végigvittem, de ilyen olcsón muszáj volt ide is megvenni, szerintem elég jó cyberpunkos 2d rpg, érdekes történettel, a harcrendszer kicsit egyszerü, meg rémlik a nehézség elég hullámzó, föleg az elején nehezebb. + Pont, hogy beállításokban lehet betüméretet is állítani, ezt minden switches játékban meg kéne oldania a fejlesztöknek sajna nem sürün gondolnak a handheld felhasználókra.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#36140) Rage47


Rage47
veterán

Nintendónál kicsit szigorúbbra venném a minőségellenőrzést, mert amit a Batman Telltale game alakított néha, az nem semmi :D Rengeteg töltés, akció közben is, szokásosnál is butább grafika, kicsi betűméret, stb. Oké, 3 fontot megért, de épp annyit. :D Ehhez képest a Botw valami más dimenzió.

(#36141) tboy93 válasza Rage47 (#36140) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az a játék mindenhol szarul futott.

(#36142) Rage47


Rage47
veterán

Persona 5 Strikers vélemények? Jól fut handheld módban?

(#36143) ayo válasza Rage47 (#36142) üzenetére


ayo
addikt

van demó belőle, amúgy jól fut.

http://jateknaplo.blog.hu

(#36144) Rage47 válasza ayo (#36143) üzenetére


Rage47
veterán

ja uh köszi.
még meg kell szoknom, hogy itt vannak demók :D

(#36145) cactuar válasza Rage47 (#36142) üzenetére


cactuar
aktív tag

Kicsit recés, de jól fut. Nekem amúgy egy kicsit csalódás a játék. Az elején nagyon tetszett, talán azért, mert ki voltam már éhezve a Persona élményre. 15 óránál tartok, és most kicsit beleuntam. Túl sok minden van leegyszerűsítve az eredeti Persona 5-höz képest. Itt pl a városban kb semmit se lehet csinálni, csak körberohanni az árusokon. A történet se ér fel az előzményhez, legalábbis az első 2 fejezet alapján, az első 2 jail ment le eddig.
Most egyelőre félreraktam, és folytattam a 3D World-öt, de majd egyszer folytatom.

(#36146) mike1334


mike1334
veterán

Nem lenne szabad posztolni róla, de ha már szó volt az új switchről, akkor elàrulom, hogy én már kaptam egy tesztpéldányt :D

Illetve megjött a "fan art" is:

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#36147) consono válasza mike1334 (#36146) üzenetére


consono
nagyúr

Eh, maradtak a keretek :(

;]

"In God we trust. All others must bring data"

(#36148) mike1334 válasza consono (#36147) üzenetére


mike1334
veterán

De legalább 8 col és fhd :P

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#36149) Crus válasza mike1334 (#36146) üzenetére


Crus
őstag

Jó látni, hogy másokat is megihletett ez a remekmű :R

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#36150) Wesder válasza Crus (#36149) üzenetére


Wesder
félisten

Màr a Switch elött is voltak ilyen teleszkópos controllerek, szóval nem újdonsàg.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.