Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-25 10:47:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55804) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Switch 2 (találgatós) topik újra megnyílt, hátha nem hiába ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Hozzászólások

(#46001) CactuS válasza markknight (#45999) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Akartam írni, hogy nem értem, hogy miről van szó, mert van dedikált rj45 rajta, de rájöttem, hogy ez csak az oled. Nekem nincs gond a letöltéssel.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#46002) markknight válasza CactuS (#46001) üzenetére


markknight
veterán

Igen, a V2 sajna nem tudja. (-hülyegyerek minek vett olyan régit, mondhatnátok) :D

Viszont vicces, hogy a pcmag coolt thingnek nevezi azt a tényt, hogy 2021-ben kapott a dock egy ethernet portot :D [link]

(#46003) markknight


markknight
veterán

Két dologra gyanakodom: Nincs hely és nem szólt a gép vagy rossz a memóriakártya és azért ilyen lassú.

[ Szerkesztve ]

(#46004) CactuS válasza markknight (#46002) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát, az almán még mindig nincs usb-c, szóval... :DDD

Wifin nem gyorsabb? Az átalakítókkal azért szoktak néha gondok lenni, én a laptopoknál se szeretem, inkább cserélem wifi6ra a belső kártyát, már ahol lehet.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#46005) markknight válasza CactuS (#46004) üzenetére


markknight
veterán

Én nem fogok átalakítózni, az biztos. Van egy bika routerem, hozzá egy gyors internet, minden eszköz villám gyorsan tölt, szór. 5ghz van csak, de ezt ismeri a Switch is.

[ Szerkesztve ]

(#46006) CactuS válasza markknight (#46003) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Memória kártyáknál van olyan, hogy sokkal lassabban ír, mint olvas, szóval az lehet hiba. Esetleg belső tárhelyre próbáld meg ugyanazt letölteni és akkor kiderül, hogy mizu.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#46007) ρσгτσ válasza CactuS (#46000) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Mármint joypad? Mindegyik RGB -s. Az alsó 3 az új.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#46008) Norb79 válasza markknight (#46003) üzenetére


Norb79
őstag

Nem, sajnos ez ilyen lassú. Ezen a platformon még a kártya és minimál patch az elterjedt, szóval a letöltés nem prioritás, ez nem pc/xbox/ps. :(
Amit írsz az viszont extrém lassú, ennél azért gyorsabb volt az én tapasztalatom a V1el, oleddel és a liteal is. V2-m pont nem volt/nincs, de szerintem ott is le kellene érjen 20-30 gigás játék egy nap alatt.

(#46009) markknight válasza Norb79 (#46008) üzenetére


markknight
veterán

Mondjuk a PS is ritka tré volt, bár ott alvó módban azért bikán töltött. Mindegy, akkor ezektől az eshopos vásárlásoktól elhatárolódom.

Erre a villogó dockra van valakinek ötlete? Most is itt mókáztam vele két-három percet, hogy felismerje a készüléket. De aztán az is lehet, hogy írok a kollegának akitől vettem, hogy nekem ez így nem pálya, vissza minden.

(#46010) Norb79 válasza markknight (#46009) üzenetére


Norb79
őstag

Olyankor egész pontosan mi történik? Kétszer fél mondatban említetted, hogy villog, meg utána vagy jó vagy nem, de ebből én nem értem mi lehet a hibajelenség.

(#46011) markknight válasza Norb79 (#46010) üzenetére


markknight
veterán

Kihúzom a dockból a gépet, játszok mondjuk 1 órát. Elrakom sleep módba majd berakom a dockba. Ilyenkor, ahelyett, hogy felvillana a töltés, fogja magát és bal alul a zöld vízszintes ledecske olyan 2-3 villanás/sec és nem csinál semmit. Kiszedem, visszarakom, ugyanez. Leszedem a joyconokat, akkor is. Ezt elpróbálom 6-7 alkalommal és újra megy, ha meg megint kihúzom és vissza, akkor folyamatosan jó.

(#46012) ρσгτσ válasza Norb79 (#46010) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Valami nagyon nem oké azzal a géppel, most így visszaolvasva. Cuphead csak 4.9 vagy 3.3 giga, attól függ melyik verzió. 9 óra alatt nem jön le, ott nagyon nem stimmel valami.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#46013) Norb79 válasza markknight (#46011) üzenetére


Norb79
őstag

Blinking Green Light On Switch Dock: What It Means + How To Fix (sortatechy.com)
Milyen kábellel van a dock áramra kötve? Vagy nem mozdult ki a kábel? Kevés az áram, ez a villogás annak a jele, szóval lehet nem gyári a töltő vagy csak simán elmozdult?

(#46014) bwoay válasza consono (#45990) üzenetére


bwoay
nagyúr

úgy értettem, hogy ahhoz képest fura, olyan aránytalannak tűnik, mintha össze akarna érni az analóg meg a d-pad. Aztán lehet, hogy csak optikai csalódás

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#46015) kislaci válasza Scarletiel (#45996) üzenetére


kislaci
senior tag

A Nintendo pró Controllert nem tudom pc-n is használni, illetve a dpadja katasztrófa. Ha valaki retro játékokat is játszik , vagy szimplán csak dpados játékot akkor jobban megéri az 8bitdo.

(#46016) consono válasza bwoay (#46014) üzenetére


consono
nagyúr

Szerintem csak optikai csalódás, nekem nem tűnik furának...

"In God we trust. All others must bring data"

(#46017) markknight válasza Norb79 (#46013) üzenetére


markknight
veterán

Gyári, nem hiszem, hogy kimozdult, jól beledugtam. Semmilyen más eszközzel nincs ilyen bajom. A céges laptopom egy újabb del, aminek a kábele szintén USB C-s, szóval abban van kakaó, de azzal is csinálta.

(#46018) markknight válasza markknight (#46017) üzenetére


markknight
veterán

*Dell

(#46019) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

ARK: The Survival Of The Fittest - Crossplay Prototype Teaser
Switch -re 2023 -ban érkezik.

ARK: Ultimate Survivor Edition | Nintendo Switch Trailer
50 dollár lesz.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#46020) markknight


markknight
veterán

Teljesen elfeledkeztem róla, hogy 24 hónap emagos garancia van a gépen. Ez 2022.11.28-án jár le. Lehet érdemes lesz bevitetnem, hogy nézzék meg.

(#46021) Rage47 válasza markknight (#46020) üzenetére


Rage47
veterán

Mindenképp szerintem.

(#46022) Joker1977


Joker1977
csendes tag

Sziasztok!Bocsi,hogy megint biztos hülyeséget kérdezek,de Ti profik vagytok és eddig mindig segítséget nyújtottatok.Szóval karácsonyra ajándéknak megvettem egy Oled modellt,stikában kipróbáltam,beállítottam accountot a gépre,működik rendesen.Viszont úgy láttam,hogy sok aksiidő már nincs a Switchen.Ha az ünnep előtt egy héttel feltöltöm teljesen,az elég,hogy szenteste legyen elég nafta a gépben?Illetve a lényeg:muszáj a dokkolóban tölteni a Switchet és a joyconokat,vagy elég csak a swithcre rátenni a töltőt (persze joy-connal együtt).Látom,hogy lehet külön switch töltőt venni,az erre lenne?

(#46023) Just486 válasza Joker1977 (#46022) üzenetére


Just486
senior tag

Ha alvó módba rakod a gépet, simán újra jelentőset merülhet egy hét alatt. Ha teljesen kikapcsolod (hosszan nyomni a felső gombot > power options > power off), akkor valószínűleg kellően töltve marad. Bármilyen töltővel tölthető, ami támogatja az 5 voltos profilt (ez a legelterjedtebb). Azt hiszem amúgy maximum 1,5 Ampert vesz fel a gép, de ez lehet változott.

A dokkoló meg úgy tudom bármilyen táppal működhet, ami támogatja a 15 voltos feszültséget legalább 2.6 áremerősség mellett.

That unconquered country we call the future.

(#46024) Joker1977 válasza Just486 (#46023) üzenetére


Joker1977
csendes tag

Köszi szépen! :R

(#46025) Exelsior24 válasza markknight (#46020) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Nekem is V2-es sima Switch konzolom van, és gigabites netem, de bármi játék letöltés percek alatt lejön simán WiFi-n, úgyhogy ott nálad lesz valami gond. Mivel elég pici a Switch belső tárhelye, így én is a belerakott microSD kártyára töltök le és telepítek mindent, de ettől függetlenül is gyors a letöltés, persze közel sem használja ki a sávszélességet, de mint írtam mérettől függően percek alatt letöltődik minden, még a nagyobb játékoknál sincs fél óra a letöltés, szóval nálad valami nagyon nem jól működik. :(
Amiket mások előttem is írtak, én is azokra gyanakodnék, belső tárhely nincs-e megtelve? Ha van benne microSD kártya, nem-e az okozza, hibás, haldoklik, vagy csak simán ilyen lassú sebességű, gyenge tudású. Ha pedig nem ezek okozzák, akkor tényleg lehet, hogy magával a konzollal van valami gond. :F

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#46026) markknight válasza Exelsior24 (#46025) üzenetére


markknight
veterán

Kártya lesz, csere után szépen lejött pl az OW2

(#46027) cSuwwi válasza Exelsior24 (#46025) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

A kapcsolatnál érdemes ellenőrizni, hogy 5 GHz-en kapcsolódott-e fel (ha közös neve van a wifinek mindkét frekvencián), mert nekem is volt, hogy valamiért 2.4-re ment fel és sokkal lassabb volt. Meg persze a távolság is számít az AP-tól, mennyire van tele az SD kártya (10%-ot illik üresen hagyni, vagy tényleg belassulhat), stb. Sok mindentől függ(het) a letöltési lassúság.

(#46028) markknight válasza cSuwwi (#46027) üzenetére


markknight
veterán

Megnéztem természetesen. Már csak a villogó dock probléma maradt, azt kell orvosolnom valahogy.

(#46029) Scarletiel válasza markknight (#46028) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Én amúgy nem tudom miért szarakodsz ezzel. Ha jól értem használt vásárlás volt. Nem azt kaptad amit ígértek, így én a helyedben az első nap kértem volna vissza a pénzem és vittem volna vissza a Switch-et a volt tulajnak. Ne hagyd magad átverni. Most meg már jó eséllyel azt fogja mondani, hogy nála minden rendben volt, ott a garancia tessék használni.
A szememben ez így gyanús az eladó részéről hacsak nem user error a dock villogás.

(#46030) morfondőr válasza markknight (#46028) üzenetére


morfondőr
őstag

Factory reset megvolt? Aktiváld előtte az online próbaidejét és a felhőbe felrakja a mentéseket, screenshotokat meg fel lehet rakni gépre. Nem vesztesz semmit.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#46031) Rage47


Rage47
veterán

Ez a Metro 2033 Redux mekkora tákolmány :D 2 eurót megért, amennyit adtam érte, de hogy ez hogy kapott ilyen jó pontszámokat metacritic-en, azt nem értem. Tele van buggal, esik szét a játék, olyan az ember érzése néha. Egymásba folyó, beragadó zenék, átgondolatlan szakaszok. Plusz brutálisan sötét.

(#46032) ldave


ldave
félisten

Valahogy a kettőből kéne egy gépet összehozni :)

A Slime draws near! Command?

(#46033) markknight válasza Rage47 (#46031) üzenetére


markknight
veterán

Én azokkal soha nem tudtam hosszabb ideig játszani (aztán lehet nagy hiányosság)

(#46034) Rage47 válasza ldave (#46032) üzenetére


Rage47
veterán

Pont volt egy ilyen gondolatom ma, hogy jó lenne nagy OLED kijelzővel ez a Lite :) Meg persze hibamentes joyconokkal, vagy örök joycon garival.

(#46035) KOHO


KOHO
senior tag

Valaki játszott már Switchen a Mudrunnerrel vagy a Snowrunnerrel? Ha igen, akkor mi a véleménye róla/róluk?

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#46036) .LnB válasza Rage47 (#46034) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Lite Joycon-okat is ingyen javítják.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#46037) koncsik válasza KOHO (#46035) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

#37049t 2021-05-18 09:03:02
Snowrunner ma jelent meg. Nyomtam vele egy kicsit és a grafika kicsivel jobb mint a Mudrunner-nél volt. Az irányítás nem sokat változott inkább csak új gomb kiosztás lett. Látszólag stabil 30 FPS-el fut én még nem vettem észre dropot. Egy hibát viszont észre vettem, hogy némely bokrok és más kisebb objektumok amik az út szélén vannak lassabban töltődnek be. Gondolom javítva lesz majd később. Aki játszott a Mudrunner-rel annak nagy meglepetés nem fog okozni.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#46038) rakkimcer válasza KOHO (#46035) üzenetére


rakkimcer
tag

Mudrunner van meg és szépen fut
Nem vettem észre hibákat

(#46039) Rage47 válasza .LnB (#46036) üzenetére


Rage47
veterán

:R

(#46040) KOHO válasza rakkimcer (#46038) üzenetére


KOHO
senior tag

Csak azért kérdezem, mert a Mudrunner nekem is megvan, de mind handheld, mind dokkolt módban iszonyatosan laggol. Olyan fps droppok vannak, hogy az valami hihetetlen.

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#46041) kislaci


kislaci
senior tag

Hali, azt vettem észre hogy néhány játékban pl new super mario Bros u deluxe van egy minimális észrevehető input lag az 8 bitdo pro2 kontrollerrel. Switch pro controller minimálisan de gyorsabban reagál. Kérdésem, ha vennék hozzá egy 8 bitdo adapter2-t csökkenne e az input lag, vagy teljesen felesleges, mert ahhoz is ugyanúgy bluetoothon keresztül kapcsolódik?

(#46042) adalbert1 válasza ldave (#46032) üzenetére


adalbert1
veterán

:C
Én vevő lennék egy OLED lite gépre, kicsit nagyobb kijelzővel, de nem túl sokkal nagyobb mérettel.

(#46043) szpal17 válasza Rage47 (#46031) üzenetére


szpal17
őstag

PC-n játszottam a 2033-at majd gondoltam jó lesz switchen (Lite) folytatni.
Egyébként nagy bugokkal nem találkoztam, de a sötétség kegyetlenül béna. Konkrétan vannak részek, amiken úgy mentem át, hogy megnéztem jutúbon, hogy merre kell fordulni 10 lépés után, mert egyszerűen semmit nem lehetett látni a pályából.
Alig vártam a végét...soha többet switchen, töröltem azonnal. :DDD
TV-n mondjuk nem tudom milyen.

Most PS5-n játszom az Exodust, na az már egy más élmény... :K

(#46044) Rage47 válasza szpal17 (#46043) üzenetére


Rage47
veterán

Monitoron próbáltam tegnap, ott egy fokkal jobb

(#46045) ldave


ldave
félisten

A Gamepark webshopja miért ipari hulladék?

A Slime draws near! Command?

(#46046) taki01 válasza KOHO (#46040) üzenetére


taki01
őstag

(#46047) cactuar


cactuar
aktív tag

25 perces műsor lesz.

(#46048) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

a Crisis Core tényleg 60fps lesz switchen? :Y vagy csak a nagykonzolos trailert kapta a nintendo is?

Life, Uh, Finds A Way

(#46049) ρσгτσ válasza hombre[EU] (#46048) üzenetére


ρσгτσ
őstag

"In the meantime, all of the original’s assets are being replaced, with the updated versions utilizing Unreal Engine 4, the intention being to be “visually aligned and up to the standards of Final Fantasy 7 Remake,” according to Sato. To that end, the PC version will target an impressive 120fps while the PS5 and Xbox Series X|S versions will be 60fps (Sato didn’t elaborate on the Switch version but did say that there would be “differences” in the resolution and FPS)."

Én csodálkoznék, ha 60 FPS lenne.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#46050) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni abszolut laikusként.
Feleségem szeretne (nagyon :D ) egy switchet, legfőképp a pokemon játékokhoz (gyerekkori "trauma" :D ).
Rám maradt a megfelelő kiválasztása, de semmi ismeretem a témában.
Melyiket érdemes megvenni?
Gondolom a lightot hanyagoljam, marad a v2 és az oled.
Megéri az oled a felára?

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.