Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-28 22:36:34

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55804) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Switch 2 (találgatós) topik újra megnyílt, hátha nem hiába ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Hozzászólások

(#8001) adalbert1 válasza Dvix (#8000) üzenetére


adalbert1
veterán

Nem tudom, hogy csak trollkodsz, vagy tényleg érdekel, de egyelőre feltételezem, hogy az utóbbi. :)
Nintendo konzoloknál általában az exkluzív címek miatt éri meg megvenni őket, pl. az új Zelda és Mario semmi másra nem fog kijönni (oké, a Zelda még volt Wii U-ra, de Mario biztos nem lesz).
Abban igazad van, hogy Steam Sale-en olcsóbbak a játékok (de pl. minden indie cuccot, amit már más platformon ki lehetett játszani, itt sem vesz meg mindenki), és a kijelző nem Gorilla Glass, de szerintem ennek ellenére mindenki boldogan használja itt.
A storage-ból kifogyás ugyanúgy jellemző lehet PC-n és a többi jelenlegi generációs konzolon is.
Én ugyan nagyon ritkán viszem bárhova, de mióta a gyerekem megszületett, azóta egyszer nem játszottam TV-n, az Xbox One-om is monitorra van kötve, a Switchben így külön tetszik, hogy a lakás bármelyik pontján játszhatok vele, ha van egy szabad fél órám - szerintem ez nagyon jó innováció a Nintendo-tól, hogy az adott konzol egyszerre asztali és kézi konzol is.
Szóval, ha nem érted, hogy ez a termék miért nem jó, akkor valószínűleg nem te vagy a célcsoportja.

(#8002) adalbert1


adalbert1
veterán

Találtam még egy jó BF akciót, Pro Controller 16500 Ft az 576-nál, illetve a Splatoon 2 és ARMS is 13k (ezek úgy emlékszem, hogy a konzolvilágban is ennyibe kerülnek).

(#8003) planbmokus válasza Dvix (#8000) üzenetére


planbmokus
senior tag

Hess vissza PC-re! Remélem Te is beláttad, hogy ez nem a Te konzolod lesz, ne rontsd itt a levegőt...

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#8004) Adam_Shepard válasza Dvix (#8000) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Jól nekiszaladhattál, ha az eddigi 5 év és 70 hsz. közül ez az egyik. :N

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#8005) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

WWE 2K18 gameplay

Állítólag egy korábbi build, a megjelenéskor jön hozzá egy 24 GB-os frissítés.

Live-Die-Respawn

(#8006) boost válasza Dvix (#8000) üzenetére


boost
addikt

A játékok miatt. És konzolt játékok miatt veszünk. Idei két legjobb játék a kritikusok és persze szerintünk is a Switchre jelent meg. Ennyi. :C

(#8007) grosy válasza Sirandrish (#7983) üzenetére


grosy
senior tag

Ez egy annyira, de annyira felesleges siránkozás, hogy nem igaz. A készülék méretéből, mozgásalapú irányításából, amikor magát a gépet is kell forgatni és eleve a hordozható jellegéből fakadóan is, csak mc memória jöhet szóba. Ezt hasonlítgatni egy asztali konzol HDD-jéhez, puszta baromság. Igen, lehetett volna benne 256 giga is, de az úgy megdopta volna az árát, hogy 170.000 Ft lett volna az alapára. Viszont most vettem 128 gigás kártyát Black Friday-en 11.000 Ft-ért, és probléma megoldva.

[ Szerkesztve ]

(#8008) Adam_Shepard válasza grosy (#8007) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Most eltört a szemem.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#8009) aya válasza grosy (#8007) üzenetére


aya
addikt

Hát azt meg hol sikerült ennyiért :) ?

Jó ár.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#8010) grosy válasza aya (#8009) üzenetére


grosy
senior tag

Ebayről vettem. Viszont ha az valakinek nem megbízható, akkor most van az emagon 17-ért. 80m/s-os,de úgy tudom, hogy az is elég.

[ Szerkesztve ]

(#8011) woros válasza Dvix (#8000) üzenetére


woros
őstag

Azért mert a Nintendo minőségi játékokat csinál, amit csak - jelen esetben - Switchen tudsz játszani. Most a belsős címekről beszélek, nem multiplatformról.

(#8012) fogtunder válasza Dvix (#8000) üzenetére


fogtunder
nagyúr

próbáld meg a következőket, ha esetleg szeretnéd érteni, mi is az értelme:

felfogni, hogy ez egy konzol és nem egy tablet
felfogni, hogy a grafika nem mindenkinek elsődleges szempont a játékoknál
felfogni, hogy nem mindenkinek tudja órákra befoglalni az egyetlen tévét a nappaliban
megpróbálni magaddal vinni az asztali gépedet bárhová
Steamen Nintendo játékokat venni
PC-n Nintendo játékokat játszani

ennyire beszűkült és begyöpösödött álláspontról tanúbizonyságot tevő kommenttel még az Apple topikokban is ritkán találkozni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#8013) Dvix válasza fogtunder (#8012) üzenetére


Dvix
senior tag

Értem gyerekek! :P Én más szemszögből néztem az egészet ezek szerint! Tehát a legjobb h ha ezt kezembe veszem és élvezem a játékaikat! Régen én is marióztam, Nintendo konzolom is volt. A legjobb lesz hogyha kipróbálom személyesen, fekszik e nekem. Köszönöm a konstruktív véleményeket! :)

(#8014) Scholes9


Scholes9
nagyúr

15-ért látok akciósan új Mario Odyssey-t ingyenes szallitassal a nagy boltokban, ennyiért sem rossz vétel nem? Pláne, h aprón is kb 13-14 használtan...

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#8015) Madwe válasza fogtunder (#8012) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ráadásul az h hordozható nem csak azt jelenti, h vonaton, buszon, repülőn és munkahelyen uresjaratban is nálad lehet, hanem azt is h otthon az ágyban vagy a rötyin pl:)
Az meg h tabletnek nevezte... Hát pont az a lényege, h hosszú tartalmas aaa és indie címek vannak rá, nem pedig 5perces p2f f2p mobilvackok! Ráadásul az exkluzív aaa címek mind a legjobbak közé tartoznak...

(#8016) fogtunder válasza Dvix (#8013) üzenetére


fogtunder
nagyúr

többször írtuk már itt, hogy nem multiplatform címek miatt kell Switchet venni, mert azok többnyire kompromisszumosak más platformokhoz képest, tekintve hogy tényleg mobilos hardverről van szó, vannak limitációi. viszont a Nintendo idén kihozott rá két olyan játékot, amire úgy szórta a sajtó a 10/10 értékeléseket, mint szilveszterkor a konfettit és nem indokolatalanul. én pl. soha nem venném meg erre a Doomot, vagy a Wolfensteint, mert az nézzen ki brutálul és menjen 60fps-t, ezért szoktuk azt mondani, hogy második játékgépnek jó, mert olyan játékok jönnek rá, ami semmi másra és még be is tudod dobni a táskádba, ha úgy adódik.
és ezek mellett jönnek rá folyamatosan az indie címek, amiket sokkal jobb ezen játszani, fél óra Stardew Valley miatt nincs kedvem bekapcsolni a PC-t, a Switchért kinyúlok az ágy mellé az éjjeliszekrényre és bekapcsolom, amikor már nincs kedvem, visszarakom ugyanoda.
a játékok mondjuk tényleg förtelmesen dárágák, ezt sose szoktuk vitatni, de pl. a Zelda maximálisan megéri a pénzét.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#8017) Kvelstadt válasza Scholes9 (#8014) üzenetére


Kvelstadt
veterán

És az új tuti hogy nyalásmentes azaz te kóstolod meg elsőként. :D

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#8018) Dvix válasza Kvelstadt (#8017) üzenetére


Dvix
senior tag

Értem! Köszönöm! ;)

(#8019) fogtunder válasza Scholes9 (#8014) üzenetére


fogtunder
nagyúr

köszi, rendeltem is egyet :R

I hate morning people. And mornings. And People.

(#8020) koncsik válasza Dvix (#8013) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Én is ezt javasoltam volna, eddigi kipróbáló ismerőseimet általában meggyőzte :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#8021) grosy válasza grosy (#8007) üzenetére


grosy
senior tag

Még ehhez annyit, hogy érdemes igénytől függően minél nagyobb kártyát venni, mert az egy kártyás rendszer a támogatott:
Can I use multiple microSD cards with my system?
We recommend using a single microSD card with your Nintendo Switch console. If you run out of space, you can copy over all the data to a larger microSD card.

Keep in mind that downloadable software saved to multiple microSD cards cannot be combined later into a single microSD card.

Forrás:
[link]

(#8022) LaciGSM


LaciGSM
aktív tag

Mgvettem én is a Skyrim-et. játszottam vele kb 20 percet, hááát... csak nekem nem jön be?? valahogy semmi nem fogott meg benne....

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#8023) Tamáska88 válasza Scholes9 (#8014) üzenetére


Tamáska88
csendes tag

Dobsz egy linket kérlek szépen? Rendelek egyet én is :C

(#8024) Madwe válasza LaciGSM (#8022) üzenetére


Madwe
nagyúr

20 perc alatt mit vársz egy open wolrd játéktól:)? Annyi idő kb leerni az első faluba, talán a dungeonig, de ennyi...

(#8025) fogtunder válasza Tamáska88 (#8023) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Konzokszervize pl, ingyen szállítják.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#8026) Scholes9 válasza fogtunder (#8025) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Pont itt nézem és szoktam is innen rendelni, a hétvégén sztem be is adom a derekam :) Uhh 4500 a hivatalos tartó állvány ugyanitt, azt is rendelek :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#8027) Tamáska88 válasza fogtunder (#8025) üzenetére


Tamáska88
csendes tag

:R köszönöm

576-ra nyomultam rá, ott pont nem akcióztak rá

(#8028) rosejbli válasza Madwe (#8024) üzenetére


rosejbli
senior tag

20 perc alatt skyrimban a karakter kinézetének beállításával lehet végezni. :DDD

(#8029) Tamáska88


Tamáska88
csendes tag

Uraim,

Hülye kérdés azt mondják nincsen.. arra utaló információt nem találtam, hogy a pro joy force feedbackes?

(#8030) Scholes9 válasza Scholes9 (#8026) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Heh meg is rendeltem mindkettőt :D Már csak a gép kell, de az jön jövő héten, meg egy Mario Kart, de azt majd később :) Zelda meg az Odyssey elég lesz egy darabig :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#8031) scyllafren válasza Tamáska88 (#8029) üzenetére


scyllafren
senior tag

Rumble van benne, de force feebackhez (ha jol tudom) rogzitett alap kell, pl asztal vagy szek. Ami altalaban csak kormany es egyeb nagy kiegeszitokben van.

(#8032) adalbert1 válasza Dvix (#8013) üzenetére


adalbert1
veterán

Igen, a legjobb, ha személyesen kipróbálod valahol, és akkor eldől, hogy meggyőző-e ez számodra, kell-e neked.
Nekem pl. ez volt az első olyan konzol, amit a launch napján megvásároltam, pedig akkor a húzócímek közül még csak a Zelda jelent meg (és előtte pl. nem voltam egy túl nagy Zeldás sem), de azóta egyszer sem éreztem úgy, hogy megbántam volna - most pedig már egész jó kis választék van Nintendo címekből: Zelda, Mario Odyssey, Mario + Rabbids, Mario Kart, Splatoon 2, Arms.

Közben ha valaki esetleg 64-esnél nagyobb SD-t szeretne venni, akkor vannak az amazonon ismét jó akciók, pl. 128-as 36 euró (igaz, ez magyar áfával valamivel több lesz).

(#8033) Tamáska88 válasza scyllafren (#8031) üzenetére


Tamáska88
csendes tag

Köszönöm, már gép előtt vagyok, találtam is erre utaló irományt:

https://www.gamespot.com/forums/nintendo-fan-club-1000001/procontroller-have-rumble-29321213/

(#8034) koncsik válasza adalbert1 (#8032) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Köszi, vettem. :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#8035) Parson válasza Dvix (#8000) üzenetére


Parson
addikt

Talán a játékélményért?

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#8036) g@bo válasza adalbert1 (#8001) üzenetére


g@bo
nagyúr

azért van igaza. 100k ért én elvártam volna egy minőségibb dokkolót és üveget a gépre.

hja, black Fridddday, ja, nintendo switch ha 5000l le volt értékelve valahol az egy csoda, inkább áremelésből engedtek.

máson meg vicc, kiszórták az összes év közben nyakukon ragadt vackokat... :W

(#8037) fogtunder válasza g@bo (#8036) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nyilván nem fogják akcióba rakni, mikor a Nintendo nem bír eleget gyártani belőle. Plusz a Wii U után kell némi pénzt is keresniük.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#8038) grosy válasza g@bo (#8036) üzenetére


grosy
senior tag

Talán a TIME magazin cikke válasz ad a kérdésedre, hogy miért nem akciós:
[link]

(#8039) koncsik válasza grosy (#8038) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nem semmi :C

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#8040) adalbert1 válasza koncsik (#8034) üzenetére


adalbert1
veterán

Örülök, hogy valakinek tudtam segíteni vele :) - igaz, ahogy nézem, azóta már elfogyott.
Én még egy 4TB-os külső HDD-t akartam venni 100 euroért, de addig vacilláltam, hogy kifogyott, most még a 300 euros PS4 Pro-n agyalok nagyon, de úgy érzem, hogy olyan sokat nem adna a sima PS4-hez képest, illetve azt se lehetne túl sokért eladni (talán 40-50k)?

g@bo: igen, mondjuk a Gorilla Glass tényleg jobb lenne, de gondolom a Nintendo-nál is végiggondolták, hogy ha nem muszáj, akkor ne rakjanak bele. A dokkolóval nekem semmi bajom, igaz van, akinek karcolta a gépet - te mit hiányolsz róla, mit értesz minőségibb alatt? Illetve amíg ilyen jó eladásokat produkál, addig hülyék lennének akciózni, Xbox One X-re se nagyon voltak akciók pl.

(#8041) boost válasza adalbert1 (#8040) üzenetére


boost
addikt

Prot akkor vegyél, ha van 4K tévéd. Alatta tényleg nem érdemes. Meg esetleg ha sokat hajtod a régit, és lejárt a garanciád. Akkor garanciát is veszel vele.

[ Szerkesztve ]

(#8042) Scholes9 válasza g@bo (#8036) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nem lehet, h jobb ez így? Én néztem törés tesztet és baromi jól vizsgázott a kis konzol. Üveg képernyő egyből betört volna. Amúgy ettől függetlenül érdemes üveg fóliát rakni, eBay és társairól kb egy ezres ingyenes szállítással. Én rendeltem is három darabot akciósan gearbestről :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#8043) adalbert1 válasza boost (#8041) üzenetére


adalbert1
veterán

Igen, nagyjából én is erre jutottam. Az énemnek az a része, amire hat a marketing, az akciós árak, az egyből elkezd agyalni azon, hogy de jó lenne megvenni, de utána a racionálisabb oldalam általában időben közbelép: tavasszal, vagy nyáron szerintem eleve olcsóbb lesz a PS4 Pro, a jelenlegi normál ára szerintem hosszú távon nem fog maradni, ha 25%-kal drágábban már One X-et is kapni (tippre azt mondanám, hogy jövő ilyenkor akár 70k-ért is el lehet amazonról hozni BF alkalmával), nincs 4k megjelenítőm, illetve a gyerek születése óta a PS4 is csak a dobozában pihen, a legtöbbet a Switch-el játszottam - amiben ugye pont az tetszik, hogy a lakás bármelyik pontján tudok vele játszani egy fél órát-órát, de ha akarom, akkor nagyobb képernyőn folytatom a játékot.

(#8044) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Nem tudjátok mi van a Nintendotoday.com-mal?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#8045) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

Ejj ahogy latjatok ez is ilyen hanyas lett. De komolyan, kinek az okos otlete volt ez?!

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#8046) Sirandrish válasza g@bo (#8036) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Miért kéne árat csökkenteni egy olyan termékre amiből szinte hiány van a piacon?
Nem értem a logikát :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#8047) Aki21


Aki21
aktív tag

Sziasztok. Sikerült vennem végre egy switchet. Az lenne a kérdésem hogy mért van az hogy mobilnetre simán felcsatlakoztam de otthon a wifire nem akar csatlakozni. Jel van a wifinek. Nem lehet az a gond hogy a titkositás hogy wpa/wpa2 re van állitva?

[ Szerkesztve ]

(#8048) koncsik válasza Aki21 (#8047) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Érdemes megpróbálni egy hard reset-et, esetleg dokkolóból kivéve megpróbálni.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#8049) Aki21 válasza koncsik (#8048) üzenetére


Aki21
aktív tag

Nem dokkoloba van a switch. Az a bajom hard resettel hogy használtan vettem a gépet és ha hardresetelek kitörli az előző felhasználot és akkor nem lesz meg a mario odysee mert az ő felhasználojával van felhasználva a játék kodja.

Közbe átállítottam a routert . Engedélyeztem az 5 Ghz-et is és jó lett. Azért köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#8050) bakter24 válasza Aki21 (#8047) üzenetére


bakter24
őstag

Nekem is WPA2, az nem gond a Switch-nek, az esetek nagy részében az ilyesmi router gond, ismerttségi körben UPC-s technikolor routerrel volt hasonló (PC-vel gond nélkül ment, telefonoknak nem osztott IP-t valamiért, router ujraindítás egy ideig megoldotta), ha régi a router, érdemes cserét kérni/cserélni.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.