Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-25 10:47:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55804) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Switch 2 (találgatós) topik újra megnyílt, hátha nem hiába ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Hozzászólások

(#36401) hadam98 válasza ayo (#36400) üzenetére


hadam98
senior tag

Ha már kap új CPU GPU és kijelző akkor az már új gen nem? Konkrétan mindent kicserélnek.

(#36402) NyMRooD válasza hadam98 (#36401) üzenetére


NyMRooD
őstag

A PS4 pro és az Xbox series x sem volt új gen (persze ott az architektúra nem változott, de lehet itt sem fog).

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#36403) hadam98 válasza NyMRooD (#36402) üzenetére


hadam98
senior tag

Series X miért nem új gen? Az architektúra a DLSS miatt biztos új lesz.

(#36404) ayo válasza hadam98 (#36401) üzenetére


ayo
addikt

amíg az architektúra nem változik addig nincs szó új generációról.
DS majd 3DS is sok változatot élt meg komoly külső és belső upgrade-ekkel, itt is simán elképzelhető dolog, hogy évekig húzzák majd olcsóbb finomításokkal. sok potenciál van a gépben, lehet jól csinálni, de hogy a Nintendo mit fog, na azt soha se lehet tudni :)

http://jateknaplo.blog.hu

(#36405) Wesder válasza hadam98 (#36403) üzenetére


Wesder
félisten

One X-et akart írni. Ott sem vàltozott a CPU csak húzva lett, illetve több RAM-ot kapott meg 4x erősebb GPU-t.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#36406) KKaresz45 válasza hadam98 (#36397) üzenetére


KKaresz45
senior tag

Sok mindenben igazad van, én azért nem gondoltam hogy nagyobb upgrade lesz, mert az nagyobb befektetés a Nintendotól és jellemzően spórolósan oldják meg ezeket a hardveres dolgokat :) Új chiphez át kell tervezni az alaplapot, mindent. De ezek szerint valószínűleg meglépik. És még idén.

Viszont abban az értelemben nem lehet új gen, hogy kompatibilisnek kell lennie a Jelenlegi Switch-csel.

#36400 ayo: Ha most tényleg frissítenek mindent, akkor szerintem az még több lesz mint 2 év.

(#36407) hadam98 válasza KKaresz45 (#36406) üzenetére


hadam98
senior tag

Új gen miért ne lehetne kompatibilis? Más konzolnál is meg lett oldva :)

(#36408) Wesder válasza hadam98 (#36407) üzenetére


Wesder
félisten

Azért kérdéses a BC, mert a Nintendo-ról beszélünk.
Ők megtehetik hogy nem lesz kompatibilis, hanem újra kiadnak rà mindent is teljes áron.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#36409) ayo válasza KKaresz45 (#36406) üzenetére


ayo
addikt

hát nagyon szépen húzzák a dolgokat, hogy majd véletlenül a zelda-metroid páros miatt szépen mindenki eladhatja a mostani gépét, még akkor is ha csak sima upgrade lesz és nem Pro exkluzív :)

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#36410) KKaresz45 válasza Wesder (#36408) üzenetére


KKaresz45
senior tag

Igen, és az is hozzátartozik hogy elég komoly erőfeszítés és drága mulatság volt az a BC mindenhol. MS-nél egyenként kellett a játékokat Xbox One kompatibilissé tenni, Sonynál meg külön kompatibilitási módot kellett tervezni a PS5 APU-jába. Megoldható persze, de nem triviális és kérdés mennyibe kerül.

(#36411) NyMRooD válasza hadam98 (#36403) üzenetére


NyMRooD
őstag

Ahogy wesder mondta, Xbox One X-et szerettem volna írni, csak a kreatív névválasztás áldozata lettem :D

Csak jelentenék már be végre az új switch-et vagy szünnének meg ezek a pletykák, mert nagyon vennék egy switch-et, de nincs kedvem pár hónap múlva eladni.

[ Szerkesztve ]

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#36412) consono válasza NyMRooD (#36411) üzenetére


consono
nagyúr

Vegyél akkor most egyet, játszd ki a játékokat amik tetszenek, és meg van oldva a probléma. Jövő karácsony előtt biztosan nem jön új konzol, max ráncfelvarrás. Vagy vegyél Switch Lite-ot, ha nem igény a TV-n játék és még olcsóbban kijössz.

"In God we trust. All others must bring data"

(#36413) koncsik válasza ayo (#36409) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nintendo-t eladni? Csalódtam :DDD ;) :N

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#36414) NyMRooD válasza consono (#36412) üzenetére


NyMRooD
őstag

A mai hírek nem erről szólnak, de még ha OLED-es ráncfelvarrás lesz, azt is megvárnám inkább.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#36415) Mirman válasza NyMRooD (#36414) üzenetére


Mirman
őstag

Vegyél egyet használtan most és minimális bukóval biztos tovább tudsz rajta adni majd.

(#36416) Phoen|x


Phoen|x
őstag

Lite-ot lehet szerezni jelenleg már 60-65000-ért újonnan is.

Go Gunners!

(#36417) ayo válasza koncsik (#36413) üzenetére


ayo
addikt

Két Switch-et nem hiszem hogy lenne értelme tartogatnom

http://jateknaplo.blog.hu

(#36418) ceripapa


ceripapa
aktív tag

Azt azert mindenki tudja h a tegra x1 az kukazva lett. Szoval ha nincs tobb chip nincs nintendo sem , az uj chip valszeg jon de , ha olyan ps4 szint talan meglesz , de nem is 399 hanem majd 449 aron . A kijelzok olcsobbak lettek ram olcsobb lett , de a chupek dragulnak foleg hogy akkor volt miert olcson kapni a tegra-t. Persze ez az en velemenyem .

Gen valtas annyira nincs mert NV nek a xavier alatt is volt mobil little big koncepiója.

[ Szerkesztve ]

(#36419) koncsik válasza ayo (#36417) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:K :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#36420) ayo válasza koncsik (#36419) üzenetére


ayo
addikt

Wii-ből is egy fajtám van, N64/GC időkben nagyon szép változatok voltak, Switch azért nem érzem az erőt, de DS / 3DS változatoknál már megint más a helyzet, ott azért hasznos ha több fajtád van. Switch-nél egyelőre nincs semmi plusz, max. ha jön egy pro, akkor az gyorsabb és ennyi. egyediből is kevés van, mert azért sok csak egy sima verzió + matrica, amiket én nem számolok annak, de pénzileg se bírnám mondjuk :B

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#36421) koncsik válasza ayo (#36420) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nekem is a (3)DS (XL) verziókból van indokolatlan mennyiség :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#36422) ayo válasza koncsik (#36421) üzenetére


ayo
addikt

DS / 3DS -ben sztem olyan nincs. Valamelyiknek a kis kép az előny, gyorsabb, jobb a 3D, GBA kompatiblis, JP régiós és még hasonlók :) Azokból talán erre vagyok a legbüszkébb :B Gundam verziósat is jó lenne egyszer beszerezni, de valahogy nem volt rá időm vagy épp kedvem.

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#36423) Extremex


Extremex
tag

Sziasztok!
Ps4-ről átvittem switch-re a Fortnite accountom.
Az lenne a kérdésem,hogy láttam a hardveraprón Fortnite bundle letöltő kódot Xbox hoz,az esetleg switchen működik,belehet aktiválni?

(#36424) hadam98


hadam98
senior tag

Ugyan nem vagyok jártas a Monster Hunter játékokban de mindig is tetszettek így le szedtem a Rise demót. Kivittem a tutorial részt valamint az első legkönnyebb küldetést. Viszont csak nekem nehéz a játék? A középső küldetést próbálom megcsinálni de a sárkány konkrétan fél perc alatt be darált. :D A játék nagyon tetszik egyébként és meglepő de eszméletlen milyen szép és jól fut a kis Switch-en.

(#36425) adalbert1 válasza koncsik (#36421) üzenetére


adalbert1
veterán

Szintén, nálam jelenleg van 3 db DS Lite (igaz ebből kettőt elég használtan vettem, kb. nem is használom őket, csak egy nagyobb csomag része voltak, azért kerültek hozzám), 1 DSi, egy DSi XL (habár ezt sem használom, mert kicsit foltos a kijelzője), egy New 3DS és egy 3DS XL :)
Amin még gondolkozom, az egy GBA IPS mod, vagy venni egy készet, csak azt elég húzós áron láttam (200$).
Viszont csinálnak egész frankó dolgokat, pl. GBA SP átépítés sima GB szerű házba, ez szerintem nagyon menőn néz ki :)
Leginkább ilyen projekteken agyalok most, és helyhiány miatt egyre inkább a handheld vonal kerül előtérbe retro esetén is.

Visszatérve a topic témájához: Nekem most párhuzamosan van egy Lite és egy launch napján vett Switch is, de igazából én sem látom értelmét, hogy kettő is legyen itthon, csak még nem jutottam dűlőre, hogy melyiket kellene eladni, mert mindkettőben mást szeretek.
Az ideális gép számomra talán Lite méretű lenne, de dokkolható, és erősebb hardware-t és OLED kijelzőt kapna. :D
Az új modellnél megvárom a végleges specifikációkat, esetleg a megjelenést, és utána döntök majd, hogy kell-e nekem, megéri-e azt az árat, amit kérnek érte.

(#36426) koncsik válasza adalbert1 (#36425) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

"én sem látom értelmét, hogy kettő is legyen itthon" - több gyerek kell a családba :K (bocs, nem akarom másét a csalánba...pláne... na mindegy :B )
Juteszembeápdét: igaz, a gyerekek csak péeseznek meg ikszbokszolnak. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#36427) Sirandrish válasza koncsik (#36421) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Egyet aggyá má egy Ocarinával...idén még nem vittem végig, és nagyon úgyfest hogy már nem jön Switchre semmilyen formában :( :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#36428) scyllafren válasza hadam98 (#36424) üzenetére


scyllafren
senior tag

Minden szornyet meg kell tanulni, ez nem hack&slash, valamint minden fegyvernek mas a taktikaja. PC-n megvan a MonHun World, az a nagytestvere ennek, es komoly harcok vannak benne :)

(#36429) hadam98 válasza scyllafren (#36428) üzenetére


hadam98
senior tag

Azt a vízi sárkányt egyszerűen nem tudom meg ölni már úgy fel idegesített, hogy az hihetetlen. Szét daráltam már de nem hal bele... Blader-el tolom.

(#36430) Rony949 válasza hadam98 (#36424) üzenetére


Rony949
őstag

Erről szól az egész játék, hogy kitanuld a szörnyeket. Ha tetszik, én ajánlom a megvételét. :)

(#36431) hadam98 válasza Rony949 (#36430) üzenetére


hadam98
senior tag

Nagyon tetszenek az ilyen játékok, főleg ha van benne kihívás. Tegnap fel idegesített és annyit bele toltam, hogy le merült a Switch mondom este már nem várom meg még feltölt, majd ma.
Erősen gondolkodom a megvételén de nagyon sajnálom a pénzt rá mint minden játékért azért az a 19 ezer vagy mennyi az sok... Az a baj később se lesz nagyon olcsóbb tehát mindegy. Olvastam véleményeket azt mondják, hogy ez lett a legjobb Monster Hunter játék. Meg néztem még tegnap este az előzetest vannak benne nagyon érdekes és ötletes dolgok, szörnyek szóval... :D

(#36432) tboy93 válasza ceripapa (#36418) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az is lehet, hogy azért sem jelentik be, mert nem akarják még elkezdeni a gyártást, amíg ilyen "versengés" van a chipek piacán. Ráérnek. Én a helyükben amúgy is várnék, hogy lecsengjen a PS5/Xbox őrület.

(#36433) Sirandrish válasza tboy93 (#36432) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Pedig lehet nem járnának rosszúl, hiszen a másik két gépet nem lehet kapni :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#36434) tboy93 válasza Sirandrish (#36433) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az új N-t sem lehetne. Csodák nincsenek, nekik sincs titkos chip-gyáruk a dzsungelben elrejtve :D

(#36435) Peat;) válasza tboy93 (#36434) üzenetére


Peat;)
veterán

Az új N-hez szerintem nem kell annyira fejlett gyártósor...ott lehet több a kapacitás és pont így tudnának kaszálni. Lehet már gyártják is ezeket a konzolokat, attól függ mikor jön.

(#36436) Sirandrish válasza tboy93 (#36434) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Csodák nincsenek? A Switch maga egy csoda :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#36437) tboy93 válasza Sirandrish (#36436) üzenetére


tboy93
nagyúr

:U :DDD

(#36438) mirci18 válasza Lovi24 (#36377) üzenetére


mirci18
addikt

Nem rossz controller.
[link]

Ezt esetleg használja valaki.
Szükségem lenne egy olyan kontrollere ami olcsóbb de használható. Ritkán használnánk.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#36439) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Gondolkozom a Monster Hunter Rise előrendeléssel - a játék nagy részét solo-ban nyomnám, ez az eddigi MH játékoknál mennyire volt gáz? (Nem játszottam velük.)
Illetve, ha előrendelem, honnan lenne érdemes rendelni, hogy pénteken ki is hozzák?

(#36440) 3L1T3 válasza Balazs_ (#36439) üzenetére


3L1T3
addikt

Minden MH-t lehetett játszani egyedül, csak nehezebb tud lenni egy bizonyos szintig.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#36441) rakkimcer válasza mirci18 (#36438) üzenetére


rakkimcer
tag

lemaradt a link :)

(#36442) rakkimcer


rakkimcer
tag

Kicsit körbe jártam a témát

Monster Hunter World steamen 2018.08.09.-én jelent meg.
2020.03.15.-én volt egy 50% akció, amikor megvettem.
Majd jött hozzá az Iceborn kiegészítő 2020.01.09.-én €40-ért, 2020.04.20.-án vettem meg 34% kedvezményért.
Összegezve a játék kiegészítővel teljes áron PC-re bundle-ben most €60.
Megjelenéskor az alap játék €60 volt, most az ára €30.
Az első 30% feletti leárazás a fanatical oldalon 2018.11.17 (3 hónap után) €39,98-ért.
Az első 50%-os leértékelés a steam-en 2019.06.26(10 hónap után).
Szerintem érdemes várni vele egy ideig (lehet 3 hónap után lesz már akció), nézni kell milyen a reakció, hogyan fut switchen.
Ha jól fogy biztos lesz kiegészítő, hasonlóan mint a PC.
971 óra után azt tudom mondani nagyon jó a játék, de nem volt elsőre szerelem.
Virágbolti verziót próbáltam ki, pár óra után abbahagytam, nem tetszett, mert nagyon más volt mint addig bármi.
Pár hónap múlva újra elővettem és pár órás játék után megvettem, persze addig megnéztem sok videót a youtube-on.
Nehéz abbahagyni ha ráérzel a mechanikára, történet szál nem lényeges, csak körítés hozzá.
Ami adja sava-borsát, felszereld magad olyan cuccokkal, amivel már lesz esélyed a szörnyek ellen.
Rise abban máris jobb, mint amit eddig láttam switchre (csak pár hónapja van ilyenem), hogy nagy a térkép és folyamatos. Generations demot kirpóbáltam és gyorsan töröltem is.
Online előfizessél meg 4-n lehet csapatni, ami nagy segítség és móka.
Alap hunter worldben 36 nagy szörny és 5 térkép van, rise-ban 33 nagy szörny és talán 3 térkép lesz.
Nagyon várom a visszajelzéseket, videókat.
Ha nagyon üt, lehet nem várok az akcióval :)

(#36443) scyllafren válasza rakkimcer (#36442) üzenetére


scyllafren
senior tag

Kb nekem is ez volt, kiprobaltam, nem izazan tetszett, aztan kesobb megint elovettem, kiprobaltam par masik fegyvert es belejottem. Most meg mar Iceborne-ban zuzom, mint HBG clancker :) (full def)

(#36444) Quinine911


Quinine911
aktív tag

Látom Monsta Hunterről meg a csevej, én letöltöttem a második demot (az elsőről lemaradtam) de nagyon nem jött be, póbáltam ugrálni meg minden, de 1 perc alatt kinyírt az a genyó Monster, hiába ugráltam meg csapkodtam.

Pedig iszonyatosan érdekelt (volna) a játék, sok videót néztem meg cikket olvastam róla, de valahogy az a második demo nekem nem hozta meg a kivánt feelinget / sikert.

Nem tudom milyen nehéz lehet megtanulni, lehet tovább kellett volna gyakorolni.

[ Szerkesztve ]

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#36445) scyllafren válasza Quinine911 (#36444) üzenetére


scyllafren
senior tag

A lenyeg: figyelni kell a szornyet, hogy mikor mit csinal es milyen tamadas koveti. Pl hatrahuzza a fejet, akkor tuzet kop, vagy hasonlo. Ha pl balra lep, akkor farokkal fog csapni. Szinte minden tamadasnak van egy "wind-up"-ja, ami "beharangozza" hogy mit fog csinalni. Erre kell reagalni, es kiterni a megfelelo modon. Es ha ez mar megy, akkor a "szunetekben" sebezni.

"Egyszeru." :D

A legfontosabb mozgas a dodge, annak van par tizedmasodperc serthetetlensege, azt kell idoziteni, hogy pl pont akkor suhanjon el feletted a farokcsapas, amikor nem tud sebezni, es akkor van idod parat csapni utana.

(#36446) rakkimcer válasza Quinine911 (#36444) üzenetére


rakkimcer
tag

MH Worldben játszottam olyannal, aki megvette a teljes játékot Icebornnal együtt, addigra már jóval előtte jártam
próbáltam neki segíteni, de akámilyen fegyverrel próbálkozott nem jött be neki
nehéz hozzászokni, ha egy ütést elkezdesz, akkor annak van egy mozgássorozata, amíg az nem megy le, nem tudsz másik ütést indítani
próbálkozott heavybow gunnal, de az sem ment neki, szerintem azt hitte, olyan lesz majd mint FPS-ben, halomra lövöldöz vele mindent
nem látod az ellenfél health sávját sem, ha lenne olyan lehet, kitartóbbak lennének

(#36447) Rage47


Rage47
veterán

PS4-en régen próbáltam egy MH-t, de fél óra után töröltem, nagy káosz volt az egész ultramini betükkel és HUD részletekkel. Ha nagyon nem lesz más lehet kipróbálom Lite-on, persze ha nem olyan homály, mint mondjuk az Apex.

(#36448) rakkimcer


rakkimcer
tag

switchen van olyan alkalmazás, amivel egyszerűbben tudom kezelni a telepített játékokat
- mikor telepítettem, mérete
- listanézet, nem kellenek ezek a nagy méretű ikonok
- melyik van telepítve

(#36449) sgfool válasza Balazs_ (#36439) üzenetére


sgfool
tag

Én a konzolstúdiónál rendeltem elő, ahogy a korábbi előrendeléseket is ott adtam le, és eddig hála égnek soha semmi probléma nem volt, a megjelenés napján hozta a futár, sőt a persona 5 strikers esetében még előbb is jött a csomag.
Én nagyon várom a rise-t külön örülök annak, hogy switchre kijön egy új rendes epizód. Annak idején ps vitán a monster hunter freedom unite résszel találkoztam először. Az első pár óra alatt nem voltam tőle hasra esve, de aztán valami átfordult és kb 170 órát tettem bele, méghozzá solo módban, úgyhogy lehet egyedül is űzni, de fel kell készülni hogy sokkal keményebb menet lesz és hosszú is, ez bizonyos szint fölött kb 40 percig tartott a vadászat az idő limit pedig 45 volt.

(#36450) hadam98 válasza Quinine911 (#36444) üzenetére


hadam98
senior tag

Én tegnap óta próbálom megölni a vízi sárkányt (második küldetés a demóba) de nem tudom meg ölni. Van, hogy vagy 20 percig ölöm de olyan mintha végtelen élete lenne. Már vagy 10x neki estem vagy 3 órám benne van de komolyan mondom halhatatlan. A vicc az, hogy mivel nem tudom ki nyírni így meg vegyem-e a játékot mert nagyon tetszik de ha már a Demót se tudom ki vinni...? Most meg próbálok más taktikát hátha sikerül és ha igen akkor bontok egy sört :DD

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.