Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-28 22:36:34

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55804) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Switch 2 (találgatós) topik újra megnyílt, hátha nem hiába ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Hozzászólások

(#7001) ayo válasza koncsik (#6999) üzenetére


ayo
addikt

Én ezt értem, csak máshol egy ilyenért kemény büntetés járna, itthon meg mindenki vígan írogatta, hogy megkapta XY bolttól... nekünk nem para, de a boltosnak vagy a forgalmazónak már inkább :)

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#7002) koncsik válasza ayo (#7001) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Egyetértek. Nem véletlenül nem volt szabad játszani velük soha a hivatalos dátumig, ezt mindig be is tartottam, sose írtam, hogy én már játszok velük, bebebe. Őszintén szólva most jutott eszembe első alkalommal, hogy jó lenne kipróbálni minnél előbb, de ezt meg jól megérezték. :B
Hivatalos álláspontom szerint a GP-kal nem fordult elő ilyen, sajnos nem emlékszem, pont melyik volt a sok közül. :K
Gondolom nem csak a Nintendora gondolsz, PS4-en is volt ilyen tapasztalatom, előbb átvehettem egyik játékot, mint a hivatalos megjelenés, nem emlékszem melyik boltban.. Mi van akkor, ha olyan játékom van, amit nem is ebbe a régióba szántak, pláne a régiófüggetlenség óta, de neten megrendeltem és előbb megjött USA-ból, mint az itteni megjelenés (aktuálisan lehetne a Wolfenstein New Colossus arab országokból, de nem nekem) - kérdezném, de ezt már az off-topicban folytassuk, ha érdekes. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#7003) grosy válasza koncsik (#6995) üzenetére


grosy
senior tag

Persze, majd bemennek ellenőrizni egy bolt készletét...
Remélem csak ironizáltál, mert ha nem, akkor...

(#7004) LaciGSM válasza grosy (#7003) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

Ugyanez a helyzet velem is mint Koncsik fórumtárssal :D állítólag tényleg ellenőrzik.
Most a MArio miatt nagyon szigorúak, még pénzbüntetésről is hallottam! De ha csak a forgalmazó ilyesztgeti a boltot, a bolt akkor se kockáztasson! Kivárjuk a péntek éjfélt :D

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#7005) grosy válasza LaciGSM (#7004) üzenetére


grosy
senior tag

Még a NAV-nak is komoly engedély kell, hogy ellenőrizhessen, majd pont Nintendo hazai forgalmazója adja ki magát önjelölt hatóságnak :DD

(#7006) boost


boost
addikt

Én úgy gondoltam, hogy egy egy korán kiszaladt példány jót tesz a marketingnek, meghozza az étvágyat, ha valami hangadóhoz kerül. De nyílván a Nintendo jobban ért hozzá, és azért csinálja ő, mert ő jobban tudja, mint én.

[ Szerkesztve ]

(#7007) koncsik válasza grosy (#7005) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Aláirattak velük egy papírt, ami ezt lehetővé teszi. :(((
Nem lettek szimpatikusabbak... a SNES Mini ármeghatározása sem segített a megítélésükön...

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#7008) grosy válasza koncsik (#7007) üzenetére


grosy
senior tag

Ha ez igaz, akkor ez a leghülyébb cég ever :DD

(#7009) boost válasza grosy (#7008) üzenetére


boost
addikt

Ezt nem csak ők csinálják, hanem mindenki.
Azt is megértem, hogy zsákszám költenek marketingre, és annak pont úgy kell zajlani, ahogy ők azt megtervezik.
Ne valami béna fazékhangú pistike által feltöltött telefonnal felvett kicsomagolós, kipróbálós videó kerüljön fel elöször, majd terjedjen el a régióban a portálokon. Hanem profi videójáték újságírók profi cikkei, screenshotjai, videói.

[ Szerkesztve ]

(#7010) aya


aya
addikt

Fasza egy forgalmazó. Fenyegetőznek, túláraznak, semmit sem költenek reklámra. És keresztbe tesznek nekünk ahol tudnak, pedig belölünk élnek.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#7011) bakter24


bakter24
őstag

Láttatok valahol olyan Mario Odyssey bundle-t, ahol vagy a vörös tokkal vagy vörös Joy-Conokkal adják a játékot?

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#7012) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Kedves fórumlakók, menjünk át offolni a kocsmánkba, remélem Idave is ráér már, vége a munkaidőnek :DDD
KÖSZIIIIII :R :R :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#7013) koncsik válasza bakter24 (#7011) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

USA only a tokos bundle, ha jól emlékszem (értsd Switch piros Joy-Con-okkal és az Odyssey-vel)
Vagy csak játék+tok ill. játék+JoyCon-ok-ra gondolsz? Ilyenekről nem tudok sajnos... de egy tok félre van rakva nekem is a 3-as esküvős amiibo-k és a játék mellé. Amolyan self-made bundle :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#7014) bakter24 válasza koncsik (#7013) üzenetére


bakter24
őstag

Csak a tok+játékra gondolok, eddig még nem vettem tokot, a piros jól néz ki, a játékot sem fogom tudni megállni szerintem, de ha egyben mondjuk picit olcsóbb lenne, tudnám szeretni :) Hátha később lesz ilyesmi, ha az első körben mindenki megvette (rajtam kívül).

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#7015) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ha valakit érint:

Sonic Forces demó elvileg tölthető japán eshop-ból.

[link]

Live-Die-Respawn

(#7016) woros


woros
őstag

Ennyit a marha nagy szigorrol. Csunya dolog arulkodni de nem izgat. :DD Legalabb rejtene el mivel jatszik a joembere. Hacsak persze nem tesztet fog belole irni es a nintendo jovahagyta.

[ Szerkesztve ]

(#7017) koncsik válasza woros (#7016) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Durcaaaa... :Y a huncut mindenit.
Mindegy, lehet holnap éjfélre elmegyek a GP-ba, amúgy is 15 évesek lesznek 27-én, illene köszöntenem őket. Még jó, hogy közel lakunk. 1-ig nyitva lesznek. Kár, hogy mindenki másnak távol vannak, lehetne topic tali warm up.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#7018) Adam_Shepard válasza koncsik (#7017) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

holnap napközben akartam kimenni a joyconom miatt.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#7019) Sirandrish


Sirandrish
Topikgazda

Remélem péntekre megjön az enyém is mert hétvégén....hja végig dolgozom szal mindegy :D
De azért pénteken kérem!!!

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#7020) jgrasl válasza woros (#7016) üzenetére


jgrasl
csendes tag

Mondjuk az a 70 óra Zelda szerintem is gyenge de azért nem árulkodás...

(#7021) boost


boost
addikt

Utánanéztem, hogy kb hány óra lesz a Mario végigjátszás: csak a sztori kb 12 óra, a teljes mindent összegyüjtés az meg 20.

Kérlek SPOILER gombot használd, ha véleményt alkotsz.

[ Szerkesztve ]

(#7022) Sirandrish válasza boost (#7021) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Hát az eddigi Mariokból kiindulva ez nekem harmatgyengének tűnik...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#7023) woros válasza koncsik (#7017) üzenetére


woros
őstag

Húha.. akkor lehet nem pénteken megyek a GP-ba, ha tele lesz 15 évesekkel.. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#7024) Madwe válasza Sirandrish (#7022) üzenetére


Madwe
nagyúr

ráadásul mindezt open worldösítve, ami általában a játékidőt tolja kifelé, de a minőségét meg lefelé... hát ez egyelőre édeskevésnek tűnik, lehet kihagyós elsőre :(

(#7025) Adam_Shepard válasza Madwe (#7024) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

De senki nem teszi fel a kérdést, ill. nem beszél a dolgoról. Van- lesz-e hozzá season pass a lá BOTW??

Azt írták, hogy a befejezéshez 120 körüli hold kell - a fullos kijátszáshoz- maxoláshoz meg 800

SZóval lesz ebben tartalom.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#7026) [Ixub] válasza woros (#7016) üzenetére


[Ixub]
tag

A Japán e-shopban lehetett tölteni már tegnap ha jól tudom, de aktiválni csak holnap tudja.

(#7027) ayo válasza boost (#7021) üzenetére


ayo
addikt

szinte mindegyik Mario 20-30 óra között van kimaxolással, 1-2 rész van 30+ fölött, de inkább alatta vannak. Egyszeri végigjátszás meg 10-15 óra. Szerintem ez nem meglepő a többi részt nézve :)

nagyjából annyira meglepő, mint amit fognak írni cikkek: a legjobb mario ever és hasonlóakat... :D

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#7028) boost válasza [Ixub] (#7026) üzenetére


boost
addikt

Minden eshopban elő lehet már tölteni az EU-ban is.

(#7029) boost


boost
addikt

Én azt tippelem, hogy jövőre jön a 3D Wörld portja, mert:

- 2D Mario-t ígértek, de azt mondták, hogy teljesen meg fog újulni, tehát annak idő kell.
- A 3D Wörld remel játék, és igény van olyan Mario játékra, ami a klasszikus platformer, akár 4 személyes couch coop cím.
- Az ilyen backportokat a WiiUnál is év elején bejelentették, év végén kijött.
- Sokaknak maradt ki, megint évjátékközeli cím lehetne, amivel megint rakás Switchet el lehet adni, főleg, ha tesznek hozzá új világot.

Aztán 2 év múlva egy megújúlt oldalnézetes Mario.

(#7030) boost


boost
addikt

Az megvan, hogy már majdnem fele annyi Switchet eladtak, mint amennyi WiiU-t eddig összesen? 6,5m Switch ment el és 13,9 m WiiU. És hol van még a karácsony??

(#7031) planbmokus válasza boost (#7030) üzenetére


planbmokus
senior tag

Mario Odyssey, Xenoblade 2.... Szerintem karácsonyra összehozzák a 10-et, de legkésőbb az évfordulóra (március 3.)

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#7032) ayo válasza boost (#7030) üzenetére


ayo
addikt

szegény Wii U-t azért nem nehéz nem megelőzni. Lassan kezdem sajnálni :)

http://jateknaplo.blog.hu

(#7033) KOHO


KOHO
senior tag

Brutális eladásokat produkál a Switch, ez tény és való és szerintem egyre több külsős fejlesztő fog rá játékot fejleszteni rá. Szerintetek a rivális Sonynál mi állhatott a PS Vita bukásának hátterében? Ennyivel jobb lenne a Switch marketingje?

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#7034) woros válasza boost (#7029) üzenetére


woros
őstag

Lassan ott tartunk, hogy a Wii U-ra kiadott játékok az alap és a Switchre kiadott portok meg a DLC csak teljes áron.. :U

(#7035) grosy válasza KOHO (#7033) üzenetére


grosy
senior tag

Semmi más, csak az, hogy Sony. Ha valami küszködik egy kicsit, akkor egyből hátrahagyják, amíg a Nintendo, mint egy hűséges szamuráj, végig kiáll a terméke, és a játékosai mellett.

(#7036) hszilard666 válasza KOHO (#7033) üzenetére


hszilard666
veterán

Én imádtam a kézikonzolokat, több PSP-m is volt, aztán jött a vita és nem voltak rá értelmes címek amik érdekeltek volna. Sehol egy god of war, semmi AAA, mobilos kaliberű cuccok voltak. Akkor a sony azzal védekezett hogy az okostelefonok megölik a handeldet. A switchen látszik hogy ez nem így van. Kell AAA rá és menni fog mint állat! :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#7037) ayo válasza woros (#7034) üzenetére


ayo
addikt

hát igen, mondjuk máshol is ez a menő, hogy régi gen. játékot kiadják GOTY-ban olcsóbban. A teljes ár meg nem igaz, mert drágábban adják, mint volt :D

ez eladási számok tényleg jók, meg tény hogy jobban veszik mint a többi konzolt, de ugye azok már több éve kint vannak szóval nem mérvadó.

http://jateknaplo.blog.hu

(#7038) koncsik válasza KOHO (#7033) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nincs rá Super Mario ;)
Komolyabban: a maga korlátaival "rendes" konzolként is működik és a Zelda, mint nyitócím telitalálat volt. Igaz, nem tudom, hogy a Vita-nak volt-e valamilyen húzós nyitócíme, mert amikor vettem, már erősen kifutónak számított.
Ugyanakkor a wii U bukása (elfogultság: én nagyon szeretem) után a Nintendo fanclub-nak már hiányérzete lehetett és N marketing azt ismételgette állandóan, hogy nem fognak csalódást okozni (nagyon bejött a Switch nálunk, de azért sokan nagyobb teljesítményt vártunk).

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#7039) KOHO válasza koncsik (#7038) üzenetére


KOHO
senior tag

Nem volt rossz a Vita nyitó kínálata, élen az Uncharteddel. Szerettem nagyon a Vitát, megjelenéskor megvettem, de nagyon beégett vele a Sony. Kiváncsi vagyok, hogy a Switch sikerein felbuzdulva nekivágnak-e még egyszer handheld konzol fejlesztésének.

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#7040) woros


woros
őstag

Hatalmas video (unboxing the odyssey bundle) [link]

ayo: Ok, csak kiadnak 2 játékot, mert online a fő profilja, aztmondom rendben van, de hogy most elkezdjék ontani magukból a Wii U-s offline címeket, ráadásul + tartalommal, az már nem ok. :DDD Vagy adják ki a + tartalmat U-ra is, ilyen egyszerű.

(#7041) boost


boost
addikt

KOHO: szerintem nem lehet összehasonlítani a Vitával, mert ez nem csak egy hordozható cucc, ez egy desktop cucc. Én pl mindkét funkciót használom, de ismerek olyat, aki csak hordozhatóként, mert kijár külföldre, és ott nincs TVje, de olyat is, aki csak desktopként, mert nem jár sehova.

Ami nagy előny, és nem működött a Vitánál, hogy nem kell két külön szoftvert lefejleszteni. Desktopra meg hordozhatóra ahhoz, hogy lehessen azt folytatni út közben, amit otthon elkezdtél. A másik, hogy
- a Sony a Vitát hagyta elég korán megdögölni,
- meg drágán is indult, annyiba került induláskor, mint most a Switch, és venni KELLETT hozzá memóriakártyát, különben egy játék sem futott. Switch esetében azért kapsz egy teljes desktop konzolt is, ami közel olyan erős grafikailag, mint a sima XBox One.

ayo: az eladási számok olyan szempontból mérvadók, hogy mostanában több PS4-et és XBoxot vesznek, mint a konzolok indulásakor. Sokkal olcsóbb lett, új rétegeket is meg tudtak szólítani.

(#7042) KOHO válasza boost (#7041) üzenetére


KOHO
senior tag

Egyetlen dologgal nem értek csak egyet abból amit most leírtál. Nem volt drága a Vita, megjelenésekor 63 ezer forintért vettem zsír újan, a konzolokszervize-ből.

[ Szerkesztve ]

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#7043) boost válasza KOHO (#7042) üzenetére


boost
addikt

Igazad van, a 3G változata a Vitának volt 300 dollár, mint a Switch, a sima az 250$. Akkor még más árfolyamon volt az € meg a forint is. Azóta a nettó 300$-ból már bruttó 330€ lett és abból meg kb 115ezer forint. :U

[ Szerkesztve ]

(#7044) Madwe válasza Adam_Shepard (#7025) üzenetére


Madwe
nagyúr

Jó kérdés, bár biztos lesz dlc, ami mario esetén újdonság lenne ha jól sejtem?

Egyébként nekem ez az egész holdas rendszer sántít. Nem vagyok benne biztos, h az tetszene, h annyiból áll egy world, h az eldugott holdakat keresgélem, 1-2 minigame-el megszerzem, s ennyi a tartalom meg a progress. Ez ilyen Sunshine-féle szerűség, s az se tetszett nekem annyira emiatt :( De abban 100% biztos vagyok h megveszem, s legalább nem hypeolom túl magam elötte rá, ami sose baj, mert így csalódás kizárva :D

(#7045) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

AMúgy jött egy 4.01-es frissítés.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#7046) boost


boost
addikt

Szerintem már ne filozofáljatok a Márióról, hanem várjátok ki, és hagyjátok meglepni magatokat. :K

(#7047) peternac


peternac
tag

Tegnap USA store-ban megvettem az Odyssey-t, elő/letöltöttem.
A Switch-em régiója ugyebár EU.
Beugratós kérdés: mikor fog aktiválódni, mikor fogok tudni játszani vele? Mi időzónánk szerinti éjfél? USA mittomén milyen időzóna szerinti éjfél? Csak azért kérdezem, hogy érdemes-e fent maradnom este és megvárni :))

(#7048) fandras32


fandras32
újonc

Az új Moon Hunters a dánoknál csak 4-500 Ft 4-5000 Ft helyett (amíg fel nem tűnik a Nintendonak az elírás :) ). Most a 10%-os kezdeti akcióval 10 DKK, ami kb 415 Ft. Ha esetleg valakit érdekel... ;)

(#7049) _Balee_ válasza fandras32 (#7048) üzenetére


_Balee_
aktív tag

Super Mario Odyssey, opencriticen 45 review alapján 98-on áll, durvább mint amire számítottam. Legyen már holnap! :D

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#7050) Peat;) válasza boost (#7041) üzenetére


Peat;)
veterán

Xbox onehoz köze nincs a switchnek, sokkal közelebb áll az x360hoz mint a one-hoz. Mióta megvan alig játszok a desktop gépemen, szuper a switch és elég a grafika amire képes, de nem one szint.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.