Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-25 10:47:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55804) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Switch 2 (találgatós) topik újra megnyílt, hátha nem hiába ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Hozzászólások

(#48001) Norb79 válasza Moby (#47998) üzenetére


Norb79
őstag

Nekem ugye a te első V1ed volt, aztán egy lite mellé, és végül a V1 helyett az oled, szóval most oled meg lite van, de volt v1 és lite is párhuzamosan, így ezeket meg tudtam figyelni közelről.
Az oled másik liga, fényerőben is. Az oledség önmagában nem predesztinálja, hogy erősebbre fel lehet húzni a fényerőt, mégis így van. Profilozva is így van, hogy van külön erős és visszafogott brightnesses alapbeállítása.
A lite hasonlít a v1-re, de kicsit kisebb, szóval az is messze elmarad fényerőben. De kontrasztban, színekben mindenben. Az oled mellett a v1 és lite is kvarcjáték.

(#48002) Moby válasza Norb79 (#48001) üzenetére


Moby
addikt

Nálam nincs kézikonzolként használva, valszeg ezért sem zavart soha. Nálam is oleden megy, csak egy másfajta méretben :D Mindenestre nekem nehezen tűnik hihetőnek, hogy napsütésben ezek a 300 nitek bármire is elegendőek. A telefonom tud 1000 körül, és azon sem látok sokat nyári napsütésben.

/illetve már egy jódeje sehogyan sincs használva sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#48003) hombre[EU] válasza dunc (#47997) üzenetére


hombre[EU]
veterán

akkor eldōlt :) egyébként nem a tömegével van a baj (400g, az csak 100g-al több,mint egy ps5 kontroller), hanem a joyconokkal nem lehet rendesen tartani az oledet. mikor lecseréltem a hori padokra akkor könnyebbnek éreztem a konzolt miközben nehezebb,mint joyconokkal
a kijelzō minōségét megszokod. a lite legnagyobb problémàja,hogy bukod a couch coopot. ha ez nem kell akkor játékélményben nem lesz óriási különbség

Life, Uh, Finds A Way

(#48004) dunc válasza hombre[EU] (#48003) üzenetére


dunc
nagyúr

Hölgy, és kényelmetlen neki, olyan "sarkos".

(#48005) hombre[EU] válasza dunc (#48004) üzenetére


hombre[EU]
veterán

még nem volt lite a kezembe , de akkor szerintem ahhoz is kelleni fog valami grip

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#48006) dunc válasza hombre[EU] (#48005) üzenetére


dunc
nagyúr

:R

(#48007) CactuS válasza dunc (#47993) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Abszolút off, csak kíváncsi vagyok, hogy egy ilyen fiatal xsxet miért adsz el? :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#48008) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Kipróbáltuk az új Kirbyt, jobb az FPS és a grafika is, mint a Forgotten Lands esetén, nekem demo alapján jobban tetszett, mint ez, de lehet azért, mert felébresztette a régi Golden Axe-ozós emlékeket bennem. Végre nem veszekednek, hogy ki legyen a Kirby - bár ugye a P1 a vezér, a többiek ráteleportálnak, ha kiesnek a képernyőről + egymást beszívva el lehet csaklizni a másik speciális képességét -

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#48009) icemad válasza CactuS (#48007) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nincsrájáték... ;] :DDD

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#48010) cactuar


cactuar
aktív tag

(#48011) agyhalottak


agyhalottak
tag

Sziasztok,

van rá lehetőség, hogy a Dying Lightot behúzzam most 19,99$-ért és itthon játszak vele?

Ps5 + Xbo + Switch = R e L a X

(#48012) tboy93 válasza agyhalottak (#48011) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem értem a kérdést. Miért ne lenne erre lehetőséged?

(#48013) Rage47 válasza cactuar (#48010) üzenetére


Rage47
veterán

:C

[link]

[ Szerkesztve ]

(#48014) agyhalottak válasza tboy93 (#48012) üzenetére


agyhalottak
tag

Mert ha a Swithen bemegyek a Store-ba akkor már sajnos nem látom a játékot,
meg nem úgy van, hogy digitálisan az EU-ban nem árulják a játékot?

Ps5 + Xbo + Switch = R e L a X

(#48015) taki01 válasza agyhalottak (#48014) üzenetére


taki01
őstag

EU-ban nem lehet értékesíteni. Szerintem kártyán vedd meg.

[ Szerkesztve ]

(#48016) tboy93 válasza agyhalottak (#48014) üzenetére


tboy93
nagyúr

En magyar lokaciot allitottam be a fiokomon, neten latom a játékot en is. Szerintem ha megveszed fogod tudni használni.

(#48017) agyhalottak


agyhalottak
tag

Nincs már kártyás verzió az országban sehol sem :(
De ha valakinek van eladó vevő lennék rá :K

Megpróbálom online megvenni de eddig nem sikerült, csinálok egy USA accountot hátha engedi.

Ps5 + Xbo + Switch = R e L a X

(#48018) krisz55


krisz55
újonc

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy véleményetek szerint megéri most vásárolni swtichet, vagy várjak, hogy esetleg kijön az utódja (idén talán)?
Néhány game érdekelne (zelda, mario) meg az új hp játék is izgatja a fantáziámat bár az nem tudom hogy fog futni rajta :)
Köszi a választ előre is.

(#48019) 30z.Samu válasza krisz55 (#48018) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha van, ami érdekel, akkor szerintem simán, mivel egyáltalán nem biztos, hogy az új gép kompatibilis lesz visszafelé. Végigtolod, amit szeretnél és minimális bukóval tovább is tudod adni. :K

Sic Parvis Magna

(#48020) tboy93 válasza krisz55 (#48018) üzenetére


tboy93
nagyúr

Honnan ez az info? :F En pont azt olvastam par napja, hogy most probaljak még valahogy novelni a switch eladasokat, de uj geprol semmit nem hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#48021) sirarcheer válasza tboy93 (#48020) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Sokan következtetnek az idei megjelenésekből, hogy Zeldával nyitott és Zeldávan zárják a Switch korszakot, és lehet év végén bejelentik az új gépet. Lehet, ahogy a játékokat szokták, hogy a bejelentés után már elérhető lesz. :D

PSN: sirarcheer

(#48022) morfondőr válasza 30z.Samu (#48019) üzenetére


morfondőr
őstag

Abszolút nem garantált a visszafelé komptaibilitás és nekem van egy olyan sanda gyanúm, hogy lehet nem is a switch vonalat fogják tovább vinni, hanem egy teljesen új konzolt csinálnak. Kézi konzolnál nem fogják tudni megoldani a teljesítmény/méret/akkuidő vonatkozásában, hogy ugyanilyen kompakt legyen. A teljesítményhez kell a kakaó meg a hűtés, ezzel nem fognak tudni mit kezdeni, a fizikát nem lehet meb...szni! A Deck-re is azért panaszkodnak, mert süvít, nagy, meg alig bírja akksiról.
De természetesen még senkinek sincs semmilyen konkrét infója, hogy mikor jön a következő konzol. Lehet jövőre, de lehet hogy utána, vagy akár azután is. A bejelentés meg bármelyik pillanatban jöhet! :DDD

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#48023) 30z.Samu válasza morfondőr (#48022) üzenetére


30z.Samu
félisten

A Deck-nél csak az utóbbi, ami igaz. A méret relatív, nagyobb, mint a Switch, de szerintem fogásra sokkal kényelmesebb, így nem zavaró. A ventillátor pedig egyáltalán nem hangos, legalábbis az enyémnek nem, Q3-ban kaptam meg.

Sic Parvis Magna

(#48024) cornholio002 válasza agyhalottak (#48017) üzenetére


cornholio002
csendes tag

Szia! Arra figyelj, hogy USA accountnál nem fogsz tudni kártyával fizetni (meg más amerikai földrészen lévő ország eshopjában sem), mivel figyeli a kártyakibocsájtó országát. Csak giftcardot tudsz venni a neten és azzal feltölteni az USA account egyenlegét.

(#48025) adalbert1 válasza morfondőr (#48022) üzenetére


adalbert1
veterán

Hát, én arra látnám a legkisebb esélyt, hogy új gépként kiadnak egy xsx/ps5 hardware-hez hasonló erejű asztali gépet (persze lehet, hogy nagyot tévedek).
Szerintem az továbbra sem lesz célja a Nintendonak, hogy az összes 3rd party cím hasonló minőségben fusson, mint a versenytársaknál.
A switch lassan 6 éves lesz, a tegra x1-nél gondolom már jött ki erősebb soc, ami handheldhez alkalmas lenne - habár pont múltkor volt egy cikk, hogy ha visszafelé kompatibilitást akarna a nintendo, akkor az eléggé drága lenne (viszont kicsit csapdába is estek a switch sikerével, ha nincs visszafelé kompatibilitás, akkor azért a 100 milliós felhasználóbázis nehezebben vált).
Az exkluzív címek általában így is jól néznek ki és jól futnak (persze azért egy erősebb socnak örülne mindenki), viszont az AAA 3rd party címekhez tényleg olyan hardware-es ugrás kellene, ami handheld szinten nem lenne élvezhető formában megvalósítható.

(#48026) morfondőr válasza 30z.Samu (#48023) üzenetére


morfondőr
őstag

Nincs Deck-em, ezért első kézből nem tudok nyilatkozni, csak amit én is olvasok. Viszont nekem akkor is úgy tűnik, hogy a Deck nem egy olyan konzol, amit a gyereknek veszel karácsonyra, márpedig a Nintendo olyat szeret, amit a legcasualabb (szép magyar szóval) játékosoknak is el lehet adni. Ha maradnak handheld vonalon, akkor megint az lesz, hogy a két nagy riválistól (Sony, MS) elmaradott konzolt tesznek le az asztalra.
Már többször olvastam, hogy azt keresik, amivel újdonságot visznek a játékokba (new ways to play) és ezért merült fel bennem, hogy valami újdonság lesz. Pár hónapja egy videós mutatott be egy Nintendo szabadalmat, ahol egy központi egységet vázoltak, amihez több kézi eszköz is csatlakozott, valamint egy VR szemüvegnek tűnő valami is. Persze ez sem igazol semmit, amúgy egy rakás Nintendo szabadalmat láttam már, amit biztos ami biztos alapon bejegyeznek és nem lesz belőle semmi.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#48027) 30z.Samu válasza morfondőr (#48026) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha csak a SteamOS van a gépen, akkor igazából adható gyerek kezébe is, mert a felülete olyan, mint egy konzolnak. Max a méretéből fakaróan necces a történet, hogy a gyerkőc tudja-e használni.

Sic Parvis Magna

(#48028) Norb79 válasza morfondőr (#48026) üzenetére


Norb79
őstag

Szerintem nem ettől félnek, hogy megint kézi konzollal jönnek és akkor csak hw-ből tudnak többet eladni, mint a másik kettő, meg sw-ből, ráadásul mindkettőt drágábban és nagyobb nyereség tartalommal.
Mármint nyilván egy cégnek nem ez a rémálma, hogy a nyereség kilő a végtelenbe.
Azt értem, hogy a játékosok a mindentis szeretnék ingyen vagy olcsóbban, de azok szemszögéből akik az osztalékot veszik fel a konzolok után, nos az ő szemükben a két másik csinálja a hülyeséget.
És a vállalati döntések a tulajdonosok elvárásait szolgálják ki elsősorban, szóval bőven benne van egy következő vegyes konzol, amivel lehet tovább fejni ezt a casual piacot. Pont ezzel vannak bajban, hogy a mostani Switch önköltsége a kb kukába szánt chipekkel annyira alacsony, hogy lehetetlen leváltani, mert azonnal elszállnak a költségek. Az eddigi “ráncfelvarrások” is mind olyan hw elemet cserélt, amivel költség fogható meg és tovább nő a nyereségesség.
Aki nagy gigamega konzolt vár a Nintendotól, az nagyon más mozit néz.

(#48029) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#48027) üzenetére


30z.Samu
félisten

*fakadóan. :D

Sic Parvis Magna

(#48030) morfondőr válasza adalbert1 (#48025) üzenetére


morfondőr
őstag

Én sem gondolom, hogy versenyezni akarna a Nintendo az Xbox-al vagy PS5-el, hanem inkább valami újdonságot vinne a játékok világába, ahogy azt már többször megtette. Erősebb SOC bőven van, de szerintem olyan nincs, ami azonos energiafelhasználás mellett jóval erősebb lenne. Az Nvidia is ha jól gondolom a Maxwell és Pascal generációknál érte el a hatékonyság csúcsát (Tegra X1 Maxwell előtti Fermi alapokon van), utána már több energia kellett a teljesítmény növeléséhez. Meg kell nézni a mai 6-700W-os VGA-kat. (kövezzetek meg ha hülyeséget írtam, most nincs időm utána járni, csak emlékezetből írom)
A visszafelé kompatibilitást akár úgy is elérheti (nem túl elegáns módon), hogy be lehet dokkolni a switch-et az új konzolba, aztán kész.
Egyébként elképesztő a Nintendo-nál ez a titokzatosság! Soha nem voltam fanboy semmilyen téren, de a switch nagyon megfogott és folyton keresem a különböző infókat, meg szivárgásokat, hogy mi lesz a következő dobásuk! :))

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#48031) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Szerintem egy tökéletesre csiszolt Steam Deck lesz "Nintendósítva". Vagyis beleraknak egy OLED kiejelzőt kicsit nagyobb felbontással és olyan hardware-rel ami viszi a játékaikat és közel passzív hűtéssel 6-8 órát bír egy töltéssel.

PSN: sirarcheer

(#48032) 30z.Samu válasza sirarcheer (#48031) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha ezt összehozzák, ráadásul úgy hogy az ára nem lő ki az egekbe, kalapot emelek a Nintendo előtt. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#48033) gainwardgs válasza morfondőr (#48030) üzenetére


gainwardgs
addikt

Van, Tegra T239 [link]

[ Szerkesztve ]

(#48034) Moby válasza morfondőr (#48030) üzenetére


Moby
addikt

Az Nvidia is ha jól gondolom a Maxwell és Pascal generációknál érte el a hatékonyság csúcsát
Ez nem így van.

(#48035) Moby válasza sirarcheer (#48031) üzenetére


Moby
addikt

Mármint a steam deck hardvere, mint a switch utódja?
Biztos, hogy nem. A nintendonak a világon semmi szüksége nincs egy drága, kényszerűen túltervezett, x86 alapú SOC-re.

(#48036) agyhalottak válasza cornholio002 (#48024) üzenetére


agyhalottak
tag

Köszönöm, meglesem!

Ps5 + Xbo + Switch = R e L a X

(#48037) sirarcheer válasza Moby (#48035) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Nem nem. Csak a méretre gondoltam.

PSN: sirarcheer

(#48038) cornholio002 válasza agyhalottak (#48036) üzenetére


cornholio002
csendes tag

Én itt vettem a giftcardot: [link]

(#48039) Rony949


Rony949
őstag

Személy szerint én megelégednék egy szimpla Switch 2-vel is, ideálisabb dizájnnal és erősebb konfiggal. Az ára pedig maximum 150-160 ezer lenne, már szaladnék is megvenni!

Nekem egyedül tényleg csak ez az egy bajom van a mostani Switch-csel, hogy a 4K idejében még mindig csak 720p-s vagy az alatti felbontást kapunk egyes játékban. Ez már 2017-ben is elavultnak számított, mikor mobiloknál már rég FullHD képernyők voltak minimum.

[ Szerkesztve ]

(#48040) tboy93 válasza Rony949 (#48039) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én most vettem Lite-ot, amúgy azon az 5.5" kijelzőn játék közben rohadtul nem zavar a 720p. Az mondjuk már igen, hogy egy Slaps and Beans alatt is be tud laggolni a készülék :D

(#48041) Rony949 válasza tboy93 (#48040) üzenetére


Rony949
őstag

Én ugye most játszom a Xenoblade Chronicles első részével és handheld módban nagyon durván homályos a kép. Dokkolva fix 720p van és a 4K TV-men élesebb a kép, mint a kisgépen.

Utánanéztem neten hogy mi a fene van és nem csoda, hogy ennyire homályos. Handheld módban 540p és 378p között ugrálgat. Ez számomra már durva. Értem én, hogy mobil konfigról van szó, de ez azért már a lónak a túlsó oldala.

(#48042) rumkola válasza Rony949 (#48041) üzenetére


rumkola
veterán

ráadásul a tv még fel is skáláz

(#48043) DevilAqua válasza Rony949 (#48041) üzenetére

Hmm... Az első szériás PSP-m 480P-t tudott :D

Imádom a Switchem, de ha a szívemre teszem a kezem nagyon hiányzik a Sony kézi konzolja. És véleményem szerint nagyon nagy szerencséje van a Nintendo-nak, hogy a Vita után felhagytak a továbbiakkal.

Jó persze exklúzív címek ide, Mario és Zelda oda, de nagyon szívesen játszanék egy jó kis Last of Us-t Handheldben.

Amúgy lehet fordult a kocka mert a Switch annyira visszahozta ezt a trendet, hogyha a Sony kiadna egy kézikonzolt akkor biztos vagyok benne, hogy sikeres lenne... :DDD

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#48044) Aki21 válasza DevilAqua (#48043) üzenetére


Aki21
aktív tag

Sony handhald gamekre ott a steam deck. :U Most jön pcre a Last of US is és tutira az is támogatott lesz rá abból kiindulva, hogy eddig minden kiadott ps cím támogatott rajta. :))

(#48045) perge666 válasza DevilAqua (#48043) üzenetére


perge666
veterán

Nekem van ithon még PSP is,de elég gyatra a képe a Switchez képest szerintem. :U

Volt többször is PS Vitám,de mindig eladósorba került.....
Sajnos a Vitábol sem hozták ki a maximumot,bőven lett volna benne még potenciál,csak ugye ráfogták a "nehéz rá fejleszteni" dolgot és szépen lassan kifuttatták,pedig amik vannak rá nagy címek eléggé ütősek voltak.

Nekem a gyerkőc miatt kellett leginkább a Switch,mert ugye Mario csak erre van,de ha már megvettem akkor magamnak is veszek 1-2 játékot rá.
WRC9-et már nyomatom kisebb-nagyobb sikerrel,de a legelső Turokkal is szemezek....... :D

(#48046) ldave válasza DevilAqua (#48043) üzenetére


ldave
félisten

Az nem a Nintendo szerencséje, hogy a Sony képtelen volt a PSP sikerét megismételni.

A Slime draws near! Command?

(#48047) tboy93 válasza DevilAqua (#48043) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha lett volna a sonynak jelenleg is futó kézi konzolja kérdés nélkül azt vettem volna a lite helyett. Szimplán azért, mert a playstation franchise játékok jelenleg közelebb állnak a szívemhez. Így is vaciláltam amúgy a halott vita és a lite között, de végül az "élő" platform mellett voksoltam.

[ Szerkesztve ]

(#48048) adalbert1 válasza DevilAqua (#48043) üzenetére


adalbert1
veterán

Hát, szerintem a Vitával azért hagytak fel, mert 2-3 évvel megjelenés után látványosan nem tudtak mit kezdeni a témával, itt béna volt a Sony, illetve a 3DS sokkal jobb eladásokat produkált.
Ennek ellenére nekem megvan még a gép, a wipeoutot nagyon szerettem rajta (szerencsére az van a jelenlegi ps asztali gépekre is), valamikor még a rá kiadott unchartedet és gow 1-2-t is tervezem majd végigjátszani :)

(#48049) Parson válasza perge666 (#48045) üzenetére


Parson
addikt

Én is 5 éve a gyerekek miatt vettem inkább nintendo switchet, mint xbox-ot, és mostanra beigazolódott, hogy szuper jó döntés volt, hiába vaciláltam az elején… komolyan le a kalappal a nintendo előtt, ami játék kell, az van és pont elég és gyerekbarát… és akkor a Zelda Botw-ról még el se kezdtem az ódákat zengeni, engem totál megvett… + a hordozhatóság, a variábilis joy-con-ok, stb stb… x év múlva is nintendot veszek ha egyszer újra igény lesz rá.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#48050) perge666 válasza Parson (#48049) üzenetére


perge666
veterán

Azért ha választanom kellene a PlayStation és Nintendo között,nálam a PS nyerne........... :B

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.