Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-25 10:47:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55804) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Switch 2 (találgatós) topik újra megnyílt, hátha nem hiába ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Hozzászólások

(#37251) ceripapa válasza consono (#37249) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Majd ma kiderül

[twitter]

[ Szerkesztve ]

(#37252) Rony949


Rony949
őstag

Állítólagos leak: November 11-én jelenik meg a Shin Megami Tensei 5.

(#37253) nxswitch válasza Rony949 (#37252) üzenetére


nxswitch
senior tag

Ez hivatalos honlapról került ki, szóval ha nem ideiglenes dátum vagy nem változtatnak rajta, akkor biztosan akkor jön.

Közben felkerült egy render kép egy switch pro-ról. Nem tudni valódi-e, szerintem nem valószínű.

(#37254) Peat;) válasza consono (#37249) üzenetére


Peat;)
veterán

Már majdnem tény hogy csak ráncfelvarrás lesz szerintem. Annyi hibája van a gépnek hogy arra is sokan várnak. Már 70 ezres telefonban olyan fényerős amoled kijelző van néha ami után minden őszinte switch tulaj vágyakozva néz, hogy legalább árnyékban lehetne használni a hordozható konzolunkat.. :DDD

(#37255) consono válasza Peat;) (#37254) üzenetére


consono
nagyúr

Persze, jobb lenne AMOLED-del, meg nagyobb felbontással, de ha te vagy a Nintendo érdekelne ez, mikor leverted az egész piacot? A fejlesztés költséges, persze lehet többet kérni egy új gépért... Mondjuk engem valószínűleg a Switch utóda már nem fog érinteni, mert a gyermek teljesen átszokott a PC-re, a Switch jó ha egy hónapban egyszer be van kapcsolva... Nekem meg ott a PS meg at XS.

"In God we trust. All others must bring data"

(#37256) ayo válasza Peat;) (#37254) üzenetére


ayo
addikt

Azt ki tudja, lehet hogy a nem Switch-elhető Switch Lite után majd jön a képernyő nélküli erősebb otthoni Switch ;] bárcsak :B

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#37257) petymek válasza consono (#37255) üzenetére


petymek
senior tag

Aztán nézegethetnéd a beégett Amoledet.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#37258) mike1334 válasza petymek (#37257) üzenetére


mike1334
veterán

Évek óta samsung amoledes telóim vannak, sose égtek be.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#37259) tboldi válasza mike1334 (#37258) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én sem tapasztaltam még soha iPhone-on.
Mondjuk többnyire ezek is Samsung panelt használnak.

[ Szerkesztve ]

(#37260) akey


akey
csendes tag

Sziasztok,
Szeretnék Nagy Britanniából (vagy egyéb európai országból) beszerezni pár ritkább Switch címet, ami itthon nem elérhető. Melyek most az ajánlott webshopok. Még Wii-s időben a game.co.uk-t használtam, de ők most nem szállítanak Magyarországra. 365games.co.uk-ről mi a vélemény? Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#37261) ayo válasza akey (#37260) üzenetére


ayo
addikt

megbízható, viszont vámmal azaz áfával számolj, mert januártól sajnos van :/

http://jateknaplo.blog.hu

(#37262) Phoen|x válasza ayo (#37261) üzenetére


Phoen|x
őstag

Júli 1-től meg főleg, mert megszűnik az elhanyagolható értékű küldemények áfamentessége.

Go Gunners!

(#37263) ayo válasza Phoen|x (#37262) üzenetére


ayo
addikt

jaja, jó lesz :(

http://jateknaplo.blog.hu

(#37264) Kvelstadt válasza akey (#37260) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Melyek azok a címek?

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#37265) Mike válasza ayo (#37261) üzenetére


Mike
veterán

eu-n belül? nincs vámkezelés eu-n belül. áfa max, de arra meg kell egy szlovák ismerős

(#37266) mike1334 válasza Mike (#37265) üzenetére


mike1334
veterán

Az angolok kiléptek egy ideje...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#37267) Phoen|x válasza Mike (#37265) üzenetére


Phoen|x
őstag

UK már nem EU-s.

Go Gunners!

(#37268) Mike válasza Phoen|x (#37267) üzenetére


Mike
veterán

"vagy egyéb európai országból"

(#37269) ayo válasza Mike (#37265) üzenetére


ayo
addikt

365games.co.uk-ről mi a vélemény?

megbízható, viszont vámmal azaz áfával számolj, mert januártól sajnos van :/

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#37270) ldave válasza ayo (#37269) üzenetére


ldave
félisten

Emiatt szerintem ha angoloktól kell valami, akkor nálam az Amazon UK lesz a befutó, ők legalább egyben intézik az extra költségeket, nem kell az itthoni postával szenvedni.

A Slime draws near! Command?

(#37271) petymek válasza Phoen|x (#37262) üzenetére


petymek
senior tag

Vajon hogyan lesz számítandó?
Júli 1. előtti vásárlásra még nem számolják, vagy ami júli 1. után érkezik arra mindre, függetlenül attól, hogy mikor lett kifizetve, rendelve?

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#37272) Phoen|x válasza petymek (#37271) üzenetére


Phoen|x
őstag

Szerintem az áru Magyarországra érkezése lesz a mérvadó, tehát a július 1 után beérkező árukra fog vonatkozni, a rendelés dátumától függetlenül.

Go Gunners!

(#37273) Mike válasza Phoen|x (#37272) üzenetére


Mike
veterán

nem. akinek lesz esze, unión belül vámkezeli. pl ahol lepakolja a hajóról. már elég régóta ezt csinálják egyébként, pl ebayen usaból rendelt cucc Franciaországból jön mire ideér. ismerős az amerikai import alapanyagot már 20 éve is Hollandiában vámkezeltette. ezzel együtt bele lehet futni magyar vámkezelésbe, de az lassú és drága. de mivel ez uniós rendelkezés, uniós szinten fognak reagálni rá a nagyok.

(#37274) Phoen|x válasza Mike (#37273) üzenetére


Phoen|x
őstag

De. Nyilván ha már vámkezelten érkezik Magyarországra az egy másik dolog, ez eddig is így volt.
Lehetne tovább bonyolítani, de már így is rég eltértünk a topic témájától.

Go Gunners!

(#37275) mirci18 válasza Peat;) (#37254) üzenetére


mirci18
addikt

Minek.
Annak idején rosszabb volt a Gameboy mégis jó volt. :C

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#37276) kislaci


kislaci
senior tag

Sziasztok, kéne nekem egy néhány eurós eshop játék. Covidosok lettünk, még péntekig karantén. Kéne valami addig, elütni az időt. Van egy négy éves fiú, hét éves lány, meg mi a szülők. Zelda, mariok vannak. De nem is ilyen kaliberű kéne, várom a címeket, köszi

(#37277) nxswitch válasza kislaci (#37276) üzenetére


nxswitch
senior tag

Szia!

Overcooked 1 vagy/és 2, Stardew Valley?

(#37278) kislaci válasza nxswitch (#37277) üzenetére


kislaci
senior tag

Nézegettem őket, stardew valleyban van valami cél? Vagy sosincs vége?

(#37279) Rage47 válasza kislaci (#37278) üzenetére


Rage47
veterán

em beletoltam 30 orat es ugy ereztem az elejen vok. vege nincs sztem amugy de kb ki lehet maxolni

(#37280) scyllafren válasza kislaci (#37278) üzenetére


scyllafren
senior tag

Van es nincs vege: Egyik a community house-al kapcsolatos, a masik a nagypapa elfogadottsaga, a harmadik te, hogy mikor dontesz ugy, hogy mar nincs mit ujitani/javitani, vagy ennyi penz eleg :)

(#37281) kislaci


kislaci
senior tag

Na végülis megvettem az overcooked 2-t, asszonnyal kipróbáltam, hát nevettünk. Elég jónak tűnik, holnap meg még lehet megveszem a hollow knight-ot, az ilyesmik mindig bejöttek.

(#37282) Wesder válasza kislaci (#37281) üzenetére


Wesder
félisten

Ha màr Hollow Knight, akkor az Ori két részét is érdemes megvenni.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#37283) formula01


formula01
aktív tag

Sziasztok!

Eddig gamer laptopon játszottam, de sajnos a jelenlegi gépem már a végét járja. PC építést terveztem, de a kb. háromszoros VGA árakat nézve ezt gyorsan elvetettem, gamer laptopra pedig mégegyszer nem szeretnék 500e-t költeni, mert már nincs szükségem olyan szinten a mobilitásra mint régen, és garancia lejárta után pedig bármi hiba van, az egy anyagi csőd. :D

Így úgy döntöttem, inkább átállok konzol vonalra, meg is rendeltem egy PS5-t, ha az égiek is azt akarják, talán még ebben az évben meg is kapom. :D

Ugyanakkor, nem szeretnék teljesen lemondani a mobilitásról sem, minden évben több hetet külföldön töltök, jó lenne kikapcsolódásnak akkor is valami, ha már a jelenlegi laptopom nem lesz opció.

Ezért kezdtem el szemezgetni a Switch Lite-al, illetve azért, mert mindig bejöttek a Zelda/Mario játékok, de egy-egy emulátoros szerencsétlenkedést leszámítva totál kimaradtak az életemből, teljes méretű switchre meg nem érzem, hogy szükségem lenne majd a PS mellett.

Sajnos Nintendo témában nem vagyok eléggé jártas, ezért kérdezném tőletek, szerintetek megéri most 2021-ben vásárolni Lite-ot? Illetve akinek megvan 1-2 éve, az akkumulátora mennyire érezhetően gyengül az idővel? Akkumulátort lehet házilag egyszerűen cserélni?

Illetve ami még fontos kérdés számomra, és visszatart a vásárlástól, a játékok ára. Maga a konzol szerintem nevetséges árban van, épp 58e Ft Alzánál, de ahogy látom a régebbi játékok is tartják az eredeti magas árukat. Mennyire gyakran, is milyen mértékben szokták ezeket akciózni?

Továbbá hosszabb távon, 2-3 órán át mondjuk, mennyire érzitek a játékot kényelmesnek egy ilyen kézi konzolon?

+1 kérdés, ha mégsem jönne be, használt piacon mennyire eladhatók ezek a gépek/játékok? Aprón látok párat, de kb bolti áron.

Előre is köszi a segítséget, és bocsi a kisregényért.

[ Szerkesztve ]

(#37284) Mike válasza formula01 (#37283) üzenetére


Mike
veterán

hát engem meg pont az ára tart vissza a vásárlástól. azért egy zelda+xenoblade-ért kifizetni 170 ezret (oké ez nem a light) kissé húzós

(#37285) Sordoran válasza formula01 (#37283) üzenetére


Sordoran
addikt

Nekem nem lite-om van, így kifejezetten azzal kapcsolatos kérdésekre majd más válaszol. Azt figyelembe kell venni, hogy a nintendo eléggé eltérő üzletpolitikát folytat játékok árazásában. Itt nincs az, hogy megjelenés után pár héttel már 20-30% kedvezményt dobnak rá, fél év múlva pedig fél áron hazaviheted. A nintendo exkluzív játékok tartják az árukat, évek múlva is. Nagyon ritkán (évente 1-2x) van rájuk akció, de itt 30%-nál több nem nagyon szokott lenni. A külső kiadók játékainál már lehet találni jobb akciókat.
Attól függően milyen műfaj érdekel, nézz ki pár játékot, vedd meg és aztán azzal elleszel. A nintendo játékai nagyon jók, tartalmasak és hosszan letudnak kötni. Cserébe megkérik az árát.
Ugyanakkor itt is vannak ingyenes játékok, de ez megint rajtad áll milyen stílus érdekel.
Eladásban melletted áll az ármegtartás, ha használtan veszel játékot, ugyanannyiért tovább tudod adni legtöbb esetben. Gép értelemszerűen már más kérdés.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#37286) ayo válasza formula01 (#37283) üzenetére


ayo
addikt

Mennyire gyakran, is milyen mértékben szokták ezeket akciózni?

Nagyobb címek nagyon minimális akciót kapnak, használtan lehet jobban kifogni - azért számíts, hogy úgy se lesz kevés, szépen el lehet költeni a pénzt.

Továbbá hosszabb távon, 2-3 órán át mondjuk, mennyire érzitek a játékot kényelmesnek egy ilyen kézi konzolon?

Akármennyire is handheldnek van mondva a Lite, szerintem nem az és pont azért mert nem tudod könnyen magaddal vinni és pár óra után már azért nem olyan kellemes.

http://jateknaplo.blog.hu

(#37287) formula01


formula01
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszokat, megfontolom. :)

(#37288) ldave válasza formula01 (#37287) üzenetére


ldave
félisten

Nekem Lite van a 3DS mellett. Számomra a hordozhatóság nem azt jelenti, hogy zsebre vágom, cipelem magammal és előveszem a metrón, vonaton, hanem hogy itthon, a kanapéra ledőlve, vagy alvás előtt az ágyban felpárnázva tudok rajta játszani alkalmanként egy-másfél órát. Ebből a szempontból számomra tökéletes a Lite mérete, súlya. Az ergonómia lehetne jobb, de abban sem a 3DS, sem a nagy Switch nem hiszem hogy jobb lenne.

A Slime draws near! Command?

(#37289) kislaci


kislaci
senior tag

Na megvettem a Lovers in a dangerous spacetime című játékot is, ez is nagyon király, a két gyerekkel játszom hárman coopban nagyon nagy, csak ajánlani tudom. Overcooked 2 is nagyon baba.

(#37290) petymek válasza mike1334 (#37258) üzenetére


petymek
senior tag

Próbáltad őket egy Mario, Donkey játékkal, vagy mással, úgy, hogy valamelyik sarokban egy konstans Mario, Donkey fej, vagy a coin számláló első számjegyei jelennek meg órákon keresztül a kijelzőn?

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#37291) mike1334 válasza petymek (#37290) üzenetére


mike1334
veterán

Nem, de böngészőben pl konstans vannak azonos elemek hónapok óta.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#37292) petymek válasza mike1334 (#37291) üzenetére


petymek
senior tag

És a böngésző megy rajta órákon át, ezen elemek változása nélkül?

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#37293) mike1334 válasza petymek (#37292) üzenetére


mike1334
veterán

Megesik, igen. :K

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#37294) consono válasza petymek (#37292) üzenetére


consono
nagyúr

De telefonon is ott a térerő meg wifi ikon, vagy akár a home meg a vissza nyilak, de pár generáció óta ez már nem nagyon jelent valós problémát... Utoljára talán az S3 Mini láttam beégést.

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#37295) draco31 válasza consono (#37294) üzenetére


draco31
veterán

Nekem samu A50, 2 éves elmúlt, és kijelző tesztnél lehet észrevenni beégést, de egyébként nem látni.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#37296) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Sziasztok!

Akksit honnan érdemes rendelni hozzá ami megbízható?
Leginkább a gépbe v1-hez.

(#37297) petymek


petymek
senior tag

Szumma-szummárom, létező probléma ma is. Ez a cég pedig még csak arról sem híres, hogy a legjobb, vagy a közeli hardvert pakolná az eszközökbe.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#37298) petymek


petymek
senior tag

Megjelent a 12.0.3 FW
'General system stability improvements to enhance the user's experience.'

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#37299) Rage47 válasza petymek (#37298) üzenetére


Rage47
veterán

nalam nem jon fel

(#37300) petymek válasza Rage47 (#37299) üzenetére


petymek
senior tag

Semmit nem veszítesz vele.

Egyébként:
https://en-americas-support.nintendo.com/app/answers/detail/a_id/22525/~/nintendo-switch-system-updates-and-change-history

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.