Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-25 10:47:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55804) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Switch 2 (találgatós) topik újra megnyílt, hátha nem hiába ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Hozzászólások

(#15001) ViharVadász válasza 30z.Samu (#15000) üzenetére


ViharVadász
őstag

-Ki lehet tolni valahogy az üzemidőt? - Maximum én is a fényerő csökkentésével illetve a repülőgép üzemmód bekapcsolásával tudtam megnövelni az üzemidejét.

-Mennyire szereti ez a gép, ha töltőről játszol rajta? - Én van, hogy kiszedem a dokkolóból a tápegységet és a mellettem lévő konnektorba csatlakoztatom azt, majd ágyból játszom folyamatos töltéssel, nem panaszkodik abszolút a kicsike. :) Xiaomi Powerbank-ot is szoktam rá használni játék közben, mondjuk akkor csak lassabban töltődik a gép, de a bemutató videóban mondják is, hogy bármilyen töltővel töltheted a készüléket.

-A Joycon-t lehet külön tölteni vagy az csak akkor töltődik, ha rajta van a gépen? - Ha a dokkolóban van az egész gép és rajta a Joy-Con-ok akkor a kontrollerek is töltődnek, illetve lehet hozzájuk venni külön is töltőállomásokat, például Hori márka, de vannak gondolom olcsóbb típusok is rá.

-Ha felrakom dokkolóra, játék közben töltődik a gép? - :K

Egyébként minden új tagnak szívből tudom ajánlani a Mario + Rabbids Kingdom Battle játékot aki szereti a stratégia műfajt. :)

[ Szerkesztve ]

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#15002) Scholes9 válasza 30z.Samu (#15000) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Power bank :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#15003) lanszelot válasza cocobanana (#14992) üzenetére


lanszelot
addikt

Letezik usb-c lan adapter, es azzal hordozjhato modban is tudsz kabeles netrol jatszani. De az adapterek árán lehet venni wifi-s routert.

(#15004) lanszelot válasza ViharVadász (#15001) üzenetére


lanszelot
addikt

Az üzemidőt tudod növelni ha a hangerot felénél lejebb tartod. ;)

(#15005) ViharVadász válasza lanszelot (#15004) üzenetére


ViharVadász
őstag

Ezt nem is tudtam, de jó tudni. Köszi! :) Mindenesetre nálam mindig 50% alatt van a hangerő így én nálam ez a megszokott üzemidő. :D

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#15006) 30z.Samu válasza ViharVadász (#15001) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszönöm a válaszokat! :R Tudom hülye kérdések, de nem akarom ha user error miatt lenne baja. :B :D

Sic Parvis Magna

(#15007) djozsi


djozsi
senior tag

Üzemidőhöz még annyit, hogy leginkább attól függ, hogy a játék mennyire terheli a vasat, odyssey, botw, xeno 2, splatoon 2 nagyjából 3 órát bírnak, de van játék, ami 7-8-at is akár. Pokémon is úgy tapasztalom, hogy 5öt simán bír.

(#15008) ViharVadász válasza 30z.Samu (#15006) üzenetére


ViharVadász
őstag

Egyáltalán nem hülye kérdések. :N Nyugodtan kérdezz itt, szívesen segítünk, válaszolunk bármiben. :)

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#15009) Baltazár123 válasza 30z.Samu (#15000) üzenetére


Baltazár123
senior tag

Az üzemidő csak rosszabb lesz idővel. A telefonok/tabletek esetében javasolják azt, hogy 20-80% között tartsd az akksit, azaz soha ne töltsd fel teljesen és soha ne merüljön le teljesen. Ezzel ki lehet tolni az akksi élettartamát, de a gyakorlatban ez kivitelezhetetlen, már egy telefon esetében is. Egy switch esetében elég esélyes, hogy mindenki fullra tölti és közel fullra lemeríti, úgyhogy gondolatban lehet készülni egy akksi cserére 2-3 év múlva, különben az üzemidő feleződik vagy még rosszabb. Addig legalább a garancia is lejár rá.
A switchben szerencsére közepesen nehéz akksit cserélni. A YT videón a srác kb 2 perc alatt megoldja, összerakással együtt, de némi kézügyesség kell hozzá. A másik gond, hogy a cameron sino akksi amit berakott csak 3600mAh, az eredeti switch akksi meg 4310, de gondolom az a szokásos horrorisztikus áron van, ha van egyáltalán. Csak egy gyors keresést csináltam, de original akksit nem láttam eladót, ettől még lehet meg a szervízeknek biztos van, csak akkor kifizeted még a szervizesnek is az 1 rezsióradíját egy kb 3-5 perces munkáért.
Amazonon ilyen csingacsguktól 20 EUR egy akksi az ár érzékenyeknek, a cameron sino meg kb 40 EUR, 2-3 évente ezt még rá kell számolni szerintem, ha valakinek fontos a hordozhatóság.

(#15010) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Kezdtem egy FAQ-t az összefoglaló végére, okosságokat bemásolom nagy köszönettel. :R :R
További javaslatok jöhetnek FAQ-ba/ÖF-ba. :R :R
Kösziiiiii.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#15011) dtej válasza koncsik (#14999) üzenetére


dtej
csendes tag

Úgy láttam elég sok helyen kapni (pl.: itt is).

Meg úgy látom Mario Party Joy-Con bundle is van, ha keres még valaki.

Bedobom a friend kódom is: Tajti SW-5757-9792-1296 (31)

[ Szerkesztve ]

(#15012) djozsi


djozsi
senior tag

Valaki esetleg vett innen civet és játszott már vele tartósan? Főleg az érdekelne, hogy egy előrehaladott állás esetén is akadásmentes-e a játék és az AI mennyi idő alatt lépi le a saját körét.

(#15013) koncsik válasza dtej (#15011) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Köszi, s-sel lerestem z helyett... :W

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#15014) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Köszönöm mindenkinek! Lenne még egy kérdésem. a Joycon-ok nem egységesen merülnek? Feltettem dokkolóra a gépet, játszottam kb 10 percet, majd kiírta hogy a jobb joycon enni kér. Ránéztem a menüben tényleg jobban le van merülve, a balban kb 50%. Ez így normális? Most benne hagytam a dokkolóban a gépet, meg a joycon-t hogy töltse fel őket.

Sic Parvis Magna

(#15015) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!

A switchen lévő USB C az nem egy szabvány? Rádugtam egy gyári apple usb-C elosztót és nem hogy a HDMI nem adott jelet a gép töltést sem vett. Van valami hordozhatóbb megoldás mint a gyári dock?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#15016) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#15014) üzenetére


30z.Samu
félisten

Közben a hivatalos oldalt nézem: A full charge takes about three and a half hours.

Ja jó... :D Tegnap annyit biztos nem volt töltőn, ahogy feltöltött a gép már vettem lefele. De akkor is érdekes így elsőre, hogy a jobb joycon jobban le volt merülve.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#15017) Sirandrish válasza 30z.Samu (#15014) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Két külön eszköz...még akkor is ha kitesznek egy "nagyobbat"...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#15018) 30z.Samu válasza Sirandrish (#15017) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az oké, csak azt hittem kb egységesen merülnek. Na mindegy, feltöltöm őket maxra és meglátjuk.

Sic Parvis Magna

(#15019) djozsi válasza 30z.Samu (#15018) üzenetére


djozsi
senior tag

A jobb joycont használja a a rendszer gyro célzásra, ezért ha olyan játékkal játszol, ami használja ezt a funkciót, akkor gyorsabban fog merülni. Amúgy nagyjából egyszerre merülnek.

(#15020) 30z.Samu válasza djozsi (#15019) üzenetére


30z.Samu
félisten

Így már világos, köszi! :R

Sic Parvis Magna

(#15021) ViharVadász válasza djozsi (#15019) üzenetére


ViharVadász
őstag

Nekem érdekes mód a bal kontroller szokott jobban merülni. A jobb majdnem mindig teljesen fel van töltve, a bal oldalira jelzi, hogy töltenem kellene. Pedig egy huzamban olyan sokat nem is játszok, max 1 órákat de előtte töltőre rakom mindig a gépet.

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#15022) 30z.Samu válasza ViharVadász (#15021) üzenetére


30z.Samu
félisten

A tiedben a balban van a gyro. :D

Sic Parvis Magna

(#15023) lanszelot válasza hszilard666 (#15015) üzenetére


lanszelot
addikt

A nintendo szoftveresen tiltogatja a 3rd party gyarto cuccait. Ezert nem megy. Azok mukodnek vele amit a nintendo jova hagy, azaz a 2nd party cuccok, és a nintendo cuccait. Erre figyelj oda vasarlaskor is.

[ Szerkesztve ]

(#15024) djozsi


djozsi
senior tag

Zelda pletyka rovat.

Japánban volt egy elég nagyszabású Zelda koncert, ahol jelen volt a Zelda sorozat producere is (Eiji Aonuma) és elég egyértelmű célzást tett arra, hogy készül a Skyward Sword Switch változata (bemondta a közönségnek, hogy "Jól gondolom, hogy egy Skyward Sword Switch verzióra vágytok?" és a közönség állva tapsolt).

Ezzel jól kombózik az, hogy az IGN egyik podcastjában az egyik sajtós mondta, hogy hamarabb jön a következő Zelda, mint gondolnánk, majd észbe kapott és mondta, hogy adáson kívül megbeszélik a dolgot.

Illetve azt se feledjük, hogy aki megszivárogtatta a Smash Direct időpontját azt mondta, hogy novemberben 2 direct lesz, ebben az esetben pedig jövő héten kapni fogunk még egyet. Bár őszintén szólva ebben kicsit kételkedek, biztosan lesz valami bemutató a The Game Awardson, utána pedig a januári direct már tekinthető hagyománynak

(#15025) Sirandrish válasza djozsi (#15024) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Nah az jöhet mindenestül :)
Vettem a hetekben egy Wii-t csak az SS miatt, de az 55ös TV-n olyan volt a képe hogy kifojt a szemem. Nem csúnya volt, csak fakó és életlen, vagy a franc se tudja, de már-már zavaró volt..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#15026) Urdaran


Urdaran
kezdő

Tudom, hogy debil kérdés, de lehet Switchen filmet nézni és zenét hallgatni s?

(#15027) ViharVadász válasza Urdaran (#15026) üzenetére


ViharVadász
őstag

Maximum YouTube programon keresztül lehet videózni jelenleg még csak. :(

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#15028) lanszelot válasza Sirandrish (#15025) üzenetére


lanszelot
addikt

Allitsd be a switch -et a tv hez. Valoszinu rossz az alap /altalaban rossz/. Mar nem emlexem pontosan mit kell allitgatni, de nagyon nagy a kulonbseg. Youtube rol neztem kb 1 éve ott volt mit hogy. Fontos hogy allitgatasnal dokkolo modban legyen.

(#15029) oriic válasza Urdaran (#15026) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hulu is van rá, csak nálunk nem elérhető.

Live-Die-Respawn

(#15030) koncsik válasza lanszelot (#15028) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

SIrandrish:
Ha jól értem, a wii képe volt rossz, azon max. komponens kábellel lehet segíteni, persz igaz, biztos beállítások is javíthatnak.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#15031) djozsi válasza koncsik (#15030) üzenetére


djozsi
senior tag

Szerintem azért ha ez a pletyka igaz, akkor ez már nem egy sima újrakiadás lesz, a Wii U játékoknál az simán elmegy, de azért a Wii játékokra ráfér egy kis grafikai ráncfelvarrás.

(#15032) petymek válasza hszilard666 (#15015) üzenetére


petymek
senior tag

Igen van. Használhatók mini adapterek is. Azonban körültekintően, mert voltak problémák ilyen utángyártott eszközökkel. Volt ami hazavágta a konzolt, amit a nintendo garanciába cserélt/cserél, kvázi elismerve, hogy ludas a hibáért. Persze a hazai szervízen nem lepődnék meg, ha nem így tenne, amellett.
Ha kell privátba adok egy linket az enyémet honnan vettem, amit rendszeresen, és úgy általában csak azzal a TV-re kötve használjuk a konzolt. Fentiek nyomán viszont csak a te felelőségedre.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#15033) petymek válasza Urdaran (#15026) üzenetére


petymek
senior tag

Gyári lag nem, egyébként igen. Zene teljesen jó, videó még erősen kompromisszumos. Már fejlesztik rá a Kodit is.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#15034) Steven


Steven
addikt

Arra van valami link hogy whats coming next, a frissítésekkel? Hogy mik vannak tervbe?
Amúgy nagyon dicsérem, a kis gépet de szerintem jöhetne más jobb AAA-s játék, mondjuk zelda le fog kötni egy ideig. De jöhetne mint psp re valami god of war szintű játék. Szvl több amerikai stilusú játékra vágyom, vágom hogy nyomatják kínát meg japánt. De nekem annyira nem jön be . Kövi Zelda után a skyrim vagy dark souls, lesz mert nekem az ki maradt pc-n utána viszont nemtom mivel fogom tolni :( Diabloba 5 évem van szvl azt tuti nem.

Szvl jöhetnének ilyenek hogy, tomb raider, batman , pókember stb. látszik hogy a HW bírja már csak meg kéne csinálni...

Nekem ezek a japán stilusu anime szerű valamik nem jönnek be, összesen nekem kb 10 játék kéne nintendora , amiből 5-t meg vettem. utána mi lesz nem vágom.

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#15035) Sirandrish válasza koncsik (#15030) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Majd lehet ránézek...de inkább jöjjön az SS HD :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#15036) petymek


petymek
senior tag

Koncsik, Skyrim modoknak egyre nagyobb tábora van. Betehető ide link, a konyhakész szvics modokról, azoknak, akiket nem érdekel az online, vagy törlöd?

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#15037) Sirandrish válasza petymek (#15036) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Kell hozzá törni a Switchet? Ha nem, akkor minden további nélkül jöhet, ha igen akkor viszont hanyagoljuk szerintem.

Bár nem engem kérdeztél :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#15038) petymek válasza Sirandrish (#15037) üzenetére


petymek
senior tag

Nem kell hozzá illegális játék. Megint csak felmerül a "törni" fogalma. Mint pl. fentebb a zene hallgatás vonalon, vagy akárcsak a játékok mentéseinek biztonságos tárolására.
Különösen, hogy itt a hardveraprón, elég jól pörögnek a valóban tört konzolok, már szvics vonalon is, ajándék, meg egyéb körülírt játékokkal.

[ Szerkesztve ]

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#15039) g@bo válasza petymek (#15038) üzenetére


g@bo
nagyúr

"elég jól pörögnek a valóban tört konzolok"

és ja, bann-ocskát meg nem nagyon látni.... de kisebb vétségért meg szórják a heti kitiltást. :D

(#15040) Sirandrish válasza petymek (#15038) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

HW aprón nem kereshetek fel minden eladót hogy ejnye bejnye, de azt megpróbálhatom megkövetelni hogy ez a remek hangulatú kis topikocska, maradjon is ilyen :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#15041) petymek válasza g@bo (#15039) üzenetére


petymek
senior tag

Hát na. Látod van rá igény.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#15042) petymek válasza Sirandrish (#15040) üzenetére


petymek
senior tag

Nem is kértelek, hogy keress fel bárkit is, ettől a hangulat még nem romlana, sőt lehet jönnének új tagok is.
Megvárom mit ír Koncsik, legfeljebb akit érdekel, majd megkeresi magának.
Mielőtt itt vettem a "bátorságot", hogy fel merjem-e tenni egyáltalán a kérdést, rákerestem más konzol témákban, ott felmerültek-e hasonlók, és úgy vettem észre, ez talán nem ördögtől való.

[ Szerkesztve ]

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#15043) koncsik válasza petymek (#15036) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Kénytelen lennék (akármennyire érdekel engem is vagy nem), ezért kérem, hogy aki ezzel szeretne foglalkozni, forduljon hozzád bizalommal (esetleg hozzatok létre egy erről szóló topic-ot, ha lehet - azért ezt kétlem... ha mégis, az jelzésértékű lenne).
Láttam már a N szakszervízben egy elkeseredett arcot, akinek a konyhakész megoldás ellenére sem sikerült a "főzés" és elbukta a gépét, ráadásul minden ezzel foglalkozó oldal (amiket nem nehéz fellelni) is figyelmeztet: "Any warranty you have on your Nintendo Switch will be null and void because you'll be breaking the user contract you agreed to when using the Switch."
Nagyon köszönöm a megértést ezzel kapcsolatban előre is. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#15044) Bjorngolf


Bjorngolf
tag

Sziasztok :)
no ma megjött a drága :) a kérdésem az lenne hogy Tv és monitoron kivül lehet másra kötni? Gondolok ez alatt pl Laptopra h annak a kijelzőjét használja mint külső monitor? h ha igen akkor hogy kell megcsinálni? köszönöm előre is a válaszokat :)

(#15045) petymek válasza koncsik (#15043) üzenetére


petymek
senior tag

Kérlek ne irányísd át őket. Ha nem hát nem :N .

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#15046) Sirandrish válasza petymek (#15042) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Mivel elég megosztó a téma, így mindenképp változna a hangulat. Most nem azt mondom hogy aztán itt vége lenne mindennek, de mégis csak lenne valami.... :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#15047) petymek válasza Sirandrish (#15046) üzenetére


petymek
senior tag

Ok, lezártuk. Kérdezném, mivel te ahogy olvasom, elég képzett vagy a témában, a kicsit fentebb említett Zelda tulajdonképp egy felújítás, vagy egy új epizód lenne?

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#15048) Sirandrish válasza petymek (#15047) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Az SS Wii-re jelent meg, és ezeddig csak azon is volt játszható. Ha most kiadnának egy Switch verziót, az gondolom aa WiiU-ra kiadott WW HD, és TP HD vonalat követné, amivel nagyon, de nagyon elégedettek lehetünk/lehetnénk, mert mindkét remake rettentően jól sikerült.

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#15049) petymek válasza Sirandrish (#15048) üzenetére


petymek
senior tag

Ez nagyon messze áll a tavalyi eddig legfrissebb résztől? Büdös kölkétől már megkaptam régi játékra, hogy "gagyi".

Más, mindekihez.
A Warframe Switch kiadása csak valami online móka, vagy van valami egyedül játszható Story része is?

[ Szerkesztve ]

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#15050) djozsi válasza petymek (#15047) üzenetére


djozsi
senior tag

Petymek, a legnagyobb jószándékkal kérdezem, hogy akkor ezt most tekinthetjük végre egy tényleg végleges lezárásnak? Látszik, hogy totál segítőkész vagy, ajánlasz third party eszközöket mindenkinek, satöbbi, de valahogy azt sose bírtad eddig elengedni, hogy néhány hozzászólásonként tegyél valami célzást arra, hogy mit lehet "okosba" megoldani, stb.
Tényleg láthatod, hogy ez a csatorna szeretne ettől mentes maradni és én tényleg nagyon szépen kérlek, hogy ezt tartsd teljes tiszteletben, hidd el, ezek nélkül is tök jókat lehet beszélgetni.
Tényleg kérnélek pont azért, amit Sirandrish is írt, hogy akkor ez most legyen egy végleges lezárás és ne tartsunk néhány nap-hét múlva megint itt...

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.