Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-25 10:47:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55804) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Switch 2 (találgatós) topik újra megnyílt, hátha nem hiába ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Hozzászólások

(#54001) 30z.Samu válasza ldave (#53997) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ez is jól néz ki.

Sic Parvis Magna

(#54002) rakkimcer válasza morfondőr (#53967) üzenetére


rakkimcer
tag

Hogwarts switch kiadáshoz képest tényleg szép, aki ezen fogja végigjátszani, biztosan nagyon fogja élvezni

(#54003) TrishtanAG válasza Lamond (#53998) üzenetére


TrishtanAG
aktív tag

Kábé 7 gigát ránt le :DDD

www.adventuregames.hu

(#54004) 30z.Samu válasza TrishtanAG (#54003) üzenetére


30z.Samu
félisten

Alapvetően nem sok, csak ha a Switch-csel szeded le. :D

Sic Parvis Magna

(#54005) Rage47


Rage47
veterán

ket nap es itt a Persona 5 Tactica is

(#54006) ldave válasza Rage47 (#54005) üzenetére


ldave
félisten

Jajj de jó.... nem tudom, de én így 2023-ban már nem tudok ráizgulni egy újabb Persona 5 játékra. Elég volt.

A Slime draws near! Command?

(#54007) BagyiAti


BagyiAti
csendes tag

Sziasztok, Ha valakinek lenne türelme megválaszolni pár - valószinűleg alap/de számomra nem világos - NS-el kapcsolatos kérdést, az kérem irjon rám privátban, előre is köszönöm!
Összefoglaló megvolt..

(#54008) Sirandrish válasza BagyiAti (#54007) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Szerintem ennél jobb hely nincs a kérdéseid feltételére. Van itt 1-2 igazi szaki (nem én), akik minden bizonnyal szívesen válaszolnak a kérdéseidre..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#54009) koncsik válasza BagyiAti (#54007) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Mindenképpen kérdezz itt, légyszíves, mert akkor megtudjuk legalább mi hiányzik az ÖF-ból. :K :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#54010) 30z.Samu válasza koncsik (#54009) üzenetére


30z.Samu
félisten

Vagy lehet pont annak az elolvasása hiányzott. ;]

Sic Parvis Magna

(#54011) Sirandrish válasza 30z.Samu (#54010) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Segítek...

:P

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#54012) BagyiAti válasza 30z.Samu (#54010) üzenetére


BagyiAti
csendes tag

Azért volt amin "átszaladtam" mert az ÖF jó része még nem releváns nekem, mert még jelenleg nem rendelkezem NS-el :)

(#54013) koncsik válasza BagyiAti (#54012) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nem rossz a kérdés, én is inkább rákérdezek a priváton túl barátainktól, ki milyen ingyenes játékokat tud ajánlani Switch-re?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#54014) 30z.Samu válasza Sirandrish (#54011) üzenetére


30z.Samu
félisten

Kíváncsi voltam figyelsz-e... :P

Sic Parvis Magna

(#54015) Norb79 válasza koncsik (#54013) üzenetére


Norb79
őstag

Fallguysozni szokott a lányom, néha a fiam is, illetve az ingyenes kirbyvel is szoktak néha bohóckodni. Fallout sheltert a fiam telefonon szokta nyomni, a többi kimaradt nekik. Fortnite kifejezetten tiltva van nekik.

(#54016) Guitar14 válasza koncsik (#54013) üzenetére


Guitar14
senior tag

Captain Toad?? Az Free? Nem a demó?

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#54017) koncsik válasza Guitar14 (#54016) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Igazad van, az max. free to start lehet. :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#54018) 30z.Samu válasza Guitar14 (#54016) üzenetére


30z.Samu
félisten

Captain Toad már olyan régóta rajta van a listámon, meg a Smash Bros is. :D

Sic Parvis Magna

(#54019) Norb79 válasza Guitar14 (#54016) üzenetére


Norb79
őstag

De az a demó.

(#54020) Quinine911 válasza 30z.Samu (#54018) üzenetére


Quinine911
aktív tag

Capt. Toad-ot vedd meg, kegyetlen jó game!

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#54021) tboy93


tboy93
nagyúr

Lepörgött a Mario 3D World és a Bowser's Fury is, rohadt jó volt. Az Odyssey szerintem jobb mint a 3D World, de azért ez is hozza a szintet. Néhol talán annyi "gondom" volt vele, hogy ismétlődnek a Boss-ok. A Bowser's Fury meg egy tök jó mechanikát hozott be, zseniális, komolyan mondom. A zene is parádés és egy olyan gameplay loopot hoz létre, hogy nehéz letenni a játékot. Mellesleg OLED-en gyönyörű. Kénytelen leszek beszerezni előbb utóbb a Mario Wonder-t is úgy látom :D

[ Szerkesztve ]

(#54022) spacelab válasza tboy93 (#54021) üzenetére


spacelab
tag

Előbb-utóbb??? Azonnal! A valaha volt legjobb side scroller Mario játék.

(#54023) solti válasza spacelab (#54022) üzenetére


solti
senior tag

Mario wonderrel 1 badge-nél járunk, tényleg szuper játék. Viszont 1 dolgot elcsesztek szerintem : lokális multiplayer esetén gáz, hogy nem zoomol ki vagy ilyesmi sokszor öltük meg egymást asszonnyal..

(#54024) tboy93 válasza spacelab (#54022) üzenetére


tboy93
nagyúr

Most Zelda + Pokemon a soros, de célba van véve a Pikmin is, meg valami Fire Emblem-re is ra kene probalni ha mar Switchet vettem. :))

(#54025) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Hogwarts Legacy Nintendo Switch vs PS5 Graphics Comparison

Azért ha egymás mellé teszed a kettőt, akkor ordít a különbség. Viszont véleményem szerint ettől függetlenül is egész ügyesen kihozták a Switch-ből, amit lehetett.

Sic Parvis Magna

(#54026) Sirandrish válasza 30z.Samu (#54025) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Körülbelül egy PS3as korszak közepe-vége amit hoz a Switch verzió.
Akinek csak Switch van otthon, vagy épp a buszon akarja tolni és még szereti is a HP világát annak jó lehet, de akinek akad otthon egy PC és/vagy egy PS5, annak szerintem nem szabad megvennie.
Az élmény egészéhez komolyan hozzáad hogy alapesetben ez egy gyönyörü játék!

Az mindenesetre dícséretes hogy ennyit melóztak azzal hogy ez megjelenhessen Switchre :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#54027) 30z.Samu válasza Sirandrish (#54026) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jó hát igen, a vízpartos résznél én is felszisszentem, de amúgy összességében nem rossz és az is dicséretes hogy ki akarták hozni Switch-re is. Csak azért már tényleg akkora a szakadék a két gép tudása között, hogy kérdés érdemes-e volt ennyit melózni vele.

Sic Parvis Magna

(#54028) Sirandrish válasza 30z.Samu (#54027) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Hát azt majd az eladások megmondják.
Lehet azért tartott eddig, mert csak 3 fizetés nélküli gyakornok dolgozott rajta, akkor meg biztos megérte :C

A videóhoz még annyi hogy jópofa hogy fel van cimkézve hogy melyik verzió melyik...szerencse mert nem tudtam volna :DDD

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#54029) jófejsrác


jófejsrác
senior tag

Jött kis egy videó ahol a switches Witcher 3 és Hogwarts van összehasonlítva. Witcher sokkal jobban mutat, pedig a játék is nagyobb (jobb is :)). Szóval lehetett volna ez jobb is több munkával véleményem szerint.

A Hogwartson én PS5-ön játszottam és igazából a világ ami viszi a hátán és a helyszínek, maga a story és karakterek számomra nem maradandó. Ez 10 óra játszás után írom, majd valamikor visszatérek, de egyelőre van több jobb játék nála szerintem.

(#54030) 30z.Samu válasza jófejsrác (#54029) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az is beszédes, hogy a Game Awards-on semmire nem jelölték a játékot. Annyira azért nem alkothatott akkor maradandót.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#54031) Sirandrish válasza 30z.Samu (#54030) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Pedig marha jó lett. :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#54032) DevilAqua válasza 30z.Samu (#54025) üzenetére

Ügyesen kihozták a maximumot az tény, de "fogyasztói" szemszögből még mindig bánt az a dolog, hogy ugyanaz a játék, sokkal rosszabb grafikával (ezzel csökkentve a játékélmény) mint akár a PS4-es verzió.

A Hogwarts Legacy most 20-24 ezer között van Switchre. De legyen csak 20.000 Ft
PS4-re most akcióban több helyen is 14.990 Ft...

Szóval lényegében 8 hónappal később jelenik meg Switchre mint a többi konzolra, gyakorlatilag teljes áron. Egy rosszabb minőségű játék. Számomra ez az elfogadhatatlan :)

A konzolok áráról ne is beszéljünk. Használt árakat figyelembe véve, hogy te TV-n játssz ahhoz egy V1-es Switch kell minimum ami 65.000 körül van.

PS4-et már lehet venni 40 körül is.

Oké!

A Switch verzió nagy erőssége, hogy HORDOZHATÓ.
De ehhez baromi nagy kompromisszumot kell kötni mind árban és grafikai megjelenésben is. És szerintem túl sok a kompromisszum ahhoz, hogy teljes árat elkérjenek érte.

És félreértés ne legyen nem zavar anyagilag az a + pár ezer forint csak egyszerűen nem tudok a dolog mellett csöndben elmenni :D

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#54033) 30z.Samu válasza DevilAqua (#54032) üzenetére


30z.Samu
félisten

Akinek van egy kis esze, az csak az exkluzívok miatt tartja a Switch-et, azok még mindig nagyon jól néznek ki, akár nagyobb kijelzőn is. Persze a kivétel erősíti a szabályt... :D A 3rd party cuccokra pedig ott a PC vagy valamelyik "nagyobb" konzol.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#54034) pzstm válasza 30z.Samu (#54030) üzenetére


pzstm
titán

marha jó lett, pedig semennyire nincs közöm egyetlen HP-hoz sem.

El is ment 15 millió belőle ha jól rémlik.

Amúgy az a game awards számos kategóriában a szánalmastól picit lejjebb van, de ezzel itt nem offolnék :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#54035) zombei válasza DevilAqua (#54032) üzenetére


zombei
aktív tag

Árban alapból az összes Switch játéknál kopromisszumot kell kötni, ha legálban nézzük. (PC,PS,Xbox árak folyamatosan csökkenek, a kiadástól számítva, itt meg kijött egy áron, és 10 év múlva is annyi.)
Nem maga a minőség rosszabb, mivel az azonos, csak a konzolon hozható megjelenítés más. Munka ugyanúgy megvolt vele, ha nem több is, hogy meglegyen a folyamatos 30fps egy ilyen teljesítményt nyújtó eszközön.

Game Awards-os téma: Azért az kicsit vicces, hogy Game of the year-ban ott van a Mario Wonder... :U (Bár Zeldának azért van esélye.)

(#54036) Rage47 válasza zombei (#54035) üzenetére


Rage47
veterán

valakinek lehet a Mario a GOTY, mi ezzel a gond :)

(#54037) spacelab válasza Rage47 (#54036) üzenetére


spacelab
tag

Jelen :))

(#54038) 30z.Samu válasza Rage47 (#54036) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nálam a Hi-Fi Rush és a Resident Evil 4.

Sic Parvis Magna

(#54039) pzstm


pzstm
titán

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#54040) Quinine911 válasza spacelab (#54037) üzenetére


Quinine911
aktív tag

Szintén! Nem sok új játékkal játszottam idén, de ez magasan veri mindet!

[ Szerkesztve ]

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#54041) Quinine911 válasza pzstm (#54039) üzenetére


Quinine911
aktív tag

Jöhet! Előrendelve már rég, szóval alig várom :)

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#54042) penge111 válasza pzstm (#54039) üzenetére


penge111
addikt

Az opencriticen sosem értettem, mi a különbség a két értékelés között (84% vs 98%). Itt nincs olyan, hogy hivatalos kritika, illetve felhasználói kritika. Csak azért kérdem, mert bizonyos játékoknál nagyon különbözik ez a két szám :F

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#54043) ldave válasza penge111 (#54042) üzenetére


ldave
félisten

A 84 az a kapott pontok valami mágikus átlaga.
A 98% pedig azok a cikkek aránya, akik ajánlják a játékot.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#54044) penge111 válasza ldave (#54043) üzenetére


penge111
addikt

Köszi :R

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#54045) ldave


ldave
félisten

Lehet a kasszákhoz fáradni :)

A Slime draws near! Command?

(#54046) 30z.Samu válasza ldave (#54045) üzenetére


30z.Samu
félisten

Mikortól? :D

Sic Parvis Magna

(#54047) pzstm válasza ldave (#54045) üzenetére


pzstm
titán

ez "itt" hogy működik.....

weben ezt hogy találom? ha online veszek valamit és letöltöm az mindegy melyik régió? :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#54048) cactuar válasza 30z.Samu (#54046) üzenetére


cactuar
aktív tag

Csütörtök 16 órakor szoktak élesedni az új akciók, valószínűleg most is így lesz.

(#54049) ldave válasza pzstm (#54047) üzenetére


ldave
félisten

Az átjárásban sajna nekem nincs tapasztalatom. Nekem UK Nintendo fiókom van és eddig csak onnan vásároltam játékot, legyen az a gépen magán az eShopból vagy a Nintendo UK webes oldaláról. A megvett játék letöltését automatikusan elkezdi, akkor is ha böngészőből veszed, szóval ha online sleepben van a Switch, le is tölti a háttérben.

A Slime draws near! Command?

(#54050) 30z.Samu válasza cactuar (#54048) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszi! :R

Sic Parvis Magna

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.