Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45045) inf3rno válasza gordonfreemN (#45042) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha van valami IGP a processzorban, akkor vedd ki a videokártyát és memóriából is csak egyet hagyj bent, amit ellenőrzöl egy 10 percig memtest-el. Elsőnek megnézném egy live Linuxal, hogy azzal is csinálja e. Az nagyjából kizárja a szoftveres hibákat. Másodiknak, hogy nem e a SATA kábel hibás. Ha esetleg sikerül telepíteni Winre a HDSentinelt vagy bármilyen más SMART adat nézőt, ott meg lehet találni, hogy van e kábel hibára utaló jel. Ilyesmiket kell nézni: [link], de rémlenek mások is. Ha ezek mind rendben vannak, akkor táp, alaplap vagy processzor hiba lesz. Ezek közül már nehezebb eldönteni, hogy melyik a hibás. A tápra ott a táp teszter vagy multiméter, de előfordulhat, hogy csak komolyabb terhelés alatt jön ki a hiba. A CPU-ra AMD-nél maximum valami benchmarkkal vagy burninnel lehetne ránézni, ami ellenőrzi a helyességet is. Szerintem a legtöbb teszt ilyen, de biztosat nem tudok mondani. Intelnél egyszerűbb lenne a helyzet, ott van Intel Processor Diagnostic Tool. Még ha ezek valami hibát adnak, akkor sem 100%, hogy a CPU a hibás és nem az alaplap. Ha tudsz olcsón venni, akkor rendelj hozzá egy CPU-t apróról, és nézd meg azzal is. Nekem pl socket 1150-hez egy ezres volt egy Pentium, aztán most el is adtam szintén egy ezresért miután kiderült, hogy az alaplap a hibás. Nem nagyon tudok más megoldást, mint a csere alkatrész, ha biztosan akarod tudni, hogy melyik a hibás, de persze nem vagyok egy villamosmérnök vagy egy szervizes, szóval lehet, hogy van erre is valami csoda eszközük, amiről még nem hallottam. Én próbáltam érdeklődni helyi számtech boltban, hogy esetleg meg tudják e nézni alkatrész cserével, de mindegyik azt mondta, hogy nincs semmilyen csere alkatrészük, úgyhogy az nem túl esélyes, hacsak nem vagy jóban velük, vagy nincs egy haverod hasonló géppel, aki hajlandó szétszerelni.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.