Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71401) rob210 válasza Plero (#71398) üzenetére


rob210
Topikgazda

Az a termosztáton van és azért , mert nem a gyári termosztátház van rajta.
Ez így jó.

Renault power

(#71402) kalmanchris válasza kalmanchris (#71344) üzenetére


kalmanchris
tag

(#71403) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
M3 kombi, 1.5 dci 110le, 2014.

Pár napja vettem észre mikor nyugis tempóban hazaértem éjjel, ment a hűtőventilátor üzemmeleg motornál.
Másnap tágulási tartály teteje le, folyadék tiszta.
Ma 9 fok, hideg motor, indít, ugyanúgy forog a venti.
Gondolom a hőgomba v mi, amit hol is cseréljek benne?

(#71404) sesomaru1989


sesomaru1989
aktív tag

Sziasztok!

Megane Ii-ben hogyan tudom kiszerelni a hátső lámpatesteket?

Előre is köszi az infót.

(#71405) rob210 válasza sesomaru1989 (#71404) üzenetére


rob210
Topikgazda

Melyikben kacsa sedan vagy kombi?

Renault power

(#71406) rob210 válasza t.imi (#71403) üzenetére


rob210
Topikgazda

A motorblokkban van a hőgomba.

Renault power

(#71407) t.imi válasza rob210 (#71406) üzenetére


t.imi
addikt

Köszönöm Robi!
Legalább hozzá lehet férni bontás nélkül?

(#71408) rob210 válasza t.imi (#71407) üzenetére


rob210
Topikgazda

:C
PERSZE
:N

Renault power

(#71409) Csatravi válasza kalmanchris (#71402) üzenetére


Csatravi
senior tag

Jól látom hogy ez Iskra ..721.054 ?
Más zsebe, de szerintem érdemes lenne a negyediket is cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#71410) Czimby


Czimby
addikt

Clio 3 1.2

Hol találom a motorkódot, motorszámot?
2007.12 hó van a forgalmiban, katalógusok szerint 2007.05-ben volt valami váltás és más fajta trafó, gyertya kell.

A forgalmiban a motorkód D4FD710 a neten mindenhol D4F 740, 742 stb vannak :F

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#71411) Ganz-[HUN] válasza Czimby (#71410) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Tipp: Váltó és motor illesztése, vezérlés házán papíron ami valszeg lerohadt azóta.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#71412) Csatravi válasza Czimby (#71410) üzenetére


Csatravi
senior tag

Másik tipp. itt

(#71413) Czimby válasza Csatravi (#71412) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi mindkettőtöknek!
Holnap napfényben ránézünk ismét.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#71414) mycso válasza t.imi (#71403) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Hi, egy alap kérdés.
Klíma nincs bekapcsolva, ha digit klímás, akkor auto állásba?

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#71415) Plero válasza rob210 (#71401) üzenetére


Plero
tag

Köszönöm. , akkor megnyugodtam.

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#71416) sesomaru1989 válasza rob210 (#71405) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Szia Rob,

Sedan 2004-es.

Illetve másik kérdés. Kicseréltem a pollenszűrőt, de gyanítom valamelyik szervizelés után történhetet valami a pollenszűrő környékén.

Kiszedtem a kesztryű tartót ahogy kell, csere majd beindítottam a fűtést egyszer csak kiköpte a pollenszűrőt a helyéről. :D
Gondolom egy csavar tartaná azt a helyén. Jól gondolom? Vagy valami műanyag lefogatót letörtek volna annó róla?

(#71417) rob210 válasza sesomaru1989 (#71416) üzenetére


rob210
Topikgazda

A sedannál a szigetelést vedd le és alatta lesz a két csavar a csomagtartó felől.
Ha az kint van az egész lámpa a kezedben lesz.
A pollenszűrőt egy műanyag fedél (pattintót) tartja a helyén neked az megvan?
Mert amúgy a füleket törhetik le akik feszegetik és nem tudják, hogy kell kiszedni.

Renault power

(#71418) rob210 válasza Czimby (#71410) üzenetére


rob210
Topikgazda


így remélem megtalálod ;) ha kell alvázszám alapján kikeresem neked mi kell, de azt ne ide írd be :)

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#71419) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Kell valakinek Osram Ledfog 103 Silver? Lumenetteől kaptam 1800 pénz ( :Y ) kedvezményt a listaárból (29.990).
Vagyis inkább úgy mondanám, kaptam egy kupont, ami mindenhez is jó.

Most nézem; ez 300 pénzzel több, mint a nyilvános kupon. Gecc, megütöttem a főnyereményt :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#71420) sesomaru1989 válasza rob210 (#71417) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Egy fehér műanyag kallantyút látok, de az nem éri el a pollenszűrőt, akkor gondolom azt törték el.. Holnap megnézem jobban. Bontóba gondolom tudok ilyet szerezni, nem hiszem hogy kelendő alkatrész egy ilyen. Bár ha mindenki eltöri?

(#71421) Csatravi válasza sesomaru1989 (#71420) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nem is kell elérnie. Abba a "kallantyúba" a fűtésbox oldalsó takarólemez hátsó rögzítő füle akaszkodik bele. A pollenszűrő saját magát rögzíti ha rendesen betolják a helyére. Biztos hogy benyomtad rendesen ?

[ Szerkesztve ]

(#71422) rob210 válasza sesomaru1989 (#71420) üzenetére


rob210
Topikgazda

Félreértettél.
A pollenszűrő maga a fedél is, (vagy félreérthető voltam.)
A lényeg, hogy nem csavaros, hanem pattintós, azaz a pollenszűrőt határozottan be kell tolni, amíg nem kattan egyet.

Renault power

(#71423) Nordik


Nordik
őstag

Felraktam az új SCT ablaktorloket, szerintem tökéletes. Régebben Bosoko is volt, de ezek sokkal jobbak, az ár pedig hasonló. Szóval én ajánlom. :)

[ Szerkesztve ]

(#71424) sesomaru1989 válasza rob210 (#71422) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Ezekszerint nem nyomtam be rendesen, na majd adok neki reggel akkor :) Nem finomkodok vele. :) Köszönöm a segítséget.

(#71425) Czimby válasza Nordik (#71423) üzenetére


Czimby
addikt

SCT pollenszűrők is nagyon minőségiek!!!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#71426) mycso válasza rob210 (#71422) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Pollenszűrőre egy tipp:
A lagunánál 2db-ból áll, kissé nehézkes a berakása, illetve ha nem pontos a méret, akkor csal szívás van vele.
Eddig egy márka vált be tökéletesen:
Würtemberg, csak ajánlani tudom, lagunához 4k körül van a szenes.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#71427) rob210 válasza mycso (#71426) üzenetére


rob210
Topikgazda

Alá tudom támasztani a würtemberg most tört be a piacra nem rég és nagyon tolja a cuccait méghozzá elfogadható áron.
:R

Renault power

(#71428) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Cseréltem át a nyári gumikat télire és az alábbi látvány fogadott:

[kép] [kép] [kép]

Nem látom, hogy a gumiharang ki lenne szakadva, sőt mozgatni sem tudtam kézzel.
Nem kéne valamilyen bilincsnek lenni rajta? Mert mintha az hiányozna.
Bízzam szerelőre, vagy ezt lehet házilag is orvosolni? Nem tudom mennyi zsír hiányozhat. Nem szeretném, hogy beálljon.

Köszönöm a válaszokat előre is.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#71429) diablo1984 válasza Predator2 (#71428) üzenetére


diablo1984
veterán

De kellene rajta lennie egy bilincsnek ami nincs rajta és ettől a gumiharang szórja a zsírt! Gyorsan pótolni kell!

(#71430) t.imi válasza mycso (#71414) üzenetére


t.imi
addikt

:R Reggel ugrott be, piros led világít-e az AC OFF gombnál? Persze hogy nem világított.
Nem forog. Egyelőre. Nyáron kapcsoltam ki, azóta nem matattam a környéken.....

(#71408) rob210, ez remek hír, mákom van hogy ránéztem a gombokra :R

(#71431) rob210 válasza Predator2 (#71428) üzenetére


rob210
Topikgazda

Tudni kéne mennyi zsír hiányzik belőle, illetve le kéne húzni, hogy látszódjon, koszt kapott-e.Mert a legnagyobb gond, nem az mennyi zsírt vert ki a harang alól, hanem az, hogy mennyi kosz jutott be ami, szép lassan elkezdi bedarálni a csuklót.
Legjobb lenne levenni a harangot, kimosni a csuklót és újra zsírozni, valamint pótolni a bilincset.

Renault power

(#71432) drk88


drk88
senior tag

Hali,

Olyan kérdésem, lenne hogy igazából nem várok pontos választ csak sacc per kb. árat.

Pár hete elkezdett nyikogni meg surlodni valamelyik görgő az ékszijnál, eleinte csak hideg inditásnál és utána megszünt amint bemelegedett. Ma reggel már 40km után már menet közben is hallottam úgy h lassan kezdeni kell valamit vele, meg engem is idegesit a hangja. Kb. ennek mennyi lehet a szervíz dija illetve nagy valószinőséggel melyik görgő szokta megadni magát? Renault clio 2, 2004-es 16v 1.4 98ló KJ4 710.

Előre is köszi.

(#71433) sesomaru1989 válasza rob210 (#71422) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Szia Rob, és Kedves többiek :)

Találtam egy videót a pollenszűrő cseréről.

[link]

Na itt a csóka is valami csavarral fogatja meg a pollenszűrőt 1:13 , am kipróbáltam betoltam tökig a pollenszűrőt, kattant is, de egy csavarral azért még én is megfogattam.

1:13-nál látszik am az a fehér kallantyú amiről a korábbiakban beszéltem, na az nekem le van törve. Az mire szolgálna pontosan?

Költői kérdés: Nagy elvárás egy szerviztől, hogy a pollenszűrő cserekor kipucolják a helyét is a szűrőnek?

@Predator2: Ezen meg sem lepődöm, az enyém ugyan így járt, ott voltak olyan kedvesek a szervizesek, hogy bilincs helyett gyors kötözővel oldották meg a problémát :-)
Igazi kokány sz.. megoldás..


(#71434) rob210 válasza drk88 (#71432) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ez így megmondhatatlan.
Lehet a generátor szabadonfutója, lehet a feszítő görgő, a vezető görgő, a főtengely szíjtárcsa és jöhet a vezérlésből is. Le kell venni a segédszíjat és kiderül egyből, hogy melyik hajtásban van a hiba, ezzel rögtön jelentősen leszűkül a hibás alkatrészek száma.
Jah és akár a klíma kuplungból is jöhet.

Renault power

(#71435) drk88 válasza rob210 (#71434) üzenetére


drk88
senior tag

Jövőhéten lesz csak ráalkalom h megbontsuk..remélem addig nem fog romlani a helyzet :(( és az a vicc gyári alkatrészekkel lett vezérlés cserélve júniusban, és ezek kilettek cserélve...ugy h sokat birt valamelyik nagyon..megy vissza gariba.

[ Szerkesztve ]

(#71436) Csatravi válasza sesomaru1989 (#71433) üzenetére


Csatravi
senior tag

Semmiféle csavar nem kell ahhoz, hogy pollenszűrő a helyén maradjon. Én már 22-szer vettem ki és raktam vissza az enyémbe és soha nem jött ki magától a helyéről.
Az meg alapnak kell, hogy legyen ha a pollenszűrőt ha csak kihúzzák a helyéről akkor is kötelezően porszívózás ! Ennek hiányában szokott jönni a sírás-rívás hogy eldugult a kondenzvíz elvezető és áll az utastérben a víz. A büdösödésről nem is beszélve (ami sajna amúgy is van :()
5 perc időspórolásból később lesz egy komplett beltér kipakolás (ülések és teljes kárpitozás ) meg 1-2 nap szárogatás.
Kérdés, hogy megéri-e ?

(#71437) Robi81 válasza Csatravi (#71436) üzenetére


Robi81
tag

Csavar nekem sincs hozza de meg soha nem esett ki.porszivozast nem szabad kihagyni mert tuti dugulas a vege.
Tapasztaltam :D

[ Szerkesztve ]

(#71438) MaXX81


MaXX81
tag

Helló!
Olyan problémám van hogy cseréltem termosztátot+hűtővizet és folyamatosan világít a vízhőfok visszajelző lámpa de a vízhőfok mutató viszont szépen beáll középre feljebb nem megy, a víz nem forr a ventilátor is bekapcsol, a kiegyenlítő tartályban is maxon van a víz. Aztán fűtésem sincs, amit megtapasztaltam hogy a fűtőradiátor bemenő ágán a termosztát ház elején még meleg a cső, majd tovább menve langyos a fűtőradiátor kapcsolódásánál már hideg, a visszafele jövő ág az ugye hideg. Egy alapos vegyszeres átmosásba gondolkozom hátha segítene mert ha a fűtőradiátor van eldugulva akkor szivattyú.... Ilyen "házi" módszerrel slaggal átmostam már a fűtőradiátort a víz átfolyt rajta még át is tudtam fújni de ennek ellenére sarkvidék lehellete jön a szellőzőkön a legmelegebb fokozatra állítva :O

(#71439) Csatravi válasza sesomaru1989 (#71433) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ami a fehér "kallantyút" illeti, mint előrébb írtam az oldalpanel csatlakozik bele.
[kép] [kép]

(#71440) rob210 válasza MaXX81 (#71438) üzenetére


rob210
Topikgazda

Talán le kéne légteleníteni a rendszert.
Sajnos a fűtőradiátorból csak úgy jön ki a sok légbuborék, ha a légtelenítőszelepen keresztül már csak a hűtőközeg jön.
Csobogást nem hallasz nagyobb gázadásra?

Renault power

(#71441) MaXX81 válasza rob210 (#71440) üzenetére


MaXX81
tag

Ugye ezen 1 db légtelenítő csavar van éspedig a fűtőradiátor csövön. Én úgy töltöttem ma fel fagyállóval, hogy kicsavartam azt a légtelenítő csavart majd a tartályba lassan öntöttem a vízet addig amíg el nem kezdett ott kifele folyni és visszaraktam a csavart ekkor a tartályban szinte maxon volt a víz, majd beindítottam motort és járattam amíg ki nem nyitott a termosztát, na de ahelyett hogy csökkent volna a szint elkezdte kifele nyomni a vízet a tartályból viszont ha ilyenkor csavartam ki a légtelenítő csavart akkor szinte azonnal visszament a tartályba a víz minimumra. Mit és hol rontottam el?

(#71442) MaXX81 válasza MaXX81 (#71441) üzenetére


MaXX81
tag

Valahogy [így] kell elképzelni a dolgot, ez a felvétel 2 hetes azóta vagy 8e forint elment fagyállóra mert se lehetőségem se módom nincs alátenni valami edényt plusz javasolták hogy cseréljem ki a termosztátot ami 1 évvel ezelőtt lett cserélve, oké 6e forintos gates márkájút vettem és ki lett cserélve a kiegyenlítő tartály is.

(#71443) rob210 válasza MaXX81 (#71441) üzenetére


rob210
Topikgazda

A légtelenítést úgy ahogy van és erre figyelj, mert olyankor forr a víz azért kúszik fel a szint, ha forr a víz akkor meg könnyen hazavágod a hengerfej tömítést.
Ha nyomás alatt van a rendszer nem szabad ugyebár forrnia.
HA levegős akkor tud forrni.

azt ugye tudod, hogy a termosztáton is van egy légtelenítő szelep az a kis bicikli szelepsapka szerű, az oldalra menő csonk felett!!!!

Renault power

(#71444) rob210 válasza MaXX81 (#71442) üzenetére


rob210
Topikgazda

a video nem tekinthető meg.

Renault power

(#71445) MaXX81 válasza rob210 (#71444) üzenetére


MaXX81
tag

Talán most már nézhető.
Az enyémen nincs olyan, 1.6e (energy) motoros.

[ Szerkesztve ]

(#71446) rob210 válasza MaXX81 (#71445) üzenetére


rob210
Topikgazda

ohh bassztikuli én végig II es meganeban gondolkodtam ;)
:R

Renault power

(#71447) MaXX81 válasza rob210 (#71446) üzenetére


MaXX81
tag

semmi gond :)

Renault megane 1 1.6e 8v 90 le

[ Szerkesztve ]

(#71448) Csatravi válasza rob210 (#71444) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ez milyen motor, E7J ?
A motorhűtő felső sarkánál is kell lenni egy légtelenítőnek. Ott légtelenítettél ?

[ Szerkesztve ]

(#71449) MaXX81 válasza Csatravi (#71448) üzenetére


MaXX81
tag

Megnéztem, ezen a típuson a hűtőn nincs légtelenítő, csak a fűtőradiátor bemenő csövön.
K7M motor

[ Szerkesztve ]

(#71450) Predator2 válasza rob210 (#71431) üzenetére


Predator2
addikt

Rob210 és diablo1984

Köszönöm a válaszokat. :R

Volt rajta bilincs, csak törött! Zsír bele, új bilincs, és gooo!

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.