Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) Josi válasza Laraxior (#7148) üzenetére


Josi
aktív tag

Gyujtótrafónak az a trükkje, hogy ne Sagen vagy Valeo legyen, hanem lehetőleg Beru.
És párban illik cserélni, de legjobb ha mind a 4 egyforma (és nem SAGEM)
A meganeba a 4 trafó kb 35-40 e pénz, de utána nem lesz ilyen gond vele.
Nekem lassan 140 e km után is az eredeti trafók vannak benne (állítólag Denso).

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#7152) Josi válasza rob210 (#7142) üzenetére


Josi
aktív tag

Ki az aki márkaszervízben veszi az olajat?
Egyébként pontosan milyen olajat fizettél ki a szervizben?

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#7153) FRENK1988 válasza Laraxior (#7150) üzenetére


FRENK1988
veterán

Majdnem:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#7154) LuckyL válasza Josi (#7151) üzenetére


LuckyL
őstag

értem én, hogy elméletben így van
a gyakorlatban a márkaszervíz is mindenre megesküdött hogy az adott típusú trafó jó lesz, utána mikor a bárdyban cseréltem azok is, mégis újra meg újra kimentek ugyanazon trafók

cryptot minden termékemért elfogadom

(#7155) rob210 válasza Josi (#7152) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem márka szervíz hanem márka kereskedés.
Vagy márka bolt vagy hogy nevezzem:D :B
A legjobb ha szakkereskedésnek hívom.
Kifejezetten francia autókra szakosodtak.

De máshol is ezt a szar lét adják.
Azt mondják ez a jó hozzá, de nem mint látjuk nem jó hozzá.
:W

Renault power

(#7156) rob210 válasza AMD Power (#7144) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ez az a szar én 7500.- vettem az 5 litert de ki is öntöttem a maradékot, mert ajtó zsanért nem kenek meg ezzel, nagyon berágtam.

De szerencsére az olcsóbbik hiba volt ennek viszont örülök.

Ettől még kedden kimegyek a renault mágushoz nézze azért át a gépet és nyugtasson meg, hogy nem csak tüneti kezelés.

Renault power

(#7157) rob210 válasza Josi (#7151) üzenetére


rob210
Topikgazda

Valószínűleg a densot még jó sokáig nem is fogod kicserélni.
Két fajta trafóval szerelték a gyárba a kocsikat a saját francia sagemmel amikkel a folyamatos baj van.
No és a beszállítói densoval, akinek a denso van a kocsijában az nem is érti milyen gyújtó trafó hibáról beszél más renaultos.

A beru pedig akkor kezdte el gyártani a trafókat amikor sűrű volt a meghibásodás.

A lényeg vagy beru vagy denso és nem lesz vele többet baj.
:R

Renault power

(#7158) mycso válasza rob210 (#7156) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Én mondjuk ezt használom és az ég világon semmi bajom vele. :R

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#7159) FRENK1988


FRENK1988
veterán

nemjó ez a pexa ablaktörlő. Nem ugy van a felfogatás ahogy elgondolták :W
mycso: tényleg Valeo a gyári:R

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#7160) Josi válasza rob210 (#7157) üzenetére


Josi
aktív tag

Nem is tervezem cserélni :)
Egyébként sokan ott hibáznak, hogy nem párban cserélik ki a trafót, így egy idő után megint cserélhetnek. :(
De mi már tudjuk a tutit :D

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#7161) rob210 válasza mycso (#7158) üzenetére


rob210
Topikgazda

De a tiéd diesel nem?

Egyébként meg lehet másnak jó de nekem nem vált be és a szerelőm is azt mondta, hogy sokan panaszkodtak már az elf olajaira.
:F

Renault power

(#7162) Laraxior


Laraxior
titán

hülye kérdés jön... az enyémbe van turbo? vagy csak sima 3000es? :F :D
síkhülye vagyok az autókhoz.. :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7163) LuckyL válasza Laraxior (#7162) üzenetére


LuckyL
őstag

lol :DD
nincs benne turbó!

cryptot minden termékemért elfogadom

(#7164) Laraxior válasza LuckyL (#7163) üzenetére


Laraxior
titán

:D
Peugeotnál rosszabb volt... azóta már ragadt rajtam ezaz... mondjuk hogy hova kell önteni az ablakmosót :D
első tankolásomkor pölö csak álltam mint egy fabábu azt se tudtam hogy kell kinyitni azt a szart... arról nm is beszélve hogy mit kell beletenni :DDD

beszállok, kiszállok. ki is merül ennyiben az autótudásom :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7165) vallas


vallas
senior tag

na nekem ma megint kigyulladt, a szerviz felirat, meg a motor alakú lámpa :(((

szóval megint behalt a katalizátor, lehet megyek megint szervizbe megjáratni...múltkor is ez volt két hónapot bírt.

más, hogyan lehetne kiiktatni a km számlálót ideiglenesen, vagy hogy lehetne visszatekerni a km órát, kb 5-600 km-rel....

már 3000 nél tartok a 3500-s keretemből ;]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#7166) rob210 válasza vallas (#7165) üzenetére


rob210
Topikgazda

Csak géppel.

Renault power

(#7167) FRENK1988 válasza vallas (#7165) üzenetére


FRENK1988
veterán

ahogy a kereskedők csinálják:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#7168) vallas válasza FRENK1988 (#7167) üzenetére


vallas
senior tag

Akkor neppert kell kereseni? :DD

[ Szerkesztve ]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#7169) Ebit válasza Füge007 (#7110) üzenetére


Ebit
addikt

Én idáig is igy vettem, és ezidáig nem volt gondom vele.

Az olajat, szűrőket a gyártó álttal elóirt periodusban, minőségben cseréltem, nem használok kiegészitőketcsak időszakosan üzemanyagtisztitót .

(#7170) just


just
aktív tag

Szép autó, de vajon miért ilyen olcsó? Km állás elég kevés egy 8 éves autótól, motorról hiányzik a műanyag borítás,de ha a leírás igaz akkor érdemes lenne megnézni. :)

Two things what i hate. People that can't count...

(#7171) Füge007 válasza just (#7170) üzenetére


Füge007
senior tag

Szerintem árában van, lehet, hogy a fotózás miatt vette le, hogy jobban látszódjon a motor.

Füge

(#7172) mycso válasza just (#7170) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Ááá, nekem meg az akku felől és az ablakmosó betöltő felől hiányzik az a műanyag takaró elem. Ilyeneket honnan lehet beszerezni???? (tudom, hogy bontó, stb...) Azért kérdezem csak, hogyha tud valaki konkrétan akkor megírhatja.

A sárvédőbetétet is kajtatom már több mint fél éve, aztán most sikreült találnom új utángyártottat.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#7173) rob210 válasza mycso (#7172) üzenetére


rob210
Topikgazda

merre felé laksz? mert itt a környékemen 2 bontó is van amiben mindig megtalálom amit keresek.

Renault power

(#7174) just válasza Füge007 (#7171) üzenetére


just
aktív tag

Gyanús hogy futómű és fék javításról ír, lehet h nekiment valaminek, de pozitívum hogy tudja számlával bizonyítani a "szervízt". Azt sem írja hogy Magyarországon helyezték forgalomba, na meg az a 80ezer km, ráadásul 2 tulajtól...

Two things what i hate. People that can't count...

(#7175) mycso válasza rob210 (#7173) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez a baj, hogy mindenféle francia-botótol messze. Miskolcon lakom....egyszer lehet rászánok egy napot, aztán "kirándulás" címén elmegyek vagy pestre vagy nyíregyre aztán szétnézek.

just nem feltétlenül kell ilyenre gondolni, nekem is most nem rég volt első-hátsó fék csere, első-hátsó kerékcsapágyak, toronycsapágy, meg még elől talpas, meg valami szilentek.....nem csaptam neki semminek, csak már sokat futott az autó...(mondjuk ezért is lehet gyanús az a 80k km, de ki tudja....)

Egyébként az ára szerintem nem kevés egyáltalán....

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#7176) Füge007 válasza just (#7174) üzenetére


Füge007
senior tag

Meg kellene nézni valami szakemberrel. A km lehet annyi, végülis men mindenki megy olyan sokat, pl a nővérem 2004 Seatjában is mindössze 58 ezer van. De persze Mo.-n vagyunk, és nem hiszünk mi már el semmit :D

Füge

(#7177) FRENK1988 válasza Füge007 (#7176) üzenetére


FRENK1988
veterán

mert a nepperek elk*rták ezt is. Pl nekem 2006 év végi a gép és 55k-t mutat az óra. Haverok meg nem hiszik sőt a vámosok sem mert ugye kint tankolok:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#7178) Füge007 válasza FRENK1988 (#7177) üzenetére


Füge007
senior tag

Ezek a vámosok miért olyan hitetlenek :D Nagyon szarakodnak a határon? Gondolom Záhonynál mégy át?

Persze, mert a magyarnak a Km órában ha több van 100000-nél akkor már az roncs. A kereskedők meg na ha nektek ez kell, akkor megkapjátok :D . Mondjuk nővéremében annyi van, amit mutat. De nem is jár vele sokat.

[ Szerkesztve ]

Füge

(#7179) FRENK1988 válasza Füge007 (#7178) üzenetére


FRENK1988
veterán

az ukránt nem zavarja csak furcsálják:D A magyar meg mióta kis fecnire kell irni jóhogy

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#7180) Füge007 válasza FRENK1988 (#7179) üzenetére


Füge007
senior tag

Az ukrán leszarja, ha megkapja a maga kis lóvéját, mondjuk nálam egyszer a hullazsák hiánya verte ki náluk a biztosítékot, de azt is megoldottuk gyorsan :DD. Ha mondjuk valaki 2 hetente megtankolja a verdát kinn , azon nem abajognak, gondolom aki naponta megjelenik azt csesztetik.

[ Szerkesztve ]

Füge

(#7181) FRENK1988 válasza Füge007 (#7180) üzenetére


FRENK1988
veterán

nekem a tank tartalma egy hó/800km-re elég így békén hagynak, ha megkapják a kis jattjukat:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#7182) kpal válasza Laraxior (#7139) üzenetére


kpal
veterán

Nem épen a BUBU de szép :K .Használ egészséggel ! :R
Milyen kaliberü motor van benne .

[ Szerkesztve ]

(#7183) FRENK1988 válasza kpal (#7182) üzenetére


FRENK1988
veterán

3.0 v6 benzintemető:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#7184) kpal válasza FRENK1988 (#7183) üzenetére


kpal
veterán

De lagaláb megy :D ... ak ez automata ha jol sejetem.

(#7185) FRENK1988 válasza kpal (#7184) üzenetére


FRENK1988
veterán

szvsz máshogy nem is lehetett venni mert a hahu-n is csak autómaták vannak

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#7186) Laraxior válasza FRENK1988 (#7185) üzenetére


Laraxior
titán

egy van manual... 6 sebességes :) :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7187) kpal válasza Laraxior (#7186) üzenetére


kpal
veterán

ritka nagyon... na majd figyelek a városban :DD ;) és felveszelk vidire .

[ Szerkesztve ]

(#7188) Laraxior válasza kpal (#7187) üzenetére


Laraxior
titán

LEC-991 ;) :D
körbe fólia az ablakon :D

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7189) kpal válasza Laraxior (#7188) üzenetére


kpal
veterán

ok ne lapődj meg ha egy kopsz vastag embert találsz a kocsid mellet miközben fotózik . :D ;)

[ Szerkesztve ]

(#7190) FRENK1988 válasza Laraxior (#7188) üzenetére


FRENK1988
veterán

a ph itt is befigyel LeC által:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#7191) Laraxior válasza FRENK1988 (#7190) üzenetére


Laraxior
titán

majd megmutatom neki is :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7192) AMD Power válasza FRENK1988 (#7183) üzenetére


AMD Power
titán

Mennyit ehet?:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7193) kpal


kpal
veterán

Lara biztos a városban gyűri az aszfaltot :)

(#7194) Laraxior válasza kpal (#7193) üzenetére


Laraxior
titán

csak ott :) évente 7000km :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7195) FRENK1988 válasza AMD Power (#7192) üzenetére


FRENK1988
veterán

Az enyem kajal 7-7,5 es1.4. E ruti benez 10fole

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#7196) AMD Power válasza FRENK1988 (#7195) üzenetére


AMD Power
titán

Haverom H Astarja 1.4 6.2l eszik. Jó persze 8 évvel újabb mint az én Polom. :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7197) FRENK1988 válasza AMD Power (#7196) üzenetére


FRENK1988
veterán

de nem nagypapa vezetési stilusban vezetek:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#7198) AMD Power válasza FRENK1988 (#7197) üzenetére


AMD Power
titán

Mi sem.... ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7199) mycso


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Na ma rászántam magam, kicseréltem a sárvédő betétemet, na nem mintha nagy munka lett volna....illetve nézem az autó tetejét, hát egy jó másfél tenyérnyi helyen a tető sarkán van egy olyan jelenség, mintha csiszolóvászonnal jól megdörzsölte volna valaki....besz@rok már, hogy milyen emberek vannak.

Melóhelyről van jóféle polírpasztám, meg vettem még régebben prevent fekete "polír"pasztát --> meglepő, de nullára eltüntettem a karcokat, pedig mélynek tűntek, mert kézzel is érezhetőek voltak....

Ja, és hogy valami "vidámat" is írjak, pár hete ezt a fekete polírlöttyöt véletlenül beleöntöttem a vezetőülésbe....az thittem lelövöm magam....takarítógéppel, egyik haveromnál szinte tökéletesen ki tudtuk szedni.

Hát így zajlik az élet :DD

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#7200) bobe82


bobe82
újonc

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni egy Thaliával kapcsolatban.
Édesapának van egy 2004-es thaliája. Eddig nem volt vele különösebb probléma, de mostanában többször csinálta azt, hogy nem akar indulni. Sokszor csak a 4.-5. indításra indul be, de volt olyan is, hogy lemerült az akkumulátor. Miután feltöltöttük úgy nézett ki, hogy nincs semmi baja, de 2-3 nap után újrakezdte. Az akkumulátor amúgy még az első benne.
A hangjában nincs semmi különös, csak nem indul. Tankoltunk bele néha etanolt is, de azt mondják többen, hogy attól nem lehet.
Ha valakinek van ötlete, vagy találkozott már valami hasonlóval az légyszíves írja meg.
Köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.