Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61251) rob210 válasza Szevam (#61248) üzenetére


rob210
Topikgazda

Clio thalia betegség, hogy ha a c oszlop tető találkozásnál, kireped a tömítőanyag akkor elkezd ázni a csomagtartó, hátsóülés éppen merre talál magának utat a víz. Ha ázás akkor szépen belülről eszi a rozsda.
De persze ez lehet más hiba, így látatlanban akár még az is lehet amit ír, hogy kőfelverődés, de élek a gyanúval, hogy az belülről rohad, láttam már ilyet sajnos.
Ne legyen igazam.
:R

Renault power

(#61252) BigBlackDog válasza rob210 (#61251) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"...c oszlop tető találkozásnál, kireped a tömítőanyag ..." :R

Na igen, ez volt az első tippem, de elvetettem, hogy biztos rosszul látom. De ezek szerint az tényleg tömítőanyag volt és az repedezett meg, nem csak a festés. És alatta 10 centivel jelent meg ez a kicsi kis rozsdafolt, ami csak "felületinek" tűnt. Kicsit jobban összeállt a kép. :(

Egy ilyen hibának a javítása mennyire megoldható?

[ Szerkesztve ]

(#61253) rob210 válasza BigBlackDog (#61252) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem vagyok kasznis, de szerintem, üveg ki, hegesztés, festés, üveg vissza.
100 alatt van, de, hogy mennyi, az passz.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#61254) Tom5


Tom5
addikt

Szisztok!

M1Ph2. Egyik napról a másikra nem kap delejt a rádió plusz a felette lévő óra kijelző egység.
Melyik biztosíték lehet az övék? Tud esetleg valaki a biztosítéktábláról egy utmutatót?!

(#61255) tigerscorpio válasza rob210 (#61246) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Halihó. Kipróbáltam a tükör. Ablakfuteseket. Úgy néz ki . A vezető oldali tükör fűtés pihenős.a többi megy. Gondolom egy biztirol mennek ahogy nézem.
Melyik oldaliban van a hőmérő? Csatlakozást nezzek rajta? Könnyű lepattintani a tukorburkot? És visszarakni? Előre is köszi. Miről ismerem fel, ha a fűtő része nem jó? (Azonkívül, hogy nem melegszik a tükör) 😀

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#61256) tigerscorpio válasza Tom5 (#61254) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Hali. Szivargyujto megy?
Ha lenyitod a biztosíték tábla fedelet. Egy rádió van odavazolva . Az ha jól emlékszem . Vagy a ,,kiegészítő berendezések biztosítéka"
Elsőre ezeket nézném meg. De mindenek előtt a szivargyújtó olyan (ha van több. Mindenhonnan mindent kihúznék)

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#61257) Tom5 válasza Tom5 (#61254) üzenetére


Tom5
addikt

Baloldalt a műszerfal alatt megnéztem. Ott jo a biztosíték. Akkor mi a következő teendőm? Autóvillamoságis?

(#61258) tigerscorpio válasza Tom5 (#61254) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

https://www.vatera.hu/megane-biztositek-fedel-2669378333.html#zoom

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#61259) tigerscorpio válasza Tom5 (#61257) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Itt keresd meg a biztosíték tábla reszt. Amit belinkeltem.
(Kimasolos mert mobilról vagyok sry )
Nézd meg még azt a barnan ábrázolt kérek cucc biztit amiben két pötty van.

Villamossági előtt mindenképpen nézd meg a többi biztit is. Ami nem ablak jelű. Vagy ulesfutes. Vagy ilyenek.

Ha Rob210 megjön. Ő lehet egybol megmondja mi a szitu . Vagy más fórumtárs. Picit várj még a villamossagissal 😀

https://meganeklub.hu/index.php%3FDokumentaciok

[ Szerkesztve ]

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#61260) tigerscorpio válasza Tom5 (#61257) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Talaltam egy olyat, ha jót néztem, hogy ,,ora műszerfal rádió "
Ez asszem egy 15 amperos bizti.
Ha van olyan is ábrán. Akkor azt nézd még meg. Az lehet nálad. Amit keresünk.
Egy analóg óra a jele a biztosíték fedélen elvileg. De ha nincs meg a kocsikonyved. A meganeklubbos linken megtalálod perben.

[ Szerkesztve ]

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#61261) tigerscorpio


tigerscorpio
aktív tag

,,illetve van egy füstölgő cigi jelű" még az is kapcsolódhat

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#61262) Tom5 válasza tigerscorpio (#61260) üzenetére


Tom5
addikt

15 Amperos kék bizti az jo a rádio jelnél. Megcseréltem a vészvillogoéval és működött szépen. Rádio ugyanúgy nem.

[ Szerkesztve ]

(#61263) tigerscorpio válasza Tom5 (#61262) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=938_20180919_131453.jpg

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#61264) Benir8 válasza rob210 (#61247) üzenetére


Benir8
senior tag

Ahogy nézem Walkernek sincs akasztója :(
Utólag oda lehet hegeszteni, vagy már garancia vesztéssel jár?

(#61265) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok,

nem tud valaki '03-as Thaliaba 1.4-es motort szamlasan, kompletten?

[ Szerkesztve ]

(#61266) zsizsef


zsizsef
senior tag

Vége a műszaki vizsgának,+ 2 év. :) De el sem hagyom a bázis területét jön a "check airbag" üzenet. :((( Első kör ülés alatti csatlakozó ellenőrzése. De a jövöre nézve: szalagkábelcsere mi pénz? :F

(#61267) hz0917


hz0917
tag

Sziasztok!
Robi a megane2 hátsóhíd szilent cserénél (jobb oldal) a fékcsöveket szét kell kötni ahhoz hogy a szilent csavarját ki lehessen venni?

(#61268) diablo1984 válasza hz0917 (#61267) üzenetére


diablo1984
veterán

azért kell, mert a komplett hátsó hidat le kell venni hozzá és a fékcső inkább ne szakadjon, bontsd meg!

(#61269) hz0917 válasza diablo1984 (#61268) üzenetére


hz0917
tag

Azt néztem, hogy ha a gumi és a fém fékcső találkozásánál lévő fékcső rögzitőt megbontom akkor a csavar útjából félrenyomható a fékcső és kitolható a csavar. A hidat meg csak annyira leengedni, hogy kinyomható legyen a szilent.

(#61270) diablo1984 válasza hz0917 (#61269) üzenetére


diablo1984
veterán

Én mikor a lagunában cseréltem, akkor a hidat levettem, nem nagy cécó a fékcsövet bontani, csak ne sérüljön!

(#61271) Plero válasza diablo1984 (#61270) üzenetére


Plero
tag

A Laguna 1 híd cseréről írhatnál. Már sajnos 4 ember alatt is ül a hátulja és a bal oldali szilent is csereérett.

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#61272) diablo1984 válasza Plero (#61271) üzenetére


diablo1984
veterán

egyszerű: lekötöd a lengéscsillapítókat, a hidat lecsavarod(rendesen be lesz rohadva a csavar, a küszöbnél fogja, de nem az a gond, hanem a híd 2 része között a csavar teste szabadon van és ott rohad meg a csavar), a fékcsöveket a hídnál a hollandereknél szétkötöd, a kéziféket kiakasztod, abs jeladót széthúzod és már húzhatod is ki a kocsi alól! Elviszed felújíttatni, a felújítottat beszerelni fordított sorrendben elvégzed!

Bakold alá a verdát és emeld magasra, valamint szétkapott állapotban ne nyomkodd a féket és ékeld is ki. Gyújtást se add rá, míg szét van szedve! Én magam csináltam, jó egy segítő kéz, de így is ki tudtam vitelezni és egy délután alatt megvolt a csere a sima betonon a kertemben!

(#61273) Plero válasza diablo1984 (#61272) üzenetére


Plero
tag

Köszönöm. :D

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#61274) rob210 válasza hz0917 (#61267) üzenetére


rob210
Topikgazda

Attól függ mivel cseréled.
ha préssel akkor le kell venni és bontani a csöveket.
Ha van kézi szient ki be helyeződ, akkor elég kicsit leengedni a hidat és úgy már ki lehet cserélni.
M2 nél keresztirányú a szilent nem függőleges így lényegesen egyszerűbb mint a lagunánál.

Renault power

(#61275) #47205632


#47205632
törölt tag

Kangoo-n nyikorgott már a hosszbordás reggelente párában, hát kicseréltettem. Gates szettet kapott, ment a kocsi vele egy hetet meg kb 300 Km-t, két helyen is kiszálasodott a szíj. :U

(#61276) hz0917 válasza rob210 (#61274) üzenetére


hz0917
tag

Nem akarom kivenni a hidat van hozzá kinyomóm csak jobb oldali tartó csavar útjába van a fékcső, de ha lebontom a gumi és a fémfékcső rögzítésénél bízom benne, hogy mozdítható lesz annyira, hogy a szilent rögzítő csavarját ki tudom venni. Gondolom mások is így csinálják.

(#61277) rob210 válasza hz0917 (#61276) üzenetére


rob210
Topikgazda

:K

Csak a hidat fixen rögzítsd, hogy a cső ne tudjon megroppanni.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#61278) rob210 válasza #47205632 (#61275) üzenetére


rob210
Topikgazda

6 pk-s vagy 5pk-s ?
Én gates-l vezérlésből szívtam meg.
Maradt a dayco azzal nem volt még bajom.

Renault power

(#61279) hz0917 válasza rob210 (#61277) üzenetére


hz0917
tag

:R

(#61280) tigerscorpio


tigerscorpio
aktív tag

Halihó!
Reggeli meglepi volt .
Tegnap ahogy szoktam leallitottam a kocsit. (Megane2003 1.4 benzin berline)

Legzsakvisszajelzo nem aludt ki, plussz. Ezzel egyidőben amikor leallitottam, hogy talán a második indítás segít rajta.
,,A kormány rögzítés" nem aktiválható hiba is megjelent.megforgattam a kormányt, újra próbáltam. A hiba ugyanúgy fennálló.
Nem mosattam. Nem pacsáltam.

Plusz, mintha valami állandóan motoszkalna a kormány mögött.
Talán a kormanyzar retesz? Vagy legzsakos relé?
Kikapcsoltam , bekapcsoltam az utasoldalit is. Attól sem lett változás.

Kérdésem, hogy valakinek volt-e már hasonló. Mi a megoldás a szervizen kívül, így hirtelenben?
A fedélzeti szerint ,,no System message"

Vagy ezeknek a cuccait valami dög megtudja rágni?
Macska-nyest ilyesmi nyomokbol elég sok volt rajta reggelre.
Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#61281) rob210 válasza tigerscorpio (#61280) üzenetére


rob210
Topikgazda

Diag, mert ezalapján bármi lehet..
Akár kormány átvezető szalag, vagy ott valami kontakthiba.

Renault power

(#61282) #47205632 válasza rob210 (#61278) üzenetére


#47205632
törölt tag

6pk. Néztük azt is nem-e dörzsölődött pont emiatt, de minden oké volt. Valaki elaludt műszak közben a minőségellenőrzésnél a gyárban szerintem és kitoltak pár gyári hibás szíjat.

(#61283) tigerscorpio válasza rob210 (#61281) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Oké, köszönöm.akkor diagnosztika.

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#61284) tigerscorpio válasza rob210 (#61281) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

A vezetőülésnél megmozgattam a kanocokat. Nem tudom lehet-e összefüggés, de akkor kialudt a hiba jelző. Illetve a kormányzárat is ratudta rakni.
A kettő között van olyan jellegű párhuzam, hogy egyik a másik miatt nem működik, vagy működik?
Köszönöm

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#61285) rob210 válasza tigerscorpio (#61284) üzenetére


rob210
Topikgazda

Igen ha a légzsákkal baj van az megkavarhatja a vezérlőt és akkor nem old ki.
A gépkönyvben benne is van pl. Az is, higyha kikapcsolod diaggal a légzsák vezérlőt akkor kiold a kormányretesz. ;)
Fujd be az mlés alatti csatlakozót wd40-el.

Renault power

(#61286) tigerscorpio válasza rob210 (#61285) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Köszi. Az lesz. Gondoltam diagnosztika előtt. Meló közben kiugrik megnézni, hátha a kanocok.
Bízom benne . Ennyi
Wd40. Vagy kontakt spray? Van mindkettő

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#61287) rob210 válasza rob210 (#61285) üzenetére


rob210
Topikgazda

Amelyik van.

Renault power

(#61288) Tom5 válasza rob210 (#61287) üzenetére


Tom5
addikt

Rádió mizériámra ötlet esetleg? Biztosíték jó. :B

(#61289) rob210 válasza Tom5 (#61288) üzenetére


rob210
Topikgazda

Bocsi a napokban sok volt a meló mi a gond?

Renault power

(#61290) tigerscorpio válasza Tom5 (#61288) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Azt tedd hozzá, hogy a középső világítasod is elment a középkonzolról, ha jól rémlik 😉

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#61291) Tom5 válasza rob210 (#61289) üzenetére


Tom5
addikt

link

A középkonzolom jó. Csak a rádió és fent az óra/rádió kiegészítő kis jelző nem kap delejt.
Szerintem. Se a gyári rádió se a másik Pioneer.

(#61292) rob210 válasza Tom5 (#61291) üzenetére


rob210
Topikgazda

Az iso csatlakozót kimérted?

Renault power

(#61293) LamerGyuri válasza rob210 (#61199) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Tegnap megtörtént a tisztítás. Sőt, a hátsókat is letakarítottam. Délután újra jelentkezett a hiba.
Csak üzemmeleg motornál van néha, hidegen sosem.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#61294) rob210 válasza LamerGyuri (#61293) üzenetére


rob210
Topikgazda

Diagra kéne tenni, hogy mit ír ki a hiba jelentkezésekor.

Renault power

(#61295) Robi81


Robi81
tag

Sziasztok.
Megane 2 (2003)kacsa digit klimas hol a lapat ami allitja a bejovo levegot mert hiaba 15 fokra allitom langyos levegő jon befele. Gondolom nem nyit ki rendesen. Merre keressem?

(#61296) feri19


feri19
csendes tag

Sziasztok! Megane2 1.4 benzin reggel első indításkor felpörög a fordulatszám 2000-ig ott marad és nagyon füstöl, olyan jelenség is van, simán indul elsőre, kb 500m után enyhén rángatva leáll, utána nehezen sokadik indítózásra elindul és hibátlanul működik! Csak első indításnál csinálja ezeket mi lehet? Köszi!

(#61297) rob210 válasza Robi81 (#61295) üzenetére


rob210
Topikgazda

A box jobb oldalát kell lebontani, ott van alatta mind a két állítómotor.
A két motor egyforma!
Az egyik a keverést állítja a másik pedig az irányt.

De lehet, hogy a napfényszenzor, vagy minek is hívják rakoncátlankodik.
Az szokott elhalálozni, nem az állító motor.
:R

Renault power

(#61298) rob210 válasza feri19 (#61296) üzenetére


rob210
Topikgazda

Diagra kell tenni, mert ez bármi lehet.

Renault power

(#61299) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mostanában elég gyakran olyanokat csinál a jószág, hogy beszállok, kártya be, az autó egyesben van, kuplung tövig be, enne ellenére kiírja, hogy nyomjam be.Hiába nyomogatom már át szinte a tűzfalon, nem indul. Továbbra is ezt írja...
De... bármelyik másik sebességben azonnal indul, sőt, ha kiveszem az először egyesben lévő sebességet, amire azt írja, hogy nyomjam be a kuplungot, majd visszarakom újra egyesbe, akkor már ott is azonnal indul.

Tehát csak akkor játssza ezt el, ha beszállok, az autó egyesben, kártya be és azonnal indítanék.
Van amikor meg azonnal indul, csak most lett gyakoribb ez a hülyesége.
Ötlet?

(#61300) rob210 válasza ΞΔGLΞ (#61299) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ne indítsd egyesben :)

Renault power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.