Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61651) ΞΔGLΞ válasza rob210 (#61647) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezt nem értem, itt most mi is lesz a lényeg, ha megcsinálom a jelölést? Bocs, ha láma a kérdés... :R

(#61652) rob210 válasza BigBlackDog (#61650) üzenetére


rob210
Topikgazda

Szabvány iso csatis, csak egy antenna átalakító kell.
Mert az anyás a mostani fejek meg apásak.
Azaz kell egy anyáról apa-apa átalakító.

Renault power

(#61653) rob210 válasza ΞΔGLΞ (#61651) üzenetére


rob210
Topikgazda

Kiderül, hogy meghal-e a fötengely szíjtárcsa.
Mivel az két fém részből áll közötte egy vulkanizált gumiágy. Na ha ez szétszakad akkor a két fém rész csodásan el el tud forogni egymáson, ilyenkor meg nincs töltés. Én ezért szoktam mindenkit rábeszélni a cseréjére, vezérlés cserekor. ;)
Bár a tiéd láncos aoo z tök mindegy mikor cseréled.

Renault power

(#61654) BigBlackDog válasza rob210 (#61652) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Biztató, köszönöm szépen. A kormányvezérlőhöz meg gondolom "jóáras" átalakító kell.

(#61655) rob210: Ok, annyit tényleg nem ér meg. :DDD :R

[ Szerkesztve ]

(#61655) rob210 válasza BigBlackDog (#61654) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem éri meg foglalkozni vele.
Illetve én nem adok ki 20ezret egy kormányátalakitóért.

Renault power

(#61656) ΞΔGLΞ válasza rob210 (#61653) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah, értem. Köszi.
Egyébként azon részen (is) az összes hóbelevancot kicseréltetem nemsokára. Néha van morgás, néha nincs, de a generátor szabadonfutó biztosan kezd döglődni, mert néha indítás előtt hallom azt a jellegzetes hangot.
Ezért onnét megy minden a levesbe és kerül a helyére új, de egyelőre semmire nincs időm meg főleg szerelő is kellene találni valahol a környéken.
Az biztos, hogy teszek most egy próbát ezzel az IJS group által gyártott főtárcsával, mert egyébként sztráda szerte dicsérik, épp néztem, hogy ugyanez Corteco-ban 50, Dayco-ban meg 80 ezer a kauffernél. Tehát 17 ezer vs 80 ezer? Azért az már röhej kategória, elhiszem, hogy ezek bevált márkanevek, de ennyi az durva. Hacsak 20 ezer lenne a különbség, dayco-t venném egyből...
Az alsó pajzs nekem hasas lett és csak egyre tudok gondolni, hogy miért, a pályán lévő nagy sebesség miatt bekerülő levegő miatt. Tehát mindenhol minden csavar fogja, mégis megnyúlt mint egy ruha!
Akkor vettem észre, mikor egy erősebb huppanónál leért. Furcsa! Egyébként filléres tétel, 10 ezer környékén már lehet venni...

(#61657) rob210 válasza ΞΔGLΞ (#61656) üzenetére


rob210
Topikgazda

A hasasodás a höterhelés miatt van mindegyiken megnyúlik 5-10 év között.
Az IJS rendben van, nem csak a kauffer létezik egyébként ;)
Cortecot szoktam még venni a tiedre 21e
Ha a segédszíj részét bontják akkor vizpumpa feszitő minden csere, gondolom ezt tudod.

Renault power

(#61658) ΞΔGLΞ válasza rob210 (#61657) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah, kösz, ezért is írtam, hogy akkor már, aminek köze van szíjhoz, ott csere minden. Corteco-t, egyébként 21 ezerért merre találni? :U

(#61659) ΞΔGLΞ válasza rob210 (#61657) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A hasasodás a höterhelés miatt van mindegyiken megnyúlik 5-10 év között.

Nekem ilyen hirtelen nyúlott meg, szinte egyik hétről a másikra. Mindegy, nem lényeges tétel. :) :R

(#61660) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok!

Az INA vezérműszíj-készlet rendben van ?Vagy inkább INA szíj, csapágy , graf vízpumpa kombó legyen ?

(#61661) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez az a jellegzetes indítás előtti dolog, amit generátor szabadonfutó kiad, amikor a végét járja 9 másodpercnél hallani, épp mielőtt beröffen a jószág.

Nálam van amikor nincs is, de van amikor többször is hallom.

[ Szerkesztve ]

(#61662) rob210 válasza salieri. (#61660) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ina dayco én csak ezzel a kettővel szerelek.

Renault power

(#61663) Josi válasza rob210 (#61639) üzenetére


Josi
aktív tag

Ha SD kártyás a navi és sima TomTom Carminat van rajta, akkor házilag is megoldható.
Ha Carminat LIve a navi, akkor csak hivatalos megoldás van.
kb 19 ezer a teljes EU egyszeri frissítése.
Amit keresel az CD változatos.
A neten 10-15 ezerért láttam frissebb CD csomagot hozzá. (talán 8 cd :) )

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#61664) rob210 válasza Josi (#61663) üzenetére


rob210
Topikgazda

Köszi én is erre jutottam ezt a tulaj fogja megoldani nem én az biztos. ;)
Ráadásul értelmetlen, mert tök lassú és nem is lesz friss, csak frissebb.

De köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#61665) salieri. válasza rob210 (#61662) üzenetére


salieri.
őstag

:R

(#61666) Benir8


Benir8
senior tag

Sziasztok!
Bal féltengely váltó kerékoldalnál kiesett a helyéről a gumiharang, hozzányúlva elégé kemény és helyére sem lehet rakni.
Veszek rá egyet másikat, gondolom párban illik cserélni jobb oldalon is.
Ezt találtam rá, ez mindkét oldalra jó, írja hogy ABS-hez nem való, alakjára sem hasonlít?

[ Szerkesztve ]

(#61667) mdav88 válasza rob210 (#61647) üzenetére


mdav88
senior tag

A szijtarcsa rendben, lehet szetkapni a km orat....😊

Mas, hatulrol jovo zotyoges az hidszilent lesz?

(#61668) rob210 válasza mdav88 (#61667) üzenetére


rob210
Topikgazda

98 % :K

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#61669) rob210 válasza Benir8 (#61666) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ilyet se halottam még, hogy kiesett :D aranyos.
Az lecsúszni szokott, de jelen esetedben ha jól látom a képen szétszakadt.
Motorszám alapján keresd, akkor azt fogod venni ami kell.
De én ilyenből kovácsnál nem vásárolok, jahjut eszembe én a kovácsnál egyáltalán nem vásárolok :D

Renault power

(#61670) Benir8 válasza rob210 (#61669) üzenetére


Benir8
senior tag

Akkor lecsúszott, meg persze le is szakadt róla a vége. :D
Épp úgy kerestem ki, de annyi féle van.
Én onnan rendeltem legutóbb is. Most csak össze szedem listában, nagy rendelés lesz, sok mindent ki lesznek cserélve. Innen vegyek meg ahol te szoktad? Itt kicsit többen kerül, mint a kovácsnál.

(#61671) rob210 válasza Benir8 (#61670) üzenetére


rob210
Topikgazda

Egy fontos van, hogy ne azt a merev vackot vedd, hanem gumit.

Renault power

(#61672) Benir8 válasza rob210 (#61671) üzenetére


Benir8
senior tag

Rendben, köszönöm. Még egy kérdésem lenne, hogy motortartó gumibakkot mind a 4-et érdemes cserélni Febire? Vagy melyik márkára esküszöl, meg hogy az összes gumit kell cserélni?

(#61673) mdav88 válasza Benir8 (#61672) üzenetére


mdav88
senior tag

Ha van kártya nélküli ajtónyitásom a lagunában, és működik is ahogy kell, akkor ez azt jelenti hogy kulcs behelyezés nélküli indításom is van? (jelen pillanatban nincs, lehet valahogy aktiválni?)

(#61675) rob210 válasza Benir8 (#61672) üzenetére


rob210
Topikgazda

Gumira igen motortartóból inkább a hutchinson, de drága, vagy a birth (bárdi, meglepően jó)

Renault power

(#61676) rob210 válasza Shamat (#61674) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ez nem az apró sajnos törölnöm kellett! A tecnikai részét írd le kérlek a többit ide ne! Köszönöm.

Renault power

(#61677) rob210 válasza mdav88 (#61673) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát ez jó kérdés diaggal rá kéne nézni.
Szvsz szabadkezesben kellene működnie külön aktiválás nélkül.
Ha csak nem halt le a vevő.

Renault power

(#61678) Tomi0703 válasza mdav88 (#61667) üzenetére


Tomi0703
őstag

Nálam pl nem az volt. Megvettem a gyári újakat bele, ki lett cseréltetve és nem szűnt meg a hang (pedig Renault szervizben nézte padon, nagyszüleim ismerőse, váltig állította, hogy ez hídszilent lesz). Bár inkább erősebben a jobb hátulról hallani. Kiszedtem már a pótkereket, emelőt stb. a felette lévő "padlót" de a hang nem szűnt meg...

[ Szerkesztve ]

(#61679) mdav88 válasza Tomi0703 (#61678) üzenetére


mdav88
senior tag

Nyilván nekem is az volt az első, kiszedtem mindent. Szilentek szemrevételezéssel kissé repedezettek, de nem látom kiszakadva...

Ha a vevő lehal, az dob valamilyen hibakódot? Kínai elm kütyüvel rá tudok nézni... :DDD
Nem egy vevő nézi a kártyát az autó körül meg a belsejében?

(#61680) mycso válasza mdav88 (#61673) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Szabadkéz funkción belül a renault, csak az ajtók nyitását-zárását definiálja.
De én úgy gondolom, hogy ehhez hozzá kell, hogy tartozzon a kulcs nélküli indítás.

Gyakorlatban még csak olyannal találkoztam, ami mindkét funkciót vagy egyiket sem tudta.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#61681) mdav88 válasza mycso (#61680) üzenetére


mdav88
senior tag

Hogyan kéne próbálkozni?
Beülök, kiírja hogy insert card, amint bekattan akkor adja rá a gyújtást. Egyébként röviden, de hosszan nyomva a start gombot sem történik semmi érdemleges.
ELM327-es kütyü nem talál hibát, így arra gondolnék, hogy le lehet tiltva, vagy aktiválni kell valahogy.

Van az a trükk hogy a funkcióváltó billentyűt nyomva tartva lökjük be neki a kártyát, ez mire jó?

(#61682) rob210 válasza Tomi0703 (#61678) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én ezért nem mondtam 100% ra. :)
A lengéscsillapító is lehet.

Renault power

(#61683) #47205632 válasza rob210 (#61649) üzenetére


#47205632
törölt tag

Hány szerelő lehet vajon aki a vezérlés cserénél cseréli a főtengely-vezérműtengely tárcsákat és a szimeringeket is?
Rajtad kívül. :DDD Annyit beszéltek mindig ezekről a hibákról, hogy már félek. :DDD Túl messze laksz... :(

(#61684) rob210 válasza mdav88 (#61681) üzenetére


rob210
Topikgazda

Zsebedben a kártyával, beülsz benyomod a féket megnyomod a startgombot és nem indul?
Hanem azt írja insert card?

Renault power

(#61685) rob210 válasza #47205632 (#61683) üzenetére


rob210
Topikgazda

Van egy pár.
De meg tudom számolni a két kezemen itt Pesti viszonylatban.
Igaz nem is filléres Józsi hordja oda a kocsiját, hanem aki üzembiztosan szeretné használni.
:R

Sokan kiakadnak amikor kiderül, hogy 120e egy vezérléscsere.
Jön a duma, hogy "dehát 35ezerért láttam a szettet a webshopban"
Igen csak az nem mászik fel magától, nem feszíti fel magát a kívánt értékre, nem keveri be a megfelelő hőmérsékletre a megfelelő fagyállót, és nem ellenőrzi a tárcsák kopottságát, ütését és a szimeringeket se dobálja ki maga alól.
Ilyenkor szoktam azt mondani, hogy nyugodtan vidd el máshoz, én nyugodtan szeretek aludni és nem időzített bombát kiadni a kezeim közül. Én ezért tartom magam hobbistának és nem szerelőnek.
Mert nem kicserélem és jól van az úgy.

De nem futtatom magam, szerencsére nincs rá szükség, van még aki igényes a kocsijára ;)

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#61686) Newlachka válasza rob210 (#61685) üzenetére


Newlachka
őstag

de sajnos kevesen vagyunk azok akik igényesek.
most nekem is két lengőkar csere e46 alatt.. 150k+futómű beállítás.. erre mondták azt a kollégáim,hogy utángyártott/bontott 30/oldal...igen és kb olyan is.Lett lemförder 65/oldal.
Bontottat miért? Abban nincs ki a szilent?utángyártott?futóműbe?Az a biztos ha beteszik alá ami alá való,és nem kínai/lengyel sz@rt.

(#61687) mdav88 válasza rob210 (#61684) üzenetére


mdav88
senior tag

Pontosan. :)

Bár olvasgatva a használatit, nem leltem olyan passzust miszerint tudná.

(#61688) Shamat válasza rob210 (#61676) üzenetére


Shamat
aktív tag

Elnézést! :R Ne haragudj, teljesen kiment a fejemből, hogy nem szabad hirdetni. Felraktam használtautóra, reggel már jönnek is érte. :Y

DEAD LIKE ME

(#61689) kisninja válasza mdav88 (#61687) üzenetére


kisninja
őstag

Ha akku hibát ír ki és van töltés akkor a műszerfalat kell megforrasztgatni nem vészes aztán több gondod emiatt nem lesz.
Ha hosszú gombnyomásra indul csak akkor megint csak egy hiba nem vészes ez is szinte az összes lagunánál előfordul. (hiba oka mikor be tolod a kártyát akkor van két mikrókapcsoló az egyik félig bedugott állapotban kéne élesztenie a rádiót stb na ez a szar nálad is nálam is.... A másodig meg jó mert indul a kocsi :D ez a hiba is házilag orvosolható.
Szabad kezes módról mondj le szinte senkinél sem működik már. Már a távirányítóról látni ha az több gombja van, és ahogy közeledsz a kocsihoz kinyit a központi zár és ahogy rob mondta tudod indítani a kocsit.
Nekem is most novemberben lesz full szilent csere.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#61690) Benir8 válasza rob210 (#61675) üzenetére


Benir8
senior tag

Hutchinson-ból nem találtam. Én kovácsról rendelnék, tehát akkor a Febi nem?

(#61691) Gaaabeeesz válasza kisninja (#61689) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

Szabadkez nalam is kezd szarakodni.
Mar csak nagyon kozel, az olvaso kozeleben indul ugy a kartya.
Kinyilni is csak akkor nyilik a kp.zar, ha nagyon kozek vagyok a kocsihoz.
Ezt par napj kezdte nalam csinalni, elotte zsebbol, taskabol stb is erzekelte a kartyat, es indult

Üdv, Gabesz

(#61692) rob210 válasza Benir8 (#61690) üzenetére


rob210
Topikgazda

De jó az is nekem még nem volt bajom vele, viszont van olyan fórumtárs akinél a febi cuccok sorra pusztulnak el. 1 éves élettartamon belül :Y ezért nyugodt szívvel nem merem ajánlani.

Renault power

(#61693) kisninja válasza Gaaabeeesz (#61691) üzenetére


kisninja
őstag

Az enyém nem ilyen így nem is tudom mi miatt gyengülhet el. (kártya vagy olvasó..... )

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#61694) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

Valakinek ezzel az eszközzel van esetleg tapasztalata? Érdemes megvenni?

[link]

(Renault Scenic 2-höz pl)

Köszi,
Ndrew

(#61695) Benir8 válasza rob210 (#61692) üzenetére


Benir8
senior tag

Hűha, az nem jó.
Akkor meglesem bárdinál ha tényleg nincs más ajánlott típus.

(#61696) LamerGyuri válasza NdrewSunix (#61694) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Egy ilyesmim van, csak fehér. Ingyen odaadom bárkinek. :K Székesfehérvár

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#61697) ΞΔGLΞ válasza rob210 (#61692) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

És most ez alapján kellene általánosítani?
Az ATE is mindig a top, ha alkatrészt kell ajánlani, mégis lecseréltem az egészet Bosch-ra betét, és Zimmrman tárcsák elől, hátuk skf és bosch betétek, mert nyikorgott mint egy hülye ribi. Nálam két febi alkatrész van a szekérben, évek óta semmi gond velük. De olyat is hallottam=olvastam, hogy ezeket is hamisítják, remélem csak pletyka...

(#61698) NdrewSunix válasza LamerGyuri (#61696) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Mire használható pontosan?
Hibakód olvasásra és törlésre pl?

(#61699) ΞΔGLΞ válasza NdrewSunix (#61698) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha a gyári DIAG-ot vesszük 100%-nak, ami pontosan kiír mindent, akkor ez inkább max 30-40% amit ki tud jelezni és törölni is. De általános használatra elég jók, pl monitorozni a motort.

(#61700) tigerscorpio


tigerscorpio
aktív tag

Sziasztok mégane 2 (2003) ban az ív becsatolasara figyelmeztető piktogram a kocsi indításakor sem világít. Illetve a könyv szerint csöpög is 10km/H nál. Azt miként tudták kikapcsolni? És ,hogyan lehet visszaállítani a rendszert? Beszoktam magam automatikusan kötni . Ezért is nem tűnt fel eddig.
Az ajtó nyitva résznél visit. Meg írja a kijelző ,hogy door open. Illetve közepén is jelzi.
Köszönöm a válaszokat,

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.