Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59601) LamerGyuri válasza rob210 (#59597) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Akkor 10-re érkezem én is. Üccsi, rágcsa, és elméletileg akár 4-ig tudok maradni, ha nem kapok telefont; főnököm helyettesít addig. :B

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#59602) eTrade


eTrade
tag

Nemrég találtam egy csontdarabot a motortérben... nagyon úgy fest, hogy odaszokott egy nyest. :(((
Nektek nyest riasztónak mi vált be a legjobban... ér valamit a zokniba tömött emberi haj? Vagy pisi mind a négy kerékre?

(#59603) LamerGyuri válasza eTrade (#59602) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Kutyaszőr, és pár hetente cserélni. De rendkívül intelligens állatka, így még az is előfordulhat, rájön, hogy csak a szag van, de kutya nincs.
Ha elkezd csócsálni, a befogás, és jó messzi erdős részen való szabadon engedés segít csak.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#59604) eTrade válasza LamerGyuri (#59603) üzenetére


eTrade
tag

Köszönöm a gyors választ! :R

(#59605) LamerGyuri válasza eTrade (#59604) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Annyira ne örülj :) Mert társas lény, és még így is előfordulhat, hogy visszatalál az övéihez :D

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#59606) rob210 válasza eTrade (#59604) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha nyested van csak az elektromos nyestriaszró ér valamit. A spray se jó semmire. Hihetetlen bátor és okos állat, bármivel próbálkozhatsz, egy idő után mindegyiket megtanulja, csak az elektromos hatásos.

Renault power

(#59607) Robi81 válasza rob210 (#59606) üzenetére


Robi81
tag

Megneztem a megane 2 1.6 16v kacsa valtojat aknabol. A csavaroknal olajos.

[ Szerkesztve ]

(#59608) Robi81


Robi81
tag

Ne ez mekkora munka megszűntetni? Egyuttalvaltó olaj csere is mert hianyzik belole illetve a multkor nem volt idom

[ Szerkesztve ]

(#59609) Plero válasza eTrade (#59602) üzenetére


Plero
tag

Egy próbát megér : http://www.colorflotta.hu/boll_ragcsaloriaszto_spray_313

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#59610) diablo1984 válasza eTrade (#59602) üzenetére


diablo1984
veterán

Nekünk az asszony reggel 5m-t ment a szomszèd macsjájával a motortèrben, eredmènye kb 2 kimó kommunális hulladèk+ a motortèrben az összes görgőt ès a generátort le kellett pucolni a macska szőrètől, bőrètől, de a technika kibírta, a macska nem....

(#59611) rob210 válasza Robi81 (#59608) üzenetére


rob210
Topikgazda

Váltó levesz alápasztáz nagy munka, mint egy kuplungcsere.

Renault power

(#59612) Robi81 válasza rob210 (#59611) üzenetére


Robi81
tag

Na ettol tartortam :-( kuplung mennyi egy ijen meganba? mert az is elegge lent fog mar

(#59613) eTrade válasza diablo1984 (#59610) üzenetére


eTrade
tag

Szegény macska (meg ti), eltudom képzelni azt a látványt ami fogadott amikor felnyitottad a motorháztetôt. :Y

Amúgy köszi mindenkinek a hasznos tanácsokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#59614) rob210 válasza Robi81 (#59612) üzenetére


rob210
Topikgazda

A teljes szett kinyomóval együtt, 40e körül van Luk.

Renault power

(#59615) Robi81 válasza rob210 (#59614) üzenetére


Robi81
tag

Munkadij mennyi körulbelül? Tudom hogy ahany szerelo annyi ar, csak ugy viszonyitasom legyen

(#59616) #47205632


#47205632
törölt tag

Olyan vihar jön errefelé, hogy letakartam a gépet, remélem megvédi. Pont ma délután készültem el a ruhácskájával, vettem folyóméterben vastagabb sztreccs fehér másfél méter széles anyagot, egy csík hosszában a tetőre, aztán három csík keresztbe, hogy oldalra lelógjon utána pedig összevarrtam meg csináltam rögzítő pontokat neki. Nagyon baba lett, maxi védelem a nap ellen, vastagsága miatt a jég ellen is véd a tetőnél meg a szélvédőnél pont duplázva van amúgy is. A szelet nem tudom hogyan viseli majd a nem varrónői képességemmel összeállított rendszer. :DDD

Egy baja van, hogy magába szív vagy 30 liter vizet, úgyhogy minden eső után dobálhatom be a mosógépbe centrizni, de hát mást nem tudok csinálni vele. Viszont nem karcol, véd a macskakarmok ellen is, szellőzni is tud, rozsdálni meg csak nem fog alatta, ha véletlenül esik is ahogy hazaérek úgy is leveszem róla és száradhat, nem lesz vizesebb mintha simán ráesne az eső.

(#59617) Nordik válasza rob210 (#59614) üzenetére


Nordik
őstag

rob te hol rendelsz egyébként? :)

(#59618) diablo1984 válasza eTrade (#59613) üzenetére


diablo1984
veterán

Annyira nem volt durva csak minden csupa szőr, a generátor mint egy jeti, magáravette a macskaszőrt. Szerintem a szíj elkapta a cicus kiálló rèszèt ès átküldte a görgőkön. Szerintem a feje is kapott belőle, mert kissè mwg volt molesztálva, de kijött ès nem csavarta a kocsi magára. Csak tudnám, hogy mit hèderelt olyan nyugisan a macsek a motortèrben.....már nem fog többet!

(#59619) ΞΔGLΞ válasza #47205632 (#59616) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egy baja van, hogy magába szív vagy 30 liter vizet,

Veszel 2, de inkább 3-4 flakon ilyet. 10 percenként felviszel egy réteget. Vizesedés letudva.
Egyébként tegnap este én is kirámoltam a garázst, ahova a lagesz már nem fért be a másik autó mellé a rengeteg festék, meg kőműves cuccok, szerszámok...szóval építkezési cuccokat felhordtam a padlásra. Nem tudom hány tonnát mozgattam meg, de muszáj volt, főleg emiatt: [link], mert ez a zivatarlánc belépett az országba és bármikor jöhet ilyen jégi áldás a jövő hétig.

Emiatt viszont az én jég ellen védő ponyvám is sírva menekülne, sőt a totálkárig szétkúrná az autót, illetve mindent. Mára is rengeteg esőt és heves zivatarokat jósolgatnak....

Azért remélem, hogy a fenti áldásból ide max csak borsónyiak kerülnek már...

[ Szerkesztve ]

(#59620) nünüke1975


nünüke1975
aktív tag

Renault megane 3 1.5 dci. Reggeli indítás után szépen jár a motor.Pár perc múlva előjön valami másik hang a motortérből kb. olyan erősen ahogy a motor jár.Ez normális?
Más:Motor leállítás után az akkumulátor bal oldalához szerelt kis kütyü "zizergő" hangot ad.Pár perc múlva abbahagyja.Mi lehet ez?

(#59621) rob210 válasza nünüke1975 (#59620) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ez a leírás alapján érthetetlen számomra.
A másik pedig a halódó fojtószelep elektronika..
95%ban az szokott leállítés után zümmögni, vagy magas hangon gerjedni.

Renault power

(#59622) nünüke1975 válasza rob210 (#59621) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Mennyire zsebbenyúlós?
Nem tudom másképp megfogalmazni az első kérdést. Dizelhang+ az a másik.Egyenletes az alapjárat.Talán az elektronika dolgozik miután az olaj elkezdd áramlani a motorba?
Nem tudom nem értek hozzá.Lehet hogy hülyeséget írtam.

(#59623) #47205632 válasza nünüke1975 (#59622) üzenetére


#47205632
törölt tag

Videót.

(#59624) ΞΔGLΞ válasza nünüke1975 (#59622) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én azt hiszem tudom miről beszélsz/írsz. Nálam ilyen akkor volt, mikor sikerült brutál gané minőségű üzemanyagot tankolnom, hol máshol, mint itthon! Tehát volt egy sima alapjárat, erre állásnál" előjött egy még erősebb hányinger dízelhang. De gázadásra ez elmúlt, aztán alapjáraton újra. De akkor is érezhető volt, hogy a motor morgósabb volt.
Tankoltál mostanában, ami miatt lehetséges ez?

(#59625) mycso válasza ΞΔGLΞ (#59619) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Az ekkora jegektől már nem kell tartanunk: [link]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#59626) nünüke1975 válasza ΞΔGLΞ (#59624) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Shell prémium van benne

(#59627) nünüke1975 válasza #47205632 (#59623) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Ha lesz rá lehetöségem

(#59628) ΞΔGLΞ válasza mycso (#59625) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Fasság! Csak így. Április óta, nálunk legalább 10-szer volt már jégeső, igaz nem ekkora atombombák, mint Szlovéniában, de szőlő nagyságúak simán voltak többször is. Az egyik öcsém autóját el is intézte májusban, A motorháztető kilógott az ég alá, és lett rajta, vagy 10 sérülés!
Nem tudom, hogy ennek a cikknek mennyi alapja van, talán a földek felett igen, lehet van létjogosultásga, de a városi embereket ez nem fogja érinteni.

(#59629) ΞΔGLΞ válasza nünüke1975 (#59626) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem ezt kérdeztem, hanem, hogy tankoltál-e mostanában, ami miatt ez lehetséges? :)
Egyébként a shell prémiumra és rögtön moll prémiumot tankolok 50-50% arányban és azt vettem észre, hogy az nagyon ízlik neki. 500 méteren belül biztos belebotlok valamelyik kútba, szóval ez nem akadály.

Szerk:

Mindenesetre, én tennék egy próbát, hogy arra a shell-re telenyomnám mol prémiummal meg valami cetan szám növelővel. Én, pl ilyet mindig töltök hozzá, van vagy 15 db-om van ott hátul a csomagtartóban és folyamatosan rendelem a kauffer-től. [link]

Nekem teljesen jól bevált. Bár én a 66 literhez kettő szoktam belenyomni, elvileg egyet kellene a leírása szerint...De már 1 éve így használom.

[ Szerkesztve ]

(#59630) ΞΔGLΞ válasza mycso (#59625) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Meg ha ennek tényleg lenne valami alapja, akkor nem kellene ezt olvasnom...

Bár az is lehet, hogy mire ez a Balatonig, vagy Pestig elér, lehet csökken az ereje, de az is lehet, hogy ott kapja össze magát. Ezt nem lehet tudni, lutri az egész, de jégkárra nem fizet a kötelező, cascora igen, de ott is állnom kell 200 ezret. De inkább elejét kell venni... :)
Ez ország tényleg mi a f....tól tud minket megvédeni egyáltalán, főleg az autósokat letojják. :) jah nem, hanem az: :(

(#59631) mycso válasza ΞΔGLΞ (#59628) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Állítólag májusban kezdték el az üzembehelyezését és sikeresen működik.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#59632) nünüke1975 válasza ΞΔGLΞ (#59629) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Egy hete tankoltam az előbb említett üzemanyagot az előbb említett kúton.1 hete van nálam az autó,úgyhogy többet nem tudok ezzel kapcsolatba mondani.Az előző tulaj omw prémiumot rakott bele az ő elmondása szerint.

[ Szerkesztve ]

(#59633) polonic


polonic
félisten

Ez mi lehet kollégák?
Most először tapasztaltam, hogy mondjuk 3-asban gyorsításnál, nem padlógázzal, kb fél gázzal ilyen dadogósan gyorsít vagy hogy. Nagyon minimálisan lehetett csak észrevenni. Úgy kell elképzelni, hogy húz normálisan aztán kicsit gyengébben, magához tér, megint gyengébben, megint jól. Ment a klima végig. Ez a kompresszor ki bekapcsolgatása lehetett?
Utána kipróbáltam 2-es padlógáz, klíma kikapcsolva. Nem tapasztaltam ilyet.

(#59634) #47205632 válasza mycso (#59631) üzenetére


#47205632
törölt tag

A legnagyobb károkat minden szempontból a mezőgazdaságban okozza a vihar, így az elhelyezésük is úgy történik, hogy ott legyen a hatásosság maximuma. Úgyhogy ettől még a kocsit, házat rommá fogja verni a jégeső, ha épp úgy van, pláne ha nem mezőgazdasági agglomeráció környékén van.

(#59635) rob210 válasza polonic (#59633) üzenetére


rob210
Topikgazda

Lehet a klíma, de nem lenne szabad ennyire érezned.
Főleg, ha ilyet még nem tapasztaltál eddig. ;)
Esetleg egy hibakód olvasást meg kell ejteni, hátha valami szenzor betegeskedik.

Renault power

(#59636) rob210


rob210
Topikgazda

Mikrotali megvolt az eső ellenére jó volt, remélhetőleg legközelebb többen ott tudunk lenni és valóban esemény kerekedik belőle.
Köszi srácok a részvételt :)

Renault power

(#59637) Nordik


Nordik
őstag

Ma megvolt a szélvédő alatti lefolyok tisztítása. :) A bal oldali nagyon el volt dugulva de szerencsére vékony csővel át tudtam piszkálni utána bele néhány liter víz illetve egy kis tisztítószer és szépen ömlik a víz. Remélem joideg nem fog újra eldugulni, sajnos a tegnapi nagy eső után már befolyt a víz a szellozon át az anyósüléshez. :(

Kiszárad majd szépen vagy valahogy érdemes rasegiteni? Éppen csak szívós, de gondolom a szőnyeg alatt rosszabb a helyzet.

(#59638) Steven válasza rob210 (#59636) üzenetére


Steven
addikt

Gondolom képek nincsenek :U

sajnálom hogy kihagytam .. :(((

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#59639) polonic válasza rob210 (#59635) üzenetére


polonic
félisten

Na még holnap is kipróbálom. Lesz egy majdnem 300 km-es utam.
Egyébként az autó nem jelzett semmi hibát.
Ha megint jelentkezik, meg tudjuk ezt nézni?

(#59640) rob210 válasza polonic (#59639) üzenetére


rob210
Topikgazda

:K ;)

Renault power

(#59641) LamerGyuri válasza Steven (#59638) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Mikrotali

Hárman

Esik :B

Vártunk rátok :K

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#59642) bobooo


bobooo
addikt

Srácok!

Megane 3/3 2014, ha belöki az esőt gázpedálnál, illetve anyós lábtérnél, mit és hol, hogyan kell kitakarítani? :W

(#59643) #47205632 válasza LamerGyuri (#59641) üzenetére


#47205632
törölt tag

Egyik se kombi, ezek nem is autók. ;]

(#59644) Nordik válasza bobooo (#59642) üzenetére


Nordik
őstag

Gondolom M3nal is hasonlóan lehet megoldva mint a 2nel. Pont tegnap csináltam pár HSZel feljebb le is írtam.

Két oldalt a szélvedo aljanal a levelfogo rács alatt van két lefolyó nekem ezek voltak eldugulva. Mindkettobe van egy kanyar valahol szerintem itt gyűlik össze a trutyi. Én egy kb 8mm átmérőjű szilikon csovel piszkaltam meg majd mostam át és így szépen folyik le a víz. De ehhez le kellett vennem az ablaktörlő lapatokat és a műanyag burkolatot is.

(#59645) rob210 válasza bobooo (#59642) üzenetére


rob210
Topikgazda

A két sarokban van az esőelvezető.
Vagy leveszed a kerekeket és a dobbetétek hátsó felét és onnan dolgozol felfelé, vagy felülről bontasz és dolgozol lefelé.
A tűzfal és a szélvédő között van a vízelvezető csatorna két sarkában.

Renault power

(#59646) nünüke1975 válasza ΞΔGLΞ (#59624) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Ez zizeg leállítás után pár percig aztán csendesedik és megszünik.

(#59647) polonic válasza rob210 (#59640) üzenetére


polonic
félisten

Na most nem jelentkezett. Mindegy, figyelem még. Aztán, ha újból előjön szólok.
Ha van is vmi hibakód, az meddig tárolódik el?

[ Szerkesztve ]

(#59648) #47205632 válasza polonic (#59647) üzenetére


#47205632
törölt tag

Ha egyszer bekerül akkor ott marad törlésig. Aztán a hiba típusától függően vagy jár vele hibalámpa is vagy nem.

(#59649) Nordik válasza polonic (#59647) üzenetére


Nordik
őstag

Nekem is szokta ezt csinálni főleg hidegen de csak egy darabig. Illetve néha szokott apró rangasokat produkálni amit csak éppen néha veszek észre de ez összefügghet az üzemanyag mennyiséggel szerintem. Én amúgy a folytoszelep tisztitasara gondolok, hátha az segít. :U

(#59650) polonic válasza Nordik (#59649) üzenetére


polonic
félisten

Nekem ezt melegen csinálta.
Mondjuk tegnap negyednél volt a tank, ma reggel meg teletankoltam.
Nem rángatásnak mondanám. Hanem, hogy húz rendesen, aztán kevésbé, aztán jól, megint kevésbé, jól. Minimális a két állapot között a különbség. Nehezen észrevehető.
1,6 dci-ről van szó egyébként.
Pénteken meg egy kicsit jobban meghajtottam most először, mióta nálunk van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.