Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49651) orosziem81 válasza -=Tiger=- (#49650) üzenetére


orosziem81
tag

Szia,

A problémád nem egyedi, én pontosan ugyan így jártam.
Diagnosztika után csak kattanás volt. Akku rátöltéssel ment minden mint azelőtt.
Nálam ez mutatott rá, hogy az akksi cserés.
Jah és én is előtte tettem meg alföld-BP-alföld távot. Hiába, ha öreg az akksi akkor sem tudja felvenni a jó kis töltést...

[ Szerkesztve ]

(#49652) rob210 válasza McSico (#49640) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hol veszel etanol?

Egyébként én a régi megane-t használtam etanollal de csak 50% 50% ban, mert sehogy se lehetett beálljtani a teljesen etanolos üzemre.
Nekem semmit se evett meg, de egy benzinszűrő csere az első 100 kilométer után esedékes lett :)

Renault power

(#49653) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Hát gyerekek. Eddig is tudtam hogy Romániában a Renault/Dacia az ottani "mi autónk" de hogy kajakra szinte csak azt lássak. Főleg a sok taxi szinte mind 1-től 1-ig Logan volt. És eléggé megy ott az ültetés, kinézet tuning is mert pár taxit is láttam ami kicsit pimpelt volt. :DDD

Smoke some weed nigga!

(#49654) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Egyik nap kíváncsiságból átállítottam az R-Linket angolra, gondoltam, kipróbálom a hangvezérlést. Navinak próbáltam beadni az otthoni címem, bakker, egy büdös szót nem ismert fel. Még a Budapestet sem :W Próbáltam lassan, artikulálva, de sehogy. Nem tudom miért ilyen szar :S Kár, hogy magyarul nem működik, de mindegy...tudok élni nélküle :)

(#49655) rob210 válasza Wiz Khalifa (#49653) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ja oda érdemes ültetni, akkor nem csak a kereket kell 100 kilométerenként cserél i, hanem a kocsi egész alját.
Romániába csak dusterrel mennék, kritikán aluliak az útnak nevezett nyomvályúk.

Renault power

(#49656) TayRol


TayRol
veterán

Nagyon jó lett az osram ködlámpa/menetfény, húzós ára ellenére ajánlom mindenkinek. Eddig a réginek nagyon gyér volt a hatásfoka, de ez pl. ma hajnalban az M0-áson nagy ködben is tökéletes volt. A drl-része meg olyan fényerős, hogy bele sem lehet nézni. Tetszik.

(#49657) nrbx válasza TayRol (#49656) üzenetére


nrbx
tag

Hello, hol szereltetted be a lampat? En a Megane III-ba vettem hasonlo Osram LED kodlampat (ua. csak nappali menetfeny nelkul), de a szerelok ahol berakattam nem tudtak rendesen beallitani, igy gyakorlatilag csak "karacsonyfa uzemmodban" hasznalhato.

(#49658) tresh válasza rob210 (#49655) üzenetére


tresh
addikt

Nekem annyira nem jött be a duster futóműve. Ismerős srác vette vidékre "domb" járásra,de nem tudom én inkább érzem egy billegős SUV-nak mint terepre való autónak. A belső anyaghasználattól meg kiégtem.. átülnél a m1 ből sírva könyörögnéd vissza a megane-t. Főleg hogy az még AUTÓ!

(#49659) TayRol válasza nrbx (#49657) üzenetére


TayRol
veterán

Duett Kft. Hibátlanul működik, kanyarfényt is tud, vészvillogónál is üzemel, plusz ködlámpa illetve alapként drl.

(#49660) Wiz Khalifa válasza rob210 (#49655) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Mi egy 1-es Clio-val voltunk, az bírta nagyjából meg nem sokat mentünk csak Nagyváradra. De az hogy ott milyenek az utak kajak azon mi is kiégtünk... :DD

Smoke some weed nigga!

(#49661) rob210 válasza tresh (#49658) üzenetére


rob210
Topikgazda

Az hogy fröcsöntött minden és a zajszigetelése siralmas azt aláírom, de melóba járó autónak szerintem válalható.
A lada na az igen volt szerencsém egy grantához, az wazze na az nem kocsi.
Billeg, nem megy, zabál, kényelmetlen az egy igazi szekér.
Jah és abban sincs zajszigetelés arra már nem futotta.

Renault power

(#49662) tresh válasza rob210 (#49661) üzenetére


tresh
addikt

Nem tudom egyszerűen én rosszul voltam tőle, hiába tudom hogy motorikusan rönyó amit szeretek :B

(#49663) Just1Minute válasza feco6512 (#49649) üzenetére


Just1Minute
újonc

Szia, ezeken már végig mentem, s nem az a gond. A fűtőradiátor tele van ilyen iszapos löttyel, most takarítottam ki a fűtőradiátort és újra van fűtésem még a rendszert kell légtelenítenem és kész is van a vas.
Emelem kalapom köszi mindnekinek!

(#49664) -=Tiger=- válasza orosziem81 (#49651) üzenetére


-=Tiger=-
tag

Egy nem több mint 2 éves Silver Bosch van benne.

Komolyan mondom lehet megéri venni egy gyárit, mert az elmegy 2x-3x ennyi időt...

Barátnőm Clio Campusában (2007, 1.5dCI) még a gyári figyel. Ezen a télen 1x lett töltve. És kb használva sincs december óta és tökéletesen indít.

(#49665) forceberg válasza -=Tiger=- (#49664) üzenetére


forceberg
veterán

S4 Silver?
Nálunk két autóban is harmatos...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#49666) rob210 válasza -=Tiger=- (#49664) üzenetére


rob210
Topikgazda

Bosch ezen van a hangsúly.

Sajnos nekik már csak a nevük maradt.

Én kerülöm a márkát mindenben.

Renault power

(#49667) Savanya válasza rob210 (#49666) üzenetére


Savanya
addikt

Nekem Jászakku féle Electric Power van 2 év garival , de ahogy elmúlt a gari elkezdett vacakolni . Exide volt előtte és az se bírt ki sokat .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#49668) rob210 válasza Savanya (#49667) üzenetére


rob210
Topikgazda

Jászakku pedig nem rossz párom versojába is electric power van egyenlőre teszi a dolgát.
Nekem most lesz öt éves a banner kiváncsi leszek meddig bírja majd.
De a következő is banner lesz az már eldőlt. , ;)

Renault power

(#49669) Pecc válasza rob210 (#49661) üzenetére


Pecc
őstag

A miénknek is a zajszigetelése nagyjából a nullával egyenlő. A két taposó meg a váltókar alatt van ragasztva szigetelés csak. Gyanítom ettől kevesebb a dusterben sincs :) Döbbenetes egy hasonló árú g astra halksága. Most abba ne menjünk bele melyik milyen kocsi és megéri e az árát :)

[ Szerkesztve ]

(#49670) rob210 válasza Pecc (#49669) üzenetére


rob210
Topikgazda

Most viccelsz?

Elég csak a hátsó ülést elbillentened, ott vannak a bitumenes színre fényezett zajcsillapító lapok.
De nekem a lábtérnél is van a tűzfalnál is.
Ezek neked is kell, hogy legyenek a gépedben, mert ezek nem felszereltség függőek voltak.

Az enyémet nem érzem zajosnak. :F

Renault power

(#49671) Wiz Khalifa válasza rob210 (#49670) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Az enyémben sincs éppen valami sok zajcsillapító sajna. :(

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#49672) Pecc válasza rob210 (#49670) üzenetére


Pecc
őstag

Igazad van. Azt kifelejtettem ott hátul. Èn zajosnak tartom. Nagybátyám is zajosnak tartja az olyan felszereltségűt, mint a tiéd. 3000fölött már nem tuti nekem. Egy kicsit ujabb kocsi 4000nél is oké a fülemnek. Tapasztalat. igazából sokat ne várjak, 96os fejlesztés a kasztni tudtommal. Együtt lehet élni vele, de csak mert muszáj. Majd a következő auto újabb lesz és halkabb, egyszer :D

[ Szerkesztve ]

(#49673) orosziem81 válasza rob210 (#49666) üzenetére


orosziem81
tag

Hasonlóak a tapasztalataim sajnos nekem és a köreimben élőknek is.

(#49674) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Srácok!

Én októberben vettem a kocsiba Osram Night Baker HB3-as izzót. Oké be is van mattúlva a búrám de nem láttam nagyon nagy hatását így a régieket tettem vissza azok azóta pihennek. Meg én inkább hideg fehér izzót akarnék használni az meg meleg fehér.

Szerintetek egy ledes izzó milyen lenne? Jó választás? Illetve kérdés. Én találtam tök olcsón olyan ledes hideg fehér izzót ami 800lm. Nem tudom az mennyire lehet elég? Amúgy az sem tudom hogy a búrám (műanyag) milyen hőtermelésű izzót viselne el? Mert ha mondjuk egy ilyet becsapnék akkor azzal szerintetek a búrának okoznék kárt? 50W, 5000lm, 6000k

De van itt ennél is durvább led izzó. 120W, 10000lm, 6000k

Vagy attól hogy úgy van hirdetve hogy hú 5k meg 10k lumen attól csodát ne várjon az ember tőlük? :)

Szeretnék végre faszán látni éjszaka így lépni akarok az ügyben. Ki lesz políroztatva a búra hamarosan de kéne egy fasza, ütős led izzó is ami hideg fehér inkább vagy sima fehér mint sem meleg fehér és eléggé jó lumenértékkel bír hogy lássak.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#49675) mycso válasza Wiz Khalifa (#49674) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Múltkor linkeltem egy tipust, meg hozzá képeket is, az biztosan jó. Olyasmi amit te is linkeltél: [link]

Nekem most jött meg ködlámpába a 2300k-s h11-es halogén izzó. Másnál láttam működés közben, eléggé odaver. [link]

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#49676) Wiz Khalifa válasza mycso (#49675) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én szívesen venném az én általam linkelt másodikat csak nem tudom mennyi lenne a hőtermelése hogy mennyire viselné meg a búrát hosszú távon.

Mert mondjuk ami te linkeltél annál a csávónál van egy szintén 10.000 lumenes izzó HB3-hoz. De ott mondjuk 55W van írva amit én meg linkeltem ennyi lumennel ahoz 120W-ot írtak.

Smoke some weed nigga!

(#49677) Assasin_ válasza mycso (#49675) üzenetére


Assasin_
aktív tag

Ez amit a linken láttok, vajon mennyire legális itt Magyarországon? Sima h7-es foglalatba belemegy? Tényleg annyival jobb mint a sima emelt halogén, hogy megérje?

Bocsi a sok kérdésért, de sokat vezetek éjszaka, és nem vagyok teljesen kibékülve a sima h7-el. Az utólagos xenon projektről mar letettem mert, hogyha szabályosan akartam márpedig úgy szeretném akkor egy kész vagyon a teljes felszerelés. Vagy esetleg van valami jobb megoldás, hogy éjszaka jobban lássak? jó minőségű, hidegebb árnyalatú, és nagyobb fény erejű izzó vagy komplett lámpa létezik?

(#49678) mycso válasza Wiz Khalifa (#49676) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Maga a led nem sok hőt termel, inkább az elektronika része. Azért is van ilyen nagy duncsba kivezetve hátra, illetve egy ventilátor is szokott benne lenni. Viszont az 55w-ot kellene erőltetni, mert nagyobbal a fényszóró kábelei/csatlakozói is megadhatják magukat (tapasztalat).
Illetve a 4000-5000k színhő között válogatnék, a kékesek nem jók.

(#49677) Assasin_: ott vannak a képek, hogy hogyan világít, illetve aki berakta azt írta, hogy semmilyen emelt h7-es meg sem közelíti. Aszondja a gyári xenon szintjét simán hozza.
Természetesen berakható h7 helyére és természetesen nem legális.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#49679) Wiz Khalifa válasza mycso (#49678) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Elvileg a 4000-5000k színhő az még sárgásabb mint a tiszta fehér. Legalábbis azt olvastam mindenhol hogy a tiszta fehér az a 6000k színhő inkább. De nem is nagyon találok 55W-os, 10000lm-es 5000k színhős HB3-at szóval akkor marad a te általad linkelt csávótól ez. :)

[link]

Amúgy most is 60 vagy 65W-os van benne. Olyan mint az Osram amit vettem csak ez Tungsram. :)

Amúgy az az Osram nem lenne rossz de nekem az a picit sárgás fény nem illik már a kocsihoz mert a helyzetjelző izzó is már kékes fehér lett. Szóval úgy hülyén néz ki.

Ködfényszórónak olyasmit akarok mint amit te linkeltél vagy nem tudom pontosan milyen sárga az az árnyalat (ópium sárga talán) mert nekem nagyon tetszik.

Smoke some weed nigga!

(#49680) mycso válasza Wiz Khalifa (#49679) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Kadmiumsárgának hívták annó. ITT van pár kép, hogy hogy fest.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#49681) Wiz Khalifa válasza mycso (#49680) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Az az. Baromi jól néz ki. :)

A tied is ilyen amit rendeltél? :)

Smoke some weed nigga!

(#49682) mycso válasza Wiz Khalifa (#49681) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen ilyen lesz.

Mod. aliról rendeltem valami 6-7k körül volt, így sem olcsó, de ennyi az ára.

Mondjuk az osram cool blue intense (w5w) helyzetjelző 1000ft/db áron szintén nem olcsó, de hát ez van ha valakinek különleges/minőségi cucc kell.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#49683) Wiz Khalifa válasza mycso (#49682) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Az jó bár drágállom a ködlámpának hogy 10k legyen majdnem.

Smoke some weed nigga!

(#49684) PHenis válasza mycso (#49678) üzenetére


PHenis
senior tag

Szerintem ezek a wattok nem a felvételre vonatkoznak. Inkább amolyan "úgy világít mint az 50 vagy 120 wattos".

Van egy igazi 30 wattos ledem itthon. Az öklömnyi procihűtőt hipp-hopp felfűti.

Nem tudom, hogy hány percig bírná egy 120 wattos egy szűk lámpabúrában.

(#49685) rob210 válasza mycso (#49682) üzenetére


rob210
Topikgazda

Utálom a Magyar jogszabályokat.
Én is szeretnék normális led izzót, kevesebbet fogyaszt jobb a fénye nem ég ki és etc.etc.
De ugye nem ezzel gyártották a megane-t ezért itthon nem legális berakni.

Baromság, :W :W :W

De a sok vakító ezer éve rossz szintezővel közlekedő xenonos az közlekedhet.

Igaz én meg vagyok elégedve a kocsi fényerejével, de sok simerősnek ki kéne cserélni és a megoldás meg van csak nem használható. :(

Renault power

(#49686) Wiz Khalifa válasza rob210 (#49685) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én mondjuk nem igen láttam még hogy egy rendőr is megnézné az izzókat milyen van benne. :DD

De ha mást nem a csomagtartóba elfér a sima izzó hogy ha kötöszködik kicseréled. :)

De én inkább felvázolnám neki azt hogy oké visszateszem a gyárit, meg is mutatom hogy ég. És ha netán csattanok mert nem látni vele akkor gondolkozzanak el. Tudom ez nem a rendőr hibája mert ő csak a szabályt követi.

Smoke some weed nigga!

(#49687) tresh válasza rob210 (#49685) üzenetére


tresh
addikt

Ez inkább üzletpolitika a vegyél újat című storyban. Nálunk szerintem minden autós jogszabály,határozat, műszaki ellenőrzés egy vicc kategória. Ha van csókos akkor betudod íratni a forgalmiba a dolgokat és akkor a szomszéd 120kg hízója is gyári kiegészítő lesz az autón.. Egyik barátomnak most raktam nagyobb fékeket a G4 alá és műszakin szóltak érte hogy nem a gyári mérettel van szerelve :D Az nem érdekelte hogy ezt a típust szerelték ugyan ezzel a fékrendszerrel... teljesen OEM cucc volt alatta. Pont ma hoztam el emberünktől az igazoló papírt+forgalmiba beírattam és így kapta meg a műszakit. Vicc az egész...

(#49688) orosziem81 válasza rob210 (#49685) üzenetére


orosziem81
tag

Ha már így megelevenedett a fényszóró kérdése, azt szeretném megtudni, hogy van-e mód rá, hogy mások szemének kivakítása nélkül és ennek elkerülésére ellenőrizzem, jó magasságba világít-e a lámpám?

Valamint amennyiben korrigálásra lenne szükség, automata állítású esetében hogy történhet a beállítás helyes magasságba?

(#49689) mycso válasza orosziem81 (#49688) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Szia, pl.: itt egy módszer otthonra: [link], vagy elviszed valami műhelybe műszeres fényszóró állításra, valami 2000ft körül szokták.

Egyébként én eddig random állítottam magamnak mindig és még nem volt baj, tehát nem vakítottam senkit.
Automata szintezősnél is ez a technika, a lámpán kell fizikailag állítani.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#49690) McSico válasza rob210 (#49652) üzenetére


McSico
senior tag

Van pár benzinkút a közelben. Egyébként Miskolc.
Benzin szűrőt nem csodálom, hogy cserélni kellett, ugyanis az etanol rendet rak a rendszerben. :)
Megpróbálok keresni valami infót a neten, hogy hogy bírja a tiszta etanolt. Csak nem én vagyok az egyetlen ilyen elvetemült. :)

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#49691) orosziem81 válasza mycso (#49689) üzenetére


orosziem81
tag

:R
Köszi

(#49692) rob210 válasza McSico (#49690) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ez, hogy lehet?

Magyarországon hivatalosan nem forgalmazható már az etanol, illetve bocsánat nem forgalmaznak etanolt.
Az utolsó az agip volt, de tavaly megszüntették, most meg ugye a mol fel is vásárolta őket.

Renault power

(#49693) Wiz Khalifa válasza rob210 (#49692) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Agip pl most is van itt Miskolc szélében, tőlem egy köpésre. :C

Smoke some weed nigga!

(#49694) kalmanchris válasza Wiz Khalifa (#49693) üzenetére


kalmanchris
tag

Itt fehérváron is külsőleg még agip, de a kutak, meg a személyzet már mol...

(#49695) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok!

Mi a véleményetek?
Érdemes lehet megnézni?

(#49696) baluka6 válasza salieri. (#49695) üzenetére


baluka6
aktív tag

Szia,

Jónak tűnik, de szerintem kicsit drága. Olyan 1,2 lenne a plafon amit érne, mivel nem egy túlextrázott típus. :R

(#49697) tresh válasza baluka6 (#49696) üzenetére


tresh
addikt

+1 ennyiért ez sok. Akkor már laguna 2 1.8 16v és ott ennyiért majdnem fullosat kapsz. Ez sajnos igencsak fapad.

(#49698) salieri.


salieri.
őstag

Köszi mindkettőtöknek!
Segítenétek, hogy jönnek a felszereltségi szintek a Megane 2-nél?Nem találtam gyári katalógust.
Laguna nincs annyira megbízható,mint a Megane nem ?
Valamint abban már 1.8-as motor van ,gondolom a fogyasztása is növekedik a Meganehoz képest?

(#49699) tresh válasza salieri. (#49698) üzenetére


tresh
addikt

Az a baj igazából hogy azonos megnevezésű felszerelési szintnél is vannak különbségek. Nyugaton nem ugyanaz mint a keleti szekció. Valahol korábban már linkelte valaki a topikba hogy "elvileg" hogy lenne a sorrend. De az is csak kiindulásnak jó.

Laguna kicsit magasabb szint minden téren. Cserébe viszont kényelem extrák terén is előrébb van. Amúgy csak példának hoztam fel hogy ennyi pénzért jobb vétel. Megbízhatóság szerintem egyforma, fogyasztás max 1-1,5 literrel több.

Vagy akkor már kis alku és elhoznám ezt : [link] már ha minden ok vele :)) Ez már közel a full extrához csak az ár végett.

[ Szerkesztve ]

(#49700) salieri. válasza tresh (#49699) üzenetére


salieri.
őstag

DCI motor kizárva, csak benzines kell.
Laguna elég ritka ilyen évjáratban, minél fiatalabbat szeretnék és kb 1.3 körül. Figyelembe kell venni ,hogy első szerviz majdnem 100k.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.