Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49401) dussy


dussy
őstag

Sziasztok!
Adott egy M2 Ph2 ( 2007 1.6 benzin). Ma randommód letekertem a kiegyenlítő tartály tetejét ellenőrzés céljából. A cső belső felén az összeszükülés környékén 'olajsár' szerű nyomokat találtam. Úgy rémlik 3 hónapja is néztem és nem láttam ilyesmit.
Nincs semmi jele, nem füstöl, stb... a blokk jobb oldalán kis olajszivárgás látszik, nem fotóztam le...

Valakivel beszéltem és azt mondta, hogy nem biztos, hogy hengerfejes. Van valami termosztát ház, és abban ha átszakad a tömítés már tud is keveredni a víz és az olaj.

Valakinek hasonló tapasztalat?

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#49402) zsizsef válasza dussy (#49401) üzenetére


zsizsef
senior tag

:K A termosztátház alatt megkeményedik a tömítés vagy vetemedik maga a ház. Nagyon cumi tud lenni, mert a termosztát meg egyben van a házzal :W .

(#49403) eTrade válasza speedydb23 (#49400) üzenetére


eTrade
tag

Ne vedd magadra, de tényleg nem értettem. Sok kicsi sokra megy, értem teljesen amit mondasz.

(#49404) dussy válasza zsizsef (#49402) üzenetére


dussy
őstag

Akkor ennek a tömítését kell cserélni, ha jól értem. Vagy komplett ház csere javasolt? Az autót nemrég vettem, szeretném sokáig megtartani. Nem örülnék, ha kiderülne most, hogy hengerfejes a gép...
Ez okozhat olaj szivárgást is vagy az inkább a hengerfej tömítés miatt van?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#49405) zsizsef válasza dussy (#49404) üzenetére


zsizsef
senior tag

Nézd körbe először alaposan a termosztátházat. Nem biztos, hogy látszódni fog valami. Nekem az lett gyanús , hogy a termosztátház alatt vizes-olajos trutymó volt. Nekem akkor a tömítéscsere megoldotta. A ház alatt az olajkör és vízkör között csak tömítés van. Itt van.

[ Szerkesztve ]

(#49406) dussy válasza zsizsef (#49405) üzenetére


dussy
őstag

Köszi, holnap megnézem, estleg lefotózom. :R

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#49407) Wiz Khalifa válasza Wiz Khalifa (#49380) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Valaki? :)

Tudja valaki milyen kábel kell? Vagy az csak így nem beszerezhető?

Smoke some weed nigga!

(#49408) rob210 válasza Wiz Khalifa (#49407) üzenetére


rob210
Topikgazda

Sajnos neked oda nem szervíz kábel kell majd, hanem kormány átvezető.
Ez a neve légzsák szalag kábel, kormány átvezető.

Renault power

(#49409) Predator2


Predator2
addikt

Helló

1, Milyen akkut ajánlotok, 1.5 dci 82HP kocsihoz? (milyen márka/indító áram) ami még be is fér egy Clio2-be.
2, Ugyan ez a kérdés egy 1.4 16v Clio esetében is. Öcsém kocsijához.
3, Izzító gyertyát multiméterrel hidegen vagy autó használat után mérjek? "Mettől meddig" jó?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#49410) Sanyo77


Sanyo77
tag

Laguna III, feltöltöttem az akksit, kb 4,5 óra alatt, levettem az akkusarukat, még az akkumulátort is kivettem a helyéről. Jó hír, a rádió nem kér kódot.
Időközben megérkezett a diagnosztikai kütyü. No teszt. Rádugom, felveszi a kapcsolatot minden király valós adatok is jönnek, hibatár üres.
Ekkor pirosan világít a kocsi kijelzője: check esp. Király, nincs semmi baja a kocsinak, csináltam hát egyet.

Egy fél óra mulva viszont minden ok.

Lehet, hogy a kütyü vágott alaphelyzetbe valamit a kocsin, és tanítani kell az esp-t. Esetleg az akksi miatt -bár az akkuvisszaszerelés óta volt már egy utam. Kitekertem a kormányt jobbra-balra nem panaszkodott.

(#49411) Wiz Khalifa válasza rob210 (#49408) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nehéz az ilyet cserélni?

Smoke some weed nigga!

(#49412) speedydb23 válasza Predator2 (#49409) üzenetére


speedydb23
senior tag

Szia!

Ezekkel a méretekkel befér bármilyen akkumulátor:

Hosszúság: 278mm
Szélesség: 175mm
Magasság: 175mm

Egyébként nekem ugyanilyen kocsim volt, és ilyen akksit használtam:
Exide Premium EA722

[ Szerkesztve ]

(#49413) dussy válasza zsizsef (#49405) üzenetére


dussy
őstag

Az alábbi eredményről tudok beszámolni... :B

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#49414) Mágus2 válasza dussy (#49413) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ritka retkesre van hajtva. :Y

(#49415) dussy válasza Mágus2 (#49414) üzenetére


dussy
őstag

Kifejtésére mire gondolsz? :DD

Ha nem egyértelmű a zsebkendőn a víz látható... :B

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#49416) zsizsef válasza dussy (#49415) üzenetére


zsizsef
senior tag

Akkor igencsak tömítés lesz. Nekem azért volt cumi, mert cseréltettem a tömítést, aztán pár hónapon belül megadta magát a termosztát. Az pedig házzal együtt van. Vízfokmérő mutatód üzemi hőmérsékleten hol áll?

(#49417) Mágus2 válasza dussy (#49415) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az egész motor retkes kívülről is, szerinted ennek így kell kinéznie?

(#49418) dussy válasza Mágus2 (#49417) üzenetére


dussy
őstag

Kimondottan a retkes részt fotóztam, hogy látszódjon a problémás rész.
Ezen felül a többi rész poros...

Zsizsef: a II. vonalra fixen beáll.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#49419) rob210 válasza Mágus2 (#49417) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ne fuss rá, ez II es megane "tipushiba".
Ha kicseréli a termoszt és a hűtő közeget megszűnik a dzsuvásodás.
;)

Ha csak nem hengerfejes, de nem jellemző, inkább a termosztát.

Renault power

(#49420) rob210 válasza dussy (#49418) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha stabilan tartja a hőfokot, akkor csak a termosztátnál lesz a baj.
Ha ingadozna az hengerfejre utalna.

Renault power

(#49421) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Eszközök hiányában nem tudom beszerelni a hátsó hangszórókat, viszont jövő héten megyünk egy viszonylag hosszabb útra, ahol kellene. Tudtok valakit a fővárosban, aki ezt megcsinálná, és akár a hétvégén, akár a jövőhéten tudna fogadni? Szerintem ez maximum 10.perces művelet. :R

(#49422) rwin5


rwin5
őstag

Hát a clionak az akkucseréjével határán vagyok, hogy leöntöm az autót benzinnel és felgyújtom :W

Nem volt időm vele foglalkozni aztán mikor belekezdtem mert a pozitív töltésnél úgy rászorult az a retek csavar, hogy ma kb fél órát szarakodtam vele. Erre látom, hogy nem jön ki az akksi mert egy ilyen sínben lehet csak jobbra balra mozgatni, mert le van rögzítve. Persze a rögzítő csavarhoz csak felülről lehetne hozzáférni kb 50-60 centi lefelé nyúló "folyosón" - villáskulccsal esélytelen kilazítani, úgyhogy már tényleg az agyfa- határán vagyok.

Mennyire gáz ha az akksit nem szedem ki onnan? Garázsban tölteném

:W :W

(#49423) rwin5 válasza rwin5 (#49422) üzenetére


rwin5
őstag

Az a sín amiben mozgott az is úgy ki van lazulva, hogy gyakorlatilag 1 kézzel lehet tologatni benne, gondolom akkor már szar az egész mert így túl lötye és menet közben is mozogni fog mi? :U kiégek

el kell hozzam az autószerelőt ide egy rohadt akksi töltés miatt?

(#49424) rob210 válasza rwin5 (#49423) üzenetére


rob210
Topikgazda

Fotózd már le mert nem is értem amit mondasz.

Renault power

(#49425) rob210 válasza motoflug (#49421) üzenetére


rob210
Topikgazda

Kábel saru hangszóró megvan csak be kell rakni?
Átalakítani fúrni faragni is kell?
Vagy gyári helyre méret szerinti hangszórót kell berakni?

Kábelezni kell? /mármint behúzni/
No és mi a delikvens scenic?

Renault power

(#49426) dussy válasza rob210 (#49420) üzenetére


dussy
őstag

Köszönöm a válaszod, egészen megnyugodtam. :))
Sokat olvastam vásárlás előtt, de ezzel a hibával nem találkoztam.

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#49427) zsizsef válasza dussy (#49418) üzenetére


zsizsef
senior tag

Akkor csak tömítéscsere kell.

(#49428) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Kiderült miért rozsdabarna a hűtőfolyadékom. Ereszt a hűtőm.
Milyen márkájú radiátort vegyek? B.rdiba van kedvezményem!

(#49429) rsf válasza rwin5 (#49423) üzenetére


rsf
senior tag

Ismerős probléma. :)
Az Aku leszorítót csőkulccsal tudot könnyen leszedni, visszarakni már mókásabb lesz.
A csavar fejét be kell szorítani a csőkulcs fejébe hogy amikor lefelé tolod ne essen ki belőle.
Használj vmi papír darabot, vagy szig. szallagot.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#49430) rob210 válasza rsf (#49429) üzenetére


rob210
Topikgazda

Vagy egy mágneses krovát, hosszú hajtószárral?

(de most már legalább értem mi a gondja.)

Renault power

(#49431) motoflug válasza rob210 (#49425) üzenetére


motoflug
őstag

A gyari helyere kell hatulra berakni a part. Nem kell furni, faragni, meretazonos a dolog. Az ujhoz minden megvan, csak kibontottam a dobozat. 2000-es Scenic, nem az ajtoban van, hanem a hatso kisablak mellett, kabelezni nem kell, max a csatlakozot kicsit buheralni.

(#49432) Wiz Khalifa válasza motoflug (#49431) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Tervezel mélyládát a kocsiba? Mert akkor lehet kukázhatod azokat a hangszórókat ha csomagtérbe nyílnak. :)

Én legalábbis kukázni fogom és beépítek inkább az ajtókba 16.5-ösöket igényesen. Mert a hátsók nekem a Thalia-ban benyílnak a csomagtérbe és amióta beépítettem a mélyládát ház azóta eléggé rezonál az egész kalaptartó... Nem bírja a dolgot... :DDD Úgyhogy ha jobb idő lesz lehet átépítenem. :)

rob210:
Hol lehet ilyen kormány átvezetőt venni? Mert én se unixba se bárdiba se kovácsnál nem találtam.

Smoke some weed nigga!

(#49433) diablo1984 válasza Wiz Khalifa (#49432) üzenetére


diablo1984
veterán

Bontóban....

(#49434) Wiz Khalifa válasza diablo1984 (#49433) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Újonnan nem kapni, illetve drága lenne ha lehet?

Mert oké hogy veszek egy bontottat de szerintem az is olyan állapotú lesz egy kis idő múlva nem?

Smoke some weed nigga!

(#49435) motoflug válasza Wiz Khalifa (#49432) üzenetére


motoflug
őstag

Nem lesz melylada. :)

(#49436) Wiz Khalifa válasza motoflug (#49435) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

:)

Smoke some weed nigga!

(#49437) diablo1984 válasza Wiz Khalifa (#49434) üzenetére


diablo1984
veterán

Kiveszed a sèrültet, becsattogsz az unixba ès gyári szám alapján rendelnek neked gyárit! De piszok drága lesz....

(#49438) rob210 válasza motoflug (#49431) üzenetére


rob210
Topikgazda

Akkor ha gazdagrét nincs messze gurulj át és megcsinálom.
;)

Renault power

(#49439) rob210 válasza Wiz Khalifa (#49432) üzenetére


rob210
Topikgazda

Bontó.

Vagy kösd fel a gatyád.
Vannak cégek akik foglalkoznak a javításával, de vegyesek a visszajelzések.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#49440) Victoryus válasza rob210 (#49391) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

3. napja van szervizben a kocsi, de azt mondták nem tudják mi a baja. Náluk indult elsőre. Hát nálam meg a héten 2x nem, egyszer ott is kellett hagyni éjszakára a munkahelyemen. Mondtam nekik, hogy cseréljék már ki az fhp jeladót, de nem akarják, mert lehet mégse az a baja. Hát amennyit már elköltöttem "diagnosztikára" abból már kijött volna egy Hella jeladó is. :W Ha berágok ennél is jobban veszek valami kis méretű racsnis kulcsot és kicserélem ezt a vackot.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#49441) rob210 válasza Victoryus (#49440) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én a helyedben már rég kicseréltem volna.

Renault power

(#49442) Victoryus válasza rob210 (#49441) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Autót nem szereltem még, kivéve a jobb hátsó ajtónyitás érzékelőt, hátsólámpát, meg izzócseréket. Végül is csak szerszám kérdése, mert nehéz hozzáférni. Azt nem is látom hova megy az fhp kábele. Szerencsére találtam komplett logan szerviz leírást, ábrákkal úgy már könnyebb.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#49443) Wiz Khalifa válasza rob210 (#49439) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Hát akkor majd keresek egy bontót. Amúgy az a kinézetű kell ami a képen van igaz? Mert én találtam Clio2-höz valót de az teljesen máshogy néz ki.

Illetve amúgy kíváncsi leszek ezzel megszűnik-e a probléma. Mert ugye ebbe a kocsiba már pukkantak el a zsákok és ki is lettek cserélve de hogy a zsákokon kívül mi lett még kicserélve nem tudom. Mielőtt megkérdezné valaki nem baleset miatt hanem az előző gazda pancsersége miatt, nem csukta le a motorházat jól és menet közbe felcsapódott ezért az első szélvédőt is betörte.

Igen, sajna szegény kocsi eléggé sokat kapott de én megpróbálom megmenteni és helyrehozni. :) Csak néha kicsit megelégelek ezt azt és kiakadok de a szívem mélyén tudom hogy ez egy jó kocsi lenne mert mindig küzd, minden tekintetben eddig nálam megállta a helyét és nem hagyott cserben. És emiatt sem hagyom hogy bontószökevény legyen. :)

Smoke some weed nigga!

(#49444) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)


Jól látom, hogy ezt forrasztani kéne? No az az ami sose ment.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#49445) Predator2 válasza speedydb23 (#49412) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm a válaszod.

Főként kíváncsi lettem volna, hogy szerintetek milyen indítóárammal vegyem. Mely márkák ajánlottak, mi az amit kerüljek stb...

Így a kérdésem még továbbra is "él" [link]

Ezen felül:

Akku tényleges állapotát csak terhelő villával lehet kimutatni, ez stimm, de mi a helyzet a generátor illetve a önindító esetében? Öcsémnek "kimérték" kíváncsi vagyok ez a fajta mérés ér a valamit. [kép]

Mert ha helyesen csinálták, elviszem az enyémet is.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#49446) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Csak kíváncsiságból kérdezem, esetleg nem tudjátok, létezik olyan (akár hivatalos, akár nem hivatalos) oldal, ahol értesülni lehet a kiadott R-Link frissítésekről?

(#49447) rob210 válasza Wiz Khalifa (#49443) üzenetére


rob210
Topikgazda

Akkor meg kéne nézni mi van és hogy benne.
Az is lehet, hogy csak a csatlakozó lazult le.
Hiszen ennek is van csatlakozója.
A kormányt vedd le fotózd le, így ha másikat kell venni akkor is lesz képed róla legalább.
Meg akkor cikkszámod is van, mert ezeken rajtavan mindegyiken.

Renault power

(#49448) rob210 válasza Predator2 (#49445) üzenetére


rob210
Topikgazda

Minimum 55AH Bannert javaslok.
A papír alapján annak az aksinak nem sok van már hátra.
A generátor jó az önindító jó.
Legalábbis úgy tűnik.

Amit javaslok, az a Banner, Varta, Jászaku, (meglepő módon nagyon jók)
:R

Renault power

(#49449) meroly válasza Victoryus (#49444) üzenetére


meroly
veterán

Nekem a szervizben "csak" kicsavarozta a srác az FHP-t, lecsatlakoztatta és befújta kontaktspray-vel, majd vissza. Forrasztani nem kellett. Bár elég nőgyógyászati helyen van, szóval ügyeskedett, de nem először csinálta gondolom.

Remélem hamar megoldódik a problémád :(

Amióta betartom az alábbi szabályokat, nálam tünetmentes (kopp-kopp-kopp):
- kuplung + üresben indítok (rendesen izzítva)
- járatom hőmérséklettől függően 0,5-1 percet
- gázt is nyomok az első induláshoz (kb 2000-ig pörög)
- később váltom a kettest, de 2000 fölé nem nagyon megyek fordulatban
Persze az új gyeryák, új tarfó, fojtószelep tisztítás és fhp kontaktolás is biztosan rásegítettek erre.

Vettem megyei matricát, ha valaki megtenné hogy leírja a kikormolás menetét, azt megköszönném, volt már róla szó, tudom. :B

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#49450) rob210 válasza meroly (#49449) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ne akard azt a gépet kikormolni előszőr szokjatok össze rendesen, majd aztán akarj kormolni ;)
Nyáron majd kikormolod, addig ráérsz.
:R

Renault power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.