Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32251) mycso válasza giigz (#32250) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Majd felnősz egyszer. :R

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#32252) giigz válasza mycso (#32251) üzenetére


giigz
veterán

Pont ilyen válaszra számítottam, idáig se írtál semmi konkrétat, ezután se tudsz, csak engem szekálsz. :R

(#32253) SocketA válasza mycso (#32251) üzenetére


SocketA
aktív tag

(#32251) mycso Ne vitatkozz mar vele! Tapasztalatbol mondja! O hasznalja minden nap ezt a gumit a vegsokig terhelve, 13 colos kerekeken 1.4-es 95Le-s kocsival... mar lassan fel eve. Ennyi ido alatt latja, hogy mennyit kopott.
Mar masik 20 markat/tipust kiprobalt, es ez valt be neki.

:DDD

Szerk: Amugy ezek a FredEinstein gumisok nagyon jo soforok lehetnek, egyik velemenyezo ezt irta: Nagyon halk,kényelmes. Nagyon erzi a kocsit, hogy mennyire kenyelmes neki a gumi :D Vagy lehet, hogy mashova huzta fel a gumikat ?! :P

A masik meg ennyit irt:
A tesztelő újra megvásárolná a gumit? semmi esetre sem :D

[ Szerkesztve ]

(#32254) tresh


tresh
addikt

(#32255) giigz válasza SocketA (#32253) üzenetére


giigz
veterán

Tréfarépát reggeliztél? :D

"A masik meg ennyit irt:
A tesztelő újra megvásárolná a gumit? semmi esetre sem :D"

Ez minden egyes guminál megvan, tehát ne vedd figyelembe :) Nem tudsz olyan gumit mutatni (bizonyos mintaszám fölött), ahol ne lenne legalább 1 értékelés, ami a lehető legrosszabbat jelölte be :)

(#32256) mycso válasza giigz (#32252) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

(nem akartalak megbántani, de legyen)
Nos, mivel sokadjára játszod el itt és más topikban is, hogy kitalálsz/olvasol valamit, amit te tuti dolognak veszel és hiába is állítják többen az ellenkezőjét, csak neked lehet igazad. (ezért hülyének is néznek sokan, lásd autós topik)

Itt is többször eljátszottad már, általában rádhgyják/juk, 1-2 kivétellel, pont ezért mert úgysem fogod megérteni/elfogadni mások véleményét/tapasztalatát.

Amit eljátszottál már az autód vásárlásával, javításával, már kész kabaré, tehát fura a te véleményedre bármit is adni.

Akkor:
Az egyik legjobb utcai sportgumi, ami jó árban van az RE002, olvasgass grafikonok helyett felhasználói tapasztalatokat, ez egyébként kissé gyorsan kopik, ha szélsőségesen van használva
T001 hasonló az ER300-hoz, csak puhább, minden tekintetben jobb nála, ilyenem nem volt de ER300 igen, az átlagos, tökéletes utcai gumi ha nem sportoskodik az ember
PC2 és 5 iszonyatosan tapad nedvesen, szárazon, még kopottan is, én nem mondanám gyorsan kopónak, teljesen jó
P7 az egyik legjobb kommersz gumi, nyilván nem sportolásra, de sima utcai használatra, esőben és szárazon is jó, ez sem olyan nagyon kopós
SP01 nagyon jó vizen és szárazon is, viszont ez viszonylag gyorsabban kopik

Amik még voltak:
barum bravuris2, ez atom jó a 3-as gagyibbra sikeredett,
conti ecocontact ez nem kopik el talán soha, tapadása átlagos, vizen fos
yokohama a539 életem legjobb gumija, ehhez fogahtóval talán még nem is találkoztam, gyakorlatilag bármilyen úton, bármilyen sebességgel, bárhova betudtam vele kanyarodni, viszont egy szezon alatt gatya (jó, mondjuk kapott is)
cégesek3n michelin-ek vannak, asse tudom milyen tip. majd megnézem

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#32257) SocketA válasza giigz (#32255) üzenetére


SocketA
aktív tag

Ez iiiiiigy van! Ezert mondjak Neked a tobbiek, hogy ne a netes velemenyekre adj, meg a megbundazott tesztekre!

Es mar nem emlekszem, hogy mit reggeliztem, de ha fontos, akkor elokeresem Neked ;)

[ Szerkesztve ]

(#32258) mycso válasza mycso (#32256) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Ja és még egy fontos dolog, nem mindegy milyen autón vannak.

pl. barátom a vti-n szidta a pc2-t, nálam teljesen tökéletes minden tekintetben.
Illetve az ER300-ról is jókat szoktak mondani, nekem nem pl. jött be.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#32259) giigz válasza mycso (#32256) üzenetére


giigz
veterán

Ez rendben van, viszont miért kapott a Vredestein sokkal jobb értékeléseket, mit a többi? Én elhiszem, hogy mind jó gumi, egyedül azt nem értem, hogy a Vredestein miért jó mindenben.

Mert pl. mint te is írod, van amelyik nagyon gyorsan kopik, van amelyik esőben nem tapad, van amelyik hangos, tehát mindnek van valami hibája, ezzel szemben nekem úgy tűnik, hogy a Sportac 5 jól tapad esőben és szárazon is, viszont a kopása sem túlzott, és nem is hangos, az ára is rendben van. Tehát egy kompromisszummentes gumi, és talán ezért értékelik olyan jónak, de ez azt is jelenti, hogy én is ajánlgathatom, mert azért az árért tényleg nincs jobb.

Az autós topicban pedig azért tartanak hülyének, mert Swift és Civic helyett Megane-t mertem ajánlani, sőt ki is álltam a véleményem mellett, vagy pl. azt írtam, hogy 5W30-as olajat nem minden esetben kötelező 10k km-enként cserélni. Ja igen, és a legfőbb hibám, ami miatt én lettem az utolsó hülye, hogy szerintem a francia autó semmivel nem rosszabb mint a japán... :))

[ Szerkesztve ]

(#32260) mycso válasza giigz (#32259) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Jó bocsi tényleg nem megbántani akarlak.

Viszont azt azért te is tudod, hogy a tesztek többsége csak egy szimpla fizetett reklám.
Azért írtam/írtuk, hogy saját tapasztalat a nyerő, ez a grafikonosdi általában megtévesztésnek jó.

más: most láttam melóhelyen az územ vészáram generátorát, hát aztaq. v12-es 4 turbós diesel, a csupasz motor akkora, mint egy fordtransit....durva cucc. A turbók nagyobbak mint a fejem.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#32261) Laraxior válasza mycso (#32260) üzenetére


Laraxior
titán

Képet... :C :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#32262) tresh válasza giigz (#32259) üzenetére


tresh
addikt

és a legfőbb hibám, ami miatt én lettem az utolsó hülye, hogy szerintem a francia autó semmivel nem rosszabb mint a japán...

Megnyugtatlak a németnél se ;) Minden márkából vannak vállalható darabok és rosszak is..

Gumira ER300-am van nem rossz nem rossz de pl nem kopik úgy ahogy kéne kezd kikeményedni, minimálisan repedezni pedig dot 12 ;) Igaz én csak egy szezonra vettem mert hirtelen kellet valami de átlagos közlekedésre hibátlan (pályán 180nál se akart elmászni az útról) ;)

(#32263) mycso válasza Laraxior (#32261) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem csináltam, mert ez egy kis zárt teremben van és menekültem kifele. Picit hangos volt, meg nagy volt a huzat, egy jó 2.5m átmérőjű venti van az elején, ami kintről szívja a levegőt.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#32264) g.gergo válasza mycso (#32263) üzenetére


g.gergo
senior tag

Üdv,
Valakinek esetleg tippje az alábbi hibajelenségre? Tankolás OMW kúton, majd kb. 50 km országúton, normál tempóval. Kocsi lerak, másnap nekiindulok, minden rendben, majd kb. 20-30 km után nagggyon elerőtlenedik. Olyan parton felfelé, ahol simán kimentem >100-al, ott most a 70-el küzdöttem. Sík terepen vissza kellett sorolni az előzendő autó mögé, mert nem bírta. A 70-et alig bírtam tartani. Majd 50 km és helyrejött és azóta sincs gond. Motor szokásos kultúrált járású volt, semmi rendellenes hang vagy hibajelzés. Nem rángatott, nem nem füstölt, egyszerűen csak nem ment. Olajcsere: 10e km-el ezelőtt, gázolajszűrő 15e km-el előtte. Rendesen karbantartott autó (2004 Thalia 1.5 dCi). Esetleg kifoghattam a tankolásnál a tartály alját?

(#32265) giigz


giigz
veterán

Eljött...

Eljött ez a pillanat is... Várható volt, hogy előbb-utóbb meg fog történni.

Megnyomtam a gombot.

(#32266) mycso válasza Laraxior (#32261) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Viszont itt egy másik jószág:

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#32267) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!
A segítségetek szeretném kérni!

A minap boltba indulás előtt vettem észre, mikor beindult a boci, hogy kicsit rázkódik, meg határozott ütemmel ment alapjáraton.
Ilyet legutolján évekkel ezelőtt a szuzukim csinált mikor az egyik gyertya megadta magát,így a 3 henger közül csak 2 volt üzemképes.

Megijedtem, hallgatóztam egy darabig, kicsit járattam a motort, de megszűnt (magától).

Elmentem boltba ott is hallgatóztam de nem jelentkezett a probléma, helyette észrevettem mást.
A motortérből, bal oldalról (vezérműszíj, hosszborsásszíj és társai oldalán) ritmusos, ismétlődő furcsa hang hallatszik. Nem kerregés, nem is sistergés, olyan szokatlan, nem tudom leírni.

Holnap felveszem, feltöltöm, megmutatom majd.

Addigis ...
Szerintetek az először felvetett probléma okozója mi lehetett? Lehetséges hogy a gyertyák?
Ha a gyertya ... lehetséges, hogy gondol egyet és mégis működni kezd?
Gondolok ezáltal arra ,hogy magától helyrejött.

Illetve mi lehet az a fura zaj balról... lehetséges, hogy a vezérműszíj, illetve a feszítőgörgők...
hozzáteszem csere érettek már ... talán a hang mutatja, hogy cserélni kellene?

Sajna nem tudok jobban belebújni a motortérbe , nem férek hozzá.

Köszi előre is a segítséget,
üdv:
Dave :R

(#32268) gabx76 válasza Reaper04 (#32267) üzenetére


gabx76
senior tag

Szia!

Első körben megnézném a trafókat, ami az egyenetlen járást illeti. (Persze lehet gyertya is, vagy akár injektor hiba is, bár ez utóbbi elméletileg 1000 évente fordul elő - engem tavaly ez szivatott.)
A hang a vezérlésből lehet akár az okoskereked is. Ez utóbbi rossz hír, mert nem olcsó. (Tudom, mert 2 hónapja cseréltem, vezérléssel együtt)

[ Szerkesztve ]

(#32269) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Ha már kirobbantottam a gumivitát :D
akkor olyan gumit ajánljatok ami 20k alatt van darabáron és - ami jól tükrözi a felhasználást - 8éves - első szerelésű - gumin még majdnem 4mm profil van. Tehát inkább elöregszik a gumi mint h elkopna
Minta az fontos :)
ez a fajta nagyon bejön

meg ez is (céges kocsin megtetszett)

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#32270) Laraxior válasza mycso (#32266) üzenetére


Laraxior
titán

uhhh, szép darab :C :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#32271) rob210 válasza mycso (#32256) üzenetére


rob210
Topikgazda

Az SP-01 az valóban tuti azzal már volt dolgom.
Jahh gumiról van szó :C

Renault power

(#32272) giigz válasza FRENK1988 (#32269) üzenetére


giigz
veterán

Hányszor kell leírnom? :O

Vredestein Sportac 5 Giugiaro design :) Nem tetszik?

[ Szerkesztve ]

(#32273) FRENK1988 válasza giigz (#32272) üzenetére


FRENK1988
veterán

és honnan rendeljem, hogy talán FRISS gumikat kapjak?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#32274) giigz válasza FRENK1988 (#32273) üzenetére


giigz
veterán

A nagyobb boltok friss gumit adnak (elvileg) mindig, viszont a legutolsó kis bolt is adhat friss gumit. Ezek a Vredestein-ek eléggé fogynak, legalábbis amikor én vettem a sajátomat mindig rendelgetnie kellett a gumis ismerősömnek, mondta is, hogy ebből régit nem is tudna adni, pár hetes volt, mikor megjött. Bárhonnan rendeled, előtte telefonon meg kell kérdezni mikori gyártás :)

(#32275) rob210 válasza FRENK1988 (#32269) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én a Nokiant tudom javasolni, ha jó gumi kell.
Ha olcsó és kategóriájában jó gumi kell akkor Fulda Ecocontrol.

Ez a mostani Nokian amit már kapott tőlem, és a jó Magyar utaktól, az kategória győztessé tette nálam.
:R :C

Renault power

(#32276) Sgt. Chris válasza SocketA (#32222) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Hali! Köszi az ötletbörzét! :-) Átnéztem mindent! De az lehetséges, hogy nem a tálca alól folyik ki a víz? Hanem feljebb ? Mert elmentem meló után a helyi Renault szervízbe azt mondta a mókus, persze így szigorúan szemmelverés után, hogy a pára elvezető van részlegesen eldugulva, és feltöltődik és visszafelé nyomja ki a felesleges vizet...

Mert a csepptálca alatti rész, amit írsz a kardánbox körül, az száraz, tehát jól tömített... A pollenszűrőt kb 2 hónapja cseréltem és csontszáraz volt tegnap az is...

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#32277) Sly189


Sly189
senior tag

Srácok, hatalmas a baj a kocsimmal...

... kontaktos a rendszámtábla világításom ;]

Hogy lehet annak a bekötését megkeresni? Kombi révén felnyitom a csomagtartót és a belülről lévő műanyagot kéne lecsavarozni?

(#32278) FRENK1988 válasza Sly189 (#32277) üzenetére


FRENK1988
veterán

az enyém is gatya. A vezető oldali állandóan kiég :D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#32279) Sly189 válasza FRENK1988 (#32278) üzenetére


Sly189
senior tag

LED et kéne belehajintani :) valami nem túl kínai kéket, inkább fehéret...

(#32280) FRENK1988 válasza Sly189 (#32279) üzenetére


FRENK1988
veterán

inkább fehéret. de nekem nem szofitta kell bele. hanem w5w

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#32281) Babcola válasza Sly189 (#32277) üzenetére


Babcola
csendes tag

Én mindenképp a motortér felől közelíteném meg a dolgot :DDD

(#32282) -=Tiger=- válasza #42667776 (#32242) üzenetére


-=Tiger=-
tag

Uhhh... Ezeket a felniket adnám! :DDD

(#32283) Sly189 válasza FRENK1988 (#32280) üzenetére


Sly189
senior tag

Annyira fejlett a kocsim, hogy érintős a rendszámtábla világítás :D taccsszkríín :D

(#32284) #42667776 válasza -=Tiger=- (#32282) üzenetére


#42667776
törölt tag

Kinek? :)

(#32285) -=Tiger=- válasza Reaper04 (#32267) üzenetére


-=Tiger=-
tag

Először azt kéne tisztázni, hogy egyáltalán milyen kocsiról van szó. :)

(#32286) -=Tiger=- válasza #42667776 (#32284) üzenetére


-=Tiger=-
tag

Magamnak :DD

szerk:

Jut eszembe. Ha valaki esetleg nem ismerné vagy nem ismernétek, itt is lehet kapni gyári cuccokat, van amelyik elég jó árban van.

LINK

Pl.: MII gyári vízérzékelős zacsis szűrő 6K. Sajnos nekem ez nem volt jó így adtak egy Mahle-Knecht-et 9K ért ami valahol brutális áron 12-15K valahol 18K is. Mondjuk gondolom ez volt az uccsó. Ahogy látom van a képeken okoskerék is, ha valakinek esetleg esedékes akkor kérdezze már meg itt is, lehet, hogy olcsóbb. Ki tudja.

Még olajleeresztő csavart akarok venni, az is kb 350Ft - Bár ez nem tudom, hogy jónak számít e. :)

[ Szerkesztve ]

(#32287) #42667776 válasza -=Tiger=- (#32286) üzenetére


#42667776
törölt tag

Ügy látom eladók! :K :)

(#32288) -=Tiger=- válasza #42667776 (#32287) üzenetére


-=Tiger=-
tag

Ááá :(

Sajnos most nagyon bevásároltam az utóbbi 1-2 hónapban... Több mint 200K-t, mondjuk ebben egy Thalia olajrevíziója is benne van üa szűrőstül, de az max 20K sztem. :) Az meg elhanyagolható a többihez képest.

Hja... meg lassan itt az ősz, úgy sem tudnám feltenni, meg akkor új gumi is kéne hozzááá... Ááá bele se gondolok. :W :DD

Wheeheee. :D De most ahogy nézem a képeket, szerintem itt jövő tavasszal is lesz ilyen felni. Van némi választék. :))

[ Szerkesztve ]

(#32289) Reaper04 válasza gabx76 (#32268) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Szia!
De fura mód csak az első néhány másodpercben (fél percben) jelentkezett, aztán abbamaradt.
Kíváncsi vagyok reggel mikor beindítom újra jelentkezik-e a hiba ...

Okoskerék ... amit linkeltél videón, melyik hangra kell figyelni? A sistergést?

Amúgy nálam nem ilyen hang van. Holnap felveszem én is aztán belinkelem. Nem tudom mi lehet. :(

-=Tiger=-: bocim van, tehát megane ii :) 2003, 1.6 16v. K4M760
de fent vagyok a PH-s renault tagok és autóik oldalán :)

(#32290) mycso válasza Sly189 (#32283) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem csak az érintkezők és a rájuk csatlakozó kábelek vannak eloxidálva???

Nálam már többször volt ilyen probléma.
Egyébként meg 3-as ledszalag bele, az fehér is a fénye is jó, olcsó is.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#32291) Sly189 válasza mycso (#32290) üzenetére


Sly189
senior tag

De, valószínűleg az lesz. LED szalagos megoldásról tudsz valami linket hogyan kell stb. Még olyat nem csináltam. :)

(#32292) mycso válasza Sly189 (#32291) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha ez a mail jó az adataidnál, akkor küldöm oda a képeket.
Csináltam adaptert a szalaghoz.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#32293) SocketA válasza Sgt. Chris (#32276) üzenetére


SocketA
aktív tag

(#32276) Sgt. Chris En azert mondtam ezt a 3 lehetoseget, mert az esetek 90%-ban innen azik be a kocsi.
Lehet a paraelvezeto is. Sok viz van a labterben? Mert ha viz van az also tarolo rekeszben, az szten nem csak para...

(#32294) rob210 válasza Sly189 (#32277) üzenetére


rob210
Topikgazda

:N
Vedd ki az egész foglalatot és a csatlakozót csiszold meg fújd be wd40-el 5 perces munka.

Renault power

(#32295) #42667776 válasza -=Tiger=- (#32288) üzenetére


#42667776
törölt tag

Van amikor kiköltekezik az ember, felnik, meg mindig lesznek eladók. :K

(#32296) tresh válasza #42667776 (#32295) üzenetére


tresh
addikt

Felnik terén én azt mondom érdemes várni van amikor valaki megszorul és igen baráti áron lehet hozzájutni :))

(#32297) #42667776 válasza tresh (#32296) üzenetére


#42667776
törölt tag

Tudom! :)) A legutóbbi garnitúra felnit alu "talán mutattam is" gyári 15" téli gumival, úgy kaptam, hogy adtam egy lemezfelni garnitúrát nem használható téli gumival, hogy el tudják vinni a sráctól a kocsit. Festési hibán kívül nincs baja, de arra tartogatom, ha esetleg eladásra kerülne az autó akkor az megy rá. :DD

(#32298) Reaper04 válasza gabx76 (#32268) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!

A tegnap említett egyenetlen járás a bociban ma nem jelentkezett. Tegnap is csak az első másodpercekben-percben.

Viszont a másodlagosan észrevett hang továbbra is megvan. Bár a kettőnek gondolom nincs egymáshoz köze.
Mintha ez régebb óta meglenne, csak nem vettem észre ... ?!

Felvettem videóra a motortérben, illetve a jobb oldali keréknél. Utóbbinál mondjuk jobban hallatszik. A szíjhajtás felől jöhet így első bökkre, de nem tudom biztosra.
A videón ha figyeltek hallani a motor hangja mellett egy kicsit "élesebb" ritmusos furcsa hangot....

Szerintetek mi adhatja ezt a hangot? Az okoskerék adná ki ezt a fura hangot? Vagy a szíjhajtás? :F

VIDEÓ

Köszi előre is!
Üdv: Dave :R

(#32299) -=Tiger=-


-=Tiger=-
tag

A CLIP szoftverben van egy olyan funkció, ami elvileg a fékek légtelenítésére szolgál. Természetesen nem légteleníti le a rendszert a légtelenítés ugyan-úgy két emberes művelet, csak közben valamit a készülékkel is kell alkotni sztem. Valaki esetleg hallott ilyenről?

szerk:

"A 2003-as ESP-s Scenic fékje is Clip-pel lett légtelenítve, szépen körbe egymás után. Gyönyörűen lehetett hallani a szivattyút légtelenítés közben. Clip szépen beindította szivattyút, és egy darabig járatta.

Mire végeztünk, le is merült az autó akkuja :) "

Ez vajon csak az ESP-s kocsikra vonatkozik, vagy a síma ABS-el szereltekre is?! :S

[ Szerkesztve ]

(#32300) tresh válasza -=Tiger=- (#32299) üzenetére


tresh
addikt

Nekem ez új keletű lenne e téren.. max hogy megnézi hogy levegős a rendszer azt tudom elképzelni.. de a fék légtelenítése az ahogy írtad két emberes és csak úgy működik :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.