Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31351) #42667776 válasza mycso (#31349) üzenetére


#42667776
törölt tag

M2-höz hozza az 5*100-ast csak 16" méretben "fehér sáv" Persze biztos nincs benne minden.....

(#31352) tresh válasza #42667776 (#31351) üzenetére


tresh
addikt

Amúgy nagy matek nincs benne twingotól-megane-ig(clio,thalia ect) 4x100 (persze TE más) laguna-espace-velstais és egyéb kategória 5x108 :))

(#31353) #42667776 válasza tresh (#31352) üzenetére


#42667776
törölt tag

Nyilván, főleg ha valaki gyári felnit keres, a nem gyárinál érdekesebb a dolog, mert ugye több paraméternek is egyezni kell. Amúgy felni téren is igaz az ami a felszereltségnél, elég vegyes a kép, L1 alapból 4*100 az 5*108 az Volvó motoros 2.0 16v, 3.0 V6 és 2.2 td L2 mind5*108 Tudom ez a többséget nem érinti, mert javarészt Megane-osok vagytok itt, csak gondoltam beírom.....

(#31354) tresh válasza #42667776 (#31353) üzenetére


tresh
addikt

Jaja ez így van :) Mondjuk nálunk van még egy Lagunya a családba de az sajnos hibátlan nincs mit írni róla :B Ellenben a f*s sz*r diesel ódimról ;] Jó mondjuk pénteken lehet hogy végre pontot teszek már az ügy végére ha nem akkor dunába lököm vagy cserélem egy benyásra :D

[ Szerkesztve ]

(#31355) #42667776 válasza tresh (#31354) üzenetére


#42667776
törölt tag

Ha hibátlan a Lagu akkor az nem sajnos, hanem öröm, bár az enyémre sincs panasz különösebben, de azért agy kis lemezmunka lenne rajta itt ott, illetve egy hibakód törlés kellene rá, mert van egy tárolt hiba ami már javítva lett. Ezek szerint az ódinak motorikus gondja van....?

(#31356) giigz válasza tresh (#31354) üzenetére


giigz
veterán

Nem olvasom a VW topicot, mi van az új autóddal?

(#31357) rob210 válasza #42667776 (#31355) üzenetére


rob210
Topikgazda

Öröm az csak a laguna nem az övé, hanem az apjáé;)

Renault power

(#31358) #42667776 válasza rob210 (#31357) üzenetére


#42667776
törölt tag

Akkor legalább van tapasztalat, ha venni akarna egyet. :) :B

(#31359) tresh válasza giigz (#31356) üzenetére


tresh
addikt

Van egy alapjarati remegesem annak a hibaforrasat keresem,es e miatt már tényleg mindent kicseréltem lassan rajta( bár még annyit nem költöttem rá mint te a Megane rá :N ) Magus segített egy csomót szóval lehet pénteken már meg fog szűnni amúgy minden más rendben van.

Lion01: Jaja faterome a laguna m2 ph2 és frankó kis gép de nem kéne :) nekem a régebbi tetszik ebben annyi fantáziát se látok mint egy marék lepke.. plusz ha ennél valami meghalt már drága mulatság és az a híres 6-os japán váltó hát nem sikerült ehhez a motorhoz kinyirja a nyomaték,amugy nem rossz..

Tapasztalat meg akad nálam 3 francia autó után családba meg kB 10 fordult meg :B fater renault mániás :) én meg most német autózok de szerintem mire megfelelő lesz nekem ergo rendbe rakom lehet újra renaultba fogok ülni. Nagyon izgatja a fantáziám a 2.0 turbó benyas motoruk

[ Szerkesztve ]

(#31360) giigz válasza tresh (#31359) üzenetére


giigz
veterán

Hány km-t tettél már bele? Fogyi mennyi? :)

(#31361) rob210 válasza tresh (#31359) üzenetére


rob210
Topikgazda

1.9 diesel és csodálkozol, hogy alapjárati remegés van?

Viszont nekem is előjött egy hiba.
Jobb elől szól a futóművem és nem jövök rá mi az főleg hosszú utak után értsd 20-30 kilométer megtétele után elkezd valami nyöszörögni, ha ilyenkor kiszállok megnyomkodom a jobb elejét akkor lehet hallani.

Gömbfej rendben, torony rendben, stabrúd rendben, ötletem nincs. :F

Még a lengőkar szilentek lehetnek szarok, de akkor nem állandóan kéne csinálnia?

Renault power

(#31362) giigz válasza rob210 (#31361) üzenetére


giigz
veterán

"1.9 diesel és csodálkozol, hogy alapjárati remegés van?"

Ez ütött ;]

(#31363) #42667776 válasza tresh (#31359) üzenetére


#42667776
törölt tag

Remélhetőleg megoldódik a problémád! Nekem tetszik a II-es lagu formája, kényelmes is próbáltam egy párat ismerősökét, de nekem túl "izgága" az I-es szerintem stabilabb az úton meg mondjuk ha el akarnám adni az enyémet, pénzt ezért már nem fizetnek, hiába van rendben. Nálam pont fordított a helyzet, nekem korábban német autóim voltak inkább, Opelből elég sokféle, és 2008 óta Renaultozok.

(#31364) #42667776 válasza rob210 (#31361) üzenetére


#42667776
törölt tag

Ezek a bosszantó hibák amikor nem mindig hallod és nehéz rájönni honnan jön, persze előbb utóbb mindig kiderül mi okozza. Tuti te sem nyugszol míg meg nem találod. Előző Lagunál volt egy olyan hibám amit nagyon nehezen találtunk meg, enyhén rázós úton adott egy kopogó hangot elölről, mindent megnéztünk a futóműben, motortartókat de nem találtunk hibát. Aztán véletlenül vettük észre, hogy a jobbos féltengely támasztó csapágya megforgott a házban, kikoptatta a házat és ez adta a kopogást rázós úton.

(#31365) tresh válasza giigz (#31360) üzenetére


tresh
addikt

15 ezret 5 hónap alatt :D változó de olyan 5,8-6 liter között eszik haladós tempoval :)

Rob: természetesen van egy alap remegése hisz diesel és még szerencsére nem az ultra modern mindenhol bakk meg műanyag csillapítókkal szét rámolt motor mint pl fater lagunája ahol aztán semmit nem érzel annyira csöndbe és szépen jár.. pénteken kiderül hogy az e a hiba forrása amire tippeltünk ha nem keresem tovább a megoldást.

Amúgy milyen gömbfej van az autóba ? mert nekem is ezt játszotta a trapézgömbfejem kb 2 hónapos se volt aztán kicseréltem és jó lett. Szilent nem igen szokott nyöszörögni..meg azt látod is ha kezd kigatyásodni

Lion01: Nekem a forma világa nem tetszik annyira viszont a futóműve hibátlan igazi franciás mondjuk az is igaz hogy ez nagyon jól felszerelt és külpiacos gép (ilyet még nem találtam ilyen paraméterekkel)
Teljes pompába a családi fő szekér :))

(#31366) rob210 válasza #42667776 (#31364) üzenetére


rob210
Topikgazda

Jobbos féltengely támasztó csapágy na erről dobhatnál egy képet, mert ezzel még nem találkoztam.
:F
Arra gondolsz ami a difiben van a kihajtásnál?
Vagy mire?

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#31367) rob210 válasza tresh (#31365) üzenetére


rob210
Topikgazda

Oké de továbbra se írtad le a hibát illetve a jelenséget, hogy mit értesz alapjárati remegésen.
:F

Renault power

(#31368) tresh válasza rob210 (#31367) üzenetére


tresh
addikt

A lényeg hogy alapjáraton olyan rezonanciám van hogy remeg a kipufogóm tőle és a váltókarom ami nem normális...holnap viszem a porlasztócsúcsokat bevizsgálni beállítani. (mert ezen kívül már majdnem minden meg lett nézve /cserélve) . Csak itthon olyan embert találni aki ért is hozzá mint pl Mágus nehéz találni :(

[ Szerkesztve ]

(#31369) rob210 válasza tresh (#31368) üzenetére


rob210
Topikgazda

Éa a motortartók lettek cserélve ahogy írtad.
Na az érdekes akkor valamiért zakatol a motor, nem hiszem, hogy a porlasztó lesz a gond.
Nem vagyok diesel szakértő, de szerintem az teljesítményben és más fordulatszám tartományban is jelentkezne, ha a csúcsok lennének ki.

A csövek és a izzítógyertyáid be lettek vizsgálva?
Légtömeg mérő?
Én ezekkel kezdtem volna, bár a légtömegmérőnél gyengeség is jelentkezne.

A kettős tömegűvel mi a helyzet az alapjárati remegést az is tudja okozni, vagy ebben még a sima van?

Renault power

(#31370) tresh válasza rob210 (#31369) üzenetére


tresh
addikt

Eddig amiket megcsináltam

- Adagoló beállítása >>szállított mennyiség, előtöltés
- Komplett vezérlés csere (gyári Contitech szettel)
- Komplett hosszbordásszíj csere feszítő görgőkkel együtt ( Gates szett)
- Generátor szabadon futó cseréje (INA )
- Üzemanyag szűrő, levegőszűrő (MANNFILTER)
- 2 db motortartó bak és 2 db váltótartóbak (Meyle)
- Komplett kuplungszett csere ( 1 tömegű felszabályozva/centrírozva Sachs )

Teljesítménybe nincs hiba húzza a belét szépen diag nem ad hibát...ha érzékelő probléma lenne akkor Mágus szerint azt kidobná hibára de légtömegmérőt map szenzort már kikaptam meg takarítottam az egr szelep szépen jár ahogy kell de valamelyik nap lekapom a szívósorral együtt és kitakarítom.. A porlasztókat pedig ennyi km után mindenképp meg akartam már nézetni takarítani/beállítani.. ha ez rendben akkor lehet az adagolóm lesz a hiba forrása (Mágus szerint neki meg hiszek ) abba ugye van egy kis üzemanyag hőmérő és lehet az mókázik de ha nem akkor adagoló ki és megy javításra. Csak én egy embert ismerek aki tényleg keni vágja ezt a témát az Krézi... Érden is voltam egy állítólag bosch adagolós szakinál aki 20 éve ezt nyomja és szerinte semmi baja sincs de szkeptikus vagyok mert ha a porlasztok jók nem pisilnek akkor csak az adagoló maradt..akkor meg elég gáz hogy egy ilyen szakembernek nevezet szaki nem veszi észre az üvöltő hibát, az más kérdés hogy beállítani se sikerült neki rendesen és nekem kellet utána állítgatnom :)

[ Szerkesztve ]

(#31371) #42667776 válasza tresh (#31365) üzenetére


#42667776
törölt tag

Ez nagyon jól néz ki!!!!! :Y :R Milyen moci van benne?

(#31372) #42667776 válasza rob210 (#31366) üzenetére


#42667776
törölt tag

Lehet rosszul írtam, inkább vezető csapágy.
Kerestem képet de nem találtam, a motorblokk oldalára van egy öntvény ház csavarozva benne egy mezei csapágy, azon keresztül megy a féltengely, csak a jobb oldalon van, mert az elég hosszú, gondolom a belógás és vibráció megelőzésére van. Keresek képet javítási pdf- ben, ha megtalálom felteszem.

[ Szerkesztve ]

(#31373) tresh válasza #42667776 (#31371) üzenetére


tresh
addikt

1.9 dci de valami limitált mert 130 a gyári ez meg kicsit piszkált olyan 140 le körül és 350 nyúl mókus van alatt :) utolsó szériás 2006 év végi pont a váltásnál jött le a gyártó sorról.. de gyári navis multimédia rendszer, 6 gang, 8 lufi, elektronyos ablak elől hátúl, elektronyos behajló tükrök, esőszenzor, automatikus lámpa kapcsolgatás, sötétedő belső tükör, elektromos kézifék, ASR,ESP, tempomat meg tök tudja még mi.. Igazából a bőr,automata váltó és tolató radaron kívül minden benne van :B Amúgy veszett jó menet dinamikája van..ha kikapcsolok minden esp,asr stb-t 3 asba is beforgatja a kerekeket és peresz vissza is kapcsol minden sz*r hogy ne csúszón meg :D Meg ami szimpi hogy 150-160 utazóban 6ban nem kell kapcsolgatni ha előzni akarok csak egy parketta és már húz is mint az örült 220ig nyomtam neki német pályán de még szedte volna a lábát.

Ma mikor hogy merre felé leszel 6 felé lehet kigurulnék egy személyes találkozásra ha van kedved.. Rob úgy is melózik szóval tuti nem ér rá :/ De ha igen jó lenne dumálgatni :B

[ Szerkesztve ]

(#31374) rob210 válasza tresh (#31373) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én ma nem melózok, de nem is nagyon tudok menni sajna ezer dolgom van.
A családdal is kell foglalkozni mert elválik az asszony.
Egyébként merre lennétek?

Renault power

(#31375) tresh válasza rob210 (#31374) üzenetére


tresh
addikt

Igazából én mobilis vagyok ha arról van szó Lion01 nem tudom mennyire az viszont ugye a város mostanában elégé döglődik hála a mindet túrjunk fel és hagyjuk úgy nagy építkezéseknek köszönhetően. De ha 6 felé neked is jó lenne valahol én szívesen alkalmazkodok persze Lion01 kolléga is kérdéses mennyire és milyen hatótávon belül mobili e téren :)

(#31376) #42667776 válasza tresh (#31373) üzenetére


#42667776
törölt tag

Pazar gép, szinte már túl sok is amit tud, ill benne van. Amikor használja a gyári navit akkor nálatok is csak a rádiót lehet hallgatni, mert az egyik barátom erre panaszkodott, hogy olyankor nem tudja kezelni a cd, mivel a navi is arról megy? Részemről ok a dolog, itthon leszek, ki jössz hozzám, vagy találkozzunk valahol? Ha ide jössz akkor mindkét röncsit meg tudod nézni. Dobj egy számot privibe meg hogy mikor hívhatlak és felhívlak hol találsz meg.

(#31377) #42667776 válasza rob210 (#31374) üzenetére


#42667776
törölt tag

Isten ments, hogy elváljon! :)) Én Szigetszentmiklóson vagyok, és csak este 9-re kell visszaérnem akkor megyek az asszonyért, én sem akarok válni.... :))

(#31378) -=Tiger=- válasza rob210 (#31374) üzenetére


-=Tiger=-
tag

Mikor lesz a gödöllői tali? :)

[ Szerkesztve ]

(#31379) tresh válasza #42667776 (#31376) üzenetére


tresh
addikt

Őszintén megmondom neked pont a navi részével szenvedek mármint térkép ügyileg :) Nem néztem még ezt de emlékeim szerint van belső tárhelye ahova menti a térképeket de evvel kapcsolatban nem vagyok biztos..van egy navi guru haverom ő csak a francia autókba lévő navigációkra állt rá igazság szerint már egy ideje tervezem hogy kiviszem hozzá azt lesse meg mit lehet kezdeni vele mi hogy merre csak mindig kicsúszok az időből :)

Mindjárt írom a számom :R

Rob: te hogy látod..belefér valami az idődbe?

(#31380) rob210 válasza tresh (#31379) üzenetére


rob210
Topikgazda

Egyeztetek az asszonnyal a múltkori Lurdy beleférhet, de a hónapban már 1400 kilométert mentem jó lenne spórolni kicsit az üzemanyaggal. :)

Tiger nem tudom mert senki nem aktivizálta magát.
Én felvetettem az ötletet a kb, helyszínt és senki nem mozdult rá igazán.
Mint írtam én nem tudok arra alkalmas helyet de a környékről valaki nézhetne vagy ha valaki tud optimális helyszínt egy kicsivel arrébb még szerintem mindenki hajlandó lenne elindulni egy egész napos buliért, de a szervezés ne legyen megint az enyém:) ;) (mert én tuti Pestre szervezem)

Renault power

(#31381) #42667776 válasza rob210 (#31380) üzenetére


#42667776
törölt tag

Lurdy nekem is jó.

(#31382) rob210


rob210
Topikgazda

Sorry srácok a mai napot biztos kihagyom, projekt van.
Le kell mennem a játszótérre délután rendet rakni, mert lenyúlta egy köcsög család a gyerek peonzáját tegnap.
:W

Renault power

(#31383) tresh válasza rob210 (#31382) üzenetére


tresh
addikt

Nem gond ;)

(#31384) AMD Power


AMD Power
titán

Ezek a számok sem a véletlen műve! :R

Durva meglepetést okozhat a Renault :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#31385) #42667776 válasza rob210 (#31382) üzenetére


#42667776
törölt tag

Ok! Semmi gond, remélem visszakapja!

(#31386) giigz


giigz
veterán

Lekezeltem a szélvédőt és ablakokat a vízlepergető cuccal, eszméletlen hogy szaladnak a vízcseppek :D :))

F@sza cucc nagyon :K :C

(#31387) tresh


tresh
addikt

Na Uraim voltam Lion-nál eszméletlen jól néz ki a lagunya így megdolgozva nagyon tetszett ajánlom mindenkinek az úriembert ;) Rengeteg érdekes dolgot mondott polírozás kapcsán és nagyon jót beszélgetünk. Gyorsan elszaladt az idő de jó társaságban ez mindig így van :R

(#31388) #42667776 válasza tresh (#31387) üzenetére


#42667776
törölt tag

Köszi a dicsérő szavakat, a Te autód is jól néz ki hiába mondod hogy f*s ódi. Örülök, hogy személyesen is találkoztunk! :K

(#31389) tresh válasza #42667776 (#31388) üzenetére


tresh
addikt

:R :B

(#31390) rob210 válasza tresh (#31387) üzenetére


rob210
Topikgazda

Sajnálom, hogy nem tudtam kigurulni, de sajna ennyire nem vagyok rugalmas.
Pedig egy kis polirozási szaktanács meg árlista jó lett volna, még ősz előtt szeretném ha csillogna a kocsi.
Csak ezt a hülye hangot találnám meg a futóműben végre.

Holnap Velence (hungary) remélem ott is elkezdi és rájövök végre, hogy mi lehet.

Renault power

(#31391) tresh válasza rob210 (#31390) üzenetére


tresh
addikt

Nem probléma, reméljük a visszaszerző projekttel sikerrel végződött.

A talapas tuti jó :F

[ Szerkesztve ]

(#31392) #42667776 válasza tresh (#31389) üzenetére


#42667776
törölt tag

Na igen, valamikor itt is jegyezték a Lagut.... :C :D
Mint ahogy mondtam tegnap, rengeteg képem van, és nálam is készült néhány eszement projekt...ismerősöknek, nem akarom teli szórni a fórumot, de ha gondoljátok teszek fel néhány képet.

Rob210 Ami késik nem múlik. Valamikor biztosan össze lehet hozni egy talit, és szívesen segítek, akkor is ha magad akarod csinálni. Nekem is sokat segítettek itt az autóápolós topikban, de gyakorlatban az igazi mert mindenkinek másképp áll rá a keze. Remélem megtalálod a hibát, nehéz így vaktában lövöldözni és írtad is, hogy a torony rendben, de én arra tippelnék.....

[ Szerkesztve ]

(#31393) tresh válasza #42667776 (#31392) üzenetére


tresh
addikt

Hát én szívesen veszem ha töltesz fel pár képet :)

(#31394) -=Tiger=- válasza tresh (#31393) üzenetére


-=Tiger=-
tag

Én is! :)

(#31395) rob210 válasza #42667776 (#31392) üzenetére


rob210
Topikgazda

A vicc az, hogy én szoktam itt verni a bandát, hogy tessék jönni találkozó beszélgeünk, etc.
Csak ez most nem volt aktuális, túl gyorsan lett szervezve;)

Nem tudom már tényleg mi lehet, de most már kopog.
A torony nem lehet, ez fix a talpas swag nem lehet megnéztem azzal kezdtem.
Alászedve nagy gázzal semmi tehát nem féltengely. Ha csak nem a belső csukló de abba nagyon bízom, hogy nem.

Meg annak fordulatszám arányosan kéne adni a hangot.
Ez meg inkáb bukkanokra meg kormány tekergetésre jön elő.

Tegnap pl, akkor jött elő a hang amikor parkoltam le és alászedtem a kormányt tolatni kedztem.
Ahogy elkezdtem menni hátrafelé jött is a hang tiktiktiktiktiktik.
Még a kormány összekötőt megnézem, de nem hiszem, hogy azzal van a baj, sok minden viszont már nem maradt.

Renault power

(#31396) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Istenem, de szép...a Xsara-mnak volt ilyen színe, lemosva szinte már kívánatos volt :) Kár azért a motorért, meg hát az ár is khm...egyébként a késői Laguna II-ők is egy kalap trutymók voltak? Mit lehet tudni erről az automata váltóról?

(#31397) #42667776 válasza rob210 (#31395) üzenetére


#42667776
törölt tag

Értem!
Esetleg toronycsapágy? Nyúljál be a kerék fölött két kézzel, fogd meg az alsó rugótányért a rugó aljával együtt és forgasd el előre hátra,2-3cm-t tudod mozgatni, ha akad, esetleg hangot is ad akkor megvan a ludas. Ne emeld fel az autót, had legyen rajta a súly.

(#31398) #42667776 válasza tresh (#31393) üzenetére


#42667776
törölt tag

Délutánra összeállítok egy őrült Lagunás képcsoportot :))

(#31399) gkawka


gkawka
tag

Bocsi srácok, nem Rönyó, de nem tudtam kihagyni:

:U

-**- szarnak, kárnak nincs gazdája -**-

(#31400) giigz válasza Alvin_ti4200 (#31396) üzenetére


giigz
veterán

B+ de jól néz ki :K Szívesen cserélnék :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.