Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32301) -=Tiger=- válasza tresh (#32300) üzenetére


-=Tiger=-
tag

Nekem annyira nem, mert már többször találkoztam vele valamelyik vezérlőegység menüjében.

A problémám a következő: Mikor pár éve lettek cserélve a betétek azóta beesik a pedál... nyomod nyomod és szépen csúszik be...viszont a fékerő nem csökken és nem is levegős. Maga a fék az mindig harapott a fékhatás nem csökkent le miatta. Pumpálásra felkeményedik, majd szépen lassan megint megy be... Azért gondolom, hogy lehet van valami köze hozzá.

(#32302) tresh válasza -=Tiger=- (#32301) üzenetére


tresh
addikt

Főfékmunkahenger -nél keresném a hibát :)

(#32303) -=Tiger=- válasza tresh (#32302) üzenetére


-=Tiger=-
tag

Hát de ez az... Nem lehet sztem hibás, mert az előző betétek cseréje előtt nem volt semmi ilyesmi. Meg szép is lenne ha egy 6-7 éves akkor még 3 éves autón valami baja lenne a főfékhengernek, meg ha baja is lenne, azóta már sztem rég TK-ra törtem volna a nem megfelelő fékhatás miatt. ABS is, minden működik. Nem is zavaró jelenség, a fék ugyan úgy fent fog. Hátul már annyira lekoptak a tárcsák, hogy a betét, már ami még van belőle kb 60%-os felületen érintkezik a tárcsával és még így is harap.

(#32304) tresh válasza -=Tiger=- (#32303) üzenetére


tresh
addikt

Attól én még ránéznék lehet valamelyik tömítés átenged minimálisan.. de első körben én körbe légteleníteném a rendszert újra.

(#32305) gabx76 válasza Reaper04 (#32298) üzenetére


gabx76
senior tag

Szia!

Annyira nem értek hozzá, hogy hangra megmondjam, de a tippem továbbra is a vezérlés/okoskerék probléma. (Simán lehet az is, amit írtál, hogy oda van már szíj, vagy valamelyik görgőd.)
Az okoskerék általában indításkor ad ki kerregő hangot, de ritkán ettől eltérőjelei is lehetnek.
Ha aktuális a vezérléscsere, és megteheted, akkor ne halogasd. Az enyémben ugyanilyen motor van és júniusban cseréltem: 40-45e az anyag + 15-20e a munkadíj. Az okoskerék még kb 40e Ebay-ről. (ha kell majd, tudok ajánlani konkrét eladót)

(#32306) csibor


csibor
őstag

N0500403 ilyen alkatrészt keresek. Valakinek ötlete?

(#32308) giigz válasza SZATA (#32307) üzenetére


giigz
veterán

(#32309) Josi válasza csibor (#32306) üzenetére


Josi
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#32310) Josi válasza csibor (#32306) üzenetére


Josi
aktív tag

Sok szerencsét hozzá.
Én is kerestem eredmény nélkül.
Komplett új motort vettem emiatt.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#32311) csibor válasza Josi (#32310) üzenetére


csibor
őstag

Ideglenesen megoldottam :) Úgy tűnik talán tartósan jó lesz.

(#32312) rob210 válasza -=Tiger=- (#32303) üzenetére


rob210
Topikgazda

A főfék munkahengerednek nem lesz baja, sokkal inkább a fékrásegítő szokott ilyen hiba jelenséget produkálni.
Ha benyomod minden frankó, de ha benyomva tartod szépen becsúszik, a fékerő nem megy el, mert a fék ettől még fog, de a rásegítő belső gumi lapja valószínűleg kezd átszakadni és ezért ha folyamatosan terheled már elengedi a "nyomást" .

Én másra nem tudok gondolni.
De ettől még lehet valami egyszerű baki is, többek között az elégtelen légtelenítés is lehet hiba.

Renault power

(#32313) just


just
aktív tag

No, autót elhoztam Zoltántól. 1főtengely,1hajtókar,hajtókarcsapágyak,csapágysor,hengerfejtömítés,vezérlés összes szíjjal és vízpumpával, főtengely ékszíjtárcsa, motor 2x átmosva, alul is felül is. apró tömítések és velejáró csavarok. Azthiszem nem hagytam ki semmit. 270ezer ft lett. Most megy mint az állat. Befecs. fejeket be kell vizsgáltatnom még.

Two things what i hate. People that can't count...

(#32314) Sly189 válasza just (#32313) üzenetére


Sly189
senior tag

NA PONT MOST NEM KELL NEKI NYOMNI :D ;] :Y

(#32315) just válasza Sly189 (#32314) üzenetére


just
aktív tag

Muszáj volt megkergetnem egy kicsit. :)

Two things what i hate. People that can't count...

(#32316) tresh válasza SZATA (#32307) üzenetére


tresh
addikt

Hibás a táblázatuk 1.6 8 szelep ból a 75 le és 90le is volt előbbi nyugaton volt elérhető utóbbi itthon :R

(#32317) giigz válasza tresh (#32316) üzenetére


giigz
veterán

Nem csak amiatt hibás :DDD

(#32318) g.gergo


g.gergo
senior tag

Üdvözlök mindekit az új szerzeményemmel: Renault Grand Scenic 1.6 dCi.





(#32319) tresh válasza g.gergo (#32318) üzenetére


tresh
addikt

Csodaszép :R :R :R Gratulálok sok balesetmentes km-t

(#32320) Laraxior válasza g.gergo (#32318) üzenetére


Laraxior
titán

Miért van kitakarva a MUL-189? :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#32321) g.gergo válasza tresh (#32319) üzenetére


g.gergo
senior tag

Köszi, remélem úgy is lesz.
Laraxior: A francba, az oldalsó képeken látszik. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32322) giigz válasza g.gergo (#32318) üzenetére


giigz
veterán

Nagyon szép autó, végre egy jól kinéző családi :K :C

(#32323) SocketA válasza g.gergo (#32318) üzenetére


SocketA
aktív tag

(#32318) g.gergo Szep kis auto, sok oromet hozza! ;)

Csak valaki arulja mar el, miert jo az, hogy a muszeregyseg kozepen van?! Hogy az egesz csalad lassa, hogy mennyi a hofok? :D

(#32324) mycso válasza g.gergo (#32318) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Na ez odaver, az autó is szép, a szín is jól áll neki és a motor is YO ;]

Más: 15K.-ért a komplett autót átpolíroznák, az jó ár érte (nekem jónak tűnik)?
Illetve eddig 2 helyen is azt mondták, hogy megcsinálják, de a fekete az nagyon kényes, nem szeretik polírozni, mert holgramos maradhat :F

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#32325) #42667776 válasza g.gergo (#32318) üzenetére


#42667776
törölt tag

Gyönyörű gép! Sok sikert hozzá! :C

(#32326) #42667776 válasza mycso (#32324) üzenetére


#42667776
törölt tag

Az nagyon jó ár, csak aztán jól is sikerüljön. Ha lehet kérdezd meg, hogy milyen anyaggal dolgoznak, hány lépésben és milyen waxot raknak rá védelemnek.

(#32327) giigz válasza #42667776 (#32326) üzenetére


giigz
veterán

"Hát de waxolásról nem volt szó" :DDD

(#32328) #42667776 válasza giigz (#32327) üzenetére


#42667776
törölt tag

Valamit azért illik rátenni, legalább is én teszek rá egy alap védelmet, aztán később mindenki olyan waxot használ amilyet akar.

(#32329) tresh válasza #42667776 (#32326) üzenetére


tresh
addikt

Pont akartam írni hogy nálad érdeklődjön hogy jó ár e :)

(#32330) Sly189 válasza g.gergo (#32318) üzenetére


Sly189
senior tag

Tetszetős :) Szép darab!

Hülyéktől mentsd meg a kocsi épségét :D

(#32331) Sly189 válasza giigz (#32322) üzenetére


Sly189
senior tag

Atökömmá ebbe a családiautó cimke aggatásba...

NEM CSALÁDI KOCSi!! Akkor családi ha gyerekülések vannak benne :D

(#32332) Sly189 válasza Sly189 (#32331) üzenetére


Sly189
senior tag

elnézést a képbeszúrás miatt.

(#32333) giigz válasza Sly189 (#32331) üzenetére


giigz
veterán

Jó, akkor családias autó :D Nem sok van ami jól néz ki, de ez a Renault nagyon szép :K

(#32334) AMD Power


AMD Power
titán

Elsőnek több mint jó - Renault Mégane használtteszt
Renault Mégane 1.4 16V Alizé, 2002 - használtteszt
:K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32335) giigz válasza AMD Power (#32334) üzenetére


giigz
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#32336) giigz


giigz
veterán

Azt nem tudjátok, hogy az én autómnak (aksim lemerülésének) mennyi idő kellene, hogy már ne induljon be? Tehát állásban kb. hány nap/hét után nem indulna már be, mert lemerült az aksi? :)

(#32337) kisninja válasza giigz (#32336) üzenetére


kisninja
őstag

Irreleváns kérdés...
Függ az akku állapotától, kapacitásáról, és hogy mennyit fogyaszt a riasztód illetve a kocsid. + a külső tényezők hőmérséklet stb... :DDD
Egy fullos akku 54Ah-s kb 35-40 napig bírja ha 60mA vesz fel a kocsi (compi + riasztó)
De ha minden jó és normál a készenléti áramfelvétel max 30mA így 75 nap.

[ Szerkesztve ]

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#32338) giigz válasza kisninja (#32337) üzenetére


giigz
veterán

Ez már nekem elég is volt, köszi :)

(#32339) kisninja válasza giigz (#32338) üzenetére


kisninja
őstag

De lehet rossz a kalkulátorom már fáradt vagyok ez lehet a teljes lemerülésre vonatkozik...

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#32340) AMD Power


AMD Power
titán

A fehér holló. :K

28 éves autó 11 ezer kilométerrel! Érdekel?
Amerikába került a Hollandiában megőrzött Renault 25

Az a belső!! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32341) imyourfriend válasza AMD Power (#32340) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nekem nem tetszik az a műanyag rácsozás, elrontja a belső teret. :(

(#32342) Sly189


Sly189
senior tag

mycso: amit találtam LED-et az sajnos citrom sárgán világít :D így az felejtős a rendszámtáblához... Mennyiért tudnál nekem egy ilyet összedobni? ( LED szalagosat )

(#32343) Laraxior


Laraxior
titán

Elszakadt a gyári szőnyegem,gondoltam kipróbálom a feketét, hátha illik bele, amúgyis csak ilyen volt a tescoban, persze kisebb, mint a gyári :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#32344) moriak válasza Laraxior (#32343) üzenetére


moriak
tag

Határeset! :) Színkavalkád lesz rajta úrrá! Gyári szőnyeg mindig kiakaszt, valahogy úgy mozog el a lábam alatt, hogy beleakad a pedál. :(((

(#32345) giigz


giigz
veterán

Kifogyott a benzin az autóból :DDD Nem figyeltem, vagy nem tudom, rosszul számoltam ki, sok rövidtáv volt, többet fogyasztott az autó, szóval kifogyott... :DDD

Elmentem egy 5 L-es 1650 Ft-os kannáért, Shell nyálat kapott, beletöltöttem, beindult :D Mindjárt megyek tankolok egyet :D

[ Szerkesztve ]

(#32346) AMD Power válasza giigz (#32345) üzenetére


AMD Power
titán

Ez nagyon nem jó. Sok tank alján ott ül a dzsuva ami az évek alatt lerakódik. Elég drága buli egy olyan ha azt felszívja a gép. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32347) giigz válasza AMD Power (#32346) üzenetére


giigz
veterán

Ha most meglesz a vezérlés nem lesz semmi izgalom, készülök már, hogy vajon mit tudnék kitalálni az izgalmasság érdekében... :D Most épp az jutott eszembe, hogy kicentizem a benzint... :DDD

Na jó viccet félretéve nem szándékos volt, engem is meglepett, még 10-30 km múlva akartam menni tankolni... Viszont nem látszik semmi jele, hogy felszívott volna valamit... Szépen járt a motor... Mi baj lehetne, ha felszív valamit? :)

[ Szerkesztve ]

(#32348) Sly189 válasza giigz (#32347) üzenetére


Sly189
senior tag

Beáll tőle mint az állat.

[ Szerkesztve ]

(#32349) rob210 válasza Laraxior (#32343) üzenetére


rob210
Topikgazda

Butaság volt tescosat venni ebbe a kocsiba csak a méretpontosat szabad megvenni.
Már mint személy szerint én így gondolom.

Más:

Megane I tulajoktól kérdezném, hogy ha hosszú úton leteszitek a kezeteket a kézifékkarra akkor ott nektek is dől be a meleg, vagy nekem adta fel a harcot a hővédő lemez a kocsi alján.
Erősen gondolkozom, hogy lekapom a kipufogót és kitalálok oda valami szigetelést, mert amikor 200kmert mentünk most a kocsival akkor majdnem meleg volt a kezemnek, vagy inkább erősen langyos.
:F

Renault power

(#32350) giigz válasza rob210 (#32349) üzenetére


giigz
veterán

Nem teszem le a kezem a kézifékkarra, ezzel is sanyargatom magam, hogy minél kényelmetlenebb legyen, és ösztönözzön, hogy vegyem meg végre a könyöklőt :) :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.