Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30801) axioma válasza asdf_ (#30798) üzenetére


axioma
veterán

Mert sose volt gond a feltoltessel... es mert csak a fenntartasert fizetunk, nem telefonal, nem volt jelentosege hogy egynel tobb nappal megelozzuk.
Nezd, ha tevedesbol toltottem volna ketszer, vagy nem azt mondjak hogy karbantartas es probaljam ujra, szo nelkul megoldanam, de ezt konkretan egy penzugyi tranzakcio kezelesenel csesztek el, ami nem csak 3e eseten hanem mashol es maskor is elofordulhat, azt tenyleg rendbe kene tenniuk. A tranzakcionak nem lehetne olyan allapota, amikor ugy tunik hogy meghiusult, es kesobb kiderul, hogy megsem.
Lotto egyebkent nem lenne gond, ferjem nevere lett a kartya aktivalva, csak a gyereknel van.

(#30802) St3ven


St3ven
addikt

A három baráti 20-asnak mennyi az érvényességi ideje? Írhatná a Telenor Online a beállított számoknál.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#30803) KamuMazsola válasza St3ven (#30802) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Talán egy hónap.

Üdv.: KamuMazsola

(#30804) Viktor0610 válasza St3ven (#30802) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

1 200 Ft, 1 500 Ft, 1 700 Ft: 1 hét.
3000 Ft és felette: 1 hónap. :)

Samsung Galaxy A54

(#30805) zseko válasza axioma (#30801) üzenetére


zseko
veterán

Tőlem sem kötekedésből, de most tényleg ennyire fontos volt kicentizni? Ennyire fontos volt az a pár nap? Mert csak fenntartásra kell? Ha mondjuk tudom hogy pénteken lejár, akkor miért nem lehet hétfő-szerda között elintézni, miért kell csütörtök este? Tényleg no offense, csak nem értem...
A problémád ettől még persze nem oldódik meg, pont belefutottál abba hogy szar volt a rendszer.
Én netbankon keresztül szoktam tölteni a családtagokét mikor megkérnek, legutóbb is töltöttem volna és hopp, nincs mobiltöltés menüpont. Pár napra úgy ahogy volt, az egész eltűnt.

HR24.hu

(#30806) axioma válasza zseko (#30805) üzenetére


axioma
veterán

Nem volt fontos kicentizni, de ha ez tortenetesen 1 hettel a lejarat elott tortenik, akkor mi a kulonbseg? Ugyanugy azt mondjak, hogy karbantartas, probaljam ujra. Es ugyanott tartunk. Vagy szerinted azt fogja mondani, hogy varjak 2 napot, hatha valamelyik sikertelen me'gis befut?!? Vagy ezt magamtol kellett volna - az ufsz. infojat felulbiralva - felteteleznem?
Egyebkent meg nem tartom fejben mikor jar le, jott az sms me'g asszem 30 napnal, akkor me'g nem volt surgos es en meg el voltam havazva, es utana kovetkezoen a gyerek aznap szolt hogy az sms szerint masnap van a lejarat.

(#30807) zseko válasza axioma (#30806) üzenetére


zseko
veterán

Valójában semmi, csupán lehet nem lett volna annyira sietős a feltöltés és lehet nem 3x van gyorsan próbálkozva. De a lényeg valójában úgysem ez, hanem hogy mennyire nehézkes az ügyintézés, és hogy vezessék át a másikra a pénzt.

HR24.hu

(#30808) St3ven válasza Viktor0610 (#30804) üzenetére


St3ven
addikt

& KamuMazsola: Köszönöm!

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#30809) madle


madle
őstag

Sziasztok,

Telenoros flottában vagyok és kikértem egy papírt, mely feljogosít arra, hogy elhagyhassam a flottát, ez egy sima meghatalmazás, hogy átadja a a flottakezelő a számomat az én tulajdonomba.

Ez a papír elegendő? Bemegyek a Telenorhoz, átírják az én nevemre és már mehetek is a Telekomba intézni az új előfizetést? Vagy ha van várakozási idő, akkor az gyakorlatban mennyi idő alatt történik? Mert hallottam valami 15 napos átfutási időt is. Illetve ebben az esetben milyen csomagba tesznek addig bele?

Köszi előre is!

(#30810) Viktor0610 válasza madle (#30809) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyiben kiemelt ügyfél (több mint 100 kártyával), elég egy kilépő papír, igen. :)
A 15 nap igaz, de csak annyiban, hogy maximum annyi az átfutási ideje, jellemzően azonnal megtörténik az átírás.
Olyan csomagba kerülsz, amilyenbe szeretnél. :) Átkérheted a számot akár feltöltőkártyásra is, és akkor megúszod az átírási költséget, ami 4790 forint. (Így is van költség, 3000 forint, de ez lebeszélhető. :) )

Samsung Galaxy A54

(#30811) madle válasza Viktor0610 (#30810) üzenetére


madle
őstag

Mindenképp feltöltőkártyásra íratom át akkor arra a kis időszakra, azt lebeszélem és addigra, ha késik is, csak átírásra kerül. Én úgy gondolom van 100 kártya, mivel önkormányzati flotta, és ismerősöm aki kiállította a felhatalmazást nem hívta fel a figyelmem másra. Bízom benne gyorsan elintézik mert ma szeretném ezt letudni.
Köszi szépen!

(#30812) hunzolz


hunzolz
újonc

No nalam Vecsesen problema nelkul megy az LTE.

iPhone 5c

(#30813) madle


madle
őstag

Na ez pozitív tapasztalat volt a Telenorral kapcsolatban, bementem a felhatalmazással, hogy írják át a szám tulajdonjogát a nevemre, ezt azonnal megtette az ügyintéző, azt mondta 15 nap az átfutási idő de általában megtörténik 1-3 nap alatt, amint kiléptem az üzletből, jött az sms, hogy mostmár áttértem feltöltőkártyás előfizetésre és megtörtént a váltás stb...

Bementem a Telekomhoz és megkezdtem a számhordozást ami jövőhét elején be is következik ha minden igaz. Első pozitív tapasztalat a sok rossz után. :C

(#30814) #79335424


#79335424
törölt tag

Találtam a droidban egy újdonságot (legalábbis nekem az). Beállítások -> vez. nélküli hálózatok -> továbbiak -> mobilhálózatok -> mobilszolgáltatók -> manuális választás.
Eddig itt elkeresgélt egy darabig, majd felsorolta a szolgáltatókat. Most viszont van olyan, hogy Telenor2g, meg Telenor3g. Sztem így lehet kiiktatni a 3g hangot.
Érdemes előtte kikapcsolni az LTE -t, mert ha 4g -n indítottam a keresést, akkor csak tekert, de nem történt semmi, nem jelent meg a lista.

(#30815) atosan válasza #79335424 (#30814) üzenetére


atosan
addikt

Ja, ez benne volt, használom, határ mellett sokszor megmentett a nagy számlától, általában a szlovák tornyok erősebbek.

Maine coon

(#30816) szabogabor10 válasza #79335424 (#30814) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen, így ki lehet iktatni a HD hangot. De nyilván az egész 3G-t is.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#30817) #79335424 válasza atosan (#30815) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kamionozok. Tudom, hogy miről beszélsz. :) Csak mostanában belföldi melókat kapok, így ezzel a 2g, 3g opcióval még nem találkoztam.

Szabogabor10:
Nem. Ez nem az adatkapcsolatra vonatkozó regisztrálás. Az előbb manuálisan kiválasztottam a Telenor 2g -t. Kiírta, hogy "regisztrálva a Telenor 2g hálózaton". Majd átkapcsoltam a telót auto 2g/3g módba. Megjelent a 3g a notibáron és a sebesség tuti, hogy nem 2g.

[ Szerkesztve ]

(#30818) szabogabor10 válasza #79335424 (#30817) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ha a 2G/3G kapcsoló hatására átvált a teló 3G-re, lesz HD hang hálón belüli hívásoknál. Csak úgy lehet kiiktatni, ha 2G üzemmódban van a teló, viszont így nyilván a netsebesség is 2G-s lesz.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#30819) McLaca válasza madle (#30813) üzenetére


McLaca
őstag

Hehe, szintén telenortól telekomhoz... Majd írd meg, hogy sikerült-e, és ha igen, akkor hogyan töltötted ki a hordozási nyilatkozatot a telekomnál (ha kellett egyáltalán és nem rögtön gépre vitték). Az okok az előző hozzászólásomban vannak (5-én este írtam).

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#30820) #79335424 válasza szabogabor10 (#30818) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én ezt értem és van is benne logika. Csak akkor mi az a manuális regisztrálás a hálózaton? Ha automatikusan történik, akkor értem, hogy átvált. De ha manuálisan regisztrálok a 2g hálózatra és ez az adatkapcsolatra is vonatkozik, akkor:
1. Régebben is volt 3g hálózat, de külön 2g/3g opció nem volt abban a menüben. Miért nem volt és most mihez kell, ha nem külön a 3g hanghoz?
2. Mitől áll át 3g -re az adatkapcsolat, ha manuálisan fixáltam a 2g regisztrálást? Megfordítva a kérdést, minek a manuális 2g opció, ha aztán automatikusan átvált?
Sztem annak a hálózati regisztrációnak a 2g/3g állása nincs összefüggésben a teló adatkapcsolatára vonatkozó beállításaival. Pontosabban van összefüggés, mert ha a telón nem engedélyezem a 3g kapcsolatot, akkor semmilyen kommunikáció nem megy 3g -n. De sztem ez fordítva nem igaz (legalábbis ez tűniik logikus magyarázatnak). Ha a telón engedélyezve van a 3g, de a szolgáltatónál csak a 2g -re van regisztrálva, akkor az adatkapcsolat megy 3g -n, a hanghívás viszont nem. Végül még egy érv. Nem regisztráltam 4g hálózatra és nincs is ilyen opció abban a menüben. De ettől még van 4g. Ha az adatkapcsolatra is vonatkozik az a reg, akkor ott 4g -nek is kéne lenni. Sztem ha egyszer lesz hanghívás 4g -n, akkor fog megjelenni az az opció.

[ Szerkesztve ]

(#30821) szabogabor10 válasza #79335424 (#30820) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ha megnézed újra a szolgáltatói listát, miután a teló a kapcsoló hatására átugrott 3G-re, azt fogod látni, hogy a Telenor HU 3G mellett lesz már a pipa, és nem a 2G mellett. Ergo a kapcsoló és a manuális regisztrációs lista kapcsolatban van egymással, mégpedig úgy, hogy a kapcsoló felülbírálja a manuális regisztráció beállítását. Olyan nem létezik, hogy egy időben 2G-n mennek a hanghívások, de 3G-n netezel.

A 2G/3G kapcsoló az általános hálózati üzemmódválasztó, tehát hatással van a netre és a hanghívásokra is.
A manuális regisztrációs lista roaming-nál lehet hasznos, hiszen külföldön megteheted, hogy átállsz egy másik szolgáltató hálózatára, míg itthon ugye nem.
Tehát összefoglalva, a hálózati üzemmód kapcsolóval egyazon szolgáltató különböző típusú hálózatai közt ugrálhatsz, míg a manuális regisztrációval különböző szolgáltatók hálózatai közt ugrálhatsz.

Az viszont igaz, hogy igazából Androidon kicsit kavarcos ez a dolog, szifonon talán épp ezért nem mutatja a manuális regisztrációs lista külön a hálózattípusokat, csak az elérhető hálózatok neveit, és a kapcsolóval válthatsz 3G/LTE közt.

Azt nem tudom, hogy miért nem látod az LTE opciót az üzemmódlistában. Androidnál asszem SIM kártyától függ, hogy mutatja-e, és nem carrier bundle-től, mint szifonon. De hogy pontosan hogy dönti el, hogy 4G-s a SIM kártya, azt nem tudom, elég fura megoldás.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#30822) #79335424 válasza szabogabor10 (#30821) üzenetére


#79335424
törölt tag

Még mindíg azt állítom, hogy ez az érvelés sántít. Az a pipa azért változik, mert az adatkapcsolat mód változik. Ennek nincs köze a hanghívás kapcsolati módjához. Megpróbálom egy példával vázolni, hogy mire gondolok. Van a hívószám kijelzés. Ezt kliens oldalon a tárcsázó menüjében, szolgáltatói oldalon pedig szintén a tárcsázóban, de USSD kód küldésével tudod szabályozni. Mindegy, hogy hogy van beállítva a szolgáltatónál, ha a kliensben letiltod. Viszont hiába engedélyezed a kliensben, ha a szolgáltatás nincs aktiválva a túloldalon. Sztem az a hálózati 2g/3g csak a hanghívásra vonatkozik.De hiába regelek 3g -re, ha kliens oldalon letiltom a teljes 3g kapcsolatot. Viszont a kliensben nincs ilyen opció külön, csak a hanghívásra vonatkozóan. (Pontosabban OS szinten nincs, mert MTK -n, az engineering menüben van néhány olyan lehetőség, ami az OS -ben nincs.)
Ezért ezt csak a szolgáltatói oldalon lehet beállítani. Egyébként az előbb megnéztem, de sajnos, én nem találtam pipát, ami mutatná az aktuális hálózati regisztrációs módot.

Még valami. Szted miért nincs a menüben Voda 3g? A Vodának is van 3g szolgáltatása. Csakhogy az adatkapcsolatra van csak használva, a Vodánál nincs "HD" hang.

[ Szerkesztve ]

(#30823) madle válasza McLaca (#30819) üzenetére


madle
őstag

Most olvastam, hát most rámhozdtad a parát, mert a lakcímkártya számom változott azóta, remélem nem kötnek majd bele abba, rohadtul ideges leszek akkor..

(#30824) tomp válasza #79335424 (#30822) üzenetére


tomp
félisten

Ha 2G-n vagy akkor azon megy minden. Ha 3G-n akkor meg azon megy MINDEN! Azaz lesz HD hang ha a feltételek adottak.
Samsungoknál lehet letiltani a HD hang kodekket.

(#30825) #79335424 válasza #79335424 (#30822) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bocs, tévedtem, csak már kicsúsztam az időből! Van Voda 3g is. Kérdés, hogy csak a menüben szerepel, vagy aktív is a funkció?

(#30826) üszök


üszök
őstag

Van egy régi Djuice kártyám,3 nap múlva lejár. Jól nézem ha 1500-el töltöm fel 90 napig lesz érvényes? 3000-el kell tölteni,hogy egy évig jó legyen?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#30827) mzsombor válasza #79335424 (#30825) üzenetére


mzsombor
tag

Miért ne lenne a Vodánál voice a 3G-n? Hogy aktiválva van-e a HD voice kodek, az más kérdés. Amúgy mi a baj a HD-val?

(#30828) #79335424 válasza mzsombor (#30827) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az, hogy nem teljesen világos a működése. Ez ugyebár akkor vált át, ha mindkét készülék képes a 3g kapcsolatra. Hívó oldalon ez még ok. De ha engem hívnak, akkor honnan tudja az a valami, ami a váltást intézi, hogy én képes vagyok -e a 3g átvitelre? Egy rádió modul van, amit éppen LTE -n használok, aminek semmi köze sincs a 3g -hez, vagyis az aktuálisan használt 4g -t nem tekintheti referenciának. Tehát először meg kell szakítania az aktuális kapcsolatot. OK, átáll. Aztán? Sávszélességet mér? Mert az, hogy a teló szerint full 3g térerő van, nem jelent semmit. Próbálkoztam én már párszor fullos 3g mellett, de egy deka adat sem közlekedett. Ismerjük a jelenséget, amikor a teló oda-vissza kapcsolgat a hálózati módok között, de csak az idő telik vele. Egy weboldal betöltésnél sem túl boldogító jelenség, egy hanghívásnál viszont katasztrófa. Aztán miért is kell ahhoz a "HD" -hoz 3g? Miért nem megy 2g -n? Kevés neki a 2g átviteli képessége? Sztem logikus, hogy egy kapcsolat annál instabilabb, minél nagyobb a minimális sávszélesség igénye. Sztem a Telenor 3g -je karcsú egy stabil kapcsolathoz. Aztán ott a helyváltoztatás. Észleli a 3g -t, felépíti a "HD" -hívást. De azt nem tudja, hogy én közben elindulok az autóval és egy perc múlva a hálózat nyomokban sem tartalmaz 3g -t. Ezt megszorozhatjuk kettővel, mert ez a partnerrel is megtörténhet. Ha mindkét készülék átviteli képessége kell a HD híváshoz, akkor miért nem dönthetek úgy, hogy nem igénylem a HD minőséget, inkább maradnék a biztosabb, stabilabb 2g -n? Arról nem is szólva, hogy a 3g -nek magasabb az energiaigénye is, egy okostelónál meg elég necces pont az akkuidő. Mindenféle trükköket kitalálnak a gyártók az akkuidő meghosszabbítására, erre a szolgáltató jön egy magasabb energiaigényű megoldással, ami nem kikapcsolható?

[ Szerkesztve ]

(#30829) mzsombor válasza #79335424 (#30828) üzenetére


mzsombor
tag

HD voice-nak nagyobb a sávszélességigénye, mint amit a 2G tud, ezért megy csak 3G-n. Ha hanghívásban vagy, és bármilyen ok miatt túl gyenge lesz a 3G hálózat, akkor le fog menni a telefonod 2G-re, és az adott hívás alatt már nem fog visszamenni 3G-re, jelenleg így van a hálózat beállítva. Így nincs ping-pongozás, maximum egyszer váltasz technológiát egy beszélgetés alatt. Adatozásnál persze nincs ez, ott, ha visszajön a 3G értékelhetően, akkor vissza is mászik rá a telefon. 4G-n meg ugye (egyelőre) nincs voice, csak data.

[ Szerkesztve ]

(#30830) darvinya válasza #79335424 (#30828) üzenetére


darvinya
titán

Tegyük először is tisztába HD voice hátterét.
HD voice nem GSM rendszerű hívás, hanem VOIP.
Hálózati regisztrációból tudja melyik hálózatot használod, viszont ezt csak saját rendszeren belül megy.
Emiatt van az, hogy más hálózatba telefonálni HD-n rosszabb lesz, ha másik készülék/felhasználó nem azon van.
4G-n is ezen megy a csevely.
Ha olyan helyen vagy és olyat hívsz, akkor még néha a net kapcsolat is felgyorsul (általában korlátozás alatt érezhető a gyorsulás).

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30831) #79335424 válasza darvinya (#30830) üzenetére


#79335424
törölt tag

Legalább egy :) -t tegyél a végére, mert ezt Te sem gondolhatod komolyan! Hogy menne már 4g -n? Úgy levág a 4g -ről, mint a pinty.

(#30832) tomp válasza #79335424 (#30831) üzenetére


tomp
félisten

Nyilván a VoLTE-re gondolt. Azaz ha majd bevezetik akkor olyan lesz.
Jelenleg ha LTE-n vagy és hívnak akkor a rendszer küld egy parancsot a telefonnak, hogy bejövő hívás miatt váltson hálózatot. Átvált. De ha LTE Only-ban vagy akkor hiába kapja meg az utasítást a telefon, az nem tud átváltani mert olyan kezelői parancsa van, hogy kizárólag LTE-n lehet. Ilyenkor a meghiúsult váltás miatt a hálózat foglalt jelzést küld a hívó félnek.

(#30833) #79335424 válasza tomp (#30832) üzenetére


#79335424
törölt tag

Vagyis nem megy a csevely 4g -n. Legfeljebb majd egyszer fog....talán.

(#30834) mzsombor válasza #79335424 (#30833) üzenetére


mzsombor
tag

Még nem megy, de fog. De ahhoz olyan kliens is kell, ami tudja is a VoLTE-t! Ez egyáltalán nem triviális a most piacon levő 4G képes telefonoknál sem!

(#30835) Armahun


Armahun
addikt

Nálatok működik androidon a MyTelenor app?
Ha a főoldalon kívül bármit kiválasztok a menüből leáll az alkalmazás.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#30836) #79335424 válasza mzsombor (#30834) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor annak a problémakörét most jegelném magamban és a 3g -sre koncentrálnék. Most manuális 2g regen vagyok, auto 2/3/4g adatmóddal, amikből itt, Bp. -en, szinte csak a 4g aktív. Kíváncsi leszek, hogy bejövő hívásnál mire fog visszadobni. A haveri kör is nagyrészt Telenoros, úgyhogy sanszos a HD feltétel teljesülése hívó részről.

(#30837) mzsombor válasza #79335424 (#30836) üzenetére


mzsombor
tag

Olyan szerintem továbbra sincs, hogy csak a voice-t 2G-re force-olod, de adat mehet minden technológián. Ha adat mehet 3G-n, akkor voice is mehet. Szóval, ha 4G-n vagy 3G lefedett területen, és jön egy hívásod, ledob 3G-re, és ha HD voice képes a másik oldal is, akkor HD voice-szal épül fel a hívás.

[ Szerkesztve ]

(#30838) #79335424 válasza mzsombor (#30837) üzenetére


#79335424
törölt tag

Értem, csak ha ez mindenképpen automatikusan megtörténik, akkor mi értelme azon a korábban mutatott screenshoton látható manuális hálózatválasztóban a külön 2g és 3g opcióknak? Régen nem volt ilyen, pedig ugyanúgy volt 3g adatmód. Volt T-Com, Telenor, vagy Voda és slussz. Minek vannak részletezve a hálózati módok, ha tök mindegy, hogy a 2g -t, vagy a 3g -t választom?

(#30839) darvinya válasza #79335424 (#30838) üzenetére


darvinya
titán

De volt, mert ezek más technológiák.
Már k660i-m is így jelezte, mikor elindult a 3G.

Amúgy nem tudom miköze a VOIP-hoz a VoLTE-nek.
Az egy halott projekt, mert net alapon sokkal több számú hívás bonyolítható, mint azon.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30840) Dave1984 válasza #79335424 (#30838) üzenetére


Dave1984
őstag

Hú!Ez már fáj!
Tedd át a telod csak 2G-re akkor nem lesz HD hang(ha ennyire zavar)de akkor netezni is max EDGEN fogsz tudni!Mi ebben a nem érthető?
Manuális hálózat választás annak kell,aki határ mellett lakik,nehogy felmasszon más ország hálózatára! Ott nem tudod beallitani,hogy csak 2g legyen!

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#30841) tomp


tomp
félisten

Pár napja csinálja azt a telefon a manuális hálózat választónál, hogy a listában egyszer tiltottnak jelzi a telekom hálózatot egyszer nem. Rácsatlakozni természetesen nem lehet akkor sem amikor nem írja a tiltott jelzést. Illetve azóta ha újraindítom a telefont amíg nem írom be a pin kódot, "Nem lehet csatlakozni a hálózatra" üzenet fogad. Mahinálnak valamit a telenor-telekom összekapcsolás miatt?

(#30842) #79335424 válasza Dave1984 (#30840) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hidd el, ez a fajta ecccerűség nekem is fáj! Szerinted nem tudom, hogy a teló beállításaiban mi a különbség az adatmódok között? Szerinted nem tudom beállítani a kívánt adatmódot? Ha akarod, azt is megmondom, hogy a telómon, a módváltó parancshoz, a "user_preferred_network" -ben, melyik kód, milyen kapcsolatmódot takar. Ezzel akár automatizáltan is tudom váltogattatni. De ez a Telenor topik, a kérdésem pedig nem az, hogy a telón mi a különbség a beállítható adatmódok között, hanem az, hogy a választható szolgáltatói hálózatmódok között mi a különbség! Ha tudod a választ és megosztod velünk, akkor köszönöm szépen. Ha viszont nem tudod, akkor légyszi, ne minősíts engem, mert kevés vagy hozzá!

(#30843) Viktor0610 válasza üszök (#30826) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, jól tudod. :)

Samsung Galaxy A54

(#30844) polonic válasza darvinya (#30830) üzenetére


polonic
félisten

Ez nem igy van. Nem jol tudod. Itthon nincs 4g hivas. Es a hd hivas bem voip hivas.

A volte meg kurvara nem halott projekt. Es van koze, mert voip alapu a volte hivas.

[ Szerkesztve ]

(#30845) zolij7 válasza Armahun (#30835) üzenetére


zolij7
csendes tag

iOS-on is :-/

GALAXY Note3 | STOCK KitKat + ROOT | Telenor HU

(#30846) mzsombor válasza #79335424 (#30838) üzenetére


mzsombor
tag

Mert ha pl külföldön vagy, akkor a listából egyből látod, hogy az adott helyen ki szolgáltat 3G-t is, és ki csak 2G-t. És ha adatozni akarsz, olyannál roamingolsz, aki ad ott épp 3G-t is. Attól még, ha mozogsz, és 3G lefedetlen területre érsz, át fog menni 2G-re a telefonod.

Továbbra se értem, mi bajod a HD voice-szal. Ez egy plusz szolgáltatás. Hogy nem lehet kikapcsolni? GSM-en se tudod kikapcsolni az FR-t vagy az EFR-t, ha te csak half rate-en akarsz telefonálni, mert épp az a hepped.

(#30847) apaszka


apaszka
veterán

Ez a fránya LTE mennyire kikerüli ezt a falut mint Mór! A szomszéd pár lakosokból álló faluk persze vigyorognak.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#30848) #79335424 válasza mzsombor (#30846) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez már logikusabb magyarázat, mint az eddigiek. Leírtam már párszor, hogy mi a bajom a HD hanggal, de megpróbálom röviden megismételni. Az a bajom vele, hogy FOS, SZAR, NEM MŰKÖDIK. Hogy írjam le másképp, hogy érthetőbb legyen? De akkor kérdezem másképp. Nem tapasztaltál még olyat, hogy full 3g -t mutat a teló, de egy darab bit sem közlekedik? Ez hogy lehet? Miért mutat full 3g -t, ha nem lehet használni? Ilyenkor milyen infót küld a teló a hálózati állapotáról? Ilyenkor milyen kapcsolati módot próbál használni a hanghíváshoz és miért azt? Ha 3g -n elindul a hívás, majd csökken a sávszélesség, akkor mi az a küszöbérték, aminél átvált 2g -re? Ha ez túl alacsony, akkor késő váltogatni. Azt értsd meg, hogy a teló már csak egy bekövetkezett állapot után tud reagálni. Mint a kamionnál az emelkedő. Persze, hogy visszavált az automata, amikor érzi a nyomatékvesztést. Csakhogy a visszaváltás is idő. Az régen rossz, ha ez az emelkedőn történik. De az automata nem tudhatja, hogy emelkedő jön. Én viszont igen. Ezért előtte átváltok manuálisba és visszadugok egy fél gangot és úgy megyek neki az emelkedőnek. Remélem, érthető a hasonlat! Ha mindenhol sík lenne az út (vagyis Telenor 3g), akkor erre nem lenne szükség. De nem ez a helyzet és a 3g szolgáltatás lefedettsége már nem nagyon fog nőni.

[ Szerkesztve ]

(#30849) mzsombor válasza #79335424 (#30848) üzenetére


mzsombor
tag

Ok. Nekem meg pl működik, és az a rövid kihagyás sem vészes, mikor visszavált normál hangra. Ki mennyire érzékeny erre. A telefon meg a hálózat rengeteg paraméterét méri, és észreveszi az "emelkedőket", pl egy autóból lebonyolított hívás közben a belvárosban rengeteg cellán áthaladhatsz, ennyi handover is végbemegy, mégis tudsz telefonálni. Minden egyes bázisállomástól távolodva elindulsz egy emelkedőn, és a telefon keresi, hol lehet a következő lejtő, amerre indulnia kéne, a hasonlatodnál maradva.

(#30850) snooze válasza apaszka (#30847) üzenetére


snooze
veterán

ez nem meglepö.. :)) nemcsak az lte-nél van ilyen,sajnos a 3g is igy van náluk sok helyen..a nyulak jol fizetnek a mobilnetért.. ::)

GO Gunners!!!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.