Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31651) wetomi válasza asdf_ (#31650) üzenetére


wetomi
aktív tag

A nettó értéket veszi alapul a rendszer és a bruttó percdíj/egységár a felkerekített, amivel mi egyszerű halandók számolunk. Tehát a 31,49 nettó a kiinduló, nem a 40/1,27.

(#31652) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ki keltett? Na ki? A telenor! Ők adnak free telót és a wp8.1-nek köszönhetően és fogadjam el és és. :D Ja és a 2év. Mondom átgondolom. :DD

(#31653) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Elég érdekes lett a Telenor honlapja. Vagy én vagyok béna. Decemberben jár le az All in S tarifámról a két év hűség. Gondoltam megnézném, hogy mostanában mik kaphatóak a telenornál, hátha már most találok olyan alternatívát, amiért megéri megvárni a decembert és ne azonnal cseréljem le egy kártyafüggetlen valami másra a telefont. Mennék be a készülékkeresőbe, rögtön felugrik a mytariff.telenor.hu. Mondom szuper, de én nem akarok MyTariff szolgáltatást, én a sajátommal akarom megnézni, hogy mit mennyiért ajánlanak. Gondoltam oké, nagyon nyomják ezt a dolgot, legyen akkor, hogy simán megnézem a készülékeket típusonként, majd a terméklapon a táblázatban megnézem. Ott is rögtön a MyTariff-os oldal jön fel. Oda biggyeszti, hogy ha az én ajánlataimra vagyok kíváncsi, akkor jelentkezzek be. Szuper, gondoltam én, ez kell nekem. Bejelentkezem, erre semmit nem dob ki, mondván, hogy vagy speciális tarifám van, vagy pedig nem járt még le a két év hűségem. Na de azért csókolom attól még talán érdekelhet, hogy jelenleg mi van a palettán nem? Tudom jól, hogy nem járt le. Kész röhej komolyan mondom. Decemberben már kötelező lesz MyTariff-ra újítanom, vagy mi lesz?

[ Szerkesztve ]

(#31654) #79335424 válasza Kolondrum (#31652) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lassan két éve váltottam üzletiből, mezei feltöltősre. Egy jó netcsomagért talán lennék megint előfizus, de 2év béklyóra semmivel sem tudnának rávenni.

(#31655) club1 válasza #79335424 (#31654) üzenetére


club1
veterán

UPC előfizetőknek a Freedom csomagok hűség nélkül vehetőek igénybe. Hogy a korlátlan 1/0.5 Mbps-os mobilnet kinek mennyire jó, azt persze előfizetője válogatja.

(#31656) Viktor77 válasza .Szaki. (#31653) üzenetére


Viktor77
titán

Dettó ugyanez. Gyakorlatilag semmit nem lehet megnézni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#31657) asdf_ válasza .Szaki. (#31653) üzenetére


asdf_
veterán

Megnezed az aszf-bol a tarifad kategoriajat. Letoltod az arlista pdf-et, es megnezed a kategoriadnak megfelelo oszlop arait. Annyire azert nem bonyolult szerintem....

wetomi: oke, hogy igy csinalja, de attol meg rosszul ;)

[ Szerkesztve ]

(#31658) .Szaki. válasza Viktor77 (#31656) üzenetére


.Szaki.
addikt

Gyanítom nem sokáig lesz így, mert ez használhatatlan.

Tényleg egyébként lenne egy kérdésem. Ha lecserélem a telefont egy függetlenre december előtt, tehát a hűségem lejárta előtt és a készülék ne adj Isten nem micro, hanem nanoSIM-et kezel, akkor a szolgáltató attól még kicseréli nekem, vagy vágjam ki a microSIM-et vágóval, lehet kapni ilyeneket bőven. Csak olvastam olyat, hogy normál SIM-et microSIM-mé még könnyű alakítani, de a nano vékonyabb a micronál, ezért bizonyos típusoknál lehetséges, hogy beszorulna a telefonba a SIM, ebből mi igaz?

(#31659) Kolondrum válasza .Szaki. (#31658) üzenetére


Kolondrum
félisten

Rugalmasak, bementem én is, elmondtam, hogy az új nanos és ki kéne cserélni. Ráírta, hogy kártya hiba bla bla és kaptam.

(#31660) #79335424 válasza club1 (#31655) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi, de az nekem nem a "jó" kategória. Mondjuk 5/2, korlátlan, LTE, extraként kiterjeszthető roaming -gal, ami nincs más szolgáltatáshoz kapcsolva.

(#31661) .Szaki. válasza Kolondrum (#31659) üzenetére


.Szaki.
addikt

Rendben, köszönöm! :)

(#31662) zoli62 válasza asdf_ (#31650) üzenetére


zoli62
addikt

Meddig tart résszámolásnál több tizedre számolni, a végeredményt meg két tizedesjegyre kerekíteni ?:) Megfigyeltem, ez is csak Telenor/Pannonnál van így ? Apropó, a jó tizenöt éve bevezetett Pandocs billing rendszert használják még, vagy átálltak más számlázási rendszerre?

(#31663) dptrsk válasza zoli62 (#31662) üzenetére


dptrsk
addikt

Még mindig a Pandocs rendszert használják...

(#31664) szabonagyur válasza Viktor77 (#31656) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Egy ötlet erre ha valaki nem Mytarriffal akarja megnézni a dolgokat...

Kikeresed az előfizudat ami kell, majd ott is van egy olyan, hogy készüléket választok, ekkor bejön a régi, klasszikus kereső ami után lehet készüléket választani.

Másik kérdésem amiért jöttem: Telenornál lehet olyat, hogy mondjuk kihozom a telefont részletre mondjuk 6-8 hó, és akkor az elején befizetek egy nagyobb összeget és a maradékot a többi hónapban vagy akármelyik hónapban kifizetni a maradék részletet?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#31665) #79335424 válasza szabonagyur (#31664) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem megoldható, DE! A hűség fix időre van meghatározva és nem az utolsó részlet törlesztésének időpontja alapján.

(#31666) xmaas válasza szabonagyur (#31664) üzenetére


xmaas
őstag

Van lehetoseg hogy befizessel egy bizonyos osszeget amit levonnak a torleszteni valo osszegbol vagy akar teljesen kitudod fizetni egy osszegbe a keszuleket ha akarod

(#31665) Somatom Egyertelmuen maga az elofizetes megmarad es a valalt husegido is csak a keszulek reszlettol tudsz megszabadulni , vagy tudod nullazni elofizetest is de sokba fog fajni :)

[ Szerkesztve ]

(#31667) szabonagyur válasza xmaas (#31666) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tudom, hogy ki tudom egy összegben is de nekem az lenne a lényeg, hogy most befizetek egy nagyobb összeget, elhozom 12 hónapra, és a maradékot meg mondjuk fél év múlva egyben kifizetem.

(#31665) Somatom: egyértelmű volt a hűség, hiszen több éve meg van, nekem a részletfizetés volt a kérdés. Most nem akarom az egészet kifizetni hanem mondjuk 1/3 most, 5 havi pár ezer, majd a 6 hónapban a maradék 6 hónap egyben.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#31668) xmaas válasza szabonagyur (#31667) üzenetére


xmaas
őstag

Van ra lehetoseg hogy befizessel amennyit akarsz

[ Szerkesztve ]

(#31669) szabonagyur válasza xmaas (#31668) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszönöm, ennyi volt a lényeg. És ugye ezeknek a feltételei is átlagban ugyanaz mint a normális havi részletesnek?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#31670) #79335424 válasza szabonagyur (#31669) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pontosan ugyanaz, mivel előtörlesztésről van szó. Tehát összességében nem lehet kevesebb, mint az adott időszakig befizetendő törlesztőrészletek összege. Vagyis előre kifizetsz egy nagyobb tételt és abból havonta vonogatják a részleteket. De mínuszba nem mehetsz.

(#31671) xmaas válasza szabonagyur (#31669) üzenetére


xmaas
őstag

H

Elmeletileg igen ugyan azok a feltetelek ahogy kollega is mondta a befizetes osszege nem lehet kisebb mint a havi reszlet amire valalkoztal

(#31672) szabonagyur Szerintem ertettet a kollega , es igen van olyan lehetoseg hogy fizeted x honapig a reszleltet amire szerzodtel es ha ugy szotyan kedved kifizeted egybe a keszuleknek az arat , utana marad fizetnivalo csak a sima elofizetes az a csomag amihez vasaroltad a keszuleket

[ Szerkesztve ]

(#31672) szabonagyur válasza #79335424 (#31670) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem akarok én minuszba menni....
De leírom mivel nem érted.

Pl. Kihozok Egy S6-ot. Mondjuk 180e előfizuval a teljes ára, kihozom 12 hónapra. Most kifizetek tegyük fel 50e-t, és 5 hónapig fizetem még a 180/12eFt-ot minden hónapban majd ami még fentmarad tehát a 180e-(50+(5*180/12e) azt kifizetem megint egyben. Tehát a 6 hónap végére vagy 7. mondjuk ki van fizetve az egész. Az, hogy ezt a Telenor, hogy osztja el magánál az nem érdekes nekem.

(#31671) xmaas: köszönöm, ez kellett nekem. Eddig mindig kihoztam egybe, de most jobb így.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#31673) #79335424 válasza szabonagyur (#31672) üzenetére


#79335424
törölt tag

De, értettem, csak Te is értsd meg, hogy ilyen kérdéseket általában akkor tesznek föl, amikor vmi fantasztikus svédcsavarral szeretnének kijátszani vmilyen Telenor kitételt. Ezért fogalmaztam bele a válaszaimba az itt, korábban felmerült "elkalkulálásokat".
Amit Te szeretnél, az természetesen megoldható.

(#31674) #32577792


#32577792
törölt tag

Hipernet

[ Szerkesztve ]

(#31675) szabonagyur válasza #79335424 (#31673) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ja eszembe sem volt csavarni rajta semmit, amúgy sem illik bele a fórum szabályzatba meg nem is érdekel a téma, simán élek a részletfizetés adta csavarral :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#31676) asdf_ válasza zoli62 (#31662) üzenetére


asdf_
veterán

Nemtom, de a T-nel is erdekesek, ugyfelem kapott nemreg karbantartasrol ertesitot, hogy este 22-tol reggel 6-ig nem lesz telefonja, ezt mint altalanos tajekoztato, majd pedig kovetkezo sorban reszletezve, hogy az on 1234567 hivoszamu telefonszolgaltatasaban ez 7.99999999999999 ora uzemszunetet jelent majd ;)

(#31677) asdf_ válasza #79335424 (#31670) üzenetére


asdf_
veterán

Ez ott fog elhasalni, hogy a tokfoloslegesen elore befizetett plusz dellat nem csak a torlesztore, hanem a havidijra es forgalomra is el fogjak szamolni a kovetkezo honapokban. Magyarul ha mondjuk lenne 12* 3e reszlet, majd emberunk ugy gondolja, hogy az 5. honapban az aktualis melle bekohogi meg a maradek 7*3=21 ezret, annak csak az lesz az eredmenye, hogy a 6. havi fizetendoje 0 forintos lesz, meg a 7. havi is, ha nem pofazik sokat es alacsony a havidija, akkor a 8. havi is, majd mondjuk a 9. honaptol megint ugy jon a szamla, hogy torleszto + havidij+forgalmi dij. Tok folosleges ebbe belebolonditani, es igazabol nem is ertem, az apropojat, hogy ha valamit be lehet fizetni kesobb, plusz koltsegbe sem kerul, akkor a francnak kell azt elobb? Viszket a penz a zsebeben, hogy en marmost ezt jol befizetem mind elore, vagy mi?

[ Szerkesztve ]

(#31678) szabonagyur válasza asdf_ (#31677) üzenetére


szabonagyur
félisten

Most komolyan nem mindegy neked, hogy minek fizetem ki esetleg egyben? Nem ez volt a kérdés, hogy a fórum elfogadja ezt vagy sem, hanem van e lehetőség arra amit kérdeztem. Ha kihozom 2 hónapra törlesztve mondjuk 2x100e Ft-ért a lehetséges 12 hónap helyett az is az én dolgom. Úgy írod mintha az aki egyben kifizeti a részletek helyett is hülye lenne..

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#31679) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Kerestem, de nem találtam hála égnek. Erősítsétek meg, hogy mytariffnál nincs KD. Fontos pont. A tag reggel azzal jött, hogy látják a számláimat, meg net használatomat, az alapján tettem ajánlatot. Én mondtam, hogy azért ennyi, mert van KD meg SMS néhány. A net csomag meg tudatosan vanéppen MB-ra kiszámolva / hó, mert lassítanak. A KD fontos pont, ha nem lenne nagyon örülnék.

(#31680) asdf_ válasza szabonagyur (#31678) üzenetére


asdf_
veterán

Nekem teljesen mindegy, csak ertelmetlennek latom. Valamint mint irtam, sokkal nem leszel elorebb, mert az elejen fizetsz, a kozepen nem, a vegen meg megint igen, tehat pont magat a hon ahitott celt, hogy a vegen mar ne fizess, azt nem ered el.
Az meg hogy be lehet-e elore fizetni, azt meg amugy nem ertem egyaltalan hogyan tud felmerulni kerdeskent, a Telenornak van egy bankszamlaszama, neked egy ugyfelazonositod, webbankon ez utobbit beirod kozlemenykent, elutalod a zsozsot es kesz is vagyunk, befizetted.

Úgy írod mintha az aki egyben kifizeti a részletek helyett is hülye lenne..

Meg a jelenlegi banyaszbeka segge alatti kamattal is 120e ft egyben befizetese, vagy 12 havi befizetese kozott is majdnem 1200 forintnyi veszteseg van egybefizetes eseten. Es akkor meg csak az mnb alapkamattal szamoltam... Szoval hulyenek nem neveznem, de nekem ez idegen, hogy egy bizonyos penzmennyiseget nem kell elkoltenem most, akkor megis miert akarnam ezt megis most megtenni. Nalam ez logikatlan, esszerutlen, de mindenki azt csinal a sajat penzevel amit akar ;)

(#31681) #79335424 válasza asdf_ (#31680) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én át tudom érezni, mert voltam ilyen szituban, csak a Magentáéknál. Ellopták a telómat. Nem volt egyben lóvém másikra, a Telenornál meg elhasalt a hitel ügy. T -s kártya minimum tarifán, fizikailag pedig egy fiókban, tehát a havi forgalom elég könnyen kalkulálható volt. Sokat voltam külföldön, nem akartam bajlódni az ügyintézéssel, inkább hagytam náluk előre pénzt. Amikor hazajöttem, akkor már tiltással fenyegetőztek. Kiderült, hogy az ügyintéző elfelejtette feljegyezni, hogy mire hagytam náluk a pénzt :F , ezért nem vonták belőle a havi részleteket. Úgy kerültem elmaradásba, hogy rég náluk volt, amivel elmaradásba kerültem. Ezt csak azért írtam, hogy sajnos, ilyesmire is oda kell figyelni az előre fizetésnél, meg azért, hogy jelezzem, hogy nem csak a Telenor ügyintézési menetével vannak komoly problémák. Viszont igenis, adóthat olyan élethelyzet, amiben az előre fizetésnek van értelme.

[ Szerkesztve ]

(#31682) xmaas válasza asdf_ (#31677) üzenetére


xmaas
őstag

Miert beszelsz baromsagokat ember van egyaltalan elofizetesed telenyomornal ? Oda van irva fekete feheren van lehetoseg arra hogy befizess keszulekreszlet-elo vagy vegtorlesztest es azon kivul van egy harmadik lehetoseg hogy befizess eloleget az elofizetesedhez , ennyi semmi kozuk egymashoz ne kavard a szart ha nem ertesz hozza

[ Szerkesztve ]

(#31683) asdf_ válasza xmaas (#31682) üzenetére


asdf_
veterán

Biztos en vagyok a hulye, de a kepen lathato onkentes fogalmi eloleg, a roaming eloleg es a magas forgalmi eloleg kozul nalam egyiknek sincs semmi koze a keszulekreszlet elotorlesztesehez. A feketen-feher leirt keszulekreszletre vonatkozo elolegbefizetest pedig -a jelek szerint vak vagyok, de- nem latom.

(kerdesede valaszolva pedig: nem, nincs elofizetesem a telenornal. mar nincs)

[ Szerkesztve ]

(#31684) davenport válasza .Szaki. (#31653) üzenetére


davenport
aktív tag

Nem, én is azt nézem hogy mindig a My Tariff-ra akar vinni, csak a benti gépek képtelenek behozni az oldalt.
Az meg külön jó poén hogy a 7490 forintos My Tariff M-es, míg és az ugyanennyibe kerülő All in M pedig S kategóriának számít ha készüléket cserélnék :(((

No money, no honey.

(#31685) szabonagyur válasza davenport (#31684) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy irtam megkeresed az All-in-S csomagodat az előfizuk között, majd ott van egy olyan, hogy készüléket választok és bedob a régi oldalra. Tehát NE készüléket keressetek, hanem előfizetést és ahhoz készüléket..

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#31686) xmaas válasza asdf_ (#31683) üzenetére


xmaas
őstag

Nem azt mondtam hogy hulye vagy csak hogy hulyesegeket beszelsz ,rossz kepet linkeltem de meg attol a lenyeget elmondtam van keszulek reszlet elo-vegtorlesztes illetve tudsz forgalmi eloleget befizetni

G

[ Szerkesztve ]

(#31687) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nekem mytariff lesz úgy látom. Nincs KD.

(#31688) davenport válasza Kolondrum (#31687) üzenetére


davenport
aktív tag

Ha az All In feltételei lennének az adatcsomag elfogyasztása után, én is váltanék.

No money, no honey.

(#31689) club1 válasza Kolondrum (#31687) üzenetére


club1
veterán

Szerintem drága. Akkor inkább dpi, ha már telenor.

(#31690) Mr X válasza Kolondrum (#31687) üzenetére


Mr X
veterán

Én 2015hben nem választanék olyan csomagot, ahol az adatkeret elfogyása után nem lassítás van, hanem kikapcsolják az elérést.

(#31691) #79335424 válasza Mr X (#31690) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én símán. Mondjuk, egy korlátlan adatkeretes csomagot. :)

[ Szerkesztve ]

(#31692) Mr X válasza #79335424 (#31691) üzenetére


Mr X
veterán

A korlárlannál elfogy az adatkeret? :D

(#31693) Kolondrum válasza Mr X (#31690) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mire nem elég 3.2giga nektek?

(#31694) Mr X válasza Kolondrum (#31693) üzenetére


Mr X
veterán

Nekem elég lenne, bár pl sok netrádió vagy youtube hamar megeszi. Nekem az elvvel van bajom

(#31695) #79335424 válasza Kolondrum (#31693) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pl. tévézéshez nagyon karcsú. Most, a hosszú hétvégén, vmi bivalyb...di rendezvényre viszem a színpadtechnikát. Ott fogok dekkolni két napot a kamionnal. Persze, tekergethetem a tányérosTV -t, de sokkal kényelmesebb lenne mobilnet + TV-GO -val.

(#31696) Kolondrum válasza Mr X (#31694) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én csak melóba használom a mob netet, esetleg ha megyek valahova, de főleg a melóban fogy. Most 1 gigás és éppen elég és csak egy kicsi kellene. Erre kapni fogok + 2.3Gigát. Simán elég lesz. Netrádióztam 800Mb-os csomaggal és az is elég volt. Sztem telefon függő is a dolog. Észrevettem, hogy a Z10 kevesebb netet evett mint a Passport.

Somatom! Jó hát mindenki más érted.

+1500-ért korlátlanná lehet tenni amúgy. :))

[ Szerkesztve ]

(#31697) tomp válasza Kolondrum (#31693) üzenetére


tomp
félisten

Akkor én már meg se szólaljak a havi 30GB-al? :DD
El is megy az összes.

(#31698) Grougon válasza tomp (#31697) üzenetére


Grougon
tag

1.6 TB volt az elmúlt 30 napi forgalmam :D
Szerintem a 30gb karcsú lenne.

(#31699) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Mobilon? Mit csináltok? Nekem van egy szem telefonom amin mail, yt meg minden amit ma tud egy okostelefon. Dolgozni is kell, nem lehet non stop nyomni.

[ Szerkesztve ]

(#31700) zseko válasza Kolondrum (#31696) üzenetére


zseko
veterán

Korlátlan lesz, a böngészés. De a play áruház, netrádió, szinkronizáció, dropbox, stb nem... ami a lényeg lenne. Sajnos a netrádió viszi az adatot (munkahelyen szoktam így rádiót hallgatni néha, még jó hogy van wifi :D). Úgyhogy nem értem hogy volt neked elég 800MB :) Amikor korlátlan netet adott 4 hónapig a Telenor akkor kihasználtam, havi ~8.5GB-nál állt meg a forgalom... :D
Így nekem legalább 5GB net kellene, persze a mostani 2GB-os árán :)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.