Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31551) asdf_ válasza zoli62 (#31550) üzenetére


asdf_
veterán

Jo, de a vodanak ugyanugy megvolt a sajat ilyen lehuzos szarja (azzal az apro kulonbseggel, hogy amig a T-Mobile es a Telenor 13 Ft-ot szamlazott 10 kbyte-onkent a Net Startra es a Mobil Online Startra, addig a Voda "csak" 12 Ft-ot az Vodafone Internet Startra).

[ Szerkesztve ]

(#31552) rii


rii
nagyúr

sziasztok

van egy praktikum kártyás számom
folyton küldi rá a telenor a baromságait

hogy lehet ezt letiltani?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#31553) Viktor0610 válasza rii (#31552) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

1220. :)

Samsung Galaxy A54

(#31554) Mr X


Mr X
veterán

Urak, Smarttarifa Extra 1 mellé szeretnék valami állandó kiegészítő adatkeretet, mert a benne foglalt 500MB kevéske időnként. 1500-ért találtam plusz 500MB-ot. Tud valaki ennél kedvezőbb ajánlatról, vagy ez marad, mint legolcsóbb megoldás?

(#31555) Viktor0610 válasza Mr X (#31554) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A kiegészítő adatcsomag akkor 1500 forint, ha kötsz mellé egy egy éves szolgáltatáshűséget is. Így tényleg nem lesz olcsóbb összeállítás.

Samsung Galaxy A54

(#31556) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Sziasztok,

"Egyedi ajánlatokkal" kapcsolatban van kérdésem.
Szoktam rendelni perc+sms+net csomagot 450 forintért, amiről sms-ben értesít a Telenor. Ez a csomag rendelés után 1 hétig érvényes, és van benne 450mb net is, ami nekem 1 hétre még sok is. Ezt a csomagot akarom újrarendelni ugyanennyiért, de a MyMenu Spórolj Velünk menüjében csak egy jóval drágább opció van 1350 forintért, ami nekem egy hétre bőven több mint elegendő.
Hogyan tudom újrarendelni a kisebb, olcsóbb csomagot?
Már egy ideje nem jött sms.

[ Szerkesztve ]

(#31557) dptrsk válasza Fitzgerald (#31556) üzenetére


dptrsk
addikt

Ezek ilyen "beetető" csomagok, ha látják, hogy tetszik neked, akkor többet adnak de drágábban.
Ha egy ideig nem veszed igénybe talán újra lesz a kisebb csomag is.

[ Szerkesztve ]

(#31558) Sayuar válasza dptrsk (#31557) üzenetére


Sayuar
őstag

Momentán én is ilyen csomagon élek, de már 2x emelték a csomagban foglalt percet/smst/adatot, és értelemszerűen ezzel együtt a csomag árát is. De mivel nekem sem tetszik ez, igy az egyenlegem még leforgalmazom, és utána lépek. Kár érte, mert jó is lehetne. Pl mymenüben lenne 100/200/400MB net 1hét érvényességgel, és majd én eldöntöm mi kell nekem. Dehát... Mindegy nem is folytatom...

[ Szerkesztve ]

(#31559) Mr X válasza Viktor0610 (#31555) üzenetére


Mr X
veterán

Ezesetben azt kérdezném, hogy ha van tarifahűségem az előfizetésre, válthatok csomagot felfelé, Extra 2-re?

(#31560) Viktor0610 válasza Mr X (#31559) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Felfelé válthatsz, igen. ;)

Samsung Galaxy A54

(#31561) Mr X válasza Viktor0610 (#31560) üzenetére


Mr X
veterán

Köszönöm az infót, akkor ez lesz. :R

(#31562) apaszka válasza Viktor0610 (#31533) üzenetére


apaszka
veterán

Rámenősek,és bele fordul némelyik a gusztustalanba!
Majdnem megszívattak engem is mostan! De a beszélgetést én is rögzítettem,és email.ben is lemondtam....

Értem vannak,de amit én akarok nem hajlandóak megkötni!
Nagyon akarták a mytarifot elnyomni! Xs 700 megával.

Én úgy szerettem volna,hogy 200 mega+korlátlan email,és böngészés opciót hozzá! Ami 400 forint kedvezményt adtak volna,így jól jöttem volna ki.
De ,hogy ha elfogy a keret,és még a levelezésem is leáll???? Na neeeee
Ki volt ez a b@rom ki kitalálta? :W

Köszönöm itt a figyelmeztetést erre! Majdnem bele ugortam! Igaz lemondtam volna azonnal mint ez kiderül,de mire váltok csomagot az is idő!
Az ,hogy elviszem a maradék számokat innen,az már tuti!

Ekkora átverős banda! :W :F Már bocsánat ki nem olyan!
Én is biztosítóztam 8 évet,de volt olyan termékünk,mit én nem voltam hajlandó megkötni! :W Ennek ellenére az egyik legsikeresebb üzletkötő voltam és a mai napig szemébe tudok nézni minden volt ügyfelemnek,sőt volt ki egy zsugor sört hozott,pedig alig emlékeztem rá! .......

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#31563) amadeus11 válasza apaszka (#31562) üzenetére


amadeus11
senior tag

Telenornál mostanában az átverés időszakát éljük. Jól tetted, hogy felvetted! Én is hasonlóan cselekedtem. Haláli volt, mikor a diszpécser azt mondta elengedik a 30ezret, amit a senki által nem kért, tudtunk nélkül, általuk aktivált szolgáltatásért kiszámláztak, ha két év hűséget vállalunk a mobilnetes lehúzásukra. Privátban átküldöm a felvételt neked :)

There is a star

(#31564) tomp válasza amadeus11 (#31563) üzenetére


tomp
félisten

Milyen jó, hogy év végéig fedezve van a számlám a saját hibájuk miatt. :DDD
Habár ha jönne valami "érdekes" dolog, első dolgom lenne az NMHH felé egy levél. Bár gondolom engem kihagynak az ilyen "játékból" mert tudják mire vagyok képes.

(#31565) apaszka válasza amadeus11 (#31563) üzenetére


apaszka
veterán

Elhiszem, és én sem hagyom magam.
Ha azt nem adják mi nekem kell, akkor semmi sem lesz. A maradék két számot is elviszem.

:K

Eddig tényleg nem volt különösebb gondom velük.
De ez betett.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#31566) negroo


negroo
aktív tag

Sziasztok feltöltös kártyára milyen netet lehet felrakni? Köszönöm

(#31567) club1 válasza negroo (#31566) üzenetére


club1
veterán

A https://www.telenor.hu/mobil/adat oldalon a "Válassz mobilinternet szolgáltatást hangalapú előfizetésedhez:" alatti táblázatban lévőket.

(#31568) #79335424 válasza negroo (#31566) üzenetére


#79335424
törölt tag

Intert. :)

(#31569) negroo válasza club1 (#31567) üzenetére


negroo
aktív tag

Köszönöm szépen.:)

(#31570) apaszka válasza club1 (#31567) üzenetére


apaszka
veterán

Szia!

Bocs, hogy bele szólok :R

Tényleg nem létezik az én verzióm?
Mytarif xs+ korlátlan mail és böngészés?
Minden+ több száz mega vétele nélkül?
Így bele mennék, de másként nem.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#31571) club1 válasza apaszka (#31570) üzenetére


club1
veterán

Nekem simán engedi a honlap összerakni (80 perc beszéd, 200 MB adat, 0 sms, korlátlan böngészés)= 3190 Ft + 1500 Ft - 400 Ft kedvezménykeret = 4290 Ft havidíjjal.

(#31572) apaszka válasza club1 (#31571) üzenetére


apaszka
veterán

Én azért szeretném ügyfelesen keresztül kötni, hogy ne legyen további hűség időm. Nem sokára lejár, így nem akarom kitolni. Soha nem voltam előfizetéses, ez az első és utolsó.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#31573) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Mire számíthatok, ha beballagok egy telenorhoz és megkérem őket, hogy adjanak nano simet? A micro sim-em még épp nincs 1 éves. Köszi!

(#31574) darvinya válasza apaszka (#31570) üzenetére


darvinya
titán

A mostani előfizetésed mellé kérj Online net-et, és csak sebesség korlát lesz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#31575) apaszka válasza darvinya (#31574) üzenetére


apaszka
veterán

Most Smart extra 1 csomagban vagyok.
Itt csak csökkentik elméletileg a sebességet. Gyakorlatban nem veszem észre, hiszen amúgy sem egy villám.

Móron még nincs LTE sem, így hiába tudja a telefonom.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#31576) darvinya válasza apaszka (#31575) üzenetére


darvinya
titán

Akkor semmi értelme ezt feladni, mert Mytrágya csak szivás.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#31577) Sayuar válasza apaszka (#31575) üzenetére


Sayuar
őstag

Én pl. kikapcsoltam az LTE-t (BP), mert amíg csak 3G-m volt a telefon 2 napig bírta egy töltéssel, 4G pedig munkahelyen olyan magyar népmesés: hol volt, hol nem volt...szóval folyamatosan ugrál H, H+, LTE, EDGE...így előfordult, hogy nap közben is töltenem kellett.
Telefon menüben pipa a csak WCDMA opcióra, és láss csodát: nem kell nap közben töltenem.

(#31578) club1 válasza Sayuar (#31577) üzenetére


club1
veterán

Nekem pont fordítva működik: Ha 3G only-n van az S5-öm, akkor max. egy napig bírja, ha LTE-t is tartalmazó vegyes módon, akkor bő 2 napig. Telenornál pillanatnyilag csak 2100 MHz-es 3G és 800/1800 MHz-es LTE van.

(#31579) #79335424 válasza club1 (#31578) üzenetére


#79335424
törölt tag

De gondolom, neked van is hozzá LTE. Neki a hálózatkeresgéléstől merül. Az előző telómon csináltam egy olyan beállítást, hogy akku üzemmódban, screen off után 5 perccel átváltott 2G/GSM -re, kikapcsolta az autoszinkront és óránként leszinkronizált. Ha bekapcsolt a kijelző, akkor az autoszinkron is bekapcsolt, de a 3G csak akkor, ha gyorsabb adatkapcsolatot igénylő alkalmazást indítottam. Ettől látványosan nőtt az akkuidő. Az a baj, hogy a mostani telómon nem találom a 2G/GSM módot.

[ Szerkesztve ]

(#31580) darvinya válasza #79335424 (#31579) üzenetére


darvinya
titán

*#*#4636#*#* Telefon adatai

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#31581) tjokai


tjokai
senior tag

Sziasztok
Lenne egy olyan problémám, h letiltották az LG G3 készülékemet, mint kiderült Telenoron keresztül, ez egy céges telefon volt és tartozás miatt lekapcsolták. Felkerestem az első tulajt és közöltem h átvert, mert kártyás telefonként adta el. Elismerte h tévedett és kérése az volt h ne legyen belőle hivatalos ügy, rendezi Telenorral a problémát. Azóta annyit írt h rendezte, napokon belül visszakapcsolják....aztán azóta sincs semmi.
Mi lehet erre a megoldás? Valóban visszalehet kapcsoltatni egy tiltott készüléket vagy ez csak duma volt?
Esetleg milyen megoldás van még a készülk felélesztésére?

Üdv!

(#31582) #79335424 válasza darvinya (#31580) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Ma is tanultam vmit. :) Itt még nem jártam. Nálam itt 12 mód van, az Engineer -ben, a preferred network -nél meg "csak" 9. Melyik lehet itt a 2G? A CDMA? Vagyis a "GSM/CDMA auto (PRL)" lenne a GSM/2G?

[ Szerkesztve ]

(#31583) club1 válasza tjokai (#31581) üzenetére


club1
veterán

Ahogy tiltani lehet, úgy az imei számát ki is lehet venni az adatbázisból.
Imei csere nélkül nincs lehetőséged. Az pedig nem egyszerű (nem olcsó). Várj néhány napot, ha addig nem kerül le a tiltólistáról, keresd meg az eladót és kérdd vissza a pénzed.

[ Szerkesztve ]

(#31584) Kolondrum


Kolondrum
félisten

A passport lenyűgözte, azonnal kenyérre lehetett kenni. :D

(#31585) Kaneven


Kaneven
tag

Üdv!

Smarttarifa csomagokban mióta van LTE? Mert tudok LTE hálózatra csatlakozni, csak félek, hogy számolnak fel plussz költséget.

https://www.telenor.hu/upload/pdf/Halozatsemlegesseg-Smarttarifa-Extra.pdf - Itt az írja, hogy nem érhető el.

https://www.telenor.hu/smarttarifa-extra - itt azt írja (további részleteknél): "A Szolgáltató által kínált sávszélességekhez tartozó le- és feltöltési sebességek a különböző adatátviteli technológiák esetében a következőek: 2G - 0,24/0,24 Mbit/s; 3G - 0,38/0,38 Mbit/s; HSPA - 14,4/1,8 Mbit/s; HSPA+ - 21/5,76 Mbit/s; HSPA+DC 42,2/5,76 Mbit/s; 4G/LTE - 150/50 Mbit/s."

Most akkor mi a helyzet?

(#31586) darvinya válasza Kaneven (#31585) üzenetére


darvinya
titán

E év feb. 28-tól mindekinek elérhető az LTE.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#31587) Kaneven válasza darvinya (#31586) üzenetére


Kaneven
tag

Értem, köszönöm a választ.

(#31588) tjokai válasza club1 (#31583) üzenetére


tjokai
senior tag

És ennrk mi a menete? Mármint az imei eltüntetése az adatbázisból sztorinak...

Üdv!

(#31589) darvinya válasza tjokai (#31581) üzenetére


darvinya
titán

Ha tényleg rendezte volna, akkor lekerült volna a tiltó listáról.

Én egyből visszakértem volna az árát, és készüléket visszaadtam volna.
De legtöbb ilyen esetben az eladó eltűnik.
Ezért nem adok érte rendes árat ilyen készülékre, ilyen készülék ára ¾-e a rendes árnak.
Ugyanígy veszik be GSM boltok is, vagy még kevesebbért.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#31590) tjokai válasza darvinya (#31589) üzenetére


tjokai
senior tag

Az első tulaj elmondása szerint rendezte a dolgokat Telenorral a hét közepe fele.....ha ez így lenne, már nem kellett volna a Telenornak feloldania a készüléket? Ha feloldják, jön róla értesítés sms-ben?

Üdv!

(#31591) darvinya válasza tjokai (#31590) üzenetére


darvinya
titán

Papír van erről, 72 órán belül újraműködni kell a készüléknek.
Mivel se papírt, se bekapcsolás nem volt, így csak lerázó szöveg volt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#31592) tjokai válasza darvinya (#31591) üzenetére


tjokai
senior tag

Értem. Akkor azt hiszem megteszem, amit már az elején megkellett volna tennem.
Köszönöm az infókat :R

Üdv!

(#31593) #79335424


#79335424
törölt tag

Játszottam egy kicsit a hálózatmódokkal. Onnan indultam, hogy mi lenne, ha kihagynám a képletből a 3G -t. Nem volt egyszerű megtalálni a GSM/2G/4G -t, de Darvinya rávezetett a megoldásra. Viszont ez nem hat a hanghívásra. Némi kísérletezés után rájöttem, hogy ha a band módoknál kiiktatom az UMTS 2000-IMT -t, akkor teljesen letérdel a 3G. Ilyenkor ugyebár a rendszer észleli a 3G hiányát és a hanghívás átvált 2G -re. Ez az elmélet. A gyakorlatban, ha 4G kapcsolatnál indítottam egy hívást, akkor nem történt semmi. Mintha a teló belefagyott volna a hívásindításba. De kb. 20mp múlva átváltott 2G -re és rögtön működött a hívás. Ha viszont felhívtam a telót, akkor a teló néma maradt. Hívó oldalon először kicsengést jelzett, majd átváltott hangpostára. Érdekes, hogy a nemfogadott hívásról azonnal megkaptam az SMS -t. Ha only GSM/2G módra váltottam, akkor flottul működött a kimenő és a bejövő hívás is. Nem véleményezem, hogy miért történt úgy, ahogy történt, csak leírtam, amit tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#31594) polonic válasza #79335424 (#31593) üzenetére


polonic
félisten

Gyakorlatilag belenyúltál közvetetten a konfigba.
4G-n ugye nincs még hanghívás, erről volt szó régebben.
CSFB-t is említettem. Ha elérehtő a 3g hálózat, akkor 4g-ről a konfig szerint arra léptetné vissza a hálózat a telefont. De mivel ez nálad nem volt, ezért a teló felhívásánál a paging-ig (nagyon leegyszerűsítve a telefon megcsöngetése) nem jutott el, nem elérhetőt jelzett a telefon, ment is az üzenet. A kicsengés az meg csak azért volt, hogy amíg a csfb dolgozik, addig ne a nagy semmit halljad, az nem a valódi ringing phase.
A hívásindításnál kiváncsi lennék, hogy mégis hogy talált rá a 2g-re 20 mp alatt. Kéne egy jó kis monitorozás róla.

(#31595) #79335424 válasza polonic (#31594) üzenetére


#79335424
törölt tag

Milyen monitorozást szeretnél?
Értem, amit írsz, de csak a kliensben léphet föl ilyen "hiba"? Mi történik, ha én 4G -n netezek és a telón kívül eső okból nem tud felépülni a valós adatátvitelre alkalmas, 3G kapcsolat? Milyen hibánál, mennyi a rendszer "reakcióideje", ami alatt kiderül számára, hogy ez a 3G kapcsolat nem fog összejönni és átvált a 2G kommunikációra?

(#31596) szabogabor10 válasza polonic (#31594) üzenetére


szabogabor10
veterán

"Ha elérehtő a 3g hálózat, akkor 4g-ről a konfig szerint arra léptetné vissza a hálózat a telefont."

Na ez a Telekomnál a 800-as hálón elég furcsán működik. Pár hete sok vidéki cellán mindig 2G-re kapcsol vissza a telefonom, még akkor is, ha van full 3G lefedettség. Sajnos így pár mp-cel hosszabb a hívásfelépítési idő is. Írtam már a Telekomnak az ügyben, egyelőre nem válaszoltak.
De most jön a csattanó: a HD hang viszont ilyenkor is mindig működik. Szerinted ez hogy lehetséges?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#31597) polonic válasza #79335424 (#31595) üzenetére


polonic
félisten

Belső monitorozásra gondoltam. Hogy mi történik ekkor a hálózaton. Nem lehet a felhasználónak kivitelezni. Csak úgy odabigyesztettem ezt a mondatot, hogy kiváncsi lennék rá.
A többi dolgot nem tudom megmondani anélkül, hogy látnám a Telenor konfigját.

Hozzátenném, hogy az előző hsz-em is a te leírásod alapján egy feltételezés. Nem látok bele a hálózatba. Meg mondjuk a ZTE-k lelkivilágát sem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#31598) DarkByte válasza szabogabor10 (#31596) üzenetére


DarkByte
addikt

A HD hanghoz használt kodek (AMR-WB) működik 2G felett is, több bitráta beállítása átvihető GSM-en, ha van elegendő sávszélesség a cellában ehhez, illetve a szolgáltató engedélyezi ezt. [link] Ahogy írja is a Wiki cikk, min. 12.65kbit/s-et kell tudnia a csatornának az érzékelhető hangminőség javuláshoz.

[ Szerkesztve ]

(#31599) #79335424 válasza polonic (#31597) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jaaa... Azt hittem, hogy szeretnéd, hogy telepítsek vmit, vagy vmi parancssoros hálózati tesztet futtassak.

Én is csak feldobtam ezeket a kérdéseket, mert bennem ezek vetődtek fel a tapasztaltak alapján.

(#31600) szabogabor10 válasza DarkByte (#31598) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen, azt én is tudtam, hogy működik, csak azt nem, hogy a Telekom 2G-n is engedélyezte a HD hangot.
De másik érdekesség ezzel kapcsolatban: ha iPhone-on a hálózati üzemmódot átváltom csak 2G-re, akkor is működik a HD hang. Ha ugyanezt egy (nem LTE képes) 2012-es Sony-n teszem meg, akkor viszont azon nincs HD hang. Mindez ugyanazon a cellán. Komolyan nem értem én már ezt. Jó lenne, ha belelátnék a Telekom hálózati config-jába. :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.