Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110801) Dhampir válasza Gzula[HUN] (#110800) üzenetére


Dhampir
félisten

A HyperX Cloud III milyen a HyperX Cloud II előzőhöz képest?

(#110802) Gzula[HUN] válasza Dhampir (#110801) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Sajnos azzal nem volt dolgom. Ahogy tájékozódtam, hangban nem jobb, csak a mikrofonja. Meg talán a vezeték nélküli verzióban is jobb, mint a korábbi modellek. Nekem a Cloud II. és az Alpha között az utóbbi jött be, de elvileg napokon belül érkezik hozzám egy Alpha S, és azt össze tudom hasonlítani egy "sima" Alpha-val.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110803) Dhampir válasza Gzula[HUN] (#110802) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm válaszodat. :R

(#110804) dik válasza Gzula[HUN] (#110802) üzenetére


dik
őstag

Nagyon kíváncsian várom a teszt eredményeket... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#110805) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Válaszolok a kérdésekre:

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?

Otthon.

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?

Mondjuk zenehallgatás, videónézés?

Ilyen zenékhez főleg:

https://www.youtube.com/watch?v=ApFE2Fg8KXc

https://www.youtube.com/watch?v=PLb4_K2aqkI

Van ebben ugye halk, hangos, különböző regisztereket jó lenne kihallani.

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?

Hát első körben max. 50k-ra gondoltam, de meghallgatok más ajánlatot is.

4.) Új vagy használt?

új

5.) Circumaural vagy supraaural?

Mivel esetenként többórás használatra lenne, nem tudom eldönteni. Eddig egy supraaural volt, nekem az is megfelelt. Inkább az lenne a fontos, hogy ne törjön, ne nyomjon.

6.) Zárt vagy nyitott?

Nem érdekel az se, ha kívülről behallatszik a zaj, mert fontos, hogy azt is tudjam mi zajlik körülöttem.

7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?

A kiegyensúlyozott hangzás jó lenne. Kis magas és kis mély kiemeléssel. Mivel a pedálregiszterek is legalább olyan fontosak, mint a manuálregiszterek.

8.) Honnan vásárolnál?

Magyarországról.

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?

Integrált hangkártya

Ami érdekes lehet még, eddig egyvezetékes fejhallgatóm volt, nem lenne rossz most is olyan.

(#110806) cocka válasza cocka (#110805) üzenetére


cocka
veterán

Ja meg ami még nem: Ne legyen bluetoothos, mert ahogy nézegettem a boltok kínálatát, arra van szűrő, hogy bluetoothos legyen, de arra nincs, hogy ne. :D

(#110807) Gzula[HUN] válasza cocka (#110805) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Fidelio X2HR amazonról (pár hete volt akció, mostanában vagy lesz, vagy nem), vagy apróról (gondolom volt akciós amazonos). Egyébként nagyjából jó ár érte az aprós.

Nyitott, így behallatszós, de ennyiből jobbat nem fogsz találni.

Esetleg felújított (gyakorlatilag ús) Sennheiser HD560s az outletből, amikor van, olyan 40ezer körül szokott lenni. Most nincs.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110808) decoati válasza Gzula[HUN] (#110807) üzenetére


decoati
aktív tag

Hardveraprón ma 2 560s-et is láttam 40-ért

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#110809) nobela válasza decoati (#110808) üzenetére


nobela
senior tag

Ő lényegében újról beszél te meg használtról.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#110810) decoati válasza nobela (#110809) üzenetére


decoati
aktív tag

Elnondás szerint az egyik véletlen duplikált rendelés miatt bontatlan, a másik tesztelési céllal rendelt mikrokarcmentes. Nem gondolom, hogy a refurbished jobb állapotot takarna, de... oké

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#110811) cocka válasza Gzula[HUN] (#110807) üzenetére


cocka
veterán

Hmm.. azért Fidelio, mert klasszikus zenéhez tervezték? :)

(#110812) Gzula[HUN] válasza cocka (#110811) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Átfogalmazom a írtakat. Ha inkább kiegyenlítettebb legyen, akkor a Sennheiser, ha inkább legyen benne egy kis mély meg magas kiemelés, akkor az X2HR.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110813) cocka válasza Gzula[HUN] (#110812) üzenetére


cocka
veterán

Sennheiserem volt eddig is asszem HD 220 volt a neve. Azzal elégedett voltam igen. Csak 10 év után örökre elhallgatott. Először csak kimaradtak bizonyos frekvenciák, aztán már nem is szól semmi gyakorlatilag.

(#110814) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Kicsit off, de fejhallgatótokot honnan lenne érdemes szerenzni? Viszonylag nagy méretű kellene, legalább 25*21*10.5 cm.

(#110815) bitrograde válasza cocka (#110811) üzenetére


bitrograde
senior tag

Azért Honda Jazz, mert annak hallgatására tervezték. :DDD
Szerintem alaplapiról, adott keretből nehéz a feladvány, amit adtál. Szerintem ilyenkor az a jó tanács, hogy
1. gyűjtsél még, DAC/ampra is
2. erősen fontold meg a használt készülékek vásárlását, mert érdemes.

(#110816) Dorien válasza BigBlackDog (#110814) üzenetére


Dorien
veterán

eBay:
23cm x 19cm x 11cm [link]
24cm x 20cm x 12cm [link] [link]

Az utóbbinak elégnek kell lennie bármihez, bár szerintem a Sonorous VI belefér az olcsóbba is. Max. lehúzod róla a kábelt - azt úgysem árt a szakadás, törés elkerülése végett.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#110817) cocka válasza bitrograde (#110815) üzenetére


cocka
veterán

És használtan melyiket javaslod?

(#110818) bitrograde válasza cocka (#110817) üzenetére


bitrograde
senior tag

Én egy Sennheiser HD650-et javasolnék, és hozzá olyan jó DAC/amp készüléket, ami csak a keretedbe befér. Sajnos ez inkább a 150-200E régiójában van együtt, de szerintem érdemes a kezdeti csalódásokat megspórolni, mert ami elsőre olcsóbb, az később igen drága tud lenni (eladod, veszítesz rajta, stb.) Ha fontos a rendes hangreprodukció, akkor az orgonával a csillaggos égig el lehet lépkedni árban, mire összeraksz egy rendszert, amin már elfogadhatóan szól. Bár mindenkinek máshol van a küszöb. Számomra az alábbiak elfogadhatóak.
A HD650-ből van több is fenn, olyan 85-90-ért hirdetik őket, állapottól függően, néha egy kicsit olcsóbban is meg lehet csípni.
Ami a meghajtást illeti, s4tch kolléga árul (avx-en még fenn van) egy Centrance készüléket, az szerintem elég pompás darab az áráért. Ha nem akarsz ennyit költeni, és esetleg a mobilitás is fontos, akkor pedig ott van a kistestvér. Ezek még nem a rövidítés- és számháború termékei, és hangképüket tekintve eléggé eltalált készülékek, passzolnak is a Sennheiserekhez.

(#110819) stellaz válasza bitrograde (#110818) üzenetére


stellaz
addikt

Szerintem is érdemes a felesleges köröket nem lefutni, a HD650 + jó erősítés szerintem is csalódás mentes felállás lehet.

Ennek ellenére ha ez nem fér bele a költségvetésbe:

Most kifejezetten alapozva bogyóbá Philips vs HD650 beszámolójára is, szerintem érdemes lehetne egy olyan setupot kipróbálni, ami lehet, hogy már elég lesz kevesebb, mint fele áron.

A kicsit v karakterű (ez a cél, ha jól értem) Philips x2 fidelio , amihez nem kell brutál erősítés + egy nyugodtabb hangú dac/amp az apróról. Philips van bontatlan az aprón 45-ért és 50 dollárért pl a Megatron is beszerezhető újonnan (még passzol is a nyugodt hangja a Philipshez, csak a hangerő szabályzó hiánya teszi kényelmetlenné kissé).
Vám, szállítás, kutyafüle esetén is megáll így a történet 75 körül.

Egyébként én bátram merem ajánlani a Philips és a HD650 közé ékelve a HF Sundara Closed Back fejest is (Ez is van az apróban újonnan, talán több darab is). Közvetlenül most csak a VE Supernova fejessel tudom összehasonlítani, ami esetén a Philips SHP900 volt a megugrandó léc, ami pedig a szegény ember HD600-asa ként van emlegetve. Szóval azt mondanám, hogy a HD-hez hasonlóan enyhén sötét karakter, kifejezetten kellemes mélyekkel, semmi sibilance, jó dinamika, nyugodt, hosszan hallgatható hang, jellegzetes planáros simasággal. iFi zendac v2 nekem érzésre passzol hozzá (apróból ez is szokott lenni 40-50 között) + Dorien fórumtárs fentebb ajánlott is hozzá kifejezetten passzoló cuccot 100-120 dollár körül.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#110820) bitrograde válasza stellaz (#110819) üzenetére


bitrograde
senior tag

A Fidelio sajnos színez. Ez zongorán, csembalón nagyon zavaró, és orgonánál is bezavar. Én így hallom.

(#110821) btraven válasza bitrograde (#110820) üzenetére


btraven
őstag

Nem színezhet. Hiszen a Fidelio név a fidelity-ből van. Tehát hűséges az eredeti hanghoz. :)
Vagy ahhoz high fidelity kellene?

(#110822) Bogyó bá' válasza bitrograde (#110820) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az X2HR lehet hogy színez, de ezt baromi kellemesen, nagyon jól hallgathatóan teszi - legalábbis a csöves vackomról hajtva. Pedig elvileg "nem szeretik egymást", nagyon kis teljesítményt tud leadni kisohmos fülesre.

Ha tavaly ezt vettem volna a Beyer helyett, nem jártam volna vele rosszul szerintem.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#110823) -NoVa- válasza Bogyó bá' (#110822) üzenetére


-NoVa-
őstag

A Hemp is jó csövesről, hasonlóan kis ellenállás, nagyon nem ideális, de zenél.

(#110824) stellaz válasza bitrograde (#110820) üzenetére


stellaz
addikt

A HD650 az valóban nagyon jól jelenítette meg a zongorát.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#110825) Solicidium


Solicidium
aktív tag

Sziasztok!
Az itteni Yamaha HP-1 szakértőkhöz fordulnék. Ma egy fórumtárssal összehallgattuk kettőnk HP-1-eit és mintha két különböző fejhallgatóról lett volna szó. Az övé kövér, zsíros hangú, az enyémben mintha nem lenne mély az övéhez képest. Forrás nyilván ugyanaz. Tudom, két fajat létezik. A dobozuk híján meg lehet mondani, melyik melyik? (Gondolom az övé a jobb :)... vagy izé :((( )
És még egy kérdés: az enyémről még azt kell tudni, hogy néha az egyik oldala nem hajlandó megszólalni, viszont folyamatos hangerőemelésre csak megjön a hangja és marad is. Egy darabig. Sokat áll egy dobozban és baromi ritkán van használva, az tény. Kábel/kontakt hibát kizárnám az eddigi tapasztalatok alapján. Mi lehet a baja és az orvosolható valahogy?
Köszi!

(#110826) cocka


cocka
veterán

Köszönöm szépen a tájékoztatást. Elbizonytalanodtam. :D

(#110827) Ear001 válasza Solicidium (#110825) üzenetére


Ear001
addikt

Miért zárod ki a kontakt hibát, amikor ami hibajelenséget írod, az tipikus kontakthiba?

(#110828) emiki6 válasza cocka (#110826) üzenetére


emiki6
veterán

Azért azt tudd, hogy tökmindegy mit veszel. Tapasztalatokat kell szerezni, hogy megtaláld a megfelelő fejest. Szerintem ezt nem lehet megúszni azzal, hogy magasabb kategóriás fejest vesz az ember.

Néha venni kell valamit és hosszan hallgatni, néha meg kell látogatni pár kollégát és kipróbálni a fejeseiket.
Hozzám lehet jönni he 400i-t, quad era-1 -et és nova féle phoenixet hallgatni. Mondjuk mostanában pont nem nem nagyon. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#110829) Ba cy lus válasza cocka (#110826) üzenetére


Ba cy lus
őstag

A HD650-hez azért hozzáteszem, hogy erősítőre háklis jószág, a HD600 könnyebb eset, a HD560S pedig még könnyebb. Utóbbi viszont nem ér fel a másik kettőhöz (noha van előnye is, pl. az izmosabb szubtartomány).

(#110830) -NoVa- válasza Ba cy lus (#110829) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ne felejtsük ki az 580 Precisiont, ami egy picit melegebb, sötétebb 600, és jó áron fel-felbukkan néha.

Meg azt, hogy alulhajtva mindegy, hogy 580, 600, 650, nem hagynak emlékezetes benyomást.

(#110831) Solicidium válasza Ear001 (#110827) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Amiatt, mert a kábellel semmi nem történik, mikor változás áll be. Meg sem moccan semmi, csak az erősítő potméterét csavarom felfele és attól jött meg a hangja, emellett a kébel semmilyen ponton való nyünyörgetésére nem törénik semmi, tehát nem megy el, ha van hang és nem jön vissza, ha nincs, az érintett oldal kopogtatása, mocorgatása se csiná semmit. Lehet, hogy oxidáció csinálhat ilyet, mondjuk a jack dugót már letakarítottam. Én csak örülnék, ha kiderülne, érintkezési hiba.

(#110832) btraven


btraven
őstag

Milyen fejhallgató van a hölgyön/hölgyen? [link]

[ Szerkesztve ]

(#110833) BigBlackDog válasza btraven (#110832) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Esetleg valami Roland? :F

(#110834) -NoVa- válasza BigBlackDog (#110833) üzenetére


-NoVa-
őstag

1080p-n rázoomolva sikerült egy framen kiolvasni a Roland feliratot a 2. másodperc környékén vágás előtt, a fehér szigszalag az gyanítom azért van ott, hogy ne csússzon el a kikotyogósodott csúszka a pánton, csak az a két pötty fura, ami pl egy RH5-ön (ami amúgy tökéletesen azonos kinézettel rendelkezne, és zongorához kedvelik is) nincs.

(#110835) Ear001 válasza Solicidium (#110831) üzenetére


Ear001
addikt

A tekerem a hengerőt és egyszer csak megszólal tipikus érintkezési hiba. Az nem csak az lehet, hogy a kilógó kábel rosszul érintkezik valahol. Elengedett forrasztástól tekercsszárlatig minden lehet.

(#110836) Solicidium válasza Ear001 (#110835) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Köszönöm! Megszívlelem az érveid, főleg, hogy neten próbáltam keresgélni és ott is felmerült a driver (diaphragm) korróziója más orto Yamahánál.
Kiváncsi vagyok, fattyunak van-e vele ilyen jellegű tapasztalata, illetve a kiadás beazonosításában biztos tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#110837) szakibá... válasza Solicidium (#110836) üzenetére


szakibá...
senior tag

Más kör alakú planár driverek esetén is gyakori az ilyen hiba, saját tapasztalat. Az oka az, hogy a vezető a membránra spirál alakban van rögzítve, emiatt a mágnes közepén kell kivezetni az egyik forrasztható fület. Belül csak érintkezik a vezetővel ez a fül, ott nincs forrasztás, az összenyomott állapot miatt van kontaktus. Idővel ez a kontaktus bizonytalanná válik, vagy nem szól, vagy sokkal halkabban, az érinkezés mértékétől függően. Most egy B&O U70 planárral szívok, már szétszedtem a driverét, azt hittem megjavult, de egy idő után megint kontaktos lett. Majd kitalálok valamit, mert egyébként jó a cucc, bár kényelmetlen. Van még két hasonló fülesem, azoknál is volt már ilyen probléma.

[ Szerkesztve ]

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#110838) fattyu válasza Solicidium (#110836) üzenetére


fattyu
veterán

sajnos nem tudok sokat hozzátenni.

ránézésre nincs difi.
a driver réz része ugyanaz. így mérhető sincs
kizárólag a mágnes anyagában van eltérés ami szerintem azért ég és föld diferenciát nem kéne okozzon.

ezen kívül a sajátomon kívül nem is hallottam másikat. nekem a ritkábbik fekete dobozos van.

talán Jippa rendelkezik több verzióval is és ő be tud számolni összehasonlításról.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#110839) skilleeer válasza Gzula[HUN] (#110807) üzenetére


skilleeer
csendes tag

mennyi szokott lenni az akciós ár?

(#110840) stellaz válasza skilleeer (#110839) üzenetére


stellaz
addikt

karácsony környékén szerintem 100 dollár alatt, de az apróban most is van bontatlan 45-ért

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#110841) btraven válasza stellaz (#110840) üzenetére


btraven
őstag

Nem értem ezt a bontatlant. Valaki megveszi és ki se próbálja? Én nem bírnám ki.

(#110842) skilleeer válasza btraven (#110841) üzenetére


skilleeer
csendes tag

ismeri már a fülest és direkt bevásárol belőle, majd teli áron eladja és még így is megéri tőle megvenni. Gyorsabb és olcsóbban kijön mintha Amazonról vennéd. én is ezt fogom tenni :)

[ Szerkesztve ]

(#110843) stellaz válasza btraven (#110841) üzenetére


stellaz
addikt

Philipsből nem ez az első, amit látok, hogy bontatlanul árulnak, lehet, hogy akciós beszerzésben vett többet is az illető egy szállítási költséggel, vagy ilyesmi.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#110844) jippa válasza fattyu (#110838) üzenetére


jippa
aktív tag

nekem van mind a kettő
a voice coil aluminium
a HP1-ből van anisotropic és sima driveres verzió
az aniso picit érzékenyebb, érzékelhetően ritkább, fekete a doboza és két acéllemez takarja a mágneskorong szendvicset a két oldaláról, innen lehet megismerni kívülről, ha nincs doboz -> ezeknél nem látszik a mágnes durva felszíne, mert az acélkorongok elfedik

itt egy kép az anisoról

üdv

(#110845) emiki6 válasza stellaz (#110843) üzenetére


emiki6
veterán

Gondolkoztam már, hogy kéne venni sokat mikor akciós és beszerzési áron, haszon rárakása nélkül továbbadni. ;]

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#110846) stellaz válasza emiki6 (#110845) üzenetére


stellaz
addikt

Nagy üzletet nem látok benne én sem, de azért van ezen is biztosan valamennyi haszon. Aki árulja, annak van több másmilyen fejese is új, bontott, vagy éppen bontatlan állapotban. Vagy csak ez a hobbija ;]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#110847) Gzula[HUN] válasza skilleeer (#110839) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

80 € volt az elmúlt 2 Black Fridaykor, meg idén húsvétkor. Amúgy, ha 80-100€ között van, akkor már akciós. Plusz posta persze, meg ha az adott országból, ha rendeled, és ottt kisebb az ÁFA kulcsa, akkor a különbözet rámegy.

A használt ára aprón olyan 40ezer HUF szokott lenni jó állapotban, szóval a 45ezer szerintem nem egy földről elrugaszkodott ár, bár nem reklámozni kívánom. Régebbi "sima" X2-t tudok, ami 30ezer körül ment el, meg egy törött volt 25körül azt hiszem. Ez nagyjából az elmúlt 4-5 év átlaga.

#110843stellaz: Van 1-2 népszerűbb típus. Az ilyen 80€-s amazonos akciók után szoktak elszaporodni az aprón a bontatlan X2HR-ek meg HD599SE-k. Meg emagos akciók után a HyperX Cloud Alpha-k (18ezerre szokták kb. negyed évente levinni az árát). Utóbbin van olyan, hogy ha 2-t rendelsz, akkor további 10% lemegy az árból.
Eddig egyikkel se éltem vissza, bár utóbbinál már elgondolkodtam egyszer-kétszer.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110848) stellaz válasza Gzula[HUN] (#110847) üzenetére


stellaz
addikt

nem visszaélés ez szerintem
aki pl most akar ilyen Philipset venni, annak nagyon jól jön, hogy nem kell fél évet várnia egy bizonytalan akcióra és itthonról, a mostani ártól (137 dollár) jóval olcsóbban meg tudja venni

A legeslegjobb áron egyébként azok a cuccok vannak, amit a mobilszolgáltatók éppen kivezetnek vagy ajándékba adnak valami cucchoz.

Így vettem telekomtól 1.500 (ezerötszáz) forintért SoundMagic E11D fülest, ami most 28 ezer a legolcsóbb helyen.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#110849) emiki6 válasza stellaz (#110848) üzenetére


emiki6
veterán

Nem visszaélés, csak nyerészkedés. El nem ítélem, mindenkinek megvan a maga oka, élethelyzete, csak nem értek vele egyet.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#110850) Solicidium válasza jippa (#110844) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Nagyon köszönöm a válaszaitok!
Szétszedés nélkül próbálnám a beazonosítást. Jól értem, hogy a képen a "spagetti tésztanyomó fej" a megkülönbözető tényező? Tehát ha kívülről a szöveten keresztül látszódik a lyukacsos kerek lemez, akkor aniso, mert amúgy a két lemez között lévő mágnest látnám. Az alábbi képet tudtam kívülről lőni.
A hangjukban részedről érzékelhető akkora különbség, mint fentebb írtam? Nálunk nagyon nagynak tűnt a különbség, pedig én nem tartom magam különösebben érzékenynek az ilyenhez. Úgy láttam, lehet moddolni, így még az merült fel bennem, hogy pl. a fórumtársé ilyen példány volna esetleg a tudta nélkül.
Vagy rendeznünk kéne egy mini HP-1 talit, hogy jól felnyomjuk az elméleti árát a legjobb darabnak.;] (Az enyém nem nyerhet, ugyanis a fejpánt bőrt kétoldalról feszítő műanyag peremei szét vannak töredezve sajnos.)

[ Szerkesztve ]

(#110851) jippa válasza Solicidium (#110850) üzenetére


jippa
aktív tag

igen, a két oldalon a tésztanyomó a különbség

a vaslemez elméletileg felerősíti a mágneses fluxust, ahogy itt megtanították nekem

nem érzek különbséget a hangjukban, pedig rengeteget hallgatom őket, nálam a YH-1/HP-1 A NAGYBETŰS fejhallgató metálra

(#110852) Gzula[HUN] válasza emiki6 (#110849) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Kerestem a megfelelő kifejezést. Idézőjelbe kellett volna rakni. Igazából én nem látok rajta semmi kivetnivalót, ha valaki nem pofátlanul csinálja.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#110853) stellaz válasza emiki6 (#110849) üzenetére


stellaz
addikt

őszintén nem értem, hogy miért nem értesz ezzel egyet
Kinek lenne most jobb, ha az apróból nem lehetne 45 ezerért bontatlan Philipset venni, csak amazonról 139 dollárért?
Itt nem arról van szó, hogy valaki felvásárolta az egész, korlátozott árukészletet és másnak már nem jutott.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#110854) Solicidium válasza jippa (#110851) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Köszönöm! A másik fajtánál a fülpárna szövetlapján kívül semmi nem is takarja/védi a mágnest (mely nálam gondolom a lyukon keresztül látható ezüstösen fenyő, barázdált lemez volna)?
Milyen erősítőről hajtod?

(#110855) BigBlackDog válasza Solicidium (#110854) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Na erre majd ránézek én is otthon! :K

(#110856) stellaz válasza emiki6 (#110828) üzenetére


stellaz
addikt

Egyébként teljesen igaz. Nova jóvoltából most volt nálam több ékszer is, és volt amelyik a fülembe nem fért el kényelmesen, amelyik pedig objektíven csodálatosan szólt és sehol nem tudtam belekötni a hangjába, számomra a valaha volt legkényelmesebb füles, az pedig egy idő után mégis fárasztó volt számomra, amelyik meg elsőre nem tetszett annyira, arra rendesen ráfüggtem egyszer csak.
A te cuccaidról egyszer majd azért meghallgatnám a Sundara CB-t, ha majd ráérsz valamikor (és megjön a ballanced kábelem is) a mert most csak iFi cuccokról hallottam a hangját (azzal mondjuk elégedett vagyok) és Dorien azt mondja, hogy nagyon szinergia függő fejes.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.