Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57701) wolf13


wolf13
őstag

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem , hogy elvileg a képen látható két pofa , az az indítópofa ?

Mert így kerestem rá a Speedfight-hoz , de egyszerűen nem találok. Szeretném tudni , mennyi az ára.
Vagy nem jól tudom a nevét , vagy nem lehet külön kapni ?
Ha nem (elnézést a tudatlanságomért) akkor milyen címszóval keressek rá?

Köszönöm előre is a válaszokat.

(#57702) üszök válasza wolf13 (#57701) üzenetére


üszök
őstag

Kuplung.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#57703) ludsimon válasza szentkuti11 (#57700) üzenetére


ludsimon
veterán

Arra gondoltam, hogy egy kotonba beleteszem a kamerát és körbetekerem a sisakon, akkor igazából ki tudom próbálni az erdő körül úgy, hogy melyik oldalon szimpatikusabb.
Tényleg nem szívesen ragasztanék fel két tartót.
Vagy szigszalag, hogy ne nézzek ki úgy, mint egy gyogyós. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#57704) mumtaz válasza wolf13 (#57701) üzenetére


mumtaz
senior tag

Biztosan probléma van vele? Vagy miért akarod kicserélni. Láthatóan nincs elkopva.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#57705) Grillo válasza ludsimon (#57703) üzenetére


Grillo
senior tag

Közlekedést tekintve jobb, ha a bal oldalon van, akkor jobban képbe kerül a szembe sáv, meg maga az útvonalat tekintve szinte középre kerül a kamera. Jobb oldalon meg ennek ellenkezője. De nézz meg pár videót youtube-on, és az alapján el tudod dönteni, mi kell neked.

(#57706) ludsimon válasza Grillo (#57705) üzenetére


ludsimon
veterán

rossz példa őket nézni, de itt sok robogós van egy videóba sűrítve, még1x megnézem melyik a legtökéletesebb felfogatás.

szerk.:
Már látom, hogy egyértelműen jobboldalas közlekedésnél jobb oldalra tenni elég bénán néz ki, bal oldalra fog kelleni tenni.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#57707) wolf13 válasza mumtaz (#57704) üzenetére


wolf13
őstag

Rád vártam :D

Az az igazság , hogy kiszedtem a görgőket , azokon látszik a kopás.
Aztán , mondom ha már szét van szedve , és ha olcsón megúsznék egy felújítást , akkor ha lehet amit kell kicserélem. Most , hogy nézem az árakat , lehet , hogy ez kimarad. Még , ha megyek vásárolni , megkérdezem a boltos/szerelőt (mindkettő egyébként) , hogy a szíj vastagsága megfelelő -e.

Csupán , csak ennyi lett volna.

(#57708) kcsa válasza wolf13 (#57707) üzenetére


kcsa
veterán

létezik felújítás, ráadásul olcsón, nem kell újat venni. van gyári határérték (általában 1-2mm), akkor kell kezdeni vele valamit.

szíjat tolómérővel megmérheted magadnak is.

(#57709) wolf13 válasza kcsa (#57708) üzenetére


wolf13
őstag

Értem , köszönöm.

(#57710) ludsimon


ludsimon
veterán

Még egy kérdés.
Ha veszek boltból tépőzárat és azt méretre vágom és azzal oldom meg a tartó felszerelését az mennyire biztonságos?
Úgy értem nem fog menet közben lerepülni?
Jó lenne ha a sisakról le tudnám szedni a tartót is és csak egy fekete folt lenne ott.

Úgy látom jön a motorosidő.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#57711) korcsillio válasza mumtaz (#57693) üzenetére


korcsillio
őstag

Köszi!
(Neked is ludsimon).

(#57712) mumtaz válasza ludsimon (#57710) üzenetére


mumtaz
senior tag

Én nem bíznám rá a kamera épségét.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#57713) mumtaz


mumtaz
senior tag

Srácok. Hol lehetne bukósisakhoz alkatrészt venni. Szeretnék az N100E Nolan sityakomra új plexit venni, meg nem lenne rossz bélést is cserélni. De neten keresve nem találtam, illetve nem tudom, hogyan keressek rá.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#57714) Bogyó bá' válasza mumtaz (#57713) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ki kellene deríteni, ki a Nolan hazai importőre, ő biztosan tud segíteni.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#57715) kcsa válasza mumtaz (#57713) üzenetére


kcsa
veterán

Euromotor forgalmazza, ott próbálkoznék.

(#57716) Den válasza ludsimon (#57710) üzenetére


Den
veterán

A tapadási felülettől függ. Én saját készítésű tablet tartóhoz vettem tépőzárat (csak tekercsben tudtam rendelni, úgyhogy van 50 méter :D) Asszem két centi szélest vettem, abból két tízcentis csík úgy odatapasztotta a tabletet, hogy első leszedéskor féltem, hogy széttörik a burkolata. Tehát ha legalább 5x5 centis felületen tapad akkor lehet jó, vannak is tépőzáras kamerarögzítők. De ha csak kis felületű a tartó akkor azért sem jó, mert van egy kis rugalmasság a kötésben, és kis felületnel, ha le nem is esik a kamera de rezeghet, és élvezhetetlen lesz a kép.

www.simson4t.hu

(#57717) ludsimon válasza Den (#57716) üzenetére


ludsimon
veterán

5x3cm-es a tartó. Érdemesebb akkor Palmatexel felragasztani valószínű.
Az kellően jól fogja illetve rugalmas is, nem törik el a ragasztás.

undefined

(#57718) Den válasza ludsimon (#57717) üzenetére


Den
veterán

A tartónak nincs gyárilag vvalami öntapadó felülete? Egyáltalán sisakra való tartó az? Ha csak csupasz műanyag nem ragasztós gyárilag, akkor tehetsz egy próbát tépőzárral, ha nem válik be még oda tudod ragasztani. Csak tesztelésnél valami madzaggal kösd a sisak szíjához a kamerát, hogy ha leesne, ne hagyd el.

www.simson4t.hu

(#57719) ludsimon válasza Den (#57718) üzenetére


ludsimon
veterán

Jaja volt, sajnos a bringás sisakra elhasználtam.
Így csak a Palmatex megoldás maradt.

Akkor adok egy próbát a tépőzárnak! :)
Hol vetted ezt a nagyon erős tépőzárat?

Amúgy rendes tartó, műanyag. Szóval műanyagot-műanyaghoz kell(ene) ragasztani amiben a Palmatex elég jó. Ha még jobbat akarok akkor kicsit felcsiszolom a felületet, akkor még annál is jobb lesz a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#57720) Bogyó bá' válasza ludsimon (#57719) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Palmatex oldószere megmarja a legtöbb műanyagot, később nem fogod tudni esetleg nyomtalanul eltávolítani a sisakról.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#57721) mumtaz válasza kcsa (#57715) üzenetére


mumtaz
senior tag

Igen. Őket is néztem.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#57722) ludsimon válasza Bogyó bá' (#57720) üzenetére


ludsimon
veterán

Igen, ezt tudom. El is barmolta a bringás sisakomat, dobhattam ki.
Esetleg tudsz jobb megoldást?

Vagy esetleg méretre vágható univerzális kétoldalas ragasztó tapasz létezik, amit elhasználtam eredetileg a bringás sisakhoz?
Ez lenne a legeslegtutibb megoldás! Hol lehetséges ilyet beszerezni Magyarországon?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#57723) DigitXT válasza mumtaz (#57713) üzenetére


DigitXT
félisten

Megnézheted a bázismotornál is, de készülj fel, hogy gyilkos ára van.
Esetleg eBay, ha pont nincs a sisakodhoz való. Rostély néven találsz
a bázismotornál plexiket, bár N100-hoz nem láttam: esetleg louis.de?

(#57724) Redneck


Redneck
veterán

Olvastam itt hogy a Continental ContiTwist gumi rossz, főleg nyálkásabb felületen. Én a ContiGo!-t néztem ki de ránézésre ugyanúgy néz ki. Elképzelhető hogy más keveréket használtak hozzá? Érdemes a Continentallal felvenni a kapcsolatot?
Mondjuk esőben nem szeretnék motorozni, valamint ha csúszós az út óvatosan megyek. Persze elkerülhetetlen ha az embert utóléri a rossz időjárás.

Sajnos nincs 40-50 rugóm gumikra szereléssel együtt...

Szerk:
Mondjuk elég olcsó, bár a magasabb sebességindexű ContiGo! darabja ugyanúgy 20.000 Ft vagy több.
Nekem elég lenne a 150-180km/h indexű. Jövő hét elején mindenképp vennem kell gumit mert a repedezett Pirelli sem hagy nyugodni. Profilmélység ide vagy oda...

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#57725) Den válasza ludsimon (#57719) üzenetére


Den
veterán

A tépőzárat nem emléxem hol rendeltem, velcro márkájú, nagyon szuperül tapad a ragasztós felülete is, viszont minimum 50 méteres tekercset kellettrendelni a szőrös és a horgas szalagból is, szóval egy kamera miatt nem erdemes rendelni. Ha nem zavar, hogy fehér, és eljössz érte, akkor adok belőle.

Van kétoldalas ragasztó,a legegyszerűbb a mezei postai, de az gyenge ide. A 3m biztos gyárt ilyet, meg még egy rakás cég.

Elsőre ezt dobta a google http://www.hsrshop.hu/ketoldalas-ragasztoszalagok/

www.simson4t.hu

(#57726) ludsimon válasza Den (#57725) üzenetére


ludsimon
veterán

Köszönöm a segítséged!

Kedden barkácsboltban megkérdezem ezt a típust árulják-e vagy megkérdezem az obiban egyéni méretet adnak-e.
Elég komoly amit olvastam róla, 12mm-es szélességű 15cm-es hosszon 1kg-ot is képes megtartani. :Y
Nekem csak 80-100g-ot kell, arra tökéletes lesz 3x5cm-en.

5 métert soha az életben nem használom el.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#57727) mumtaz válasza DigitXT (#57723) üzenetére


mumtaz
senior tag

[link]

De ahogy nézem, ebay-en sem olcsóbb

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#57728) -Mike- válasza ludsimon (#57699) üzenetére


-Mike-
addikt

Milyen kamerád van?

(#57729) ludsimon válasza -Mike- (#57728) üzenetére


ludsimon
veterán

RD32II.
Pár videó amit vele készítettem:
[link]
[link]

Volt egy elég komoly mikrofon feljavítás rajta, azóta egy szavam sincs rá!
[link]

Nagyon király videókat csinál, nagyon bejött az évek alatt!
Best buy 22 ezerért, anno ennyibe került mert licitesen fogtam ki. :)

Aksit most találtam hozzá, aliexpressről fog jönni elég olcsón.

Így marad ez a jó kis kamera, mert ennyi pénzért nincs is jobb! Meg ha tényleg fillérekért újra visszahozhatom életbe akkor miért ne. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#57730) ludsimon


ludsimon
veterán

Ismeritek?
Felújították már?
Múltkor is arra akartam menni, de a megérzésem azt sugallta (jól), hogy ne menjek odáig mert hazafelé szarrá ázok.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#57731) body007 válasza ludsimon (#57722) üzenetére


body007
addikt

FBS ?
Hihetetlen módon köt - persze "jó" felületeken

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#57732) body007 válasza Redneck (#57724) üzenetére


body007
addikt

Én a scooty-t vettem, nekem nagyon bevált :K

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#57733) Redneck válasza body007 (#57731) üzenetére


Redneck
veterán

Ha kell jobb holnap megkérdezem Apukám. Ők használnak valami brutál ipari ragasztót amit szintén ilyen kiszerelésben árulnak. Az több száz kilókat bír és tuti nem esik le vele semmi.

Szerk:
Köszi, ráfekszem a témára és utána nézek.
90/90 R16 biztos nem lesz előre csak horror áron úgyhogy marad a 100/80 R16 de gagyit nem akarok. Ár/érték arány kéne, márkanevet már nem is nézek!
Hátra pedig 110/80 R17, vagy ha beférne 120/80 R17 de azok már húzósabbak plusz a szerelőt is meg kell kérdeznem befér e.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#57734) ludsimon válasza body007 (#57731) üzenetére


ludsimon
veterán

Már csak azért is elgondolkodtató ez a szilikon ragasztó, mert most néztem, hogy a sisak nem egyenes, szóval a ragasztószalag nem feküdne fel teljes terjedelemben ami végeredményben lehet azt eredményezné, hogy elválna egymástól és nem lenne jó ha menet közben lerepülne + átmenne rajta egy kamion.

Elég olcsó a kis mennyiség.

Köszi mindenkinek a segítséget! Első körben szerintem megpróbálom ezt, ha azt mondjátok ez jó!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#57735) kcsa válasza Redneck (#57733) üzenetére


kcsa
veterán

nézd, ha nincs pénz, nem lehet álmodni a minőségről. Nyilván nem véletlen hogy contigo bármelyik másik guminál olcsóbb 10k-val.De ha arra van pénz, azt kell választani.

(#57736) body007 válasza kcsa (#57735) üzenetére


body007
addikt

Pedig a gumi pont az az "alkatrész" amin nem illik spórolni, hiszen az tart az úton :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#57737) kcsa válasza body007 (#57736) üzenetére


kcsa
veterán

persze, de a motorja sem egy sportmotor, és pénze sem sok. Ez van :)

ui. : új olcsó gumi is jobb mint egy öreg repedt "minőségi"

[ Szerkesztve ]

(#57738) body007


body007
addikt

Én mikor kezdetem összelegózni a vasat - már benne volt a vatta új elő teló - olyat csodálkoztam, h ennyit dob a menetteljesítményen egy új gumi. Komolyan ekkor hitem el ezt a hülyeséget... :D Ezzel csak annyit akarok mondai, h előbb az úton maradás a lényeg, utána a kilövés... Najó, befejztem :D Persze ha nincs keret akkor nincs, de én inkább akkor várnék még a cserével :K

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#57739) kcsa válasza body007 (#57738) üzenetére


kcsa
veterán

én hamar rájöttem: gyári szerelésű sava mc28 gumival körforgalom is para volt, michelin citygrip megváltás volt.

(#57740) ludsimon


ludsimon
veterán

(#57741) body007 válasza kcsa (#57739) üzenetére


body007
addikt

Pedig az a sava se egy olcsó valami ahogy nézem...

Mikor jössz a matricádért? :)

#57740) ludsimon: szerintem te nem fogod így használni a kis géped... a conti scooty tökéletes lehet neked is :K

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#57742) kcsa válasza body007 (#57741) üzenetére


kcsa
veterán

a változatosság kedvéért megint meg vagyok fázva, nem tett jót a csütörtöki megázás :D jelentkezem :R

(#57743) kcsa válasza body007 (#57741) üzenetére


kcsa
veterán

ja amúgy adott méretben a sava is messze a legolcsóbb. (120/70-14 és 140/60-13)

(#57744) ludsimon válasza body007 (#57741) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez nincs 16-osban. :)

undefined

(#57745) Bambalazs


Bambalazs
senior tag

A thai Vee Rubber gumik is jok, csak nincs olyan brandje, mint a neves gumigyartoknak. Nem utolso sorban elfogadhato aruk van.

(#57746) ludsimon


ludsimon
veterán

[link]
Basszus. :Y
Na ez kilő.

A végsebességet 95 km/h-ra teszik, egy villanymotorral mondjuk bárhová tehetnék, nincs ezzel baj, a teljesítménye 8,3 lóerő, ami elég izmos, és 4,2 másodperc alatt éri el az 50-et

Mondjuk nem hiszem pont magyar emberek pénztárcáját célozták meg, úgyhogy nem kell félnem, hogy egy ilyen elektrofing kilő jobban mint az én 50es tuningbetyár libertym.

Na jó nem nézem le ezeket, láttunk már elég jó példát is az elektromos hajtásra: [link]

[ Szerkesztve ]

undefined

(#57747) Redneck


Redneck
veterán

Ezeket a Sava, Mitas és Vee Rubber márkákat egyáltalán nem ismerem de még olcsóbbak mint a Contigo! és nem keltenek bennem túl jó érzéseket. Simsonra vagy robogóra amivel tényleg 70-nél többel nem járkálnék felraknám de az RS 50-re nem merem. Ezzel azért jobban döntöget az ember még ha számmotevően nem is megy sokkal gyorsabban.

Tényleg nem száguldozni akarok csak egy minőségi de elérhető árú abroncsot.

Kéne egy tuti de jó árú ami illik ehhez a motorhoz és nem csúszik. Esőben tényleg inkább nem motorozok, de ha muszáj, ne kelljen a forgalmat akadályoznom...

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#57748) nyogo83 válasza Redneck (#57747) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Kérdezz rá a Kékholdnál. Mondd meg hogy kb mennyit szánsz rá, milyen motorra kell és segíteni fognak, hogy mi az amit érdemes rárakni.

Egyébként ahogy nézem, azért a Heidenau meg a Metzeler sincs olyan nagyon vészes árban.[link]

[ Szerkesztve ]

(#57749) Grillo válasza mumtaz (#57713) üzenetére


Grillo
senior tag

Én a N102-re plexit és pinlockot az Euromotornál vettem, volt nekik minden, de pl. műanyag baszt oldalra az ebayről.

(#57750) wolf13 válasza mumtaz (#57713) üzenetére


wolf13
őstag

Pl .: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.