Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) sycorax182


sycorax182
tag

sziasztok! van egy 100as f12-m, ami azt csinalja, hogyha megyek normalis tempoban majd kanyarnal lelassitok aztan megint húzom a gázt akkor kicsit dadog a motor és nem húz de egy pillanat múlva megszünik ez a dolog és akkor húz rendesen. mi lehet a baja? talán légszűrő?

[Szerkesztve]

(#3202) ett válasza Topiccsendőr (#3200) üzenetére


ett
aktív tag

A spirálra gondolsz, vagy magára az órára? Szétszedni nem nagy dolog, hanem összerakni annál inkább. :) És ha kitisztítom, akkor teszek bele másik zsírt és megjavul? Azt még értem, hogy lassan mozog, de hogy nem áll be 0-ra, azt nem értem. Beállítom a garázsba, ránézek másnap és még mindig 20-al megyek, pedig áll a moci.

sycorax182: Szerintem nem légszűrő, de megnézheted milyen állapotban van, főleg ha még sose volt szétszedve.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#3203) etnies válasza ett (#3202) üzenetére


etnies
senior tag

Csak ó tudja pontosan, hogy mire gondol, de szerintem a spirálra.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#3204) Den válasza ett (#3202) üzenetére


Den
veterán

nem a spirálra, annak semmi köze a mutató ''visszanem menéshez''. az órén belül a mutató tárcsályánál van valszeg ilyen zsír, csillapítás céljából, hogy ne ugrljon összevissza a mutató menet közben.

www.simson4t.hu

(#3205) neongorack


neongorack
senior tag

Hi!
Régen Honda dio ZX em volt csak ugye elütött egy autó és azt eladtam! Most nyáron vettem egy Malaguti F12 Phantom LC-t
kiállítás robogót akarok belőlle összehozni pár év alatt! Festéssel kezdek és nemtudom, hogy milyen színű legyen!
Van pár 5letem ami szerintem nem nézne ki rosszul:
-neonzöld, felni fehér
-narancssárga, felni szintén fehér :)
-vagy méregzöld, felni világoszöld

Persze festés előtt,csiszolás, hegesztés....stb.
nemtudom mennyiből úsznám mem sztem olyan 30ropi!
De mostanába megyek majd festőhöz árajánlatot kérni, nomeg színkártyát :)
szerintetek melyik szín állna neki jobban?ülést nem nagyon akarom áthuzatni más színre!Habár az se lenne gáz, mert keresztfaterom kárpitos!:)

(#3206) sycorax182


sycorax182
tag

3201-re vki?:)

(#3207) ett válasza Den (#3204) üzenetére


ett
aktív tag

Értem. Köszi a választ! Akkor majd megpróbálom, aztán ha nagyon nem megy, akkor inkább szét sem szedem.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#3208) Topiccsendőr válasza Den (#3204) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Így, így, ahogy mondod.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#3209) Topiccsendőr válasza sycorax182 (#3201) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

elszegényedés. Lehet karbitól, lehet lyukas légszűrőháztól, vagy akármitől, ami miatt nem kap elég benzint.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#3210) vtechun


vtechun
veterán

Ki kéne már vetetni a fojtást Az Agilitymből : Így, közeledvén a 6000 km-hez :DD De nem visz rá a lélek, mert míg a szervízben is lenne, addig sem tudnék vele menni, elvileg elég lenne csak a variatorban cserélni valamit, fuvoka cserére nem tartanék igényt. Igy is megeszei a 2-2,5 litert

(#3211) Den válasza vtechun (#3210) üzenetére


Den
veterán

és akkor mitőlmenne jobban? :)

www.simson4t.hu

(#3212) ett válasza Den (#3204) üzenetére


ett
aktív tag

Igazad van. Szétszedtem az egészet, kilóméteróra ki, kifújtam sűrített levegővel, kitörölgettem, aztán új zsírt tettem bele. Most jó, gyorsabban is mozog a mutató, mint előtte. Visszamegy szépen 0-ra, ha gyorsítok egyből reagál. Ahogy itt olvastam, sok embernek csal az óra. Nekem is, méghozzá 10 km/h-val mutat többet, mint amennyivel ténylegesen megyek. 90-ig tudtam kényelmesen felvinni, ment volna picit tovább is, de szerintem az már csak hosszú egyenesben kis hátszéllel sikerült volna. Vagyis 80-al mentem ténylegesen, ezt viszont elég hamar sikerült teljesíteni a gépnek. Nem is kell nekem ettől több, városban bőven elég, meg éjjel hazajönni melóból. :)

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#3213) Topiccsendőr válasza ett (#3212) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

ehh...
Most rájöttem, az enyém azért csal sokat, mert hátul nagyobb lánckerék van, mint a gyári...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#3214) golyani válasza Topiccsendőr (#3213) üzenetére


golyani
addikt

lánckerék? mivel kűdöd te?
nek mamikor 90-et mutatna ah lenne odáig számozva ott valósban 93-al megyek. sztem a 2,5-2,7-es fogyasztáshoz jóóó.

(#3215) zetorg


zetorg
aktív tag

[link]
[link]

őszi nagygenerál :)

(#3216) golyani válasza zetorg (#3215) üzenetére


golyani
addikt

DNA?

(#3217) zetorg válasza golyani (#3216) üzenetére


zetorg
aktív tag

jah

(#3218) ett válasza zetorg (#3215) üzenetére


ett
aktív tag

Jól szétkaptad. :) Ami a második képeden van, a blokk, olyat honnan lehet szerválni és mibe kerül kb. ? Jó bontóból is nekem, csak ép legyen, mert az enyém alján le van törve a kis fül, ami a légszűrőházat tartja, így csak egy csavar fogja felül.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#3219) zetorg válasza ett (#3218) üzenetére


zetorg
aktív tag

nem nagyon tudok bontókat.
ha ki akarod cserélni, akkor venned kell új csapágyat, ha vizes, akkor a vízpumpát is fel kell újítani...
meg ha veszel blokkot, figyelj a csapágy helyére, hogy ne legyen kikopva!

(#3220) ett válasza zetorg (#3219) üzenetére


ett
aktív tag

És miért kell új csapágyat vennem? Nekem csak az öntvény kell, semmi más. Kérdés, hogy mennyibe kerülhet egyáltalán egy ilyen öntvény.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#3221) bagesz


bagesz
csendes tag

vettünk egy piaggio zip 50-es négyütemü robogot.2000-es kiadás,9500km-el.új formáju,nagyon szép.az asszonyé,szerintem női motor,nagyon jó hangja van jól húz,kellemesen csalódtam az erejében,jobban megy mint a gulliverem.ha valakinek van már tapasztalata a kis zip-el kérem irja meg.

(#3222) zetorg válasza ett (#3220) üzenetére


zetorg
aktív tag

jah, csak abban van a csapágy és nem igazán kéne visszarakni a használtat...
nem tudom mennyi az ára.

(#3223) Topiccsendőr válasza bagesz (#3221) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

akkor valami baj lehet a Gullivereddel, mert eredetileg megeszi reggelire a négyütemű 50-eseket..

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#3224) ett válasza zetorg (#3222) üzenetére


ett
aktív tag

Így már világos. És mi a neve pontosan ennek a csapágynak? Főtengelycsapágy,aztán annyi?

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#3225) vtechun válasza Den (#3211) üzenetére


vtechun
veterán

attól, hogy nagyobb lenne a végáttétel, így is félgázzal eléri az 50-et, aztán utánn huzom neki, de csak a hangja nő, mert nem megy gyorsabban,és mehetne még.

(#3226) zetorg válasza ett (#3224) üzenetére


zetorg
aktív tag

jah, főtengelycsapágy simán.
meg kell még szimering is, pár száz forint a kettő.

(#3227) golyani válasza ett (#3220) üzenetére


golyani
addikt

egy komplett zsír új blokk runnerbe scooter-centeren asszme vagy vmi hasonló német oldalon kb280-300 ezer de az készen van.bontóból iylet nem igazán tudsz max netről újat!

(#3228) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Lőttem 2 képet ''fürdés'' a robogómról (ősrégi Suzuki Sepia:B):

[link]
[link]

Amire kell, arra megfelel:U

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3229) Topiccsendőr válasza golyani (#3227) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A múltkoriban - kb 3-4éve - kérdeztem egy bontóst, hogy ő mennyiért kapja a 3kj-s bolokkokat, és azt mondta, 15 000 forintért. Valahol biztos lehet kapni, potom pénzért, ha nem is 15-ért, de 30 körül biztos.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#3230) ett válasza zetorg (#3226) üzenetére


ett
aktív tag

Koszike a választ.
Golyani: nekem csak az ontvény kell, semmi más, és még a dekli se kell rá. Nem hiszem, hogy olyan drága lenne csak a hátso ontvény. Meg aeroxhoz kell, nem dna-hoz. Apropo, milyen gyertyát vegyek az aeroxba? Elég gagyi van benne, nem a legjobb.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#3231) Peet210


Peet210
őstag

Jó 2 hónapja vettem egy Jamaha Jog Aprio robogót.Nagypn szeretem szuper kis járgány csak mint minden robogónak ennek is elég kicsik a kerekei.Hallottam meg olvastam is hogy ezeken a ''fantasztikus'' kátyus utakon kicsit veszélyes lehet ez a kis kerékméret, na ma megtapasztaltam.Pedig nem is mentem gyorsan csak 1 pillanatra nem figyeletem és már el is vágódtam és kiterültem(persze csak egy pár pillanatra) a földön, komolyabb sérülésem nem lett szerencsére a motorban viszont kb. 20e forintos károm lett(cserélni kell rajta elemeket meg festeni).És mostmár bukó nélkül egy métert nem megyek.
Ezt most csak azért írom mert vannak akik még tuningolják is a gépüket és minél gyorsabban szeretnének menni vel ami nem rossz dolog csak hát a baj hamar megvan és nagyon figyelni kell.Minél gyorsabban megy annál nagyobbat lehet vágódni.
Egyébként aranyosak az emberek fekszek a földön aztán tápászkodok felfele de még csak meg se kérdezi valaki hogy minden oké-e?Oké tudom nem volt borzasztó komoly de ha én látom hogy valaki vágodik egy ilyet csak megkérdezem hogy minden rendben van-e?Nem tudom lehet rosszul látom de én csak megkérdezném és nem fordítanék hátat miután végignéztem.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#3232) Den válasza Peet210 (#3231) üzenetére


Den
veterán

a kátyút fényképezd le, és adj be kártérítési kérelmet az út üzemeltetőjének. kötelesek fizetni.

www.simson4t.hu

(#3233) Topiccsendőr válasza Den (#3232) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Sajnos nem ez a legbiztosabb megoldás. Volt olyan ismerősöm, akinek nem fogadták el. Legutóbb azt csinálta, hogy kihívott egy rendőrt, aki felvette a jegyzőkönyvet, és erre nem tudtak mit lépni.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#3234) golyani válasza ett (#3230) üzenetére


golyani
addikt

mindne gyári? vagy van rajta egy kipu?

sztem NGK BR8HS ez a gyári gyertya.

(#3235) Tibisz válasza vtechun (#3210) üzenetére


Tibisz
aktív tag

A variátorhüvely és a karbiban a kisebb főfúvóka a limitáló tényező! ;) Attól mert kiveszed a fojtást, még nem sokkal fog növekedni a fogyasztásod. Nekem nincs benne a fojtás, és csak keményen városban használva, lámpától-lámpáig fullra húzatva: 2,2 liter! :)

(#3236) etnies válasza Peet210 (#3231) üzenetére


etnies
senior tag

6 hónapig jártam 12 colos kerekű robogóval munkába minden nap, Budapesten.
Az is kevés sajnos! Meguntam, eladtam, most 18 collal próbálkozom (vettem motort)

"önmagam hite vagyok magamban"

(#3237) F1DO válasza etnies (#3236) üzenetére


F1DO
senior tag

A mostani közepes robogómnak 13''-as kereke van és (minden tiszteletem a Hondáé) ugyanakkor valami baromi nagy a gumiköpeny és a felni közti távolság. (Nemtudom hogy mondják azt mikor a gumi nem keresztbe széles, hanem az oldalvastagsága nagy)

Eleddig nem is ütött még akkorát semmi hogy a felnit érje. (Tapasztalatom szerint - más robogóknál is) inkább az a baj, hogy a teleszkóp üt fel jó keményen...

(#3238) Aladdin21


Aladdin21
csendes tag

Hi all! Megint itt vaok....lene egy nagy probláémám.... Tnap este vmi büdösköcsög kinyitotta a motorom csomagtartóját az éjszaka és vmit buzerált az olajtartállyal. Ma reggel még mentem vele 2km-t és utána ugy lefulladtam--jah melelsleg hazáig tolnom kelett :W -- h azóta sem indult újra :O ( ekkro vettem észre h vki matatott a csomagtartóban, mert az olajsapkának a teteje le volt szedve és csak úgy bele volt dobva) Most kicseréltem bene az olajat de még mindig semmi, várok egy kicsit hátha jobb lessz. A kérdésem az lenne h ha beleöntött ez a gyökér pl: vizet akkor annak lehet e vmi komolyabb következménye. De lehet h vmi mást tett bele nem tudom csak gondolom mivel, mást nem nagyon csinálhatott az olajtartálylal. Pls help vki.....előre is köszönöm.

Ennyi hülyét.....

(#3239) golyani válasza Aladdin21 (#3238) üzenetére


golyani
addikt

pl megragadt a dugót sztem. berúgni betudod? de ha mnet az szétverte magát....

(#3240) Aladdin21 válasza golyani (#3239) üzenetére


Aladdin21
csendes tag

nem berúgós hanem önindítós....hál istennek most próbáltam egy 10 perce és beindult, igaz h lefulladt hamar de utána megin ujra indulét 1-2 perc próbálkozás után, szal gondolom amíg ki nem tusztul adig még párszor lefullad, de nem tudom h lessz e komolyabb következménye :F :F

Ennyi hülyét.....

(#3241) Peet210 válasza etnies (#3236) üzenetére


Peet210
őstag

Az már biztos jó.Az enyém csak 10 colos sajnos ez az 1etlen dolog ami zavar(főleg ezekután).

Den:Köszi bár félek nem sokat számítana

[Szerkesztve]

Today's record, is tomorrow's motivation

(#3242) ett válasza golyani (#3234) üzenetére


ett
aktív tag

Pont ilyen gyertya van benne. Csak nem láttam, amikor benne volt, mert pont felfelé volt a típusa. Viszont nagyon tropa volt már. Vettem bele másikat, azota konnyebben indul. Minden gyári, kivéve a kipufogot, az már valami más rajta, de nem tudom, hogy milyen.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#3243) Phantom15 válasza Aladdin21 (#3238) üzenetére


Phantom15
újonc

Hy emberek!Aladdin21-nek szeretnék segítséget nyújtani(amennyire tőlem telik).Nos elösször is, én a te helyedben semmiképpen nem próbálkoznék a motor újboli elindításával még nem látta szerelő, mivel ha az általad megnevezett személy(''büdösköcsög''):D valamit beletöltött és te megpróbálod berúgni/beindítani a motort, akkor még nagyobb bajt csinálsz mivel ha tényleg tett bele valamit akkor a hengered bánhatja(''beég'' stb...).És egy hengercsere azért nem olcsó mulatság, ha viszont elviszed szerelőhöz és ő átmossa max 1-2 ezer forint.Jah és a másik variáció: ha valaki leszívta az olajadat(bár inkább a benzint ''szokás'' leszívni, nem is tom hogy az olajat hogy lehet ;) ) és te úgy mentél vele X kilómétert (mert olaj nélkül is megy ugye valamennyit) akkor általában így szokott reagélni(leáll) ahogy neked!És valószínűleg azért nem tod beindítani mert annyi a hengerednek!Figyi én azt javasolom hogy vidd el szerelőhöz, ez lenne a legjobb megoldás.És ő majd megmondja hogy mi az ábra.Mert mi, így innen a fórumról nem sokat tehetünk, estleg ''ijesztgetünk'' mint ahogy azt én is tettem, bár ezek a legrosszabb eshetőségek amiket én most ide leírtam.Jah és én azért utánanéznék valahogy hogy ki lehetett ez az ember, mert azért nem jellemző hogy csak úgy turkálnak a robogókban!

(#3244) etnies válasza F1DO (#3237) üzenetére


etnies
senior tag

Igen, de nekem nem ötvenes robid van, hanem egy ''kis'' maxirobogód.
Annak azért van egy pici futóműve, az más.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#3245) golyani válasza Phantom15 (#3243) üzenetére


golyani
addikt

igazságot mondd a srátz!

(#3246) F1DO válasza etnies (#3244) üzenetére


F1DO
senior tag

Nem tudom írtad-e - nem olvastam vissza - milyen gépet vettél?


Különben futóművileg tuti, hogy egy enduro bírja a legtöbbet és a legjobban, de bizony van ahol nem fér el a széles kormánya miatt. Bár enduroval még nem, de csupasz váltós nagymotorral mentem már, most meg ugye robogózom éshát ég és föld a kettő. A robogóval valami eszméletlenül tudok menni a kocsik közt. :U :B :DDD
Nagymotorral egyszerűen nem is próbáltam így menni, egyrészt 210 Kg volt, másrészt nagydarab, harmadrészt meg drága.. :U plusz még váltogatni kellett - ez kényelmetlen volt és hát azért 'más üzem' egy váltós motor mint egy 'automata' robogó ahol csak tényleg egy csuklómozdulat és húz minden további macera nélkül - persze a robogónak kell hogy legyen ereje mindehhez..

Szerintem ezen tapasztalatok után valami komolyabb 4T tereprobogó lenne a lehető legjobb és leggyorsabb közlekedési eszköz Bp-re.

(#3247) Aladdin21 válasza Phantom15 (#3243) üzenetére


Aladdin21
csendes tag

:R :R :R kösszke....az biztos h nem leszívta az olajat mert azóta kicseréltem és tele volt.Viszont az a baj h mielött beszart volna azelött mentem vle kb 2km-t mmost h kicseréltem az olajat most beindult és csak néhe fullad le.De gondolom amíg nem tisztul ki. Sajna szerelőhöz nem tuok elmeni mert ezzel járok dolgozni,mint ahog most is odamegayek. :O Csak remélni tudom h nem lett nagyobb és mardandó baja :W :W

Ennyi hülyét.....

(#3248) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

Hidegen kékesen füstöl a robi?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#3249) ett válasza Aladdin21 (#3247) üzenetére


ett
aktív tag

Ha hidegen kékes füst jön belőle, az gáz. Szerintem ne nagyon hajtsd a gépet, amíg nem látja szaki.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#3250) Topiccsendőr válasza ett (#3249) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem, az a jó, mert akkor kap olajat.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.